ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ
12.08.2004р. | N 597 |
---|
Про затвердження Положення про
Режимно-секретний сектор Державної митної
служби України
З метою вдосконалення дiяльностi Держмитслужби України у сферi охорони державної таємницi та для приведення нормативно-правових актiв Держмитслужби України у вiдповiднiсть до Порядку органiзацiї та забезпечення режиму секретностi в органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.10.03 N 1561-12, наказую:
1. Затвердити Положення про Режимно-секретний сектор Державної митної служби України, що додається.
2. Уважати такими, що втратили чиннiсть:
2.1. Пункт 1 наказу Держмитслужби України вiд 02.12.02 N 670 в частинi затвердження Положення про Режимно-секретний вiддiл.
2.2. Наказ Держмитслужби України вiд 15.10.03 N 701 "Про внесення змiн до наказу Держмитслужби вiд 02.12.02 N 670".
3. Завiдувачу Режимно-секретного сектору у двомiсячний строк забезпечити розроблення проектiв посадових iнструкцiй працiвникiв сектору й подати проекти в установленому порядку на затвердження.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Служби | В.Я.Лозко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Держмитслужби України вiд 12.08.2004р. N 597 |
ПОЛОЖЕННЯ
про Режимно-секретний сектор Державної митної
служби України
1. Загальнi положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус Режимно-секретного сектору, а саме його компетенцiю (права, завдання, функцiї) та органiзацiйну структуру.
1.2. Режимно-секретний сектор (далi - Сектор) є окремим структурним пiдроздiлом Державної митної служби й пiдпорядковується Головi Служби.
1.3. Сектор комплектується фахiвцями, яким надано допуск до державної таємницi зi ступенем секретностi не нижче "Цiлком таємно" i якi володiють вiдповiдними дiловими якостями, мають необхiднi знання й досвiд роботи та здатнi виконувати функцiональнi обов`язки, покладенi на них цим Положенням i посадовими iнструкцiями.
1.4. Працiвники Сектору розмiщуються в службових примiщеннях, обладнання яких повинно вiдповiдати нормам проектування, визначеним Держбудом i СБУ, виключати можливiсть безконтрольного проникнення до цих примiщень стороннiх осiб, гарантувати збереження матерiальних носiїв iнформацiї з обмеженим доступом, забезпечувати доступ працiвникiв Сектору до автоматизованих iнформацiйно-аналiтичних систем.
1.5. Сектор пiд час виконання своїх завдань i функцiй взаємодiє з державними експертами з питань таємниць, вiдповiдними структурними пiдроздiлами Кабiнету Мiнiстрiв України, Служби безпеки й iншими державними органами, на якi покладено функцiї з охорони державної таємницi, постiйно дiючими технiчними, експертними та iншими комiсiями, структурними пiдроздiлами Держмитслужби, митними органами, спецiалiзованими митними установами та органiзацiями, отримує вiд них данi, необхiднi для планування й органiзацiї забезпечення охорони державної таємницi, у порядку, який визначається Головою Служби.
1.6. Сектор у межах повноважень, наданих Головою Служби, здiйснює координацiю та методичне керiвництво дiяльнiстю режимно-секретних пiдроздiлiв митних органiв, спецiалiзованих митних установ i органiзацiй з питань охорони державної таємницi, забезпечує цi пiдроздiли законодавчими та iншими нормативно-правовими актами з питань охорони державної таємницi, а також контроль за станом їх виконання; узагальнює й аналiзує практику застосування законодавства України iз зазначеного питання, готує та доповiдає Головi Служби пропозицiї щодо вдосконалення дiяльностi митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй з питань охорони державної таємницi.
1.7. Сектор здiйснює свою дiяльнiсть вiдповiдно до планiв роботи Держмитслужби й Сектору.
1.8. Сектор у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, актами Президента України й Кабiнету Мiнiстрiв України, наказами Держмитслужби та цим Положенням.
1.9. Передання функцiй Сектору будь-яким iншим структурним пiдроздiлам Держмитслужби не допускається.
1.10. Покладати на Сектор функцiї з ведення несекретного дiловодства, а також з iнших видiв дiяльностi, не пов'язаних з охороною державної таємницi, забороняється.
2. Основнi завдання Сектору
2.1. Недопущення необґрунтованого допуску та доступу осiб до iнформацiї, що становить державну таємницю.
2.2. Своєчасне розроблення разом з iншими структурними пiдроздiлами Держмитслужби проектiв планiв заходiв, що забезпечують охорону державної таємницi, i забезпечення виконання цих планiв.
2.3. Запобiгання розголошенню секретної iнформацiї, втратам матерiальних носiїв такої iнформацiї, заволодiнню секретною iнформацiєю iноземними державами, iноземцями, особами без громадянства та громадянами України, яким не надано допуску та доступу до неї.
2.4. Виявлення та закриття каналiв просочення (витоку) секретної iнформацiї в процесi дiяльностi Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ i органiзацiй.
2.5. Забезпечення дотримання режиму секретностi пiд час проведення всiх видiв секретних робiт.
2.6. Органiзацiя та ведення секретного дiловодства.
2.7. Здiйснення контролю за станом дотримання режиму секретностi в структурних пiдроздiлах Держмитслужби, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях, дiяльнiсть яких пов'язана з державною таємницею.
3. Основнi функцiї Сектору
3.1. Розроблення на основi вимог законодавства України проектiв планiв заходiв щодо охорони державної таємницi пiд час проведення всiх видiв секретних робiт, користування секретними документами та виробами, iншими матерiальними носiями секретної iнформацiї, вiдвiдування Держмитслужби делегацiями, групами чи окремими iноземцями та проведення роботи з ними; забезпечення разом з iншими пiдроздiлами Держмитслужби виконання цих планiв.
Запобiгання просоченню (витоку) секретної iнформацiї технiчними каналами.
3.2. Вивчення стану службової дiяльностi структурних пiдроздiлiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй з метою виявлення та закриття каналiв просочення (витоку) секретної iнформацiї; проведення аналiтичної роботи з цих питань; розроблення разом з iншими структурними пiдроздiлами Держмитслужби за результатами аналiзу й ужиття необхiдних режимних заходiв.
3.3. Розроблення разом з iншими структурними пiдроздiлами Держмитслужби, митними органами, спецiалiзованими митними установами й органiзацiями на основi вимог законодавства України та за результатами вивчення стану службової дiяльностi структурних пiдроздiлiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй проектiв перспективних i поточних планiв заходiв щодо охорони державної таємницi, а також проектiв планiв щодо вирiшення окремих питань забезпечення режиму секретностi й подання цих проектiв на затвердження Головi Служби.
3.4. Органiзацiя й забезпечення контролю за виконанням у структурних пiдроздiлах Держмитслужби, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях вимог законодавства у сферi охорони державної таємницi, у тому числi за дотриманням установленого порядку поводження з матерiальними носiями секретної iнформацiї, перепусткового й внутрiшньооб'єктового режиму, за охороною режимних примiщень (зон, територiй), сховищ матерiальних носiїв секретної iнформацiї, за своєчаснiстю й правильнiстю засекречування матерiальних носiїв iнформацiї, за виконанням запланованих заходiв щодо запобiгання розголошенню секретної iнформацiї пiд час пiдготовки та проведення нарад, конференцiй, виставок, захисту секретних дисертацiй i дипломних робiт, а також вiдвiдування Держмитслужби iноземними делегацiями, групами чи окремими iноземцями та проведення роботи з ними.
3.5. Здiйснення контролю за дотриманням установленого в Держмитслужбi порядку доступу працiвникiв до вiдомостей, що становлять державну таємницю; перевiрка вiдповiдностi форм наданих працiвникам допуску до державної таємницi ступеню секретностi вiдомостей, до яких надається доступ; вiзування проектiв наказiв Держмитслужби про призначення осiб на посади, включенi до номенклатури посад працiвникiв Держмитслужби, зайняття яких потребує оформлення допуску до державної таємницi.
3.6. Здiйснення контролю за виконанням заходiв, спрямованих на забезпечення режиму секретностi пiд час розроблення, проектування, виробництва, облiку, зберiгання, транспортування, знищення секретних виробiв та оформлення документацiї на них, пiд час передання (вiдправлення) у встановленому порядку за кордон цих виробiв i технiчної, товаротранспортної та iншої документацiї на них, а також заходiв щодо впровадження та пiдтримання легенд прикриття.
3.7. Здiйснення контролю за станом охорони державної таємницi, яка була передана iншим пiдприємствам, установам, органiзацiям у зв'язку з виконанням замовлень.
3.8. Здiйснення контролю за станом i органiзацiєю роботи з питань охорони державної таємницi, за виконанням у митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях вимог Iнструкцiї про порядок облiку, зберiгання i використання документiв, справ, видань та iнших матерiальних носiїв iнформацiї, якi мiстять конфiденцiйну iнформацiю, що є власнiстю держави, затвердженої постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.11.98 N 1893.
3.9. Пiдготовка документiв для отримання Держмитслужбою дозволу на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею.
3.10. Пiдготовка документiв для отримання регiональними митницями, митницями прямого пiдпорядкування, спецiалiзованими митними установами та органiзацiями дозволiв на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею, якщо такi дозволи надаються вперше.
3.11. Пiдготовка документiв на допуск до державної таємницi керiвникiв митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй, а також проектiв наказiв про надання їм допуску до державної таємницi.
3.12. Погодження призначень осiб на посади керiвникiв режимно-секретних пiдроздiлiв, а також штатних розписiв у частинi, що стосується режимно-секретних пiдроздiлiв Держмитслужби, регiональних митниць, митниць прямого пiдпорядкування, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй.
3.13. Органiзацiя згiдно з наказами Держмитслужби службових розслiдувань за фактами розголошення державної таємницi та втрати матерiальних носiїв, що мiстять секретну iнформацiю, а також iнших порушень вимог законодавства у сферi охорони державної таємницi, участь у таких розслiдуваннях, ведення облiку й проведення аналiзу таких фактiв.
3.14. Погодження проектiв планiв заходiв щодо охорони державної таємницi в структурних пiдроздiлах Держмитслужби та заходiв, передбачених технiчними завданнями на проведення секретних робiт; участь у розробленнi проектiв планiв спiльних з митними та iншими державними органами заходiв щодо забезпечення режиму секретностi пiд час проведення секретних робiт митними органами, спецiалiзованими митними установами й органiзацiями, а при необхiдностi - з органiзацiями iноземних держав.
3.15. Органiзацiя й ведення секретного дiловодства та архiвного зберiгання секретних документiв.
3.16. Розроблення в разi потреби спiльно з керiвниками структурних пiдроздiлiв Держмитслужби, митними органами, спецiалiзованими митними установами та органiзацiями легенд прикриття окремих робiт, випробувань i транспортування секретних виробiв, а також проектiв планiв заходiв щодо впровадження, пiдтримання та оцiнки ефективностi таких легенд.
3.17. Ведення облiку сховищ матерiальних носiїв секретної iнформацiї, а також режимних примiщень i ключiв вiд них, робочих папок, спецпортфелiв, спецвалiз, особистих номерних металевих печаток працiвникiв, яким надано допуск до державної таємницi; контроль за виготовленням, облiком, зберiганням, видачею та використанням бланкiв службових перепусток.
3.18. Розроблення разом iз керiвниками та спецiалiстами структурних пiдроздiлiв Держмитслужби проектiв розгорнутих перелiкiв вiдомостей, що становлять державну таємницю в митнiй службi України, i перелiкiв посад, зайняття яких дає право посадовим особам надавати матерiальним носiям iнформацiї гриф секретностi.
3.19. Формування на пiдставi пропозицiй керiвникiв структурних пiдроздiлiв Держмитслужби проекту номенклатури посад працiвникiв, зайняття яких потребує оформлення допуску до державної таємницi. Оформлення разом з кадровими пiдроздiлами необхiдних документiв щодо надання Головою Служби працiвникам Держмитслужби й керiвникам митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй допускiв до державної таємницi.
3.20. Органiзацiя навчання працiвникiв Держмитслужби, дiяльнiсть яких пов'язана з державною таємницею, а також перевiрок знань ними вимог нормативних документiв з питань охорони державної таємницi.
3.21. Проведення роз'яснювальної роботи з метою запобiгання порушенням законодавства у сферi охорони державної таємницi особами, яким надано допуск та доступ до державної таємницi, у тому числi у зв'язку з їх виїздом за межi України в службовi вiдрядження та в особистих справах i з участю в мiжнародних заходах на територiї України.
3.22. Участь у роботi експертних комiсiй, у тому числi з пiдготовки матерiалiв для експертних висновкiв державних експертiв з питань таємниць щодо фактичної обiзнаностi з державною таємницею працiвникiв, якi мають чи мали допуск та доступ до державної таємницi.
3.23. Забезпечення внесення на пiдставi наказiв Держмитслужби iнформацiї про накладення дисциплiнарних стягнень за порушення режиму секретностi до облiкової картки громадянина про надання допуску до державної таємницi.
3.24. Розроблення плану заходiв щодо забезпечення режиму секретностi на особливий перiод та на випадок виникнення надзвичайних ситуацiй.
3.25. Участь у розробленнi проектiв законодавчих та iнших нормативно-правових актiв з питань забезпечення охорони державної таємницi.
3.26. Здiйснення методичного керiвництва дiяльнiстю режимно-секретних пiдроздiлiв митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй, своєчасне забезпечення їх нормативно-правовими актами з питань охорони державної таємницi.
3.27. Здiйснення iнших функцiй вiдповiдно до законодавства у сферi охорони державної таємницi.
4. Права Сектору
4.1. Вимагати вiд усiх працiвникiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй, а також працiвникiв iнших установ i органiзацiй, якi прибули до Держмитслужби у вiдрядження (далi - вiдрядженi), виконання вимог законодавства у сферi охорони державної таємницi.
4.2. Брати участь у розглядi проектiв штатних розписiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй у частинi, що стосується режимно-секретних пiдроздiлiв; вносити пропозицiї щодо структури режимно-секретних пiдроздiлiв i чисельностi їх працiвникiв.
4.3. Брати участь у проведеннi атестацiї працiвникiв, якi проводять секретнi роботи, а також у розглядi пропозицiй щодо виплати їм у встановленому порядку компенсацiї за роботу в умовах режимних обмежень.
4.4. Проводити перевiрки стану й органiзацiї роботи з питань охорони державної таємницi та забезпечення режиму секретностi в структурних пiдроздiлах Держмитслужби, митних органах, спецiалiзованих митних установах i органiзацiях, надавати вiдповiднi рекомендацiї, контролювати стан охорони державної таємницi, яка була передана iншим пiдприємствам, установам, органiзацiям у зв'язку з виконанням замовлення на виконання науково-дослiдних, технiчних або iнших робiт, пов'язаних з державною таємницею.
4.5. Перевiряти додержання режиму секретностi працiвниками, яким надано допуск до державної таємницi, на своїх робочих мiсцях, вмiст сховищ матерiальних носiїв секретної iнформацiї, робочих папок, спецвалiз, спецпортфелiв, наявнiсть документiв, виробiв та iнших носiїв секретної iнформацiї.
4.6. Порушувати перед Головою Служби питання призначення службових розслiдувань за фактами порушень режиму секретностi та порядку ведення секретного дiловодства, а також притягнення винних осiб до вiдповiдальностi згiдно iз законодавством; давати обов'язковi для виконання вказiвки з питань забезпечення режиму секретностi керiвникам структурних пiдроздiлiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй.
4.7. Брати участь у службових розслiдуваннях, у встановленому порядку вимагати вiд працiвникiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй надання письмових пояснень щодо фактiв розголошення цими працiвниками секретної iнформацiї, втрати матерiальних носiїв такої iнформацiї, а також щодо iнших порушень режиму секретностi.
4.8. Подавати Головi Служби пропозицiї щодо зупинення секретних робiт у структурних пiдроздiлах Держмитслужби, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях, у яких умови для виконання таких робiт не вiдповiдають вимогам режиму секретностi; опечатувати примiщення, у яких проводяться такi роботи або зберiгаються матерiальнi носiї секретної iнформацiї.
4.9. Отримувати вiд громадян, яким оформлюватимуться документи на допуск до державної таємницi, заповнену ними власноручно анкету встановленого зразка.
4.10. Використовувати засоби зв'язку й вести в установленому порядку поштово-телеграфне листування з iншими пiдприємствами, установами, органiзацiями та їх режимно-секретними пiдроздiлами з питань забезпечення режиму секретностi.
4.11. Мати печатку з найменуванням ''Режимно-секретний сектор'', iншi печатки та штампи, необхiднi для виконання Сектором покладених на нього завдань i функцiй.
5. Обов'язки Сектору
5.1. Вживати невiдкладних заходiв для запобiгання порушенням режиму секретностi та їх негативним наслiдкам.
5.2. Невiдкладно iнформувати Голову Служби та з його вiдома одночасно Управлiння охорони державної таємницi Служби безпеки України про:
5.2.1. Спробу викрадення або викрадення матерiальних носiїв секретної iнформацiї; виявлення фактiв чи ознак розголошення секретної iнформацiї або втрати матерiальних носiїв такої iнформацiї, у тому числi внаслiдок пожеж, аварiй, катастроф тощо.
5.2.2. Факти безпiдставної заiнтересованостi iноземцiв, осiб без громадянства або громадян України, яким не надано допуску та доступу до державної таємницi, вiдомостями, що становлять державну таємницю.
5.2.3. Незаконне передання або спробу передання секретної iнформацiї iноземним органiзацiям чи їх представникам.
5.2.4. Зникнення осiб, обiзнаних з державною таємницею.
5.2.5. Виявлення технiчних засобiв зняття iнформацiї (пристроїв пiдслуховування, аудiо-, вiдеозапису, фотографування тощо) у Держмитслужбi, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях, якi провадять дiяльнiсть, пов'язану з державною таємницею.
6. Керiвництво та структура Сектору
6.1. Сектор очолює завiдувач, що призначається на посаду та звiльняється з посади наказом Держмитслужби. Призначення завiдувача Сектору здiйснюється пiсля погодження з Управлiнням охорони державної таємницi Служби безпеки України.
6.2. Чисельнiсть працiвникiв Сектору визначається Головою Служби залежно вiд обсягу секретних робiт.
6.3. Завiдувач Сектору:
Завдання, обов'язки та повноваження:
6.3.1. Керiвництво дiяльнiстю Сектору.
6.3.2. Розроблення проекту плану заходiв щодо забезпечення дотримання в Держмитслужбi України режиму секретностi при виконаннi всiх видiв робiт, пов'язаних з державною таємницею, щодо постiйного контролю за його дотриманням пiд час проведення всiх видiв робiт з матерiальними носiями секретної iнформацiї та забезпечення виконання цього плану.
6.3.3. Контроль за виконанням заходiв щодо усунення причин та умов витоку секретної iнформацiї.
6.3.4. Розроблення проектiв положень та iнших органiзацiйно-методичних документiв, що регламентують дiяльнiсть, пов'язану iз забезпеченням режиму секретностi в Держмитслужбi, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях, i подання їх на затвердження Головi Служби; подання Головi Служби на розгляд документiв та кореспонденцiї, що надходять на його адресу, а також пропозицiй щодо вдосконалення службової дiяльностi Сектору.
6.3.5. Забезпечення необхiдних умов для роботи працiвникiв Сектору й виконавцiв секретних робiт - працiвникiв структурних пiдроздiлiв Держмитслужби.
6.3.6. Проведення iнструктажiв працiвникiв Держмитслужби України, якi мають допуск до державної таємницi, та здiйснення попереджувально-профiлактичних заходiв щодо осiб Держмитслужби, допущених до роботи з матерiальними носiями секретної iнформацiї.
6.3.7. Погодження проектiв наказiв Держмитслужби про призначення осiб на посади, унесенi до номенклатури посад працiвникiв, якi пiдлягають оформленню на допуск та доступ до державної таємницi.
6.3.8. Погодження проектiв планiв режимно-секретних заходiв структурних пiдроздiлiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй i заходiв, передбачених технiчними завданнями на виконання робiт, пов'язаних з державною таємницею.
6.3.9. Порушення перед Головою Служби питань призначення службових розслiдувань за фактами розголошення секретної iнформацiї або втрати матерiальних носiїв такої iнформацiї.
6.3.10. Проведення в установленому порядку службових розслiдувань i одержання вiд працiвникiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй письмових пояснень щодо фактiв розголошення цими працiвниками секретної iнформацiї, щодо втрати матерiальних носiїв секретної iнформацiї, а також щодо iнших порушень режиму секретностi.
6.3.11. Затвердження посадових iнструкцiй працiвникiв Сектору.
Органiзує та забезпечує:
6.3.12. Роботу Сектору згiдно з перспективними й поточними планами; контроль за їх виконанням; подання звiтiв до вищих та iнших органiв державної влади.
6.3.13. Проведення заходiв щодо недопущення необґрунтованого допуску та доступу осiб до секретної iнформацiї.
6.3.14. Пiдготовку документiв для отримання або переоформлення Держмитслужбою дозволу на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею.
6.3.15. Контроль за дотриманням перепусткового та внутрiшньооб'єктового режимiв до режимних примiщень (зон, територiй).
6.3.16. Здiйснення секретного дiловодства.
6.3.17. Приймання залiкiв зi знання працiвниками, якi мають допуск до державної таємницi, вимог нормативно-правових актiв з питань захисту секретної iнформацiї.
6.3.18. Роботу з пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв Сектору, з добору та розстановки кадрiв, з формування кадрового резерву Сектору.
6.3.19. Розроблення проекту плану заходiв щодо виявлення й закриття можливих каналiв витоку секретної iнформацiї, проведення аналiтичної роботи з цих питань, виконання цього плану.
6.3.20. Контроль за дотриманням режиму секретностi в структурних пiдроздiлах Держмитслужби, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях.
6.3.21. Роботу з формування номенклатури посад працiвникiв, що пiдлягають оформленню на допуск до державної таємницi в Держмитслужбi, та з оформлення документiв на допуск таких працiвникiв Держмитслужби i керiвникiв митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй до державної таємницi.
6.3.22. Упровадження та використання засобiв механiзацiї й автоматизацiї в процесi виконання робiт з матерiальними носiями секретної iнформацiї.
Бере участь:
6.3.23. У розглядi проектiв структур i штатних розписiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй у частинi, що стосується режимно-секретних пiдроздiлiв.
6.3.24. У розробленнi проекту розгорнутого перелiку вiдомостей, що становлять державну таємницю в митнiй службi України, а також проекту перелiку посад, за якими посадовим особам, що їх займають, надається право присвоювати матерiальним носiям секретної iнформацiї гриф секретностi.
6.3.25. У розробленнi та погодженнi проектiв технiчних завдань на проектування, будiвництво та реконструкцiю об'єктiв, якi провадять дiяльнiсть, пов'язану з державною таємницею, у частинi забезпечення режиму секретностi.
6.3.26. У здiйсненнi експертними комiсiями заходiв щодо забезпечення виконання державними експертами з питань таємниць своїх повноважень, узагальненнi та аналiзi пропозицiй про вiднесення вiдомостей до державної таємницi.
6.3.27. У знищеннi матерiальних носiїв секретної iнформацiї.
Має право:
6.3.28. За дорученням Голови Служби представляти його iнтереси в iнших пiдприємствах, установах, органiзацiях, органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування з питань охорони державної таємницi.
6.3.29. Вести в межах своїх повноважень дiлове листування з органами державної влади, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями, а також митними органами, спецiалiзованими митними установами та органiзацiями.
6.3.30. У встановленому порядку готувати запити про надання митними органами, спецiалiзованими митними установами та органiзацiями необхiдних статистичних i оперативних даних, звiтiв з питань охорони державної таємницi.
6.3.31. Проводити перевiрку стану дотримання режиму секретностi, а також забезпечення конфiденцiйностi в структурних пiдроздiлах Держмитслужби, митних органах, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях.
6.3.32. Уносити пропозицiї керiвництву Служби щодо вдосконалення роботи режимно-секретних пiдроздiлiв Держмитслужби, митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй.
Повинен знати:
6.3.33. Конституцiю України, Митний кодекс України, положення законодавства України про державну таємницю.
6.3.34. Мiждержавнi угоди та нормативнi акти з питань охорони державної таємницi.
6.3.35. Принципи роботи засобiв комп'ютерної технiки та програмне забезпечення (у тому числi криптографiчне); види загроз та їх класифiкацiю щодо захисту iнформацiї з обмеженим доступом.
6.3.36. Порядок роботи з матерiальними носiями секретної iнформацiї, їх приймання, вiдправлення, попереднього та iнвентарного облiку, розмноження, знищення, експертизи цiнностi, передавання на архiвне зберiгання.
6.3.37. Вимоги до застосування Зводу вiдомостей, що становлять державну таємницю.
6.3.38. Нормативнi акти з питань розроблення й оформлення секретної дослiдно-конструкторської та експлуатацiйно-технiчної документацiї.
6.3.39. Порядок проведення службових розслiдувань за фактами порушення законодавства про державну таємницю, а також навички виховної та профiлактичної роботи.
Несе персональну вiдповiдальнiсть за:
6.3.40. Незабезпечення виконання покладених на Сектор цим Положенням завдань та функцiй.
6.3.41. Неналежну органiзацiю дiяльностi Сектору, недотримання особовим складом Сектору законностi в службовiй дiяльностi.
6.3.42. Низький рiвень трудової та виконавської дисциплiни в Секторi.
6.3.43. Негативнi наслiдки своїх розпоряджень, доручень, самостiйно прийнятих рiшень пiд час виконання службових обов'язкiв, за бездiяльнiсть, а також несвоєчасне вжиття необхiдних заходiв.
6.3.44. Незадовiльний стан професiйної пiдготовки посадових осiб Сектору та виховної роботи з ними.
6.3.45. Незабезпечення створення належних умов працi працiвникам Сектору.
Квалiфiкацiйнi вимоги:
6.3.46. Вища освiта за освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем магiстра, спецiалiста.
6.3.47. Спецiальна фахова пiдготовка у сферi охорони державної таємницi.
6.3.48. Стаж роботи у сферi охорони державної таємницi не менше нiж 2 роки.
6.3.49. Загальний стаж роботи не менше 5 рокiв.
6.3.50. Досвiд роботи з управлiння персоналом.
Завiдувач Режимно-секретного сектору | В.М.Воронцов |