ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

21.02.2001р. N 2/09-800-ЕП

 

Начальникам регiональних митниць
Начальникам митниць


Щодо митного оформлення транспортних засобiв

     У зв'язку з набранням з 20.02.2001 чинностi Закону України вiд 07.12.2000 N 2134-III "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо регулювання ринку автомобiлiв", з метою зняття непорозумiнь при митному оформленнi транспортних засобiв та уникнення випадкiв ухилення вiд сплати належних податкiв в повному обсязi при митному оформленнi транспортних засобiв повiдомляємо.

     1. Вiдповiдно до пункту 2.1 Порядку нарахування митних зборiв, мита, податку на додану вартiсть та акцизного збору при митному оформленнi товарiв, транспортних засобiв та запасних частин до них, якi перемiщуються через митний кордон України i належать громадянам, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 27.03.2000 N 164, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 13.04.2000 за N 227/4448 товари, транспортнi засоби та запаснi частини до них, обкладаються митними зборами, увiзним митом, податком на додану вартiсть та акцизним збором за ставками та з урахуванням курсу iноземної валюти, установленого Нацiональним банком, що дiють на день подання митної декларацiї оформленої для вiльного використання цих товарiв, транспортних засобiв та запасних частин до них, тобто на момент сплати належних платежiв.

     2. Тимчасове ввезення на будь-який перiод транспортних засобiв (код ТН ЗЕД 8703) на митну територiю України фiзичними та юридичними особами-резидентами дозволяється тiльки пiсля сплати увiзного мита та iнших податкiв, при цьому сплата громадянами-резидентами увiзного мита, акцизного збору та податку на додану вартiсть проводиться на прикордоннiй митницi, тобто в момент фактичного перемiщення через митний кордон України транспортного засобу. Громадянину пiсля сплати належних платежiв видається унiфiкована митна квитанцiя форми МД-1, яка є пiдставою для видачi посвiдчення на право реєстрацiї транспортного засобу в органах ДАI МВС України митницею за мiсцем проживання громадянина.

     3. У разi ввезення громадянином - резидентом транспортного засобу для тимчасового користування на територiю України до 20.02.2001 та звернення його до митних органiв, пiсля набрання чинностi вищевказаним Законом України, з проханням здiйснити митне оформлення транспортного засобу для тимчасового користування на територiї України термiном до 1 року, таке оформлення з видачею посвiдчення на право реєстрацiї транспортного засобу в органах ДАI МВС України можливо лише пiсля сплати громадянином увiзного мита, акцизного та митних зборiв, податку на додану вартiсть в митницi за мiсцем проживання громадянина.

     4. Визначення дати початку користування транспортним засобом (дати першої реєстрацiї у вiдповiдних реєстрацiйних органах) проводиться по записам в реєстрацiйних документах на нього.

     У разi неможливостi визначення дати початку користування транспортним засобом, проводити таке визначення по iдентифiкацiйному номеру кузова транспортного засобу, при цьому вважати початком користування транспортним засобом 1 сiчня року зазначеного в iдентифiкацiйному номерi кузова.

     У разi неможливостi визначення дати початку користування транспортним засобом та року випуску транспортного засобу за iдентифiкацiйним номером кузова, визначення дати початку користування транспортним засобом проводиться на пiдставi експертного висновку уповноваженої на це особи чи органiзацiї про рiк виготовлення транспортного засобу, при цьому вважати початком користування транспортним засобом 1 сiчня року, зазначеного в експертному висновку про рiк випуску транспортного засобу. У цьому випадку експертний висновок може носити рекомендацiйний характер i не є пiдставою остаточного прийняття рiшення про рiк випуску транспортного засобу посадовою особою, яка проводить його митне оформлення.

     У разi незгоди власника транспортного засобу з рiшенням митницi про дату початку користування транспортним засобом, надавати право власникам додавати до митного оформлення документи з країни придбання транспортного засобу, виданих компетентними на це реєстрацiйними органами з вiдомостями про початок користування транспортним засобом. При цьому повiдомляти власника, що починаючи з 16-ї доби пiсля ввезення транспортного засобу на митну територiю України, буде нараховуватися митний збiр за находження транспортного засобу пiд митним контролем.

     5. У разi ввезення громадянином на митну територiю України транспортного засобу на який є тiльки транзитний паспорт, вважати такий автомобiль, що був у користуваннi.

     6. У разi ввезення на митну територiю України нового транспортного засобу, тобто на який не видано технiчний паспорт, митне оформлення зi сплатою належних податкiв проводиться лише пiсля надання митному органовi сертифiката вiдповiдностi або свiдоцтва про визнання, виданого уповноваженим на це органом, який має акредитацiю в системi УкрСЕПРО (див. лист ДМСУ вiд 10.11.98 N 10/1-2695-ЕП).

     7. У разi ввезення на митну територiю України нового транспортного засобу громадянином-нерезидентом з метою вiдчуження сплата належних податкiв проводиться на прикордоннiй митницi, а видача митним органом посвiдчення на право реєстрацiї транспортного засобу в органах ДАI МВС України на мiсцем проживання нового власника лише пiсля надання новим власником митному органовi сертифiката вiдповiдностi або свiдоцтва про визнання.

     8. Листи Держмитслужби вiд 14.12.99 N 09/1-3942-ЕП та вiд 16.02.2001 N 04/09-721-ЕП необхiдно вважати такими, що втратили чиннiсть.

Перший заступник Голови Служби О.Б.Єгоров
Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.