ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
07.03.07 | N 10/1-4/314-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про надiслання iнформацiї щодо дозвiльних
документiв, що надаються державними органами
України для здiйснення митного контролю та
митного оформлення окремих предметiв у разi їх
перемiщення через митний кордон України
громадянами
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
листом Департаменту декларування та митних
режимiв
Державної митної служби України
вiд 28 березня 2007 року N 10/1-4/476-ЕП
У зв'язку зi зверненнями митних органiв надсилаємо для використання в роботi iнформацiю про дозвiльнi документи, що надаються державними органами України для здiйснення митного контролю та митного оформлення окремих предметiв у разi їх перемiщення через митний кордон України громадянами, пiдготовлену Департаментом заходiв торгiвельної полiтики Держмитслужби України.
Окрiм того, повiдомляємо, що на сьогоднiшнiй день чинною залишається Iнструкцiя про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв, затверджена наказом Державного комiтету України по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї, Державного митного комiтету України вiд 22.08.94 N 99/252 та зареєстрована в Мiнiстерствi юстицiї України 23.09.94 за N 226/436.
При цьому зазначаємо, що вiдповiдно до частини п'ятої статтi 5 Закону України вiд 21.01.94 N 3855-XII "Про державну таємницю" спецiально уповноваженим органом державної влади у сферi забезпечення охорони державної таємницi є Служба безпеки України.
Статтею 9 згаданого Закону визначено, що вiднесення iнформацiї у сферi оборони, економiки, науки i технiки, зовнiшнiх вiдносин, державної безпеки та охорони правопорядку до державної таємницi здiснюється державним експертом з питань таємниць.
Згiдно з пунктом 1 Положення про Державну службу експортного контролю України, затвердженого Указом Президента України вiд 17.04.02 N 342/2002, спецiально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю є Держекспортконтроль України.
Додаток: файл dozvoly.rtf
Директор Департаменту декларування та митних режимiв | В.П.Науменко |
IНФОРМАЦIЯ ПРО ДОЗВIЛЬНI ДОКУМЕНТИ,
ЩО НАДАЮТЬСЯ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ УКРАЇНИ ДЛЯ
ЗДIЙСНЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО
ОФОРМЛЕННЯ ОКРЕМИХ ПРЕДМЕТIВ У РАЗI ЇХ
ПЕРЕМIЩЕННЯ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ
ГРОМАДЯНАМИ
1. Зброя, боєприпаси, вибуховi матерiали (речовини)
Порядок виготовлення, придбання, зберiгання, перевезення, облiку i використання спецiально визначених предметiв, матерiалiв i речовин встановлений Положенням про дозвiльну систему, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 12.10.92 N 576.
Вiдповiдно до пункту 2 зазначеного Положення до предметiв, матерiалiв i речовин, на якi поширюється дозвiльна система, зокрема, вiднесенi:
- вогнепальна зброя (нарiзна воєнних зразкiв, несучасна стрiлецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарiзна i гладкоствольна), бойовi припаси до неї,
- холодна зброя (арбалети, мисливськi ножi тощо),
- пневматична зброя калiбру понад 4,5 мiлiметра i швидкiстю польоту кулi понад 100 метрiв за секунду,
- пристрої вiтчизняного виробництва для вiдстрiлу патронiв, споряджених гумовими чи аналогiчними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дiї, та зазначенi патрони,
- вибуховi матерiали i речовини.
Пунктом 9 згаданого Положення встановлено, що видача дозволiв на виготовлення, придбання, зберiгання, облiку, охорону, перевезення i використання предметiв, матерiалiв i речовин здiйснюється:
- на вогнепальну зброю (нарiзну воєнних зразкiв, несучасну стрiлецьку, спортивну, навчальну, охолощену, мисливську нарiзну i гладкоствольну), бойовi припаси до неї, холодну зброю, пристрої вiтчизняного виробництва для вiдстрiлу патронiв, споряджених гумовими чи аналогiчними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дiї, та зазначенi патрони - у порядку, визначеному МВС;
- на вибуховi матерiали i речовини, їх перевезення - у порядку, визначеному Держнаглядохоронпрацi разом з МВС.
Iнструкцiя про порядок виготовлення, придбання, зберiгання, облiку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної i холодної зброї, пристроїв вiтчизняного виробництва для вiдстрiлу патронiв, споряджених гумовими чи аналогiчними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дiї, та зазначених патронiв, а також боєприпасiв до зброї та вибухових матерiалiв, затверджена наказом Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 21.08.98 N 622, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 07.10.98 за N 637/3077.
Пунктом 12.4 згаданої Iнструкцiї встановлено, що вогнепальна зброя, крiм зброї армiйських зразкiв, зарядженi патрони до неї, пневматична та холодна зброя громадянами України перевозяться через державний кордон на пiдставi дозволiв МВС, ГУМВС, УМВС України, а iноземними громадянами - тiльки за дозволом МВС України.
Ввезення на територiю України громадянами України зброї, якою вони нагородженi главами iноземних держав, главами урядiв iноземних держав, iншими офiцiйними особами, якi мають на це право, здiйснюється за дозволами МВС України.
Вiдносини, що виникають у процесi поводження з вибуховими матерiалами (в тому числi пов'язанi з їх ввезенням, вивезенням i транзитом через територiю України) регулюються Законом України вiд 23.12.04 N 2288-IV "Про поводження з вибуховими матерiалами промислового призначення".
Статтею 17 згаданого Закону встановлено, що ввезення на територiю України вибухових матерiалiв, обладнання i технологiй для їх виробництва та проведення вибухових робiт здiйснюється вiдповiдно до законодавства в галузi експортного контролю на пiдставi дозволу Мiнiстерства внутрiшнiх справ України.
Забороняється ввезення, вивезення та транзит через територiю України немаркованих вибухових матерiалiв.
Вивезення з України та транзит через її територiю вибухових матерiалiв здiйснюється на пiдставi дозволу Мiнiстерства внутрiшнiх справ України.
2. Наркотики i психотропнi речовини
Вiдносини в сферi обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв i прекурсорiв врегульовано Законом України вiд 05.02.95 N 60/95-ВР "Про обiг в Українi наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв i прекурсорiв". Цим Законом визначено повноваження органiв виконавчої влади, права та обов'язки юридичних осiб i громадян, якi беруть участь у такому обiгу на територiї України.
Статтею 12 цього Закону України встановлено, що iмпорт (ввезення), експорт (вивезення) або транзит наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв здiйснюються вiдповiдно до сертифiката (окремого дозволу), виданого спецiально уповноваженим органом виконавчої влади в галузi охорони здоров'я для кожного такого випадку, незалежно вiд того, стосується це одного чи кiлькох наркотичних засобiв, психотропних речовин або прекурсорiв.
Порядок видачi сертифiкатiв на ввезення в Україну та вивезення з України наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.02.97 N 146. Цей Порядок регулює видачу сертифiкатiв (окремих дозволiв) на здiйснення iмпортно-експортних операцiй пiдприємствами, установами та органiзацiями (далi - пiдприємства) за наявностi у них лiцензiї на здiйснення вiдповiдних видiв дiяльностi у сферi обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв.
3. Культурнi цiнностi
Вiдносини, пов'язанi з вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цiнностей регулюються Законом України вiд 21.09.99 N 1068-XIV "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей".
Статтею 13 зазначеного Закону встановлено, що у разi прийняття Державною службою контролю за перемiщенням культурних цiнностей через державний кордон України при Мiнiстерствi культури i мистецтв України рiшення про можливiсть вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей власнику культурних цiнностей чи уповноваженiй ним особi видається свiдоцтво встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей.
Статтею 21 згаданого Закону визначено, що пiд час ввезення культурних цiнностей на територiю України митному органу подається свiдоцтво на право їх вивезення, якщо це передбачено законодавством держави, звiдки ввозяться культурнi цiнностi. За вiдсутностi такого свiдоцтва ввезенi цiнностi пiдлягають затриманню митними органами України до встановлення їх власника та одержання його доручення щодо подальшого перемiщення або використання цих цiнностей. Таке доручення має бути пiдтверджене дипломатичним представництвом або консульською установою країни, громадянином якої є власник культурних цiнностей.
Зразок свiдоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей з територiї України затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 червня 2000 N 984 "Про затвердження зразка свiдоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цiнностей з територiї України".
Iнструкцiя про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цiнностей та контролю за їх перемiщенням через державний кордон України затверджена наказом Мiнiстерства культури i мистецтв України вiд 22.04.02 N 258 (зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 09.07.02 за N 571/6859).
4. Отруйнi речовини
Вiдповiдно до статтi 25 Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення" постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.06.95 N 440 затверджено Порядок одержання дозволу на виробництво, зберiгання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилiзацiю отруйних речовин, у тому числi продуктiв бiотехнологiї та iнших бiологiчних агентiв (далi - Порядок).
Вiдповiдно до цього Порядку пiдприємства, а також громадяни-пiдприємцi повиннi одержати дозвiл на виробництво, зберiгання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилiзацiю отруйних речовин, у тому числi продуктiв бiотехнологiї та iнших бiологiчних агентiв.
Дозвiл видається Мiнприроди за погодженням з МОЗ, Держнаглядохоронпрацi, Мiнтрансом, МВС згiдно з Перелiком отруйних речовин, у тому числi продуктiв бiотехнологiй та iнших бiологiчних агентiв, виробництво, зберiгання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилiзацiя яких здiйснюються за наявностi дозволу.
5. Лiки
Вiдповiдно до статтi 17 Закону України "Про лiкарськi засоби" на територiю України можуть ввозитись лiкарськi засоби, зареєстрованi в Українi, за наявностi сертифiката якостi, що видається виробником.
Для iндивiдуального використання громадянами на митну територiю України можуть ввозитись незареєстрованi лiкарськi засоби.
Наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України вiд 15.05.97 N 143, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 11.06.97 за N 215/2019 затверджено Порядок ввезення на територiю України незареєстрованих лiкарських засобiв.
Зазначеним Порядком визначено, що дозвiл на ввезення на митну територiю України незареєстрованих лiкарських засобiв видає Мiнiстерство охорони здоров'я України (далi - МОЗ України).
При ввезеннi незареєстрованих лiкарських засобiв для iндивiдуального використання громадянами до МОЗ України подається лист на iм'я заступника Мiнiстра, у якому зазначається мета ввезення незареєстрованого лiкарського засобу, його назва (мiжнародна непатентована та торгова), фармакотерапевтична група, лiкарська форма, кiлькiсть в однiй упаковцi, загальна кiлькiсть упаковок, фiрма-виробник, номер серiї випуску, термiн придатностi, умови зберiгання.
Незареєстрованi лiкарськi засоби ввозяться за наявностi сертифiката якостi фiрми-виробника, який подається до МОЗ України протягом 3 днiв пiсля одержання вантажу.
При разовому ввезеннi незареєстрованих лiкарських засобiв з метою iндивiдуального використання громадянами в кiлькостi, необхiднiй на курс лiкування, подаються наступнi документи:
- довiдка лiкаря iз зазначенням дiагнозу захворювання;
- рецепт на даний лiкарський препарат згiдно iз Правилами МОЗ України, затвердженими наказом МОЗ України вiд 30.06.94 N 117 (пiдпис i особиста печатка лiкаря, пiдпис вiдповiдальної особи i кругла печатка лiкувальної установи).
Для iндивiдуального використання забороняється пересилати наркотичнi, психотропнi речовини, їх аналоги i прекурсори, а також лiки, що мають обмежений термiн придатностi та потребують особливих умов зберiгання (вакцини, сироватки, iмунобiологiчнi препарати, препарати кровi та продукти їх переробки тощо).
6. Радiоактивнi матерiали
Вiдповiдно до статтi 31 Закону України "Про використання ядерної енергiї та радiацiйну безпеку" здiйснювати дiяльнiсть у сферi використання ядерної енергiї та радiацiйної безпеки можуть юридичнi або фiзичнi особи. При цьому заявник (юридична або фiзична особа, яка подає документи до органу державного регулювання ядерної та радiацiйної безпеки на право здiйснення певного виду дiяльностi) повинен:
- сповiстити орган державного регулювання ядерної та радiацiйної безпеки про свiй намiр здiйснювати який-небудь з видiв дiяльностi, зазначених у статтi 27 цього Закону, та подати заяву про надання дозволу на такий вид дiяльностi;
- подати до органу державного регулювання ядерної та радiацiйної безпеки документацiю, передбачену нормами, правилами i стандартами з ядерної та радiацiйної безпеки, та iншу документацiю, необхiдну згiдно з законодавством для розгляду питання про надання заявниковi дозволу на вiдповiдний вид дiяльностi.
Дозвiл на перевезення радiоактивних матерiалiв видається лише за умови:
- пiдтвердження сертифiкатом безпеки упаковки;
- наявностi дозволу органiв державного санiтарного нагляду на перевезення радiоактивних матерiалiв транспортним засобом;
- документального пiдтвердження того, що перевезення здiйснюється особами, якi мають достатнi знання з радiацiйного захисту;
- наявностi плану аварiйних заходiв пiд час перевезення;
- гарантування, що перевезення радiоактивних матерiалiв здiйснюється транспортом, який вiдповiдає вимогам даного перевезення;
- гарантування вiдшкодування шкоди, яка може бути завдана внаслiдок аварiї;
- гарантування того, що пiд час перевезення ядерних матерiалiв їх приймання або передача здiйснюються лише за наявностi документiв, оформлених у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України. Документи повиннi мiстити найменування сторiн, що передають i одержують ядернi матерiали, а також данi про кiлькiсть, форму i склад таких матерiалiв i зберiгатися учасниками перевезень не менше одного року. Опис переданих ядерних матерiалiв може бути замiнено вiдповiдним позначенням вантажу у разi, коли це необхiдно для цiлей фiзичного захисту, що має бути вiдображено в супровiдних документах учасникiв перевезень.
Вiдповiдно до наказу Державного комiтету ядерного регулювання вiд 24.09.2003 N 125 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок видачi дозволiв на перевезення радiоактивних матерiалiв" (зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 09.10.2003 за N 916/8237) заява на одержання дозволу подається до Держатомрегулювання вантажовiдправником, перевiзником, вантажоодержувачем радiоактивних матерiалiв або особою (юридичною чи фiзичною), яка дiє за дорученням.
7. Об'єкти флори i фауни
Вiдповiдно до пункту 1.10 Положення про екологiчний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та в зонi дiяльностi регiональних митниць i митниць", затвердженого наказом Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України вiд 08.09.1999 N 204 (зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 15 листопада 1999 р. за N 787/4080 основним завданням держекоiнспекторiв у пунктах пропуску через державний кордон та в зонi дiяльностi регiональних митниць i митниць є здiйснення державного контролю за додержанням мiнiстерствами i центральними i мiсцевими органами виконавчої влади, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями, незалежно вiд форм власностi та господарювання, громадянами, а також iноземними юридичними та фiзичними особами i особами без громадянства, що перетинають державний кордон або здiйснюють перемiщення через нього транспортних засобiв i вантажiв вiдповiдно до вимог чинного природоохоронного законодавства та норм i правил екологiчної безпеки пiд час транспортування небезпечних вантажiв.
Зазначеним Положенням встановлено, що пiдставою для перемiщення через митний кордон України сировини з диких тварин i рослин, занесених до додаткiв 1, 2 i 3 Конвенцiї про мiжнародну торгiвлю видами дикої фауни i флори, що перебувають пiд загрозою зникнення (СIТЕС), або Європейського Червоного списку та до Червоної книги України є:
- оригiнал дозволу, що видається вiдповiдним Адмiнiстративним органом СIТЕС для об'єктiв тваринного i рослинного свiту, занесених до додаткiв 1, 2 i 3 СIТЕС;
- оригiнал дозволу, виданий Мiнприроди на офiцiйному бланку за пiдписом посадової особи, засвiдчений "мокрою" печаткою. об'єктiв тваринного та рослинного свiту, занесених до Червоної книги України.
Увезення в Україну, вивезення поза її межi та транзитне перевезення зоологiчних, ботанiчних та мiнералогiчних колекцiй здiйснюється за оригiналом дозволу, виданого Мiнприроди на офiцiйному бланку за пiдписом посадової особи, засвiдченим "мокрою" печаткою.
Вивезення за межi України зоологiчних, ботанiчних i мiнералогiчних колекцiй без наявностi дозволiв спецiально уповноважених органiв забороняється.
Вивезення з України мисливських трофеїв дозволяється за наявностi:
- дублiката лiцензiї (на вiдстрiл диких копитних тварин i ведмедiв), копiї протоколу полювання, що видається вiдповiдним мисливським господарством;
- ветеринарного свiдоцтва за формою N 2-ВЕТ (видається головним лiкарем ветеринарної медицини адмiнiстративного району за мiсцезнаходженням мисливського господарства), на якому проставлено реєстрацiйний номер Головного управлiння ветеринарної медицини з державною ветеринарною iнспекцiєю Мiнагрополiтики України щодо погодження на вивезення продукцiї полювання за кордон.
8. Високочастотнi радiоелектроннi прилади
Правову основу користування радiочастотним ресурсом України, повноваження держави щодо умов користування радiочастотним ресурсом України, права, обов'язки i вiдповiдальнiсть органiв державної влади, що здiйснюють управлiння i регулювання в цiй сферi, та фiзичних i юридичних осiб, якi користуються та/або мають намiр користуватися радiочастотним ресурсом України визначає Закон України "Про радiочастотний ресурс України". Вiдповiдно до статтi 29 цього Закону України ввезення з-за кордону, реалiзацiя та експлуатацiя радiоелектронних засобiв та випромiнювальних пристроїв здiйснюються в Українi на дозвiльнiй основi. Вiдповiднi дозволи надаються Українським державним центром радiочастот у порядку, встановленому Нацiональною комiсiєю з питань регулювання зв'язку України (НКРЗ).
Перелiк РЕЗ та ВП, для ввезення з-за кордону, реалiзацiї та експлуатацiї яких не потрiбнi дозволи, визначає НКРЗ.
Радiоелектроннi засоби та випромiнювальнi пристрої, якi ввозяться з-за кордону, реалiзуються та експлуатуються в Українi, повиннi мати виданий у встановленому порядку документ про пiдтвердження їх вiдповiдностi стандартам.
НКРЗ у межах своїх повноважень може запроваджувати додатковi заходи щодо недопущення ввезення з-за кордону, реалiзацiї та експлуатацiї радiоелектронних засобiв та випромiнювальних пристроїв, не дозволених до застосування в Українi.
Порядок ввезення з-за кордону, розробки, модернiзацiї, виробництва, реалiзацiї, придбання, встановлення та експлуатацiї радiоелектронних засобiв i випромiнювальних пристроїв спецiального призначення визначає Генеральний штаб Збройних Сил України.
Рiшенням Нацiональної комiсiї з питань регулювання зв'язку України вiд 22.09.2006 N 373 затверджено Перелiк товарiв, на якi Українським державним центром радiочастот надаються дозволи на ввезення в Україну.
Наказом Мiнiстра оборони України вiд 27.11.2006 N 681 (зареєстровано у Мiнiстерствi юстицiї України 11.12.2006 за N 1298/13172) визначено Перелiк кодiв товарiв, на якi видаються документи Мiнiстерства оборони України, необхiднi для здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України.
Наказом Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України вiд 21.09.2000 N 134 (зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 02.10.2000 за N 679/4900) затверджено Перелiк радiоелектронних засобiв та радiовипромiнювальних пристроїв, для придбання та використання яких не потрiбнi дозволи.
9. Для транспортних засобiв за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi як нових, так i таких, що були у користуваннi, якi ввозяться на митну територiю України, передбачено подання сертифiкату вiдповiдностi або свiдоцтва про визнання вiдповiдностi.
Законодавство.
Декрет Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.93 N 46-93 "Про стандартизацiю i сертифiкацiю".
Закон України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України".
Закон України вiд 06.07.2005 N 2739-IV "Про деякi питання ввезення на митну територiю України та реєстрацiї транспортних засобiв".
10. Новi автомобiлi походженням з Росiйської Федерацiї.
Законодавство.
Закон України вiд 22.123.98 N 332-XIV "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну".
Рiшення мiжвiдомчої комiсiї з мiжнародної торгiвлi вiд 6 грудня 2002 року N СП-54/2002/52-49 "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну нових легкових автомобiлiв походженням з Росiйської Федерацiї".
Згiдно з Рiшенням iмпорт (в тому числi ввезення фiзичними особами) в Україну нових легкових автомобiлiв походженням з Росiйської Федерацiї, без спецiальної лiцензiї i сертифiкату походження забороняється.
11. Спецiальнi засоби самооборони
Законодавство.
Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.09.93 N 706 "Про порядок продажу, придбання, реєстрацiї, облiку i застосування спецiальних засобiв самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратiвної дiї".
Наказ Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 19.10.93 N 650/272 "Про затвердження Порядку ввозу iз-за кордону та вивозу iз України спецiальних засобiв самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратiвної дiї". Вiдповiдно до цього Порядку пiдприємства, установи та органiзацiї, що займаються пiдприємницькою дiяльнiстю по виготовленню та реалiзацiї спецiальних засобiв самооборони, здiйснюють їх ввiз iз-за кордону та вивiз iз України на пiдставi дозволiв МВС України, а громадяни - одиничних екземплярiв на пiдставi дозволiв МВС Республiки Крим, ГУМС м. Києва i Севастополя, УМВС в областях. В усiх випадках ввозу та вивозу спецiальних засобiв самооборони, на них повинен бути сертифiкат встановленого зразка, що видається органами Держспоживстандату України.
(додаток доповнено пунктом 11 згiдно з листом Департаменту декларування та митних режимiв Державної митної служби України вiд 28.03.2007р. N 10/1-4/476-ЕП) |