ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 17 травня 2000 року N 314


Про затвердження Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках (ПМУ 17-2000)

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
5 липня 2000 р. за N 394/4615


     З метою реалiзацiї положень статей 15, 17, 23 i 24 Закону України вiд 11.02.98 р. N 113/98-ВР "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" i подальшого вдосконалення органiзацiї та порядку проведення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Iнструкцiю про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках (ПМУ 17-2000), що додається.

     2. Начальнику управлiння метрологiї, єдиного часу та еталонних частот Салганику Б. Ш. забезпечити подання на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України наказу "Про затвердження Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках (ПМУ 17-2000)" згiдно з чинним законодавством.

     3. Директорам територiальних органiв Держстандарту України забезпечити впровадження та безумовне виконання зазначеної Iнструкцiї.

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Держстандарту України Сидоренка Г. С.

Голова Держстандарту України П. Кабан
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва О. Кужель

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України
вiд 17 травня 2000 р. N 314
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
5 липня 2000 р. за N 394/4615

IНСТРУКЦIЯ
про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках (ПМУ 17-2000)

1. ГАЛУЗЬ ВИКОРИСТАННЯ

     Iнструкцiя про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках (далi - Iнструкцiя) реалiзує положення статей 15, 17, 23 i 24 Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" (далi - Закон).

     Ця Iнструкцiя встановлює основнi положення, органiзацiю, порядок проведення i розгляду результатiв державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в готових упаковках будь-якого виду (далi - упаковки) пiд час їх фасування та продажу.

     Дiя цiєї Iнструкцiї поширюється на Державний комiтет стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України (далi - Держстандарт) та його територiальнi органи, органи мiсцевого самоврядування, пiдприємства (їх об'єднання), установи й органiзацiї незалежно вiд форм власностi та виду дiяльностi, фiзичних осiб - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi та iноземних виробникiв (експортерiв), якi здiйснюють фасування, продаж фасованих товарiв в упаковках або їх увезення в Україну (далi - суб'єкти пiдприємницької дiяльностi).

     Ця Iнструкцiя не поширюється на тi мiнiстерства та iншi центральнi органи виконавчої влади, на якi поширюється дiя постанови Кабiнету Мiнiстрiв України "Про затвердження Положення про особливостi метрологiчної дiяльностi у сферi оборони" вiд 17 серпня 1998 р. N 1306.

2. ТЕРМIНИ ТА ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ

     У цiй Iнструкцiї застосовуються такi термiни:

     упаковка - технiчний засiб чи комплекс засобiв з розмiщеним у ньому товаром, який забезпечує захист товару вiд пошкоджень та втрат у процесi його обiгу, а довкiлля - вiд забруднень.

     Примiтка. Пiд процесом обiгу розумiють транспортування, зберiгання та продаж товару;

     тара - основний елемент упаковки, що є виробом для розмiщення товару;

     споживча тара - тара, що надходить до споживача з товаром i не призначена для транспортування товару;

     фасованi товари в упаковках (споживчiй тарi) - товари в упаковках (споживчiй тарi), за винятком обгорток та iнших матерiалiв, що запакованi разом з товаром;

     фасування - розмiщення товару в споживчу тару або пакувальний матерiал з попереднiм або одночасним дозуванням товару;

     номiнальна кiлькiсть товару - кiлькiсть товару, зазначена на ярлику чи на споживчiй тарi або в нормативному документi, позначення якого нанесене на ярлик;

     ярлик - вирiб заданих форми, розмiрiв та матерiалу, призначений для нанесення маркування та прикрiплений безпосередньо до упаковки чи продукцiї або вкладений в упаковку, або нанесений безпосередньо на споживчiй тарi;

     суб'єкти пiдприємницької дiяльностi - пiдприємства (їх об'єднання), установи i органiзацiї незалежно вiд форм власностi, фiзичнi особи - суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, у тому числi iноземнi виробники (експортери), що здiйснюють фасування, продаж фасованих товарiв в упаковках або їх увезення в Україну;

     фасувальна практика суб'єкта пiдприємницької дiяльностi - фактичний стан дотримання встановлених норм та правил фасування, який характеризує забезпечення стабiльностi їх дотримання суб'єктом пiдприємницької дiяльностi пiд час фасування товару (наявнiсть працiвника, вiдповiдального за контроль кiлькостi товару в упаковках, ведення позмiнної документацiї для реєстрацiї результатiв контролю, метрологiчне забезпечення фасування, наявнiсть та вiдповiднiсть нормативних документiв тощо);

     партiя фасованого товару в упаковках (далi - партiя) - певна кiлькiсть упаковок, якi мiстять ту саму номiнальну кiлькiсть товару в упаковцi, мають той самий спосiб фасування, той самий вид споживчої тари, фасованi в одному i тому самому мiсцi за певний промiжок часу.

     Примiтка. Певну кiлькiсть упаковок з фасованим товаром не вважають за партiю, якщо на ярликовi або на споживчiй тарi кожної упаковки зазначена фактична кiлькiсть товару (наприклад, упаковки з рибою, м'ясом, овочами тощо).

3. ОСНОВНI ПОЛОЖЕННЯ

     3.1 Об'єктом державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках згiдно iз статтею 15 Закону є кiлькiсть фасованого товару в упаковках.

     3.2 Державному метрологiчному нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках пiдлягають готовi упаковки будь-якого виду пiд час фасування i продажу товару, якщо вмiст цих упаковок не може бути змiнений без їх розкривання чи деформування, а кiлькiсть товару подана через масу, об'єм чи iншу фiзичну величину.

     3.3 Державний метрологiчний нагляд за кiлькiстю фасованого товару в упаковках здiйснюють службовi особи Держстандарту та його територiальних органiв - державнi iнспектори з метрологiчного нагляду (далi - державнi iнспектори), атестованi в порядку, установленому Держстандартом.

     3.4 Головною метою державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованих товарiв в упаковках є перевiрка дотримання суб'єктом пiдприємницької дiяльностi положень Закону та нормативних документiв на товари, що встановлюють границi допустимих вiдхилень кiлькостi товару в упаковках.

     3.5 У разi потреби державний метрологiчний нагляд за кiлькiстю фасованих товарiв в упаковках може проводитись за участю правоохоронних органiв України та iз застосуванням технiчних засобiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, за домовленiстю з їх керiвниками.

     3.6 Вiдносини територiальних органiв Держстандарту з правоохоронними органами пiд час здiйснення державного метрологiчного нагляду (далi - ДМН), установленi статтею 26 Закону.

     Вiдносини територiальних органiв Держстандарту з iншими установами, органiзацiями чи пiдприємствами, що беруть участь у здiйсненнi ДМН, установлюються згiдно з чинним законодавством України.

     3.7 Вiдносини державних iнспекторiв та суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi пiд час проведення ДМН здiйснюються згiдно з чинним законодавством.

     3.8 Вартiсть вiдiбраних зразкiв упаковок, якщо вони стали не придатними для продажу, зараховують до витрат суб'єкта пiдприємницької дiяльностi.

     Товар, що був вiдiбраний для перевiрки, повертається суб'єкту пiдприємницької дiяльностi за актом здавання- приймання пiсля її закiнчення. Форма акта здавання-приймання встановлюється керiвником територiального органу Держстандарту.

4. ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ ТА ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ДЕРЖАВНИХ IНСПЕКТОРIВ

     4.1 Права та обов'язки державних iнспекторiв пiд час здiйснення ДМН визначаються за статтею 24 Закону.

     4.2 Правовий захист державних iнспекторiв пiд час здiйснення ДМН визначається за статтею 25 Закону.

     4.3 Державнi iнспектори пiд час здiйснення ДМН зобов'язанi виконувати вимоги статтi 24 Закону та цiєї Iнструкцiї.

     4.4 Державнi iнспектори несуть установлену чинним законодавством вiдповiдальнiсть у разi неправомiрного використання наданих їм прав, у тому числi за розголошення комерцiйної таємницi.

5. ОРГАНIЗАЦIЯ I ПОРЯДОК ЗДIЙСНЕННЯ ДМН

     5.1 ДМН за кiлькiстю фасованих товарiв у готових упаковках (далi - перевiрки) може бути плановим, за зверненнями громадян (позаплановi) та повторним.

     5.1.1 Плановi перевiрки проводяться вiдповiдно до рiчних та квартальних планiв Держстандарту чи його територiальних органiв, але не частiше одного разу на рiк в одного суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, з повiдомленням його не менше нiж за 10 календарних днiв до початку перевiрки.

     5.1.2 Перевiрки за зверненнями громадян проводяться на пiдставi скарг споживачiв фасованих товарiв в упаковках, письмових звернень регiональних (мiсцевих) органiв виконавчої влади або контролюючих та правоохоронних органiв, а також за окремими завданнями Держстандарту.

     Скарга споживача повинна подаватися в письмовому виглядi i мiстити вiдомостi про його прiзвище, iм'я, по батьковi та мiсце проживання.

     Перевiрки за скаргами споживачiв проводяться вiдповiдно до законодавства щодо порядку розгляду пропозицiй та заяв громадян.

     5.1.3 Повторнi перевiрки проводяться з метою контролю за усуненням порушень, виявлених пiд час попередньої перевiрки.

     5.1.4 Планування перевiрок здiйснюють територiальнi органи.

     План перевiрок складається на квартал поточного року.

     5.1.5 Територiальний орган формує перелiк суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi здiйснюють фасування товарiв у закрiпленому за ним регiонi.

     Суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi iнформують завчасно тiльки про планову перевiрку. У разi позапланової або повторної перевiрки, з метою отримання об'єктивної iнформацiї, суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi завчасно не iнформують.

     5.2 Порядок пiдготовки до здiйснення перевiрок

     5.2.1 Перевiрки здiйснюються на пiдставi завдання, яке складається за формою, наведеною у додатку 1. У завданнi зазначаються пiдстава та мета перевiрки, термiн її проведення та учасники перевiрки. Завдання пiдписується головним державним iнспектором України (Автономної Республiки Крим, областi, мiста) з державного нагляду за якiстю продукцiї, додержанням стандартiв, норм i правил або його заступником.

     5.2.2 У завданнi зазначають державного iнспектора - вiдповiдального за проведення перевiрки (далi - керiвник перевiрки).

     5.2.3 Керiвник перевiрки виконує такi пiдготовчi роботи:

     визначає перелiк товарiв у суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, кiлькiсть яких в упаковках пiдлягає перевiрцi;

     установлює наявнiсть та перевiряє чиннiсть нормативних документiв на товари, що встановлюють норми граничнодопустимих вiдхилень кiлькостi товару в упаковках;

     ознайомлюється з матерiалами перевiрок, якi проводились у суб'єкта пiдприємницької дiяльностi ранiше;

     приймає рiшення щодо порядку та методу вiдбору партiї та упаковок для перевiрки вiдповiдно до чинних нормативних документiв, що встановлюють допустимi вiдхилення кiлькостi товару в упаковках вiд номiнальної кiлькостi (далi - НД);

     вирiшує iншi органiзацiйнi питання, у тому числi з правоохоронними органами України, органiзацiями чи пiдприємствами (у разi їхньої участi у перевiрцi);

     установлює, чи має суб'єкт пiдприємницької дiяльностi дозвiл на тимчасове вiдхилення вiд вимог НД щодо кiлькостi товару в упаковках, який видає Держстандарт у порядку, встановленому Декретом Кабiнету Мiнiстрiв України "Про державний нагляд за додержанням стандартiв, норм i правил та вiдповiдальнiсть про їх порушення" вiд 08.04.93 N 30-93 (далi - Декрет).

     5.3 Порядок проведення перевiрок

     5.3.1 Розгляд НД

     5.3.1.1 Пiд час перевiрки розглядають НД на товар, який фасує суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, експлуатацiйну документацiю на фасувальне устаткування та засоби вимiрювальної технiки, що застосовуються для контролю кiлькостi товару в упаковках.

     За результатами розгляду НД на товар повинно бути встановлено:

     наявнiсть НД на товар, що фасується;

     наявнiсть та вiдповiднiсть вибору одиницi фiзичної величини для визначення кiлькостi товару вимогам НД, що встановлюють загальнi вимоги до фасування конкретного товару;

     наявнiсть вимог до нормування номiнальної кiлькостi товару, значення границь допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковках вiд номiнального значення, показникiв оцiнки вiдповiдностi партiї упаковок, одержаних за результатами статистичного контролю;

     наявнiсть та правильнiсть методiв вимiрювань, методик виконання вимiрювань та правильнiсть вибору засобiв вимiрювальної технiки, що застосовують для фасування та контролю кiлькостi фасованого товару в упаковках пiд час фасування;

     наявнiсть та правильнiсть нормування умов проведення вимiрювань кiлькостi товару в упаковках;

     наявнiсть вимог щодо порядку оформлення результатiв вимiрювань.

     Пiд час розгляду експлуатацiйної документацiї на устаткування, що застосовується для фасування, та на засоби вимiрювальної технiки, що застосовуються для контролю кiлькостi товару в упаковках, повинно бути встановлено наявнiсть типiв засобiв вимiрювальної технiки в Державному реєстрi засобiв вимiрювальної технiки, допущених до застосування в Українi.

     Порядок вiднесення технiчних засобiв до засобiв вимiрювальної технiки, маркування або експлуатацiйна документацiя яких не мають iнформацiї щодо вiднесення їх до засобiв вимiрювальної технiки, установлюють згiдно з Порядком встановлення приналежностi технiчних засобiв до засобiв вимiрювальної технiки (ПМУ 11-99), затвердженим наказом Держстандарту вiд 12.05.99 за N 217 та зареєстрованим Мiн'юстом України 21.07.99 за N 485/3778;

     наявнiсть та чиннiсть свiдоцтв про повiрку або свiдоцтв про державну метрологiчну атестацiю засобiв вимiрювальної технiки.

     Результати розгляду НД та експлуатацiйної документацiї вiдображають в актi, який складають за результатами перевiрки.

     5.3.2 Вiдбiр партiї та зразкiв упаковок з партiї

     5.3.2.1 Вiдбiр партiї та зразкiв упаковок з партiї для перевiрки пiд час фасування здiйснюють згiдно з вимогами НД на товар, кiлькiсть якого в упаковках перевiряють.

     Партiю та зразки упаковок вiдбирають зi складу або на мiсцi фасування пiсля їх приймання службою технiчного контролю (чи вiдповiдальним за контроль працiвником суб'єкта пiдприємницької дiяльностi).

     Якщо в момент прибуття державного iнспектора до суб'єкта пiдприємницької дiяльностi фасування неможливе з виробничих причин, то партiю та зразки упаковок з партiї для перевiрки вiдбирають на робочому мiсцi продавця.

     У разi наявностi в технологiчнiй лiнiї пристрою для автоматизованого контролю упаковок, який виконує функцiї технiчного контролю, вiдбiр партiї упаковок здiйснюють з поточної лiнiї пiсля визнання їх цим пристроєм такими, що вiдповiдають вимогам НД на товар, що фасується. У такому разi вiдбiр упаковок здiйснюють пiсля роботи лiнiї протягом часу, потрiбного для виходу фасувальної лiнiї на робочий режим роботи.

     5.3.2.2 Методи вiдбору упаковок за ГОСТ 18321 (вiдбiр iз застосуванням випадкових чисел, багатоступеневий вiдбiр, вiдбiр "наослiп", систематичний вiдбiр) та визначення оцiнки вiдповiдностi партiї упаковок з фасованим товаром, вiдхилення кiлькостi якого не встановлено НД, наведенi в додатку 2, застосовують якщо:

     перевiрцi пiдлягають товари в упаковках (у тому числi товари iноземного виробництва) пiд час їх продажу;

     перевiрцi пiдлягають товари, у НД на якi не встановлений порядок вiдбору партiї та зразкiв упаковок з партiї.

     5.3.2.3 Вiдбiр партiї та зразкiв упаковок з партiї для перевiрки здiйснюють у присутностi суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або уповноваженого ним представника.

     5.3.2.4 Партiю та зразки упаковок iз партiї для перевiрки пiд час продажу вiдбирають зi складу або на робочому мiсцi продавця.

     5.3.2.5 Партiю та зразки упаковок з партiї для перевiрки пiд час фасування чи продажу вiдбирають незалежно вiд суб'єктивних припущень державного iнспектора щодо можливих вiдхилень кiлькостi товару в упаковках.

     5.3.2.6 Результати вiдбору партiї та зразкiв упаковок з партiї вiдображають в актi вiдбору партiї та зразкiв готових упаковок з партiї, складеному за формою, наведеною в додатку 3.

     5.3.3 Перевiрка вiдповiдностi маркування упаковок вимогам НД

     5.3.3.1 Пiд час перевiрки вiдповiдностi маркування встановлюють:

     наявнiсть iнформацiї щодо значення допустимого вiдхилення кiлькостi товару на кожнiй упаковцi (ярликах), вiдiбранiй для перевiрки;

     вiдповiднiсть товару його назвi, нанесенiй на упаковках або ярликах;

     вiдповiднiсть показникiв товару, зазначених на упаковках або ярликах, до установлених у НД на товар, кiлькiсть якого перевiряють, а саме:

     1) номiнальну кiлькiсть товару в упаковцi - для товарiв, що фасованi в Українi;

     2) границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару вiд номiнального значення або позначення НД, що встановлює границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковцi, - для товарiв, що фасованi в Українi;

     3) номiнальну кiлькiсть товару в упаковцi та позначення границь допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковцi або наявнiсть знака вiдповiдностi "е" - для товарiв, що iмпортованi в Україну з країн ЄС.

     5.3.3.2 У разi наявностi дозволу Держстандарту на тимчасове вiдхилення вiд вимог вiдповiдних НД щодо якостi товару в упаковках, границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару вiд номiнального значення перевiряють на вiдповiднiсть значенню, зазначеному в цьому дозволi.

     5.3.4 Розкривання споживчої тари

     5.3.4.1 Розкривання споживчої тари слiд виконувати в присутностi суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або уповноваженого ним представника.

     5.3.4.2 Якщо вибiрку вiдiбраних для перевiрки упаковок транспортують в iнше мiсце, де здiйснюватимуть вимiрювання кiлькостi товару, то упаковки слiд транспортувати в присутностi суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або вповноваженого ним представника чи в запломбованiй транспортнiй тарi (полiетиленовий мiшок, ящик тощо).

     Пломбування, розпломбування транспортної тари та вимiрювання кiлькостi товару в упаковках у цьому разi має здiйснюватись у присутностi суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або вповноваженого ним представника.

     5.3.5 Визначення кiлькостi товару в упаковках

     5.3.5.1 Кiлькiсть товару в упаковках пiд час фасування визначають методом та iз застосуванням засобiв вимiрювальної технiки, установленими НД на товар, кiлькiсть якого перевiряють.

     5.3.5.2 Кiлькiсть товару в упаковках пiд час продажу визначають таким чином:

     а) на товари, фасованi в Українi, - методом та iз застосуванням засобiв вимiрювальної технiки, установленими НД на товар, назва якого позначена на упаковцi або на ярлику;

     б) на фасованi товари iноземного виробництва, увезенi в Україну, - з дотриманням таких вимог:

     1) спiввiдношення значення границi допустимої абсолютної (вiдносної) похибки засобу вимiрювальної технiки, що застосовують для контролю кiлькостi товару в упаковках, та значення границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковках повинно бути не менше нiж 1:5;

     2) вимiрювання слiд здiйснювати в межах дiапазону вимiрювань, обмеженого найменшим та найбiльшим значеннями дiапазону вимiрювань, установленими технiчною документацiєю на засiб вимiрювальної технiки, що застосовується;

     3) вимiрювання можуть проводитись у суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або в лабораторiї територiального органу чи iншiй лабораторiї за наявностi умов виконання вимiрювань, передбачених НД на товар або цiєю Iнструкцiєю;

     4) кiлькiсть спостережень пiд час вимiрювань кiлькостi товару в упаковцi виконують згiдно з НД на товар. Якщо цим НД кiлькiсть спостережень не нормується або НД вiдсутнiй, то, як правило, виконують одне спостереження. В обґрунтованих випадках допускається виконувати кiлька спостережень, за якими визначають середнє арифметичне значення кiлькостi, яке приймають за результат вимiрювання кiлькостi товару в упаковцi;

     5) вимiрювання маси товару слiд виконувати за таких умов:

     температура навколишнього повiтря - (20 ± 5)° C;

     змiна температури навколишнього повiтря пiд час вимiрювань - не бiльше 3° C;

     вiдносна вологiсть повiтря за температури 25° C - вiд 30 до 60 % включно;

     атмосферний тиск - вiд 84 до 106,7 кПа включно;

     6) вимiрювання об'єму рiдини слiд виконувати за таких умов:

     температура навколишнього повiтря - (20 ± 2)° C;

     температура рiдини - (20 ± 0,5)° C;

     змiна температури навколишнього повiтря за час вимiрювання - не бiльше нiж 0,5° C;

     вiдносна вологiсть повiтря за температури 20° C - вiд 30 до 60 % включно;

     атмосферний тиск - вiд 84 до 106,7 кПа включно.

     5.3.6 Оцiнку вiдповiдностi вимогам НД партiї упаковок, вiдiбраної для перевiрки, здiйснюють згiдно з порядком, установленим НД на товар, кiлькiсть якого в упаковках перевiряється.

     У разi вiдсутностi в НД на товар порядку оцiнки вiдповiдностi партiї упаковок слiд керуватися вимогами додатка 2 цiєї Iнструкцiї.

     Границi допустимого мiнусового вiдхилення кiлькостi товару в упаковках, виготовлених країнами - членами ЄС, зазначенi в додатку 4.

     5.3.7 У разi проведення перевiрок пiд час фасування товару також перевiряють:

     наявнiсть у суб'єкта пiдприємницької дiяльностi НД на товар, що фасується, та чиннiсть НД на момент перевiрки;

     вiдповiднiсть характеристик фасувальних пристроїв вимогам НД на товар, що фасується, з точки зору вiднесення їх до засобiв вимiрювальної технiки (у разi машинного фасування);

     вiдповiднiсть значення границь допустимої похибки дозаторiв, зазначених в експлуатацiйнiй документацiї, значенням границь допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковках, зазначених у НД на товар, що фасують;

     вiдповiднiсть характеристик засобiв вимiрювальної технiки зазначеним у НД на товар, що фасується (у разi ручного фасування);

     наявнiсть перелiку застосовуваних у суб'єкта пiдприємницької дiяльностi засобiв вимiрювальної технiки, що пiдлягають повiрцi, погодженого з територiальним органом Держстандарту, у тому числi i тих, що застосовують для фасування та контролю кiлькостi товару в упаковках;

     наявнiсть повiрочних тавр або свiдоцтв про повiрку (державну метрологiчну атестацiю) на засоби вимiрювальної технiки, що застосовують для фасування товару та контролю його кiлькостi в упаковках;

     наявнiсть експлуатацiйної документацiї на фасувальне устаткування i засоби вимiрювальної технiки, призначенi для контролю кiлькостi товару в упаковках пiд час фасування.

     5.3.8 Пiд час перевiрок слiд проводити iнспекцiйну повiрку засобiв вимiрювальної технiки, якi використовують для фасування та для контролю кiлькостi товару в упаковках.

     Iнспекцiйна повiрка проводиться згiдно з методикою повiрки на конкретний тип засобу вимiрювальної технiки.

     5.3.9 Пiд час перевiрки суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, який здiйснює фасування, оцiнюють його фасувальну практику з точки зору достатностi органiзацiйних та технiчних заходiв, якi забезпечують стабiльнiсть дотримання вимог НД на товари, що встановлюють границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковках.

6. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ I РОЗГЛЯДУ РЕЗУЛЬТАТIВ ДЕРЖАВНОГО МЕТРОЛОГIЧНОГО НАГЛЯДУ

     6.1 За результатами перевiрки дотримання суб'єктом пiдприємницької дiяльностi вимог Закону щодо вiдповiдностi кiлькостi товару в упаковках вимогам НД на товар оформляють:

     акт вiдбору партiї та зразкiв готових упаковок з партiї (далi - акт вiдбору).

     акт вiдбору без пiдпису керiвника суб'єкта пiдприємницької дiяльностi або уповноваженого ним представника вважається недiйсним. У разi вiдмови цих осiб вiд пiдписання акта ця вiдмова фiксується в актi записом "Вiд пiдписання акта вiдмовився";

     акт проведення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю товарiв в упаковках пiд час фасування та продажу за формою, наведеною у додатку 5;

     довiдку про недолiки в НД, виявленi пiд час перевiрки за формою, наведеною в додатку 6;

     перелiк вiдсутнiх засобiв вимiрювань кiлькостi товару пiд час фасування (продажу) за формою, наведеною у додатку 7;

     довiдку про результати iнспекцiйної повiрки засобiв вимiрювальної технiки за формою, наведеною у додатку 8;

     довiдку про результати вимiрювання кiлькостi фасованого товару у вiдiбраних упаковках за формою, наведеною у додатку 9;

     припис згiдно iз Законом (лише в разi негативних результатiв перевiрки) за формою, наведеною у додатку 10.

     6.2 Керiвник перевiрки зобов'язаний у письмовiй формi проiнформувати керiвника територiального органу, якщо за результатами розгляду iнформацiї на ярлику або на споживчiй тарi упаковки та пiсля її розкривання встановлено:

     вiдсутнiсть значення номiнальної кiлькостi товару;

     вiдсутнiсть значення границь допустимого вiдхилення кiлькостi товару чи позначення НД, що встановлює цi значення, або знака "е" (на упаковках, виготовлених у країнах - членах ЄС);

     наявнiсть зовнiшнiх ознак непридатностi фасованого товару для використання його за прямим призначенням.

     У цих випадках керiвник територiального органу може прийняти рiшення про здiйснення державного нагляду за додержанням стандартiв, норм i правил.

     6.3 Комплект документiв, зазначених у п. 6.1, у 10-денний термiн надсилається суб'єкту пiдприємницької дiяльностi, в якого проводилась перевiрка.

     6.4 Результати перевiрок, виконаних за завданнями центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, надсилають на їх адресу.

     6.5 У разi виявлення порушень, якi тягнуть за собою кримiнальну вiдповiдальнiсть, матерiали перевiрки надсилають мiсцевим правоохоронним органам.

     6.6 Результати перевiрок, що виконуються за зверненнями та заявами громадян, повiдомляють заявниковi в порядку, установленому чинним законодавством про порядок розгляду пропозицiй та заяв громадян.

     6.7 Територiальний орган надсилає один комплект документiв за результатами перевiрок, зазначених у 6.1, на адресу органiзацiї, якiй Держстандартом доручено узагальнення результатiв державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованих товарiв в упаковках.

     6.8 Результати аналiзу, узагальнення та пропозицiї щодо пiдвищення ефективностi державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю товарiв в упаковках надсилаються до Держстандарту, а їх копiї - виконавцям перевiрок.

7. РОЗГЛЯД СПРАВ ПРО АДМIНIСТРАТИВНI ПРАВОПОРУШЕННЯ ТА СКАРГ

     7.1 Розглядати справи про адмiнiстративнi правопорушення в галузi метрологiчної дiяльностi мають право:

     голова Держстандарту (головний державний iнспектор України за якiстю продукцiї, додержанням стандартiв, норм i правил) та його заступники;

     директори територiальних органiв (головнi державнi iнспектори Автономної Республiки Крим, областi, мiста за якiстю продукцiї, додержанням стандартiв, норм i правил) та їх заступники.

     Результати розгляду справ оформляються протоколом за формою додатка 11 та постановою про накладення адмiнiстративного стягнення у виглядi штрафу за формою додатка 12.

     7.2 Справи про адмiнiстративнi правопорушення за результатами державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованих товарiв в упаковках розглядають та оформляють у Держстандартi або його територiальних органах за мiсцем їх розташування.

     7.3 У разi усунення суб'єктом пiдприємницької дiяльностi недолiкiв, зазначених у приписi, Держстандартом або територiальним органом надсилається вiдповiдне рiшення про поновлення робiт з фасування (продажу) фасованого товару в упаковках за формою, наведеною у додатку 13.

     Факт усунення недолiкiв суб'єктом пiдприємницької дiяльностi встановлюється на пiдставi результатiв повторної перевiрки, що здiйснюється за заявкою суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, оформленою актом перевiрки виконання припису за формою, наведеною у додатку 14.

     7.4 Скарги на рiшення Держстандарту, його територiальних органiв, їх службових осiб, а також на дiї цих осiб розглядаються в порядку, установленому чинним законодавством.

     7.5 Подання скарги не зупиняє виконання рiшень Держстандарту, його територiальних органiв, їх службових осiб.

Начальник управлiння метрологiї, єдиного часу та еталонних частот Б. Ш. Салганик

 

Додаток 1
до пункту 5.2.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма завдання на проведення державного метрологiчного нагляду

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

________________________________________________________________
або назва територiального органу Держстандарту

ЗАВДАННЯ
на проведення державного метрологiчного нагляду

N ______ вiд "___"_______________ ____ р.


1. Керiвнику ____________________________________________________
                                                           назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

_______________________________________________________________
                                                                                  адреса

2. Вид перевiрки ________________________________________________
                                        планова, позапланова, повторна

3. Пiдстава _____________________________________________________
                                 план чи окреме завдання Держстандарту або територiального органу

4. Мета: перевiрка додержання вимог Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть", iнших нормативно-правових актiв i нормативних документiв з метрологiї.

5. Строки перевiрки ______________________________________________

6. Керiвник перевiрки _____________________________________________

Учасники перевiрки ______________________________________________

Керiвник суб'єкта пiдприємницької дiяльностi зобов'язаний створити необхiднi умови для перевiрки, а саме:

визначити вiдповiдальну(их) особу(iб) суб'єкта пiдприємницької дiяльностi з правом пiдпису довiдок та iнших промiжних документiв;

надати примiщення, документацiю, матерiали та обладнання (у тому числi транспорт), якi необхiднi для здiйснення перевiрки;

надавати необхiднi довiдки та письмовi пояснення щодо результатiв перевiрки.

 

Головний державний iнспектор (заступник головного державного iнспектора) України, (Автономної Республiки Крим, областi, мiста) з державного нагляду за якiстю продукцiї, додержанням стандартiв, норм i правил  
 

 
 
 
_________________
пiдпис

 
 

 
 
 
______________________________
iнiцiали, прiзвище

 

Додаток 2
до пункту 5.3.2.2 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Визначення оцiнки вiдповiдностi партiї упаковок з фасованим товаром, вiдхилення кiлькостi якого в упаковцi не встановлено НД

     Оцiнка вiдповiдностi партiї упаковок з фасованим товаром, порядок визначення якої не встановлено НД на товар, здiйснюють за нижченаведеною методикою:

     1) вiдбирають партiю упаковок;

     2) за таблицею 1 визначають обсяг випадкової вибiрки упаковок, необхiдний для визначення кiлькостi товару у кожнiй з них;

     3) вiдбирають одну (партiя до 20 упаковок) або двi (партiя понад 20 упаковок) вибiрки упаковок з партiї;

     4) розкривають i вимiрюють кiлькiсть товару в кожнiй упаковцi першої вибiрки за методикою, установленою НД на товар або цiєю iнструкцiєю;

     приймальне та бракувальне числа обирають з таблицi 1 залежно вiд розмiру партiї упаковок, вiдiбраних для перевiрки. Вiдхилення кiлькостi товару в бракованих упаковках має бути не бiльше нiж подвоєне значення допустимого вiдхилення, установленого НД на товар або зазначеного на ярлику;

     якщо за результатами вимiрювання встановлюють, що кiлькiсть (число) бракованих упаковок знаходиться мiж приймальним та бракувальним числами, то вимiрювання виконують на другiй вибiрцi упаковок;

     за результатами вимiрювань кiлькостi товару визначають кiлькiсть бракованих упаковок у другiй вибiрцi;

     готують висновок щодо придатностi партiї упаковок до реалiзацiї:

     1) за результатами перевiрки першої вибiрки - якщо число бракованих упаковок пiд час перевiрки першої вибiрки менше або дорiвнює вiдповiдному приймальному числу, зазначеному в таблицi 1;

     2) за результатами перевiрки другої вибiрки - якщо число бракованих упаковок пiд час перевiрки першої вибiрки бiльше або дорiвнює бракувальному числу, зазначеному в таблицi 1.

     Примiтка. Якщо вiдхилення кiлькостi товару в бракованих упаковках першої або другої вибiрки бiльше вiд подвоєного значення границь допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковках, то результати перевiрки вважаються незадовiльними.

Таблиця 1

Кiлькiсть упаковок у партiї, шт. Номер
вибiрки
Обсяг вибiрки, шт. Сумарний обсяг вибiрки, шт. Приймальне
число
бракованих
упаковок
Бракувальне
число
бракованих
упаковок
Вiд 1 до 20 шт. вкл. 1 20 20 1 2
Вiд 21 до 100 шт. вкл. 1
2
10
10
10
20
1
2
3
3
Вiд 101 до 500 шт. вкл. 1
2
30
30
30
60
1
4
3
5
Вiд 501 до 3200 шт. вкл. 1
2
50
50
50
100
2
6
5
7
Вiд 3201 шт. i бiльше 1
2
80
80
80
160
3
8
7
9

 

Додаток 3
до пункту 5.3.2.6 Iнструкцiї про порядок   здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма акта вiдбору партiї та зразкiв готових упаковок з партiї

АКТ
вiдбору партiї та зразкiв готових упаковок з партiї

"___"_______________ ____ р.

На _____________________________________________________________
                                          назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

мною (нами), iнспектором(ами) з державного метрологiчного нагляду

________________________________________________________________,
               назва територiального органу Держстандарту, iнiцiали, прiзвище iнспектора(iв)

у присутностi

________________________________________________________________
                     iнiцiали, прiзвище вiдповiдальних осiб суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

вiдiбрана партiя упаковок з фасованим товаром у кiлькостi _______ штук, виготовлених

________________________________________,
назва виробника упаковок
для її перевiрки на вiдповiднiсть вимогам


____________________________________________________________________
назва нормативного документа або значення границь допустимого вiдхилення, нанесенi на ярлику

Назва товару, кiлькiсть якого перевiряється Кiлькiсть вiдiбраних упаковок Розмiр партiї Вид споживчої тари Номiнальна мiсткiсть упаковки, в одиницях вимiрювань
1 2 3 4 5


Указiвки суб'єкту пiдприємницької дiяльностi:

реалiзацiя партiї фасованого товару, з якої вiдiбранi упаковки, до закiнчення перевiрки забороняється.

________________________________________________________________
                           для товару, що швидко псується, зазначити термiн зберiгання

Державний(i) iнспектор(и)
з метрологiчного нагляду
 
____________________
пiдпис
 
__________________________________
iнiцiали, прiзвище
____________________
пiдпис
__________________________________
iнiцiали, прiзвище
Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi  
____________________
пiдпис
 
__________________
посада
 
_______________________
iнiцiали, прiзвище

 

Додаток 4
до пункту 5.3.6 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Границi допустимого мiнусового вiдхилення кiлькостi товару в упаковках, виготовлених країнами - членами ЄС

     Границi допустимого мiнусового вiдхилення кiлькостi товарiв в упаковках у країнах - членах ЄС, установлюють такi документи:

     директива 75/106/EEC вiд 19.12.74 щодо наповнення визначених попередньо фасованих товарiв за об'ємом;

     директиви 76/211/EEC вiд 21.02.76, 78/891/EEC вiд 04.11.78 щодо наповнення визначених попередньо фасованих товарiв за масою та об'ємом.

     Значення границь допустимого вiдхилення кiлькостi товарiв, залежно вiд їх номiнального значення, наведенi в таблицi 2.

Таблиця 2

Номiнальне значення кiлькостi товару в упаковцi,
г (см3)
Границi допустимого мiнусового вiдхилення вiд номiнального значення,
г (см3)
% г (см3)
Вiд 5 до 50 включно 9,0 -
- " - 51 - " - 100 - " - - 4,5
- " - 101 - " - 200 - " - 4,5 -
- " - 201 - " - 300 - " - - 9,0
- " - 301 - " - 500 - " - 3,0 -
- " - 501 - " - 1000 - " - - 15,0
- " - 1001 - " - 10000 - " - 1,5 -

     Товар, вiдхилення кiлькостi якого в упаковцi вiдповiдає вимогам директив ЄС, позначається знаком "е".

     Знак "е" наноситься на ярлику або на упаковцi поряд з позначенням номiнальної кiлькостi товару.

 

Додаток 5
до пункту 6.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма акта державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю товарiв в упаковках пiд час фасування i продажу

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

________________________________________________________________
назва територiального органу Держстандарту

АКТ

вiд ___ _______________ ____ р.
проведення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованих товарiв в упаковках пiд час фасування i продажу  
______________________________
назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

______________________________
                    дiяльнiсть

______________________________
                  вiдомча пiдпорядкованiсть

Керiвник ______________________
                             iнiцiали, прiзвище, телефон

______________________________
адреса суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

Вiдповiдальний за метрологiчне забезпечення

______________________________
                   iнiцiали, прiзвище, телефон

 

Пiдстава: завдання _______________________________________________
                                                    назва територiального органу Держстандарту,

________________________________________________________________
                        що видав завдання, номер i дата видачi завдання

Складений державним(и) iнспектором(ами) __________________________
                                                                                                                         iнiцiали, прiзвище

_________________________________________________________________

Були присутнi

_________________________________________________________________ 
посада, iнiцiали, прiзвище суб'єкта пiдприємницької дiяльностi пiдприємця та (або) iнших
                         вiдповiдальних осiб

Перевiрка проводилась з "___"_______________ до "___"_______________ ____ р.

1. Вихiднi данi

Коротка характеристика суб'єкта пiдприємницької дiяльностi.

Результати попереднiх перевiрок суб'єкта пiдприємницької дiяльностi (державного метрологiчного нагляду) i заходи, що були вжитi ним для їх реалiзацiї.

Вiдомостi про скарги, претензiї (рекламацiї) щодо суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, що перевiряється.

2. Результати державного метрологiчного нагляду

2.1 ______________________________________________________________
                          назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

здiйснює фасування (продаж) _______________________________________,
                                                                                        назва фасованого товару

виготовленого (iмпортованого в Україну) за __________________________
                                                                                           позначення та назва НД на виготовлення

________________________________________________________________
                                             товару, назва країни, з якої товар iмпортовано

фасованого в споживчу тару ________________________________________
                                                                               позначення та назва НД на споживчу тару

2.2 Границi допустимого вiдхилення вiд номiнальної кiлькостi товару в упаковцi встановлено (зазначено на ярлику чи на споживчiй тарi)

________________________________________________________________
                                                                  позначення НД, номери пунктiв, що

________________________________________________________________
             встановлюють границi допустимого вiдхилення кiлькостi вiд номiнального значення

2.3 Фасованi товари в упаковках

________________________________________________________________
                                   назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

отримує вiд

_______________________________________________________________
                                   назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi - фасувальника

2.4 Упаковка має (не має) маркування номiнальної кiлькостi товару, ярлик має (не має) посилання на НД, що регламентує допустимi вiдхилення вiд номiнального значення кiлькостi товару, або значення самих вiдхилень кiлькостi товару (знак "е").

2.5 Товар фасований згiдно з вимогами НД

_______________________________________________________________
                                                    назва НД

2.6 НД, що встановлює вимоги щодо границь допустимого вiдхилення кiлькостi товару пiд час фасування i продажу, має (не має) недолiки (довiдка згiдно з додатком 5).

2.7 Технологiчний процес фасування забезпечений (не забезпечений) дозувальними пристроями i засобами вимiрювальної технiки для контролю вiдхилення кiлькостi товару в упаковцi (споживчiй тарi) вiд номiнальної кiлькостi (довiдка згiдно з додатком 6).

2.8 Технiчнi засоби, що застосовують для фасування та контролю вiдхилення кiлькостi товару в упаковках вiд номiнальної кiлькостi, належать (не належать) до засобiв вимiрювальної технiки занесенi (не занесенi) до Державного реєстру засобiв вимiрювальної технiки, допущених до застосування в Українi); чиннi свiдоцтва про повiрку (державну метрологiчну атестацiю) наявнi (вiдсутнi) (довiдка згiдно з додатком 7.)

2.9 Умови вимiрювань пiд час контролю вiдхилення кiлькостi товару в упаковках вiдповiдають (не вiдповiдають) вимогам НД.

2.10 Результати iнспекцiйної повiрки позитивнi (негативнi). Пiдданi iнспекцiйнiй повiрцi засоби вимiрювальної технiки вiдповiдають (не вiдповiдають) вимогам НД, що встановлюють вимоги до їхнiх метрологiчних характеристик (довiдка згiдно з додатком 7).

2.11 Кiлькiсть товару в упаковках вiдповiдає (не вiдповiдає) вимогам НД (значенню границь допустимого вiдхилення вiд номiнальної кiлькостi). Партiя упаковок, вiдiбрана для перевiрки, придатна (не придатна) для реалiзацiї (довiдка згiдно iз додатком 7).

2.12 Вимiрювання кiлькостi товару в упаковках пiд час фасування (продажу) проводиться вiдповiдно до метрологiчних норм i правил (з порушенням метрологiчних норм i правил).

2.13 Контроль вiдхилення кiлькостi товару в упаковках у пiдприємця здiйснюється (не здiйснюється) працiвником, вiдповiдальним за контроль кiлькостi товару в упаковках пiд час фасування (продажу). Результати контролю фiксуються (не фiксуються). Фасувальна практика пiдприємця забезпечує (не забезпечує) стабiльнiсть дотримання вимог, установлених НД.

2.14 Iншi питання.

2.15 У разi негативних результатiв державного метрологiчного нагляду повиннi бути наведенi конкретнi приклади порушень установлених норм i вказаний їхнiй негативний вплив на кiлькiсть товару в упаковках.

3. Причини низького метрологiчного рiвня робiт пiд час фасування (продажу) товарiв та порушень метрологiчних норм i правил

Розкрити причини низького метрологiчного рiвня робiт пiд час фасування та продажу фасованих товарiв та порушень метрологiчних норм i правил.

4. Висновок

Кiлькiсть товару в упаковках пiд час фасування (продажу)

______________________ на _______________________________________
            назва товару                                  назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

вiдповiдає (не вiдповiдає) вимогам НД.

Iнспектор(и) з державного метрологiчного нагляду ____________________________________
                        пiдпис, iнiцiали, прiзвище

 

З актом ознайомлений _____________
пiдпис
______________________________________________
посада, iнiцiали, прiзвище суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

 

Акт вiддрукований у _______ примiрниках та направлений

________________________________________________________________
                                                       назва органiзацiй та їх адреси

 

Додаток 6
до пункту 6.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма довiдки про недолiки в нормативних документах (НД), виявленi пiд час перевiрки

ДОВIДКА
про недолiки в НД, виявленi пiд час перевiрки

на __________________________________________________
назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

N
за чергою
Назва товару Назва та позначення НД, що встановлює вимоги до норм точностi дозування пiд час фасування (продажу) Вид споживчої тари Недолiки, виявленi пiд час розгляду НД Можливi наслiдки застосування НД з недолiками Примiтка
1 2 3 4 5 6 7

 

Державний iнспектор
з метрологiчного нагляду
 
_______________
пiдпис
 
_____________________________
iнiцiали, прiзвище
Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi _______________
посада
___________
пiдпис
______________________
iнiцiали, прiзвище

 

"___"_______________ ____ р.

 

Додаток 7
до пункту 6.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма перелiку вiдсутнiх засобiв вимiрювань кiлькостi товару пiд час фасування (продажу)

ПЕРЕЛIК
вiдсутнiх засобiв вимiрювань кiлькостi товару пiд час фасування (продажу)

на ______________________________________________
назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

N
за чергою
Назва товару Назва технологiчної дiльницi, на якiй проводять фасування товару Назва вiдсутнiх ЗВТ для фасування та контролю кiлькостi товару в упаковках (тип, клас точностi, дiапазон вимiрювань) Необхiдна кiлькiсть ЗВТ Наслiдки незабезпе-
ченостi ЗВТ
Примiтка
1 2 3 4 5 6 7

 

Державний iнспектор
з метрологiчного нагляду
 
_______________
пiдпис
 
__________________________________
iнiцiали, прiзвище
Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi _______________
посада
___________
пiдпис
__________________________
iнiцiали, прiзвище

 

"___"_______________ ____ р.

 

Додаток 8
до пункту 6.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма довiдки про результати iнспекцiйної повiрки засобiв вимiрювальної технiки

ДОВIДКА
про результати iнспекцiйної повiрки засобiв вимiрювальної технiки

на ______________________________________________
назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

N
за чергою
Назва,
тип ЗВТ
Зав. N Клас
точностi,
дiапазон
вимiрювань
Мiсце
експлуатацiї
НД, за яким
проводилась
iнспекцiйна
повiрка
Стан
зовнiшнього
вигляду
Похибка ЗВТ Вiдомостi про повiрку ЗВТ (дата останньої повiрки, N свiдоцтва про повiрку)
допустима фактична
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Державний iнспектор
з метрологiчного нагляду
 
______________
пiдпис
 
__________________________________
iнiцiали, прiзвище
Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi _______________
посада
___________
пiдпис
________________________
iнiцiали, прiзвище

 

"___"_______________ ____ р.

 

Додаток 9
до пункту 6.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма довiдки про результати вимiрювання кiлькостi фасованого товару у вiдiбраних упаковках

ДОВIДКА
про результати вимiрювання кiлькостi фасованого товару у вiдiбраних упаковках

на ______________________________________________
назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

N
за
чергою
Назва
товару
Назва та позначення НД Номер пункту НД, змiст його вимог Номiнальне значення кiлькостi товару в упаковцi згiдно з НД Допустимi вiдхилення кiлькостi товару в готовiй упаковцi згiдно з НД Назва, тип ЗВТ, якi застосовано iнспектором пiд час виконання вимiрювань Фактичне значення кiлькостi товару в упаковцi Фактичне значення вiдхилення кiлькостi товару вiд значення номiнальної кiлькостi Висновки щодо вiдповiдностi кiлькостi товару в упаковцi вимогам НД
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Державний iнспектор
з метрологiчного нагляду
 
_______________
пiдпис
 
__________________________________
iнiцiали, прiзвище
Суб'єкт пiдприємницької дiяльностi _______________
посада
___________
пiдпис
_______________________
iнiцiали, прiзвище

 

"___"_______________ ____ р.

 

Додаток 10
до пункту 6.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

 

Форма припису за результатами державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованих товарiв в упаковках

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

________________________________________________________________
назва територiального органу Держстандарту

ПРИПИС

N ___________ вiд ___ _______________ ____ р.

______________________________________
назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, прiзвище та iнiцiали керiвника

_______________________________________
поштова адреса


Партiя фасованого товару

_______________________________________________________________,
                                                        назва фасованого товару в упаковках

який ____________________________ ______________________________,
                      фасується, продається                            назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

на пiдставi результатiв державного метрологiчного нагляду, проведеного

_______________________________________________________________,
                                 назва територiального органу Держстандарту

визнана такою, що не вiдповiдає вимогам ___________________________,
                                                                        назва та позначення нормативного документа, що

_______________________________________________________________.
                      встановлює границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковцi

На пiдставi статтi 24 Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" партiя фасованого товару в кiлькостi ____ штук забороняється до реалiзацiї з ___ ______________ ____ р.

 

Державний iнспектор з метрологiчного нагляду ______________
пiдпис
________________________________
iнiцiали, прiзвище


Додаток 11
до пункту 7.3 Iнструкцiї про порядок здiйснення державногометрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма протоколу про адмiнiстративнi правопорушення в галузi метрологiї

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

_______________________________________________
(назва територiального органу Держстандарту)

ПРОТОКОЛ
про адмiнiстративнi правопорушення в галузi метрологiї

м. ____________________ N _________ "___"_______________ ____ р.

 

Складений державним(и) iнспектором(ами) з метрологiчного нагляду

_________________________________________________________________
                                                                   (iнiцiали, прiзвище)

_________________________________________________________________
                                                                   (робочий телефон)

Пiд час перевiрки _________________________________________________
                                            (повна назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, на якому 
                                                            проводилась перевiрка,

_________________________________________________________________
                                                      пiдпорядкованiсть, адреса, телефон)

виявленi такi правопорушення ______________________________________
                                                            (викладається сутнiсть порушень, час скоєння або виявлення

_________________________________________________________________
                                     порушень, конкретнi дiї або бездiяльнiсть, що призвели до порушень)

Згiдно з Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення (далi - КУпАП) громадянин

_________________________________________________________________
(прiзвище, iм'я та по батьковi особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi)

за скоєне правопорушення несе вiдповiдальнiсть, передбачену
ст. _______________ КУпАП
                 номер

________________________________________________________________
                                                                  (назва статтi)

Вiдомостi про особу правопорушника:

дата i мiсце народження __________________________________________,

мiсце роботи, посада _____________________________________________,

розмiр заробiтної плати ___________________________________________,

чисельнiсть сiм'ї, число утриманцiв _________________________________,

мiсце постiйного проживання ______________________________________
                                                                     (повна поштова адреса: область, мiсто, район, селище,

________________________________________________________________
                                                      вулиця, номер будинку, квартири)

домашнiй телефон ________________________________________________

Пояснення порушника або вiдмiтка про вiдмову вiд пояснень ____________

_____________________________________

Вiдомостi: _______________________________________________________
(чи притягувався ранiше до адмiнiстративної та iншої вiдповiдальностi за подiбнi порушення)

________________________________________________________________

Iншi обставини, що обтяжують або пом'якшують вiдповiдальнiсть ________

________________________________________________________________

Права та обов'язки згiдно з статтями 256 та 268 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення
роз'ясненi __________________
                       (пiдпис правопорушника)

Державний iнспектор з метрологiчного нагляду  
_______________
(пiдпис)
 
___________________________
(iнiцiали, прiзвище)
Пiдпис правопорушника або вiдмiтка про вiдмову вiд пiдпису протоколу  
________________
(пiдпис)
 
___________________________
(iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 12
до пункту 7.1 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма постанови про накладення адмiнiстративного стягнення в галузi метрологiї

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

______________________________________________________
назва територiального органу Держстандарту

ПОСТАНОВА N _____
про накладення адмiнiстративного стягнення в галузi метрологiї

"___"_______________ ____ р.

Розглянувши матерiали, представленi на гр.

____________________________________,
прiзвище, iм'я та по батьковi

дата i мiсце народження ___________________________________________
посада _________________________________________________________

мiсце роботи ____________________________________________________

адреса (за мiсцем проживання) ____________________________________,

установивши ознаки правопорушення, передбаченi ст. _____ Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення,

ПОСТАНОВЛЯЮ:

На пiдставi Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення накласти на гр.
_______________________________________________________________
                 прiзвище, iм'я та по батьковi особи, яка притягується до вiдповiдальностi

штраф у розмiрi _________________________________________________
                                                                   сума штрафу лiтерами

Штраф має бути внесений до установи Ощадного банку України у 15-денний термiн з дня вручення постанови, про що повiдомити

_______________________________________________________________
                                          назва територiального органу Держстандарту

у 3-денний термiн (передати або надiслати копiю квитанцiї про сплату штрафу). У разi несплати штрафу або вiдсутностi повiдомлення про його сплату в установлений термiн, постанова надсилається, для вiдрахування суми штрафу в примусовому порядку, до державної виконавчої служби за мiсцем роботи або проживання.

Постанова може бути оскаржена в Держстандарт України або в судi в 10-денний термiн з дня винесення постанови.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох мiсяцiв з дня її винесення.

 

Головний державний iнспектор (заступник головного державного iнспектора) України (Автономної Республiки Крим, областi, мiста) з державного нагляду за якiстю продукцiї, додержанням стандартiв, норм i правил  
 
 
 
 
__________________
(пiдпис)
 
 
 
 
 
________________________
(iнiцiали, прiзвище)

 

М. П.

РОЗПИСКА:

Постанова N_____ вiд "___"_______________ ____ р. про стягнення штрафу в розмiрi _______ грн. мною одержана "___"_______________ ____ р. Термiн сплати штрафу та порядок оскарження менi роз'ясненi.

Пiдпис порушника _____________________

 

У разi вiдсутностi особи, яка притягується до адмiнiстративної вiдповiдальностi, копiя постанови висилається порушнику за мiсцем проживання, про що робиться вiдповiдна вiдмiтка у справi.

Постанову надiслано за мiсцем роботи (мiсцем проживання) порушника листом вiд

"___"_______________ ____ р. N _______

У разi несплати штрафу порушником у встановлений законодавством строк, застосовується примусове виконання постанови про стягнення штрафу.

 

Додаток 13
до пункту 7.3 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма рiшення про поновлення робiт з фасованим товаром в упаковках

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

________________________________________________
назва територiального органу Держстандарту

Керiвнику (суб'єкта пiдприємницької дiяльностi) _______________________
                                                                                         назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, 

________________________________________________________________
                                 прiзвище, iм'я та по батьковi керiвника, поштова адреса

РIШЕННЯ

N ___________ вiд ___ _______________ ____ р.


видане на пiдставi акта перевiрки вiд ____ _____________ ____ N ________.

У результатi перевiрки дотримання вимог Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" та нормативного документа, що встановлює границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковцi

_______________________________________________________________
                                          назва фасованого товару та нормативного

_______________________________________________________________
документа, що встановлює границi допустимого вiдхилення кiлькостi товару в упаковцi

пiд час фасування (продажу) встановлено, що порушення та недолiки, зазначенi в приписi вiд ___ _______________ ____ N ______, усуненi.

________________________________________________________________
                                     назва суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

з ___ _______________ ____ може здiйснювати фасування (продаж) вищезазначеного товару в упаковках.

 

Керiвник територiального
органу Держстандарту
 
__________________
пiдпис
 
________________________
iнiцiали, прiзвище

 

Додаток 14
до пункту 7.3 Iнструкцiї про порядок здiйснення державного метрологiчного нагляду за кiлькiстю фасованого товару в упаковках

Форма акта контролю виконання приписiв

ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ

__________________________________________
назва територiального органу Держстандарту

АКТ N

вiд ___ _______________ ____ р.

контролю виконання припису(iв)

N ________ вiд _________________ р.

згiдно з актом державного метрологiчного нагляду за кiлькiсть товарiв в упаковках

__________________________________
назва суб'єкта пiдприємницької

__________________________________
дiяльностi,

__________________________________
для пiдприємства зазначити пiдпорядкованiсть

Керiвник суб'єкта пiдприємницької дiяльностi

_________________________________
iнiцiали, прiзвище, телефон

_________________________________
адреса

Вiдповiдальний за контроль кiлькостi товару в упаковках

__________________________________
iнiцiали, прiзвище, телефон

 

Пiдстава:
завдання _______________________________________________________
                         назва територiального органу, який видав завдання, дата i номер документа

Складений:
державним(и) iнспектором(ами) з метрологiчного нагляду

________________________________________________________________
                                                               iнiцiали, прiзвище

Присутнi:

________________________________________________________________
                        iнiцiали, прiзвище, посада керiвника або вiдповiдальних осiб суб'єкта 
                                       пiдприємницької дiяльностi

Перевiрка проводилась з _________ до ____________ р.

Виконання приписiв

N за чергою Змiст припису Результати виконання приписiв Причини невиконання
1 2 3 4

 

Перевiряється виконання кожного пункту припису

Виконання плану органiзацiйно-технiчних заходiв

________________________________________________________________

Органiзацiйно-технiчними заходами передбачено виконання ____________
                                                                                                                                            кiлькiсть

робiт, з яких не виконанi

N за
чергою
Найменування невиконаних заходiв Причини невиконання
1 2 3

 

Висновки:

______________________________________________________________
дається загальний висновок щодо виконання приписiв за результатами попередньої
перевiрки

______________________________________________________________
та її результативнiсть щодо полiпшення фасувальної практики суб'єкта
пiдприємницької дiяльностi

Ужитi заходи __________________________________________________

 

Державний iнспектор з
метрологiчного нагляду 
 
________________
пiдпис
 
_______________________________
iнiцiали, прiзвище
З актом ознайомлений ________________
посада керiвника
_____________
пiдпис 
____________________
iнiцiали, прiзвище
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.