Документ скасований: Постанова НБУ № 106 від 27.05.2022

ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

вiд 25 травня 2021 року N 44


Про затвердження Змiн до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi

     Вiдповiдно до статей 7, 15, 40, 56 Закону України "Про Нацiональний банк України", з метою вдосконалення нормативно-правового акта Нацiонального банку України з питань здiйснення безготiвкових розрахункiв у нацiональнiй валютi Правлiння Нацiонального банку України постановляє:

     1. Затвердити Змiни до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 21 сiчня 2004 року N 22, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 29 березня 2004 року за N 377/8976 (зi змiнами), що додаються.

     2. Департаменту платiжних систем та iнновацiйного розвитку (Андрiй Поддєрьогiн) пiсля офiцiйного опублiкування довести до вiдома банкiв України iнформацiю про прийняття цiєї постанови.

     3. Контроль за виконанням цiєї постанови покласти на заступника Голови Нацiонального банку України Олексiя Шабана.

     4. Постанова набирає чинностi з дня, наступного за днем її офiцiйного опублiкування.

Голова Кирило ШЕВЧЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правлiння Нацiонального банку України
25 травня 2021 року N 44

Змiни до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi

     1. Пункти 2.16, 2.17, 2.20, 2.21 глави 2 викласти в такiй редакцiї:

     "2.16. Банк зобов'язаний / має право вiдмовитися вiд виконання платiжного доручення платника за фiнансовою операцiєю у випадках, установлених статтею 15 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

     2.17. Банк повертає клiєнту платiжне доручення без виконання i на зворотному боцi платiжного доручення проставляє напис про причину його повернення [iз зазначенням дати повернення та посиланням на статтю 15 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та на пункт 2.17 глави 2 цiєї Iнструкцiї], який засвiдчується пiдписами вiдповiдального виконавця, вiдповiдального працiвника банку або працiвника, уповноваженого вiдповiдальним працiвником банку, та вiдбитком штампа банку.".

     "2.20. Банк виконує платiжнi вимоги на примусове списання коштiв, якi надiйшли до банку до початку операцiйного часу поточного дня або протягом операцiйного часу поточного дня, але на час надходження на рахунку платника немає коштiв або їх недостатньо, з урахуванням сум, що надiйдуть на рахунок платника протягом операцiйного дня (поточнi надходження), на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня виконує платiжнi вимоги на примусове списання коштiв частково вiдповiдно до пункту 5.10 глави 5 цiєї Iнструкцiї, якщо на рахунку платника з урахуванням поточних надходжень на рахунок протягом попереднього операцiйного дня буде недостатньо коштiв для їх виконання.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня повертає платiжнi вимоги на примусове списання коштiв без виконання згiдно з пунктом 2.18 глави 2 цiєї Iнструкцiї, якщо на рахунку платника коштiв немає i протягом попереднього операцiйного дня кошти на його рахунок не надходили.

     2.21. Банк виконує платiжнi вимоги на примусове списання коштiв, якi надiйшли до банку пiсля операцiйного часу поточного дня, на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня в межах наявних коштiв на кiнець попереднього операцiйного дня.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня виконує платiжнi вимоги на примусове списання коштiв частково вiдповiдно до пункту 5.10 глави 5 цiєї Iнструкцiї, якщо на кiнець попереднього операцiйного дня на рахунку платника буде недостатньо коштiв для виконання цих платiжних вимог з урахуванням поточних надходжень на рахунок на кiнець попереднього операцiйного дня.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня повертає платiжнi вимоги на примусове списання коштiв без виконання згiдно з пунктом 2.18 глави 2 цiєї Iнструкцiї, якщо на кiнець попереднього операцiйного дня на рахунку платника не буде коштiв для їх виконання.".

     2. Абзаци другий та третiй пункту 5.2 глави 5 викласти в такiй редакцiї:

     "Примусове списання коштiв з рахункiв, якi вiдкритi в банках i на яких облiковуються кошти Державного бюджету України та мiсцевих бюджетiв або бюджетних установ, здiйснюється органами, що здiйснюють казначейське обслуговування бюджетних коштiв у порядку, установленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Банк повертає стягувачу платiжнi вимоги на примусове списання коштiв з цих рахункiв без виконання вiдповiдно до пункту 2.18 глави 2 цiєї Iнструкцiї.".

     3. У главi 10:

     1) пункт 10.12 виключити.

     У зв'язку з цим пункти 10.13 - 10.15 уважати вiдповiдно пунктами 10.12 - 10.14;

     2) у пунктi 10.12 цифри "10.13" замiнити цифрами "10.12";

     3) у пунктi 10.13 слова та цифри "внаслiдок причин, що зазначенi в пунктах 10.12 i 10.13 цiєї глави" замiнити словами та цифрами "внаслiдок причини, що зазначена в пунктi 10.12 глави 10 цiєї Iнструкцiї".

     4. Пункти 11.7 та 11.8 глави 11 викласти в такiй редакцiї:

     "11.7. Банк виконує iнкасовi доручення (розпорядження), якi надiйшли до банку до початку операцiйного часу поточного дня або протягом операцiйного часу поточного дня, але на час надходження на рахунку платника немає коштiв або їх недостатньо, з урахуванням сум, що надiйдуть на рахунок платника протягом операцiйного дня (поточнi надходження), на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня виконує iнкасовi доручення (розпорядження) частково вiдповiдно до пункту 11.9 глави 11 цiєї Iнструкцiї, якщо на рахунку платника з урахуванням поточних надходжень на рахунок протягом попереднього операцiйного дня буде недостатньо коштiв для їх виконання.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня повертає iнкасовi доручення (розпорядження) без виконання згiдно з пунктом 11.11 глави 11 цiєї Iнструкцiї, якщо на рахунку платника коштiв немає i протягом попереднього операцiйного дня кошти на його рахунок не надходили.

     11.8. Банк виконує iнкасовi доручення (розпорядження), якi надiйшли до банку пiсля операцiйного часу поточного дня, на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня в межах наявних коштiв на кiнець попереднього операцiйного дня.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня виконує iнкасовi доручення (розпорядження) частково вiдповiдно до пункту 11.9 глави 11 цiєї Iнструкцiї, якщо на кiнець попереднього операцiйного дня на рахунку платника буде недостатньо коштiв для виконання цих iнкасових доручень (розпоряджень) з урахуванням поточних надходжень на рахунок на кiнець попереднього операцiйного дня.

     Банк на початку операцiйного часу наступного операцiйного дня повертає iнкасовi доручення (розпорядження) без виконання згiдно з пунктом 11.11 глави 11 цiєї Iнструкцiї, якщо на кiнець попереднього операцiйного дня на рахунку платника не буде коштiв для їх виконання.".

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.