Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 390 від 17.07.2000

ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 31 грудня 1991 року N 9


Про Тимчасовi правила митного контролю за перемiщенням через митний кордон України предметiв, валюти i цiнностей громадян

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Державного митного комiтету України
вiд 14 травня 1992 року N 94,
вiд 9 червня 1992 року N 120,

     НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Тимчасовi правила митного контролю за перемiщенням через митний кордон України предметiв, валюти i цiнностей громадян (далi - Правила) i ввести їх в дiю з 31 грудня 1991 року (додається).

     2. Дiючi нормативнi акти, виданi до 31 грудня 1991 р., застосовувати виключно в частинi, яка не суперечить цим Правилам та iншим законодавчим актам України.

     3. Начальникам митниць до 1 лютого 1992 року подати до Комiтету зауваження та пропозицiї удосконалення порядку пропуску через митний кордон України предметiв, валюти i цiнностей громадян.

Голова Комiтету О.М. Коваль

 

ТИМЧАСОВI ПРАВИЛА МИТНОГО КОНТРОЛЮ ЗА ПЕРЕМIЩЕННЯМ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ ПРЕДМЕТIВ, ВАЛЮТИ I ЦIННОСТЕЙ ГРОМАДЯН

РОЗДIЛ 1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Цi Тимчасовi правила визначають права i обов'язки громадян у зв'язку з перемiщенням ними через митний кордон України предметiв, валюти i цiнностей та порядок їх перемiщення, а також права i обов'язки службових осiб митних органiв України при здiйсненнi ними митного контролю за ввезенням i вивезенням зазначених вище предметiв, валюти i цiнностей громадян та їх митного оформлення.

     В Правилах врахованi норми митного законодавства України, Законiв України "Про митну справу в Українi", "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть", а також норми других законодавчих актiв.

     Цi Тимчасовi правила дiють на всiй митнiй територiї України i пiдлягають виконанню всiма громадянами незалежно вiд мети їх поїздки i статусу.

     Дiя цих Тимчасових правил не поширюється на громадян, що перетинають митний кордон України, на якому не встановлено режим митного регулювання.

     Порядок здiйснення контролю за перемiщенням через митний кордон речей, валюти i цiнностей осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами, визначається окремими правилами.

     Порядок ввезення i вивезення окремих предметiв i цiнностей громадян (наприклад, культурних цiнностей, зброї, архiвних матерiалiв, високочастотних i радiоелектронних пристроїв та iн.) може регулюватися, крiм цих Правил, iншими нормативними актами, що видаються вiдповiдними органами державного управлiння в межах своєї компетенцiї.

     1.2. Основнi поняття i термiни

     В цих Правилах нижченаведенi термiни вживаються в такому значеннi:

     1.2.1. "Громадяни" або "особи" - громадяни України та iноземнi громадяни, що перетинають митний кордон України в службових, приватних справах, а також як туристи.

     1.2.2. "Громадяни України" - громадяни, що постiйно проживають на територiї України i тимчасово виїжджають за кордон з будь-якою метою або повертаються з таких поїздок.

Примiтка: у вiдношеннi iноземних громадян та осiб без громадянства, що постiйно проживають на територiї України i тимчасово виїжджають за кордон, дiють тi положення Правил, якi передбаченi для громадян України. Такi ж положення Правил дiють i у вiдношеннi громадян, якi постiйно проживають за межами України i перебували на Українi тимчасово чи прямують через її територiю транзитом.

     1.2.3. "Iноземнi громадяни" - громадяни iноземних держав та особи без громадянства, що постiйно проживають за кордоном i тимчасово в'їжджають на територiю України чи повертаються назад до мiсця постiйного проживання з будь-якою метою, як-от: в службових або особистих справах, а також з метою туризму.

Примiтка: у вiдношеннi громадян України, якi постiйно проживають за кордоном i тимчасово в'їжджають на її територiю з будь-якою метою або повертаються назад до мiсця свого постiйного проживання, дiють тi положення Правил, якi передбаченi для iноземних громадян.

     1.2.4. "Особи, якi перетинають митний кордон у службових справах" - особи, якi в'їжджають на територiю України або виїжджають за кордон у вiдрядження, на роботу, для виконання своїх службових обов'язкiв, в т. ч. в дипломатичних та консульських представництвах, мiжнародних органiзацiях, для участi в конференцiях, нарадах, переговорах, на гастролi, змагання, для навчання, на практику i т. iн., незалежно вiд того, перетинають вони кордон вперше чи повертаються з вiдпустки.

     1.2.5. "Особи, що перетинають митний кордон в приватних справах" - особи, що перетинають митний кордон України i прямують до країни тимчасового перебування з метою вiдпочинку, лiкування, на запрошення осiб, що постiйно проживають у цiй країнi, а також для вiдвiдин родичiв, друзiв i т. iн. i повертаються з таких поїздок.

     1.2.6. "Туристи" - громадяни, якi перетинають митний кордон України з метою туризму iндивiдуально або у складi груп по ордерах (ваучерах) на туристичне обслуговування, та особи, що повертаються з таких поїздок до мiсць постiйного проживання.

     1.2.7. "Предмети особистого користування" - предмети, якi необхiднi особисто громадяниновi або членам його сiм'ї при тимчасовому перебуваннi за кордоном i якi вiдповiдають метi поїздки, тривалостi перебування, порi року i не призначенi для вiдчуження, комерцiйних цiлей та пiдприємницької дiяльностi.

     1.2.8. "Подарунки" - предмети, що вивозяться в країну тимчасового перебування з метою безоплатного вiдчуження особам, що проживають в цiй країнi, або предмети, безкоштовно отриманi вiд таких осiб.

     1.2.9. "Речi" або "предмети" - предмети особистого користування, купленi предмети та подарунки, в тому числi транспортнi засоби iндивiдуального користування, що провозяться особами як в ручнiй поклажi i багажi, так i в несупроводжуваному багажi.

     1.2.10. "Ручна поклажа" - предмети та речi, якi провозяться особами, що перетинають митний кордон, при собi.

     1.2.11. "Несупроводжуваний багаж" - багаж, що вiдправлений його власником окремо iншим видом транспорту, iншим рейсом i т. iн., тобто власником не супроводжується.

     1.2.12. "Валюта України"- валюта готiвкою, грошовi знаки (банкноти, бiлети державної скарбницi, купони багаторазового використання, монети), що знаходяться в обiгу та є законним платiжним засобом на територiї України.

     1.2.13. "Iноземна валюта" - валюта готiвкою, грошовi знаки (банкноти, бiлети державної скарбницi, монети), що знаходяться в обiгу та є законним платiжним засобом на територiї вiдповiдної iноземної держави, а також вилученi або тi, що вилучаються з обiгу, але пiдлягають обмiну на грошовi знаки, якi знаходяться в обiгу.

     1.2.14. "Валютнi кошти" - валютнi цiнностi, iноземна валюта готiвкою, платiжнi документи (чеки, векселi, тратти, депозитнi сертифiкати, акредитиви та iншi) в iноземнiй валютi, цiннi папери (акцiї, облiгацiї, купони до них, бони, векселi та iншi) в iноземнiй валютi, золото та iншi дорогоцiннi метали у виглядi зливкiв, пластин та монет, а також сертифiкати, облiгацiї, варанти та iншi цiннi папери, номiнал яких виражено у золотi, коштовнi каменi.

     1.2.15. "Легальна валюта" - валюта України, яку отримали iноземнi громадяни на територiї України в обмiн на ввезену iноземну валюту в установах Нацiонального банку, других установах i органiзацiях, що уповноваженi на обмiн iноземної валюти, а також валюта України, яку отримали iноземнi громадяни як заробiтну плату, стипендiю, гонорар, приз i т. iн.

     1.2.16. "Митниця" - державнi митнi установи (митницi i пiдпорядкованi їм митнi пости) Державного митного комiтету України.

     1.2.17. "Митне регулювання" - регулювання питань, пов'язаних iз встановленням мит та митних зборiв, процедурами митного контролю, органiзацiєю дiяльностi органiв митного контролю України.

     1.2.18. "Митний кордон" - межi митної територiї України. Митний кордон України спiвпадає з державним кордоном України, за винятком меж спецiальних митних зон.

     1.2.19. "Суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi" - будь-якi фiзичнi та юридичнi особи, їх об'єднання чи структурнi одиницi, спiльнi пiдприємства та iншi суб'єкти господарської дiяльностi, що зареєстрованi як суб'єкти зовнiшньоекономiчної дiяльностi згiдно з Законом України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть".

     1.3. Митний контроль

     1.3.1. Предмети, валюта i цiнностi громадян перемiщуються через митний кордон України пiд митним контролем. Митний контроль здiйснюється службовими особами митниць з метою забезпечення дотримання громадянами порядку перемiщення через митний кордон України вищезазначених предметiв, валюти i цiнностей.

     Митний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв, необхiдних для такого контролю, митного огляду (огляду транспортних засобiв, предметiв, особистого огляду), облiку предметiв, валюти i цiнностей, якi перемiщуються через митний кордон України, а також в формах, що не суперечать митному законодавству i iншим законам України.

     Огляд речей з розпакуванням мiсць багажу громадян проводиться вибiрково.

     1.3.2. Митницi України, в яких обладнано зони (коридори) спрощеного митного контролю, за погодженням з Державним митним комiтетом України можуть застосовувати спецiальнi митнi режими щодо огляду речей.

     Громадяни, що прямують через такi зони i мають при собi чи в несупроводжуваному багажi предмети, зазначенi в пунктi 1.4, повиннi обов'язково пред'являти їх митному контролю i митному оформленню.

     1.3.3. Права i обов'язки службових осiб митних органiв

     Пiд час виконання своїх обов'язкiв службовi особи митниць мають право:

     - перевiряти вiдомостi, заявленi громадянами в митнiй декларацiї та iнших документах, необхiдних для митного контролю;

     - опитувати як громадян, якi прямують через митний кордон України i мають предмети, що пiдлягають митному оформленню, так i iнших громадян, якi не мають таких предметiв, в зв'язку з виконанням службових обов'язкiв щодо проведення митного контролю та оформлення;

     - використовувати пiд час здiйснення митного контролю технiчнi та спецiальнi засоби, безпечнi для життя та здоров'я людини, тварин i рослин, та такi, що не завдають шкоди громадянам;

     - зупинити в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю осiб при наявностi пiдстав вважати, що вони мають при собi або в несупроводжуваному багажi предмети, що пiдлягають обов'язковому декларуванню та митному оподаткуванню чи пiдпадають пiд категорiї предметiв, на перемiщення яких через митний кордон України встановленi заборони чи обмеження;

     - здiйснювати огляд та переогляд речей з розпакуванням мiсць багажу громадян у випадках, передбачених митним законодавством України та цими Правилами;

     - не пропускати через митний кордон України предмети, валюту та цiнностi, якi згiдно з законами України не можуть бути ввезенi на її територiю або вивезенi за кордон;

     - вилучати без повернення i вiдшкодування вартостi предмети, забороненi згiдно з законодавством України до перемiщення через митний кордон на тiй пiдставi, що вони можуть завдати шкоди незалежностi i суверенiтету України, її полiтичним та економiчним iнтересам, територiальнiй цiлiсностi, громадському порядку, моральностi людей, правам громадян України, здоров'ю, або становити загрозу життю населення та тваринного свiту, або призвести до руйнування навколишнього середовища, а також продукцiю, що мiстить пропаганду iдей вiйни, расизму та расової дискримiнацiї, геноциду та iншу, що суперечить вiдповiдним нормам Конституцiї (Основного Закону) України. Вилучення таких предметiв оформляється актом встановленого зразка;

     - оцiнювати предмети, що пiдлягають митному оподаткуванню;

     - приймати вiд громадян мито i митнi збори з оформленням документiв встановленого зразку;

     - при виявленнi предметiв контрабанди або порушення митних правил складати протокол про правопорушення i вилучати цi предмети, предмети з тайниками, а також речi, валюту i цiнностi з метою забезпечення стягнення штрафу у вiдношеннi осiб, якi не мають постiйного мiсця проживання в Українi;

     - у виняткових випадках при наявностi достатнiх пiдстав припускати, що громадянин приховує при собi предмети контрабанди чи предмети, якi є безпосереднiми об'єктами порушення митних правил згiдно з письмовим рiшенням начальника митницi чи особи, що його замiшує, здiйснювати особистий огляд. До початку такого огляду посадова особа митницi повинна ознайомити громадянина з встановленим порядком проведення особистого огляду.

     Службовi особи митних органiв зобов'язанi:

     - пiд час митного оформлення не допускати дiй, що принижують честь i гiднiсть громадян чи завдають їм неправомiрної шкоди;

     - в разi вiдмови у пропуску через митний кордон України предметiв давати зацiкавленим особам вичерпнi роз'яснення вимог митного оформлення, виконання яких забезпечує можливiсть такого пропуску;

     - у встановленому порядку iнформувати громадян про митнi правила, що дiють на територiї України.

     1.3.4. Права i обов'язки громадян, якi перетинають митний кордон України

     Громадяни, що мають право на в'їзд на митну територiю України або на виїзд за її межi, перетинають митний кордон України без перешкод при умовi дотримання вимог цих Правил.

     Громадяни зобов'язанi:

     - подавати митницi у вiдповiдних випадках необхiднi для митного контролю митну декларацiю та iншi документи, передбаченi цими Правилами та iншими дiючими нормативними документами;

     - на вимогу митницi самостiйно розпаковувати та упаковувати предмети, якi пiдлягають митному оформленню, а також вiдкривати багаж, ручну поклажу, мiсткостi та iншi мiсця, де можуть знаходитись такi предмети;

     - виконувати законнi вимоги службових осiб митницi.

     Громадяни мають право:

     - бути присутнiми пiд час митного огляду предметiв, що їм належать;

     - залишати на зберiгання в митницi свої предмети, валюту i цiнностi, якi не пропущенi митницею через митний кордон України;

     - своєчасно i повно знайомитись з офiцiйними текстами законiв та iнших нормативних актiв, а також iз змiнами в них, що регулюють вiдносини, якi прямо чи побiчно стосуються митної справи;

     - одержувати iнформацiю вiд митних органiв на оплатнiй основi.

     1.4. Митне оформлення

     1.4.1. Пред'явленню митному контролю i митному оформленню пiдлягають:

     - зброя рiзна i боєприпаси;

     - наркотики, наркотичнi засоби i пристосування для їх вживання;

     - предмети старовини i мистецтва, що являють собою художню, iсторичну, наукову чи iншу культурну цiннiсть;

     - валюта України, купони багаторазового використання, квитки українських лотерей;

     - iнша валюта (крiм валюти України) готiвкою: при ввезеннi - в сумi, що перевищує 200 доларiв США або еквiвалент цiєї суми в другiй iноземнiй валютi, при вивезеннi - незалежно вiд суми;

     - платiжнi документи (чеки, векселi, акредитиви та iн.), фондовi цiнностi (акцiї, облiгацiї та iн.) в iноземнiй валютi.

     - дорогоцiннi метали (золото, срiбло, платина, метали платинової групи) у будь-якому виглядi i станi;

     - коштовнi каменi у сирому i обробленому виглядi (дiаманти, брильянти, рубiни, смарагди, сапфiри, а також перли);

     - ювелiрнi та iншi побутовi вироби iз дорогоцiнних металiв та коштовних каменiв i лом таких виробiв;

     - майновi документи;

     - українська валюта, купони багаторазового використання, iнша валюта, платiжнi документи, цiнностi та будь-якi предмети, що належать iншим особам;

     - будь-якi товари народного споживання, якщо законодавчими актами України введено обмеження на їх перемiщення через митний кордон України;

     - речi та цiнностi, що пiдлягають оподаткуванню митом;

     - предмети, забороненi до ввезення в Україну, вивезення з України або транзиту через територiю України;

     - предмети, зазначенi в пунктi 2.1.3 цих Правил;

     - предмети, що провозяться в ручнiй поклажi та багажi, якщо їх власник вiдправив несупроводжуваний багаж.

     Предмети, що перемiшуються через митний кордон України, окрiм митного контролю можуть пiдлягати санiтарному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному та екологiчному контролю.

     Митне оформлення може бути завершено тiльки пiсля закiнчення зазначених видiв контролю.

     Зазначенi в цьому пунктi предмети, валюта i цiнностi пiдлягають обов'язковому митному оформленню незалежно вiд режиму митного контролю.

     1.4.2. Митна декларацiя

     Митна декларацiя заповнюється кожною особою, яка прямує через митний кордон України, до початку митного оформлення в одному примiрнику тiєю мовою, яку ця особа розумiє, або її рiдною мовою.

     Особи, що заповнюють митну декларацiю, повиннi вказати в нiй точну кiлькiсть мiсць багажу, що їм належить, в тому числi ручну поклажу, а також суму i iншi вiдомостi про валюту, коштовностi та iншi предмети, про якi йдеться в декларацiї i якi особи пред'являють для митного оформлення.

     Предмети, валюта та цiнностi, що пiдлягають декларуванню, але не були вказанi в митнiй декларацiї i виявленi пiд час митного огляду, визнаються предметами порушення митних правил або контрабанди так само, як i iншi предмети, що пiдлягають декларуванню, прихованi вiд митного контролю.

     Такi ж наслiдки наступають i в тому випадку, коли особи повiдомляють неправильнi вiдомостi при уснiй декларацiї.

     Митнi декларацiї, заповненi громадянами України при виїздi за кордон та iноземними громадянами при в'їздi в Україну, залишаються у них на весь час перебування за кордоном або в Українi i служать пiдставою для безперешкодного ввезення або вивезення зазначених в них речей, валюти i цiнностей.

     Загубленi митнi декларацiї не вiдновлюються, а особи, що їх загубили, позбавляються права на безперешкодне перемiщення зазначених вище речей, валюти i цiнностей.

     В митнiй декларацiї вказуються вiдомостi про предмети, валюту i цiнностi, якi особа має при собi, а також в ручнiй поклажi i багажi, що пред'являються власником для митного оформлення.

     В окремих випадках по рiшенню службових осiб митниць громадяни, що виїжджають з України, повиннi заповнити попередню декларацiю (додаток 5.3.2).

     Декларацiя не заповнюється в таких випадках:

     1. Якщо особi, що перетинає державний кордон, не виповнилось 16 рокiв. Вiдомостi про її предмети, валюту i цiнностi вказуються в декларацiї осiб, якi її супроводжують.

     2. При в'їздi на територiю України через тi пункти митного контролю, де дiє система спрощеного контролю у випадках, коли предмети, що ввозяться, не пiдлягають митному оформленню.

     3. Якщо особа або група осiб, що перетинають державний кордон України, користуються митними пiльгами.

     4. В окремих випадках згiдно з рiшенням службових осiб митниць з метою сприяння створенню умов для прискорення пасажиропотоку через митний кордон України.

     1.4.3. Несупроводжуваний багаж

     1.4.3.1. Порядок оформлення при вивезеннi за кордон

     Несупроводжуваний багаж можуть вiдправляти:

     - громадяни, що прямують за кордон на постiйне мiсце проживання,

     - громадяни України, що прямують за кордон у службових справах на строк бiльше одного року,

     - iноземнi громадяни, що прямують за кордон у службових справах,

     - iноземнi студенти, строк тимчасового перебування яких на Українi перевищує один рiк.

     Несупроводжуваний багаж пiдлягає митному оформленню тiєю митницею, в зонi дiяльностi якої тимчасово чи постiйно проживає власник багажу.

     При вiдправленнi несупроводжуваного багажу за кордон його власник повинен пред'являти митницi в пунктi здачi багажу закордонний паспорт чи документ, що його замiнює, i квиток для проїзду за кордон, а також заповнити двi митнi декларацiї, в яких зазначити вiдомостi про предмети, валюту i цiнностi, якi вiн має в несупроводжуваному багажi.

     Митниця пiсля оформлення багажу робить в декларацiях вiдмiтки про предмети, пропущенi в цьому багажi, вiдмiтку на останнiй сторiнцi паспорту* про оформлення багажу, засвiдчує їх печаткою i одну з декларацiй видає на руки власнику, який при виїздi за кордон повинен пред'явити її в митницi пункту виїзду.

__________________
* вiдмiтка про вiдправлення несупроводжуваного багажу iноземних громадян, що виїжджають за кордон у службових справах (за винятком студентiв), ставиться на вiзi або в квитку.

     Крiм предметiв, заборонених чи обмежених до вивезення, в несупроводжуваному багажi не пiдлягають випуску валюта, цiнностi та продукти харчування.

     Несупроводжуваний багаж громадян, що прямують за кордон на постiйне мiсце проживання, приймається до митного оформлення пiсля пред'явлення митницi повнiстю оформлених для виїзду документiв на всiх членiв сiм'ї. Цi громадяни можуть оформити тiльки одну вiдправку.

     1.4.3.2. Порядок оформлення при ввезеннi iз-за кордону

     При наявностi несупроводжуваного багажу, вiдправленого iз-за кордону, його власник повинен заявити про це в митнiй декларацiї, яку вiн заповнює в прикордоннiй митницi при в'їздi в Україну.

Примiтка: при проходженнi митного контролю при в'їздi в тих митницях, де дiє система спрощеного контролю, власник несупроводжуваного багажу повинен заявити митницi про наявнiсть у нього такого багажу.

     Митна декларацiя, завiрена печатками митницi, залишається у власника несупроводжуваного багажу.

     При одержаннi несупроводжуваного багажу власник зобов'язаний подати митницi декларацiю з вiдмiтками про предмети та валюту, пропущенi при в'їздi в Україну, а також заповнити iншу декларацiю, в якiй вказати вiдомостi про предмети, валюту та цiнностi, що мiстяться в несупроводжуваному багажi, який пред'являється митницi.

     Якщо несупроводжуваний багаж одержує не власник, а особа, яка дiє за його дорученням, то така довiрена особа має подати митницi обидвi зазначенi вище декларацiї, заповненi власником багажу.

РОЗДIЛ 2. ПОРЯДОК ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ ПРЕДМЕТIВ, ВАЛЮТИ I ЦIННОСТЕЙ ГРОМАДЯН

     2.1. Основнi принципи i загальнi вимоги, що стосуються ввезення, вивезення та транзиту через територiю України речей, валюти та цiнностей громадян

     2.1.1. Громадяни, що прямують через митний кордон України, мають право ввозити на її територiю та вивозити за кордон речi, валюту i цiнностi, якщо цi предмети належать особисто їм або членам їх сiмей i не призначенi для оплатного вiдчуження.

     Речi, валюта i цiнностi не можуть бути ввезенi на територiю України або вивезенi за кордон тiльки в тих випадках, якщо їх перемiщення заборонено законодавством України або якщо кiлькiсть чи вартiсть цих предметiв перевищує норми, що встановленi цими Правилами i другими нормативними актами України, а також якщо не сплачено мито чи митнi збори, нарахованi у зв'язку з ввозом чи вивозом предметiв i цiнностей.

     2.1.2. Предмети, ввезення i вивезення яких заборонено, перелiченi в Списку (див. додаток 5.1).

     2.1.3. Речi i предмети, що не призначенi для особистого користування громадян, якi перемiщують їх через митний кордон, i якi належать або призначенi для суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (наприклад, товари, майно, устаткування та iншi предмети), пропускаються через митний кордон України згiдно з Тимчасовим положенням про порядок пропуску товарiв, майна та iнших предметiв, яким передбачається обов'язкове декларування таких предметiв, сплата мита та митних зборiв.

     2.1.4. Громадяни можуть вивозити за кордон без будь-яких обмежень кiлькостi предмети, що придбанi в спецiалiзованих установах i других органiзацiях, уповноважених вести торгiвлю на iноземну валюту.

     Такi предмети випускаються необмежено по документах, що пiдтверджують цю покупку.

     2.1.5. Предмети, якi призначенi для обмiну, продажу, формування майна кооперативу, передачi в аренду, використання в рамках iндивiдуальної дiяльностi i будь-якої подiбної дiяльностi, що передбачає отримання доходiв, можуть бути пропущенi за умови митного оподаткування.

     Предмети, якi були ввезенi без митного оподаткування, можна використовувати з зазначеною вище метою тiльки пiсля сплати мита.

     2.1.6. Предмети, якi являють собою значну художню, iсторичну, наукову чи iншу подiбну цiннiсть, у тому числi предмети релiгiйного культу, якi являють собою таку цiннiсть, можуть бути ввезенi в Україну без митного оподаткування i без обмежень кiлькостi.

     2.1.7. предмети, що пересилаються в Україну у вантажних вiдправленнях на адресу приватних осiб, пропускаються при умовi сплати цими особами мита згiдно Ставок мит.

     Предмети, що ввозяться по фактурах-лiцензiях, пропускаються без сплати мита.

     2.2. Порядок пропуску через митний кордон України окремих предметiв, валюти i цiнностей громадян

     2.2.1. Предмети особистого користування та купленi предмети

     2.2.1.1. Предмети особистого користування пропускаються громадянам як при ввезеннi, так i при вивезеннi без митного оподаткування при умовi, що їх ввезення чи вивезення вiдповiдає вимогам, зазначеним п. 1.2.7.

     Предмети особистого користування, ввезенi ранiше iз-за кордону або вивезенi за кордон, пропускаються безперешкодно.

     2.2.1.2. Громадянам України, якi виїжджають за кордон з метою туризму, в приватних справах, а також в службових справах на строк до 6 мiсяцiв, заборонено вивезення товарiв народного споживання, зазначених в Додатку 5.2.

     Громадянам України, що виїжджають за кордон у службових справах на строк бiльше 6 мiсяцiв, побутовi предмети, зазначенi в Додатку 5.2, пропускаються для особистого користування в кiлькостi не бiльше одного предмета (комплекта) на сiм'ю при умовi обов'язкового повернення цих предметiв.

     2.2.1.3. Iноземним громадянам, якi повертаються за кордон пiсля тимчасового перебування в Українi з метою туризму та в приватних справах, заборонено вивезення товарiв народного споживання, зазначених в Додатку 5.2.

     Iноземним громадянам, що повертаються за кордон пiсля тимчасового перебування в Українi у службових справах, в т. ч. при виїздi у вiдпустку, зазначенi в Додатку 5.2 побутовi предмети пропускаються в кiлькостi не бiльше одного предмета (комплекта) на особу на протязi календарного року за умови, що цi предмети купленi на легальну валюту України.

     Вивезення зазначених побутових предметiв iноземними студентами дозволяється пiсля закiнчення ними навчальних закладiв України на пiдставi довiдок цих закладiв. Вивезення студентами меблiв зарубiжного виробництва не дозволяється.

     2.2.1.4. Вказанi в пунктах 2.2.1.2 - 2.2.1.3 обмеження по вивезенню товарiв народного споживання не стосуються предметiв, куплених на територiї України за iноземну валюту.

     2.2.2. Подарунки

     2.2.2.1. Громадяни можуть ввозити на Україну подарунки без обмеження їх кiлькостi, вартостi i без митного оподаткування, якщо ввезення цих подарункiв не суперечить положенням п. п. 1.2.8 i 2.1.3. цих Правил.

     Подарунки, що ввозяться для комерцiйних цiлей, пiдприємницької дiяльностi та оплатного вiдчуження, можуть бути пропущенi за умови сплати мита згiдно з дiючими Ставками мит.

     2.2.2.2. Всi громадяни можуть вивозити за кордон України сувенiри i подарунки (крiм зазначених в Додатку 5.2) в одиничних екземплярах загальною вартiстю до одного офiцiйно встановленого мiнiмального розмiру заробiтної плати на одну особу в роздрiбних цiнах, що дiють на момент вивезення. Для родичiв, якi прямують за кордон групою, допускається складання суми таких подарункiв.

(пункт 2.2.2.2 змiнено згiдно з наказом ДМКУ вiд 14.05.92 р. N 94)

     2.2.3. Валюта України, iноземна валюта i валютнi кошти

     До прийняття Нацiональним банком України основних положень валютного регулювання встановлюється такий тимчасовий порядок ввезення i вивезення громадянами валюти i валютних коштiв:

Порядок пропуску валюти України i валютних коштiв

     2.2.3.1. Громадянам України дозволяється вивезення зареєстрованих у митнiй декларацiї грошей i купонiв багаторазового використання у загальнiй сумi до одного офiцiйно встановленого мiнiмального розмiру заробiтної плати на одну особу без права витрачання i обмiну їх за кордоном з обов'язковим зворотнiм поверненням.

     Ввезення та вивезення карбованцiв та купонiв багаторазового використання в iнших випадках забороняється.

(пункт 2.2.3.1 змiнено згiдно з наказом ДМКУ вiд 14.05.92 р. N 94)

     2.2.3.2. Забороняється вивезення та ввезення облiгацiй державних займiв, акцiй пiдприємств i органiзацiй в карбованцях, лотерейних квиткiв, чекiв банкiв.

(пункт 2.2.3.2 змiнено згiдно з наказом ДМКУ вiд 14.05.92 р. N 94)

     2.2.3.3. Дозволяється вивезення ощадних книжок i других документiв, що засвiдчують здачу на зберiгання грошей, валютних коштiв та iншого майна, при умовi, що цi документи виписанi на iм'я особи, яка виїжджає за кордон, чи засвiдчують належнiсть їй майна. В iнших випадках вивезення за кордон зазначених документiв, у тому числi доручень на розпорядження майном, яке знаходиться за кордоном, можуть мати мiсце з дозволу Нацiонального банку України.

     2.2.3.4. Дозволяється вивезення та ввезення громадянами монет, що знаходяться в обiгу на територiї України, загальною вартiстю до 5 карбованцiв, за винятком монет iз дорогоцiнних металiв.

Порядок пропуску iноземної валюти

     2.2.3.5. Iноземна валюта, що ввозиться громадянами iз-за кордону, пропускається без будь-яких обмежень, ввезена iноземна валюта в сумi 200 доларiв США i бiльше або еквiвалент цiєї суми в другiй iноземнiй валютi пiдлягає реєстрацiї в митнiй декларацiї.

     На зареєстровану громадянами iноземну валюту митниця видає документ встановленої форми, або засвiдчує печаткою i видає на руки митну декларацiю (iноземним громадянам) чи копiю такої декларацiї (громадянам України). Цi документи служать пiдставою для вивезення зареєстрованої iноземної валюти за кордон на протязi одного року.

     2.2.3.6. Вивезення iноземної валюти за кордон дозволяється у таких випадках:

     - якщо ця валюта була ввезена ранiше iз-за кордону i зареєстрована в митницi згiдно порядку, викладеному в п. 2.2.3.5;

     - якщо iноземна валюта отримана в Нацiональному банку та iнших спецiалiзованих банках, якi уповноваженi на видачу дозволу для вивезення її за кордон. Пiдставою для пропуску за кордон iноземної валюти є дозвiл цих банкiв, вивезення валюти в зазначених вище випадках допускається тiльки тiєю особою, прiзвище якої вказано в документах.

     - якщо iноземна валюта вивозиться громадянином повнолiтнього вiку в сумi до 200 доларiв США або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi. Пропуск iноземної валюти у всiх трьох випадках здiйснюється при обов'язковому письмовому декларуваннi цiєї валюти.

     2.2.4. Цiнностi

     2.2.4.1. Побутовi ювелiрнi вироби з дорогоцiнних металiв i коштовних каменiв можуть бути ввезенi громадянами в Україну без будь-яких обмежень з дотриманням правил митного контролю.

     На пред'явленi для митного оформлення ювелiрнi вироби митниця видає їх власнику реєстрацiйний документ або засвiдчує печаткою i видає на руки заповнену ним митну декларацiю.

     Цi документи є пiдставою для вивезення власником зареєстрованих виробiв за кордон.

     2.2.4.2. Громадянам України, якi тимчасово виїжджають за кордон, ювелiрнi та iншi побутовi вироби з коштовних металiв i коштовних каменiв пропускаються тiльки для особистого користування з обов'язковою реєстрацiєю в митнiй декларацiї i зворотнiм ввезенням.

     2.2.4.3. Вивезення за кордон ювелiрних виробiв з дорогоцiнних металiв i коштовних каменiв як подарунок забороняється всiм громадянам.

     2.2.4.4. Забороняється вивезення за кордон перлiв окремими зернами.

     Перли, у т. ч. окремими зернами, а також вироби з них можуть бути пропущенi при ввезеннi громадянами загальною вагою не бiльше 200 грамiв на одну особу.

     При перевищеннi цiєї норми, але не бiльше нiж в 2 рази, частина перлiв, що перевищує вказану норму, пропускається при умовi митного оподаткування в розмiрi 120 крб. за 1 грам.

     Перли i вироби з них загальною вагою бiльше як 400 грамiв на дну особу ввезенню не пiдлягають.

     2.2.5. Продукти харчування, алкогольнi i тютюновi вироби

     2.2.5.1. Продукти харчування громадяни можуть ввозити в Україну без обмеження кiлькостi i без митного оподаткування, а вивозити в такiй кiлькостi, яка необхiдна пiд час перебування в дорозi.

     При цьому:

     а) громадянам України та iноземним громадянам, що прямують через митний кордон як туристи та в приватних справах, заборонено вивезення продуктiв харчування, зазначених в Додатку 5.2, а також iкри осетрових i лососевих риб;

     б) громадянам України, якi прямують через митний кордон в службових справах, какао, чай, кава, шоколад (шоколаднi вироби), iкра осетрових i лососевих риб випускається в такiй кiлькостi, яка необхiдна пiд час перебування в дорозi, але не бiльше як 200 г. кожного виду продукту на одну особу;

     в) iноземним громадянам, якi прямують через митний кордон України в службових справах, забороняється вивезення iкри осетрових i лососевих риб, кави, какао i чаю.

     2.2.5.2. Горiлчанi вироби мiцнiстю 40 град. i вище громадяни можуть ввозити в Україну чи вивозити за кордон в кiлькостi до 1,5 лiтра i вина до 2 лiтрiв. Тютюнових виробiв може бути ввезено до 200 шт. цигарок чи 200 г., а вивезено за кордон 100 шт. чи 100 г.

     Вино, горiлчанi та тютюновi вироби, що ввозяться в Україну в кiлькостi, що перевищує цi норми, можуть бути пропущенi при умовi митного оподаткування згiдно дiючих Ставок мит.

     Алкогольнi вироби пропускаються особам, що досягли вiку 21 рiк, а тютюновi вироби - особам вiком не менше 16 рокiв.

     2.3. Порядок пропуску речей, валюти i цiнностей громадян, що переселяються на постiйне мiсце проживання за кордон або в Україну

     Порядок пропуску при перемiщеннi за кордон

     2.3.1. Громадяни, що переселяються на постiйне мiсце проживання за кордон, можуть вивозити без митного оподаткування предмети, що належать особисто їм i призначенi для особистого користування.

     Такi побутовi предмети, як радiоелектронна апаратура, пилососи, машини швейнi, пральнi i в'язальнi побутовi, фотоапарати i фотообладнання, побутовi електроприлади, холодильники та холодильнi камери, меблi вiтчизняного виробництва, пропускаються в кiлькостi одного предмета або комплекта на сiм'ю.

     2.3.2. Автомобiлi, немоторнi транспортнi засоби, мотоцикли, моторолери, мопеди, що належать цим громадянам, пропускаються без митного оподаткування по одному предмету на особу. Вивезення запасних частин дозволяється в кiлькостi, яка необхiдна для нормальної експлуатацiї автотранспортного засобу, що вивозиться.

     Двигуни, кузови, переднi i заднi пiдвiски, мости, коробки передач пропускаються по одному предмету кожного найменування на одну особу, якщо цi предмети належать до транспортного засобу, що вивозиться.

     Вантажнi автомобiлi можуть бути вивезенi за кордон в кiлькостi одного автомобiля та одного причепа до нього на сiм'ю, якщо цi транспортнi засоби були зареєстрованi в органах ДАI за власником, що його вивозить, не менше нiж за один рiк до дати вивезення.

     Трактори та сiльськогосподарськi машини (автомобiлi, комбайни, екскаватори тощо) та сiльськогосподарський iнвентар (плуги, борони, культиватори, катки, сiвалки тощо) до вивезення забороненi.

     2.3.3. Ювелiрнi та iншi побутовi вироби з дорогоцiнних металiв, коштовних каменiв i перлiв можуть бути вивезенi за кордон, якщо вони не являють собою значної художньої, iсторичної, наукової чи iншої культурної цiнностi.

     Такi вироби пропускаються загальною вартiстю до двадцяти офiцiйно встановлених мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати на одну особу не залежно вiд її вiку. Для осiб, виїжджають на постiйне мiсце проживання у складi сiм'ї, допускається складання вартостi цих виробiв.

(абзац 2 пункту 2.3.3 змiнено згiдно з наказом ДМКУ вiд 09.06.92 р. N 120)

     Митницi самостiйно оцiнюють зазначенi вище вироби на пiдставi дiючих прейскурантiв цiн на дорогоцiннi метали та коштовнi каменi.

     Не пiдлягають пропуску за кордон вироби, що не мають клейма державної проби.

     2.3.4. При переселеннi громадян за кордон на постiйне мiсце проживання не пiдлягають вивезенню:

     - валюта України та купони багаторазового використання,

     - меблi iноземного виробництва до 1990 року включно,

     - будiвельнi матерiали, в т. ч. збiрнi садовi будиночки.

     2.3.5. Продукти харчування (за винятком продуктiв, зазначених в Додатку 5.2) пропускаються в кiлькостi, що необхiдна на перiод перебування в дорозi до мiсця призначення.

     2.3.6. Пропуск громадянам, що виїжджають на постiйне мiсце проживання, iнших предметiв i цiнностей (наприклад, мисливської зброї, культурних цiнностей, лiкiв, медпрепаратiв i т. iн.), не зазначених в пiдроздiлi 2.3, а також iноземної валюти здiйснюється згiдно ранiше встановленого порядку.

     2.3.7. Випуск несупроводжуваного багажу здiйснюється в порядку, передбаченому п. 1.4.3.

     Порядок пропуску при переселеннi в Україну

     2.3.8. Громадяни, що переселяються на постiйне мiсце проживання в Україну, можуть ввозити предмети, що їм належать, без обмежень кiлькостi i без митного оподаткування при умовi, що цi предмети призначенi для їх особистого користування.

РОЗДIЛ 3. РОЗПОРЯДЖЕННЯ РЕЧАМИ, ВАЛЮТОЮ ТА ЦIННОСТЯМИ, НЕ ПРОПУЩЕНИМИ МИТНИЦЕЮ ЧЕРЕЗ КОРДОН

     3.1. Розпорядження речами

     3.1.1. Речi, не пропущенi митницею при вивезеннi з України, власник може використати за власним розсудом на територiї України без права вивезення за кордон (переслати за будь-якою адресою в Українi, передати родичам чи знайомим тощо) або здати на зберiгання в митницю.

     3.1.2. Речi, не пропущенi при ввезеннi в Україну, власник може повернути назад за кордон або здати на зберiгання в митницю.

     3.1.3. Власникам речей, не пропущених через кордон та прийнятих на зберiгання, видається квитанцiя встановленого зразка.

     3.1.4. Речi, не пропущенi через кордон та прийнятi на зберiгання митницею, зберiгаються протягом 2-х мiсяцiв, а такi, що вимагають спецiальних умов зберiгання, та такi, що швидко псуються, - протягом трьох днiв.

     3.1.5. Повернення власнику речей, прийнятих на зберiгання, здiйснюється пiсля пред'явлення оригiналу квитанцiї, виданої митницею. В разi повернення речей не власнику, а iншiй особi, крiм квитанцiї вимагається пред'явлення письмового доручення.

     Примiтка: за 3 днi до одержання речей власнику або особi, яка дiє за його дорученням, необхiдно повiдомити митницю в письмовiй формi або по телефону про день та час прибуття до митницi для одержання речей, якщо дата одержання не була обумовлена при прийняттi речей на зберiгання.

     3.1.6. Пересилання прийнятих на зберiгання речей в iншiй митницi або адресатам, якi проживають в Українi чи за кордоном, митницi не здiйснюють.

     3.1.7. Предмети, затриманi з причин полiтичного, морального, санiтарного та карантинного порядку, поверненню не пiдлягають.

     Винятком з цього правила є магнiтнi носiї iнформацiї (вiдео- та аудiокасети, носiї iнформацiї для ЕОМ i т. п.), якi повертаються власнику пiсля розмагнiчування.

     3.1.8. За зберiгання в митницi речей (з кожних 10 кг, рахуючи неповнi 10 кг за повнi) власником сплачуються збори.

     3.2. Порядок розпорядження валютою України, бiлетами українських лотерей, iноземною валютою, платiжними документами, цiнними паперами, дорогоцiнними металами, коштовними каменями, ювелiрними та побутовими виробами з цих металiв та каменiв, не пропущеними митницею

     3.2.1. Пред'явленi для митного контролю валюта України, бiлети українських лотерей, iноземна валюта, платiжнi документи, цiннi папери, дорогоцiннi метали, коштовнi каменi та перли, ювелiрнi та побутовi вироби з цих металiв, каменiв та перлiв, але забороненi до ввезення в Україну чи вивезення з України, або такi, що провозяться в сумах чи кiлькостях, що перевищують дозволенi норми, через кордон не пропускаються.

     3.2.2. Валюта України, що ввозиться в Україну з порушенням встановленого порядку, затримується митницею з видачею власнику квитанцiї й передається в прибуток держави.

     3.2.3. Бiлети українських лотерей, що ввозяться в Україну, затримуються митницею з видачею власнику квитанцiї й знищуються зi складанням акта.

     3.2.4. До моменту виїзду за кордон особа, яка виїжджає з України, може:

     а) валюту України здати на зберiгання в ощадбанк чи вiдiслати за будь-якою адресою в Українi, або залишити на зберiгання в митницi, при цьому валюту України (готiвку) вона може одержати пiсля повернення з-за кордону в будь-якiй митницi;

     б) бiлети українських лотерей, ювелiрнi та побутовi вироби з дорогоцiнних металiв, коштовних каменiв та перлiв вiдiслати за будь-якою адресою в Українi, повернути проводжаючим її особам або залишити на зберiгання в митницi;

     в) iноземну валюту, платiжнi документи та цiннi папери, дорогоцiннi метали, коштовне камiння та перли не у виробах запропонувати для купiвлi установам Нацiонального банку України або залишити на зберiгання в митницi.

     3.2.5. Приймаючи на зберiгання згадану в п. 3.2.4 валюту та цiнностi, митниця видає квитанцiю.

     До виповнення трирiчного строку з дня прийняття на зберiгання власник пiсля подання митницi оригiналу квитанцiї має право:

     а) валюту України, бiлети українських лотерей, ювелiрнi та побутовi вироби з дорогоцiнних металiв, коштовного камiння та перлiв одержати особисто на територiї України чи розпорядитися ними за дорученням або шляхом безпосереднього письмового звернення в митницю.

Примiтка: бiлети українських лотерей, незалежно вiд того, випадуть на них виграшi чи нi, зберiгаються в митницi до виповнення крайнього строку, встановленого для подання лотерейних бiлетiв на оплату. Пiсля виповнення такого строку лотерейнi бiлети знищуються.

     б) iноземну валюту, платiжнi документи та цiннi папери, дорогоцiннi метали, коштовне камiння та перли не у виробах одержати особисто на територiї України або розпорядитися ними з-за кордону, давши вказiвку на виплату за його дорученням на територiї України еквiваленту iноземної валюти в валютi України.

     В iнших випадках розпорядження з-за кордону такими цiнностями можливе з дозволу Мiнiстерства фiнансiв України.

     3.2.6. Пiсля виповнення строкiв зберiгання валюта та цiнностi, за якими не звернувся власник, надходять в прибуток держави.

 

Додаток 5.1.

Список
предметiв, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територiю України

I. ПРЕДМЕТИ, ЗАБОРОНЕНI ДО ВВЕЗЕННЯ В УКРАЇНУ

     1. Зброя вiйськових зразкiв всякого роду та боєприпаси до неї.

     2. Наркотичнi та психотропнi речовини, а також пристрої для курiння опiю та гашишу.

Примiтка: ввезення вказаних в цьому пунктi предметiв за необхiдностi може бути здiйснене за особливим дозволом Мiнiстерства охорони здоров'я України.

     3. Сильнодiючi, отруйнi, радiоактивнi, вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв, передбачених законодавством України.

     4. Друкованi матерiали, клiше, негативи, вiдзнятi плiвки, фотографiчнi знiмки, кiнострiчки, вiдеозаписи, копiї магнiтної iнформацiї для ЕОМ, рукописи, платiвки та iншi звукозаписи, малюнки та iншi друкованi й образотворчi матерiали, що мiстять пропаганду iдей вiйни, расизму, расової дискримiнацiї та геноциду, а також спрямованi на пiдрив територiальної цiлiсностi України, її полiтичної незалежностi, державного суверенiтету; продукцiя порнографiчного характеру.

     5. Предмети, вивезення яких заборонене у вiдповiдностi з законодавством України.

II. ПРЕДМЕТИ, ЗАБОРОНЕНI ДО ВИВЕЗЕННЯ З УКРАЇНИ

     1. Зброя вiйськових зразкiв всякого роду, боєприпаси до неї та вiйськове спорядження.

     2. Наркотичнi та психотропнi речовини.

Примiтка: вивезення вказаних в цьому пунктi предметiв може бути здiйснене за особливим дозволом Мiнiстерства охорони здоров'я України.

     3. Сильнодiючi, отруйнi, радiоактивнi, вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища, крiм випадкiв, передбачених законодавством України.

     4. Витвори мистецтва, культурнi та iсторичнi цiнностi (картини, скульптури, малюнки, акварелi, рiзноманiтнi види гравюр, мiнiатюри, вироби з фарфору, кришталю, керамiки, дерева, шкiри, коштовного та некоштовного камiння, дорогоцiнних та недорогоцiнних металiв, кiстки, предмети народних художнiх промислiв, гобелени, меблi, художнiй одяг та взуття, нумiзматика, художня зброя, книги, рукописи, платiвки, музичнi iнструменти, поштовi марки тощо) та iншi предмети, що складають значну художню, iсторичну, наукову та iншу культурну цiннiсть.

Примiтка: вказанi в цьому пунктi предмети можуть бути вивезенi тiльки за особливим дозволом Мiнiстерства культури України.

     5. Анульованi цiннi папери.

     6. Предмети, вивезення яких заборонено законодавством України.

III. ПРЕДМЕТИ, ЗАБОРОНЕНI ДО ТРАНЗИТУ ЧЕРЕЗ ТЕРИТОРIЮ УКРАЇНИ

     1. Зброя та боєприпаси всiх видiв та вiйськове спорядження.

     2. Лiтальнi апарати, їх частини, прилади та спорядження до них.

     3. Станки та машини, призначенi для виготовлення озброєння й боєприпасiв усiх видiв та лiтальних апаратiв, запаснi частини до них.

     4. Наркотичнi засоби.

     5. Радiоактивнi предмети та речовини.

     6. Сильнодiючi, отруйнi та вибуховi речовини, iншi предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного свiту або призвести до руйнування навколишнього середовища.

     7. Предмети, забороненi до ввезення в Україну згiдно з законодавством України.

 

Додаток 5.2.

ПЕРЕЛIК
товарiв народного споживання, вивезення яких за кордон заборонено для громадян України i iноземних громадян, якi прямують за кордон з метою туризму чи в приватних справах, та для громадян, якi постiйно проживають за межами України i перебували на її територiї тимчасово чи прямують через Україну транзитом з тiєю ж метою

Телевiзори
Радiоприймачi
Магнiтофони
Фотоапарати, фотооб'єктиви
та iншi фототовари
Холодильники i морозильники
Пральнi машини
Швейнi машини
Електропилососи
Електросамовари
Електропраски
Електролампи нормальноосвiтлювальнi
Електрозварювальнi апарати
Металообробнi i деревообробнi iнструменти та
побутова технiка
Бензопили
Меблi
Килими i килимовi вироби
Коляски дитячi та iграшки
Причепи до легкових
автомобiлiв
Автогаражi
Автозапчастини i приладдя
для автомобiлiв
Шини для автомобiлiв,
мотоциклiв i велосипедiв
Мотоцикли
Моторолери
Велосипеди
В'язальнi машини
Вироби з дорогоцiнних металiв
та мельхiору*
Цемент
Шпалера
Плитка для облицювання
Лiнолеум
Газовi плити
Газовi колонки
Мотоблоки
Тканини
Тюлегардиннi вироби
Одяг i бiлизна*
Трикотажнi вироби*
Панчiшно-шкарпетковi вироби*
Хутра i хутрянi вироби*
Взуття шкiряне та гумове*
Посуд фарфоро-фаянсовий
Посуд скляний
Мило i миючi засоби
М'ясо i м'ясопродукти
Консерви м'яснi
Консерви молочнi
Цукор
Борошно
Крупи
Макароннi вироби
Олiя
Сири твердi
Кава
Алкогольнi вироби**
Чай
Спецiї

_________________
     * - за винятком предметiв особистого користування та предметiв одягу i взуття виїжджаючих громадян;

     ** - за винятком встановленої норми на одну особу вiком не менше 21 року.

 

Додаток 5.3.2

ЗАГАЛЬНА ПОПЕРЕДНЯ ДЕКЛАРАЦIЯ

     Заявляю, що при собi i у моєму багажi немає предметiв з нижченаведеного перелiку:

1. Телевiзори
3. Магнiтофони

5. Холодильники i морозильники
6. Пральнi машини
8. Електропилососи
10. Електропраски
12. Електрозварювальнi апарати
13. Металообробнi i деревообробнi
     iнструменти i поштова технiка
17. Коляски дитячi та iграшки
19. Автогаражi
21. Шини для автомобiлiв,
     мотоциклiв i велосипедiв
23. Моторолери
25. В'язальнi машини
27. Цемент
28. Шпалери

30. Лiнолеум
32. Газовi колонки
34. Тканини
36. Одяг i бiлизна
38. Панчiшно-шкарпетковi вироби
40. Взуття шкiряне та гумове
41. Посуд фарфоро-фаянсовий
42. Посуд скляний
44. М'ясо i м'ясопродукти
46. Консерви молочнi
49. Крупи
51. Олiя
53. Кава
55. Чай
2. Радiоприймачi
4. Фотоапарати, фотооб'єктиви
та iншi фототовари

7. Швейнi машини
9. Електросамовари
11. Електролампи нормально освiтлювальнi
14. Бензопили
15. Меблi
16. Килими i килимовi вироби
18. Причепи до легкових
     автомобiлiв
20. Автозапчастини i приладдя
     до автомобiлiв
22. Мотоцикли
24. Велосипеди
26. Вироби з дорогоцiнних
     металiв та мельхiору
29. Плитка для облицювання
31. Газовi плити
33. Мотоблоки
35. Тюлегардиннi вироби
37. Трикотажнi вироби
39. Хутра i хутрянi вироби
43. Мило i миючi засоби
45. Консерви м'яснi
47. Цукор
48. Борошно
50. Макарони i вироби
52. Сири твердi
54. Алкогольнi вироби
56. Спецiї

     Менi вiдомо, що в разi виявлення в ходi митного оформлення перелiчених вище предметiв, вони пiдлягають конфiскацiї у вiдповiдностi до ст. 208/1 Кодексу Української РСР про адмiнiстративнi правопорушення.

Дата_________ Пiдпис___________
Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.