ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
14.06.06 | N 11/4-14/6472 |
---|
Днiпропетровська митниця |
У Державнiй митнiй службi України
розглянуто лист щодо здiйснення митного
оформлення кiльки пряного посолу.
Вiдповiдно до Закону України вiд 05.04.2001 N 2371-III "Про Митний тариф України" (зi змiнами та доповненнями) на даний час на кiльку пряного посолу, що поставляється у пластмасових вiдрах та тузлуку (код УКТ ЗЕД 1604 13 90 00) встановлено ввiзне мито на рiвнi 10% (пiльгова та повна).
Вiдповiдно до пункту 5 Наказу Держмитслужби вiд 23.01.2006 N 30 "Про затвердження Порядку справляння митними органами ввiзного (вивiзного) та особливих видiв мита пiд час митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України" (зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 08.02.2006 р. за N 109/11983) обчислення суми ввiзного (вивiзного) мита щодо товарiв, якi обкладаються ввiзним (вивiзним) митом за ставками у вiдсотках до митної вартостi товару, здiйснюється за формулою
Сма = (В х Ма ) : 100,
де Сма - сума ввiзного (вивiзного) мита, В - митна вартiсть товару (у грн), Ма - ставка ввiзного (вивiзного) мита, установлена у вiдсотках до митної вартостi товару.
Митна вартiсть товару для цiлей справляння мита та iнших податкiв визначається вiдповiдно до положень Глави 46 Митного кодексу України.
Вiдповiдно до статтi 266 та 267 Митного кодексу, основним методом визначення митної вартостi товарiв, є метод за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються (вартiсть операцiї).
Митною вартiстю за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються, є вартiсть операцiї, тобто цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за товари. Цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, - це загальна сума всiх платежiв, якi були здiйсненi або якi повиннi бути здiйсненi покупцем оцiнюваних товарiв на користь продавця.
При визначеннi митної вартостi до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi за оцiнюванi товари, додаються подальшi витрати (повний перелiк витрат наведено у статтi 267 Митного кодексу), якщо вони не включалися до цiни, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, зокрема:
- вартiсть контейнерiв, що для митних цiлей вважаються єдиним цiлим з вiдповiдними товарами;
- вартiсть упаковки або вартiсть пакувальних матерiалiв та робiт, пов'язаних з пакуванням;
- вартiсть сировини, матерiалiв, деталей, напiвфабрикатiв, комплектувальних виробiв тощо, якi увiйшли до складу оцiнюваних товарiв.
Вiдповiдно до Наказу Держмитслужби вiд 09.07.97 N 307 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок заповнення вантажної митної декларацiї" (зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 24.09.97 р. за N 443/2247) у графi 35 "Вага брутто (кг)" зазначається вага брутто (у кiлограмах) товару, описаного в графi 31. (вага брутто - це загальна вага товару, округлена до цiлих величин за правилами округлення, включаючи вагу упаковки.) У разi декларування упаковки (тари) за окремою ВМД графа не заповнюється.
Вiдповiдно до вимог Правила 5б Основних правил iнтерпретацiї класифiкацiї товарiв, пластмасовi вiдра, в яких поставляється товар, класифiкуються разом з товаром, оскiльки не є зворотною тарою.
У графi 38 "Вага нетто (кг)" зазначається вага нетто (у кiлограмах) товару, описаного в графi 31. (вага нетто - це чиста вага товару без упаковки, округлена до цiлих величин за правилами округлення).
Таким чином, вага нетто товару (кiлька балтiйська пряного посолу в пластмасових вiдрах у тузлуку) визначається як вага кiльки та тузлуку, в якому вона знаходиться, без урахування ваги пластмасових вiдер (тари).
Зазначенi показники вагових характеристик товару, заявляються з метою контролю за кiлькiстю ввезеного товару та збирання статистичної iнформацiї i жодним чином не повиннi впливати на визначення суми мита при застосуваннi адвалерної ставки мита, яка нараховується вiд митної вартостi товару.
Заступник Голови Служби | О.П.Шейко |