Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 39 від 23.01.2004

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Н А К А З
м. Київ

17 серпня 1998 р. N 512

 

Зареєстровано в Мiнiстерствi
юстицiї України
01 грудня 1998 р.
за N 769/3209

Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом

     На виконання Указу Президента України вiд 23.03.98 N 216 "Про внесення змiн i доповнень до Указу Президента України вiд 29 листопада 1996 року N 1145"

     НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Порядок митного контролю та митного оформлення нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом (додається).

     2. Правовому управлiнню (Тимошенко С.В.), Управлiнню нетарифного регулювання (Пашинний О.I.) забезпечити державну реєстрацiю цього наказу в Мiнiстерствi юстицiї України.

     3. Управлiнню справами (Максимов Ю.Ю.) пiсля державної реєстрацiї цього наказу забезпечити його тиражування та розсилку до митних органiв.

     4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I.М.

В. о. Голови Служби О. ЄГОРОВ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
17.08.98 N 512
Зареєстровано в Мiнiстерствi
юстицiї України
01 грудня 1998 р.
за N 769/3209

ПОРЯДОК
митного контролю та митного оформлення нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом

     Порядок митного контролю та митного оформлення нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом (далi - Порядок), установлює єдинi норми та правила, що дiють при перемiщеннi через митний кордон України нафти, i спрямований на запобiгання незаконному її перемiщенню.

     Порядок розроблено вiдповiдно до Митного кодексу України, законiв України та iнших нормативно-правових актiв.

     Порядок не змiнює iснуючого технологiчного процесу транспортування нафти.

     Термiни, що вживаються в цьому Порядку:

  • "загальна вантажна митна декларацiя" (далi - ЗВМД) - заява, що мiстить вiдомостi про товар, мету його перемiщення через митний кордон України тощо, потрiбнi для здiйснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, i застосовується вiдповiдно до актiв законодавства щодо оформлення вантажних митних декларацiй (далi - ВМД) у випадках, передбачених цим Порядком;

  • "перевiзники" - суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi здiйснюють перемiщення нафти трубопровiдним транспортом та несуть вiдповiдальнiсть за її збереження пiд час транспортування;

  • "фактичний контроль" - комплекс заходiв, спрямованих на визначення фактичних показникiв кiлькостi та якостi нафти, що перемiщується через митний кордон України, шляхом перевiрки показникiв приладiв, проведення контрольних замiрiв, вiдбору проб нафти, отримання вiдомостей про її обсяги.

     1. Загальнi положення

     1.1. Нафта, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом, пiдлягає митному контролю та митному оформленню вiдповiдно до чинного законодавства. Перелiк документiв, потрiбних для здiйснення митного контролю та митного оформлення, визначається цим Порядком та iншими нормативно-правовими актами Державної митної служби України.

     1.2. Перемiщення нафти трубопровiдним транспортом через митний кордон України без оформлення ЗМВД в Центральнiй енергетичнiй митницi або iнших митницях, у зонi дiяльностi яких перебувають вузли облiку та лiнiйно-виробничi диспетчерськi станцiї магiстральних трубопроводiв, нафтосховища, а також в iнших мiсцях, де є нафта, що пiдлягає митному контролю та митному оформленню, не допускається, здiйснюється залежно вiд заявленого митного режиму й пiд митним контролем.

     1.3. Митне оформлення нафти залежно вiд митного режиму здiйснює Центральна енергетична митниця або iншi митницi за погодженням з Центральною енергетичною митницею.

     Суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi України, якi здiйснюють експортно-iмпортнi операцiї з нафтою або перемiщують її транзитом територiєю України, проводять декларування у Центральнiй енергетичнiй митницi або за погодженням з нею у митницi, в зонi дiяльностi якої вони перебувають на облiку.

     1.4. Митний контроль експортної частини бартерних контрактiв, у яких iмпортною частиною є поставка нафти, а також iмпортної частини бартерних контрактiв, у яких експортною частиною є поставка нафти, здiйснюється Центральною енергетичною митницею; митне оформлення зазначених частин бартерних контрактiв здiйснюється митницями за погодженням з Центральною енергетичною митницею.

     1.5. Митне оформлення нафти, що надходить як давальницька сировина, здiйснюється Центральною енергетичною митницею або за погодженням з нею митницею, в зонi дiяльностi якої перебуває переробне пiдприємство.

     2. Митний контроль

     2.1. Нафта, що перемiщується через митний кордон України, перебуває пiд митним контролем з моменту її фактичного надходження на митну територiю України i до закiнчення митного оформлення вiдповiдно до митного режиму випуску у вiльне використання або вивезення за межi митної територiї України.

     2.2. Зони митного контролю визначаються Центральною енергетичною митницею на територiї вузлiв облiку, лiнiйно-виробничих диспетчерських станцiй, нафтосховищ, а також в iнших мiсцях, де є нафта, що пiдлягає митному контролю та митному оформленню.

     2.3. Митний контроль за вiдповiднiстю заявлених у документах вiдомостей про нафту, що перемiщується через митний кордон України, фактичним кiлькостi та якостi нафти здiйснюється в зонах митного контролю шляхом перевiрки цих документiв i проведення фактичного контролю нафти.

     2.4. Фактичний контроль нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом, здiйснюється митним органом.

     2.5. Митницi, якi здiйснюють фактичний контроль нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом, щотижня (не пiзнiше першого дня наступного тижня) надсилають до Центральної енергетичної митницi iнформацiю в електронному виглядi про результати цього контролю.

     2.6. Для здiйснення контролю за вiдповiднiстю коду товару, заявленого у ВМД, його коду за Товарною номенклатурою зовнiшньоекономiчної дiяльностi, а також вартостi товару задекларованим показникам у разi потреби використовуються висновки митних лабораторiй, отриманi на пiдставi експертизи вiдiбраних митницею проб.

     2.7. Строк перебування нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом, пiд митним контролем для цiлей нарахування митних зборiв обчислюється:

  • при iмпортi нафти - з дати пiдписання за участю митницi акта приймання-передачi нафти, яка перемiщувалась за однiєю маршрутною телетайпограмою, стороною, що виконувала перевезення, та одержувачем i проставлення штампа "Пiд митним контролем" на актi i до повного оформлення ВМД;

  • при експортi нафти - з дати пiдписання за участю митницi акта приймання-передачi нафти стороною, що виконувала перевезення, та вiдправником i проставлення штампа "Пiд митним контролем" на актi i до повного оформлення ВМД;

  • при транзитi нафти - з дати пiдписання за участю митницi українським та iноземним перевiзниками акта приймання-передачi нафти та проставлення на актi штампа "Пiд митним контролем" i до повного оформлення ВМД.

     3. Митне оформлення

     3.1. Для митного оформлення нафти, що перемiщується через митний кордон України, суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi подаються митницi вiдповiднi документи та вiдомостi.

     3.2. Як одна партiя декларуються обсяги нафти, що перемiщується за однiєю маршрутною телетайпограмою, за одним зовнiшньоекономiчним договором (контрактом) та за одним актом приймання-передачi у строк, що не перевищує 30 дiб з початку першої поставки.

     3.3. Декларування нафти здiйснюється шляхом подання суб'єктом зовнiшньоекономiчної дiяльностi:

     - при експортi - ВМД або ЗВМД та ВМД;

     - при iмпортi та транзитi - ЗВМД та ВМД.

     3.4. ЗВМД та ВМД заповнюються вiдповiдно до встановленого порядку з поданням митному органу вiдповiдних документiв та вiдомостей.

     Разом iз ЗВМД та ВМД подаються їх електроннi копiї.

     3.5. ЗВМД подається митницi суб'єктом зовнiшньоекономiчної дiяльностi не ранiше нiж за мiсяць до планової поставки нафти.

     3.6. Одночасно iз ЗВМД до митницi подаються документи, якi є пiдставою для її заповнення, а саме:

  • зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);

  • маршрутна телетайпограма про поставку нафти, завiрена печаткою перевiзника.

     3.7. Перемiщення нафти через митний кордон України у разi подання ЗВМД може проводитись перевiзником тiльки протягом установленого в нiй перiоду.

     3.8. При iмпортi та транзитi нафти з перевантаженням на залiзничний, автомобiльний та морський транспорт митне оформлення здiйснюється митницею, в зонi дiяльностi якої перебуває пункт перевантаження, за погодженням iз Центральною енергетичною митницею.

     3.9. Не пiзнiше 15 днiв, що вiдраховуються з останнього дня фактичного перемiщення обсягу нафти, заявленого в ЗВМД, декларант подає митницi ВМД, оформлену вiдповiдно до заявленого в ЗВМД митного режиму.

     3.10. У разi неподання ВМД у встановлений no?ie сплачуються митнi збори за перебування товару пiд митним контролем.

     3.11. Для митного оформлення нафти за ВМД потрiбнi такi документи.

     У режимi iмпорту:

  • зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);

  • акт приймання-передачi нафти, пiдписаний сторонами договору (контракту) i завiрений перевiзником;

  • акт приймання-передачi нафти, пiдписаний перевiзником та одержувачем, складений у присутностi посадової особи митницi та завiрений штампом "Пiд митним контролем";

  • маршрутна телетайпограма перевiзника країни вiдправлення, завiрена штампом "Пiд митним контролем";

  • добовi акти приймання-передачi нафти, пiдписанi перевiзником та одержувачем i завiренi штампом "Пiд митним контролем";

  • рахунок-фактура (iнвойс) на обсяг нафти, що декларується;

  • у разi потреби сертифiкат походження;

  • сертифiкат якостi на партiю нафти, що декларується;

  • копiя довiдки про декларування валютних цiнностей;

  • платiжне доручення на загальну суму всiх установлених законодавством платежiв;

  • копiя облiкової картки суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi;

  • документи, що засвiдчують особу декларанта.

     У режимi експорту:

  • зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);

  • акт приймання-передачi нафти, пiдписаний сторонами договору (контракту) i завiрений перевiзником;

  • акт приймання-передачi нафти, пiдписаний експортером та перевiзником;

  • маршрутна телетайпограма перевiзника України;

  • рахунок-фактура (iнвойс) на обсяг нафти, що декларується;

  • у разi потреби сертифiкат походження, виданий Торгово-промисловою палатою України або регiональною торгово-промисловою палатою;

  • платiжне доручення на загальну суму всiх установлених законодавством платежiв;

  • копiя довiдки про декларування валютних цiнностей;

  • копiя облiкової картки суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi;

  • документи, що засвiдчують особу декларанта.

     У режимi транзиту:

  • зовнiшньоекономiчний договiр (контракт), укладений мiж власником нафти та перевiзником;

  • акт приймання-передачi, пiдписаний перевiзниками країни вiдправлення та України;

  • маршрутна телетайпограма перевiзника країни вiдправлення;

  • документ (рахунок-фактура або iнвойс, або копiя ВМД країни-експортера), що засвiдчує вартiсть перемiщуваного транзитом територiєю України обсягу нафти, який складається особою, що здiйснює декларування;

  • платiжне доручення на загальну суму всiх установлених законодавством платежiв;

  • копiя облiкової картки суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi;

  • документи, що засвiдчують особу декларанта.

     4. Особливостi митного оформлення у разi ввезення (вивезення) обсягiв нафти, вiдмiнних вiд заявлених митницi.

     4.1. Фактичнi обсяги нафти, що ввозяться на митну територiю України (вивозяться за її межi), не повиннi перевищувати обсяги, заявленi у ВМД або ЗВМД.

     4.2. У разi нездiйснення фактичного ввезення (вивезення) нафти за оформленою ВМД або ЗВМД такi ВМД або ЗВМД анулюються. У разi ввезення (вивезення) нафти в кiлькостi, меншiй заявленої у ЗВМД, оформлення ВМД здiйснюється на фактично перемiщувану кiлькiсть нафти.

     5. Сплата митних платежiв

     Сплата митних платежiв при митному оформленнi нафти, що перемiщується через митний кордон України, здiйснюється на загальних пiдставах вiдповiдно до законодавства України.

     6. Прикiнцевi положення

     Для забезпечення здiйснення митними органами митного контролю нафти, що перемiщується через митний кордон України трубопровiдним транспортом, українськi перевiзник та одержувач зобов'язанi:

  • подавати митному органу документи, визначенi цим Порядком, iншi документи, необхiднi для здiйснення митного контролю за фактичним перемiщенням нафти та для митного оформлення (акти приймання-передачi подаються не пiзнiше наступного дня пiсля їх пiдписання сторонами);

  • допускати посадових осiб митних органiв до обладнання облiку та контролю нафти, в диспетчерськi центри та на територiю переробних заводiв, до документiв фактичного облiку нафти для здiйснення митного контролю за її перемiщенням.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.