Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 711 від 27.08.2007

Наказ Державної митної служби України

вiд 26 липня 2000 року N 405


Про затвердження Порядку митного контролю та митного оформлення мiжнародних експрес-вiдправлень

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
13 вересня 2000 р. за N 603/4824


     Вiдповiдно до Указу Президента України вiд 29.11.96 N 1145 "Про Державну митну службу України", зi змiнами та доповненнями, i з метою вдосконалення порядку митного контролю й митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються в мiжнародних експрес-вiдправленнях експрес-перевiзниками, НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Порядок митного контролю та митного оформлення мiжнародних експрес-вiдправлень (далi - Порядок), що додається.

     2. Управлiнню органiзацiї митного контролю (Дьомiн Ю. М.), Правовому управлiнню (Мельник М. В.) здiйснити подання цього наказу на реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.

     3. Господарсько-експлуатацiйному митному управлiнню (Буц М. К.) забезпечити виготовлення й тиражування бланкiв оглядового розпису М-16.

     4. Управлiнню справами (Карпенко В. П.) пiсля реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України забезпечити тиражування та розсилання цього наказу до митних органiв.

     5. Уважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Держмитслужби вiд 12.08.99 N 519 "Про затвердження Порядку пропуску вантажiв, якi перемiщуються мiжнародними кур'єрськими службами мiж Бориспiльською та Київською спецiалiзованою митницями".

     6. Пiсля набрання чинностi зазначеним нормативно-правовим актом усiм управлiнням привести власнi нормативнi акти у вiдповiднiсть до нього.

     7. Начальникам регiональних митниць, митниць:

     7.1. Привести технологiчнi схеми митного контролю у вiдповiднiсть до цього Порядку.

     7.2. Iнформувати суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi й митних брокерiв, що працюють у зонах дiяльностi митних органiв, про затверджений цим наказом Порядок.

     8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I. М.

Голова Служби Ю.П. Соловков
ПОГОДЖЕНО:
Мiнiстр транспорту України Л.М. Костюченко
Голова Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва О.В. Кужель

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної митної служби України
вiд 26 липня 2000 р. N 405
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
13 вересня 2000 р. за N 603/4824

ПОРЯДОК
митного контролю та митного оформлення мiжнародних експрес-вiдправлень

1. Термiни, що вживаються в цьому Порядку:

     1.1. Експрес-перевiзник - це транспортна або транспортно-експедицiйна компанiя, створена вiдповiдно до чинного законодавства України, яка здiйснює прискорене перевезення мiжнародних вантажiв згiдно з Конвенцiєю для унiфiкацiї деяких правил, якi стосуються мiжнародних повiтряних перевезень (Варшава, 1929 р.).

     1.2. Мiжнародне експрес-вiдправлення (далi - МЕВ) - товари (предмети), належним чином упакованi (крiм заборонених законодавством України до перемiщення через митний кордон України), що перевозяться експрес-перевiзником будь-яким видом транспорту з метою доставки одержувачу у визначений термiн.

     1.3. Вантаж експрес-перевiзника (далi - вантаж) - консолiдованi за єдиним транспортним документом МЕВ або МЕВ, яке не ввiйшло до складу цих консолiдованих МЕВ за своїм характером чи за розмiрами або з iнших причин, i перемiщуванi експрес-перевiзниками через митний кордон України.

     1.4. МЕВ документального характеру - дiловi папери, письмова кореспонденцiя дiлова чи приватна, авiаквитки, а також будь-якi повiдомлення, iнформацiя або данi на будь-яких носiях iнформацiї (паперових чи електромагнiтних, у тому числi на дискетах, компакт-дисках, плiвках тощо), що не мають промислової цiнностi та заявленої вартостi й не мiстять iнформацiї, перемiщення якої через митний кордон України заборонено законодавством або на перемiщення якої потрiбнi дозволи вiдповiдних державних органiв.

     1.5. МЕВ недокументального характеру - МЕВ, умiстом якого є товари (предмети) iз заявленою вартiстю. Таке МЕВ обов'язково супроводжується iнвойсом.

     1.6. МЕВ некомерцiйного характеру - МЕВ, у товаросупровiдних документах на яке зазначено його некомерцiйний характер, наприклад "not for sale or resale" ("не для продажу чи перепродажу"), "no commercial value" ("не має комерцiйної вартостi"), "value is for customs purposes only" ("вартiсть тiльки для митницi").

     1.7. Єдиний транспортний документ - транспортний документ, за яким здiйснюється перевезення вантажу. Як єдиний транспортний документ можуть використовуватися загальнi авiанакладнi (AWB - airwaybill, MAWB - master airwaybill), CMR, BILL OF LADING (коносамент) тощо.

     1.8. Манiфест (реєстр) - товаросупровiдний документ, у якому заявлено всi МЕВ, що мiстяться в цьому вантажi, та який може виступати в ролi єдиного транспортного документа при перевезеннi консолiдованих МЕВ пiд митним контролем з митницi вiдправлення до митницi призначення.

     Про МЕВ документального характеру в манiфестi можуть зазначатися загальна кiлькiсть мiсць та загальна вага.

     1.9. Домашнiй транспортний документ - iндивiдуальний номерний транспортний документ на кожне МЕВ у консолiдованому вантажi, у якому наведено данi про вiдправника, одержувача, а також загальний опис товарiв (предметiв) у МЕВ.

     Домашнiй транспортний документ є водночас угодою мiж вiдправником МЕВ та експрес-перевiзником про перевезення i пред'явлення МЕВ митницi для проведення митного оформлення.

     1.10. Митниця вiдправлення - будь-який митний орган України, з якого починається перемiщення вантажу або його частини.

     1.11. Митниця призначення - будь-який митний орган України, де завершується контроль за перемiщенням вантажу або його частини.

     1.12. Забезпечення експрес-перевiзника - пластикова одноразова номерна пломба експрес-перевiзника.

     1.13. Центральна сортувальна станцiя (далi - ЦСС) - органiзацiйна структура вiдповiдного експрес-перевiзника, створена ним для виконання агентських угод з мiжнародними корпорацiями в галузi мiжнародного прискореного транспортування вантажiв.

     1.14. Реґiональна сортувальна станцiя (далi - РСС) - органiзацiйна структура, створена для виконання агентських угод з мiжнародними корпорацiями в галузi мiжнародного прискореного транспортування вантажiв та пiдпорядкована ЦСС.

2. Загальнi положення

     2.1. Цей Порядок визначає:

     2.1.1. Порядок митного контролю МЕВ, консолiдацiї МЕВ, а також деконсолiдацiї вантажiв вiдповiдно до технологiї експрес-перевiзникiв щодо оброблення та доставки МЕВ вiд вiдправника до одержувача.

     2.1.2. Порядок здiйснення контролю за перемiщенням МЕВ, що перебувають пiд митним контролем.

     2.1.3. Основнi права й обов'язки експрес-перевiзникiв при перемiщеннi МЕВ, що перебувають пiд митним контролем, а також при їх митному оформленнi.

     2.2. Вiдправниками та одержувачами МЕВ можуть бути як фiзичнi (громадяни України, громадяни iноземних держав та особи без громадянства), так i юридичнi особи (суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi будь-якої форми власностi, державнi та громадськi установи, представництва iноземних компанiй, дипломатичнi представництва, мiжнароднi органiзацiї тощо).

     2.3. Митне оформлення товарiв (предметiв), що пiдлягають санiтарному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному, екологiчному або iншим видам контролю й перемiщуються в МЕВ, може бути завершене тiльки пiсля закiнчення цих видiв контролю.

     Подання до пунктiв пропуску на митному кордонi передбачених законодавством України дозвiльних документiв на перемiщення окремих видiв товарiв (предметiв) здiйснюється при проходженнi митного контролю в митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС).

     2.4. Експрес-перевiзник погоджує з митницею, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), порядок зберiгання МЕВ пiд митним контролем.

     Експрес-перевiзник надає належним чином облаштоване примiщення для пiдроздiлу митницi.

     Кiлькiсний склад спiвробiтникiв пiдроздiлу митницi, у зонi якої розташовано ЦСС (РСС), установлюється митницею з урахуванням обсягiв МЕВ i має забезпечувати якiсть митного контролю, митного оформлення й термiни проходження МЕВ.

     2.5. Для здiйснення митного контролю МЕВ на територiї ЦСС (РСС) експрес-перевiзник облаштовує зону митного контролю згiдно з вимогами п. 2.4 Положення про зону митного контролю, затвердженого наказом Державного митного комiтету вiд 06.05.95 N 198 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.05.95 за N 152/688.

     2.6. Допускається перебування МЕВ на ЦСС (РСС) "на вiдповiдальному зберiганнi" у вiдповiдного експрес-перевiзника чи його представника.

3. Декларування МЕВ

     3.1. Товари (предмети), що перемiщуються в МЕВ на адресу юридичних осiб, пiдлягають декларуванню митним органам у встановленому порядку.

     3.2. Як декларацiя на товари (предмети), що перемiщуються в МЕВ на адреси фiзичних осiб, використовуються домашнiй транспортний документ та iнвойс.

     У разi зазначення вiдправником загального найменування товарiв (предметiв) у МЕВ (крiм МЕВ документального характеру) експрес-перевiзник для здiйснення митного оформлення подає супровiднi документи та оглядовий розпис М 16 (додаток 1) з наведеним у ньому перелiком товарiв (предметiв), що мiстяться в МЕВ.

     Цей перелiк використовується для здiйснення нарахування та стягнення належних платежiв.

4. Особливостi перемiщення МЕВ

     4.1. Технологiя транспортування МЕВ експрес-перевiзником:

     - забезпечує експрес-транспортування МЕВ вiд вiдправника до одержувача в термiн, визначений експрес-перевiзником (за вiдсутностi надзвичайних, непередбачених обставин);

     - визначає порядок консолiдацiї експортних або iмпортних МЕВ за єдиним транспортним документом.

     4.1.1. Експрес-перевiзник забезпечує:

     - оформлення домашнього транспортного документа (авiанакладної) на кожне окреме МЕВ;

     - наявнiсть мережi мiжнародних сортувальних станцiй, через якi вантаж доставляється до країни призначення, та мережi внутрiшнiх сортувальних станцiй;

     - наявнiсть у ЦСС (РСС) iнформацiї в електронному виглядi про кожне МЕВ, що перемiщується через митний кордон України.

     4.2. ЦСС (РСС) та митниця, у зонi дiяльностi якої розташована ЦСС (РСС), узгоджують технологiчну схему оброблення вантажiв та митного оформлення товарiв (предметiв), що перемiщуються в МЕВ, з урахуванням технологiчних особливостей вiдповiдного експрес-перевiзника.

     4.3. Перемiщення вантажу з митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), у митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано РСС (ЦСС), здiйснюється пiд забезпеченням експрес-перевiзника або пiд митним забезпеченням.

     4.4. Для контролю за доставкою вантажу з митного органу в пунктi пропуску на митному кордонi України в митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), а також з митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), у митний орган у пунктi пропуску на митному кордонi використовується єдиний транспортний документ, засвiдчений особистою номерною печаткою iнспектора митницi вiдправлення.

     4.5. Пiдтвердженням факту доставки цього вантажу з митного органу в пунктi пропуску в митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), є єдиний транспортний документ на вантаж, засвiдчений особистою номерною печаткою iнспектора митницi призначення.

     Вiдповiдальнiсть за надання митницi вiдправлення пiдтвердження про доставку вантажу в термiн, визначений згiдно з митним законодавством, несе експрес-перевiзник.

     4.6. Для контролю за доставкою вантажiв з митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), у митницю призначення (у митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано РСС (ЦСС)) застосовується документ контролю за доставкою вантажу.

     4.7. Експрес-перевiзник визначає та узгоджує з митницею за мiсцем розташування ЦСС (РСС) випадки, коли присутнiсть одержувача пiд час митного контролю є обов'язковою.

     У разi вiдсутностi одержувача МЕВ при митному оформленнi МЕВ експрес-перевiзник несе вiдповiдальнiсть згiдно iз чинним законодавством за правильнiсть поданих у митний орган необхiдних даних про одержувача та за сплату належних платежiв.

5. Митний контроль

     5.1. МЕВ перебуває пiд митним контролем:

     - при ввезеннi, з моменту перетину митного кордону України й до моменту митного оформлення та випуску у вiльний обiг митницею призначення;

     - при вивезеннi, з моменту митного оформлення й до моменту перетину митного кордону України.

     5.2. Митний орган у пунктi пропуску на митному кордонi України здiйснює пропуск на митну територiю України та направлення iмпортного вантажу в митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), без застосування заходiв нетарифного регулювання (подання митницi дозволiв, лiцензiй, сертифiкатiв тощо) та без подання попередньої акцизної декларацiї (далi - АД), попередньої декларацiї (далi - ПД), попереднього повiдомлення (далi - ПП), внутрiшнього транзитного документа тощо.

     5.3. Заходи нетарифного регулювання застосовуються в митницях призначення.

     5.4. Пiдставою для пропуску митними органами в пунктах пропуску на митному кордонi вантажу є подання експрес-перевiзниками єдиного транспортного документа та вiдповiднiсть зазначених у ньому даних (кiлькостi мiсць, ваги) наявному вантажу.

     5.5. Якщо МЕВ з митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС, направляється в митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано РСС, i навпаки, то АД, ПД i ПП не застосовуються. Перемiщення цих МЕВ здiйснюється з використанням документа контролю доставки вантажу.

     5.6. Митному оформленню в митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), пiдлягають:

     - МЕВ, якi належать юридичним особам, розташованим у зонi дiяльностi ЦСС, незалежно вiд заявленої вiдправником у товаросупровiдних документах вартостi товарiв (предметiв);

     - МЕВ, якi належать юридичним особам, розташованим поза зонами дiяльностi ЦСС (РСС), якщо фактурна вартiсть товарiв (предметiв) не перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США;

     - МЕВ, якi належать фiзичним особам, незалежно вiд мiсця розташування одержувача (вiдправника) у разi сплати належних платежiв;

     - МЕВ документального характеру незалежно вiд мiсця розташування одержувача (вiдправника).

     В iнших випадках МЕВ оформляються в митницi, у зонi дiяльностi якої розташований одержувач (вiдправник) МЕВ.

     5.7. Випуск у вiльний обiг МЕВ, фактурна вартiсть яких не перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США, i якi належать юридичним особам, здiйснюється на пiдставi реєстру, який подається експрес-перевiзником iнспектору митницi.

     У реєстрi обов'язково повиннi зазначатися такi вiдомостi:

     - номер домашнього транспортного документа;

     - вiдправник;

     - одержувач;

     - загальний опис товару;

     - вартiсть;

     - кiлькiсть мiсць;

     - вага.

     Реєстр засвiдчується особистою номерною печаткою iнспектора.

     Копiї iнвойсiв на МЕВ, зазначенi в реєстрi, додаються до цього реєстру та залишаються в справах митницi.

     5.8. Випуск у вiльний обiг МЕВ документального характеру здiйснюється шляхом вибiркового митного огляду.

     5.9. На вимогу власника МЕВ, фактурна вартiсть якого не перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США (крiм МЕВ, яке мiстить пiдакцизнi товари), i яке належить юридичнiй особi (вiдправнику або одержувачу), здiйснюється митне оформлення. Пiдставою для здiйснення митного оформлення є заява власника (вiдправника або одержувача) з обґрунтуванням такої необхiдностi.

     5.10. Перемiщення експрес-перевiзником вантажу з митного органу в пунктi пропуску на митному кордонi України в митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), здiйснюється пiд митним забезпеченням.

6. Iмпорт МЕВ

     6.1. Митний орган здiйснює пропуск через митний кордон України та направлення iмпортного вантажу пiд митним контролем у митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС).

     6.2. У разi надходження вантажу на митну територiю України через мiжнароднi аеропорти перевантаження та направлення його пiд митним контролем у митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), здiйснюються безпосередньо з борту лiтака (у разi неможливостi - з термiнала аеропорту). Перевантаження здiйснюється в присутностi iнспектора митницi, вiдповiдної службової особи аеропорту та експедитора експрес-перевiзника.

     6.3. Пiдставою для пропуску через митний кордон України вантажу є подання митним органам належним чином оформлених нижчезазначених товаросупровiдних документiв на нього (та вiдповiднiсть наявного вантажу даним, зазначеним у цих документах):

     - для консолiдованих МЕВ i МЕВ документального характеру - єдиного транспортного документа;

     - для МЕВ, що не ввiйшло до складу консолiдованих МЕВ, - єдиного транспортного документа та iнвойса.

     6.4. Митний орган у пунктi пропуску на митному кордонi України за вiдсутностi зауважень проставляє штамп "Пiд митним контролем" на єдиному транспортному документi.

     На транспортний засiб накладається митне забезпечення.

     Вантаж пiд митним контролем доставляється експрес-перевiзниками в митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС).

     6.5. На ЦСС (РСС) iнспектор митницi:

     - перевiряє цiлiсть митних забезпечень;

     - перевiряє наявнiсть на супровiдних документах вiдмiток митного органу пункту пропуску на кордонi;

     - перевiряє вiдповiднiсть наявного вантажу (кiлькостi мiсць) даним, зазначеним у єдиному транспортному документi;

     - дає дозвiл на розвантаження, сортування та обробку МЕВ.

     6.6. Обробка та сортування МЕВ проводяться в зонi митного контролю за категорiями.

     До МЕВ I категорiї належать:

     - МЕВ документального характеру;

     - МЕВ, фактурна вартiсть яких не перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США (крiм пiдакцизних товарiв), i якi належать юридичним особам.

     До МЕВ II категорiї належать:

     - МЕВ, фактурна вартiсть яких перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США, i якi належать юридичним особам;

     - МЕВ, якi належать фiзичним особам.

     6.7. Митне оформлення МЕВ I та II категорiї проводиться при потребi з розпакуванням.

     6.8. Митне оформлення МЕВ з розпакуванням проводиться:

     - у разi пошкодження упаковки;

     - у разi пiдозри на пошкодження вкладень;

     - якщо є пiдстави вважати, що товари (предмети) пiдлягають оподаткуванню згiдно iз законодавством;

     - вiдправником не заявлено вартiсть товарiв (предметiв) у МЕВ недокументального характеру;

     - товари (предмети) в МЕВ зазначено пiд загальним найменуванням;

     - якщо є пiдстави вважати, що, крiм зазначених у супровiдних документах, є стороннi вкладення;

     - на вимогу iнших контрольних державних органiв, якщо вкладення в МЕВ пiдлягають контролю з боку цих органiв.

     6.9. Митний контроль з розпакуванням МЕВ здiйснюється оглядовою комiсiєю в складi трьох осiб: iнспектора митницi та двох працiвникiв експрес-перевiзника.

     Якщо при розпакуваннi МЕВ установлено невiдповiднiсть (повну або часткову) наявних вкладень МЕВ перелiку, наведеному в товаросупровiдному документi, то працiвником експрес-перевiзника в трьох примiрниках складається акт (додаток 2). В актi зазначаються причина розпакування та перелiк наявних вкладень.

     Пiсля здiйснення митного контролю акт пiдписується членами комiсiї.

     Один примiрник акта залишається в справах митницi, другий - у справах експрес-перевiзника, третiй - додається експрес-перевiзником до супровiдних документiв МЕВ для передання його одержувачу.

     6.10. Митний контроль, митне оформлення та випуск у вiльний обiг МЕВ фiзичних осiб здiйснюються iнспектором митницi, у зонi дiяльностi якої розташована ЦСС (РСС), без направлення їх пiд митним контролем до мiсця проживання фiзичної особи у разi сплати одержувачем або експрес-перевiзником за одержувача належних платежiв та подання одержувачем або експрес-перевiзником за одержувача дозвiльних документiв, передбачених законодавством.

     6.11. Митний контроль та митне оформлення МЕВ II категорiї юридичних осiб, якi розташованi в зонi дiяльностi ЦСС, здiйснюються митницею, у зонi дiяльностi якої розташована ЦСС за умови подання одержувачем вiдповiдних документiв та сплати належних платежiв, передбачених законодавством.

     6.12. МЕВ II категорiї, одержувачi яких розташованi в зонi дiяльностi iншої митницi, направляються пiд митним контролем у зону дiяльностi цiєї митницi.

7. Експорт МЕВ

     7.1. Митний контроль та митне оформлення експортних МЕВ, фактурна вартiсть яких перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США, i якi належать юридичним особам, здiйснюються в загальному порядку в митницi за мiсцем розташування вiдправника або в зонi дiяльностi iншої митницi за наявностi листа-вiдкрiплення з митницi за мiсцем розташування вiдправника.

     7.2. Митний контроль та митне оформлення експортних МЕВ, фактурна вартiсть яких не перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США, i якi належать юридичним особам (незалежно вiд мiсця їх розташування), можуть здiйснюватись як у митницi за мiсцем розташування вiдправника, так i в митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС). Пiдставою для митного оформлення таких МЕВ є подання митницi експрес-перевiзником товаросупровiдних документiв (авiанакладної, iнвойса, дозвiльних документiв, передбачених законодавством). Лист-вiдкрiплення в цьому разi не застосовується.

     7.3. Митний контроль та митне оформлення МЕВ (крiм МЕВ документального характеру) фiзичних осiб здiйснюються в зонi дiяльностi будь-якої митницi незалежно вiд мiсця проживання вiдправника МЕВ за умови подання митницi експрес-перевiзником товаросупровiдних документiв та дозвiльних документiв, передбачених законодавством.

     7.4. МЕВ, оформленi в митницi за мiсцем розташування вiдправника, доставляються експрес-перевiзником за документами, що пiдтверджують митне оформлення цього МЕВ, у митницю, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС).

     7.5. З оформлених у митницi МЕВ на ЦСС (РСС) пiд митним контролем формується вантаж.

     Для митного оформлення цього вантажу експрес-перевiзником подаються митницi вiдповiднi документи: манiфест, дозвiльнi документи, передбаченi законодавством, iнвойси на МЕВ (крiм МЕВ документального характеру), домашнi транспортнi накладнi, вантажнi митнi декларацiї (далi - ВМД) на МЕВ, якi потребують декларування iз застосуванням ВМД.

     7.6. При надходженнi експортного вантажу в пункт пропуску митницi призначення iнспектор митницi:

     - перевiряє вiдповiднiсть вантажу вiдомостям про нього, зазначеним у єдиному транспортному документi;

     - перевiряє наявнiсть в центральнiй базi даних Держмитслужби (далi - ЦБД) електронних копiй ВМД, якi додаються до цього вантажу. У разi затримки надходження електронних копiй ВМД iнспектор прикордонної митницi проводить митне оформлення вантажу на пiдставi оригiнального примiрника ВМД та манiфесту, засвiдченого особистою номерною печаткою iнспектора митницi.

8. Транзит МЕВ

     МЕВ, що прямують транзитом через митну територiю України, оформлюються в режимi транзиту згiдно з митним законодавством.

9. МЕВ, якi пiдлягають поверненню вiдправнику

     9.1. Пiдлягають поверненню МЕВ, увезенi на митну територiю України, але не оформленi згiдно з обраним митним режимом, щодо яких:

     - вiдправник вимагає повернення;

     - одержувач вiдмовився вiд одержання (в уснiй чи письмовiй формi).

     9.2. Пiдлягають поверненню МЕВ, якi вивозяться за межi митної територiї України:

     - у разi вiдмовлення одержувача вiд отримання;

     - у разi вимоги вiдправника щодо повернення.

     9.3. У таких випадках повернення здiйснюється на пiдставi документiв про вивезення (увезення) МЕВ, без складання ВМД.

     9.4. МЕВ, якi помилково потрапили на митну територiю України, не призначенi одержувачам в Українi, пiдлягають негайному поверненню за кордон за манiфестом, без складання ВМД.

     9.5. Пiдставою для митного оформлення таких МЕВ є:

     - письмове звернення експрес-перевiзника до митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано ЦСС (РСС), щодо повернення МЕВ з наведеним у зверненнi перелiком номерiв домашнiх транспортних документiв на цi МЕВ;

     - копiї домашнiх транспортних документiв на МЕВ, якi пiдлягають поверненню.

10. Умови та порядок нарахування платежiв

     10.1. Нарахування та стягнення платежiв пiд час митного оформлення товарiв (предметiв), якi перемiщуються в МЕВ, здiйснюються згiдно iз законодавством.

     10.2. Експрес-перевiзники перераховують через банкiвськi установи на вiдповiднi рахунки митних органiв, що здiйснюють митне оформлення МЕВ, як передоплату кошти на сплату мита, податку на додану вартiсть, акцизного й митних зборiв за МЕВ, якi надходять на адреси фiзичних осiб. Контроль за надходженням цих коштiв на рахунки митних органiв здiйснюється вiддiлом митних платежiв митного органу, у зонi дiяльностi якого розташовано ЦСС (РСС).

     10.3. Iнформацiя про надходження на рахунок митницi вiдповiдних коштiв вiд експрес-перевiзникiв передається вiддiлом митних платежiв митницi до пiдроздiлу митницi, який здiйснює митний контроль та митне оформлення МЕВ.

     10.4. Нарахування належних платежiв при митному оформленнi МЕВ здiйснює митний брокер експрес-перевiзника. Контролює нарахованi платежi iнспектор пiдроздiлу митницi, який здiйснює митне оформлення МЕВ на ЦСС (РСС).

     10.5. Для нарахування та стягнення цих платежiв використовується бланк оглядового розпису М 16 (додаток 1). Перший примiрник оглядового розпису залишається в пiдроздiлi митницi, який здiйснював митний контроль та митне оформлення МЕВ.

     10.6. Другий примiрник оглядового розпису передається до вiддiлу митних платежiв для здiйснення контролю за залишком на рахунках митного органу коштiв на попередню оплату за МЕВ на адреси фiзичних осiб. Вiдривний корiнець другого примiрника передається до бухгалтерiї експрес-перевiзника для дебiторського запису й контролю за своєчасним перерахуванням бухгалтерiєю експрес-перевiзника коштiв на рахунок вiдповiдного митного органу на попередню оплату.

     10.7. Третiй примiрник передається до вiддiлу бухгалтерського облiку, звiтностi, контролю та розрахункiв за митними платежами з Державним бюджетом.

     10.8. Нарахування та стягнення митних платежiв пiд час здiйснення митного оформлення МЕВ юридичних осiб, фактурна вартiсть яких перевищує суму, еквiвалентну 100 доларам США, здiйснюються за ВМД.

     10.9. Передання iнформацiї про справляння платежiв здiйснюється вiдповiдно до технологiї, затвердженої в митницi.

     10.10. Контроль за правильнiстю нарахування належних платежiв при митному оформленнi МЕВ здiйснює вiддiл митних платежiв.

11. Предмети, якi не пiдлягають пропуску через митний кордон України в МЕВ

     Не пiдлягають пропуску через митний кордон України в МЕВ предмети, забороненi до перемiщення через митний кордон України згiдно iз законодавством України.

     Рiшення про можливiсть повернення або знищення МЕВ приймає експрес-перевiзник за погодженням з митницею.

     Пiдставою для знищення експрес-вантажу є повiдомлення експрес-перевiзника станцiї вiдправлення експрес-вантажу, узгоджене в уснiй чи письмовiй формi з власником вантажу.

Заступник начальника Управлiння органiзацiї митного контролю О. С. Бiльчук

 

Додаток 1
до п. 3.2 Порядку митного контролю та митного оформлення мiжнародних експрес-вiдправлень

 

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

"___" _______________ 20__ р.

               ОГЛЯДОВИЙ РОЗПИС N _______

Назва митницi ___________________________
N iнвойса _______________________________
Прiзвище одержувача _____________________
________________________________________
Країна вiдправлення ______________________

 
 
 
 
 
 
 
л
i
н
i
я

в
i
д
р
и
в
у 

М 16

МИТНИЦЯ

N iнвойса _________________

"___" _______________ 20__ р.

N з/п

Наймену-
вання предметiв, їх вiдмiтнi ознаки та цiна

Кiль-
кiсть

Код за ТН ЗЕД

Платежi, нарахованi митницею

Митнi збори

Мито

Акцизний збiр

ПДВ

Усього

Ставка

Сума

Ставка

Сума

Ставка

Сума

Ставка

Сума

Сума

грн.

коп.

грн.

коп.

грн.

коп.

грн.

коп.

грн.

коп.

                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   
                                   


 
 
Платежi, нарахованi митницею

Вид платежу 

грн. 

коп. 

Митнi збори 

   

Мито 

   

Акцизний збiр 

   

ПДВ 

   

Усього 

   


Сума словами:
_______________________________
_______________________________
_______________________________


 
Митнi платежi нарахував iнспектор

 
__________________________________________
(пiдпис, прiзвище, iнiцiали)

 Iнспектор митницi
______________________________

 

Додаток 2
до п. 6.9 Порядку митного контролю та митного оформлення мiжнародних експрес вiдправлень

АКТ
ВКЛАДЕННЯ МIЖНАРОДНОГО ЕКСПРЕС-ВIДПРАВЛЕННЯ

"___" _______________ 200_ р.

Вiдправник _________________________________________________

Одержувач _________________________________________________

За товаросупровiдними документами:

авiанакладною ______________________________________________

iнвойсом (рахунком-фактурою) ________________________________

Здiйснено огляд з розпакуванням вантажних мiсць:

___________________________________________________________

Найменування вантажу

___________________________________________________________

Кiлькiсть мiсць _________________ Вид упаковки_________________

Причина огляду (потрiбне пiдкреслити):

1. Вiдповiднiсть вантажу даним товаросупровiдних документiв.

2. Визначення країни походження товару.

3. Визначення коду товару.

4. Пошкодження або нецiлiсть упаковки.

5. Наявнiсть предметiв, заборонених до ввезення в Україну.

6. Iншi причини (зазначити).
___________________________________________________________
___________________________________________________________

У результатi огляду було встановлено:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________

Вантажнi мiсця знову запаковано в нашiй присутностi.

Охоронний чек N

Присутнi (посада, пiдпис, iнiцiали, прiзвище)

___________________ (_______________________)

___________________ (_______________________)

___________________ (_______________________)

М. П.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.