ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
м.Київ
вiд 20.08.2001 | N 357 |
---|
Про затвердження Змiн до Правил використання
готiвкової iноземної валюти на територiї України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 4 вересня 2001 р. за N 781/5972 |
Вiдповiдно до статей 44 та 45 Закону
України "Про Нацiональний банк України" та
роздiлiв II i III Декрету Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 19.02.93 N 15-93 "Про систему
валютного регулювання i валютного контролю"
Правлiння Нацiонального банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Змiни до Правил використання готiвкової iноземної валюти на територiї України, затверджених постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 26.03.98 N 119 та зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 15.04.98 за N 245/2685, що додаються.
2. Визнати такою, що втратила чиннiсть, постанову Правлiння Нацiонального банку України вiд 15.09.97 N 306 "Про перерахування Державною митною службою України на рахунок в iноземнiй валютi Державного казначейства України iноземної валюти, одержаної як сплата митних платежiв".
3. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) довести змiст цiєї постанови до вiдома територiальних управлiнь Нацiонального банку України для використання в роботi.
4. Контроль за виконанням цiєї постанови покласти на Департамент валютного контролю та лiцензування (С.О.Брагiн).
5. Постанова набирає чинностi через 10 днiв пiсля її державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України.
Голова | В.С.Стельмах |
Затверджено Постанова Правлiння Нацiонального банку України 20.08.2001 N 357 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 4 вересня 2001 р. за N 781/5972 |
Змiни до Правил використання готiвкової iноземної валюти на територiї України
1. У текстi цих Правил слова "обмiнний курс" у всiх вiдмiнках замiнити словами "курс гривнi до iноземних валют" у вiдповiдних вiдмiнках. А також слова "дорожнi чеки" у всiх вiдмiнках замiнити словами "дорожнi чеки мiжнародних платiжних систем" у вiдповiдних вiдмiнках.
2. Абзац перший пiдпункту 1.1.3 викласти в такiй редакцiї:
"Загальна сума iноземної валюти готiвкою та/або дорожнiх чекiв мiжнародних платiжних систем у вiльно конвертованiй валютi, що може бути видана одному працiвнику-резиденту чи нерезиденту на вiдрядження за кордон, не може перевищувати суми, установленої iнструкцiєю про перемiщення валюти України, iноземної валюти, банкiвських металiв, платiжних документiв, iнших банкiвських документiв i платiжних карток через митний кордон України, затвердженою постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 12.07.2000 N 283 i зареєстрованою в Мiнiстерствi юстицiї України 28.07.2000 за N 452/4673 (далi - iнструкцiя)".
3. У пiдпунктах 1.1.4, 1.2.3, 1.3.3 слова "Порядку перемiщення валюти через митний кордон України" замiнити словом "iнструкцiї".
4. У пiдпунктi 1.2.2 слова "Порядком перемiщення валюти через митний кордон України" замiнити словом "iнструкцiєю".
5. У пунктах 1.4, 1.5 слова "Порядку перемiщення валюти через митний кордон України" замiнити словом "iнструкцiї".
6. Пiдпункт 1.6.2 викласти в такiй редакцiї:
"1.6.2 Уповноважений банк надає морському агенту-резиденту довiдку на iм'я капiтана судна судновласника-нерезидента для вивезення нерезидентом iноземної валюти та/або дорожнiх чекiв мiжнародних платiжних систем у вiльно конвертованiй валютi на експлуатацiйнi витрати, оплату працi членiв екiпажу та довiдки на iм'я членiв екiпажу судна при здiйсненнi їх репатрiацiї в межах сум, визначених судновласником для цих цiлей".
7. Абзац перший глави 2 викласти в такiй редакцiї:
"Використання на територiї України готiвкової iноземної валюти як засобу платежу або як застави дозволяється у разi вiдсутностi в фiзичних осiб - нерезидентiв чи резидентiв, а також повноважних представникiв юридичної особи нерезидента - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi коштiв у грошовiй одиницi України i неможливостi здiйснення валютнообмiнної операцiї через пункт обмiну iноземної валюти в таких випадках".
8. Пiдпункт "а" пункту 2.1 глави 2 викласти в такiй редакцiї:
"а) сплати мита, митних платежiв, зборiв, штрафiв фiзичними особами - резидентами та нерезидентами вiдповiдно до митного законодавства України".
9. Пункт 2.3 глави 2 викласти в такiй редакцiї:
"2.3. Використання на територiї України готiвкової iноземної валюти як засобу платежу дозволяється у разi надання суб'єктами пiдприємницької дiяльностi готельних послуг фiзичним особам - нерезидентам з оплатою в iноземнiй валютi, у тому числi зi застосуванням дорожнiх чекiв мiжнародних платiжних систем у вiльно конвертованiй валютi.
Операцiї з дорожнiми чеками мiжнародних платiжних систем у вiльно конвертованiй валютi суб'єктами пiдприємницької дiяльностi здiйснюються на пiдставi дозволiв, що надаються територiальними управлiннями Нацiонального банку України, i за наявностi агентської угоди мiж суб'єктом пiдприємницької дiяльностi i уповноваженим банком України".
10. Главу 2 доповнити пунктом 2.4 такого змiсту:
"2.4. Використання готiвкової iноземної валюти на територiї України як засобу платежу у випадках, що не передбаченi цiєю главою, а також як застави дозволяється за умови отримання iндивiдуальної лiцензiї Нацiонального банку України".
11. Абзац перший глави 3 викласти в такiй редакцiї:
"Використання готiвкової iноземної валюти як засобу платежу дозволяється у разi здiйснення резидентами - суб'єктами пiдприємницької дiяльностi торгiвлi та надання послуг за межами України на транспортних засобах, що їм належать (орендованi, зафрахтованi або тi, що формуються в Українi), у таких випадках".
12. Пункти 4.1, 4.3, 4.4 глави 4 викласти в такiй редакцiї:
"4.1. Дозволяється зараховувати готiвкову iноземну валюту на рахунок в iноземнiй валютi юридичної особи-резидента в разi:
а) отримання її як благодiйного внеску вiд нерезидента (пiдтверджується прибутковими ордерами, актами тощо);
б) сплати фiзичними особами - резидентами та нерезидентами державного мита згiдно з чинним законодавством України;
в) сплати фiзичними особами-нерезидентами зборiв за дiї, пов'язанi з охороною прав на об'єкти iнтелектуальної власностi.
Фiзичнi особи-нерезиденти подають до уповноваженого банку копiю митної декларацiї про ввезення в Україну готiвкової iноземної валюти, довiдку банку про зняття коштiв з рахунку через уповноважений банк України".
"4.3. Уповноваженому банку згiдно з власними тарифами дозволяється отримувати комiсiйну винагороду в iноземнiй валютi за операцiями iз зарахування iноземної валюти на рахунок клiєнта, зняття iноземної валюти з рахунку клiєнта, якщо цi операцiї пов'язанi зi сплатою комiсiйної винагороди в iноземнiй валютi iноземному банку-кореспонденту.
4.4. Уповноважений банк може приймати вiд повноважного представника нерезидента - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi в касу (для подальшого зарахування на розподiльчий рахунок в iноземнiй валютi, вiдкритий цим банком резиденту - суб'єкту пiдприємницької дiяльностi), готiвкову вiльно конвертовану валюту в сумi, що не перевищує 10 000 (десять тисяч) доларiв США або еквiвалент цiєї суми в iншiй вiльно конвертованiй валютi за офiцiйним курсом гривнi до iноземних валют, установленим Нацiональним банком України на день здiйснення операцiї, за наявностi:
а) експортного договору (контракту) резидента , в якому передбачено повну або часткову оплату нерезидентом продукцiї, виконаних робiт, отриманих послуг у готiвковiй вiльно конвертованiй iноземнiй валютi. При цьому загальна сума, прийнята за одним договором (контрактом), не може перевищувати 10 000 (десять тисяч) доларiв США або еквiвалент цiєї суми в iншiй вiльно конвертованiй валютi за офiцiйним курсом гривнi до iноземних валют, установленим Нацiональним банком України на день здiйснення операцiї, або
договору (контракту), в якому передбачено повну або часткову оплату в готiвковiй вiльно конвертованiй iноземнiй валютi фрахту судна, що належить судновласнику-резиденту. При цьому сума разової оплати за фрахт судна при заходi його в порт України, де розташований уповноважений банк, у якому вiдкрито поточний рахунок судновласника-резидента, не може перевищувати 10000 (десять тисяч) доларiв США або еквiвалент цiєї суми в iншiй вiльно конвертованiй валютi за офiцiйним курсом гривнi до iноземних валют, установленим Нацiональним банком України на день зарахування коштiв (копiя документа залишається в уповноваженому банку);
б) оригiналу митної декларацiї про ввезення повноважним представником нерезидента - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi в Україну вiльно конвертованої iноземної валюти або довiдки про зняття повноважним представником нерезидента - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi iноземної валюти з картрахунку нерезидента за допомогою платiжної картки мiжнародних платiжних систем через уповноважений банк. У митнiй декларацiї робиться вiдмiтка уповноваженого банку про зарахування готiвкової iноземної валюти на розподiльчий рахунок в iноземнiй валютi, вiдкритий цим банком резиденту - суб'єкту пiдприємницької дiяльностi. Копiя митної декларацiї з зазначеною вiдмiткою або довiдка про виплату уповноваженим банком (касою або пунктом обмiну iноземної валюти) iноземної валюти з картрахунку нерезидента залишається в уповноваженому банку;
в) документа, що пiдтверджує повноваження, наданi представнику нерезидента - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, на оплату договору (контракту) готiвковою вiльно конвертованою iноземною валютою (копiя документа залишається в уповноваженому банку);
г) копiї сторiнок паспорта фiзичної особи - повноважного представника нерезидента (що мiстять останнє фото, прiзвище та iм'я, iнформацiю про дату видачi та орган, що видав паспорт, реєстрацiю постiйного мiсця проживання громадянина) або документа, що його замiнює, залишаються в банку".
13. Главу 4 доповнити новим пунктом 4.5 такого змiсту:
"4.5. При ввезеннi в Україну повноважним представником нерезидента готiвкової iноземної валюти i здiйсненнi ним валютно-обмiнної операцiї з метою розрахункiв у гривнях на територiях аеропортiв, вокзалiв та портiв з резидентами - суб'єктами пiдприємницької дiяльностi за паливно-мастильнi матерiали, продукти харчування, медикаменти та за наданi послуги пiдставою для зарахування гривень на рахунок резидента - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi є копiя рахунку (рахунку-фактури), копiя довiдки пункту обмiну iноземної валюти або копiя видаткового касового ордера уповноваженого банку про здiйснення валютнообмiнної операцiї, копiя митної декларацiї про ввезення в Україну готiвкової iноземної валюти, якi залишаються в банку.
Розрахунки нерезидента з резидентом - суб'єктом пiдприємницької дiяльностi також можуть бути здiйсненi в гривнях, якi були знятi повноважним представником нерезидента з картрахунку нерезидента за допомогою платiжної картки мiжнародних платiжних систем через уповноважений банк, за наявностi довiдки про виплату гривень, наданої уповноваженим банком (касою або пунктом обмiну iноземної валюти), копiя якої разом з копiєю рахунку (рахунку-фактури) залишаються в банку".
У зв'язку з цим пункти 4.5-4.14 вважати вiдповiдно пунктами 4.6-4.15.
14. У пунктi 4.9 глави 4 слова "у роздiлi 2 цього Порядку" замiнити словами "у главi 2 цих Правил", а також слова "зазначених у роздiлi 3" замiнити словами "зазначених у главi 3".
15. Пункти 4.11 та 4.13 глави 4 викласти в такiй редакцiї:
"4.11. У випадках, передбачених пiдпунктами "г"-"е" пункту 2.1, "а"-"г" пункту 2.2, "а" пункту 2.3, "б" пункту 4.1 iноземна валюта пiдлягає продажу в повнiй сумi на мiжбанкiвському валютному ринку України в установленi термiни".
"4.13. На територiї України сплата резидентами та нерезидентами зборiв та здiйснення платежiв готiвкою у випадках, не передбачених цими Правилами, проводиться у гривнях, а за умови наявностi iндивiдуальної лiцензiї Нацiонального банку України - в iноземнiй валютi".
16. Пункт 4.15 глави 4 виключити.
Директор Департаменту валютного регулювання | С.О.Яременко |