ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ СТАНДАРТИЗАЦIЇ, МЕТРОЛОГIЇ ТА СЕРТИФIКАЦIЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 30.10.2001 | N 526 |
---|
Про затвердження Типового положення про
апеляцiйнi комiсiї при призначених органах з
оцiнки вiдповiдностi та порядок розгляду ними
скарг
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 26 грудня 2001 р. за N 1074/6265 |
Iз змiнами, внесеними згiдно з
Наказом Державного комiтету України з питань
технiчного регулювання та споживчої полiтики
N 65 вiд 03.03.2006
(У текстi наказу та Типового положення слова "уповноваженi органи iз сертифiкацiї" у всiх вiдмiнках замiнено словами "призначенi органи з оцiнки вiдповiдностi" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з Наказом Державного комiтету України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики N 65 вiд 03.03.2006) |
З метою реалiзацiї положень
статтi 15 Закону України "Про
пiдтвердження вiдповiдностi" та на виконання
доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.08.01 до
N 7652/3 наказую:
1. Затвердити Типове положення про апеляцiйнi комiсiї при призначених органах з оцiнки вiдповiдностi та порядок розгляду ними скарг, що додається.
2. Начальнику управлiння державного нагляду та пiдтвердження вiдповiдностi Баб'яку О.М. у п'ятиденний термiн забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Директору Українського науково-дослiдного iнституту стандартизацiї, сертифiкацiї та iнформатики Камiнському В.Ю. пiсля державної реєстрацiї у Мiнiстерствi юстицiї України цього наказу забезпечити його публiкацiю в iнформацiйному покажчику "Стандарти" протягом двох мiсяцiв.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Держстандарту України | Г.Сидоренко |
Затверджено Наказ Держстандарту України 30.10.2001 N 526 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 26 грудня 2001 р. за N 1074/6265 |
Типове положення
про апеляцiйнi комiсiї при призначених органах з
оцiнки вiдповiдностi та порядок розгляду ними
скарг
(У текстi Типового положення слова "уповноважений центральний орган виконавчої влади у сферi пiдтвердження вiдповiдностi" у всiх вiдмiнках замiнено словами "центральний орган виконавчої влади з питань оцiнки вiдповiдностi" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з Наказом Державного комiтету України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики N 65 вiд 03.03.2006) |
1. Загальнi положення
1.1. Це Типове положення встановлює основнi правила та процедури розгляду скарг (апеляцiй) з питань пiдтвердження вiдповiдностi апеляцiйними комiсiями при призначених органах з оцiнки вiдповiдностi (далi - комiсiя) i реалiзує положення статтi 15 Закону України "Про пiдтвердження вiдповiдностi".
1.2. Типове положення поширюється на комiсiю, призначенi органи з оцiнки вiдповiдностi, пiдприємства, установи i органiзацiї усiх форм власностi, iнших юридичних або фiзичних осiб, якi подають апеляцiю до комiсiї (далi - заявники).
1.3. Комiсiя створюється при призначеному органi з оцiнки вiдповiдностi i призначена для розгляду та прийняття рiшення за кожною апеляцiєю.
1.4. Комiсiя у своїй дiяльностi керується законами України, нормативними документами спецiально центрального органу виконавчої влади з питань оцiнки вiдповiдностi, а також цим Типовим положенням.
2. Обов'язки комiсiї
2.1. Розгляд кожної апеляцiї з питань пiдтвердження вiдповiдностi та сертифiкацiї.
2.2. Прийняття рiшення за результатами розгляду апеляцiї та доведення його до сторiн, що брали участь у розглядi апеляцiї.
2.3. Аналiз та узагальнення досвiду з питань апеляцiйної роботи.
2.4. Надання iнформацiї про розгляд апеляцiй спецiально центральному органу виконавчої влади з питань оцiнки вiдповiдностi.
2.5. Розроблення та проведення заходiв, спрямованих на пiдвищення ефективностi своєї роботи (за потреби).
3. Права комiсiї
3.1. Одержувати всi документи, матерiали i вiдомостi, потрiбнi для розгляду апеляцiї.
3.2. Вимагати, за потреби, зразки або фотознiмки продукцiї.
3.3. Залучати пiд час роботи комiсiї представникiв конфлiктуючих сторiн та iнших зацiкавлених органiзацiй.
3.4. Вимагати, за потреби, проведення додаткових дослiджень або випробувань, якi можуть вплинути на рiшення комiсiї.
3.5. Вiдвiдувати пiдприємства, установи i органiзацiї заявника, який оскаржив дiї призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi, з метою оцiнки виробництва.
4. Вiдповiдальнiсть комiсiї
4.1. Комiсiя несе установлену законодавством вiдповiдальнiсть у разi неправомiрного використання наданих їй прав, у тому числi за разголошення комерцiйної таємницi.
5. Склад комiсiї
5.1. Кандидатура голови комiсiї та її склад затверджуються наказом керiвника призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi.
5.2. До складу комiсiї включаються: представник центрального органу виконавчої влади з питань оцiнки вiдповiдностi (його територiального органу), представники виконавчих груп призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi, випробувальної лабораторiї (центру), а також, за потреби, представники органу з сертифiкацiї систем якостi, товариств (спiлок) споживачiв та iнших зацiкавлених органiзацiй (за згодою).
5.3. Заступник голови комiсiї i секретар комiсiї обираються на засiданнi комiсiї.
5.4. Пiд час формування складу комiсiї повинна обов'язково враховуватися професiйна компетентнiсть її членiв, а також забезпечуватися їх незалежнiсть вiд конфлiктуючих сторiн.
6. Порядок подання апеляцiй
6.1. Апеляцiя повинна подаватися у письмовiй формi на iм'я керiвника призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi протягом десяти днiв пiсля отримання заявником рiшення або iнформацiї про дiї призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi, якi заявник бажає оскаржити.
6.2. Заявником можуть бути оскарженi такi дiї та рiшення призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi:
- вiдмова у прийняттi до розгляду заявки на сертифiкацiю;
- вiдмова у видачi сертифiката вiдповiдностi;
- вiдмова у видачi свiдоцтва про визнання вiдповiдностi;
- порушення правил i процедури сертифiкацiї;
- iншi дiї, якщо вони призвели до порушення прав та iнтересiв заявника у сферi сертифiкацiї.
6.3. Апеляцiя подається за наявностi в заявника рiшення призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi або при вчиненнi цим органом дiй, якi, на погляд заявника, призводять до порушення його прав та iнтересiв у сферi сертифiкацiї.
6.4. Отримана призначеним органом з оцiнки вiдповiдностi апеляцiя у двотижневий термiн повинна бути подана на розгляд комiсiї.
6.5. В апеляцiї повинна бути чiтко викладена суть скарги. До апеляцiї додаються всi документи i матерiали, якi пiдтверджують i пояснюють факти, що мiстяться в апеляцiї, як правило:
- листування щодо спiрного питання мiж заявником та призначеним органом з оцiнки вiдповiдностi (випробувальною лабораторiєю);
- протоколи випробувань продукцiї;
- зразки або фотознiмки продукцiї;
- технiчна документацiя на продукцiю (у разi потреби).
Комiсiя може зажадати iншi документи, потрiбнi для розгляду апеляцiї.
7. Порядок розгляду апеляцiй
7.1. Зареєстрована в установленому порядку призначеним органом з оцiнки вiдповiдностi апеляцiя та iншi матерiали, що надiйшли разом з нею, передаються головi комiсiї.
7.2. Комiсiя розглядає апеляцiю у термiн не пiзнiше одного мiсяця пiсля її реєстрацiї призначеним органом з оцiнки вiдповiдностi.
7.3. Головує на засiданнях комiсiї її голова. У разi вiдсутностi голови комiсiї його обов'язки виконує заступник.
7.4. Пiд час розгляду апеляцiї заявник (його представники), а також представники призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi мають право виступати, задавати питання, давати вiдповiдi, робити заяви, коментувати факти, що викладенi в наданих документах i матерiалах.
7.5. Обговорення результатiв розгляду апеляцiї проводиться на закритому засiданнi комiсiї тiльки її членами у складi, достаньому для прийняття вiдповiдного рiшення (не менше двох третiх складу комiсiї).
7.6. Протоколи засiдань комiсiї повиннi чiтко i коротко описувати суть апеляцiї, змiст усiх запитань, вiдповiдей i виступiв.
7.7. За результатами обговорення та розгляду апеляцiї комiсiєю виноситься рiшення, яке приймається на закритому засiданнi бiльшiстю голосiв.
Якщо комiсiя визнає дiї або рiшення призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi неправомiрними, то вона приймає рiшення про обгрунтованiсть апеляцiї i зобов'язує призначений орган з оцiнки вiдповiдностi усунути допущене порушення та скасувати прийняте ним рiшення.
Якщо комiсiя визнає дiї або рiшення призначеного органу з оцiнки вiдповiдностi правомiрними, то вона приймає рiшення про вiдмову заявнику у задоволеннi апеляцiї.
7.8. Рiшення комiсiї повиннi бути пiдписанi головою комiсiї i всiма її членами.
7.9. Рiшення комiсiї письмово доводиться до сторiн, якi брали участь у розглядi апеляцiї.
7.10. У разi незгоди однiєї iз сторiн з рiшенням комiсiї воно може бути оскаржене в спецiально центральному органi виконавчої влади з питань оцiнки вiдповiдностi.
Рiшення спецiально центрального органу виконавчої влади з питань оцiнки вiдповiдностi може бути оскаржене в судовому порядку згiдно з законодавством.
7.11. Протоколи засiдань комiсiї та вiдповiднi рiшення залишаються в призначеному органi з оцiнки вiдповiдностi протягом десяти рокiв.
Начальник управлiння державного нагляду та пiдтвердження вiдповiдностi | О.М.Баб'як |