Документ скасований: Наказ МВС № 1456 від 01.12.2003

МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 19 листопада 1999 року N 887


Про затвердження Iнструкцiї про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
6 грудня 1999 р. за N 837/4130


     З метою забезпечення чiткого виконання функцiй органiв внутрiшнiх справ щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства вiдповiдно до п. 19 Правил оформлення вiзових документiв для в'їзду в Україну, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 лютого 1999 р. N 227, НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Iнструкцiю про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства (додається).

     2. Начальникам ГУМВС України в Криму, м. Києвi та Київськiй областi, УМВС України в областях, м. Севастополi та на транспортi, начальникам мiських i районних вiддiлiв (управлiнь) внутрiшнiх справ:

     2.1. Органiзувати вивчення з особовим складом Iнструкцiї про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства i прийняти залiки.

     2.2. Органiзувати виготовлення необхiдних бланкiв та штампiв для забезпечення облiково-реєстрацiйної роботи, пов'язаної з виконанням цiєї Iнструкцiї.

     2.3. Привести нормативнi акти ГУМВС, УМВС України у вiдповiднiсть до положень цiєї Iнструкцiї.

     3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра генерал-лейтенанта мiлiцiї Чернишова В. С. та ГУАСМ (Бiлоконя М. В.) МВС України.

Мiнiстр генерал внутрiшньої служби України Ю. Ф. Кравченко
ПОГОДЖЕНО:
Мiнiстр закордонних справ України О. I. Майданник
Голова Державного комiтету у справах охорони державного кордону України П. А. Шилолiн
Голова Служби безпеки України В. В. Крутов

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства внутрiшнiх справ України
вiд 19 листопада 1999 р. N 887
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
6 грудня 1999 р. за N 837/4130

IНСТРУКЦIЯ
про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства

     1. Загальнi положення

     1.1. Iнструкцiя про порядок розгляду питань щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства (далi - Iнструкцiя) розроблена на пiдставi Закону України "Про правовий статус iноземцiв", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 1995 р. N 1074 "Про Правила в'їзду iноземцiв в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю", вiд 17 вересня 1997 р. N 1021 "Про вдосконалення Порядку надання медичної допомоги iноземним громадянам, якi тимчасово перебувають на територiї України" та вiдповiдно до пункту 19 Правил оформлення вiзових документiв для в'їзду в Україну, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 лютого 1999 р. N 227.

     1.2. Ця Iнструкцiя визначає порядок приймання та розгляду клопотань, прийняття рiшень та оформлення документiв з питань продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства, якi прибули на тимчасове проживання.

     1.3. Дiя цiєї Iнструкцiї поширюється на iноземцiв та осiб без громадянства, паспортнi документи яких пiдлягають реєстрацiї в органах внутрiшнiх справ згiдно з пунктом 23 Правил в'їзду iноземцiв в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 1995 р. N 1074, а також на юридичних i фiзичних осiб, якi запросили iноземцiв в Україну, здiйснюють їх приймання в Українi чи надають їм послуги.

     1.4. Продовження строку перебування передбачає продовження строку дiї реєстрацiї паспортного документа iноземця чи особи без громадянства, а в разi потреби - i продовження строку дiї української вiзи.

     1.5. Продовження строку перебування (строку дiї вiзи та реєстрацiї або тiльки реєстрацiї) оформляється шляхом проставлення в паспортний документ iноземця чи особи без громадянства вiдповiдного штампа (додатки 1, 2), який скрiплюється вiзовою або реєстрацiйною печаткою пiдроздiлу паспортної служби залежно вiд повноважень органу, що прийняв рiшення. Штамп проставляється на першiй вiльнiй сторiнцi паспортного документа поряд з вiзовою етикеткою чи наявною вiдмiткою про реєстрацiю.

     На прохання iноземця чи особи без громадянства продовження строку перебування може бути оформлено шляхом виписки вкладного талона до паспортного документа iноземця чи особи без громадянства (додаток 3).

     При цьому, встановлюється, що штамп, указаний у додатку 1, використовується разом з вiзовою печаткою, а штампи, вказанi в додатках 2 i 4, - разом з реєстрацiйною печаткою.

     1.6. Рiшення щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства приймають:

  • начальники (або їх заступники) вiддiлiв паспортної, реєстрацiйної та мiграцiйної роботи управлiнь адмiнiстративної служби мiлiцiї Головних управлiнь МВС України в Криму, м. Києвi та Київськiй областi, управлiнь МВС України в областях i м. Севастополi (далi - ВПР i МР УАСМ ГУМВС, УМВС) - стосовно всiх категорiй iноземцiв та осiб без громадянства незалежно вiд установленого режиму взаємних поїздок громадян, строку перебування в Українi та мети поїздки;

  • начальники (або їх заступники) вiддiлiв (вiддiлень) паспортної, реєстрацiйної та мiграцiйної роботи територiальних мiськ-, райорганiв внутрiшнiх справ - стосовно iноземцiв та осiб без громадянства, якi прибули з країн - членiв СНД та iнших держав безвiзового режиму, за винятком тих громадян, що прибули з метою навчання, працевлаштування за дозволами Мiнпрацi України, на роботу за мiжурядовими угодами i т. iн.;

  • начальники (або їх заступники) вiддiлiв (вiддiлень) паспортної, реєстрацiйної та мiграцiйної роботи мiських з районним подiлом та районних у м. Києвi управлiнь органiв внутрiшнiх справ - стосовно категорiй осiб, указаних у абзацi третьому цього пункту, незалежно вiд установленого режиму взаємних поїздок громадян, а також за рiшенням зазначених у абзацi другому цього пункту органiв - стосовно iнших категорiй iноземцiв та осiб без громадянства.

     1.7. Продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства здiйснюється пiсля оформлення первинної реєстрацiї їх паспортних документiв, яка здiйснюється з урахуванням положень цiєї Iнструкцiї. При заповненнi порядкового номера реєстрацiї через дефiс вiд номера вказується кодове позначення мети в'їзду залежно вiд типу вiзи згiдно з п. 9 Правил оформлення вiзових документiв для в'їзду в Україну.

     1.8. Iноземцi, особи без громадянства, а також юридичнi та фiзичнi особи в Українi, що приймають їх, повиннi завчасно турбуватися про вирiшення питання щодо продовження строкiв перебування в Українi.

     1.9. За продовження iноземцям та особам без громадянства строку перебування в Українi стягується у встановленому порядку плата, якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами України.

2. Приймання та облiк клопотань щодо продовження строкiв перебування в Українi

     2.1. Клопотання про продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства, за умови наявностi визначених у п. 12 Правил оформлення вiзових документiв для в'їзду в Україну пiдстав, подаються до вказаних у п. 1.6 цiєї Iнструкцiї пiдроздiлiв безпосередньо або через територiальнi мiськ-, райоргани внутрiшнiх справ за мiсцем проживання заявникiв, як правило, не пiзнiше трьох дiб до закiнчення строку дiї вiзи чи наявної реєстрацiї паспортного документа. У клопотаннi мають бути зазначенi анкетнi данi про iноземну особу, за яку клопочуть, та вiдомостi про сторону, що приймає, а також зобов'язання останньої щодо забезпечення в разi потреби утримання, медичного обслуговування та своєчасного виїзду з України iноземця чи особи без громадянства.

     2.2. У разi прибуття в Україну iноземця чи особи без громадянства за вiзами, що оформлюються особам українського походження для вiдвiдування України (вiза типу П-2), та в iнших випадках, коли є пiдстави для перебування, але не визначена приймальна сторона, замiсть клопотання фiзичної особи, яка запрошує, подається особисте клопотання заявника. При цьому клопотання має бути засвiдчене за мiсцем проживання (керiвництвом готелю, житлового органу, сiльською або селищною радою).

     2.3. Для вирiшення питання щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства подаються такi документи:

     у разi в'їзду на запрошення фiзичних осiб:

     клопотання фiзичної особи, яка запрошує (подається особисто при пред'явленнi дiйсного паспорта чи посвiдки про постiйне проживання або запрошеною особою за умови засвiдчення нотарiусом, керiвником житлового органу, сiльською або селищною радою за мiсцем проживання особи, що приймає);

     паспортний документ та копiя його сторiнки з фотокарткою власника (ця копiя подається при здiйсненнi первинної реєстрацiї);

     двi фотокартки розмiром 3,5 х 4,5 см (у разi реєстрацiї на строк понад 6 мiсяцiв);

     копiя медичного страхового полiса (якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами України);

     квитанцiя про оплату державного мита.

     у разi в'їзду на запрошення юридичних осiб:

     клопотання приймальної органiзацiї (подається представником юридичної особи, яка приймає). При цьому, якщо житло не належить сторонi, яка приймає, клопотання повинно бути засвiдчене за мiсцем проживання iноземця чи особи без громадянства (керiвництвом готелю, житлового органу, сiльською або селищною радою);

     паспортний документ та копiя його сторiнки з фотокарткою власника (ця копiя подається при здiйсненнi первинної реєстрацiї);

     двi фотокартки розмiром 3,5 х 4,5 см (у разi реєстрацiї на строк понад 6 мiсяцiв);

     копiя медичного страхового полiса (якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами України). При реєстрацiї студентiв, осiб, якi працюють за мiжурядовими угодами, дозволами на працевлаштування Мiнпрацi України, та iнших подiбних категорiй громадян замiсть страхового полiса може подаватись довiдка з вiдповiдної полiклiнiки про взяття на обслуговування;

     квитанцiя про оплату державного мита.

     У разi потреби, при первинному зверненнi юридичної особи, працiвник пiдроздiлу паспортної служби може затребувати iншi документи, що пiдтверджують факт державної реєстрацiї органiзацiї, яка приймає, вiдповiдно до положень п. 5 Правил в'їзду iноземцiв в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю.

     2.4. Клопотання щодо продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства, оформленi з порушенням установленого в роздiлi 2 цiєї Iнструкцiї порядку, не приймаються до розгляду.

     У разi потреби працiвник пiдроздiлу паспортної служби може затребувати iншi документи, що уточнюють наявнiсть пiдстав для подальшого перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства, а також зажадати їх особистої присутностi при розглядi клопотання.

     2.5. Прийнятi клопотання реєструються в окремому журналi реєстрацiї (продовження строку дiї реєстрацiї) паспортних документiв iноземцiв та осiб без громадянства за встановленою формою (додаток 5). Порядковий номер запису в журналi в поточному роцi є номером реєстрацiї клопотання, який проставляється на заявцi та в штампi первинної реєстрацiї, а в разi продовження строку дiї реєстрацiї - через дрiб до попереднього номера. Дiловодство з питань продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства ведеться з дотриманням установлених в органах внутрiшнiх справ правил.

3. Розгляд клопотань та прийняття рiшень щодо продовження строку перебування в Українi

     3.1. Прийнятi документи до виконання беруться невiдкладно i розглядаються впродовж не бiльше трьох робочих днiв. При розглядi клопотань понад одну добу заявнику видається довiдка з фотокарткою (додаток 6) про те, що його паспортний документ знаходиться в органi внутрiшнiх справ у зв'язку з вирiшенням питання щодо продовження строку перебування в Українi.

     3.2. Працiвники пiдроздiлiв паспортної служби органiв внутрiшнiх справ при надходженнi клопотань про продовження строку перебування перевiряють дiйснiсть поданих документiв, своєчаснiсть їх подання, наявнiсть вiдмiток про первинну реєстрацiю, вивчають обгрунтованiсть наведених пiдстав щодо потреби продовження строку перебування, з'ясовують вiдсутнiсть вiдомостей, що перешкоджають подальшому перебуванню iноземця в Українi. При цьому вiдомостi про iноземцiв та осiб без громадянства, вказанi в їхнiх паспортних документах, звiряються з даними, що мiстяться у вiдповiдних клопотаннях.

     У разi виявлення порушень правил перебування iноземцiв в Українi, в залежностi вiд характеру допущеного правопорушення та особистостi порушника, вживають профiлактичних заходiв щодо роз'яснення положень чинного законодавства про правовий статус iноземцiв чи притягнення порушникiв до адмiнiстративної вiдповiдальностi.

     3.3. Пiсля цього заявники по телефону перевiряються за облiками вiдповiдних ВПР i МР УАСМ ГУМВС України в Криму, м. Києвi та Київськiй областi, УМВС України в областях i м. Севастополi за дiючими контрольними картотеками та облiками вiдповiдних iнформацiйних бюро стосовно iноземцiв та осiб без громадянства, якi пiд час попереднього перебування в Українi скоїли правопорушення або в'їзд яких в Україну чи виїзд з України не дозволяється згiдно з вимогами статей 25 i 26 Закону України "Про правовий статус iноземцiв".

     Поряд з цим, сторони, якi запрошують та приймають, перевiряються за облiками ВПР i МР територiальних мiськ-, райорганiв внутрiшнiх справ за їхнiм мiсцезнаходженням стосовно юридичних i фiзичних осiб, якi в минулому не виконали покладених на них зобов'язань згiдно з п. 5 Правил в'їзду iноземцiв в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю.

     Про результати перевiрки робиться вiдмiтка на клопотаннi iз зазначенням посадових осiб, якi здiйснювали перевiрку.

     3.4. Рiшення про продовження строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства приймається з урахуванням положень пунктiв 3.1 - 3.3 цiєї Iнструкцiї, при цьому загальний строк дiї продовженої вiзи не повинен перевищувати одного року. Кiнцевий строк дiї продовженої вiзи чи реєстрацiї, як правило, не повинен перевищувати строку, меншого на один мiсяць вiд термiну дiї паспортного документа, за винятком випадкiв, коли таке продовження здiйснюється на строк, фактично потрiбний для виїзду iноземця за межi України.

     3.5. У разi потреби перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства строком понад один рiк (студенти, працюючi за мiжурядовими угодами та дозволами Мiнпрацi України, персонал представництв iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi) їм продовжується строк дiї тiльки реєстрацiї паспортного документа на вiдповiдний перiод, пiсля закiнчення якого органами внутрiшнiх справ оформляється дозвiл на виїзд з України.

4. Облiк iноземцiв та осiб без громадянства

     4.1. У разi перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства строком понад шiсть мiсяцiв органом, що здiйснив реєстрацiю, заповнюється другий примiрник облiкової картки за формою N 16, який протягом п'яти днiв пiсля продовження строку перебування надсилається до вищого пiдроздiлу паспортної служби вiдповiдного регiонального ГУМВС, УМВС.

     4.2. У разi продовження вищим пiдроздiлом паспортної служби строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства повiдомлення про це надсилається територiальному мiськ-, райоргану внутрiшнiх справ за мiсцем проживання вказаних громадян для здiйснення контролю за їх своєчасним виїздом з України.

     4.3. З метою контролю за своєчасним виїздом з України iноземцiв та осiб без громадянства не пiзнiше одного мiсяця пiсля закiнчення строку дiї дозволу на перебування в Українi за мiсцем їх проживання направляється дiльничний iнспектор мiлiцiї, рапорт якого про вибуття зазначених громадян є пiдставою для зняття їх з облiку в пiдроздiлах паспортної служби органiв внутрiшнiх справ.

     4.4. Пiсля того, як мине потреба, облiковi картки з дiючої картотеки перекладаються до архiвної, де зберiгаються 5 рокiв з моменту зняття з облiку iноземця чи особи без громадянства, а потiм знищується за актом.

5. Пiдстави для вiдмови в продовженнi строку перебування

     5.1. Iноземцям та особам без громадянства може бути вiдмовлено в продовженнi строку перебування в Українi на пiдставi пунктiв 14, 15 i 16 Правил оформлення вiзових документiв для в'їзду в Україну, а також, якщо немає жодної з пiдстав, передбачених у пунктi 12 зазначених вище Правил.

     5.2. Рiшення про вiдмову в продовженнi строку перебування пiд розписку доводиться до вiдома iноземцiв чи осiб без громадянства та сторони, що приймає їх. Заявники попереджаються про необхiднiсть виїхати з України в ранiше встановлений строк.

6. Оскарження рiшень про вiдмову

     Рiшення про вiдмову в продовженнi строку перебування в Українi iноземцiв та осiб без громадянства може бути оскаржено до вищого пiдроздiлу паспортної служби органiв внутрiшнiх справ або до суду. Оскарження не може бути пiдставою для автоматичного продовження встановленого ранiше строку перебування в Українi.

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.