Документ скасований: Постанова КМУ № 729 від 14.08.2019

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 9 червня 2011 р. N 632


Про затвердження Технiчного регламенту маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу

     Вiдповiдно до статтi 14 Закону України "Про стандарти, технiчнi регламенти та процедури оцiнки вiдповiдностi" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Технiчний регламент маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу, та план заходiв з його застосування, що додаються.

     2. Мiнiстерству економiчного розвитку i торгiвлi забезпечити застосування затвердженого цiєю постановою Технiчного регламенту та здiйснення контролю за виконанням плану заходiв з його застосування.

     3. Ця постанова набирає чинностi через шiсть мiсяцiв з дня опублiкування.

Прем'єр-мiнiстр України М. АЗАРОВ

Iнд. 70

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 червня 2011 р. N 632

ТЕХНIЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу

Загальна частина

     1. Цей Технiчний регламент встановлює вимоги до маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу.

     Цей Технiчний регламент розроблений з урахуванням вимог Директиви Європейського Парламенту та Ради 94/11/ЄС вiд 23 березня 1994 р. "Про наближення законiв, пiдзаконних актiв та адмiнiстративних положень держав-членiв про маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, що надходить до продажу споживачам".

     2. У цьому Технiчному регламентi термiни вживаються у такому значеннi:

     1) взуття - вирiб для оберiгання нiг вiд зовнiшнiх впливiв, який складається з пiдошви та верхньої частини, яка залежно вiд виду взуття може мати рiзнi конструктивнi ознаки, що визначаються ступенем закритостi ноги деталями верху взуття, починаючи з вiдкритих туфель (босонiжок), верхня частина яких може складатися лише з ремiнцiв та стрiчок, що можуть знiматися, i закiнчуючи чоботами iз завищеними халявами, верх яких закриває гомiлку та стегно (ботфорти), а саме:

     взуття для активного вiдпочинку - взуття для прогулянки, тенiсу, бiгу та iнших видiв спорту;

     взуття суцiльнолите - взуття, виготовлене, зокрема, шляхом вiдливання каучуку, пластмаси або iнших полiмерних матерiалiв, та iншi види взуття;

     взуття одноразового використання - взуття з прикрiпленими пiдошвами, зроблене таким чином, щоб використовуватись один раз, та бахiли, що носяться поверх взуття, та iншi види взуття;

     дитяче взуття - пiнетки, взуття для дiтей ясельного вiку, малодитяче, дошкiльне, для школярок, для школярiв, хлопчаче та дiвоче;

     нацiональне взуття - взуття, яке має нацiональнi елементи конструкцiї, обробки та оздоблення;

     ортопедичне взуття - взуття, конструкцiю якого розроблено з урахуванням патологiчних вiдхилень у стопi, гомiлцi чи стегнi;

     пляжне взуття - пляжнi сандалi, сандалiї, сандалети рiзних типiв, в тому числi "espadrilles/еспадрiлi" (полотнянi черевики, пiдошва яких виконана з використанням плетених рослинних матерiалiв), та iншi види взуття для дозвiлля;

     повсякденне взуття - чоботи, низькi чобiтки, напiвчобiтки, високi чоботи та ботфорти, черевики, напiвчеревики, туфлi без пiдборiв або на високих пiдборах та iншi види взуття, що призначаються для звичайного використання в примiщеннi або на вулицi;

     профiлактичне взуття - взуття, конструкцiю якого розроблено для запобiгання розвитку патологiчних вiдхилень у стопi;

     спецiальне взуття - взуття, оздоблене або до якого можуть бути прикрiпленi шипи, запонки, фiксатори, клiпси, пряжки або аналогiчнi механiзми, а також взуття для ковзанiв, лижнi черевики та взуття для гоночних лиж, взуття для занять з боротьби, боксу та велоспорту, включаючи iншi композитнi речi, що складаються iз скрiпленого разом взуття та ковзанiв (льодових та роликових), та iншi види взуття;

     2) виробник - фiзична або юридична особа - резидент України, яка є виробником продукцiї, чи будь-яка iнша особа - резидент України, яка заявляє про себе як про виробника, розмiщуючи на продукцiї вiдповiдно до законодавства своє найменування, торговельну марку чи iнше позначення;

     3) постачальник - юридична або фiзична особа - суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який органiзує введення продукцiї в обiг чи безпосередньо бере у такому процесi участь;

     4) споживач - фiзична або юридична особа, яка придбаває та (або) використовує взуття.

     Iншi термiни вживаються у значеннi, наведеному у Законах України "Про стандарти, технiчнi регламенти та процедури оцiнки вiдповiдностi", "Про пiдтвердження вiдповiдностi", "Про захист прав споживачiв".

     3. Вимоги цього Технiчного регламенту поширюються на взуття та iнформацiю, яка наноситься пiд час маркування на матерiали, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу.

     4. Вимоги цього Технiчного регламенту не поширюються на взуття, що:

     виготовляється за iншими технiчними регламентами;

     було у вжитку (ношене);

     iграшкове взуття.

     5. Дотримання вимог цього Технiчного регламенту обов'язкове для:

     виробникiв, їх уповноважених осiб, якi є резидентами України;

     постачальникiв, якi здiйснюють введення взуття в обiг;

     Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi;

     центральних органiв виконавчої влади, що здiйснюють ринковий нагляд.

     6. Центральнi органи виконавчої влади, зазначенi в пунктi 5 цього Технiчного регламенту, зобов'язанi вживати належних заходiв для того, щоб введення в обiг взуття на територiї України здiйснювалося за умови дотримання вимог цього Технiчного регламенту.

     7. Взуття, що виготовляється за кордоном i розмiщується на ринку України, повинне вiдповiдати вимогам цього Технiчного регламенту.

Визначення пiктограм i текстовi позначення основних складових взуття

     8. Iнформацiя про складовi взуття зазначається на маркуваннi вiдповiдно до порядку, передбаченого цим Технiчним регламентом, з використанням пiктограм або текстових позначень. На маркуваннi повинна мiститись iнформацiя про три складовi взуття згiдно з додатком 1.

Визначення пiктограм i текстовi позначення матерiалiв, з яких виготовляються основнi складовi взуття

     9. На маркуваннi повинна зазначатись iнформацiя про матерiал, який би становив не менш як 80 вiдсоткiв площi поверхнi верху взуття, пiдкладки та устiлки, а також 80 вiдсоткiв об'єму зовнiшньої пiдошви. Якщо немає жодного матерiалу, частка якого б перевищувала 80 вiдсоткiв, iнформацiю належить подавати про два основнi матерiали, з яких виготовлено взуття, згiдно з додатком 2.

     10. Визначення матерiалiв верху взуття проводиться без урахування аксесуарiв або елементiв, що укрiплюють, або таких, як шматки шкiри чи ременi для закрiплення на щиколотцi, прикрас, застiбок, язичкiв, блочок або аналогiчних елементiв оздоблення та фурнiтури.

     11. Пiктограми щодо матерiалiв повиннi наноситися на маркування поряд з пiктограмами, що стосуються трьох складових взуття, зазначених в додатку 1.

     12. Iнформацiя про матерiал, передбачена пунктом 9 цього Технiчного регламенту, зазначається на взуттi. Виробник або його уповноважена особа, яка є резидентом України, може вибрати визначенi у додатку 2 текстовi позначення пiктограми українською мовою.

     13. Маркування позначеннями згiдно з цим Технiчним регламентом повинне бути не менш як на однiй напiвпарi з пари взуття. Маркування здiйснюється шляхом тиснення, приклеювання, гофрування або прикрiплення ярлика. Маркування повинне бути видимим, добре закрiпленим та легко доступним. Крiм того, розмiри пiктограми повиннi бути достатнiми для зручностi розумiння iнформацiї, зазначеної на маркуваннi. Маркування повинне бути зрозумiлим для споживача i не вводити його в оману.

     14. Виробник або його уповноважена особа, яка є резидентом України, повиннi забезпечувати маркування взуття i нести вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть зазначеної на ньому iнформацiї. Якщо нi виробник, нi його уповноважена особа не є резидентами України, це зобов'язання покладається на постачальника. Продавець повинен стежити за тим, щоб взуття, яке вiн продає, мало маркування, передбачене цим Технiчним регламентом.

Нагляд за дотриманням вимог цього Технiчного регламенту

     15. Перевiрка на вiдповiднiсть взуття вимогам цього Технiчного регламенту проводиться пiд час введення зазначеної продукцiї в обiг на територiї України згiдно iз законодавством.

 

Додаток 1
до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 червня 2011 р. N 632

ВИЗНАЧЕННЯ
основних складових взуття, яке надходить для продажу

Пiктограма Текстове позначення Складовi взуття
UA верх взуття
RU верх обуви
1) верх (заготiвка верху) взуття
Верх взуття - це зовнiшня поверхня конструктивної складової, яка закриває частину чи всю тильну поверхню стопи, гомiлки, iнодi стегна та прикрiплена до пiдошви
UA пiдкладка заготiвки та устiлка
RU подкладка заготовки и стелька
2) пiдкладка та устiлка взуття
Пiдкладка заготiвки та устiлка, що формують внутрiшню поверхню взуття
UA пiдошва взуття
RU подошва обуви
3) пiдошва взуття
Зовнiшня деталь низу взуття, розташована пiд плантарною поверхнею стопи та прикрiплена до верху (заготiвки) взуття

 

Додаток 2
до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 червня 2011 р. N 632

ВИЗНАЧЕННЯ
основних матерiалiв для виготовлення взуття, яке надходить для продажу

Пiктограма Текстове позначення Визначення матерiалiв
UA шкiра
RU кожа
1) шкiра
Визначення шкiри будь-якої тварини можливе у разi збереження її непошкодженої початкової волокнистої структури та вичинка якої була проведена таким чином, щоб запобiгти псуванню або гниттю. Щетина або шерсть можуть видалятись, або нi. Оброблена шкiра може походити з будь-якої шкури, що була розпиляна (роздвоєна) на шари або роздiлена на елементи до або пiсля вичинки. Але, якщо вичинена шкiра була шляхом застосування механiчного та/або хiмiчного процесу розщеплена на частки волокон, фрагменти або порошок i, якщо пiсля цього здiйснюється її вiдновлення з використанням сполучного матерiалу або без нього, в формi листiв або будь-якiй iншiй формi, представлена таким чином шкiра не може називатися "шкiрою". Якщо шкiра має захисне покриття, незалежно вiд способу нанесення останнього, або приклеєний верхнiй шар, вони не повиннi перевищувати 0,15 мiлiметра. Це визначення стосується всiх видiв шкiри.
Маркування "шкiра з натуральною лицьовою поверхнею" застосовується до шкiри, яка має свою первинну поверхню, таку, якою вона була пiсля зняття епiдермiсу у такий спосiб, щоб верхнiй прошарок не був знятий шляхом полiрування чи шлiфування
UA шкiра з покриттям
RU кожа с покрытием
2) шкiра з покриттям
Шкiра, товщина шару захисного покриття якої не перевищує третьої частини загальної товщини i є бiльш як 0,15 мiлiметра
UA натуральний, синтетичний або нетканий текстиль
RU натуральный, синтетический или нетканный текстиль
3) натуральний, синтетичний або нетканий текстиль
UA iншi матерiали
RU другие материалы
4) iншi матерiали

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 9 червня 2011 р. N 632

ПЛАН
заходiв iз застосування Технiчного регламенту маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу

Найменування заходу Вiдповiдальнi за виконання Строк виконання
1. Утворення консультацiйно-методичного центру з питань застосування Технiчного регламенту маркування матерiалiв, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу (далi - Технiчний регламент) Мiнiстерство економiчного розвитку i торгiвлi 2011 рiк
2. Сприяння добровiльному застосуванню пiдприємствами Технiчного регламенту - " - 2011 - 2013 роки
3. Внесення у разi потреби змiн до Технiчного регламенту за результатами його добровiльного застосування пiдприємствами - " - 2014 рiк
4. Обов'язкове застосування Технiчного регламенту для всiх виробникiв та постачальникiв - " - - " -
Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.