ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 23 червня 2003 року | N 51 |
---|
Про внесення змiн до Положення про державний
ветеринарний нагляд та контроль за дiяльнiстю
суб'єктiв господарювання щодо забою тварин,
переробки, зберiгання, транспортування й
реалiзацiї продукцiї тваринного походження
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 8 липня 2003 р. за N 562/7883 |
На виконання статей 12,
17, 33 Закону України
"Про ветеринарну медицину" вiд 15.11.2001, статей 5, 11, 17, 18 Закону України "Про якiсть та
безпеку харчових продуктiв i продовольчої
сировини" вiд 23.12.97, у зв'язку з потребою
здiйснення державного ветеринарно-санiтарного
нагляду i постiйного контролю за забоєм тварин,
переробкою, зберiганням, транспортуванням i
реалiзацiєю продукцiї тваринного походження, у
тому числi сировини тваринного походження на всiх
дiлянках виробництва i зберiгання, а також з метою
забезпечення проведення державної
ветеринарно-санiтарної експертизи цiєї продукцiї
наказую:
1. Унести змiни до Положення про державний ветеринарний нагляд та контроль за дiяльнiстю суб'єктiв господарювання щодо забою тварин, переробки, зберiгання, транспортування й реалiзацiї продукцiї тваринного походження, затвердженого наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини вiд 01.09.2000 N 45 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 31.10.2000 за N 760/4981 (далi - Змiни), що додаються.
2. Зареєструвати цi Змiни у Мiнiстерствi юстицiї України.
3. Начальникам управлiнь державної ветеринарної медицини в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi, мiстах обласного значення, районах здiйснювати ветеринарно-санiтарний нагляд та контроль за органiзацiєю та проведенням ветеринарно-санiтарної експертизи в суб'єктiв господарювання щодо забою тварин, переробки, зберiгання, транспортування й реалiзацiї продукцiї тваринного походження вiдповiдно до чинного законодавства та цих Змiн.
4. Управлiнню забезпечення протиепiзоотичної роботи Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України (Кучерявенко О. О.) довести цей наказ до вiдома установ ветеринарної медицини.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Державного департаменту ветеринарної медицини | П. I. Вербицький |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва | О. В. Кужель |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 23 червня 2003 р. N 51 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 8 липня 2003 р. за N 562/7883 |
Змiни
до Положення про державний ветеринарний нагляд
та контроль за дiяльнiстю суб'єктiв
господарювання щодо забою тварин, переробки,
зберiгання, транспортування й реалiзацiї
продукцiї тваринного походження
1. У назвi Положення та за текстом слово "ветеринарний" замiнити на "ветеринарно-санiтарний".
2. В абзацi першому пункту 1.2 Положення слова "з державними ветеринарними iнспекцiями Автономної Республiки Крим, областей, мiст Києва та Севастополя, мiст, районiв" замiнити словами "в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi, мiстах обласного значення, районах".
3. Пункт 1.3 Положення вилучити.
4. У пунктi 2.2.1 слова "а у мiстах Києвi та Севастополi - мiського управлiння ветеринарної медицини та утримуються за рахунок коштiв мiсцевого бюджету або коштiв, якi отриманi за договорами про надання ветеринарних послуг суб'єкту господарювання" замiнити словами "а в мiстi Києвi - об'єднання державної ветеринарної медицини та утримуються за рахунок коштiв загального та спецiального фондiв Державного бюджету України".
5. Абзац перший пункту 2.3.3 пiсля слова "птахофабрик" та абзац другий пiсля слова "боєнь" доповнити словом "та iнших пiдприємствах".
6. В абзацi другому пункту 2.3.5 Положення слова "(у мiстах Києвi чи Севастополi - мiського управлiння ветмедицини)" замiнити словами "(у мiстi Києвi - об'єднання державної ветеринарної медицини)".
7. Абзац третiй пункту 2.3.5 викласти в такiй редакцiї: "Працiвники лабораторiї утримуються за рахунок коштiв загального та спецiального фондiв Державного бюджету України".
8. Абзац другий пункту 3.3 доповнити словами "на м'ясопереробних пiдприємствах, бойнях та iнших пiдприємствах".
9. Роздiл 3 пiсля пункту 3.3.6 доповнити пунктами 3.3.7 - 3.3.49:
"Обов'язки офiцiйних лiкарiв ветеринарної медицини та їх заступникiв на молокопереробних пiдприємствах:
3.3.7. Облiк суб'єктiв господарювання, зайнятих виробництвом та заготiвлею сирого товарного молока.
3.3.8. Контроль за епiзоотичною ситуацiєю у сировиннiй зонi пiдприємства.
3.3.9. Контроль за правильнiстю оформлення ветеринарних супровiдних документiв, вiдповiднiстю сировини, яка надходить, супровiдним документам, наявнiстю пломб на ємностях.
3.3.10. Недопущення надходження молока, що не пiддавалося попередньому знезараженню з господарств, неблагополучних щодо iнфекцiйних хвороб тварин.
3.3.11. Контроль за поставками молока без дотримання термiнiв очiкування пiсля проведення планових профiлактичних обробок дiйних корiв, а також їх лiкування. Аналiз дослiдження тварин на мастити.
3.3.12. Контроль за санiтарним станом транспортних засобiв, тари, ємностей та iншого iнвентарю, який використовується при перевезеннi молока й молокопродуктiв з ферм та iнших суб'єктiв господарювання.
3.3.13. Вибiрковий лабораторний контроль сирого товарного молока, яке надходить на переробку за показниками безпеки.
3.3.14. Контроль за дотриманням ветеринарно-санiтарних вимог при зберiганнi, пастеризацiї та переробцi молочної сировини.
3.3.15. Вiдбiр зразкiв готової молочної продукцiї для проведення дослiджень за показниками безпеки вiдповiдно до перiодичностi дослiджень, визначеної в установленому порядку.
3.3.16. Оформлення в установленому порядку ветеринарних документiв визначеного зразка на молочну продукцiю.
3.3.17. Перевiрка правильностi ведення ветеринарної документацiї.
Обов'язки офiцiйних лiкарiв ветеринарної медицини та їх заступникiв на рибодобувних пiдприємствах:
3.3.18. Облiк пiдприємств, якi займаються розведенням i виловом (добуванням) риби та iнших водних живих ресурсiв.
3.3.19. Проведення епiзоотологiчної i ветеринарно-санiтарної оцiнки водойм, де ведеться промисел риби та iнших водних живих ресурсiв.
3.3.20. Контроль за виконанням рибодобувними пiдприємствами ветеринарно-санiтарних заходiв на промислових водоймах, плавбазах.
3.3.21. Огляд суден, з яких здiйснюється лов риби, або промислової дiльницi для з'ясування вiдповiдностi знарядь лову, iнвентарю, що використовуються, установленим ветеринарно-санiтарним вимогам, а також мiсць зберiгання i засобiв транспортування рибної продукцiї.
3.3.22. Огляд партiї виловленої риби та iнших водних живих ресурсiв на вiдповiднiсть ветеринарно-санiтарним вимогам.
3.3.23. Вiдбiр зразкiв сировини для проведення ветеринарно-санiтарної експертизи, у тому числi й лабораторних дослiджень.
3.3.24. Оформлення висновкiв щодо можливостi використання продукцiї з харчовою, кормовою, технiчною метою та направлення продукцiї на знезараження, утилiзацiю або знищення.
3.3.25. Оформлення ветеринарних документiв визначеного зразка на рибу та iншi воднi живi ресурси та харчову продукцiю з них.
3.3.26. Перевiрка правильностi ведення ветеринарної документацiї.
Обов'язки офiцiйних лiкарiв ветеринарної медицини та їх заступникiв на рибопереробних пiдприємствах:
3.3.27. Облiк пiдприємств, зайнятих постачанням риби та iнших водних живих ресурсiв.
3.3.28. Контроль за санiтарним станом транспорту, на якому доставляється сировина.
3.3.29. Контроль за правильнiстю оформлення ветеринарних супровiдних документiв; вiдповiднiстю сировини, що надiйшла, супровiдним документам.
3.3.30. Контроль за дотриманням ветеринарно-санiтарних правил при розвантаженнi, складуваннi й зберiганнi сировини, що надiйшла.
3.3.31. Контроль за проведенням ветеринарно-санiтарної оцiнки (ветсанекспертизи) сировини, що надiйшла на переробку.
3.3.32. Контроль за дотриманням технологiчних режимiв при переробцi риби, iнших водних живих ресурсiв та харчової продукцiї з них (за знезараженням з причини перевищення норм паразитологiчної чистоти тощо).
3.3.33. Видача висновкiв про направлення виробничих вiдходiв i забракованої продукцiї на технiчну переробку, утилiзацiю або знищення.
3.3.34. Контроль за станом примiщень, обладнання, iнвентарю, транспортних засобiв i за проведенням дезiнфекцiї, дезiнсекцiї та дератизацiї.
3.3.35. Контроль за умовами зберiгання та маркування риби, iнших водних живих ресурсiв та харчової продукцiї з них.
3.3.36. Вiдбiр зразкiв готової продукцiї для проведення дослiджень за показниками безпеки вiдповiдно до перiодичностi дослiджень, визначеної в установленому порядку.
3.3.37. Оформлення ветеринарних документiв установленого зразка на продукцiю.
3.3.38. Перевiрка правильностi ведення ветеринарної документацiї.
Обов'язки офiцiйних лiкарiв ветеринарної медицини та їх заступникiв на об'єктах громадського харчування i торгiвлi (холодильниках, продовольчих складах, базах, кулiнарних цехах, магазинах, супермаркетах тощо), де проводиться реалiзацiя сировини тваринного походження або її первинна переробка:
3.3.39. Проведення епiзоотологiчної i ветеринарно-санiтарної оцiнки пiдприємств, де здiйснюється виробництво, зберiгання та реалiзацiя продукцiї тваринного походження, а за необхiдностi й пiдприємств-постачальникiв.
3.3.40. Контроль за виконанням цими пiдприємствами вiдповiдних ветеринарно-санiтарних заходiв (дезiнфекцiя, дезiнсекцiя, дератизацiя тощо).
3.3.41. Контроль за правильнiстю оформлення ветеринарних супровiдних документiв на сировину або харчовi продукти тваринного походження (клейма, штампи, печатi).
3.3.42. Визначення вiдповiдностi продукцiї супровiдним документам, наявностi та достовiрностi ветеринарно-санiтарної експертизи (ветеринарно-санiтарний огляд, а за необхiдностi - й органолептична оцiнка).
3.3.43. Контроль за санiтарним станом транспортних засобiв, тари, ємностей та iншого iнвентарю, який використовується при перевезеннi сировини або харчових продуктiв тваринного походження.
3.3.44. Контроль за дотриманням ветеринарно-санiтарних вимог при виготовленнi харчових продуктiв тваринного походження.
3.3.45. Вибiрковий лабораторний контроль сировини та харчових продуктiв тваринного походження за умови їх сумнiвної якостi та безпеки, а також при порушеннi ветеринарно-санiтарних вимог у процесi приймання, переробки, зберiгання та реалiзацiї.
3.3.46. Видача висновкiв про можливiсть подальшого використання продукцiї сумнiвної якостi та безпеки з урахуванням аналiзу отриманих результатiв лабораторних дослiджень (направлення на знезараження, промислову переробку, утилiзацiю тощо).
3.3.47. Контроль за недопущенням до реалiзацiї продукцiї з вичерпаним термiном придатностi.
3.3.48. Оформлення в установленому порядку ветеринарних документiв визначеного зразка на сировину та харчовi продукти тваринного походження при їх реалiзацiї на iнших пiдприємствах, територiях.
3.3.49. Контроль за ветеринарно-санiтарним станом холодильного обладнання, дотриманням температурних режимiв зберiгання з веденням вiдповiдної документацiї".
10. У зв'язку з цим пункти 3.3.7 - 3.3.19 уважати пунктами 3.3.50 - 3.3.62.
Заступник начальника управлiння забезпечення протиепiзоотичної роботи Державного департаменту ветеринарної медицини | В. Ф. Титаренко |