УГОДА
мiж Урядом України i Урядом Угорської Республiки про пункти пропуску через державний кордон
Уряд України i Уряд Угорської Республiки (надалi iменуються "Договiрнi Сторони"), прагнучи поглибити добросусiдськi зв'язки та спiвробiтництво, керуючись бажанням полегшити прикордонне та двостороннє пасажирське i вантажне сполучення, розширити пропускну спроможнiсть пунктiв переходiв кордону, домовились про таке:
Стаття 1
Мiж Україною i Угорською Республiкою зараз дiють такi пункти пропуску на державному кордонi:
Чоп-Захонь - для мiжнародного автодорожнього та залiзничного пасажирського i вантажного сполучення з цiлодобовим режимом роботи;
Соловка-Еперєшке - для мiжнародного залiзничного сполучення з цiлодобовим режимом роботи.
Стаття 2
Договiрнi Сторони вiдкриють на спiльному державному кордонi нижчезазначенi пункти спрощеного пропуску:
1. Дзвiнкове-Лонья - в районi прикордонного знаку N 318 - для автодорожнього, крiм автобусiв, спрощеного пропуску через кордон українських i угорських громадян.
2. Косино-Барабаш - в районi прикордонного знаку N 264 - для автодорожнього спрощеного пропуску через кордон українських та угорських громадян.
3. Лужанка-Берегшурань - в районi прикордонного знаку N 187 - для автодорожнього спрощеного пропуску через кордон українських i угорських громадян.
4. Вилок-Тiсабеч - в районi прикордонного знаку N 103 - для автодорожнього, крiм автобусiв, спрощеного пропуску через кордон українських i угорських громадян.
Стаття 3
Договiрнi Сторони прагнутимуть до укладення мiжурядової угоди, на основi якої буде, по можливостi, здiйснюватися спiльний контроль руху через державний кордон у пунктах пропуску, створених вiдповiдно до цiєї Угоди.
Стаття 4
Договiрнi Сторони зобов'язуються вживати необхiдних заходiв для нормального функцiонування пунктiв пропуску через державний кордон.
Стаття 5
Режим i умови роботи пунктiв пропуску, зазначених у статтях 1 i 2, фiксуються у протоколi, узгодженому компетентними органами Сторiн.
Стаття 6
Договiрнi Сторони зобов'язуються найближчим часом розглянути можливiсть:
1. Розширення пропускної спроможностi iснуючих пунктiв пропуску:
Косино-Барабаш - для автомобiльного вантажного сполучення;
Лужанка-Берегшурань - для автомобiльного вантажного сполучення;
Вилок-Тiсабеч - для пасажирського та вантажного сполучення.
2. Створення нових пунктiв пропуску:
Велика Паладь-Мала Паладь; Соломоново-Дьєречке.
Стаття 7
1. Кожна з Договiрних Сторiн з мiркувань пiдтримання громадського порядку, безпеки, санiтарного стану може тимчасово частково або повнiстю припинити дiю положень даної Угоди.
Повiдомлення про припинення або обмеження, а також вiдновлення дiї положень цiєї Угоди повинно бути негайно надiслане компетентними органам iншої Договiрної Сторони у письмовiй формi дипломатичним шляхом.
2. Про тимчасове припинення або обмеження прикордонного руху, пов'язане з запланованим ремонтом об'єктiв того чи iншого пункту пропуску через кордон, Договiрнi Сторони iнформуватимуть одна одну не пiзнiше нiж за 3 мiсяцi до початку ремонтних робiт iз зазначенням строку їх завершення.
Стаття 8
1. Ця Угода пiдлягає схваленню у вiдповiдностi з законодавством Договiрних Сторiн i набирає чинностi через тридцять днiв пiсля обмiну нотами про її схвалення.
2. Ця Угода може змiнюватися i доповнюватися обома Договiрними Сторонами за взаємною згодою шляхом обмiну дипломатичними нотами.
3. Ця Угода укладається на невизначений строк. Кожна з Договiрних Сторiн може дипломатичним шляхом у письмовiй формi денонсувати її, при цьому вона втрачає чиннiсть через тридцять днiв з дати отримання повiдомлення про припинення її дiї.
Здiйснено у м.Будапештi 26 лютого 1993 року у двох примiрниках, кожних українською та угорською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України (пiдпис) |
За Уряд Угорської Республiки (пiдпис) |