Iз змiнами i доповненнями, внесеними
Законами України
вiд 28 листопада 2002 року N 291-IV,
вiд 24 грудня 2002 року N 348-IV,
вiд 27 листопада 2003 року N 1344-IV,
вiд 17 лютого 2004 року N 1495-IV,
вiд 15 червня 2004 року N 1766-IV,
вiд 1 липня 2004 року N 1970-IV,
вiд 23 грудня 2004 року N 2285-IV,
вiд 25 березня 2005 року N 2505-IV,
вiд 31 травня 2005 року N 2596-IV,
вiд 30 листопада 2005 року N 3151-IV,
вiд 20 грудня 2005 року N 3235-IV
(змiни, внесенi Законом України вiд 20 грудня 2005
року
N 3235-IV дiють протягом 2006 року),
вiд 7 лютого 2006 року N 3397-IV,
вiд 22 грудня 2005 року N 3269-IV,
вiд 16 листопада 2006 року N 359-V,
вiд 19 грудня 2006 року N 489-V,
(змiни, внесенi Законом України вiд 19 грудня 2006
року N 489-V
дiють протягом 2007 року),
вiд 9 сiчня 2007 року N 548-V,
вiд 28 грудня 2007 року N 107-VI ,
(змiни, внесенi Законом України вiд 28 грудня 2007
року N 107-VI,
дiють до моменту набуття Україною членства в
Свiтовiй органiзацiї торгiвлi)
вiд 19 травня 2009 року N 1349-VI,
вiд 4 червня 2009 року N 1451-VI,
вiд 1 червня 2010 року N 2300-VI,
вiд 23 вересня 2010 року N 2562-VI,
вiд 7 жовтня 2010 року N 2592-VI,
вiд 19 жовтня 2010 року N 2608-VI,
вiд 2 грудня 2010 року N 2735-VI,
вiд 3 лютого 2011 року N 2973-VI,
вiд 15 листопада 2011 року N 4025-VI
Стаття 1. Визначення основних термiнiв i понять
У цьому Кодексi наведенi нижче термiни i поняття вживаються у такому значеннi:
3) вiльний обiг - розпорядження без митного контролю товарами i предметами, пропущеними через митний кордон України;
4) громадяни - фiзичнi особи: громадяни України, iноземцi, особи без громадянства;
101) комерцiйнi умови - сукупнiсть умов, за яких здiйснюється комерцiйна операцiя (умови поставки товарiв за правилами "Iнкотермс", переходу ризикiв, здiйснення оплати товару, вплив на вартiсть рiзних чинникiв, таких як кiлькiсть одиниць товару в партiї товару, репутацiя на ринку, партнерство, сезоннiсть тощо);
21) особи - юридичнi та фiзичнi особи;
301) попереднiй документальний контроль - контрольнi заходи, якi полягають у перевiрцi документiв та вiдомостей, необхiдних для здiйснення державного санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарно-санiтарного, фiтосанiтарного, екологiчного контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей, та здiйснюються митними органами в пунктах пропуску через державний кордон України стосовно окремих товарiв, у тому числi продуктiв та сировини тваринного походження, що ввозяться на митну територiю України (у тому числi з метою транзиту);
42) мiжнародний ремонт - операцiї з надання послуг з усунення недолiкiв товарiв, приведення їх у робочий стан, вiдновлення ресурсу або характеристик, що не призводять до змiни кодiв цих товарiв згiдно з Українською класифiкацiєю товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
43) мiжнародне експрес-вiдправлення - належним чином упакованi товари та iншi предмети, що перемiщуються (пересилаються) експрес-перевiзником будь-яким видом транспорту через митний кордон України з метою доставки одержувачу в обумовлений сторонами строк. Для цiлей оподаткування митом мiжнародне експрес-вiдправлення прирiвнюється до мiжнародного поштового вiдправлення;
44) мiжнародне поштове вiдправлення - товари та iншi предмети, якi класифiкуються такими згiдно iз Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України", у тому числi за правилами Всесвiтнього поштового союзу.
(Iз змiнами i доповненнями, внесеними згiдно iз законами України вiд 30.11.2005р. N 3151-IV, вiд 22.12.2005р. N 3269-IV, вiд 04.06.2009р. N 1451-VI, вiд 03.02.2011р. N 2973-VI) |
Стаття 4. Принципи митного регулювання
Митне регулювання здiйснюється на основi принципiв:
1) виключної юрисдикцiї України на її митнiй територiї;
2) виключної компетенцiї митних органiв України щодо здiйснення митної справи;
4) єдиного порядку перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України;
7) додержання прав та охоронюваних законом iнтересiв фiзичних та юридичних осiб;
Стаття 5. Митна територiя України
Стаття 6. Митний кордон України
Межi митної територiї України є митним кордоном України. Митний кордон України збiгається з державним кордоном України, за винятком меж територiї спецiальних митних зон та меж штучних островiв, установок i споруд, створених у виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України, на якi поширюється виключна юрисдикцiя України. Межi територiї спецiальних митних зон та штучних островiв, установок i споруд, створених у виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України, на якi поширюється виключна юрисдикцiя України, становлять митний кордон України.
(У редакцiї Закону України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
Стаття 7. Законодавство України з питань митної справи
Законодавство України з питань митної справи складається з Конституцiї України, цього Кодексу, законiв України та iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи, виданих на основi та на виконання Конституцiї України, цього Кодексу та законiв України.
Стаття 8. Прапор та розпiзнавальний знак митної служби України
Стаття 10. Особливостi дiї законодавства з питань митної справи у часi
Глава 2. Структура та органiзацiя дiяльностi митної служби України
Стаття 11. Здiйснення митної справи
Безпосереднє здiйснення митної справи покладається на митнi органи України.
Митнi органи, реалiзуючи митну полiтику України, виконують такi основнi завдання:
1) виконання та контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи;
2) захист економiчних iнтересiв України;
3) забезпечення виконання зобов'язань, передбачених мiжнародними договорами України з питань митної справи, укладених в установленому законом порядку;
4) сприяння захисту iнтелектуальної власностi учасникiв зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, iнших юридичних та фiзичних осiб;
5) застосування вiдповiдно до закону заходiв тарифного та нетарифного регулювання при перемiщеннi товарiв через митний кордон України;
6) здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, вдосконалення форм i методiв їх здiйснення;
7) контроль за дотриманням правил перемiщення валютних цiнностей через митний кордон України;
8) здiйснення спiльно з iншими уповноваженими органами державної влади заходiв щодо захисту iнтересiв споживачiв товарiв i додержання учасниками зовнiшньоекономiчних зв'язкiв державних iнтересiв на зовнiшньому ринку;
9) створення сприятливих умов для прискорення товарообiгу та пасажиропотоку через митний кордон України;
10) боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил;
11) розвиток мiжнародного спiвробiтництва у галузi митної справи;
12) ведення митної статистики;
13) ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
14) здiйснення верифiкацiї (встановлення достовiрностi) сертифiкатiв походження товарiв з України;
15) здiйснення вiдповiдно до закону контролю продукцiї при її ввезеннi на митну територiю України.
Органи державної влади, Президент України в межах своїх повноважень, визначених Конституцiєю України та законами України, здiйснюють керiвництво митною справою та контроль за дiяльнiстю митних органiв України.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 02.12.2010р. N 2735-VI) |
Стаття 12. Митна служба України
Стаття 13. Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузi митної справи
Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузi митної справи є юридичною особою i здiйснює свою дiяльнiсть вiдповiдно до Конституцiї України, цього Кодексу, законiв України та iнших нормативно-правових актiв.
Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузi митної справи очолює керiвник, який призначається на посаду та звiльняється з посади Президентом України в порядку, встановленому Конституцiєю України.
Стаття 14. Регiональна митниця
Митниця є митним органом, який безпосередньо забезпечує виконання законодавства України з питань митної справи, справляння податкiв i зборiв та виконання iнших завдань, покладених на митну службу України.
Митниця є юридичною особою i здiйснює свою дiяльнiсть вiдповiдно до законодавства України та положення, яке затверджується наказом спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузi митної справи.
Митниця пiдпорядковується регiональнiй митницi та спецiально уповноваженому центральному органу виконавчої влади в галузi митної справи або спецiально уповноваженому центральному органу виконавчої влади в галузi митної справи безпосередньо.
Створення, реорганiзацiя та лiквiдацiя митниць здiйснюються спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузi митної справи.
Митниця дiє в межах територiї, що визначається спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузi митної справи.
У складi митницi в пунктах пропуску через митний кордон України та на iнших об'єктах чи територiях (у тому числi штучних островах, установках або спорудах, створених у виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України, на якi поширюється виключна юрисдикцiя України) iз значним обсягом зовнiшньоекономiчних операцiй можуть створюватися митнi пости.
Керiвник митницi призначається на посаду та звiльняється з посади керiвником спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузi митної справи.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
Стаття 17. Спецiалiзованi митнi установи та органiзацiї
Центральна митна лабораторiя здiйснює науково-методичне керiвництво митними лабораторiями.
Стаття 20. Органiзацiя митної варти
Стаття 21. Завдання митної варти
4) локалiзацiя разом з iншими органами конфлiктних ситуацiй у зонi дiяльностi митних органiв;
Для здiйснення визначених у статтi 21 цього Кодексу завдань пiдроздiли митної варти мають право:
Стаття 23. Розмiщення пiдроздiлiв митної варти
Стаття 27. Взаємодiя митних органiв з органами державної влади, що здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України
Товари, що перемiщуються через митний кордон України, крiм митного контролю, можуть пiдлягати державному санiтарно-епiдемiологiчному, ветеринарно-санiтарному, фiтосанiтарному, екологiчному, радiологiчному контролю, контролю за перемiщенням культурних цiнностей та iншим передбаченим законодавством видам контролю. Митнi органи взаємодiють з органами державної влади, що здiйснюють зазначенi види контролю, координують роботу з їх здiйснення в пунктах пропуску через державний кордон України i в зонах митного контролю на митнiй територiї України в порядку, встановленому законодавством України.
Митне оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, завершується лише пiсля здiйснення встановлених законодавством України для кожного товару видiв контролю, зазначених у частинi першiй цiєї статтi.
Порядок здiйснення контролю та засвiдчення його результатiв встановлюється органом державної влади, уповноваженим на виконання цього виду контролю.
У пунктах пропуску через державний кордон України державний санiтарно-епiдемiологiчний, ветеринарно-санiтарний, фiтосанiтарний, екологiчний контроль окремих товарiв та контроль за перемiщенням культурних цiнностей, що ввозяться на митну територiю України (у тому числi з метою транзиту), здiйснюються митними органами у формi попереднього документального контролю.
Перелiки товарiв (з описом та кодом згiдно з УКТ ЗЕД), що пiдлягають державному контролю (у тому числi у формi попереднього документального контролю) у разi перемiщення через митний кордон України, та порядок здiйснення попереднього документального контролю затверджує Кабiнет Мiнiстрiв України. Пропозицiї щодо внесення змiн до зазначених перелiкiв подаються Кабiнету Мiнiстрiв України органами державної влади, уповноваженими здiйснювати вiдповiдний контроль.
(У редакцiї Закону України вiд 03.02.2011р. N 2973-VI) |
Стаття 28. Взаємодiя митних органiв з органами виконавчої влади та Нацiональним банком України
Розмежування повноважень i функцiональних обов'язкiв мiж митними та iншими органами виконавчої влади України щодо справляння податкiв, зборiв та iнших обов'язкових платежiв встановлюється Конституцiєю України, цим Кодексом та iншими законами України.
Глава 4. Iнформування та консультування з питань митної справи
Стаття 31. Iнформацiя щодо нормативно-правових актiв та судових рiшень з питань митної справи
Iнформацiя про нормативно-правовi акти з питань митної справи (назва акта, його основнi положення, iнформацiя про опублiкування) безоплатно надається митними органами заiнтересованим особам на їх запит.
Судовi рiшення стосовно митної справи загального характеру, що набрали законної сили, пiдлягають офiцiйному опублiкуванню у порядку, встановленому законом України.
Стислi довiдки щодо основних положень актiв законодавства України з питань митної справи розмiщуються для загального ознайомлення в мiсцях розташування митних органiв.
(У редакцiї Закону України вiд 22.12.2005 р. N 3269-IV) |
Стаття 32. Надання текстiв нормативно-правових актiв та консультування з питань митної справи
Стаття 33. Вiдповiдальнiсть за недостовiрну iнформацiю
Глава 5. Мiжнародне спiвробiтництво з питань митної справи
Стаття 34. Участь України у мiжнародному спiвробiтництвi з питань митної справи
Україна бере участь у мiжнародному спiвробiтництвi з питань митної справи.
Стаття 37. Мiжнародне спiвробiтництво в галузi митної справи
1) створення спiльних пунктiв пропуску на митному кордонi України;
2) проведення спiльного контролю у пунктах пропуску на митному кордонi України;
Глава 6. Органiзацiя митного контролю
Стаття 40. Здiйснення митного контролю
Стаття 41. Форми митного контролю
Митний контроль здiйснюється безпосередньо посадовими особами митних органiв шляхом:
1) перевiрки документiв та вiдомостей, необхiдних для такого контролю;
2) митного огляду (огляду та переогляду товарiв i транспортних засобiв, особистого огляду громадян);
3) облiку товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України;
4) усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств;
Стаття 42. Вибiрковiсть митного контролю
Стаття 43. Тривалiсть перебування пiд митним контролем
Стаття 45. Документи та вiдомостi, необхiднi для здiйснення митного контролю
Стаття 47. Спiльний митний контроль на митному кордонi України
Глава 7. Зони митного контролю
Стаття 48. Мiсця розташування зон митного контролю
Стаття 49. Порядок створення зон митного контролю
Стаття 50. Розмiщення споруд та об'єктiв у зонi митного контролю
Глава 8. Здiйснення митного контролю
Стаття 53. Права митних органiв щодо здiйснення митного контролю
Стаття 54. Подання документiв та вiдомостей, необхiдних для здiйснення митного контролю
Документи, необхiднi для здiйснення митного контролю, подаються митному органовi при:
1) перетинаннi товарами i транспортними засобами митного кордону України;
2) декларуваннi товарiв i транспортних засобiв;
4) здiйсненнi митними органами iнших контрольних функцiй вiдповiдно до цього Кодексу.
Стаття 55. Огляд та переогляд товарiв i транспортних засобiв
Стаття 56. Огляд та переогляд ручної поклажi та багажу
Копiя протоколу надається громадяниновi.
Стаття 58. Облiк товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України
Стаття 59. Усне опитування громадян та посадових осiб пiдприємств
Стаття 62. Використання технiчних та спецiальних засобiв для здiйснення митного контролю
Стаття 63. Операцiї з товарами i транспортними засобами, митне оформлення яких не закiнчено
Стаття 65. Залучення спецiалiстiв та експертiв для участi у здiйсненнi митного контролю
У разi потреби для участi у здiйсненнi митного контролю можуть залучатися спецiалiсти та експерти.
Глава 9. Особливi процедури митного контролю
Стаття 66. Звiльнення вiд окремих форм митного контролю
Стаття 67. Звiльнення вiд митного огляду
Стаття 68. Спрощений митний контроль
Стаття 69. Митний контроль пiсля пропуску товарiв i транспортних засобiв
Стаття 70. Мета митного оформлення
Стаття 71. Мiсце i час здiйснення митного оформлення
Стаття 72. Початок митного оформлення
Митне оформлення розпочинається пiсля подання митному органу митної декларацiї, а також усiх необхiдних для здiйснення митного контролю та оформлення документiв, вiдомостей щодо товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають митному оформленню.
Засвiдчення митним органом прийняття товарiв, транспортних засобiв та документiв на них до митного контролю та митного оформлення здiйснюється шляхом проставлення вiдповiдних вiдмiток на митнiй декларацiї та товаросупровiдних документах.
Митне оформлення товарiв у режимi транзиту, що перемiщуються авiацiйним транспортом у межах одного пункту пропуску, та митне оформлення товарiв у режимi транзиту, що перемiщуються морським i рiчковим транспортом у контейнерах та пiд час зберiгання залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю морського порту, здiйснюються з урахуванням вимог Закону України "Про транзит вантажiв".
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 01.06.2010р. N 2300-VI) |
Стаття 73. Присутнiсть декларантiв пiд час митного оформлення
Стаття 74. Митне оформлення вiйськових транспортних засобiв та вiйськової технiки
Стаття 75. Взяття проб та зразкiв товарiв
Стаття 76. Подання митним органам актiв, складених пiдприємствами
Стаття 77. Мова документiв, якi подаються для здiйснення митного контролю та митного оформлення
Стаття 78. Строки митного оформлення
Стаття 79. Спрощений порядок митного оформлення деяких видiв товарiв
Умови застосування спрощеного порядку митного оформлення визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Стаття 81. Процедура декларування
Стаття 82. Тимчасова та неповна декларацiя
Стаття 83. Перiодична митна декларацiя
Порядок та умови подання перiодичної митної декларацiї визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Стаття 85. Строки декларування
Стаття 86. Прийняття митної декларацiї
Стаття 88. Обов'язки декларанта
Стаття 89. Попередня митна декларацiя
Стаття 90. Змiна, доповнення та вiдкликання митної декларацiї
Роздiл IV
ПЕРЕМIЩЕННЯ ТА ПРОПУСК ТОВАРIВ I ТРАНСПОРТНИХ
ЗАСОБIВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ
Стаття 92. Подання документiв митним органам у пунктах пропуску на митному кордонi України
Стаття 94. Доставка товарiв та документiв у мiсце, визначене митним органом
Глава 13. Перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України
Стаття 96. Заборона щодо перемiщення окремих товарiв через митний кордон України
Не можуть бути пропущенi через митний кордон України товари:
1) забороненi до ввезення в Україну;
2) забороненi до вивезення з України;
3) забороненi до транзиту через митну територiю України;
4) щодо яких не було здiйснено митне оформлення;
Стаття 97. Обмеження щодо перемiщення окремих товарiв через митний кордон України
Глава 14. Тимчасове зберiгання
Стаття 99. Склади тимчасового зберiгання
Товари i транспортнi засоби з моменту пред'явлення митному органу i до їх випуску вiдповiдно до обраного митного режиму можуть перебувати на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем. Такi товари i транспортнi засоби до завершення митного оформлення з дозволу вiдповiдного митного органу розмiщуються на складах тимчасового зберiгання. Товари та транспортнi засоби гуманiтарної допомоги до завершення їх митного оформлення з дозволу вiдповiдного митного органу розмiщуються на складах органiзацiй - отримувачiв гуманiтарної допомоги. Митний режим щодо зазначених товарiв i транспортних засобiв обирається пiд час передачi цих товарiв i транспортних засобiв на тимчасове зберiгання i не може змiнюватися їх власником або уповноваженою ним особою без погодження з вiдповiдним митним органом до закiнчення строку тимчасового зберiгання.
З метою створення сприятливих умов та скорочення часу проведення митного контролю та митного оформлення митним органом може прийматися рiшення про органiзацiю складiв тимчасового зберiгання, що належать транспортно-експедицiйним органiзацiям, якi перемiщують товари i транспортнi засоби через митний кордон України, чи iншим пiдприємствам, зi створенням зони митного контролю в межах таких складiв.
Як склади тимчасового зберiгання можуть використовуватися вiдповiдним чином облаштованi складськi примiщення, резервуари, критi чи вiдкритi майданчики, призначенi для зберiгання товарiв i транспортних засобiв. Дозвiл на їх використання як складiв тимчасового зберiгання надається митними органами, в зонi дiяльностi яких розташованi такi примiщення, резервуари, майданчики, у порядку, встановленому спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузi митної справи.
Допускається розмiщення товарiв i транспортних засобiв, що перебувають на тимчасовому зберiганнi пiд митним контролем, на складах митних органiв.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 07.02.2006р. N 3397-IV) |
Порядок оскарження анулювання дозволу власником складу тимчасового зберiгання визначається законом.
Стаття 101. Типи складiв тимчасового зберiгання
Склади тимчасового зберiгання можуть бути закритого та вiдкритого типу.
Склади тимчасового зберiгання закритого типу призначаються виключно для зберiгання власником складу товарiв, що належать йому.
Склади тимчасового зберiгання вiдкритого типу призначаються для використання будь-якими особами.
Обов'язковою умовою для отримання дозволу на використання примiщення, резервуару, майданчика як складу тимчасового зберiгання вiдкритого типу є наявнiсть у пiдприємства лiцензiї на право здiйснення митної брокерської дiяльностi.
(Iз змiнами внесеними, згiдно iз Законом України вiд 19.10.2010р. N 2608-VI) |
Стаття 104. Обов'язки власника складу тимчасового зберiгання
Власник складу тимчасового зберiгання зобов'язаний:
1) облаштувати склад i створити всi необхiднi умови для забезпечення митного контролю;
3) не перешкоджати здiйсненню митного контролю;
Стаття 105. Додатковi права митних органiв щодо складiв тимчасового зберiгання
Стаття 106. Обмеження щодо розмiщення товарiв на складi тимчасового зберiгання
Стаття 108. Строк тимчасового зберiгання товарiв i транспортних засобiв
Строк тимчасового зберiгання товарiв i транспортних засобiв на складi тимчасового зберiгання або на складi органiзацiї - отримувача гуманiтарної допомоги не може перевищувати трьох мiсяцiв.
Кабiнет Мiнiстрiв України може встановлювати для товарiв i транспортних засобiв окремих категорiй меншi строки зберiгання.
Строк тимчасового зберiгання товарiв i транспортних засобiв, зазначений у частинi першiй цiєї статтi, за заявою декларанта може бути продовжений, але не бiльше нiж на один мiсяць, митним органом за дозволом якого товари i транспортнi засоби були розмiщенi на складi. Заява про продовження строку тимчасового зберiгання товарiв i транспортних засобiв попередньо погоджується з власником складу.
До закiнчення строкiв зберiгання, зазначених у частинах першiй, другiй та третiй цiєї статтi, товари i транспортнi засоби, що тимчасово зберiгаються пiд митним контролем, повиннi бути:
1) задекларованi власником або уповноваженою ним особою до обраного митного режиму;
2) або переданi власником або уповноваженою ним особою для зберiгання вiдповiдному митному органу.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз законамим України вiд 07.02.2006р. N 3397-IV, вiд 09.01.2007р. N 548-V) |
З дозволу митного органу можуть також братися проби та зразки товарiв, що зберiгаються на складi.
Стаття 110. Засоби та способи перемiщення товарiв
5) мiжнародних поштових вiдправленнях;
6) мiжнародних експрес-вiдправленнях.
Стаття 111. Митнi процедури на транспортi
Стаття 112. Взаємодiя в оформленнi мiжнародних перевезень товарiв
Стаття 113. Сприяння посадовим особам митних органiв у здiйсненнi митних процедур
Стаття 115. Митнi процедури щодо запасiв для споживання
Пiд запасами, призначеними для споживання, розумiються:
Стаття 117. Пропуск запасних частин та обладнання для ремонту транспортних засобiв
бути знищенi пiд контролем митного органу.
Стаття 119. Тимчасовий пропуск транспортних засобiв на митну територiю України
Стаття 120. Товари, помилково ввезенi на митну територiю України
Глава 16. Митнi процедури на морському i рiчковому транспортi
Стаття 121. Мiсця здiйснення митних процедур
Стаття 122. Зони митного контролю в морських та рiчкових портах
Стаття 123. Тривалiсть митного контролю
Стаття 124. Строк митного оформлення суден закордонного плавання
Митне оформлення суден закордонного плавання здiйснюється цiлодобово у порядку їх прибуття.
Стаття 125. Розмiщення об'єктiв митного контролю у водному сполученнi
Стаття 126. Митний контроль у разi виникнення особливих обставин
Стаття 127. Митний контроль за вантажними операцiями у водному сполученнi
Товари, якi завантажуються на це судно, пiдлягають митному оформленню на загальних пiдставах.
Стаття 129. Митний контроль каботажних суден
Стаття 131. Дозвiл митного органу на вiдправлення судна закордонного плавання
Стаття 132. Митний контроль за перемiщенням товарiв через борти iноземних вiйськових кораблiв
Глава 17. Митнi процедури на авiатранспортi
Стаття 133. Мiжнароднi аеропорти
Стаття 134. Документи для контролю за повiтряним судном
Командир повiтряного судна зобов'язаний подати для здiйснення митного контролю такi документи:
2) документи про поштовi вiдправлення, товари та товаросупровiднi документи;
Стаття 136. Пропуск товарiв, що перевозяться транзитними авiапасажирами
Стаття 137. Взаємодiя в оформленнi авiаперевезень
Стаття 138. Пiльговий режим митного контролю повiтряного судна
Глава 18. Митнi процедури на залiзничному транспортi
Стаття 140. Проведення митного контролю на залiзничному транспортi
Стаття 141. Документи для митного контролю товарiв, що перевозяться залiзничним транспортом
1) передатну вiдомiсть (багажний список);
Стаття 142. Вiдповiдальнiсть за доставку товарiв до митного органу призначення
Стаття 143. Мiсце здiйснення митних процедур у мiжнародному залiзничному сполученнi
Стаття 144. Пропуск товарiв, що перевозяться у вагонах ресторанах поїздiв мiжнародного сполучення
а) вони призначенi для реалiзацiї виключно з метою споживання безпосередньо у поїздi;
Глава 19. Митнi процедури на автомобiльному транспортi
Стаття 145. Документи, необхiднi для митного контролю автотранспортних засобiв
Стаття 146. Обов'язки осiб, що перемiщують товари пiд митним контролем автомобiльним транспортом
Особи, що перемiщують товари пiд митним контролем автомобiльним транспортом, зобов'язанi:
1) доставити товари за мiсцем призначення iз збереженням митних забезпечень;
2) не розпочинати вивантаження чи перевантаження товарiв без дозволу митного органу;
Вiдомостi про автотранспортний засiб, що перевозить товари, вносяться до митної декларацiї, якою оформлено цi вантажi, книжки МДП, передбаченої Митною конвенцiєю про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП 1975 року (Конвенцiєю МДП 1975 року), товарно-транспортних накладних, дорожнього листа, провiзних та iнших супровiдних документiв, передбачених законодавством.
Глава 20. Митнi процедури на трубопровiдному транспортi та лiнiях електропередачi
1) зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);
2) акт (акти) приймання-передачi товару;
6) дозволи (лiцензiї) вiдповiдних органiв державної влади;
7) iншi документи, передбаченi цим Кодексом та iншими законами України.
Стаття 150. Документи, необхiднi для митного оформлення електроенергiї
Для митного оформлення електроенергiї декларант подає митному органу такi документи:
1) зовнiшньоекономiчний договiр (контракт);
3) iншi документи, передбаченi цим Кодексом та iншими законами України.
Стаття 151. Перемiщення мiжнародних поштових вiдправлень через митний кордон України
Стаття 152. Перемiщення мiжнародних експрес-вiдправлень через митний кордон України
Роздiл VI
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТОВАРАМИ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ ПIД
МИТНИМ КОНТРОЛЕМ
Глава 22. Перемiщення товарiв i транспортних засобiв мiж митними органами. Транзитнi перевезення
Стаття 154. Права та обов'язки перевiзника
Перевiзники мають право не приймати для перевезення мiж митними органами товари у разi:
Витрати на такi перевезення вiдшкодовуються у порядку, передбаченому законом.
Стаття 155. Види транзитних перевезень
Транзитнi перевезення здiйснюються як прохiдний та внутрiшнiй митний транзит.
Прохiдний митний транзит - це перемiщення товарiв пiд митним контролем вiд одного пункту пропуску, розташованого на митному кордонi України, - пункту ввезення на митну територiю України - до iншого пункту пропуску, розташованого на митному кордонi України, - пункту вивезення за межi митної територiї України.
Внутрiшнiм митним транзитом вважається перемiщення товарiв пiд митним контролем:
1) вiд пункту пропуску, розташованого на митному кордонi України, - пункту ввезення на митну територiю України - до митного органу, розташованого на митнiй територiї України;
2) вiд митного органу, розташованого на митнiй територiї України, до пункту пропуску, розташованого на митному кордонi України, - пункту вивезення за межi митної територiї України;
3) вiд одного митного органу, розташованого на митнiй територiї України, до iншого митного органу, розташованого на митнiй територiї України;
4) вiд штучного острова, установки або споруди, створених у виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України, на якi поширюється виключна юрисдикцiя України, до митного органу, розташованого на територiї України, зайнятiй сушею, та у зворотному напрямку.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
Стаття 156. Умови здiйснення транзиту товарiв
Товари, що перемiщуються транзитом, повиннi:
2) бути доставленими до митного органу призначення у строк, визначений митним органом вiдправлення.
Стаття 157. Маршрути транзитних перевезень
Стаття 158. Тривалiсть митного транзиту
Стаття 160. Вiдповiдальнiсть за порушення встановленого порядку перемiщення товарiв транзитом
Глава 23. Заходи гарантування доставки товарiв, що перебувають пiд митним контролем
Стаття 161. Заходи гарантування доставки
До товарiв, що перебувають пiд митним контролем i перемiщуються транзитом, може застосовуватися один iз таких заходiв гарантування доставки цих товарiв до митного органу призначення:
1) надання власником товарiв (уповноваженою ним особою) гарантiй митним органам;
2) охорона та супроводження товарiв митними органами;
3) перевезення товарiв митним перевiзником;
4) перевезення на умовах Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП 1975 року (Конвенцiї МДП 1975 року);
5) перевезення на умовах Конвенцiї про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рiк) iз застосуванням книжки АТА (Carnet ATA).
До товарiв (крiм пiдакцизних), що перемiщуються транзитом морським i рiчковим транспортом у контейнерах та пiд час зберiгання залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю морського порту, заходи гарантування доставки не застосовуються.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз законами України вiд 19.05.2009р. N 1349-VI, вiд 01.06.2010р. N 2300-VI) |
Стаття 162. Гарантiї доставки товарiв до митного органу призначення
Види, умови та порядок застосування гарантiй визначаються законом.
Стаття 163. Охорона i супроводження товарiв митними органами
Стаття 164. Перевезення товарiв митним перевiзником
Стаття 165. Умови застосування заходiв гарантування доставки товарiв
Заходи гарантування доставки застосовуються в обов'язковому порядку до пiдакцизних товарiв.
Глава 24. Зберiгання товарiв i транспортних засобiв на складах митних органiв
Стаття 166. Товари, що зберiгаються виключно митним органом
Обов'язковiй передачi митному органу для зберiгання пiдлягають товари:
4) якi заявленi у режим вiдмови на користь держави вiдповiдно до статтi 246 цього Кодексу.
Валютнi цiнностi, переданi митному органу на зберiгання, депонуються в уповноважених банках України.
Стаття 167. Склади митних органiв
Стаття 168. Товари i транспортнi засоби, що зберiгаються на складах митних органiв
Крiм товарiв, зазначених у статтi 166 цього Кодексу, на складах митних органiв можуть зберiгатися:
4) товари, якi перебувають у режимi митного складу вiдповiдно до статтi 212 цього Кодексу;
8) товари i транспортнi засоби, вилученi вiдповiдно до статтi 377 цього Кодексу.
Стаття 169. Строк зберiгання товарiв i транспортних засобiв на складах митних органiв
Стаття 170. Операцiї з товарами, що зберiгаються на складах митних органiв пiдприємствами
Стаття 171. Видача товарiв iз складiв митних органiв
Глава 25. Розпорядження товарами, транспортними засобами та коштами
Стаття 172. Розпорядження товарами i транспортними засобами
Стаття 173. Органiзацiя митних аукцiонiв
Митнi аукцiони органiзуються у порядку, що встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Стаття 174. Розпорядження коштами, одержаними вiд реалiзацiї товарiв i транспортних засобiв
Стаття 175. Розпорядження конфiскованою валютою
Стаття 177. Здiйснення дiяльностi митного брокера
Взаємовiдносини митного брокера з особою, яку вiн представляє, визначаються договором доручення.
Стаття 178. Лiцензування дiяльностi митного брокера
Лiцензування дiяльностi митного брокера здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про лiцензування певних видiв господарської дiяльностi".
Стаття 179. Права та обов'язки митного брокера
Стаття 180. Реєстр митних брокерiв
Митний перевiзник - це пiдприємство, яке здiйснює перевезення мiж митними органами товарiв, що перебувають пiд митним контролем, без застосування при цьому заходiв гарантування доставки товарiв до митного органу призначення, передбачених пунктами 1, 2 та 4 частини першої статтi 161 цього Кодексу.
Митним перевiзником може бути тiльки пiдприємство-резидент.
Вiдносини митного перевiзника з власником товарiв визначаються вiдповiдним договором.
(Iз змiнами внесеними, згiдно iз Законом України вiд 19.10.2010р. N 2608-VI) |
Стаття 183. Виключена.
(згiдно iз Законом України вiд 19.10.2010р. N 2608-VI) |
Стаття 184. Реєстр митних перевiзникiв
Стаття 185. Види митного режиму
Вiдповiдно до мети перемiщення товарiв через митний кордон України запроваджуються такi види митного режиму:
1) iмпорт;
2) реiмпорт;
3) експорт;
4) реекспорт;
5) транзит;
6) тимчасове ввезення (вивезення);
7) митний склад;
8) спецiальна митна зона;
9) магазин безмитної торгiвлi;
10) переробка на митнiй територiї України;
11) переробка за межами митної територiї України;
12) знищення або руйнування;
13) вiдмова на користь держави.
Митний режим, не передбачений частиною першою цiєї статтi, може встановлюватися тiльки шляхом внесення вiдповiдних змiн до цього Кодексу.
Положення цiєї статтi не застосовуються у разi перемiщення товарiв вiд штучного острова, установки або споруди, створених у виключнiй (морськiй) економiчнiй зонi України, на якi поширюється виключна юрисдикцiя України, до митного органу, розташованого па територiї України, зайнятiй сушею.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 23.09.2010р. N 2562-VI) |
Стаття 186. Вибiр та змiна митного режиму
Стаття 187. Регулювання питань, пов'язаних iз застосуванням митних режимiв
Стаття 188. Поняття митного режиму iмпорту
Стаття 189. Умови перемiщення товарiв у режимi iмпорту
Ввезення товарiв на митну територiю України в режимi iмпорту передбачає:
3) дотримання вимог, передбачених законом, щодо заходiв нетарифного регулювання та iнших обмежень.
Стаття 190. Поняття митного режиму реiмпорту
Стаття 191. Умови перемiщення товарiв у режимi реiмпорту
Товари можуть перемiщуватися через митний кордон України у митному режимi реiмпорту, якщо вони:
1) походять з митної територiї України;
3) не використовувалися за межами України з метою одержання прибутку;
Стаття 192. Оформлення товарiв у режимi реiмпорту
Стаття 193. Повернення сум вивiзного (експортного) мита та iнших коштiв при реiмпортi товарiв
Стаття 194. Поняття митного режиму експорту
Стаття 195. Умови перемiщення товарiв у режимi експорту
Вивезення товарiв за межi митної територiї України в режимi експорту передбачає:
2) сплату податкiв i зборiв, встановлених на експорт товарiв;
3) дотримання експортером вимог, передбачених законом.
Стаття 196. Поняття митного режиму реекспорту
Стаття 197. Умови перемiщення товарiв у режимi реекспорту
Товари, що походять з iнших країн, можуть вивозитися за межi митної територiї України у режимi реекспорту, якщо:
1) митному органу подано дозвiл уповноваженого Президентом України органу чи органу, визначеного мiжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, на реекспорт товарiв;
2) товари, що реекспортуються, перебувають у тому ж станi, в якому вони перебували на момент ввезення на митну територiю України, крiм змiн внаслiдок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберiгання;
3) товари, що реекспортуються, не використовувалися на територiї України з метою одержання прибутку;
4) товари, що реекспортуються, вивозяться не пiзнiше нiж через один рiк з дня їх ввезення на митну територiю України.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 07.10.2010р. N 2592-VI) |
Стаття 198. Звiльнення вiд оподаткування товарiв, що реекспортуються
Стаття 199. Незастосування заходiв нетарифного регулювання до товарiв, що реекспортуються
Стаття 200. Поняття митного режиму транзиту
Стаття 201. Умови перемiщення товарiв у режимi транзиту
Товари, що перемiщуються транзитом, повиннi:
2) не використовуватися на територiї України нi з якою iншою метою, крiм транзиту;
Стаття 202. Заходи гарантування пiд час транзиту товарiв
Стаття 203. Допущення товарiв до перемiщення в режимi транзиту
Глава 34. Тимчасове ввезення (вивезення)
Стаття 204. Поняття митного режиму тимчасового ввезення (вивезення)
Стаття 205. Умови перемiщення товарiв у режимi тимчасового ввезення (вивезення)
Перемiщення товарiв у режимi тимчасового ввезення (вивезення) передбачає:
Дозвiл на тимчасове ввезення на митну територiю України (тимчасове вивезення за межi митної територiї України) пiд зобов'язання про зворотне вивезення допускається щодо:
товарiв, призначених для демонстрацiї або використання на виставках, ярмарках, конференцiях або iнших подiбних заходах;
професiйного обладнання, необхiдного особам, якi прибувають в Україну (виїжджають з України), для пiдготовки репортажiв, здiйснення записiв або передач для засобiв масової iнформацiї або зйомки фiльмiв;
контейнерiв, пiддонiв, упаковки, а також будь-яких iнших товарiв, що ввозяться (вивозяться) у зв'язку з якою-небудь комерцiйною операцiєю, але ввезення яких саме по собi не є комерцiйною операцiєю;
зразкiв товарiв i предметiв та рекламних фiльмiв за умови, що вони залишаються власнiстю особи, яка перебуває або проживає за межами територiї тимчасового ввезення, i їх використання на територiї України не має комерцiйного характеру;
товарiв, що ввозяться з освiтнiми, науковими чи культурними цiлями, тобто наукового та навчального обладнання, обладнання для полiпшення дозвiлля морякiв, а також будь-яких iнших товарiв, що ввозяться в рамках навчальної, наукової або культурної дiяльностi;
особистих речей пасажирiв та товарiв, що ввозяться для спортивних цiлей;
матерiалiв для реклами та туризму;
транспортних засобiв, що використовуються виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України;
морських i рiчкових суден, iнших плавучих засобiв та повiтряних суден, якi ввозяться з метою ремонту;
устаткування та матерiалiв, призначених нерезидентами для будiвництва та ремонту морських i рiчкових суден, iнших плавучих засобiв та повiтряних суден.
(Iз змiнами i доповненнями, внесеними згiдно iз Законами України вiд 17.02.2004р. N 1495-IV, вiд 15.06.2004р. N 1766-IV) |
Стаття 207. Допущення товарiв до перемiщення в режимi тимчасового ввезення (вивезення)
Стаття 208. Строки тимчасового ввезення (вивезення) товарiв
Стаття 210. Розпорядження товарами, щодо яких закiнчилися строки тимчасового ввезення (вивезення)
1) вивезти (ввезти) цi товари згiдно iз зобов'язанням, наданим митному органу;
Стаття 211. Гарантування перебування товарiв у режимi тимчасового ввезення (вивезення)
У разi тимчасового ввезення (вивезення) окремих видiв товарiв, якi визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України, митне оформлення товарiв у режимi тимчасового ввезення (вивезення) здiйснюється митними органами за умови гарантування вiдповiдно до закону додержання режиму тимчасового ввезення (вивезення).
У разi тимчасового ввезення товарiв на умовах Конвенцiї про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рiк) гарантування їх перебування у митному режимi тимчасового ввезення здiйснюється вiдповiдно до положень зазначеної Конвенцiї.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 19.05.2009р. N 1349-VI) |
Стаття 212. Поняття режиму митного складу
Стаття 213. Умови помiщення товарiв у режим митного складу
Стаття 214. Строк зберiгання товарiв у режимi митного складу
Стаття 215. Операцiї, що можуть проводитися з товарами, якi перебувають у режимi митного складу
З товарами, якi перебувають у режимi митного складу, можуть проводитися такi операцiї:
1) операцiї, необхiднi для забезпечення збереження цих товарiв;
Стаття 216. Митнi лiцензiйнi склади
Для зберiгання товарiв у режимi митного складу використовуються спецiально обладнанi примiщення, резервуари, майданчики - митнi лiцензiйнi склади.
(Iз змiнами внесеними, згiдно iз Законом України вiд 19.10.2010р. N 2608-VI) |
Глава 36. Спецiальна митна зона
Стаття 217. Поняття митного режиму спецiальної митної зони
Стаття 218. Спецiальнi митнi зони
Спецiальними митними зонами є частини територiї України, на яких запроваджено митний режим спецiальної митної зони. Для цiлей оподаткування товари, ввезенi на територiї спецiальних митних зон, розглядаються як такi, що знаходяться за межами митної територiї України. Ввезення на митну територiю України цих товарiв у незмiнному станi або товарiв, повнiстю вироблених, достатньо перероблених або оброблених у таких зонах, здiйснюється в режимi iмпорту. Ввезення на митну територiю України цих товарiв у незмiнному станi або товарiв, повнiстю вироблених, достатньо перероблених або оброблених у таких зонах, здiйснюється в режимi iмпорту.
Спецiальнi митнi зони створюються вiдповiдно до законодавства України про спецiальнi (вiльнi) економiчнi зони шляхом прийняття окремого закону для кожної спецiальної митної зони з визначенням її статусу, територiї, строку, на який вона створюється, та особливостей застосування законодавства України на її територiї. Законом встановлюються вимоги щодо створення спецiальної митної зони, види товарiв, дозволених до ввезення у таку зону, та характер операцiй, що здiйснюються з товарами у межах зони. У законi також визначаються вимоги щодо органiзацiї роботи спецiальної митної зони та обов'язки органiв управлiння зони по виконанню вимог митного законодавства пiд час здiйснення митного контролю.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законами України вiд 23.12.2004р. N 2285-IV, вiд 25.03.2005р. N 2505-IV, вiд 20.12.2005р. N 3235-IV) |
Стаття 219. Вимоги до спецiальних митних зон
1) спорудження огорожi по периметру зони;
2) встановлення обмежень щодо порядку доступу в зону у певнi години роботи;
З метою забезпечення належного митного контролю у спецiальних митних зонах митнi органи мають право:
4) здiйснювати перевiрки товарiв, що знаходяться у спецiальних митних зонах;
Стаття 221. Операцiї, що можуть здiйснюватися з товарами у спецiальних митних зонах
Стаття 222. Строки перебування товарiв у спецiальних митних зонах
Товари можуть перебувати у спецiальних митних зонах протягом усього часу функцiонування таких зон.
Стаття 223. Облiк товарiв, що знаходяться у спецiальних митних зонах
Стаття 224. Розпорядження товарами, що знаходяться в спецiальнiй митнiй зонi, у разi лiквiдацiї зони
Глава 37. Магазин безмитної торгiвлi
Стаття 225. Поняття митного режиму магазину безмитної торгiвлi
Стаття 226. Умови реалiзацiї товарiв у режимi магазину безмитної торгiвлi
Примiщення магазину безмитної торгiвлi може включати в себе:
1) торговельний зал (зали), у тому числi бари та пункти громадського харчування;
1) для вiльного обiгу на митнiй територiї України;
2) для вiльного обiгу за межами митної територiї України;
3) для помiщення в режим митного складу;
4) для знищення пiд митним контролем.
Стаття 227. Вимоги до власникiв магазинiв безмитної торгiвлi
Власником магазину безмитної торгiвлi може бути лише пiдприємство-резидент.
Власник магазину безмитної торгiвлi зобов'язаний:
Глава 38. Переробка на митнiй територiї України
Стаття 229. Поняття митного режиму переробки на митнiй територiї України
Стаття 230. Дозвiл на переробку товарiв на митнiй територiї України
Стаття 231. Операцiї щодо переробки товарiв
Операцiї щодо переробки товарiв можуть включати:
3) ремонт товарiв, у тому числi вiдновлення та регулювання;
Стаття 232. Строки переробки товарiв на митнiй територiї України
Стаття 233. Перевiрка митними органами дотримання режиму переробки на митнiй територiї України
Стаття 234. Обсяг виходу продуктiв переробки
Стаття 235. Порядок митного оформлення продуктiв переробки
Стаття 236. Умови реалiзацiї продуктiв переробки на митнiй територiї України
Глава 39. Переробка за межами митної територiї України
Стаття 237. Поняття митного режиму переробки за межами митної територiї України
Стаття 238. Операцiї щодо переробки товарiв за межами митної територiї України
Стаття 239. Дозвiл на вивезення товарiв для переробки за межами митної територiї України
Стаття 240. Строки переробки товарiв за межами митної територiї України
Стаття 241. Обсяг виходу продуктiв переробки
Стаття 242. Порядок митного оформлення та оподаткування продуктiв переробки
Продукти переробки, що ввозяться на митну територiю України, оподатковуються вiдповiдно до закону.
Глава 40. Знищення або руйнування
Стаття 243. Поняття режиму знищення або руйнування
Стаття 244. Витрати на знищення товарiв
Знищення або руйнування товарiв здiйснюється за рахунок їх власника чи iншої заiнтересованої особи.
Стаття 245. Вiдходи (залишки), що утворилися в результатi знищення або руйнування товарiв
Глава 41. Вiдмова на користь держави
Стаття 246. Поняття митного режиму вiдмови на користь держави
Стаття 247. Порядок перемiщення громадянами товарiв через митний кордон України
Стаття 248. Умови пересилання громадянами товарiв у мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях
Стаття 250. Умови вивезення громадянами товарiв за межi митної територiї України
Дiя частини першої цiєї статтi не поширюється на:
1) товари, сукупна вартiсть яких не перевищує суму, еквiвалентну 200 євро;
Стаття 251. Обмеження щодо вивезення громадянами за межi митної територiї України окремих товарiв
2) товарiв, на якi встановлено державнi дотацiї, крiм предметiв особистого користування;
Вивезення дорогоцiнних металiв (за винятком банкiвських металiв, пам'ятних та ювiлейних монет України iз дорогоцiнних металiв), дорогоцiнного камiння та виробiв з них, а також культурних цiнностей з метою їх вiдчуження дозволяється у порядку, що визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України. Порядок вивезення банкiвських металiв, пам'ятних та ювiлейних монет України iз дорогоцiнних металiв визначається Нацiональним банком України.
(частина друга статтi 251 в редакцiї Закону України вiд 28.11.2002р. N 291-IV) |
Глава 44. Пропуск та оподаткування товарiв, якi ввозяться громадянами на митну територiю України
Стаття 252. Умови ввезення громадянами товарiв на митну територiю України
Дiя частини першої цiєї статтi не поширюється на:
1) товари, сукупна вартiсть яких не перевищує суму, еквiвалентну 200 євро;
8) товари, що у порядку, передбаченому законодавством України, ввозяться (пересилаються) на митну територiю України працiвниками дипломатичної служби закордонних дипломатичних установ України, якi перебували за кордоном у довготермiновому вiдрядженнi й повертаються в Україну пiсля завершення цього вiдрядження.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 01.07.2004р. N 1970-IV) |
а) 2 лiтри вина та 1 лiтр мiцних алкогольних напоїв;
ввозяться на митну територiю України громадянами, якi досягли 18-рiчного вiку;
перемiщуються через митний кордон України у супроводжуваному багажi або ручнiй поклажi громадян.
(назва роздiлу у редакцiї Закону України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Глава 45. Заходи митних органiв щодо сприяння захисту прав iнтелектуальної власностi пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України
(назва глави у редакцiї Закону України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Стаття 255. Порядок митного контролю i митного оформлення товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi
Митний контроль i митне оформлення товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi та ввозяться на митну територiю України або вивозяться з митної територiї України, здiйснюються в загальному порядку з урахуванням особливостей, встановлених цим Кодексом та iншими законами України.
Заходи, пов'язанi з призупиненням митного оформлення вiдповiдно до положень цього Кодексу, не застосовуються митними органами щодо товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, перемiщуються територiєю України транзитом чи ввозяться на митну територiю України або вивозяться з неї фiзичними особами у випадках, передбачених пунктом 1 частини другої статтi 250 та пунктом 1 частини другої статтi 252 цього Кодексу, для власного використання i не призначенi для виробничої або iншої пiдприємницької дiяльностi, пересилаються в мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях.
Вивезення з митної територiї у незмiнному виглядi товарiв, митне оформлення яких призупинено за пiдозрою у порушеннi прав iнтелектуальної власностi, забороняється.
(У редакцiї Закону України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Стаття 256. Митний реєстр об'єктiв права iнтелектуальної власностi
Особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi та яка має пiдстави вважати, що пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України порушуються чи можуть бути порушенi її права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, має право подати до спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузi митної справи заяву про сприяння захисту належних їй майнових прав на об'єкт iнтелектуальної власностi шляхом внесення вiдповiдних вiдомостей до митного реєстру об'єктiв права iнтелектуальної власностi.
Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузi митної справи веде митний реєстр об'єктiв права iнтелектуальної власностi на пiдставi заяв власникiв майнових прав на об'єкти авторського права i сумiжних прав, прав на торговельнi марки, промисловi зразки та географiчнi зазначення.
Порядок реєстрацiї об'єктiв права iнтелектуальної власностi у митному реєстрi, включаючи форму заяви, перелiк iнформацiї та документiв, якi додаються до заяви, подання i розгляду заяви та ведення реєстру визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Для сприяння захисту прав iнтелектуальної власностi пiд час митного контролю товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, iнформацiя про зареєстрованi у митному реєстрi об'єкти права iнтелектуальної власностi надсилається всiм митним органам України.
Пiсля реєстрацiї у митному реєстрi об'єкта права iнтелектуальної власностi на пiдставi даних такого реєстру митнi органи вживають заходiв щодо запобiгання перемiщенню через митний кордон України контрафактних товарiв, що можуть мiстити охоронюванi законодавством України об'єкти авторського права i сумiжних прав, прав на торговельнi марки, промисловi зразки та географiчнi зазначення.
Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузi митної справи забезпечує оприлюднення перелiку об'єктiв права iнтелектуальної власностi, включених до митного реєстру.
(У редакцiї Закону України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Стаття 257. Призупинення митного оформлення товарiв на пiдставi даних митного реєстру об'єктiв права iнтелектуальної власностi
Якщо митний орган на пiдставi даних митного реєстру об'єктiв права iнтелектуальної власностi, який ведеться спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузi митної справи, виявляє ознаки порушення прав iнтелектуальної власностi щодо товарiв, пред'явлених до митного контролю та митного оформлення, то їх митне оформлення призупиняється, а товари пiдлягають розмiщенню на складах тимчасового зберiгання або на складах митних органiв.
Рiшення про призупинення митного оформлення товарiв на строк до 15 календарних днiв i в разi необхiдностi продовження цього строку не бiльше нiж на 15 календарних днiв приймає керiвник митного органу або особа, що його замiщує.
Не пiзнiше наступного робочого дня пiсля прийняття рiшення про призупинення митного оформлення товарiв митний орган повiдомляє особу, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, про факт пред'явлення цих товарiв до митного оформлення, а декларанта - про причини призупинення їх митного оформлення, а також повiдомляє декларантовi найменування та адресу особи, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi. У повiдомленнi особi, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, зазначаються: митне оформлення яких саме товарiв призупинено, причини та строки призупинення, найменування та адреса власника товарiв, а також iнша необхiдна iнформацiя.
Датою отримання повiдомлення особою, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, вважається день, коли митним органом таке повiдомлення надiслано засобами факсимiльного зв'язку, електронної пошти тощо.
Якщо протягом перших 15 календарних днiв пiсля отримання повiдомлення про призупинення митного оформлення товарiв особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, письмово не поiнформує митний орган, що призупинив митне оформлення, про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав iнтелектуальної власностi або не звернеться до такого митного органу з письмовим мотивованим клопотанням про продовження строку призупинення митного оформлення, то товари, митне оформлення яких було призупинено, пiдлягають митному оформленню в установленому порядку.
Якщо протягом перших 15 календарних днiв пiсля отримання повiдомлення про призупинення митного оформлення товарiв особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, письмово поiнформує митний орган, що призупинив митне оформлення, про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав iнтелектуальної власностi або звернеться до такого митного органу з письмовим мотивованим клопотанням про продовження строку призупинення митного оформлення товарiв, то призупинення митного оформлення може бути продовжено митним органом не бiльше нiж на 15 календарних днiв.
Якщо протягом строкiв, зазначених у частинi другiй цiєї статтi, особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, подасть митному органу, що призупинив митне оформлення товарiв, ухвалу суду про заборону вчинення певних дiй у справi про порушення прав iнтелектуальної власностi або iнше рiшення з цього питання, винесене уповноваженими державними органами, митний орган продовжує призупинення митного оформлення товарiв на строк, встановлений цими органами.
Якщо протягом строкiв, зазначених у частинi другiй цiєї статтi, до митного органу, що призупинив митне оформлення товарiв, не буде подано ухвалу суду про заборону вчинення певних дiй у справi про порушення прав iнтелектуальної власностi, то товари, щодо яких було прийнято рiшення про призупинення митного оформлення, пiдлягають митному оформленню в установленому порядку.
Особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, i декларант можуть з дозволу митного органу брати проби i зразки товарiв, щодо яких прийнято рiшення про призупинення митного оформлення, i передавати їх на експертизу. Копiї експертних висновкiв подаються митному органу.
Якщо протягом строкiв, зазначених у частинi другiй цiєї статтi, порушення прав iнтелектуальної власностi пiд час перемiщення товарiв, щодо яких прийнято рiшення про призупинення митного оформлення, буде пiдтверджене висновком експертизи, проведеної уповноваженим органом, то митний орган у встановленому цим Кодексом порядку порушує справу про порушення митних правил, а товари - безпосереднi предмети правопорушення - вилучаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
У разi призупинення митного оформлення товарiв, зазначених у цiй статтi, вiдшкодування митним органам i власникам складiв тимчасового зберiгання витрат, пов'язаних iз зберiганням цих товарiв, а у випадку, передбаченому частиною восьмою цiєї статтi, також i вiдшкодування декларанту та iншим особам збиткiв, спричинених таким призупиненням, здiйснюється за рахунок особи, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi. Для забезпечення вiдшкодування зазначених витрат i збиткiв особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, надає спецiально уповноваженому центральному органу виконавчої влади в галузi митної справи заставу або iншу еквiвалентну гарантiю, достатню для вiдшкодування збиткiв митним органам, власникам складiв тимчасового зберiгання, декларанту, одержувачу або вiдправнику вантажу та власнику товару. Розмiр, порядок внесення застави, її види, а також види еквiвалентних гарантiй та порядок їх надання визначаються спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузi митної справи.
У редакцiї Закону України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Стаття 2571. Призупинення митного оформлення товарiв за iнiцiативою митного органу
За наявностi достатнiх пiдстав вважати, що внаслiдок перемiщення через митний кордон України товарiв, щодо яких особою не подано заяву про сприяння захисту належних їй майнових прав на об'єкт права iнтелектуальної власностi вiдповiдно до статтi 256 цього Кодексу, може бути порушене право на об'єкти авторського права i сумiжних прав, прав на торговельнi марки, промисловi зразки та географiчнi зазначення, митний орган може за власною iнiцiативою призупинити митне оформлення таких товарiв.
Митний орган вживає заходiв щодо призупинення за власною iнiцiативою митного оформлення товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, виключно за умови наявностi вiдомостей про особу, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на такi об'єкти iнтелектуальної власностi.
У разi ввезення на митну територiю України або вивезення за її межi товарiв, зазначених у частинi першiй цiєї статтi, митний орган, що здiйснює митне оформлення таких товарiв, у той же день надсилає особi, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, повiдомлення, зазначене у частинi третiй статтi 257 цього Кодексу, яке надсилається засобами факсимiльного зв'язку, електронної пошти тощо. Водночас такiй особi пропонується у триденний строк пiсля отримання повiдомлення надати митному органу гарантiю щодо вiдшкодування витрат i збиткiв, пов'язаних iз призупиненням митного оформлення зазначених товарiв. Датою отримання особою повiдомлення вважається день, коли митним органом таке повiдомлення надiслано зазначеними засобами зв'язку.
Якщо особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, у визначений строк подасть митному органу, що надiслав їй повiдомлення, письмове клопотання про сприяння захисту прав iнтелектуальної власностi та надасть гарантiю щодо вiдшкодування витрат i збиткiв у разi призупинення митного оформлення товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, то митне оформлення таких товарiв призупиняється на строк, передбачений частиною другою статтi 257 цього Кодексу, а декларант невiдкладно iнформується про причини призупинення, пiсля чого вчиняються дiї згiдно з положеннями частин п'ятої - десятої статтi 257 цього Кодексу.
Якщо особа, якiй вiдповiдно до законодавства України належать майновi права на об'єкт права iнтелектуальної власностi, не подасть митному органу вiдповiдне клопотання та не надасть гарантiї щодо вiдшкодування витрат i збиткiв у разi призупинення митного оформлення товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, то такi товари пiдлягають митному оформленню в установленому порядку.
Порядок отримання iнформацiї, взаємодiї митних органiв з iншими правоохоронними i контролюючими органами та власниками прав на об'єкти права iнтелектуальної власностi в межах вчинення дiй, передбачених цiєю статтею, визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
(Доповнено статтею 2571 згiдно iз Законом України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Стаття 258. Взаємодiя митних органiв з iншими органами державної влади у сферi захисту права iнтелектуальної власностi
При здiйсненнi контролю за перемiщенням через митний кордон України товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, митнi органи взаємодiють з iншими органами державної влади, уповноваженими у сферi захисту права iнтелектуальної власностi, в порядку, що визначається законодавством України.
Роздiл XI
МИТНА ВАРТIСТЬ ТОВАРIВ. МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ МИТНОЇ
ВАРТОСТI ТОВАРIВ
(Глава у редакцiї Закону України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 259. Митна вартiсть товарiв
Митною вартiстю товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, є їх цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за цi товари, обчислена вiдповiдно до положень цього Кодексу.
Стаття 260. Визначення митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України
Митна вартiсть товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, визначається декларантом вiдповiдно до положень цього Кодексу.
Порядок визначення митної вартостi товарiв поширюється на товари, якi перемiщуються через митний кордон України.
Для цiлей визначення митної вартостi використовується iнформацiя, пiдготовлена у спосiб, сумiсний з принципами бухгалтерського облiку, прийнятими у вiдповiднiй країнi i доцiльними для певного методу визначення митної вартостi.
Методи визначення митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, та умови їх застосування встановлюються цим Кодексом.
Стаття 261. Використання вiдомостей про митну вартiсть товарiв
Вiдомостi про митну вартiсть товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, використовуються для нарахування податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), ведення митної статистики, а також у вiдповiдних випадках для розрахункiв у разi застосування штрафiв, iнших санкцiй та стягнень, встановлених законами України.
Митнi органи зобов'язанi забезпечити в установленому порядку доступ до iнформацiї про закони, iншi нормативно-правовi акти, нормативнi документи та судовi рiшення загального застосування щодо питань, пов'язаних з визначенням митної вартостi товарiв.
Стаття 262. Декларування митної вартостi товарiв
Митна вартiсть товарiв i метод її визначення заявляються (декларуються) митному органу декларантом пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України шляхом подання декларацiї митної вартостi.
Порядок та умови декларування митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, встановлюються Кабiнетом Мiнiстрiв України, а порядок заповнення декларацiй митної вартостi - спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузi митної справи.
Стаття 263. Додержання вимог щодо конфiденцiйностi iнформацiї
Уся iнформацiя, що стосується митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, може використовуватися митним органом виключно для митних цiлей i не може без спецiального дозволу особи чи органу, що подають таку iнформацiю, розголошуватися або передаватися третiм особам, включаючи iншi органи державної влади, крiм подання її у порядку, визначеному законом.
Умови, викладенi у частинi першiй цiєї статтi, не стосуються знеособленої зведеної iнформацiї для статистичних цiлей, знеособленої аналiтичної iнформацiї, iнформацiї щодо загальних питань роботи митницi, iнформацiї, яка не вiдноситься до конкретних фiзичних та/або юридичних осiб, та iнформацiї, яка не може становити комерцiйну таємницю. Крiм того, це не стосується iнформацiї стосовно правопорушень, публiчного обговорення в засобах масової iнформацiї проблем митної справи тощо.
За розголошення зазначеної у частинi першiй цiєї статтi iнформацiї посадовi особи митних органiв несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законом.
Стаття 264. Права та обов'язки декларанта, який декларує митну вартiсть товарiв
Заявлена декларантом митна вартiсть товарiв i поданi ним вiдомостi про її визначення повиннi базуватися на об'єктивних, документально пiдтверджених даних, що пiддаються обчисленню.
У разi потреби у пiдтвердженнi заявленої митної вартостi товарiв декларант зобов'язаний подати митному органу необхiднi для цього вiдомостi та забезпечити можливiсть їх перевiрки вiдповiдно до порядку, що встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
У разi виникнення потреби в уточненнi заявленої митної вартостi товарiв або в разi незгоди декларанта з митною вартiстю, визначеною митним органом, декларант має право звернутися до митного органу з проханням випустити товари, що декларуються, у вiльний обiг пiд гарантiю уповноваженого банку або сплатити податки i збори (обов'язковi платежi) згiдно з митною вартiстю цих товарiв, визначеною митним органом.
На письмову вимогу декларант має право на надання йому в тижневий строк з дня звернення письмового пояснення стосовно того, як митним органом було визначено митну вартiсть оцiнюваних товарiв.
Строк дiї гарантiйних зобов'язань, визначених цiєю статтею, не може перевищувати 90 календарних днiв з моменту випуску товарiв у вiльний обiг.
Пiсля надання банком гарантiй, зазначених у частинi третiй цiєї статтi, митний орган зобов'язаний випустити товари у вiльний обiг. У разi якщо пiсля сплати декларантом податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) згiдно з митною вартiстю товарiв, визначеною митним органом, буде прийнято рiшення про застосування митної вартостi, заявленої декларантом, сума надмiру сплачених податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) повертається декларанту у мiсячний термiн з дня прийняття рiшення, у порядку, передбаченому законодавством.
Додатковi витрати, що виникли у декларанта у зв'язку з уточненням заявленої ним митної вартостi або поданням митному органу додаткової iнформацiї, несе декларант.
Декларант має право оскаржити рiшення митного органу щодо визначення митної вартостi оцiнюваних товарiв до митного органу вищого рiвня та/або до суду. У повiдомленнi митного органу вищого рiвня про результати розгляду скарги обґрунтовується прийняте за скаргою рiшення та мiститься iнформацiя про право декларанта оскаржити це рiшення в судовому порядку.
Стаття 265. Права та обов'язки митного органу пiд час здiйснення контролю правильностi визначення митної вартостi товарiв
Митний орган здiйснює контроль правильностi визначення митної вартостi товарiв згiдно з положеннями цього Кодексу. Такий контроль може здiйснюватися в установленому порядку iз застосуванням рiзних форм, у тому числi вiдповiдно до статей 60 i 69 цього Кодексу, пiсля закiнчення операцiй митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарiв i транспортних засобiв. Порядок контролю правильностi визначення митної вартостi товарiв пiсля закiнчення операцiї митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарiв i транспортних засобiв та донарахування обов'язкових платежiв визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Митний орган має право упевнитися в достовiрностi або точностi будь-якої заяви, документа чи декларацiї, поданої для цiлей визначення митної вартостi.
Якщо митний орган дiйшов висновку, що визначена декларантом митна вартiсть нижча, нiж прямi витрати на виробництво цього товару, в тому числi сировини, матерiалiв та/або комплектуючих, якi входять до складу товару, митний орган має право зобов'язати декларанта визначити митну вартiсть iншим способом, нiж вiн використав для її визначення.
(Глава iз змiнами, внесеними згiдно iз законами України вiд 23.12.2004р. N 2285-IV, вiд 25.03.2005р. N 2505-IV; у редакцiї Закону України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 266. Методи визначення митної вартостi товарiв, якi iмпортуються в Україну
Визначення митної вартостi товарiв, якi iмпортуються в Україну, здiйснюється за такими методами:
1) за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються (вартiсть операцiї);
2) за цiною договору щодо iдентичних товарiв;
3) за цiною договору щодо подiбних (аналогiчних) товарiв;
4) на основi вiднiмання вартостi;
5) на основi додавання вартостi (обчислена вартiсть);
6) резервного.
Основним є метод визначення митної вартостi товарiв за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються (вартiсть операцiї).
Якщо митна вартiсть не може бути визначена за методом 1 згiдно з положеннями статтi 267 цього Кодексу, проводиться процедура консультацiй мiж митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору пiдстав для визначення митної вартостi вiдповiдно до вимог статей 268 i 269 цього Кодексу. У ходi таких консультацiй митний орган та декларант можуть здiйснити обмiн наявною у кожного з них iнформацiєю за умови додержання вимог щодо її конфiденцiйностi.
У разi неможливостi визначення митної вартостi товарiв, якi iмпортуються в Україну, вiдповiдно до вимог статей 268 i 269 цього Кодексу за основу може братися або цiна, за якою оцiнюванi iдентичнi або подiбнi (аналогiчнi) товари були проданi в Українi не пов'язаному з продавцем покупцю вiдповiдно до вимог статтi 271, або обчислена вiдповiдно до вимог статтi 272 цього Кодексу вартiсть товарiв.
При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартiсть товарiв не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу.
Методи на основi вiднiмання та додавання вартостi (обчислена вартiсть) можуть застосовуватися у будь-якiй послiдовностi на розсуд декларанта.
У разi якщо неможливо застосувати жоден iз зазначених методiв, митна вартiсть визначається за резервним методом вiдповiдно до вимог, установлених статтею 273 цього Кодексу.
Стаття 267. Метод визначення митної вартостi за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються (вартiсть операцiї)
Митною вартiстю за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються, є вартiсть операцiї, тобто цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разi потреби вiдповiдно до частини другої цiєї статтi. Цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, - це загальна сума всiх платежiв, якi були здiйсненi або якi повиннi бути здiйсненi покупцем оцiнюваних товарiв на користь продавця та/або на користь продавця через третiх осiб, та/або на пов'язаних з продавцем осiб. Такi платежi можуть бути здiйсненi прямо або опосередковано шляхом переказу грошей, акредитиву, iнкасування або за допомогою iнших розрахункiв (вексель, передача цiнних документiв тощо). Термiн "цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi" стосується тiльки цiни оцiнюваних товарiв. Дивiденди або iншi платежi покупця на користь продавця, не пов'язанi з оцiнюваними товарами, не є частиною митної вартостi. Додавання до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, згiдно з цiєю статтею робляться лише на основi об'єктивних даних, що пiдтверджуються документально та пiддаються обчисленню.
При визначеннi митної вартостi до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за оцiнюванi товари, додаються подальшi витрати, якщо вони не включалися до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, зокрема:
1) витрати, понесенi покупцем:
а) комiсiйнi та брокерська винагорода, за винятком комiсiйних за закупiвлю, якi є платою покупця своєму агентовi за надання послуг, пов'язаних з представництвом його iнтересiв за кордоном для закупiвлi оцiнюваних товарiв;
б) вартiсть контейнерiв, що для митних цiлей вважаються єдиним цiлим з вiдповiдними товарами;
в) вартiсть упаковки або вартiсть пакувальних матерiалiв та робiт, пов'язаних з пакуванням;
2) належним чином розподiлена вартiсть нижченаведених товарiв та послуг, якщо вони поставляються прямо чи опосередковано покупцем безоплатно або за зниженими цiнами для використання у зв'язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцiнюваних товарiв, якщо така вартiсть не включена до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi:
а) сировини, матерiалiв, деталей, напiвфабрикатiв, комплектувальних виробiв тощо, якi увiйшли до складу оцiнюваних товарiв;
б) iнструментiв, штампiв, шаблонiв та аналогiчних предметiв, використаних у процесi виробництва оцiнюваних товарiв;
в) матерiалiв, витрачених у процесi виробництва оцiнюваних товарiв (мастильнi матерiали, паливо тощо);
г) iнженерних та дослiдно-конструкторських робiт, дизайну, художнього оформлення, ескiзiв та креслень, виконаних за межами України i безпосередньо необхiдних для виробництва оцiнюваних товарiв;
3) роялтi та лiцензiйнi платежi, якi стосуються оцiнюваних товарiв та якi покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцiнюваних товарiв, якщо такi платежi не включаються до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi. Зазначенi платежi можуть включати платежi, якi стосуються патентiв, знакiв для товарiв i послуг та авторських прав. Витрати на право вiдтворення (тиражування) оцiнюваних товарiв в Українi не повиннi додаватися до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за оцiнюванi товари;
4) вiдповiдна частина виручки вiд будь-якого подальшого перепродажу, передачi чи використання товарiв, що оцiнюються, на митнiй територiї України, яка прямо чи опосередковано йде на користь продавця;
5) витрати на транспортування оцiнюваних товарiв до аеропорту, порту або iншого мiсця ввезення на митну територiю України;
6) витрати на завантаження, розвантаження та обробку оцiнюваних товарiв, пов'язанi з їх транспортуванням до аеропорту, порту або iншого мiсця ввезення на митну територiю України;
7) витрати на страхування цих товарiв.
При визначеннi митної вартостi до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, не допускається включення нiяких iнших витрат, крiм тих, що передбаченi у цiй статтi. До митної вартостi не включаються нижченаведенi витрати або кошти за умови видiлення їх з цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за оцiнюванi товари, якi документально пiдтверджено та якi пiддаються обчисленню:
а) плата за будiвництво, спорудження, складення, технiчне обслуговування або технiчну допомогу, здiйсненi пiсля ввезення iмпортних товарiв, таких як промислова установка, машини або обладнання;
б) витрати на транспортування пiсля ввезення;
в) податки та збори (обов'язковi платежi), якi справляються в Українi.
Метод визначення митної вартостi за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються (вартостi операцiї), використовується в разi, якщо:
1) немає жодних обмежень щодо прав покупця (iмпортера) на використання оцiнюваних товарiв, за винятком тих, що:
а) встановлюються законом чи запроваджуються органами державної влади в Українi;
б) обмежують географiчний регiон, у якому товари можуть бути перепроданi (вiдчуженi повторно);
в) не впливають значною мiрою на вартiсть товару;
2) стосовно продажу оцiнюваних товарiв або їх цiни вiдсутнi будь-якi умови або застереження, що унеможливлюють визначення вартостi цих товарiв;
3) жодна частина виручки вiд будь-якого подальшого перепродажу, розпорядження або використання товарiв покупцем не надiйде прямо чи опосередковано продавцевi, якщо тiльки не може бути зроблено вiдповiдне коригування вiдповiдно до положень частини другої цiєї статтi;
4) покупець i продавець не є пов'язаними мiж собою особами або хоч i є пов'язаними мiж собою особами, але цi вiдносини не вплинули на цiну товарiв. За наявностi достатнiх пiдстав вважати, що зазначенi вiдносини вплинули на цiну оцiнюваних товарiв, митний орган повинен повiдомити про це декларантовi та надати йому можливiсть для вiдповiдi та доказу вiдсутностi впливу взаємозв'язку продавця i покупця на цiну, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за оцiнюванi товари. На вимогу декларанта таке повiдомлення здiйснюється у письмовiй формi.
Для цiлей цього Кодексу особи вважаються пов'язаними мiж собою тiльки в разi, якщо:
1) вони є посадовими особами або керiвниками пiдприємств один у одного;
2) вони є партнерами у спiльнiй пiдприємницькiй або iншiй дiяльностi, яку не заборонено законодавством;
3) вони є роботодавцем i найманим працiвником;
4) будь-яка особа прямо чи опосередковано володiє, контролює або утримує 5 чи бiльше вiдсоткiв випущених акцiй, що дають право голосу, або акцiй обох з них;
5) один з них прямо або опосередковано контролює iншого;
6) обидва вони прямо або опосередковано контролюються третьою особою;
7) разом вони прямо або опосередковано контролюють третю особу;
8) вони є членами однiєї сiм'ї.
Особи, одна з яких є одноосiбним агентом, одноосiбним дистриб'ютором чи одноосiбним концесiонером iншої, як би це не називалося, вважаються пов'язаними для цiлей цього Кодексу, якщо вони пiдпадають хоча б пiд один з критерiїв частини п'ятої цiєї статтi.
При продажу товарiв мiж пов'язаними особами вартiсть операцiї береться за основу для визначення митної вартостi оцiнюваних товарiв за першим методом, якщо декларант доведе, що така вартiсть є максимально наближеною до вартостi однiєї з нижченаведених операцiй, яка здiйснювалася одночасно з оцiнюваними товарами або майже в той же час:
1) вартостi операцiї при продажу непов'язаним покупцям iдентичних або подiбних (аналогiчних) товарiв для експорту в Україну;
2) митної вартостi iдентичних або подiбних (аналогiчних) товарiв, визначеної згiдно з положеннями статтi 271 цього Кодексу;
3) митної вартостi iдентичних або подiбних (аналогiчних) товарiв, визначеної згiдно з положеннями статтi 272 цього Кодексу.
У разi застосування вимог частини сьомої цiєї статтi належним чином враховується наявна у митного органу та подана декларантом iнформацiя щодо рiзницi в комерцiйних умовах продажу, кiлькiсних показниках, елементах i витратах, зазначених у частинi другiй цiєї статтi, та витратах, якi звичайно понесенi продавцем при продажу, коли продавець i покупець не пов'язанi мiж собою, i не понесенi продавцем при продажу, коли продавець i покупець пов'язанi мiж собою.
Визначення вартостi операцiй, зазначених у пунктах 1 - 3 частини сьомої цiєї статтi, здiйснюється за iнiцiативою декларанта i тiльки з метою порiвняння. Вартiсть цих операцiй не може використовуватися замiсть вартостi операцiй з оцiнюваними товарами.
Використанi декларантом вiдомостi повиннi бути об'єктивними, пiддаватися обчисленню та пiдтверджуватися документально.
Стаття 268. Метод визначення митної вартостi за цiною договору щодо iдентичних товарiв
У разi якщо митна вартiсть iмпортованих товарiв не може бути визначена згiдно з положеннями статтi 267 цього Кодексу, за митну вартiсть береться вартiсть операцiї з iдентичними товарами, якi продаються на експорт в Україну з тiєї ж країни i час експорту яких збiгається з часом експорту оцiнюваних товарiв або є максимально наближеним до нього.
При застосуваннi цього методу визначення митної вартостi за основу береться вартiсть операцiї з iдентичними товарами з дотриманням умов, зазначених у цiй статтi. При цьому пiд iдентичними розумiються товари, однаковi за всiма ознаками з оцiнюваними товарами, у тому числi за такими, як:
1) фiзичнi характеристики;
2) якiсть та репутацiя на ринку;
3) країна походження;
4) виробник.
Незначнi зовнiшнi вiдмiнностi не можуть бути пiдставою для вiдмови у розглядi товарiв як iдентичних, якщо в цiлому такi товари вiдповiдають вимогам частини другої цiєї статтi.
Цiна договору щодо iдентичних товарiв береться за основу для визначення митної вартостi товарiв, якщо цi товари ввезено приблизно в тiй же кiлькостi та на тих же комерцiйних умовах, що й оцiнюванi товари.
У разi вiдсутностi такого продажу використовується вартiсть операцiї з iдентичними товарами, якi продавалися в Україну в iншiй кiлькостi та/або на iнших комерцiйних умовах. При цьому їх цiна коригується з урахуванням зазначених розбiжностей незалежно вiд того, чи веде це до збiльшення або зменшення вартостi. Iнформацiя, що використовується при здiйсненнi коригування, повинна бути документально пiдтверджена.
У разi якщо кошти та витрати, зазначенi в пунктах 5 - 7 частини другої статтi 267 цього Кодексу, включаються у вартiсть операцiї, здiйснюється коригування для врахування значної рiзницi в таких коштах i витратах мiж оцiнюваними товарами та вiдповiдними iдентичними товарами, що зумовлено рiзницею у вiдстанях i способах транспортування.
У разi якщо для цiлей застосування цього методу виявляється бiльше, нiж одна вартiсть операцiї з iдентичними товарами, для визначення митної вартостi оцiнюваних товарiв використовується найменша така вартiсть.
Стаття 269. Метод визначення митної вартостi за цiною договору щодо подiбних (аналогiчних) товарiв
У разi якщо митна вартiсть iмпортованих товарiв не може бути визначена згiдно з положеннями статей 267 та 268 цього Кодексу, за митну вартiсть береться вартiсть операцiї з подiбними (аналогiчними) товарами, якi продаються на експорт в Україну i час експорту яких збiгається з часом експорту оцiнюваних товарiв або є максимально наближеним до нього.
Пiд подiбними (аналогiчними) розумiються товари, якi хоч i не є однаковими за всiма ознаками, але мають схожi характеристики i складаються iз схожих компонентiв, завдяки чому виконують однаковi функцiї порiвняно з товарами, що оцiнюються, та вважаються комерцiйне взаємозамiнними.
Для визначення, чи є товари подiбними (аналогiчними), враховуються такi ознаки:
1) якiсть, наявнiсть торгової марки та їх репутацiя на ринку;
2) країна походження;
3) виробник.
Цiна договору щодо подiбних (аналогiчних) товарiв береться за основу для визначення митної вартостi товарiв, якщо цi товари ввезено приблизно в тiй же кiлькостi i на тих же комерцiйних умовах, що й оцiнюванi товари.
У разi якщо такого продажу не виявлено, використовується вартiсть операцiї з подiбними (аналогiчними) товарами, якi продавалися в Україну в iншiй кiлькостi та/або на iнших комерцiйних умовах. При цьому їх цiна коригується з урахуванням зазначених розбiжностей незалежно вiд того, чи веде це до збiльшення або зменшення вартостi. Iнформацiя, що використовується при здiйсненнi коригування, повинна бути документально пiдтверджена.
У разi якщо кошти та витрати, зазначенi в пунктах 5 - 7 частини другої статтi 267 цього Кодексу, включаються у вартiсть операцiї, здiйснюється коригування для врахування значної рiзницi у таких коштах i витратах мiж оцiнюваними товарами та вiдповiдними подiбними (аналогiчними) товарами, що зумовлено рiзницею у вiдстанях i способах транспортування.
У разi якщо для цiлей застосування цього методу виявляється бiльше, нiж одна вартiсть операцiї з подiбними (аналогiчними) товарами, для визначення митної вартостi оцiнюваних товарiв використовується найменша така вартiсть.
Стаття 270. Застереження щодо умов застосування методiв визначення митної вартостi товарiв за цiною договору щодо iдентичних товарiв та за цiною договору щодо подiбних (аналогiчних) товарiв
Товари не вважаються iдентичними або подiбними (аналогiчними) оцiнюваним, якщо вони не виробленi в тiй же країнi, що i товари, якi оцiнюються.
Товари, виготовленi не виробником оцiнюваних товарiв, а iншою особою, беруться до уваги лише в разi, якщо немає нi iдентичних, нi подiбних (аналогiчних) товарiв, виготовлених особою - виробником товарiв, якi оцiнюються.
Товари не вважаються iдентичними чи подiбними (аналогiчними) оцiнюваним, якщо їх проектування, дослiдно-конструкторськi роботи, художнє оформлення, дизайн, ескiзи, креслення, а також iншi аналогiчнi роботи виконано в Українi.
Стаття 271. Метод визначення митної вартостi на основi вiднiмання вартостi
У разi якщо митна вартiсть iмпортних товарiв не може бути визначена вiдповiдно до положень статей 267 - 270 цього Кодексу, їх митна вартiсть визначається згiдно з положеннями цiєї статтi на основi вiднiмання вартостi, крiм випадкiв, коли на вимогу декларанта порядок застосування цiєї статтi та статтi 272 може бути зворотним.
У разi якщо оцiнюванi, iдентичнi чи подiбнi (аналогiчнi) товари продаються (вiдчужуються) на митнiй територiї України у незмiнному станi, для визначення митної вартостi товарiв за цим методом за основу береться цiна одиницi товару, за якою найбiльша партiя оцiнюваних, iдентичних чи подiбних (аналогiчних) iмпортних товарiв продається на територiї України покупцю, що не є пов'язаною з продавцем особою, одночасно або у час, максимально наближений до дати ввезення оцiнюваних товарiв, за умови вирахування, якщо вони можуть бути видiленi, таких компонентiв:
1) витрат на виплату комiсiйних, що були фактично сплаченi або пiдлягають сплатi, чи звичайних торговельних надбавок, якi робляться для одержання прибутку та покриття загальних витрат у зв'язку з продажем на митнiй територiї України товарiв того ж класу та виду. Товарами одного класу та виду є товари, якi пiдпадають пiд групу або спектр товарiв, що виробляються конкретною галуззю чи сектором промисловостi та включають iдентичнi або подiбнi (аналогiчнi) товари. Поняття "товари того ж класу або виду" включає товари, iмпортованi з тiєї ж країни, що й оцiнюванi товари, а також товари, ввезенi з iнших країн.
Сума прибутку та загальних витрат, до яких належать прямi та непрямi витрати, пов'язанi iз збутом зазначених товарiв, повинна братися в цiлому. Числове значення витрат для цiлей вирахування цiєї суми визначається на основi iнформацiї, поданої декларантом, якщо тiльки цифри декларанта не є несумiсними з даними, одержаними при продажу в Українi ввезених (iмпортних) товарiв того ж класу або виду. Якщо данi декларанта несумiснi з такими даними, сума для обчислення прибутку та загальних витрат може ґрунтуватися на iншiй вiдповiднiй iнформацiї, а не тiй, що надана декларантом.
При визначеннi комiсiйних або звичайних прибуткiв та загальних витрат вiднесення товарiв до "товарiв того ж класу або виду" повинно здiйснюватися в кожному конкретному випадку з посиланням на вiдповiднi обставини;
2) звичайних витрат, понесених в Українi на навантаження, вивантаження, транспортування, страхування, та iнших пов'язаних з такими операцiями витрат;
3) сум ввiзного (iмпортного) мита, податкiв, зборiв та iнших обов'язкових платежiв, що пiдлягають сплатi в Українi у зв'язку з ввезенням (iмпортом) чи продажем (вiдчуженням) товарiв.
У разi якщо нi оцiнюванi, нi iдентичнi чи подiбнi (аналогiчнi) товари не продаються в Українi одночасно або в час, максимально наближений до дати ввезення оцiнюваних товарiв в Україну, митна вартiсть таких товарiв визначається на основi цiни одиницi товару, за якою вiдповiдно оцiнюванi або iдентичнi чи подiбнi (аналогiчнi) з оцiнюваними товари продаються в Українi в кiлькостi, достатнiй для встановлення цiни за одиницю такого товару, в тому ж станi, в якому вони були ввезеш, на найбiльш ранню дату пiсля ввезення товарiв, якi оцiнюються, але до закiнчення 90 днiв пiсля їх ввезення.
У разi вiдсутностi випадкiв продажу оцiнюваних, iдентичних чи подiбних (аналогiчних) товарiв у такому ж станi, в якому вони перебували на момент ввезення в Україну, на вимогу декларанта митна вартiсть таких товарiв визначається на основi цiни одиницi товару, за якою зазначенi товари продаються в Українi пiсля подальшої обробки (переробки) найбiльшою партiєю особам, не пов'язаним з особами, в яких вони купують такi товари. При цьому робляться вiдповiднi поправки на вартiсть, додану такою обробкою (переробкою), та вирахування, передбаченi пунктами 1 - 3 частини другої цiєї статтi.
Вирахування вартостi, доданої подальшою обробкою (переробкою), повиннi ґрунтуватися на даних, якi є об'єктивними, пiдтверджуються документально, пiддаються обчисленню та належать до вартостi такої роботи. За основу для обчислень беруться прийнятi промисловi формули, рецепти, методи будiвництва та iнша галузева практика.
Положення частини четвертої цiєї статтi не застосовуються в разi, якщо:
1) у результатi подальшої обробки ввезенi товари втрачають свою iдентичнiсть, крiм випадкiв, коли, незважаючи на втрату iдентичностi ввезених товарiв, величина вартостi, доданої обробкою, може бути точно визначена;
2) ввезенi товари зберiгають свою iдентичнiсть, але становлять настiльки незначний вiдсоток продажу їх в Українi, що використання цього методу оцiнювання буде невиправданим.
Можливiсть застосування положень частини четвертої цiєї статтi визначається в кожному конкретному випадку залежно вiд конкретних обставин.
Стаття 272. Метод визначення митної вартостi товарiв на основi додавання вартостi (обчислена вартiсть)
Для визначення митної вартостi товарiв на основi додавання вартостi (обчислена вартiсть) за основу береться надана виробником товарiв, якi оцiнюються, або вiд його iменi iнформацiя про їх вартiсть, яка повинна складатися iз сум:
1) вартостi матерiалiв та витрат, понесених виробником при виробництвi оцiнюваних товарiв. Така iнформацiя повинна базуватися на комерцiйних рахунках виробника за умови, що такi рахунки сумiснi iз загальновизнаними принципами бухгалтерського облiку, якi застосовуються в країнi, де цi товари виробляються;
2) обсягу прибутку та загальних витрат, що дорiвнює сумi, яка звичайно вiдображається при продажу товарiв того ж класу або виду, що й оцiнюванi товари, якi виготовляються виробниками у країнi експорту для експорту в Україну;
3) загальних витрат при продажу в Україну з країни вивезення товарiв того ж класу або виду, тобто витрат на завантаження, розвантаження та обробку оцiнюваних товарiв, їх транспортування до аеропорту, порту або iншого мiсця ввезення на митну територiю України, витрат на страхування цих товарiв та iнших витрат, пов'язаних iз ввезенням цих товарiв в Україну.
Посадова особа митного органу не може вимагати або примушувати будь-яку особу, яка не є резидентом, надавати для вивчення або дозволяти одержувати доступ до будь-якого рахунка чи iнших записiв для цiлей визначення обчисленої вартостi. Iнформацiя, подана виробником товарiв для цiлей визначення митної вартостi згiдно з положеннями цiєї статтi, може бути перевiрена в країнi - виробниковi товарiв органами влади України за згодою виробника i за умови повiдомлення заздалегiдь уряду країни - виробника товарiв та за вiдсутностi заперечень проти такої перевiрки.
У разi якщо митна вартiсть товарiв не може бути визначена шляхом послiдовного використання методiв, зазначених у статтях 267 - 272 цього Кодексу, митна вартiсть оцiнюваних товарiв визначається з використанням способiв, якi не суперечать законам України i є сумiсними з вiдповiдними принципами i положеннями Генеральної угоди з тарифiв i торгiвлi (ГАТТ).
Митна вартiсть, визначена згiдно з положеннями цiєї статтi, повинна щонайбiльшою мiрою ґрунтуватися на ранiше визначенiй за методами 1 - 6 митнiй вартостi, однак при визначеннi митної вартостi вiдповiдно до цiєї статтi допускається гнучкiсть при застосуваннi цих методiв.
Митна вартiсть iмпортних товарiв не визначається згiдно з положеннями цiєї статтi на пiдставi:
1) цiни товарiв українського походження на внутрiшньому ринку України;
2) системи, яка передбачає прийняття для митних цiлей вищої з двох альтернативних вартостей;
3) цiни товарiв на внутрiшньому ринку країни-експортера;
4) вартостi виробництва, iншої, нiж обчислена вартiсть, визначена для iдентичних або подiбних (аналогiчних) товарiв вiдповiдно до положень статтi 272 цього Кодексу;
5) цiни товарiв, що поставляються з країни-експортера до третiх країн;
6) мiнiмальної митної вартостi;
7) довiльної чи фiктивної вартостi.
Якщо ця стаття застосовується митним органом, на вимогу декларанта, митний орган зобов'язаний письмово поiнформувати його про митну вартiсть, визначену вiдповiдно до положень цiєї статтi, та про використаний при цьому метод";
Глава 48. Митна вартiсть товарiв, що вивозяться (експортуються) з України
Стаття 274. Визначення митної вартостi товарiв, що вивозяться (експортуються) з України
Митна вартiсть товарiв, що вивозяться (експортуються) з України на пiдставi договору купiвлi-продажу або мiни, визначається на основi цiни, яку було фактично сплачено або яка пiдлягає сплатi за цi товари на момент перетинання митного кордону України.
До митної вартостi товарiв, що вивозяться (експортуються), також включаються фактичнi витрати, якщо вони не були ранiше до неї включенi:
а) на навантаження, вивантаження, перевантаження, транспортування та страхування до пункту перетинання митного кордону України;
б) комiсiйнi та брокерськi винагороди;
в) лiцензiйнi та iншi платежi за використання об'єктiв права iнтелектуальної власностi, якi покупець повинен прямо чи побiчно здiйснити як умову продажу (експорту) товарiв, якi оцiнюються.
Митна вартiсть товарiв, що вивозяться (експортуються) з України на пiдставi договору, вiдмiнного вiд договорiв купiвлi-продажу чи мiни, визначається на основi цiни, пiдтвердженої комерцiйними, транспортними, банкiвськими, бухгалтерськими та iншими документами, що мiстять вiдомостi про вартiсть товарiв, якi оцiнюються, з урахуванням витрат на транспортування та страхування товарiв до пункту перетинання митного кордону України.
У разi встановлення цiнових обмежень пiд час вивезення (експорту) окремих товарiв (iндикативнi цiни, граничнi рiвнi цiн, цiни, встановленi в результатi антидемпiнгових розслiдувань тощо) митна вартiсть таких товарiв у разi вивезення (експорту) їх з України визначається з урахуванням положень, що визначають порядок застосування зазначених обмежень";
(У редакцiї Закону України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 275. Декларування митної вартостi
1) обмеження щодо прав продавця (експортера) на товари, що оцiнюються, за винятком:
а) обмежень, встановлених законами;
б) обмежень, що iстотно не впливають на цiну товарiв;
б) учасники угоди є спiввласниками пiдприємства;
в) учасники угоди пов'язанi трудовими вiдносинами;
ґ) обидва учасники угоди перебувають пiд прямим чи непрямим контролем третьої особи;
д) учасники угоди спiльно, прямо чи непрямо контролюють третю особу;
е) один з учасникiв угоди прямо чи непрямо контролює iншого учасника угоди;
є) учасники угоди - фiзичнi особи чи посадовi особи пiдприємств - учасникiв угоди є родичами.
Роздiл XII
КРАЇНА ПОХОДЖЕННЯ ТОВАРУ
Стаття 276. Мета визначення країни походження товару
Стаття 277. Визначення країни походження товару
Стаття 278. Товари, повнiстю виробленi у країнi
Товарами, повнiстю виробленими у країнi, вважаються:
2) рослинна продукцiя, вирощена та зiбрана на її територiї;
3) живi тварини, що народилися i вирощенi в цiй країнi;
4) продукцiя, одержана вiд тварин, вирощених у цiй країнi;
5) продукцiя мисливського, рибальського та морського промислiв;
6) 6) продукцiя морського промислу, видобута та/або вироблена у Свiтовому океанi суднами цiєї країни;
9) товари, виробленi у цiй країнi виключно з продукцiї, зазначеної у пунктах 1-8 цiєї статтi.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 279. Критерiй достатньої переробки товару
У разi якщо у виробництвi товару беруть участь двi або бiльше країн, походження товару визначається згiдно з критерiєм достатньої переробки, а саме: країною походження товару вважається країна, в якiй було здiйснено повне виготовлення товару або останнi операцiї з його переробки, достатнi для того, щоб товар одержав основнi характернi риси.
Критерiями достатньої переробки є:
1) правило, яке потребує в результатi переробки товару змiни класифiкацiйного коду товару за Українським класифiкатором товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (УКТ ЗЕД) на рiвнi будь-якого з перших чотирьох знакiв;
2) правило адвалерної частки, яке полягає у змiнi вартостi товару в результатi його переробки, коли вiдсоткова частка вартостi використаних матерiалiв або доданої вартостi досягає фiксованої частки у вартостi кiнцевого товару;
3) виконання виробничих i технологiчних операцiй, якi можуть не вести в результатi переробки товару до змiни його коду або вартостi згiдно з правилом адвалерної частки, але з дотриманням певних умов вважаються достатнiми для визнання товару походженням iз тiєї країни, де такi операцiї мали мiсце.
Такi критерiї достатньої переробки, як правило адвалерної частки та виконання виробничих i технологiчних операцiй, встановлюються та застосовуються для конкретних товарiв або конкретної країни (країн) у порядку, що визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Якщо стосовно конкретного товару або конкретної країни (країн) такi критерiї достатньої переробки, як правило адвалерної частки та виконання виробничих i технологiчних операцiй не встановлено, то застосовується правило, згiдно з яким товар вважається пiдданим достатнiй переробцi, якщо в результатi його переробки змiнено класифiкацiйний код товару за Українським класифiкатором товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (УКТ ЗЕД) на рiвнi будь-якого з перших чотирьох знакiв.
У разi застосування правила адвалерної частки вартiсть товару, одержаного в результатi переробки в цiй країнi, визначається на базi цiни франко-завод виробника товару. Вартiсть складових цього товару, що походять з iнших країн, визначається за їх митною вартiстю, а тих складових, походження яких не визначено, - за встановленою цiною першого їх продажу в цiй країнi.
(У редакцiї Закону України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 280. Додатковi положення щодо визначення критерiю достатньої переробки товару
Не визнаються такими, що вiдповiдають критерiю достатньої переробки:
1) операцiї, пов'язанi iз забезпеченням збереження товарiв пiд час зберiгання чи транспортування;
2) операцiї щодо пiдготовки товарiв до продажу та транспортування (роздрiбнення партiї, формування вiдправлень, сортування, перепакування);
3) простi складальнi операцiї - операцiї, якi здiйснюються шляхом складання виробiв за допомогою простого крiпильного матерiалу (гвинтiв, гайок, болтiв тощо) чи клепання або монтажу готових вузлiв за допомогою зварювання (за винятком виготовлення складних виробiв шляхом зварювання), а також iншi операцiї (регулювання, контроль, заправка робочою рiдиною тощо), необхiднi у процесi складання i не пов'язанi з переробкою (обробкою) товарiв, незалежно вiд кiлькостi та складностi таких операцiй;
4) змiшування товарiв (компонентiв) без надання одержанiй продукцiї характеристик, що iстотно вiдрiзняють її вiд вихiдних складових;
5) комбiнацiя двох чи бiльшої кiлькостi зазначених вище операцiй;
6) забiй тварин.
(У редакцiї Закону України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 281. Визначення країни походження товарiв, якщо товари поставляються партiями
Умовою застосування цього правила є:
2) документальне пiдтвердження помилковостi роздрiбнення товару на кiлька партiй;
3) поставка всiх партiй товарiв з однiєї країни одним постачальником;
4) ввезення всiх партiй товарiв через один i той же митний орган (митний пост);
Стаття 282. Пiдтвердження походження товару
Для пiдтвердження походження товару митний орган у передбачених законом випадках має право вимагати подання сертифiката про походження такого товару.
У разi вивезення товарiв з митної територiї України сертифiкат про походження товару, в тих випадках, коли вiн необхiдний i це вiдображено у нацiональних правилах країни ввезення чи передбачено мiжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку, видається органом, уповноваженим на це Президентом України.
У разi ввезення товару на митну територiю України сертифiкат про походження товару подається обов'язково:
1) на товари, що походять з країн, яким Україна надає преференцiї за Митним тарифом України;
2) на товари, ввезення яких з вiдповiдної країни регулюється кiлькiсними обмеженнями (квотами) чи iншими заходами регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
3) якщо це передбачено мiжнародними договорами України, укладеними в установленому законом порядку, а також законодавством України в галузi охорони довкiлля, здоров'я населення, захисту прав споживачiв, громадського порядку, державної безпеки та iнших життєво важливих iнтересiв України;
4) у випадках, коли у документах, якi подаються для митного оформлення, немає вiдомостей про походження товарiв або у митного органу є достатнi пiдстави вважати, що декларуються недостовiрнi вiдомостi про походження товарiв.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 07.10.2010р. N 2592-VI) |
Стаття 283. Сертифiкат про походження товару
1) письмову заяву експортера (постачальника чи виробника) про країну походження товару;
У разi втрати сертифiката приймається його офiцiйно завiрений дублiкат.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 284. Пiдстави для вiдмови у випуску товару
До товарiв може застосовуватися (вiдновлюватися) режим найбiльшого сприяння за умови одержання належним чином оформленого посвiдчення про їх походження не пiзнiше нiж через один рiк з дати здiйснення митного оформлення.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 285. Деякi особливостi визначення країни походження товару
Для цiлей визначення країни походження товару не враховується походження енергiї, машин та iнструментiв, що використовуються для його виробництва або переробки.
Приладдя, запаснi частини та iнструменти, використовуванi в машинах, пристроях, агрегатах або транспортних засобах, вважаються такими, що походять з тiєї самої країни, що i цi машини, пристрої, агрегати або транспортнi засоби, за умови їх ввезення та продажу разом iз зазначеними машинами, пристроями, агрегатами або транспортними засобами i вiдповiдностi їх комплектацiї та кiлькостi звичайно використовуваним атрибутам, запасним частинам i приладдям.
Країна походження упаковки, в якiй товар ввозиться на митну територiю України, вважається тiєю ж, що i країна самого товару, крiм випадкiв, коли нацiональне законодавство країни ввезення передбачає її окреме декларування для тарифних цiлей. У цих випадках країна походження упаковки визначається окремо вiд країни походження товару.
Повнiстю виробленi або пiдданi достатнiй переробцi товари режиму найбiльшого сприяння або преференцiйного режиму визначаються на пiдставi положень цього Кодексу, законiв України, а також мiжнародних договорiв, укладених в установленому законом порядку.
Особливостi визначення країни походження товару, що ввозиться з територiй спецiальних (вiльних) економiчних зон, розташованих на територiї України, встановлюються законом".
(У редакцiї Закону України вiд 22.12.2005р. N 3269-IV) |
Стаття 286. Митнi пiльги для дипломатичних представництв iноземних держав
Стаття 290. Надання митних пiльг консульським установам iноземних держав та членам їх персоналу
Стаття 292. Митнi пiльги для iноземних дипломатичних i консульських кур'єрiв
Стаття 293. Митнi пiльги для представникiв та членiв делегацiй iноземних держав
Стаття 297. Декларування товарiв представництв iноземних держав та мiжнародних органiзацiй в Українi
Товари, призначенi для офiцiйного (службового) користування представництв iноземних держав та мiжнародних органiзацiй, пiдлягають декларуванню митним органам та пропускаються в Україну в режимi iмпорту.
(У редакцiї Закону України вiд 01.07.2004р. N 1970-IV) |
Стаття 298. Декларування товарiв представництв iноземних фiрм в Українi
Товари, призначенi для особистого користування осiб, якi мають митнi пiльги, декларуються митним органам за мiсцем акредитацiї чи перебування цих осiб та пропускаються в Україну в режимi iмпорту.
(У редакцiї Закону України вiд 01.07.2004р. N 1970-IV) |
Стаття 301. Декларування товарiв дипломатичних представництв України, що знаходяться за кордоном
Глава 51. Тарифнi пiльги (тарифнi преференцiї)
Стаття 302. Поняття тарифних пiльг (тарифних преференцiй)
Стаття 303. Завдання митної статистики
Спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузi митної справи забезпечує:
3) захист статистичної iнформацiї, яка вiдповiдно до законодавства України не пiдлягає розголошенню.
Стаття 304. Система митної статистики
Митна статистика є складовою частиною загальнодержавної системи статистичного облiку i звiтностi.
Стаття 305. Митна статистика зовнiшньої торгiвлi
Стаття 306. Спецiальна митна статистика
Стаття 307. Документи та вiдомостi, що використовуються для формування митної статистики
Стаття 308. Використання iнформацiї, що надається митним органам
Статистична та iнша iнформацiя, надана митним органам вiдповiдно до цього Кодексу, iнших законiв України, а також мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку, використовується виключно для митних цiлей.
Iнформацiя щодо обсягiв експорту та iмпорту конкретних видiв товарiв може надаватися лише органам, якi ведуть державну статистику, а iнформацiя щодо експортно-iмпортних операцiй конкретних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi - тiльки органам досудового слiдства у зв'язку з розслiдуванням кримiнальних справ, а також на письмову вимогу державного уповноваженого Антимонопольного комiтету України, голови територiального вiддiлення Антимонопольного комiтету України у зв'язку iз розслiдуванням ними антиконкурентних узгоджених дiй iз зазначенням у нiй пiдстав для її надання.
Iнформацiя, яка становить державну, комерцiйну, банкiвську або iншу таємницю, що охороняється законом, а також конфiденцiйна iнформацiя не пiдлягає розголошенню або використанню посадовими особами митних органiв для особистих цiлей, не може надаватися органам державної влади та органам мiсцевого самоврядування, їх посадовим та службовим особам, установам, органiзацiям, пiдприємствам та громадянам, за винятком випадкiв, передбачених законом.
(Iз доповненнями, внесеними згiдно iз Законом України вiд 31.05.2005р. N 2596-IV) |
Стаття 309. Використання митної статистики з питань зовнiшньої торгiвлi
Статистична iнформацiя з питань зовнiшньої торгiвлi використовується для:
1) визначення стратегiї, тактики та основних напрямiв розвитку зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
3) проведення переговорiв з торговельно-економiчних питань;
4) застосування методiв тарифного i нетарифного регулювання;
6) визначення ринкiв збуту товарiв;
7) формування статистики зовнiшньоекономiчних зв'язкiв України.
Стаття 310. Вiдомчi класифiкатори
Класифiкатори, зазначенi у частинi першiй цiєї статтi, використовуються виключно для митних цiлей.
Роздiл XV
УКРАЇНСЬКА КЛАСИФIКАЦIЯ ТОВАРIВ
ЗОВНIШНЬОЕКОНОМIЧНОЇ ДIЯЛЬНОСТI
Глава 53. Ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi
Стаття 312. Порядок ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi
деталiзацiю УКТЗЕД на нацiональному рiвнi та введення додаткових одиниць вимiру;
прийняття рiшень щодо класифiкацiї та кодування товарiв в УКТЗЕД;
поширення iнформацiї про застосування УКТЗЕД;
ведення та зберiгання еталонного примiрника УКТЗЕД (у паперовому та електронному виглядi);
органiзацiю роботи з видання i поширення УКТЗЕД та пояснень до УКТЗЕД;
здiйснення iнших функцiй, необхiдних для ведення УКТЗЕД.
Стаття 313. Класифiкацiя товарiв
Стаття 314. Надання зразкiв товарiв пiд час здiйснення класифiкацiї товарiв
Роздiл XVI
ВЕРИФIКАЦIЯ СЕРТИФIКАТIВ ПРО ПОХОДЖЕННЯ ТОВАРIВ З
УКРАЇНИ
Глава 54. Верифiкацiя сертифiкатiв про походження товарiв з України
Стаття 315. Верифiкацiя сертифiкатiв про походження товарiв з України
Роздiл XVII
ЗАПОБIГАННЯ КОНТРАБАНДI
Глава 55. Заходи щодо запобiгання контрабандi
Стаття 317. Контрольованi поставки наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв
Стаття 318. Перемiщення товарiв пiд негласним контролем
Стаття 319. Поняття порушення митних правил
Стаття 320. Вiдповiдальнiсть за порушення митних правил
Вiдповiдальнiсть за порушення митних правил встановлюється цим Кодексом.
Стаття 321. Особливостi вiдповiдальностi за деякi види порушень митних правил
Стаття 322. Види стягнень за порушення митних правил
За порушення митних правил можуть бути накладенi такi стягнення:
Стаття 323. Основнi i додатковi види стягнення
Стаття 327. Забезпечення законностi у разi застосування стягнень до порушникiв митних правил
Стаття 328. Строки накладення стягнень у справах про порушення митних правил
Глава 57. Види порушень митних правил i вiдповiдальнiсть за такi правопорушення
Стаття 329. Порушення режиму зони митного контролю
Стаття 330. Неподання митному органу документiв, необхiдних для здiйснення митного контролю
Стаття 331. Видача товарiв, транспортних засобiв без дозволу митного органу або їх втрата
Стаття 332. Недоставлення до митного органу товарiв, транспортних засобiв, документiв
Стаття 333. Незупинення транспортного засобу
Стаття 334. Вiдправлення транспортного засобу без дозволу митного органу
Вiдправлення без дозволу митного органу транспортного засобу, що перебуває пiд митним контролем, -
Стаття 335. Причалювання до суден, що перебувають пiд митним контролем
Стаття 337. Вантажнi та iншi операцiї, що проводяться без дозволу митного органу
Стаття 338. Пошкодження або втрата митного забезпечення
Стаття 340. Недекларування товарiв, транспортних засобiв
тягне за собою конфiскацiю цих товарiв.
Стаття 345. Перемiщення товарiв через митний кордон України з порушенням прав iнтелектуальної власностi
Ввезення на митну територiю України або вивезення за межi цiєї територiї товарiв, призначених для виробничої або iншої пiдприємницької дiяльностi, з порушенням охоронюваних законом прав iнтелектуальної власностi -
тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмiрi вiд десяти до ста неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян з конфiскацiєю товарiв, що перемiщуються з порушенням права iнтелектуальної власностi, а на посадових осiб пiдприємств - вiд тридцяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян з конфiскацiєю товарiв, що перемiщуються з порушенням права iнтелектуальної власностi.
(У редакцiї Закону України вiд 16.11.2006р. N 359-V) |
Стаття 347. Порушення встановленого порядку знищення (руйнування) товарiв
Стаття 348. Порушення зобов'язання про зворотне вивезення чи зворотне ввезення товарiв
Стаття 349. Порушення зобов'язання про транзит
Стаття 350. Порушення встановленого маршруту перемiщення товарiв
Перемiщення або дiї, спрямованi на перемiщення товарiв, транспортних засобiв через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза мiсцем розташування митного органу або поза часом здiйснення митного оформлення, або з використанням незаконного звiльнення вiд митного контролю внаслiдок зловживання службовим становищем посадовими особами митного органу, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмiрi 100 вiдсоткiв вартостi цих товарiв або транспортних засобiв та їх конфiскацiю, а також конфiскацiю транспортних засобiв, що використовувалися для перемiщення товарiв - безпосереднiх предметiв порушення митних правил через митний кордон України.
Дiї, передбаченi частиною першою цiєї статтi, вчиненi особою, яка протягом року притягалася до вiдповiдальностi за вчинення правопорушення, передбаченого цiєю статтею або статтею 352 цього Кодексу, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмiрi 200 вiдсоткiв вартостi цих товарiв або транспортних засобiв та їх конфiскацiю, а також конфiскацiю транспортних засобiв, що використовувалися для перемiщення товарiв - безпосереднiх предметiв порушення митних правил перемiщення товарiв через митний кордон України.
(У редакцiї Закону України вiд 15.11.2011р. N 4025-VI) |
Перемiщення або дiї, спрямованi на перемiщення товарiв через митний кордон України з приховуванням вiд митного контролю, тобто з використанням спецiально виготовлених сховищ (тайникiв) та iнших засобiв або способiв, що утруднюють виявлення таких товарiв, або шляхом надання одним товарам вигляду iнших, або з поданням митному органу як пiдстави для перемiщення товарiв пiдроблених документiв чи документiв, одержаних незаконним шляхом, або таких, що мiстять неправдивi данi, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмiрi 100 вiдсоткiв вартостi цих товарiв та їх конфiскацiю, а також конфiскацiю товарiв iз спецiально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобiв, що використовувалися для перемiщення товарiв через митний кордон України.
Дiї, передбаченi частиною першою цiєї статтi, вчиненi особою, яка протягом року притягалася до вiдповiдальностi за вчинення правопорушення, передбаченого цiєю статтею або статтею 351 цього Кодексу, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмiрi 200 вiдсоткiв вартостi цих товарiв та їх конфiскацiю, а також конфiскацiю товарiв iз спецiально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобiв, що використовувалися для перемiщення товарiв через митний кордон України.
(У редакцiї Закону України вiд 15.11.2011р. N 4025-VI) |
Зберiгання, перевезення, придбання чи використання товарiв, транспортних засобiв, ввезених на митну територiю України поза митним контролем або з приховуванням вiд митного контролю, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмiрi 100 вiдсоткiв вартостi цих товарiв, транспортних засобiв або їх конфiскацiю.
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 15.11.2011р. N 4025-VI) |
Роздiл XIX
ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО ПОРУШЕННЯ МИТНИХ
ПРАВИЛ
Глава 58. Порядок провадження у справах про порушення митних правил
Стаття 356. Поняття провадження у справi про порушення митних правил
Стаття 357. Правове забезпечення провадження у справах про порушення митних правил
Стаття 358. Порушення справи про порушення митних правил
Стаття 359. Посадовi особи, уповноваженi складати протоколи про порушення митних правил
Протокол про порушення митних правил мають право складати:
Стаття 360. Приводи i пiдстави для порушення справи про порушення митних правил
Приводами i пiдставами для порушення справи про порушення митних правил є:
1) безпосереднє виявлення посадовими особами митного органу порушення митних правил;
Стаття 361. Мова, якою здiйснюється провадження у справi про порушення митних правил
Стаття 363. Протокол про порушення митних правил
Протокол про порушення митних правил повинен мiстити такi данi:
1) дату i мiсце його складення;
2) посаду, прiзвище, iм'я, по батьковi посадової особи, яка склала протокол;
4) мiсце, час вчинення та суть порушення митних правил;
5) посилання на статтю цього Кодексу, що передбачає вiдповiдальнiсть за таке порушення;
6) прiзвища та адреси свiдкiв, якщо вони є;
8) iншi необхiднi для вирiшення справи вiдомостi.
Постанова по такiй справi виноситься у строки, передбаченi частиною другою статтi 328 цього Кодексу.
Стаття 365. Особи, якi беруть участь у провадженнi у справах про порушення митних правил
Участь у провадженнi у справах про порушення митних правил беруть:
особи, якi притягуються до вiдповiдальностi за порушення митних правил;
Стаття 366. Права осiб, якi притягуються до вiдповiдальностi за порушення митних правил
Стаття 367. Представники осiб, якi притягуються до вiдповiдальностi за порушення митних правил
Представниками осiб, якi притягуються до вiдповiдальностi за порушення митних правил, можуть бути:
Особиста участь у справi громадянина не позбавляє його права мати по цiй справi представника.
Не можуть бути представниками осiб, якi притягуються до вiдповiдальностi:
1) особи, якi не досягли повнолiття;
2) особи, над якими встановлено опiку, пiклування;
1) знайомитися з матерiалами справи;
4) здiйснювати iншi права, передбаченi законом.
Експертом може бути особа, яка має необхiднi знання для надання вiдповiдного висновку.
Експерт зобов'язаний надати об'єктивнi висновки з поставлених перед ним питань.
знайомитися з матерiалами справи, що стосуються предмета експертизи;
заявляти клопотання про надання йому додаткових матерiалiв, необхiдних для надання висновкiв.
Як перекладач може виступати посадова особа митного органу.
Стаття 371. Свiдок у справi про порушення митних правил
Стаття 372. Понятi у справi про порушення митних правил
Глава 59. Адмiнiстративне затримання
Стаття 374. Мета i порядок застосування адмiнiстративного затримання
Глава 60. Процесуальнi дiї у справi про порушення митних правил та порядок їх проведення
Стаття 375. Мета проведення процесуальних дiй
До процесуальних дiй належать:
1) складання протоколу про порушення митних правил;
2) витребування документiв, необхiдних для провадження у справi про порушення митних правил;
3) вилучення товарiв, транспортних засобiв i документiв;
5) пред'явлення товарiв, транспортних засобiв та документiв для впiзнання;
7) взяття проб та зразкiв для проведення дослiдження (аналiзу, експертизи).
Стаття 376. Витребування документiв, необхiдних для провадження у справi про порушення митних правил
Стаття 377. Вилучення товарiв, транспортних засобiв i документiв
Стаття 378. Проведення митних обстежень
Посадовi особи митних органiв мають право запросити до участi у митному обстеженнi спецiалiстiв.
Стаття 379. Пред'явлення товарiв, транспортних засобiв, документiв для впiзнання
Пред'явлення для впiзнання проводиться в присутностi понятих.
Стаття 380. Експертиза та висновок експерта
Стаття 381. Порядок призначення експертизи
До призначення експерта з'ясовуються необхiднi вiдомостi про його професiоналiзм та компетентнiсть.
Стаття 382. Одержання проб та зразкiв для проведення експертизи
До взяття проб та зразкiв у разi потреби може залучатися експерт.
Про взяття проб та зразкiв складається протокол.
Стаття 383. Доручення на проведення окремих процесуальних дiй
Доручення повинно бути виконано не бiльш як у п'ятиденний строк з дня його одержання.
Стаття 384. Витрати у справi про порушення митних правил
Порядок витрат та розмiр сум, що пiдлягають виплатi, встановлюються законодавством України.
Стаття 385. Вiдшкодування витрат у справi про порушення митних правил
Стаття 386. Органи, уповноваженi розглядати справи про порушення митних правил
Стаття 388. Мiсце розгляду справи про порушення митних правил
Стаття 389. Строк розгляду справи про порушення митних правил
Стаття 391. Види постанов у справi про порушення митних правил
1) про проведення додаткової перевiрки;
2) про накладення адмiнiстративного стягнення;
3) про закриття провадження у справi;
4) про порушення кримiнальної справи про контрабанду.
Стаття 392. Особливостi розгляду судом справ про порушення митних правил
Справа про порушення митних правил розглядається суддею одноособово.
Стаття 393. Оскарження постанов у справах про порушення митних правил
Порядок оскарження постанови суду (суддi) у справi про порушення митних правил та внесення подання прокурором на постанову визначається Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення та iншими законами.
Стаття 394. Перевiрка законностi та обгрунтованостi постанови митного органу
За результатами перевiрки суд або митний орган приймає одне з таких рiшень:
1) про залишення постанови без змiн, а скарги або подання без задоволення;
2) про скасування постанови i надiслання справи на новий розгляд;
3) про скасування постанови та закриття справи;
1) вiдсутнiсть у дiях особи, яка притягується до вiдповiдальностi, ознак порушення митних правил;
2) необ'єктивнiсть або неповнота провадження у справi або необ'єктивнiсть її розгляду;
3) невiдповiднiсть викладених у постановi висновкiв фактичним обставинам справи;
5) неправильна або неповна квалiфiкацiя вчиненого правопорушення;
6) накладення стягнення, не передбаченого цим Кодексом.
Стаття 397. Наслiдки подання скарги або внесення подання
Глава 62. Виконання постанов митних органiв про накладення стягнення за порушення митних правил
Стаття 402. Порядок виконання постанови митного органу про винесення попередження
Стаття 403. Порядок виконання постанови митного органу про накладення штрафу
Стаття 404. Примусове виконання постанови митного органу України або суду щодо накладання штрафу
Штраф вноситься до державного бюджету.
Стаття 405. Виконання постанови суду (суддi) про конфiскацiю
Роздiл XX
ПРАЦIВНИКИ МИТНИХ ОРГАНIВ, СПЕЦIАЛIЗОВАНИХ МИТНИХ
УСТАНОВ ТА ОРГАНIЗАЦIЙ
Глава 63. Посадовi особи митної служби України
Стаття 407. Посадовi особи митної служби України
Стаття 408. Правовий статус посадових осiб митної служби України
Правовий статус посадових осiб митної служби України, їх права та обов'язки визначаються Конституцiєю України, цим Кодексом, а в частинi, що не регулюється ним, - Законом України "Про державну службу".
Стаття 409. Обов'язковiсть законних розпоряджень та вимог посадових осiб митної служби України
Законнi розпорядження та вимоги посадових осiб митної служби України є обов'язковими для виконання.
Стаття 410. Проходження служби i спецiальнi звання посадових осiб митної служби України
У митнiй службi України дiє Дисциплiнарний статут, який затверджується законом.
дiйсний державний радник митної служби;
державний радник митної служби 1 рангу;
державний радник митної служби 2 рангу;
державний радник митної служби 3 рангу;
iнспектор митної служби 1 рангу;
iнспектор митної служби 2 рангу;
iнспектор митної служби 3 рангу;
iнспектор митної служби 4 рангу;
молодший iнспектор митної служби;
Стаття 411. Робочий час посадових осiб митної служби України
Стаття 412. Прийняття на службу до митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй
Посадовi особи митних органiв зобов'язанi дiяти лише на пiдставi, в межах повноважень та у спосiб, що передбаченi Конституцiєю України, цим Кодексом та законами України.
Стаття 413. Присяга та урочисте зобов'язання посадових осiб митної служби України
"Вступаючи на митну службу, урочисто зобов'язуюсь бути вiдданим Українському народу, справi української державностi, неухильно додержуватися вимог Конституцiї України, Митного кодексу України та законодавства України. Зобов'язуюсь активно захищати iнтереси Української держави, її економiчний суверенiтет i безпеку, суворо додержуватися дисциплiни, сумлiнно, на високому професiйному рiвнi виконувати свої службовi обов'язки, зберiгати державну таємницю, охороняти права, свободи i законнi iнтереси громадян".
Стаття 414. Неприпустимiсть участi посадових осiб митної служби України у полiтичних партiях
Посадовi особи митної служби України не можуть бути членами полiтичних партiй.
Стаття 415. Обмеження в роботi за сумiсництвом та заняттi пiдприємницькою дiяльнiстю
Посадовi особи митної служби України не мають права:
3) бути повiреним третiх осiб у митних справах;
Стаття 416. Обмеження в роботi, яка пов'язана iз здiйсненням контролю за роботою близьких родичiв
Глава 64. Пiдготовка, перепiдготовка та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв митної служби України
Стаття 417. Система пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення
квалiфiкацiї працiвникiв митної служби України
1) пiдготовку наукових та науково-педагогiчних кадрiв;
2) пiдготовку фахiвцiв митної справи з вищою освiтою;
3) перепiдготовку працiвникiв митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй;
5) стажування молодих спецiалiстiв, новоприйнятих працiвникiв, кадрового резерву;
6) самостiйне навчання посадових осiб митної служби України.
Стаття 418. Митний заклад освiти
Стаття 419. Науково-педагогiчнi працiвники, керiвники та спецiалiсти митних закладiв освiти
Глава 65. Правовий захист працiвникiв митної служби України
Стаття 422. Гарантування захисту життя, здоров'я i майна посадових осiб митної служби України
Посадовi особи митної служби України перебувають пiд захистом закону. Захист життя, здоров'я, честi, гiдностi, майна цих посадових осiб та членiв їхнiх сiмей вiд злочинних посягань, iнших протиправних дiй здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про державний захист працiвникiв суду i правоохоронних органiв" та забезпечується мiрами вiдповiдальностi, передбаченими Кримiнальним кодексом України та Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення.
Стаття 424. Застосування фiзичної сили
Стаття 425. Застосування спецiальних засобiв
1) вiдбиття нападу на посадових осiб митної служби України або на iнших осiб;
4) припинення фiзичного опору, що чиниться посадовiй особi митної служби України;
Стаття 427. Соцiальнi гарантiї посадовим особам митної служби України
Стаття 428. Гарантiя оплати працi посадових осiб митної служби України
Держава гарантує оплату працi посадових осiб митної служби України з метою створення достатнiх матерiальних умов для незалежного i сумлiнного виконання ними службових обов'язкiв.
(дiю частини другої статтi 428 зупинено на 2007 рiк згiдно iз Законом України вiд 19.12.2006р. N 489-V) | |
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 28.12.2007р. N 107-VI) |
Стаття 429. виключено
(дiю частини четвертої статтi 429 зупинено на 2007 рiк згiдно iз Законом України вiд 19.12.2006р. N 489-V) | |
(Iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 28.12.2007р. N 107-VI) |
Стаття 431. Гарантiї у разi калiцтва i захворювання, вiдшкодування збиткiв
Роздiл XXI
ПРИКIНЦЕВI ПОЛОЖЕННЯ
1. Митний кодекс України набирає чинностi з 1 сiчня 2004 року, крiм частини тринадцятої статтi 71, яка набирає чинностi з моменту набуття Україною членства у Свiтовiй органiзацiї торгiвлi.
(пункт 1 роздiлу XXI iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 24.12.2002р. N 348-IV, у редакцiї Законiв України вiд 27.11.2003р. N 1344-IV, вiд 23.12.2004р. N 2285-IV, вiд 25.03.2005р. N 2505-IV, вiд 20.12.2005р. N 3235-IV, вiд 19.12.2006р. N 489-V, вiд 28.12.2007р. N 107-VI) |
3. Кабiнету Мiнiстрiв України:
привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Кодексом;
вiдповiдно до компетенцiї забезпечити видання нормативно-правових актiв, передбачених цим Кодексом.
4. З набранням чинностi цим Кодексом втрачають чиннiсть:
Закон України "Про митну справу в Українi" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1991 р., N 44, ст. 575; 1994 р., N 20, ст. 116; 2000 р., N 13, ст. 109);
Закон України "Про звiльнення вiд обкладення митом предметiв, якi вивозяться (пересилаються) громадянами за митний кордон України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 26, ст. 114);
Митний кодекс України (Вiдомостi Верховної Ради України, 1992 р., N 16, ст. 203, N 35, ст. 511; 1993 р., N 11, ст. 91, N 12, ст. 107; 1994 р., N 20, ст. 116; 1995 р., N 13, ст. 85; 1997 р., N 35, ст. 218; 1999 р., N 34, ст. 274; 2000 р., N 13, ст. 109, N 38, ст. 318, N 50, ст. 436; 2001 р., N 4, ст. 16, N 23, ст. 117, N 31, ст. 148; 2003 р., N 27, ст. 209), крiм статей 47, 85, 86, 87 та глави 2 "Митнi збори" роздiлу V "Мито та митнi збори", якi втрачають чиннiсть з моменту набуття Україною членства у Свiтовiй органiзацiї торгiвлi.
(абзац четвертий пункту 4 у редакцiї Законiв України вiд 27.11.2003р. N 1344-IV, вiд 23.12.2004р. N 2285-IV, вiд 25.03.2005р. N 2505-IV, вiд 20.12.2005р. N 3235-IV, вiд 19.12.2006р. N 489-V, вiд 28.12.2007р. N 107-VI) |
Президент України | Л.КУЧМА |