КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 4 грудня 2013 р. | N 884 |
---|
Про затвердження Порядку пiдтвердження
достатнього фiнансового забезпечення iноземцiв
та осiб без громадянства для в'їзду в Україну,
перебування на територiї України, транзитного
проїзду через територiю України i виїзду за її
межi та визначення розмiру такого забезпечення
Вiдповiдно до частини першої статтi 21 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" та частини третьої статтi 9 Закону України "Про прикордонний контроль" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Затвердити Порядок пiдтвердження достатнього фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства для в'їзду в Україну, перебування на територiї України, транзитного проїзду через територiю України i виїзду за її межi та визначення розмiру такого забезпечення, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | М. АЗАРОВ |
Iнд.70
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 грудня 2013 р. N 884 |
ПОРЯДОК
пiдтвердження достатнього фiнансового
забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства
для в'їзду в Україну, перебування на територiї
України, транзитного проїзду через територiю
України i виїзду за її межi та визначення розмiру
такого забезпечення
1. Цей Порядок встановлює механiзм визначення достатнього фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства для в'їзду в Україну, їх перебування на територiї України, транзитного проїзду через територiю України та виїзду за її межi до iншої держави та розмiру такого забезпечення.
2. Дiя цього Порядку не поширюється на:
iноземцiв та осiб без громадянства, якi постiйно проживають в Українi;
осiб, зазначених у частинах четвертiй i п'ятiй статтi 16 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства";
iноземцiв та осiб без громадянства, на яких поширюється дiя Закону України "Про бiженцiв та осiб, якi потребують додаткового або тимчасового захисту".
3. Iноземцi та особи без громадянства для в'їзду в Україну, перебування на територiї України, транзитного проїзду через територiю України та виїзду за її межi до iншої держави, якщо iнше не визначено законами, повиннi мати кошти в 20-кратному розмiрi прожиткового мiнiмуму на одну особу з розрахунку на мiсяць, встановленого в Українi на день їх в'їзду в Україну.
4. Якщо строк перебування iноземця або особи без громадянства в Українi становить менше або бiльше одного мiсяця, зазначена сума дiлиться на середньоарифметичну кiлькiсть днiв мiсяця (30 дiб) та множиться на планову кiлькiсть днiв (до цiєї суми додається п'ять днiв) перебування, а саме:
ФЗ = ((20 х Пmin) : 30) х (КД+5),
де ФЗ - достатнє фiнансове забезпечення;
Пmin - прожитковий мiнiмум на одну особу з розрахунку на мiсяць;
КД - планова кiлькiсть днiв перебування на територiї України.
5. Пiд час визначення достатнього фiнансового забезпечення iноземця або особи без громадянства враховуються належно пiдтвердженi фiнансовi зобов'язання приймаючої сторони, що запросила iноземця або особу без громадянства.
6. Наявнiсть достатнього фiнансового забезпечення або гарантiя його наявностi може бути пiдтверджена у порядку, визначеному частиною третьою статтi 21 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства".
7. Контроль за наявнiстю достатнього фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства для в'їзду в Україну, перебування на територiї України, транзитного проїзду через територiю України та виїзду за її межi до iншої держави або наявностi у них можливостi отримати достатнє фiнансове забезпечення в законний спосiб на територiї України здiйснюється:
у дипломатичних представництвах та консульських установах України, департаментi консульської служби МЗС, представництвах МЗС на територiї України пiд час оформлення вiз для в'їзду в Україну;
у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон пiд час здiйснення прикордонного контролю за процедурою контролю другої лiнiї;
територiальними органами або пiдроздiлами ДМС пiд час продовження строку перебування на територiї України та пiд час оформлення запрошень iноземцям та особам без громадянства на отримання вiзи для в'їзду в Україну.
8. Наявнiсть достатнього фiнансового забезпечення встановлюється шляхом:
вiзуального огляду наявностi у iноземцiв та осiб без громадянства коштiв в нацiональнiй валютi України або у конвертованiй iноземнiй валютi за курсом Нацiонального банку на день в'їзду в Україну;
вивчення документа, в якому зазначено суму коштiв та на пiдставi якого можна отримати кошти в банкiвських установах України;
вiзуального огляду платiжної картки мiжнародних платiжних систем та вивчення виписки з особового банкiвського рахунка заявника, що пiдтверджує наявну суму коштiв (виписка з банкомата);
вивчення документа, що пiдтверджує бронювання або оплату житла та харчування в Українi;
вивчення договору на туристичне обслуговування (ваучер);
вивчення гарантiйного листа приймаючої сторони, що запросила iноземця або особу без громадянства, про взяття на себе зобов'язань iз сплати всiх витрат iноземця або особи без громадянства, пов'язаних з їх перебуванням на територiї України та виїздом за її межi;
перевiрки проїзного квитка для повернення до країни громадянської належностi або країни постiйного проживання, або до третьої країни з фiксованою датою.
9. У разi наявностi достатнього фiнансового забезпечення iноземцю або особi без громадянства в установленому законодавством порядку:
оформляється вiза;
надається дозвiл на перетинання державного кордону України;
продовжується строк перебування на територiї України;
оформляється запрошення на отримання вiзи для в'їзду в Україну.
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |