МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
17.08.2020 | N 508 |
---|
Про затвердження Порядку виконання митних
формальностей у разi виходу з ладу
автоматизованої системи митного оформлення або
єдиної автоматизованої iнформацiйної системи
митних органiв
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 13 жовтня 2020 р. за N 998/35281 |
Вiдповiдно до частини восьмої статтi 31 Митного кодексу України,
пiдпункту 5 пункту 4 Положення про Мiнiстерство
фiнансiв України, затвердженого постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року N 375,
наказую:
1. Затвердити Порядок виконання митних формальностей у разi виходу з ладу автоматизованої системи митного оформлення або єдиної автоматизованої iнформацiйної системи митних органiв, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чиннiсть, наказ Державної митної служби України вiд 07 квiтня 2005 року N 257 "Про затвердження Порядку контролю за перемiщенням товарiв у разi виходу з ладу Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Державної митної служби України", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 29 квiтня 2005 року за N 463/10743.
3. Департаменту митної полiтики Мiнiстерства фiнансiв України у встановленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на Голову Державної митної служби України.
Мiнiстр | С. Марченко |
ПОГОДЖЕНО: | |
В. о. Голови Державної митної служби України | А. Павловський |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 17 серпня 2020 року N 508 |
ПОРЯДОК
виконання митних формальностей у разi виходу з
ладу автоматизованої системи митного оформлення
або єдиної автоматизованої iнформацiйної системи
митних органiв
I. Загальнi положення
1. Цей Порядок визначає особливостi виконання митних формальностей щодо товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення у разi виходу з ладу автоматизованої системи митного оформлення (далi - АСМО) та/або єдиної автоматизованої iнформацiйної системи митних органiв (далi - ЄАIС).
2. У цьому Порядку термiни вживаються в таких значеннях:
вихiд з ладу АСМО або ЄАIС - технiчний стан АСМО або ЄАIС, при якому АСМО або ЄАIС повною мiрою або частково не здiйснюється в автоматичному режимi або не забезпечується здiйснення митних формальностей посадовою особою митного органу.
Термiни "митниця вiдправлення" та "митниця призначення" вживаються у значеннях, визначених Порядком виконання митних формальностей при здiйсненнi транзитних перемiщень, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 09 жовтня 2012 року N 1066, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 19 грудня 2012 року за N 2120/22432 (далi - Порядок N 1066), iншi термiни вживаються у значеннях, визначених Митним кодексом України (далi - Кодекс) та iншими нормативно-правовими актами з питань митної справи.
3. Цей Порядок застосовується у разi виходу з ладу АСМО та/або ЄАIС бiльш нiж на вiсiм годин, крiм пункту 9 цього роздiлу.
Митний орган застосовує положення цього Порядку пiсля проведення телефонної консультацiї з оперативним черговим структурного пiдроздiлу Держмитслужби, вiдповiдального за функцiонування АСМО чи ЄАIС вiдповiдно.
Про застосування вiдповiдних положень цього Порядку керiвник митного органу (митного поста) негайно iнформує вiдповiдну митницю та Держмитслужбу у порядку, визначеному в пунктi 6 цього роздiлу.
4. Пiд час застосування цього Порядку перемiщення товарiв у режимi транзиту здiйснюється iз накладанням засобiв забезпечення iдентифiкацiї, передбачених частинами другою i третьою статтi 326 Кодексу. Iдентифiкацiйнi ознаки митного забезпечення, пристроїв або/та iнших засобiв iдентифiкацiї, якi застосованi митницею вiдправлення, вносяться до митної декларацiї (документа контролю за перемiщенням товарiв), товаросупровiдних документiв та до вiдповiдних програмно-iнформацiйних комплексiв АСМО та ЄАIС у разi їх функцiонування.
5. Засоби забезпечення iдентифiкацiї, визначенi пунктом 4 цього роздiлу, не застосовуються до товарiв, визначених частиною шостою статтi 92 Кодексу.
6. Iнформацiйна взаємодiя мiж митними органами пiд час застосування цього Порядку здiйснюється за допомогою таких засобiв зв'язку: автоматизована iнформацiйна система управлiння документами Держмитслужби, система корпоративної електронної пошти Держмитслужби, мережа Iнтернет (з/на офiцiйних(i) електронних(i) адрес(и) митних органiв) або в телефонному режимi.
7. Невiдкладно, але не пiзнiше трьох робочих днiв пiсля поновлення роботи ЄАIС та/або АСМО, посадовi особи митних органiв послiдовно вносять до ЄАIС та/або АСМО усю iнформацiю, передбачену законодавством України з питань митної справи, iз зазначенням фактичної дати проведеної митної формальностi щодо товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення.
8. У разi неможливостi проведення автоматизованого контролю iз застосуванням автоматизованої системи управлiння ризиками внаслiдок виходу з ладу АСМО та/або ЄАIС перелiк митних формальностей формується у кожному конкретному випадку здiйснення митного контролю товарiв, транспортних засобiв за результатами проведення комбiнованого та/або неавтоматизованого контролю iз застосуванням системи управлiння ризиками.
9. У разi виходу з ладу єдиного державного iнформацiйного вебпорталу "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" на строк бiльше двох годин вiдповiднi митнi формальностi здiйснюються на пiдставi документiв та/або вiдомостей, наданих митному органу вiдповiдною особою, на паперових носiях, або їх електронних (сканованих) копiй, засвiдчених належним чином вiдповiдно до вимог чинного законодавства.
10. Облiк товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, що перемiщуються через митний кордон України, здiйснює посадова особа митного органу, яка здiйснює пропуск товарiв i транспортних засобiв комерцiйного призначення через митний кордон України, шляхом ведення окремих реєстрiв:
1) при ввезеннi в розрiзi:
пропущених на митну територiю України до митницi призначення пiд митним контролем;
повернених за межi митного кордону України;
затриманих для передачi на склад митного органу для зберiгання;
2) при вивезеннi (транзитi) в розрiзi:
пропущених через митний кордон України;
затриманих для передачi на склад митного органу для зберiгання.
У кiнцi роботи кожної змiни реєстри, засвiдченi особистим пiдписом та вiдбитком особистої номерної печатки посадової особи структурного пiдроздiлу митного органу, яка його склала, передаються старшому змiни для формування Журналу облiку товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, що перемiщуються через митний кордон України пiд час виходу з ладу АСМО та/або ЄАIС, згiдно з пунктом 13 цього роздiлу (далi - Журнал облiку).
11. Вiдповiдно до цього Порядку облiк товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, що перемiщуються через митний кордон України, здiйснюється вiдповiдно до пункту 10 цього роздiлу на пiдставi документiв, передбачених законодавством з питань митної справи для здiйснення такого облiку.
До реєстрiв, передбачених пунктом 10 цього роздiлу, вноситься така iнформацiя: дата та час перетину митного кордону України; тип, назва, країна реєстрацiї транспортного засобу i його реєстрацiйний та iдентифiкацiйний (VIN) номер; транспортний засiб з вантажем або без вантажу; спосiб перемiщення (вантажне вiдправлення, супроводжуваний/несупроводжуваний багаж, ручна поклажа, мiжнародне поштове вiдправлення або мiжнародне експрес-вiдправлення); митний огляд (проводився / не проводився), дата та час завершення митного оформлення, а також реквiзити документа, на пiдставi якого здiйснюється цей облiк.
12. Пiсля поновлення роботи ЄАIС та/або АСМО митнi органи, якi здiйснюють облiк товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення вiдповiдно до пункту 10 цього роздiлу, зобов'язанi за запитом митницi, до складу якої входить вiдповiдний митний орган, чи структурного пiдроздiлу Держмитслужби надавати їм iнформацiю з Журналiв облiку (реєстрiв), що ведуться згiдно з цим Порядком.
Iнформацiя, передбачена абзацом першим цього пункту, може надаватись шляхом надсилання фотокопiй реєстрiв.
13. Сформованi вiдповiдно до напрямку перемiщення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення через митний кордон України за робочу змiну реєстри, передбаченi цим Порядком, мають бути пронумерованi та прошитi, а мiсце з'єднання аркушiв засвiдчується пiдписом старшого змiни та вiдбитком особистої номерної печатки.
Прошитi реєстри зберiгаються в хронологiчному порядку у справi митного органу вiдповiдно до номенклатури справ митницi, до складу якої входить вiдповiдний митний орган.
II. Митнi формальностi пiд час ввезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на митну територiю України
1. Якщо посадова особа митного органу у пунктi пропуску через державний кордон України має можливiсть перегляду попереднiх або перiодичних митних декларацiй, у тому числi й тих, якi були оформленi до виходу з ладу АСМО або ЄАIС, та внесення iнформацiї про пропуск товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на територiю України за такими попереднiми або перiодичними митними декларацiями з використанням ЄАIС, ввезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на митну територiю України здiйснюється на пiдставi таких декларацiй згiдно з Порядком N 1066.
2. У разi неможливостi перегляду попереднiх або перiодичних митних декларацiй (у тому числi й оформлених до виходу з ладу ЄАIС або АСМО) з використанням ЄАIС їх перегляд, у тому числi перегляд вiдомостей про застосування фiнансових гарантiй у випадках, встановлених законодавством, здiйснюється з використанням програмних засобiв АСМО.
При цьому ввезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на митну територiю України здiйснюється на пiдставi таких декларацiй згiдно з Порядком N 1066, зокрема, iз врученням перевiзнику роздрукованих примiрникiв витягiв з електронної копiї попередньої чи перiодичної митної декларацiї (примiрники перевiзника та митницi призначення).
3. Якщо посадова особа митного органу у пунктi пропуску через державний кордон України не має можливостi перегляду попереднiх митних декларацiї або перiодичних митних декларацiй з використанням ЄАIС або АСМО для ввезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на митну територiю України (у тому числi з метою транзиту), митницi вiдправлення подається на паперових носiях митна декларацiя на бланку єдиного адмiнiстративного документа разом з її електронною копiєю (документ, який вiдповiдно до статтi 94 Кодексу використовується замiсть митної декларацiї разом з його електронними вiдомостями), а також iншi документи та вiдомостi, подання яких митним органам передбачено Кодексом.
Електроннi копiї митних декларацiй (електроннi вiдомостi документiв, якi вiдповiдно до статтi 94 Кодексу використовуються замiсть митної декларацiї) та копiї (сканованi копiї) iнших документiв, на пiдставi яких товари, транспортнi засоби комерцiйного призначення ввезено на митну територiю України, зберiгаються у митницi вiдправлення з метою подальшого їх внесення до АСМО та/або ЄАIС згiдно з пунктом 7 роздiлу I цього Порядку.
4. Митнiй декларацiї, поданiй згiдно з пунктом 3 роздiлу II цього Порядку, присвоюється номер, який слiдує за останнiм номером, присвоєним АСМО в автоматичному режимi по вiдповiдному пiдроздiлу митного оформлення.
Пiсля поновлення роботи АСМО митним органом проводиться переналаштування журналiв автонумерацiї митних декларацiй АСМО.
5. У разi неможливостi перегляду вiдомостей про застосованi фiнансовi гарантiї у випадках, встановлених законодавством, з використанням програмних засобiв ЄАIС чи АСМО митниця вiдправлення:
приймає фiнансовi гарантiї у паперовому виглядi, якi мають бути додатково пiдтвердженi офiцiйним листом гаранта; або
вживає заходiв щодо отримання вiд митного органу, яким оформлено попередню або перiодичну митну декларацiю, письмового пiдтвердження прийняття фiнансової гарантiї у разi ввезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на митну територiю України на пiдставi попереднiх або перiодичних митних декларацiй.
6. У разi виходу з ладу ЄАIС митниця вiдправлення пiсля вiдправлення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення до митницi призначення невiдкладно, не пiзнiше чотирьох годин (за робочу змiну), направляє до митницi призначення Повiдомлення про направлення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення до митницi призначення за формою згiдно з додатком до цього Порядку.
Повiдомлення про направлення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення до митницi призначення реєструє митниця вiдправлення в порядку, встановленому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 сiчня 2018 року N 55 "Деякi питання документування управлiнської дiяльностi".
7. Товари, транспортнi засоби комерцiйного призначення, вiдправленi до митницi призначення, ставляться на контроль за доставленням до митницi призначення.
8. Товари, транспортнi засоби комерцiйного призначення, ввезенi на митну територiю України вiдповiдно до цього Порядку, перемiщуються до митницi призначення на пiдставi оформлених з врахуванням вимог цього Порядку:
аркуша з позначенням "4/5" форми МД-2 (МД-3) митної декларацiї; або
витягу з електронної копiї попередньої митної декларацiї або перiодичної митної декларацiї, оформленого згiдно з Порядком N 1066; або
документа, який вiдповiдно до статтi 94 Кодексу використано замiсть митної декларацiї (у разi перемiщення прохiдним або внутрiшнiм транзитом).
Документи, зазначенi у цьому пунктi, супроводжують транзитнi перемiщення протягом усього шляху слiдування та доставляються разом з товарами, транспортними засобами комерцiйного призначення до митницi призначення.
9. У разi повного виходу з ладу АСМО та ЄАIС в автомобiльних пунктах пропуску через державний кордон України у таких пунктах пропуску дозволяється пропуск на митну територiю України лише товарiв, зазначених у частинi першiй статтi 360 Кодексу, та товарiв, що перемiщуються з використанням книжки А.Т.А.
10. У разi неможливостi перегляду вiдомостей про наявнiсть отримувача товарiв гуманiтарної допомоги у Єдиному реєстрi отримувачiв гуманiтарної допомоги (далi - Єдиний реєстр) з використанням програмних засобiв ЄАIС чи АСМО митницi вiдправлення може подаватися копiя документа (наказу), що пiдтверджує включення отримувача гуманiтарної допомоги до Єдиного реєстру.
З метою перевiрки вiдомостей, зазначених у документi (наказi), що пiдтверджує включення отримувача гуманiтарної допомоги до Єдиного реєстру, митниця вiдправлення вживає заходiв щодо отримання письмового пiдтвердження чинностi такого документа (наказу) вiд органiзацiї - отримувача гуманiтарної допомоги або митницi призначення у разi ввезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення на митну територiю України на пiдставi попереднiх або перiодичних митних декларацiй.
III. Митнi формальностi пiд час вивезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення за межi митної територiї України
1. У разi виходу з ладу ЄАIС посадовi особи митницi призначення здiйснюють облiк товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення та документiв, доставлених до митницi шляхом ведення реєстрiв прибуття.
До реєстру прибуття вноситься така iнформацiя: дата надходження товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення; номер митної декларацiї або документа контролю за перемiщенням товарiв; реєстрацiйний номер комерцiйного транспортного засобу; стан цiлiсностi митного забезпечення (вiдсутнi, пошкодженi/непошкодженi), їх кiлькiсть та iдентифiкацiйнi ознаки; виявленi порушення митних правил; номер штампа "Пiд митним контролем" посадової особи митного органу, що здiйснювала митний контроль цих товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення.
У кiнцi роботи кожної змiни реєстри прибуття, засвiдченi особистим пiдписом та вiдбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка його склала, передаються старшому змiни для формування Журналу облiку товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, що надiйшли до митницi призначення пiд час виходу з ладу АСМО та/або ЄАIС, згiдно з пунктом 13 роздiлу I цього Порядку.
2. Для вивезення товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення з митної територiї України, оформлених у вiдповiдний митний режим (у тому числi до виходу з ладу АСМО або ЄАIС), митному органу подаються залежно вiд напрямку перемiщення та способу декларування:
1) аркуш з позначенням "4/5" форми МД-2 (МД-3) митної декларацiї (у разi оформлення митної декларацiї на паперовому носiї); або
2) вiдомостi про реєстрацiйний номер митної декларацiї (у разi оформлення електронної митної декларацiї); або
3) документ, який вiдповiдно до статтi 94 Кодексу використано замiсть митної декларацiї (у разi перемiщення прохiдним транзитом), та
супровiднi документи на товари, транспортнi засоби комерцiйного призначення.
3. У разi виникнення сумнiвiв щодо дiйсностi поданих для митного контролю та оформлення документiв, достовiрностi задекларованих товарiв, митниця призначення, у тому числi, здiйснює вiдповiдний запит до митницi вiдправлення. У строк, що не перевищує чотирьох робочих годин, з моменту надходження запиту, митниця вiдправлення iнформує митницю призначення по сутi порушених у запитi питань.
Директор Департаменту митної полiтики | О. Москаленко |
Додаток до Порядку виконання митних формальностей у разi виходу з ладу автоматизованої системи митного оформлення або єдиної автоматизованої iнформацiйної системи митних органiв (пункт 6 роздiлу II) |
Вiд __________N _________
Повiдомлення
про направлення товарiв, транспортних засобiв
комерцiйного призначення до митницi призначення
_____________________________________
(назва митного органу)
N з/п |
Реєстрацiйний номер митної декларацiї (документа контролю за перемiщенням товарiв) | Дата оформлення митної декларацiї (документа контролю за перемiщенням товарiв) | Реєстрацiйний номер комерцiйного транспортного засобу | Кiлькiсть та iндивiдуальнi iдентифiкатори пломб, застосованi митницею вiдправлення | Строк транзитного перевезення |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
______________________ (керiвник митного поста або старший змiни) |
____________ (пiдпис) |
_____________________ (власне iм'я ПРIЗВИЩЕ) |
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |