ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

30 березня 2000р. N 264


Про внесення змiн в пункт 11 наказу Київської регiональної митницi вiд 11.01.2000р. N 13 "Тимчасової технологiї митного оформлення вантажiв що надходять та зберiгаються на митних лiцензiйних складах, (далi МЛС)".

     В зв'язку з набранням чинностi наказу Держмитслужби України вiд 04.12.1999 року N 792 "Порядок митного оформленая товарiв, що перемiщуються через митнi лiцензiйнi склади транспортних та транспортно-експедицiйних органiзацiй" i формуванням перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння,

НАКАЗУЮ:

     1. Викласти пункт 10 i 11 наказу Київської регiональної митницi вiд 11.01.2000р. N 13 "Тимчасової технологiї митного оформлення вантажiв що надходять та зберiгаються на МЛС" в редакцiї, затвердженiй даним наказом.

     2. Начальникам оперативних пiдроздiлiв ознайомити пiдпорядкований iнспекторський склад з даним наказом та внести змiни до технологiї. Довести собистому складу пiд розпис.

     3. Начальникам пiдпорядкованих митниць забезпечити внесення змiн до технологiї митного оформлення вантажiв що надходять та зберiгаються на МЛС, з урахуванням в даної технологiї специфiки роботи митниць.

     4. Начальникам оперативних пiдроздiлiв забезпечити iнформування суб'єктiв ЗЕД про введення в дiю даного наказу та його вимоги.

     5. Вважати такими що втратили чиннiсть: доручення Київської регiональної митницi вiд 06.05.1998р. N 47 та етап 1 i додаток 1 наказу Київської регiональної митницi вiд 28.07.1998р. N 496.

     6. Начальнику загального вiддiлу довести вимоги наказу до оперативних вiддiлiв Київської регiональної митниi.

     7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника митницi Ольховика О. М.

     8. Загальний контроль залишаю за собою.

Начальник митницi Симонов О.I.

 

10.ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ПIДТВЕРДЖЕННЯ ДЛЯ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ СIЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦIЇ (1-24 ГРУПИ ТН ЗЕД).

     10.1 Ввезення сiльськогосподарської продукцiї, на яку вiдсутнiй сертифiкат вiдповiдностi Держстандарту України, дозволяється виключно на МЛС. Примiтка:Ввезення сiльськогосподарської продукцiї, яка потребує спецiальних умов зберiгання, на зону митного контролю "Холодокомбiнат N 4" регламентується наказами Київської регiональної митницi вiд 28.07.1998р. N 496, вiд 01.09.1998р. N 565 та вiд 20.03.2000р. N 236.

     Пiдставою для пропуску через митний кордон України є обов'язкове попереднє пiдтвердження для прикордонної митницi факту наявностi МЛС в зонi дiяльностi КРМ та можливiсть розмiщення кожної конкретної партiї iмпортованої сiльгоспродукцiї на цих складах.

     10.2. Оформлення документального пiдтвердження здiйснюється в наступнiй ослiдовностi:

     1.Листи-узгодження на перемiщення сiльськогосподарських вантажiв до КРМ готуються в 3-х примiрниках. Розподiл листiв: перший примiрник залишається в оперативному пiдроздiлi , в зонi дiяльностi якого знаходиться МЛС; другий, пiсля вiзування у керiвництва митницi та реєстрацiї в загальному вiддiлi КРМ, повертається до оперативного вiддiлу з метою подальшого контролю; третiй примiрник листа-узгодження надається заявнику на руки для пред'явлення па прикордонну митницю.

     2.Суб'єкт зовнiшньоекономiчної дiяльностi звертається в оперативний пiдроздiл КРМ, в якому знаходиться даний МЛС, з листом-узгодження на перемiщення вантажу до КРМ (форма листа-узгодження наведена в додатку N 5). Лист-узгодження повинен бути засвiдчений пiдписом керiвника пiдприємства, власником МЛС. В оперативному пiдроздiлi черговим iнспектором проводиться перевiрка наявностi боргiв суб'єкта ЗЕД по КРМ та в разi вiдсутностi зауважень робиться запис: "Боргiв немає", який засвiдчується пiдписом iнспектора;

     3.У разi наявностi питання щодо боргiв суб'єкта ЗЕД листу-згодження повинен бути завiзований у вiддiлi по контролю за доставкою вантажiв;

     4.Пiсля перевiрки iнспектором, який контролює дiяльнiсть даного МЛС, наявностi договору мiж пiдприємством-iмпортером сiльскогосподарської продукцiї та власником МЛС, в разi вiдсутностi зауважень лист-узгодження вiзується ОНП iнспектора i пiдписом начальника оперативного пiдроздiлу, один екземпляр листа ставиться на контроль у оперативному вiддiлi, який контролює дiяльнiсть МЛС;

     5. Керiвник пiдприємства (чи уповноважена ним особа) подає листузгодження до загального вiддiлу КРМ, з метою вiзування у керiвництва митницi та реєстрацiї. З метою прискорення проходження сiльськогосподарських вантажiв через митний кордон України, за заявою суб'єкта ЗЕД, КРМ може вiдправити лист-узгодження до прикордонної митницi факсiмiльним зв'язком.

     6. Пiсля надходження сiльськогосподарської продукцiї на МЛС за ВМД типу IМ-74 (згiдно з п.2 даної технологiї), лист-узгодження знiмається з контролю та пiдшивається до ВМД разом з усiма необхiдними для митного оформлення документами.

     Розмiщення сiльськогосподарської продукцiї, яка надiйшла до КРМ, дозволяється тiльки на МЛС який зазначений у листi-узгодженнi.

II. ПОРЯДОК РОЗМIЩЕННЯ ВАНТАЖIВ НА МЛС ЩО ДОСТАВЛЯЮТЬСЯ ТРАНСПОРТНО ЕКСПЕДИЦIЙНИМИ ОРГАНIЗАЦIЯМИ.

     Використання МЛС транспортними та транспортно- експедицiйними органiзацiями (далi-ТЕО), для розмiщення на ньому вантажу, можливо лише при наявностi данних ТЕО в окремому наказi ДМСУ "Про внесення ТЕО до Перелiку пiдприємств-резидентiв України, якi користуються режимом сприяння."

     Примiтка:

     З метою отримання дозволу Держмитслужби України, щодо вiднесення до пiдприємства режиму сприяння, суб'єкт ЗЕД звертається, до оперативиого пiдроздiлу за мiсцем облiку з листом-заявою. Пiсля отримання позитивного висновку керiвництва оперативного вiддiлу та митницi, суб'єкт ЗЕД безпосередньо звертається до Держмитслужби України.

     Даний порядок поширюється тiльки на товари, що перемiшуються вищевказаними ТЕО через МЛС, з перевантаженням з одного автотранспортного засобу на iнший.

     11.1.На МЛС з використанням ТЕО розмiщуються вантажi:

     1. -консолiдованi, що надходять на митну територiю України (см. п.11.1.1);

     2. -транзитнi, крiм пiдакцизних товарiв (см.п.11.1.2.);

     3. -з метою подальшого експорту (см.п.11.1.3.):

     -дрiбнi, для накопичення i формування консолiдованого експортного вантажу;

     -ранiше ввезених в режимi тимчасового ввезення за ВМД типу IМ-З1, якщо строк тимчасового ввезення не закiнчився.

     11.2.Розмiщення на МЛС ТЕО вантажiв здiйснюється за ВМД типу IМ-74-ТЕО (або ЕК-74-ТЕО), як заповнюється згiдно положень наказу Держмитслужби вiд 04.12.1999р. N 792.

     11.1.1. Розмiщення консолiдованих вантажiв:

     1.ВМД типу IМ-74-ТЕО на ввезенi консолiдованi товари складається (незалежно вiд фактурної партiї товарiв) на весь вантаж, який заявлений в загальному транспортному документi (СМК), з поданням ВМД типу ПП та ПД на власника МЛС та документiв зазначених у п. 2.2. даної технологiї.

     При цьому дозволяється використовувати бланки форми МД-8. До ВМД мотивована заява власника вантажу та зовнiшньоекономiчний контракт не вимагається, код товару в графi 33 ВМД зазначається на рiвнi чотирьох знакiв.

     2. У кожному окремому товаросупровiдному документi (СМК, ТТН) має бути зазначена вся необхiдна iнформацiя щодо:

     - вiдправника (гр.1, 22 СМК);

     - отримувача (гр.2 СМК);

     - перевiзника-ТЕО (гр.16 та 23 СМК);

     - експедитора (гр.13 СМК);

     - наймевування МЛС та його адреса для вивантаження товару.

     У разi вiдсутностi даних про експедитора-ТЕО та МЛС в товаросупровiдних документах, товар розмiщується на МЛС з складанням ВМД типу IМ-74 в загальному порядку (см. п.2 даної технологiї).

     3.iнформацiя оро надходження вантажу за ВМД типу ПП, ПД та оформлення ВМД типу IМ-74-ТЕО передається до ВКДВ, згiдно дiючих технологiй.

     4.Товар, який надiйшов в складi консолiдованого вантажу, може бути:

     -оформлений з МЛС (згiдно п.3 технологiї);

     -одноразово ваправленний на адресу iншого МЛС, який розташований в зонi дiяльностi iншої митницi, або в митницю за мiсцем знаходження отримувача (згiдно з п. 6 технологiї).

     В даному випадку, пiд вiдповiдальнiсть транспортно-експедицiйної органiзацiї, яка здiйснює доставлення вантажу на адресу кiнцевого отримувача (зазначений у гр. 2 СМR при розмiщеннi вантажу на МЛС), оформлюється ВМД типу ТР-80-ВН. До ВМД надаються документи, перелiк яких зазначений у п. 6.1. технологiї, за винятком листа-узгодження на перевезення вантажу з МЛС до митницi призначення та копiї облiковоi картки суб'єкта ЗЕД.

     ВМД типу IМ-74-ТЕО знiмається з контролю та передається до архiву ТВВ тiльки пiсля надходження пiдтвердження з ВКДВ про доставлення всiх товарiв у складi консолiдованого вантажу в митницi призначення. Ксерокопiї ВМД типу ТР-80-ВН додаються до ВМД типу IМ-74-ТЕО для архивацiї.

     11.1.2. Розмiздення транзитних вантажiв:

     1. Розмiщення i складання ВМД тилу IМ-74-ТЕО на загальних пiдставах дозволяється при умовi наяностi транзитної ВМД, в якiй вказанi вiдомостi про ТЕО, МЛС та КРМ, в зонi дiяльностi якої розташований даний МЛС.

     Строк зберiгання транзитних товарiв не повинен перевищувати одного мiсяца.

     2.Вивезеяня такого вантажу з МЛС здiйснюється на пiдставi нової ВМД тилу ТР-80. У разi подрiбнення партiй товару, ВМД типу ТР-80 складається на кожну партiю товару, що вивозяться. Операцiя контролюється до повного вавезевня розмiщеної партiї товару з МЛС.

     3.Пiсля перевантаження та подальшого вiдправлення товару за повної ВМД типу ТР-80, iнспектор повiдомляє митницю, що проводила первiсне оформлення ВМД ТР-80 про розмiщення вантажу на МЛС та оформлення нової ВМД типу ТР-80.

     4.ВМД типу IМ-74-ТЕО знiмається з контролю та передається до архiву ТВВ тiльки пiсля надходження пiдтвердження з ВКДВ про доставлення товару в митницю призначення. Ксерокопiя ВМД типу ТР-80 додається до ВМД типу IМ-74-ТЕО для архiвацiї.

     11.1.3. Розмiщення з метою подальшого експорту:

     1.1.Розмiщення дрiбних вантажiв для подальшого експорту дозволяється тiльки для формування консолiдованого вiдправлення за загальною CMR.

     1.2. Розмiщення здiйснюється на пiдставi:

     - експортної ВМД, яка оформлена митницею за мiсцем облiку українського суб'єкта;

     - або ВМД тилу ЕК-74-ТЕО, яка оформлена митницею за мiсцем знаходження МЛС, за заявою власника вантажу.

     У разi подальшого митного оформлення з ВМД ЕК-74-ТЕО на експортну ВМД, в митницi де розташований МЛС, надається лист-узгодження митницею за мiсцем облiку суб'єкта ЗЕД на проведення митного оформлення.

     1.3.Товари заявленi на МЛС за ВМД типу ЕК-74-ТЕО можуть зберiгатися на МЛС протягом трьох мiсяцiв, товари розмiщенi на МЛС за експортними ВМД, якi оформленi у митницi за мiсцем облiку суб'єкта ЗЕД можуть зберiгатися протягом одного мiсяца.

     1.4 .Пiсля накопичення i формування консолiдованого вантажу iнспектор, вiдповiдальний за контроль даного МЛС, проводить митне оформлення загальної СМК та вносить данi про транспортний засiб i прикордонну митницю у гр. 21 i 29 експортної ВМД, з якої знiмається ксерокопiя. Випуск консолiдованого вантажу з МЛС здiйснюється па пiдставi експортних ВМД.

     В гр. 27 експортнiй ВМД повиннi зазначаться данi про митницю де знаходиться МЛС. До ВМД додається заява ТЕО на вивантаження товару на МЛС.

     2.1. Товари, якi тимчасово ввезенi на митну територiю України, можливо розмiщати на МЛС за ВМД типу ЕК-74-ТЕО на загальних пiдставах, тiльки для формування вiдправлення за межi митної територiї України.

     Умови для розмiщення товару:

     -заява власника вантажу;

     -непорушення термiну тимчасового ввезення та знаходження товару на контролi в даної митницi.

     Товар может зберiгатися на МЛС ТЕО протягом трьох мiсяцiв.

     2.2.Пiдставою для зняття ВМД типу IМ-31 з контролю є вивiзна митна декларацiя, яка оформлена у вiддiлi який контролює дiяльнiсть даного МЛС та пiдтвердження митницi на кордонi про проходження вантажу.

     ВМД типу ЕК-74-ТЕО знiмається з контролю та передається до архiву ТВВ тiльки пiсля надходження пiдтвердження з ВКДВ про доставлення товару до прикордонної митницi. Ксерокопiя експортної ВМД додається до ВМД типу ЕК-74-ТЕО для архiвацiї.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.