ПРОТОКОЛ
мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України i Державним комiтетом Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь про порядок обмiну iнформацiєю про обстановку на державних кордонах України i Республiки Бiлорусь
Адмiнiстрацiя Державної прикордонної служби України i Державний комiтет Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь (далi - Сторони),
керуючись статтями 5, 9 Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про спiвробiтництво з прикордонних i митних питань вiд 17 грудня 1992 року,
в iнтересах задоволення iнформацiйних потреб,
з метою координацiї зусиль Державної прикордонної служби України i прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь щодо протидiї незаконному перемiщенню через україно-бiлоруський кордон (далi - державний кордон) осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна i вирiшення iнших питань, що належать до їх компетенцiї,
домовились про нижченаведене:
Стаття 1
Здiйснювати обмiн iнформацiєю про обстановку на державних кордонах i прогнози її розвитку, а також про основнi пiдсумки оперативно-службової дiяльностi Державної прикордонної служби України i Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь.
Стаття 2
Обмiн iнформацiєю мiж Сторонами здiйснюється вiдповiдно до законодавств держав Сторiн, а також до мiжнародних договорiв, учасниками яких вони є.
Сторони зобов'язуються не допускати розголошення вiдомостей, конфiденцiйних даних та iншої iнформацiї, отриманої в процесi спiвробiтництва, i не передавати її третiй сторонi без письмової згоди Сторони, яка надає таку iнформацiю.
Обмiн iнформацiєю, що становить державну таємницю, не здiйснюватиметься.
Стаття 3
Обмiн iнформацiєю здiйснюється:
1. Мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України i Державним комiтетом Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь: щокварталу, до 20 числа мiсяця, що настає пiсля звiтного мiсяця; щороку - до 25 сiчня наступного року, шляхом листування, а також з використанням магнiтних носiїв iнформацiї.
2. Мiж Чернiгiвським, Житомирським прикордонними загонами Державної прикордонної служби України i Гомельським прикордонним загоном прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь, а також Луцьким прикордонним загоном Державної прикордонної служби України i Пiнським прикордонним загоном, й Брестською прикордонною групою прикордонних вiйськ Республiки: щомiсяця, до 15 числа мiсяця, що настає пiсля звiтного перiоду.
2.1. По лiнiї оперативно-чергової служби прикордонних загонiв (прикордонної групи) Державної прикордонної служби України i Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь: у плановому порядку двiчi на добу (до 7.00 - за iнiцiативою української Сторони i до 22.00 - за iнiцiативою бiлоруської Сторони) по дiючих каналах зв'язку.
2.2. Мiж старшими змiн прикордонних нарядiв у пунктах пропуску через державний кордон держав Сторiн: щодня пiд час заступання на службу, а також у разi потреби по дiючих каналах зв'язку.
Стаття 4
Перелiк вiдомостей, щодо яких здiйснюється взаємний обмiн iнформацiєю, визначений у Додатку, який є невiд'ємною частиною цього Протоколу.
Стаття 5
З метою реалiзацiї положень цього Протоколу i вирiшення питань, що виникають у процесi спiвробiтництва та взаємодiї, проводяться робочi зустрiчi i консультацiї мiж Головою Державної прикордонної служби України i Головою Державного комiтету Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь або iншими уповноваженими особами.
Стаття 6
Цей Протокол не зачiпає прав та зобов'язань Сторiн за iншими мiжнародними договорами, учасниками яких вони є.
Стаття 7
За взаємною згодою Сторiн до цього Протоколу можуть вносяться змiни i доповнення, що оформляються додатковим Протоколом, який є невiд'ємною частиною цього Протоколу.
Стаття 8
Спори, пов'язанi з тлумаченням та застосуванням цього Протоколу, вирiшуються шляхом консультацiй та переговорiв мiж Сторонами.
Стаття 9
Цей Протокол набирає чинностi з дати його пiдписання i дiє на умовах, передбачених Угодою мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про спiвробiтництво з прикордонних i митних питань вiд 17 грудня 1992 року.
Одночасно з набранням чинностi цим Протоколом втрачає чиннiсть Протокол про порядок обмiну iнформацiєю щодо обстановки на державних кордонах України i Республiки Бiлорусь, пiдписаний в м. Гомелi 10 квiтня 1996 року.
Кожна iз Сторiн припиняє дiю цього Протоколу шляхом направлення iншiй Сторонi письмового повiдомлення дипломатичними каналами про намiри припинити його дiю. У цьому разi вiн припиняє свою дiю через 3 мiсяцi з дня одержання такого повiдомлення.
Вчинено в м. Києвi 14 жовтня 2004 р. у двох примiрниках кожний українською та росiйською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.
За Адмiнiстрацiю Державної прикордонної служби України | За Державний комiтет Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь |
Додаток до Протоколу мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України i Державним комiтетом Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь про порядок обмiну iнформацiєю про обстановку на державних кордонах України i Республiки Бiлорусь |
Перелiк вiдомостей,
щодо яких здiйснюється взаємний обмiн iнформацiєю
I. Мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України i Державним комiтетом Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь
1. Про обстановку, яка складається на державних кордонах держав Сторiн, i прогнози її розвитку.
2. Про змiни в тактицi дiй правопорушникiв на державному кордонi держав Сторiн.
3. Про запланованi та тi що проводяться делiмiтацiйнi та демаркацiйнi роботи на охоронюваних дiлянках державного кордону.
4. Про новi способи пiдроблення документiв, якi дають право на перетинання державного кордону, та методики їх виявлення у процесi паспортного контролю.
5. Про проведення Сторонами у безпосереднiй близькостi вiд державного кордону прикордонних навчань.
6. Про результати пропускних операцiй (кiлькiснi показники пропуску через державний кордон осiб i транспортних засобiв).
7. Загальнi пiдсумки оперативно-службової дiяльностi на державному кордонi.
8. Iншi вiдомостi, що впливають або якi можуть вплинути на обстановку на державному кордонi держав Сторiн, а також на органiзацiю її охорони.
II. Мiж прикордонними загонами Державної прикордонної служби України i Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь
1. Про обстановку, яка складається на охоронюваних дiлянках державного кордону, та прогнозiв її розвитку.
2. Про здiйснення на дiлянцi державного кордону прикордонних пошукiв, якi потребують узгоджених дiй сил та засобiв Сторiн.
3. Про змiни в тактицi дiй правопорушникiв на охоронюванiй дiлянцi державного кордону.
4. Про факти та обставини незаконного переправлення через державний кордон зброї, боєприпасiв, вибухових та радiоактивних речовин, наркотичної речовини, прекурсорiв та iнших контрабандних товарiв, виявлення схованок, укриттiв пiд час проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон на сумiжнiй територiї.
5. Про змiни екологiчної, епiдемiологiчної та епiзоотичної обстановки в контрольованих прикордонних районах держав Сторiн.
6. Про запланованi та тi що проводяться делiмiтацiйнi та демаркацiйнi роботи на охоронюваних дiлянках державного кордону.
7. Про найхарактернiшi приклади затримання в пунктах пропуску осiб, якi намагались незаконно перетнути державний кордон з використанням чужих або пiдроблених документiв, а також конструкцiйних особливостей транспортних засобiв.
8. Про новi способи пiдроблення документiв, якi дають право на перетинання державного кордону, та методики їх виявлення у процесi паспортного контролю.
9. Про введення в дiю нових зразкiв документiв, якi дають право на перетинання державного кордону.
10. Про запланованi польоти авiацiї та iнших лiтальних апаратiв поблизу державного кордону.
11. Про факти стрiльби на державному кордонi, а також їх наслiдки.
12. Про виникнення лiсових пожеж, iнше стихiйне лихо та надзвичайнi ситуацiї на державному кордонi, у тому числi про загрози їх поширення на сумiжну територiю.
13. Про тимчасове обмеження чи припинення руху в пунктах пропуску через державний кордон, а також про змiни порядку перетинання державного кордону.
14. Про розшукуваних на територiї держав однiєї iз Сторiн осiб, якi можуть сховатись на територiї держави iншої Сторони, а також про їх затримання.
15. Про конфлiктнi ситуацiї в пунктах пропуску через державний кордон i на охоронюваних дiлянках державного кодону.
16. Про порушення пiд час проведення санiтарного, ветеринарного, екологiчного, фiтосанiтарного та iнших видiв контролю.
17. Про змiни у складi прикордонно-представницьких апаратiв Державної прикордонної служби України i прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь.
18. Iншi вiдомостi, що впливають або можуть вплинути на обстановку на державному кордонi, а також на органiзацiю її охорони.
III. По лiнiї оперативно-чергової служби мiж прикордонними загонами Державної прикордонної служби України i Прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь
1. Про порушення (спроби порушення) державного кордону.
2. Про проведення на дiлянцi державного кордону прикордонних пошукiв, якi потребують узгоджених дiй сил та засобiв Державної прикордонної служби України i прикордонних вiйськ Республiки Бiлорусь.
3. Про факти та обставини незаконного переправлення через державний кордон зброї, боєприпасiв, вибухових та радiоактивних речовин, наркотичної речовини, прекурсорiв та iнших контрабандних товарiв, виявлення схованок, укриттiв пiд час проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон на сумiжнiй територiї.
4. Про змiни екологiчного, епiдемiологiчного та епiзоотичного стану в контрольованих прикордонних районах.
5. Про загострення обстановки на охоронюванiй дiлянцi державного кордону i пунктах пропуску через державний кордон.
6. Про факти стрiльби на державному кордонi, а також їх наслiдки.
7. Про виникнення лiсових пожеж поблизу державного кордону, в тому числi про загрозу їх поширення на сумiжну територiю.
8. Про призупинення або обмеження руху в пунктах пропуску через державний кордон, а також про змiни порядку перетинання державного кордону.
9. Про розшукуваних на територiї держав однiєї iз Сторiн осiб, якi можуть сховатись на територiї держави iншої Сторони, а також про їх затримання.
10. Про конфлiктнi ситуацiї в пунктах пропуску через державний кордон.
11. Про порушення пiд час проведення санiтарного, ветеринарного, екологiчного, фiтосанiтарного та iнших видiв контролю.
IV. Мiж старшими змiн прикордонних нарядiв у пунктах пропуску через державний кордон
1. Про кiлькiсть осiб i транспортних засобах, пропущених через державний кордон.
2. Про можливi спроби провезення контрабанди i незаконних товарiв через державний кордон.
3. Про осiб, не пропущених через державний кордон (iз зазначенням причини непропуску).
4. Про намiри видворення (депортацiї) осiб через державний кордон.
5. Про виникнення черг автотранспорту перед пунктами пропуску через державний кордон.
6. Про змiни в графiках руху поїздiв через пункти пропуску та їх причини.
7. Про накопичення транспортних засобiв мiж пунктами пропуску через державний кордон.