Документ скасований: Постанова КМУ № 567 від 23.04.2003

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 24 жовтня 1996 р. N 1284


Про затвердження Положення про виробництво, зберiгання, продаж марок акцизного збору i маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв i Порядку реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 11 сiчня 1997 року N 7, Урядовий кур'єр вiд 30.01.97 р.,
вiд 24 листопада 1997 року N 1314, Урядовий кур'єр вiд 04.12.97 р.,
вiд 1 грудня 1997 року N 1339, Урядовий кур'єр вiд 18.12.97 р.,
вiд 18 лютого 1998 року N 183, Урядовий кур'єр вiд 26.02.98 р.,
вiд 25 серпня 1998 року N 1336,

     На виконання абзацу другого пункту 5 постанови Верховної Ради України вiд 15 вересня 1995 р. "Про порядок введення в дiю Закону України "Про акцизний збiр на алкогольнi напої та тютюновi вироби" та Указу Президента України вiд 10 вересня 1996 р. N 821 "Про виключне право Банкнотно-монетного двору Нацiонального банку України" Кабiнет Мiнiстрiв України ПОСТАНОВЛЯЄ:

     1. Затвердити Положення про виробництво, зберiгання, продаж марок акцизного збору i маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв i Порядок реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв (додаються).

     2. Державнiй податковiй адмiнiстрацiї укласти договiр з Нацiональним банком на виготовлення спецiальних акцизних марок для маркування конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв i до 1 грудня 1996 р. забезпечити їх реалiзацiю в необхiднiй кiлькостi.

     При цьому маркування конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв здiйснюється:

     до 1 грудня 1996 р. - звичайними марками акцизного збору;

     пiсля 1 грудня 1996 р. - спецiальними марками акцизного збору.

     Продаж конфiскованих алкогольних та тютюнових виробiв iз звичайними марками забороняється з 1 лютого 1997 року.

     3. Державнiй податковiй адмiнiстрацiї укласти додаткову угоду з Нацiональним банком на виготовлення необхiдної кiлькостi марок акцизного збору встановленого зразка для маркування алкогольних напоїв вiтчизняного виробництва.

     4. Запровадити марки акцизного збору нового зразка для маркування iмпортних алкогольних напоїв, iмпортних та вiтчизняних тютюнових виробiв в такому порядку:

     заборонити з 1 квiтня 1997 р. ввезення на митну територiю України iмпортних алкогольних напоїв, iмпортних тютюнових виробiв та реалiзацiю вiтчизняних тютюнових виробiв суб'єктами пiдприємницької дiяльностi iз застосуванням марок акцизного збору старого зразка;

     заборонити з 1 червня 1997 р. реалiзацiю iмпортних алкогольних напоїв та iмпортних тютюнових виробiв iз застосуванням марок акцизного збору старого зразка;

     Державнiй податковiй адмiнiстрацiї:

     припинити з 1 грудня 1996 р. реалiзацiю марок акцизного збору старого зразка для маркування iмпортних алкогольних напоїв, iмпортних та вiтчизняних тютюнових виробiв;

     забезпечити з 1 грудня 1996 р. реалiзацiю необхiдної кiлькостi марок акцизного збору нового зразка для маркування iмпортних алкогольних напоїв, iмпортних та вiтчизняних тютюнових виробiв;

     разом з Нацiональним банком до 10 листопада 1996 р. укласти додаткову угоду на виготовлення марок акцизного збору нового зразка та затвердити його;

     припинити дiю договору з Київською офсетною фабрикою з моменту укладення додаткової угоди з Нацiональним банком;

     повернути нереалiзованi марки акцизного збору старого зразка Київськiй офсетнiй фабрицi для їх знищення;

     забезпечити до 1 грудня 1996 р. виготовлення Нацiональним банком необхiдної кiлькостi марок акцизного збору нового зразка для маркування iмпортних алкогольних напоїв, iмпортних та вiтчизняних тютюнових виробiв;

     Радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласним, Київськiй та Севастопольськiй мiським державним адмiнiстрацiям, Державному комiтетовi по харчовiй промисловостi забезпечити проведення iнвентаризацiї станом на 24 березня 1997 р. залишкiв вiтчизняних тютюнових виробiв, а станом на 24 травня 1997 р. - залишкiв iмпортних алкогольних напоїв та iмпортних тютюнових виробiв з марками акцизного збору старого зразка на пiдприємствах i в органiзацiях оптової та роздрiбної торгiвлi i на пiдприємствах-виробниках цiєї продукцiї.

     Державнiй податковiй адмiнiстрацiї забезпечити реалiзацiю марок акцизного збору нового зразка у кiлькостi, що вiдповiдає iнвентаризацiйним залишкам.

     Зазначеним пiдприємствам i органiзацiям вiдповiдно до 1 квiтня та до 1 червня 1997 р. наклеїти марки акцизного збору нового зразка на iнвентаризацiйнi залишки продукцiї.

     5. Мiнiстерству фiнансiв профiнансувати за рахунок коштiв резервного фонду Кабiнету Мiнiстрiв України витрати Державної податкової адмiнiстрацiї:

     на придбання виготовлених марок акцизного збору встановленого та нового зразка;

     на доставку для знищення марок акцизного збору старого зразка;

     на придбання спецiальних марок акцизного збору для маркування конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв.

     6. Визнати такою, що втратила чиннiсть, постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 грудня 1995 р. N 996 "Про затвердження Правил виготовлення, зберiгання та продажу марок акцизного збору й маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробiв та порядку реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв i тютюнових виробiв" (ЗП України, 1996 р., N 4, ст. 123).

Прем'єр-мiнiстр України П. ЛАЗАРЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 жовтня 1996 р. N 1284

ПОЛОЖЕННЯ
про виробництво, зберiгання, продаж марок акцизного збору i маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв

     1. Це Положення розроблено вiдповiдно до Закону України "Про акцизний збiр на алкогольнi напої та тютюновi вироби".

Виробництво та зберiгання марок акцизного збору

     2. Марки акцизного збору для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв (далi - марки акцизного збору) виготовляються з паперу вагою 70 г/кв.м ± 3 г/кв.м i мають такi розмiри:

     для алкогольних напоїв - довжина 160 мм ± 0,5 мм, ширина 20 мм ± 0,5 мм;

     для тютюнових виробiв - довжина 44 мм ± 0,5 мм, ширина 20 мм ± 0,5 мм.

     3. Зразки марок акцизного збору затверджуються Державною податковою адмiнiстрацiєю.

     4. Захист марок акцизного збору вiд пiдроблення визначається Нацiональним банком за погодженням з Державною податковою адмiнiстрацiєю, Мiнфiном, МВС та СБУ.

     5. Марки акцизного збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Державної податкової адмiнiстрацiї Банкнотно-монетним двором Нацiонального банку.

     Замовлення оформляється вiдповiдно до правил виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку, затверджених Мiнфiном, МВС та СБУ.

     Державна податкова адмiнiстрацiя подає пiдприємству-виробнику марок акцизного збору зведену заявку-розрахунок на виготовлення необхiдної кiлькостi марок акцизного збору та сплачує витрати, пов'язанi з виробництвом цих марок.

     6. Марки акцизного збору на алкогольнi напої та тютюновi вироби виготовляються блоками, що упаковуються в пачки. Формат блокiв, кiлькiсть марок у блоцi та кiлькiсть блокiв у пачцi встановлюються та можуть змiнюватися за погодженням з Державною податковою адмiнiстрацiєю. Марки акцизного збору на алкогольнi напої та тютюновi вироби вiтчизняних виробникiв поставляються в примiрниках.

(абзац 1 пункту 6 змiнено згiдно з постановою КМ N 7 вiд 11.01.97 р.)

     Кожна марка акцизного збору на алкогольнi напої має свiй окремий номер. Нумерацiя марок акцизного збору на алкогольнi напої складається iз серiї з двох лiтер та семизначного номера, нанесених паралельно довшiй сторонi марки. Крiм цього, нумерацiя марки включає напис, який складається з лiтери "А" (початкова лiтера слова "алкоголь"), двозначної та однозначної цифри (рiк та квартал виробництва марки), роздiлених мiж собою косими лiнiями.

     Нумерацiя марок акцизного збору на тютюновi вироби складається з серiї з двох лiтер та номера з чотирьох цифр, нанесених паралельно коротшiй сторонi марки. Кожна пiдсерiя включає в себе десять мiльйонiв марок, а кожна серiя - сто пiдсерiй, тобто один мiльярд марок. Крiм цього, нумерацiя марки включає напис, який складається з лiтери "Т" (початкова лiтера слова "тютюн"), двозначної та однозначної цифри (рiк та квартал виробництва марки), роздiлених мiж собою косими лiнiями.

     Для маркування конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв використовується спецiальна акцизна марка, яка вiдрiзняється вiд звичайної тiльки кольором i написом "Конфiскат".

     7. Доставка марок акцизного збору до державних податкових адмiнiстрацiй по Автономнiй Республiцi Крим, областях, мм. Києву та Севастополю здiйснюється пiдприємством-виробником за рознарядкою Державної податкової адмiнiстрацiї.

     8. Державнi податковi адмiнiстрацiї зберiгають марки акцизного збору в своїх примiщеннях або згiдно з договором у примiщеннях установ банкiв України. Примiщення мають бути технiчно укрiпленi i обладнанi засобами охоронно-пожежної сигналiзацiї.

     9. Примiщення, в якому зберiгаються марки акцизного збору, має бути iзольованим, а дверi до нього пiд час продажу марок замкнутими зсередини. Доступ до цього примiщення особам, непричетним до продажу марок акцизного збору, забороняється.

     10. Марки акцизного збору повиннi зберiгатися у металевих шафах, якi пiсля закiнчення роботи з продажу цих марок замикаються ключем i опечатуються. Державний податковий iнспектор, що займається продажем марок акцизного збору, зберiгає ключi вiд металевих шаф та печатку i зобов'язаний вживати заходiв до їх схоронностi. Державному податковому iнспектору забороняється передавати ключi i печатку стороннiм особам або виготовляти неврахованi дублiкати. Ключi вiд примiщення, де знаходяться марки акцизного збору, зберiгаються в порядку, визначеному Державною податковою адмiнiстрацiєю.

     11. Обов'язки з продажу марок акцизного збору покладаються на державного податкового iнспектора наказом голови державної податкової адмiнiстрацiї. Пiсля видання наказу голова державної податкової адмiнiстрацiї (або за його дорученням iнша посадова особа) зобов'язаний ознайомити iнспектора (пiд розписку) з порядком продажу та ведення облiку марок акцизного збору, пiсля чого цi марки передаються iнспектору пiд звiт. При цьому державний податковий iнспектор несе повну iндивiдуальну матерiальну вiдповiдальнiсть за забезпечення схоронностi прийнятих марок i за будь-яку заподiяну їм шкоду як внаслiдок умисних дiй, так i внаслiдок недбалого або несумлiнного ставлення до своїх обов'язкiв.

(абзац 1 пункту 11 змiнено згiдно з постановою КМ N 1336 вiд 25.08.98 р.)

     Виконання обов'язкiв державного податкового iнспектора з продажу марок акцизного збору в разi потреби покладається на iншого державного податкового iнспектора у порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту.

     12. У разi замiни державного податкового iнспектора з продажу марок акцизного збору марки акцизного збору, що перебувають у нього пiд звiтом, негайно перелiчуються працiвником, якому вони передаються, у присутностi членiв комiсiї, призначених головою державної податкової адмiнiстрацiї (або за його дорученням заступником голови). Про результати перерахування i передачi марок акцизного збору складається акт за пiдписами зазначених осiб.

(пункт 12 змiнено згiдно з постановою КМ N 1336 вiд 25.08.98 р.)

     13. У термiни, встановленi головою державної податкової адмiнiстрацiї (або за його дорученням заступником голови), але не рiдше одного разу на квартал проводиться раптова ревiзiя з повною перевiркою наявностi марок акцизного збору, ведення їх облiку. Для проведення ревiзiї наказом голови державної податкової адмiнiстрацiї (або за його дорученням заступником голови) призначається комiсiя, яка складає акт. У разi виявлення ревiзiєю нестачi або надлишку марок акцизного збору в актi зазначається кiлькiсть нестачi або надлишку марок акцизного збору та обставини їх виникнення.

(пункт 13 змiнено згiдно з постановою КМ N 1336 вiд 25.08.98 р.)

Продаж марок акцизного збору

     14. Марки акцизного збору продаються державними податковими адмiнiстрацiями по Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києву та Севастополю суб'єктам пiдприємницької дiяльностi, якi вiдповiдно до законодавства є платниками акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробiв.

     15. Розмiр плати за марки акцизного збору затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України. Плата за марки акцизного збору зараховується на окремий спецiальний рахунок Державної податкової адмiнiстрацiї i використовується виключно на фiнансування витрат, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням та створенням матерiально-технiчної бази для зберiгання марок акцизного збору.

     Державна податкова адмiнiстрацiя щомiсячно в установленi термiни подає Головному управлiнню Державного казначейства звiт про надходження зазначених коштiв на спецiальний рахунок Державної податкової адмiнiстрацiї та їх використання.

(пункт 15 змiнено згiдно з постановою КМ N 1339 вiд 01.12.97 р.)

     16. Суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, включаючи громадян, що займаються пiдприємницькою дiяльнiстю без створення юридичної особи, якi уклали зовнiшньоекономiчний договiр (контракт) з iноземними виробниками на поставку в Україну алкогольних напоїв i тютюнових виробiв, пiдлягають реєстрацiї у продавця марок акцизного збору як iмпортери з одержанням посвiдчення за формою згiдно з додатком.

     Суб'єкти пiдприємницької дiяльностi (замовники), що укладають договори (контракти) з переробними пiдприємствами (виконавцями) для виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробiв з використанням давальницької сировини, реєструються за їх мiсцезнаходженням у продавця марок акцизного збору з одержанням посвiдчення за встановленою формою та купують необхiдну кiлькiсть марок акцизного збору для маркування готової продукцiї.

     Суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, якi уклали договори з державними податковими адмiнiстрацiями на реалiзацiю конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, облiковуються у продавця марок акцизного збору та купують необхiдну кiлькiсть марок акцизного збору для маркування конфiскованої продукцiї.

     17. Для реєстрацiї iмпортери (замовники) подають державнiй податковiй адмiнiстрацiї (iнспекцiї) (продавцю марок) такi документи:     

(абзац 1 пункту 17 змiнено згiдно з постановою КМ N 1336 вiд 25.08.98 р.)

     а) резиденти, крiм зазначених у пiдпунктi "б" цього пункту:

     оригiнал i копiю свiдоцтва про державну реєстрацiю;

     оригiнал i копiю статуту, якщо вiн необхiдний для створеної форми пiдприємництва, а в iнших випадках - документа, що є пiдставою для провадження дiяльностi (установчого договору тощо);

     довiдку про наявнiсть рахункiв та їх реквiзити, завiрену вiдповiдною установою банку;

     оригiнал i копiю контракту на поставку в Україну алкогольних напоїв (тютюнових виробiв) або договору (контракту) на виготовлення алкогольних напоїв (тютюнових виробiв) на давальницьких умовах;

     довiдку державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї) за мiсцезнаходженням про взяття на облiк як платника податку;

(абзац 6 пiдпункту "а" пункту 17 змiнено згiдно з постановою КМ N 1336 вiд 25.08.98 р.)

     б) резиденти - громадяни, якi займаються пiдприємницькою дiяльнiстю без створення юридичної особи:

     оригiнал i копiю свiдоцтва про державну реєстрацiю;

     довiдку про наявнiсть рахункiв та їх реквiзити, завiрену вiдповiдною установою банку;

     оригiнал i копiю контракту на поставку в Україну алкогольних напоїв (тютюнових виробiв) або договору (контракту) на виготовлення алкогольних напоїв (тютюнових виробiв) на давальницьких умовах;

     довiдку державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї) за мiсцем проживання про взяття на облiк як платника податку;

(абзац 5 пiдпункту "б" пункту 17 змiнено згiдно з постановою КМ N 1336 вiд 25.08.98 р.)

     в) нерезиденти:

     оригiнал i копiю документа про реєстрацiю представництва в Українi;

     довiдку про наявнiсть рахункiв та їх реквiзити, завiрену вiдповiдними установами банкiв;

     оригiнал i копiю контракту, що є пiдставою для ввезення на митну територiю України алкогольних напоїв (тютюнових виробiв).

     18. Реєстрацiя iмпортерiв (замовникiв) провадиться в журналi державної податкової адмiнiстрацiї за формою, що затверджується Державною податковою адмiнiстрацiєю.

     19. Для одержання марок акцизного збору вiтчизнянi виробники подають державнiй податковiй адмiнiстрацiї:

     заявку-розрахунок на придбання марок акцизного збору за формою, затвердженою Державною податковою адмiнiстрацiєю, у двох примiрниках, один з яких залишається у продавця марок, другий (з вiдмiткою продавця марок) - у виробника;

     платiжний документ з вiдмiткою установи банку, що пiдтверджує внесення плати за марки акцизного збору;

     оригiнал i копiю розрахунку потужностi пiдприємства з урахуванням можливого обсягу реалiзацiї алкогольних напоїв i тютюнових виробiв в Українi;

     лiцензiї (сертифiкати), що пiдтверджують право на проведення оптової та роздрiбної торгiвлi.

     20. Для одержання марок акцизного збору iмпортери (замовники) подають державнiй податковiй адмiнiстрацiї:

     заявку-розрахунок на придбання марок акцизного збору за формою, затвердженою Державною податковою адмiнiстрацiєю, у трьох примiрниках, один з яких залишається у продавця марок, другий (з вiдмiткою продавця марок про сплату акцизного збору) - передається iмпортером (замовником) митним органам пiд час оформлення вантажної митної декларацiї, третiй (з вiдмiткою продавця марок) - залишається у iмпортера (замовника);

     платiжнi документи, що пiдтверджують внесення плати за марки акцизного збору та сплату акцизного збору або оформлену банкiвську гарантiю на суму акцизного збору. Перелiк банкiв, якi видають такi гарантiї, визначається Нацiональним банком та Мiнфiном;

     оригiнал i копiю зовнiшньоекономiчного договору (контракту), вiдповiдно до якого в Україну ввозяться алкогольнi напої та тютюновi вироби, для вiдмiтки державної податкової адмiнiстрацiї про видачу марок акцизного збору;

     лiцензiї (сертифiкати), що пiдтверджують право на здiйснення iмпортних операцiй та оптової i роздрiбної торгiвлi.

     21. Оригiнали документiв, зазначенi у пунктах 17, 19 та 20 цього Положення, звiряються з копiєю i повертаються власниковi.

     22. Марки акцизного збору видаються iмпортеру (замовнику) або вiтчизняному виробнику алкогольних напоїв i тютюнових виробiв. Одержувач марок акцизного збору ставить особистий пiдпис у журналi облiку, що складається за формою, затвердженою Державною податковою адмiнiстрацiєю, i ведеться продавцем марок акцизного збору окремо для вiтчизняних виробникiв та iмпортерiв (замовникiв), i окремо - для алкогольних напоїв i тютюнових виробiв.

     23. Термiни одержання марок акцизного збору за кожним контрактом (договором) визначаються iмпортером (замовником) за погодженням з продавцем марок залежно вiд обсягiв товарiв, що iмпортуються. На оригiналi зовнiшньоекономiчного договору державною податковою адмiнiстрацiєю робиться вiдмiтка про кiлькiсть виданих марок.

     У разi ввезення алкогольних напоїв i тютюнових виробiв на територiю України у контрактi (договорi) робиться вiдмiтка про кiлькiсть ввезених маркованих товарiв. При цьому якщо товар ввозиться кiлькома партiями, вiдмiтка робиться про кожну партiю.

     Продаж марок акцизного збору для ввезення наступної партiї виробiв провадиться пiсля подання продавцю марок копiї ввiзної вантажної митної декларацiї про ввезення попередньої партiї товарiв i копiї платiжних документiв про сплату акцизного збору в повному обсязi.

     Придбанi марки акцизного збору передаються iмпортерами (замовниками) iноземним виробникам для маркування iмпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв у процесi їх виробництва.

     24. Забороняється перепродаж (передавання) придбаних марок акцизного збору, крiм передавання замовниками (iмпортерами) виробникам (постачальникам) з метою маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробiв.

     25. У разi укладення державною податковою адмiнiстрацiєю договору на оренду примiщення для зберiгання марок акцизного збору з установами банкiв видача марок акцизного збору повинна провадитися працiвниками державної податкової адмiнiстрацiї, вiдповiдальними за продаж марок, в орендованих примiщеннях з дотриманням вимог, передбачених пунктами 8 - 12 цього Положення.

Маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробiв

     26. Маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробiв здiйснюється виробниками цiєї продукцiї.

     27. Марки акцизного збору мають бути наклеєнi виробниками алкогольних напоїв i тютюнових виробiв на кожну пляшку (iншу тару), пачку (упаковку тощо) у такий спосiб, щоб вони розривалися пiд час вiдкупорювання (розкривання) товару.

     28. З метою надiйного утримання марки акцизного збору на пляшцi (пачцi тощо) для її наклеювання повинен використовуватися клей (дисперсiйний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти марку з товарiв без пошкодження i змивається у процесi миття пляшок для повторного їх використання.

     29. На алкогольнi напої марки акцизного збору наклеюються П-подiбним чи Г-подiбним способом через горловину пляшки.

     У разi реалiзацiї напоїв в упаковках наклеювання марок акцизного збору провадиться по осi упаковки на верхнiй площинi.

     У разi реалiзацiї алкогольних напоїв, розлитих у пляшки мiсткiстю 0,05 та 0,1 куб. дм., у сувенiрних коробках марки акцизного збору наклеюються таким чином:

     на коробку з телескопiчною кришкою - з двох паралельних сторiн з бокової або верхньої площини кришки на дно;

     на коробку з кришкою на шарнiрi (вiдкидною) - з верхньої площини кришки на бокову сторону дна або на її дно;

     на коробку типу "пенал" - з верхньої на нижню площину кришки через бокову площину дна.

(пункт 29 доповнено абзацами 3 - 6 згiдно з постановою КМ N 183 вiд 18.02.98 р.)

     30. На тютюновi вироби марка акцизного збору наклеюється таким чином:

     пачки сигарет та цигарок серiйного виробництва, а також цигарки, упакованi в сувенiрнi (незалежно вiд формату) коробки, мають бути оклеєнi марками акцизного збору так, щоб вони обов'язково розривалися пiд час вiдкривання;

     на тютюновi вироби в упаковцi, що пiдлягає обгортанню целофаном, марка акцизного збору наклеюється пiд целофан.

(пункт 30 змiнено згiдно iз постановою КМ N 7 вiд 11.01.97 р.)

     31. У разi порушення порядку маркування iмпортних алкогольних напоїв i тютюнових виробiв, установленого цим Положенням, або неповної сплати акцизного збору товар не допускається до митного оформлення (проведення митних процедур).

Повернення пошкоджених марок акцизного збору

     32. Марки акцизного збору, не використанi для маркування товарiв через їх пошкодження, приймаються вiд покупцiв для утилiзацiї. При цьому сплачена сума акцизного збору вiдшкодовується покупцям або за їх бажанням зараховується в рахунок майбутнiх платежiв.

     33. Пошкодженi марки акцизного збору повиннi бути наклеєнi на окремому паперi (форматом АЗ - 290 х 420мм) без складок i нерiвностей, щоб чiтко було видно центральну частину марки; окремi частини розiрваних марок мають бути з'єднанi; загальна частина кожної поверненої iмпортером (замовником, виробником) марки повинна становити не менш як 60 вiдсоткiв початкового розмiру.

     34. Оформленi належним чином пошкодженi марки акцизного збору повертаються продавцю марок. Продавець марок складає акт про утилiзацiю пошкоджених марок. Перший примiрник акта разом iз заявою платника про повернення сплаченої суми акцизного збору або зарахування її в рахунок майбутнiх платежiв залишається в державнiй податковiй адмiнiстрацiї.

     35. За рiшенням продавця марок акцизного збору марки, якi мають явнi ознаки пiдроблення та iншi вiдхилення, надсилаються пiдприємству-виробнику для проведення вiдповiдної експертизи, про що покупцевi марок видається довiдка. Пiсля одержання висновку експертизи складається акт, на пiдставi якого зазначенi марки пiдлягають утилiзацiї, а у разi визнання марок акцизного збору фальшивими чи пiдробленими - надсилаються до органiв МВС.

     36. Вiдшкодування сплаченого акцизного збору покупцям марок провадиться фiнансовими органами за поданням державних податкових адмiнiстрацiй у п'ятиденний термiн з дня подання належним чином оформленого акта.

     37. Не пошкодженi та не використанi марки акцизного збору можуть бути прийнятi державними податковими адмiнiстрацiями вiд покупцiв марок лише за умови повернення їх у повному обсязi та придатностi їх для подальшої реалiзацiї за висновком продавця марок. При цьому сплачена сума акцизного збору вiдшкодовується покупцям марок або за їх бажанням зараховується в рахунок майбутнiх платежiв лише за умови дотримання зазначених умов цього пункту.

 

Додаток
до Положення про виробництво, зберiгання, продаж марок акцизного збору i маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв

Державна податкова адмiнiстрацiя України

ПОСВIДЧЕННЯ
N______ про реєстрацiю iмпортера (замовника) алкогольних напоїв, тютюнових виробiв (непотрiбне закреслити)

Видано___________________________________________________________
       (повна  назва юридичної  особи  або прiзвище,  iм'я та
 
*****************************************************************
                   по батьковi  фiзичної особи)
 
*****************************************************************
                             (адреса)
 
*****************************************************************
                 (банкiвськi реквiзити, iдентифiкацiйний код)
в  тому, що   вiн зареєстрований  ___  _______    199_  р. у
державнiй податковiй адмiнiстрацiї _______________________________
                      (повна назва державної податкової
 
******************************************************************
                          адмiнiстрацiї)
 
Сертифiкат  (лiцензiя) N____ iз термiном дiї до ___ _______ 199 р.
виданий  (а) _______________________________________________
                        (ким та коли виданий (а))
Термiн дiї посвiдчення вiдповiдає термiну дiї сертифiката
(лiцензiї)
 
                             Голова     (заступник      голови)
                             державної  податкової адмiнiстрацiї
                             _____________________  (пiдпис)
 
 
Реєстрацiйний N                        _____________199  р.
М.П.                                 (дата видачi посвiдчення)
 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 24 жовтня 1996 р. N 1284

ПОРЯДОК
реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв

     1. Цей Порядок розроблено вiдповiдно до Закону України "Про акцизний збiр на алкогольнi напої та тютюновi вироби".

     2. Контроль за наявнiстю марок акцизного збору на пляшцi (упаковцi) алкогольних напоїв та на пачцi (упаковцi) тютюнових виробiв пiд час їх реалiзацiї здiйснюють державнi податковi адмiнiстрацiї (iнспекцiї), контрольно-ревiзiйна служба, органи внутрiшнiх справ, а пiд час ввезення цих товарiв на митну територiю України - митнi органи. У разi виявлення порушень порядку ввезення, реалiзацiї або торгiвлi алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявностi марок акцизного збору зазначенi контролюючi органи складають i передають державним податковим адмiнiстрацiям (iнспекцiям) протокол та опис товарiв, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка, для прийняття вiдповiдної постанови.

(пункт 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     3. Керiвники державних податкових адмiнiстрацiй (iнспекцiй) та їх заступники приймають постанови про конфiскацiю алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, що реалiзуються торгiвельними пiдприємствами без наявностi на пляшцi (упаковцi), пачцi (упаковцi) марок акцизного збору.

(пункт 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     4. Конфiскованi алкогольнi напої та тютюновi вироби пiдлягають облiку та оцiнцi вiдповiдно до Порядку облiку, оцiнки й реалiзацiї конфiскованого, безхазяйного майна, майна, що за правом успадкування перейшло у власнiсть держави, та скарбiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 липня 1992 р. N 375, за цiнами, визначеними комiсiєю за участю спецiалiстiв-експертiв, з урахуванням ринкових цiн, що дiють на момент оцiнки.

     5. Реалiзацiя конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв здiйснюється за наявностi сертифiката вiдповiдностi, що видається органами Держстандарту державнiй податковiй адмiнiстрацiї (iнспекцiї) пiсля проведення випробування у лабораторiях, акредитованих у встановленому порядку в системi УкрСЕПРО.

(пункт 5 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     6. Сертифiкат вiдповiдностi видається на кожну партiю конфiскованої продукцiї одного зразка незалежно вiд її розмiру.

     7. Керiвники державних податкових адмiнiстрацiй (iнспекцiй) та їх заступники мають право приймати рiшення про недоцiльнiсть випробування партiї конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв одного зразка для одержання сертифiката вiдповiдностi, якщо витрати на його проведення перевищуватимуть загальну вартiсть зазначеної партiї конфiскованих алкогольних напоїв i тютюнових виробiв вiдповiдно до акта їх опису та оцiнки.

(пункт 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.11.97 р. N 1314,  вiд 25.08.98 р. N 1336)

     8. Реалiзацiя конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв здiйснюється оптовими партiями через аукцiони або дрiбнооптовими партiями через пiдприємства торгiвлi.

     9. Аукцiони з продажу конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв проводяться на бiржах на пiдставi договорiв, укладених з державними податковими адмiнiстрацiями (iнспекцiями).

(пункт 9 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     10. Алкогольнi напої та тютюновi вироби, що виставляються на продаж, можуть не доставлятися на мiсце проведення аукцiону за умови, якщо це передбачено договором.

     11. Суб'єкти пiдприємницької дiяльностi iнформуються про проведення аукцiонних торгiв шляхом розмiщення у засобах масової iнформацiї за 15 днiв до початку аукцiону повiдомлення про дату, час та мiсце його проведення. Iнформацiя розмiщується державними податковими адмiнiстрацiями (iнспекцiями), якщо iнше не передбачено договором з бiржею.

(пункт 11 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     12. Алкогольнi напої та тютюновi вироби виставляються на аукцiоннi торги тiльки у виглядi лотiв за наявностi сертифiката вiдповiдностi, виданого органами Держстандарту. Розмiр лотiв та їх стартова цiна встановлюються бiржею за погодженням з державною податковою адмiнiстрацiєю (iнспекцiєю). Акцизний збiр та вартiсть акцизної марки включається до стартової цiни лотiв.

(пункт 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     13. Документом, що пiдтверджує продаж лота вiдповiдному покупцевi та його цiну, є протокол аукцiону. Витяг iз протоколу, засвiдчений бiржею, є пiдставою для оформлення зазначеним покупцем у державнiй податковiй адмiнiстрацiї (iнспекцiї) заявки-розрахунку на придбання марок акцизного збору в кiлькостi, зазначенiй у протоколi.

(пункт 13 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     14. Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробiв на аукцiонах здiйснюється суб'єктам пiдприємницької дiяльностi за безготiвковими розрахунками.

     15. Покупець зобов'язаний перерахувати кошти за придбанi алкогольнi напої та тютюновi вироби на рахунок бiржi протягом не бiльш як 7 днiв з дня складання протоколу аукцiону.

     16. Про надходження вiд покупця на рахунок бiржi коштiв за придбанi на аукцiонi алкогольнi напої та тютюновi вироби бiржа вiдповiдно до укладеного договору повiдомляє державну податкову адмiнiстрацiю (iнспекцiю) за своїм мiсцезнаходженням i покупця, але не пiзнiше нiж через три днi з дня надходження коштiв.

(пункт 16 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     17. Повiдомлення бiржi про надходження вiд покупця коштiв за придбанi алкогольнi напої та тютюновi вироби є пiдставою для звернення покупця до державної податкової адмiнiстрацiї для одержання марок акцизного збору, алкогольних напоїв i тютюнових виробiв у кiлькостi, зазначенiй у протоколi. Маркування здiйснюється покупцем у мiсцях зберiгання конфiскованої продукцiї у присутностi представника державної податкової адмiнiстрацiї.

     При цьому маркування здiйснюється вiдповiдно до Положення про виробництво, зберiгання, продаж марок акцизного збору i маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв у частинi маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробiв.

     18. Вирученi вiд реалiзацiї конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв кошти перераховуються бiржею в термiни, зазначенi в пунктi 15 цього Порядку, до державного бюджету за вирахуванням суми комiсiйної винагороди, розмiр якої обумовлюється у договорi, що укладається мiж державною податковою адмiнiстрацiєю (iнспекцiєю) та бiржею.

(пункт 18 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     19. Дрiбнооптовi партiї конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, а також партiї, що не були проданi через аукцiони, реалiзуються в спецiально визначених пiдприємствах торгiвлi згiдно з порядком, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 липня 1992 р. N 375 "Про затвердження Порядку облiку, оцiнки й реалiзацiї конфiскованого, безхазяйного майна, майна, що за правом успадкування перейшло у власнiсть держави, та скарбiв". Пiдприємства торгiвлi отримують марки акцизного збору в державних податкових адмiнiстрацiях у кiлькостi, що вiдповiдає кiлькостi товарiв, зазначених в актах опису i оцiнки конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, та проводять маркування зазначених товарiв у присутностi представника державної податкової адмiнiстрацiї в мiсцях зберiгання конфiскованої продукцiї.

     Такий порядок реалiзацiї марок та маркування продукцiї поширюється на алкогольнi напої та тютюновi вироби, конфiскованi за рiшеннями правоохоронних та митних органiв.

     20. Витрати, пов'язанi iз зберiганням, перевезенням, проведенням вiдповiдних випробувань прийнятих на облiк державними податковими адмiнiстрацiями (iнспекцiями) конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв до передачi їх покупцям або пiдприємствам торгiвлi, за висновками вiдповiдних державних податкових адмiнiстрацiй (iнспекцiй) вiдшкодовуються з державного бюджету вiдповiдно до розрахунку з реалiзацiї конфiскованих алкогольних напоїв та/або тютюнових виробiв згiдно з додатком.

(пункт 20 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     21. Конфiскованi тютюновi вироби, якiсть яких не вiдповiдає встановленим вимогам або щодо яких прийнято рiшення про недоцiльнiсть випробування, пiдлягають знищенню, а алкогольнi напої - знищенню чи переробцi на спирт для подальшого його використання на технiчнi потреби. При цьому рiшення про доцiльнiсть знищення або передачу на переробку конфiскованих алкогольних напоїв приймають керiвники державних податкових адмiнiстрацiй (iнспекцiй) або їх заступники, до функцiональних обов'язкiв яких належать зазначенi питання.

     Знищення проводиться комiсiєю, до складу якої обов'язково включаються представники державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї), яка взяла на облiк зазначенi вироби, установи, де проведено випробування, та вiдповiдних мiсцевих державних адмiнiстрацiй.

     Про знищення алкогольних напоїв i тютюнових виробiв складається акт, до якого у вiдповiдних випадках додається висновок установи, де проведено випробування, про неможливiсть використання зазначених конфiскованих виробiв.

     Переробка конфiскованих алкогольних напоїв здiйснюється на спиртових i виноробних заводах, визначених Комiтетом харчової промисловостi та Комiтетом з питань садiвництва, виноградарства та виноробної промисловостi, якi мають вiдповiднi технiчнi можливостi i спецiальнi дозволи (лiцензiї) на виробництво, на пiдставi договорiв, укладених з ними державними податковими адмiнiстрацiями (iнспекцiями).

     Передача алкогольних напоїв на переробку здiйснюється на пiдставi акта опису i оцiнки, що складається вiдповiдно до законодавства.

     Приймання конфiскованих алкогольних напоїв на переробку здiйснюється комiсiєю, до складу якої входять представники державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї), пiдприємства, яке здiйснює переробку, та вiдповiдної мiсцевої державної адмiнiстрацiї.

     Облiк продукцiї, що пiдлягає переробцi, здiйснюється за кiлькiстю безводного етилового спирту згiдно з Iнструкцiєю по прийманню, зберiганню, транспортуванню та облiку спирту етилового, затвердженою Мiнiстерством харчової промисловостi СРСР вiд 25 вересня 1985 року.

     Переробка конфiскованих алкогольних напоїв здiйснюється згiдно з дiючими технологiчними регламентами.

     Тара та скляний посуд з-пiд конфiскованих i перероблених алкогольних напоїв оприбутковуються пiдприємствами за цiною можливої реалiзацiї, що встановлюється комiсiєю, створеною для приймання конфiскованих алкогольних напоїв, а у разi неможливостi реалiзацiї скляного посуду - за цiною склобою.

     Про переробку конфiскованих алкогольних напоїв складається акт, до якого додаються розрахунки зазначених вище витрат.

     Кошти, отриманi вiд реалiзацiї продуктiв переробки зазначених алкогольних напоїв, перераховуються до державного бюджету (за винятком витрат на їх зберiгання, випробування, транспортування i технiчну переробку).

(пункт 21 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.11.97 р. N 1314,
iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

 

Додаток
до Порядку реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв

Розрахунок
 з реалiзацiї конфiскованих алкогольних напоїв та/або тютюнових виробiв

     1. Загальна сума, що надiйшла на рахунок бiржi вiд реалiзацiї
конфiскованих  алкогольних   напоїв   та/або   тютюнових   виробiв
_____________

     2. Сума  комiсiйної винагороди бiржi/пiдприємства (вiдповiдно
до укладеного  договору)
_________________________________________________.

     3. Вартiсть марок акцизного збору___________________________
     4. Видатки:
     плата за зберiгання_________________________________________

     плата за проведення вiдповiдних випробувань ________________

     плата за рекламнi послуги __________________________________

     плата за транспортування ___________________________________

     iншi  витрати_______________________________________________

     5. Сума, що перераховується до державного бюджету  на  роздiл
12, параграф 11 (параграф 9, параграф 4)__________________________
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.