ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
БОРИСПIЛЬСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 15 грудня 2005 року | N 675 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
громадян i предметiв, що перемiщуються
громадянами через митний кордон України в
термiналi "Б" Державного мiжнародного
аеропорту "Бориспiль"
Зареєстровано в Київському обласному управлiннi юстицiї 16 грудня 2005 р. за N 60/575 |
Вiдповiдно до Конвенцiї
про мiжнародну цивiльну авiацiю (Чикаго, 1944), Мiжнародної конвенцiї про спрощення та
гармонiзацiю митних процедур (Кiото, 1973), статтi 68 Митного кодексу України та з
метою спрощення митного контролю предметiв, що
перемiщуються громадянами, якi прямують
авiацiйним транспортом, i для наближення митних
процедур до мiжнародних стандартiв наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску громадян i предметiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України в термiналi "Б" Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль" (далi - Технологiчна схема), що додається.
2. Вiддiлу органiзацiї митного контролю (Мошинська О. Є.) i юридичному вiддiлу (Сiленко В. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Київського обласного управлiння юстицiї.
3. Заступнику начальника митницi (Чеперис С. Г.), вiддiлу органiзацiї митного контролю (Мошинська О. Є.):
- проiнформувати громадян про вимоги Технологiчної схеми шляхом висвiтлення її на наочних iнформацiйних стендах у мiсцях розташування пiдроздiлiв митницi;
- забезпечити приведення нормативних актiв митницi у вiдповiднiсть до цього наказу.
4. Установити, що цей наказ набирає чинностi через 10 днiв з дня його державної реєстрацiї в Київському обласному управлiннi юстицiї.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника митницi Чепериса С. Г.
Начальник Бориспiльської митницi | О. С. Бiльчук |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Бориспiльської митницi вiд 15 грудня 2005 р. N 675 |
|
Зареєстровано в Київському обласному управлiннi юстицiї 16 грудня 2005 р. за N 60/575 |
Технологiчна схема
пропуску громадян i предметiв, що перемiщуються
громадянами через митний кордон України в
термiналi "Б" Державного мiжнародного
аеропорту "Бориспiль"
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчну схему пропуску громадян i предметiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України в термiналi "Б" Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль" (далi - Технологiчна схема) розроблено з метою визначення порядку взаємодiї посадових осiб Бориспiльської митницi з представниками Окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" (далi - ОКПП "Київ"), служби авiацiйної безпеки Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль" (далi - САБ ДМА "Бориспiль"), iнших пiдприємств, установ i органiзацiй, якi беруть участь у процесi оформлення предметiв громадян або здiйснюють iншi види контролю, при застосуваннi спрощеного порядку митного контролю та митного оформлення предметiв, якi перемiщуються громадянами в супроводжуваному багажi та ручнiй поклажi через термiнал "Б" Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль" (далi - ДМА "Бориспiль").
1.2. Термiни, що вживаються в цiй Технологiчнiй схемi:
"зелений" коридор - зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на територiї аеропорту (у примiщеннi аеропорту), облаштована належним технiчним та iнформацiйним обладнанням i призначена для здiйснення в спрощеному порядку митного контролю товарiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України, не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на перемiщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень;
"червоний" коридор - частина зони митного контролю на територiї аеропорту (у примiщеннi аеропорту), призначена для здiйснення в установленому законодавством порядку митного контролю та митного оформлення товарiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України, пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню чи на перемiщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження;
предмети - особистi речi, товари та окремi номернi вузли до транспортних засобiв, перемiщуванi через митний кордон України;
громадяни - громадяни України, iноземцi, особи без громадянства, якi перетинають митний кордон України як пасажири авiацiйного транспорту.
Iншi термiни вживаються в цiй Технологiчнiй схемi в значеннях, установлених законодавством України.
1.3. Спрощений порядок митного контролю застосовується як при в'їздi громадян на митну територiю України, так i при виїздi за її межi.
1.4. У мiсцях здiйснення митного контролю на територiї аеропорту (у примiщеннях аеропорту) створюються та позначаються зони митного контролю.
"Червоний" i "зелений" коридори мають додатково вiдповiднi кольоровi позначення, написи, покажчики напрямку руху тощо. Закiнчення "зеленого" коридору позначається бiлою лiнiєю.
Контроль за дотриманням режиму зони митного контролю здiйснюють посадовi особи служби боротьби з контрабандою та митної варти митницi.
1.5. Iнформацiя про митнi правила, потрiбна для визначення громадянами можливостi проходження митного контролю в спрощеному порядку, розмiщується перед зоною митного контролю та в цiй зонi.
Така iнформацiя повинна мiстити попередження про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил.
Для роз'яснення громадянам порядку перемiщення предметiв через митний кордон України в зонi митного контролю можуть бути облаштованi мiсця подання iнформацiї з питань митної справи.
1.6. За рiшенням посадової особи митного органу може здiйснюватися вибiрковий митний контроль предметiв, що перемiщуються громадянами в ручнiй поклажi та/або супроводжуваному багажi, з розпакуванням мiсць багажу та/або iз застосуванням технiчних засобiв митного контролю (металодетекторiв, iнтроскопiв тощо).
На вимогу посадової особи митного органу громадянин зобов'язаний пред'явити вмiст ручної поклажi та/або супроводжуваного багажу.
Ретельний огляд предметiв здiйснюється в спецiально вiдведених для цього примiщеннях митного органу.
1.7. Митний контроль предметiв, перемiщуваних громадянами, може здiйснюватися спiльно з iншими контрольними службами (органом охорони державного кордону, контролю на авiацiйну безпеку тощо) з використанням рентгенiвської технiки.
1.8. Предмети громадян перебувають пiд митним контролем з моменту перемiщення цих предметiв у зону митного контролю.
1.9. Громадянин самостiйно приймає рiшення про проходження митного контролю в спрощеному порядку чи з поданням митної декларацiї.
1.10. Вiдповiдальнiсть за порушення митних правил настає:
для громадянина, який обрав проходження митного контролю "зеленим" коридором, - з моменту перетину громадянином бiлої лiнiї, що позначає закiнчення "зеленого" коридору, або реєстрацiї на вiдповiдний рейс;
для громадянина, який обрав проходження митного контролю "червоним" коридором, - з моменту прийняття за стiйкою митного оформлення посадовою особою митного органу митної декларацiї до оформлення.
1.11. У разi виявлення факту порушення громадянином митних правил посадова особа митницi вживає заходiв, передбачених законодавством України.
2. Порядок пропуску громадян, якi виїжджають за межi територiї України
2.1. Для громадянина, який обрав проходження митного контролю "зеленим" коридором, визначається така послiдовнiсть пропуску:
- проходження лiнiї обмеження доступу проводжаючих (перевiрка дiйсностi проїзних документiв на право виїзду з України здiйснюється працiвником ДМА "Бориспiль");
- реєстрацiя квитка та багажу; спiльний контроль митницею та САБ предметiв у зареєстрованому багажi з використанням рентгенiвської технiки;
- прикордонний (паспортний) контроль;
- спiльний контроль митницею та САБ предметiв у ручнiй поклажi з використанням рентгенiвської технiки;
- посадка в повiтряне судно; вiдлiт.
2.2. Для громадянина, який обрав проходження митного контролю "червоним" коридором, визначається така послiдовнiсть пропуску:
- проходження лiнiї обмеження доступу проводжаючих (перевiрка дiйсностi проїзних документiв на право виїзду з України здiйснюється працiвником ДМА "Бориспiль");
- звернення до посадової особи митницi за стiйкою митного оформлення. Здiйснення митного оформлення предметiв громадян на пiдставi заповненої цими громадянами митної декларацiї;
- реєстрацiя квитка та багажу; спiльний контроль митницею та САБ предметiв у зареєстрованому багажi з використанням рентгенiвської технiки;
- прикордонний (паспортний) контроль;
- спiльний контроль митницею та САБ предметiв у ручнiй поклажi з використанням рентгенiвської технiки;
- посадка в повiтряне судно; вiдлiт.
Кожне мiсце супроводжуваного багажу, предмети в якому були задекларованi громадянином i оформленi посадовою особою митницi, позначається цiєю посадовою особою.
2.3. Митний контроль предметiв, що перемiщуються громадянами в зареєстрованому супроводжуваному багажi, здiйснюється в багажному вiддiленнi спiльно з контролем САБ i з використанням апаратiв САБ ДМА "Бориспiль".
2.4. Ретельний огляд зареєстрованого супроводжуваного багажу з його розпакуванням здiйснюється виключно в присутностi громадянина - власника цього багажу.
Розшук пасажира в залi "Вiдлiт" i його супроводження до багажного вiддiлення й у зворотному напрямку здiйснюють працiвники САБ ДМА "Бориспiль" в окремо установленому порядку.
У разi, якщо громадянин вже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, працiвник САБ супроводжує цього громадянина до багажного вiддiлення й у зворотному напрямку за дозволом старшого на лiнiї прикордонного (паспортного) контролю.
2.5. Вибiрковий митний контроль (у тому числi з розпакуванням мiсць багажу й ручної поклажi чи без такого) може бути здiйснено на будь-якiй стадiї пропуску.
2.6. У разi, якщо пiд час здiйснення прикордонного (паспортного) контролю виявлено особу, щодо якої наявне орiєнтування (оперативна iнформацiя), передане митницею до ОКПП "Київ" у встановленому порядку, посадова особа ОКПП "Київ" викликає посадову особу митницi на лiнiю прикордонного (паспортного) контролю для супроводження громадянина до службового примiщення митницi та вiдпрацювання орiєнтування (оперативної iнформацiї).
Розшук зареєстрованого супроводжуваного багажу цього громадянина та його доставку до службового примiщення митницi здiйснюють працiвники авiакомпанiї та ДМА "Бориспiль" по усному розпорядженню посадової особи митницi.
2.7. У разi, якщо громадянин, який вже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, не вiдлiтає внаслiдок виявлених порушень законодавства України з питань митної справи, посадова особа митницi супроводжує цього громадянина до лiнiї прикордонного (паспортного) контролю для анулювання вiдмiток у паспортi.
3. Порядок пропуску громадян, якi в'їжджають на територiю України
3.1. Для громадян, якi в'їжджають на територiю України, визначається така послiдовнiсть пропуску:
- прикордонний (паспортний) контроль;
- отримання супроводжуваного багажу;
- проходження митного контролю (у спрощеному порядку чи з поданням митної декларацiї);
- вихiд за межi зони митного контролю.
Заступник начальника митницi | С. Г. Чеперис |