ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КАРПАТСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 28 липня 2004 року | N 446 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми
Зареєстровано в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 8 грудня 2004 р. за N 040/644 |
З метою посилення контролю за
дотриманням митного законодавства України при
здiйсненнi митного контролю та митного
оформлення несупроводжуваного багажу, що
перемiщується фiзичними особами через митний
кордон України, та у вiдповiдностi до вимог ст. 112 Митного кодексу України
наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу громадян на митному посту "Павлове" Карпатської регiональної митницi, що додається.
2. Начальнику юридичного вiддiлу Дорофеєвiй Л. М. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю в Закарпатське обласне управлiння юстицiї.
3. Вважати такими, що втратили чиннiсть, наказ Карпатської регiональної митницi вiд 28.02.2000 р. N 102 "Про затвердження Технологiчної схеми", зареєстрований у Закарпатському обласному управлiннi юстицiї за N 045/318 вiд 21.04.2000 р., та наказ Карпатської регiональної митницi вiд 18.03.2002 р. N 169 "Про внесення доповнень до Технологiчної схеми", зареєстрований у Закарпатському обласному управлiннi юстицiї за N 018/463 вiд 23.04.2002 р.
4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника регiональної митницi Завадяка I. I.
Т. в. о. начальника Карпатської регiональної митницi | М. С. Ботош |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Карпатської регiональної митницi вiд 28 липня 2004 р. N 446 |
|
Зареєстровано в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 8 грудня 2004 р. за N 040/644 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
митного контролю та митного оформлення
несупроводжуваного багажу громадян на митному
посту "Павлове" Карпатської регiональної
митницi
I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Дана Технологiчна схема розроблена на пiдставi Митного кодексу України, Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III, наказiв Держмитслужби вiд 08.10.99 р. N 645, вiд 27.03.2000 р. N 164, iнших нормативно-правових документiв, якi регламентують порядок митного контролю та митного оформлення несупроводжуваного багажу громадян (далi - НСБ).
1.2. Дана Технологiчна схема запроваджується з метою забезпечення чiткого, якiсного i своєчасного оформлення у митному вiдношеннi особистих речей та товарiв, що перемiщуються через митний кордон України у несупроводжуваному багажi громадян, посилення контролю за дотриманням митного законодавства України при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення НСБ громадян.
1.3. Зазначена Технологiчна схема визначає послiдовнiсть дiй iнспекторського складу митного поста "Павлове" при митному контролi та митному оформленнi НСБ громадян та порядок взаємодiї з пiдроздiлами Карпатської регiональної митницi та державними контролюючими органами.
1.4. Митний контроль та оформлення НСБ громадян здiйснюється митним постом "Павлове" у межах зони дiяльностi Карпатської РМ щоденно, згiдно iз графiком роботи митного поста на пiдставi письмової заяви власника багажу. У вихiднi та святковi днi митне оформлення НСБ громадян здiйснюється за окремим розпорядженням начальника митного поста за погодженням з керiвництвом Карпатської РМ.
1.5. Митний контроль НСБ проводиться виключно у присутностi власника багажу або його довiреної особи на пiдставi нотарiально завiреного доручення власника багажу. При цьому, до початку митного контролю НСБ iнспектор митницi самостiйно визначає тимчасову зону митного контролю. Доступ у зону митного контролю постороннiм особам заборонено.
II. ОСНОВНI ПОНЯТТЯ I ТЕРМIНИ, ЩО ВЖИВАЮТЬСЯ У ЦIЙ ТЕХНОЛОГIЧНIЙ СХЕМI
Громадяни - фiзичнi особи: громадяни України, iноземцi, особи без громадянства.
Перемiщення товарiв через митний кордон України у НСБ - перемiщення через митний кордон України товарiв, що належать громадянам, окремо вiд цих громадян або уповноважених ними осiб з оформленням багажних документiв.
Перемiщення товарiв через митний кордон України у вантажних вiдправленнях - перемiщення товарiв через митний кордон України при здiйсненнi експортно-iмпортних операцiй, а також iнших операцiй, пов'язаних iз ввезенням товарiв на митну територiю України, вивезенням товарiв за межi митної територiї України або перемiщення їх митною територiєю України транзитом. При перемiщеннi товарiв через митний кордон України у вантажних вiдправленнях оформляється вантажна митна декларацiя.
Перемiщення товарiв через митний кордон України у мiжнародних експрес-вiдправленнях - перемiщення товарiв та iнших предметiв, належним чином упакованих, що перевозяться експрес-перевiзником будь-яким видом транспорту з метою доставки одержувачу у визначений термiн.
Митна декларацiя - письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу i мiстить вiдомостi щодо товарiв i транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, необхiднi для їх митного оформлення або переоформлення.
Зона митного контролю - мiсце, визначене митними органами в пунктах пропуску через митний кордон України або в iнших мiсцях митної територiї України, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури.
Митниця вiдправлення - митний орган на територiї України, з якого починається перемiщення товарiв (вантажiв) та iнших предметiв, що перебувають пiд митним контролем.
Митниця призначення - митний орган на територiї України, де закiнчується перемiщення товарiв (вантажiв) та iнших предметiв, що перебувають пiд митним контролем.
Митний контроль - сукупнiсть заходiв, що здiйснюються митними органами в межах своєї компетенцiї з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу, законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи, мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку.
Предмети - особистi речi, товари, транспортнi засоби та окремi номернi вузли до них, що перемiщуються через митний кордон України.
Особистi речi - предмети першої необхiдностi призначенi, у першу чергу, для забезпечення життєдiяльностi власника-громадянина, є власнiстю такого громадянина та призначенi виключно для власного користування такого громадянина, не є товаром та не призначенi для вiдчуження або передачi iншим особам, вiдповiдають метi та цiлям перебування за кордоном.
Декларування - заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дiй) точних вiдомостей про товари i транспортнi засоби, мету їх перемiщення через митний кордон України, а також вiдомостей, необхiдних для здiйснення їх митного контролю та митного оформлення.
Постiйне мiсце проживання - мiсце проживання на територiї будь-якої держави не менше одного року громадянина, який не має постiйного мiсця проживання на територiї iнших держав i має намiр проживати на територiї цiєї держави протягом будь-якого строку, не обмежуючи таке проживання певною метою, i за умови, що таке проживання не є наслiдком виконання цiєю особою службових обов'язкiв або зобов'язань за договором (контрактом).
Iншi термiни, що використовуються у данiй Технологiчнiй схемi, мають таке саме значення, що i в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.
III. ФАКТОРИ, ЩО ПЕРШОЧЕРГОВО ПРИЙМАЮТЬСЯ ДО УВАГИ ПРИ ЗДIЙСНЕННI МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА ОФОРМЛЕННЯ НСБ ГРОМАДЯН
- громадянство та категорiя осiб, якi вiдправляють (отримують) НСБ;
- країна їх постiйного проживання;
- країна, в якiй була отримана вiза на в'їзд в Україну;
- маршрут перемiщення НСБ;
- частота перемiщення даної фiзичної особи через митний кордон України;
- наявнiсть орiєнтувань та iнформацiї Вiддiлення по боротьбi з КБ та ПМП, а також правоохоронних органiв;
- належнiсть товарiв та iнших предметiв (власнiсть даної особи чи iнших фiзичних осiб);
- вiдповiднiсть фактично наявних предметiв заявленим у митнiй декларацiї та у поданих документах;
- кiлькiсть мiсць НСБ та ручної поклажi;
- вiдповiднiсть пред'явлених товарiв (предметiв) заявленiй метi поїздки;
- поведiнка особи пiд час проведення митного контролю;
- iншi об'єктивнi та суб'єктивнi фактори.
IV. ПОРЯДОК МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА ОФОРМЛЕННЯ НСБ ГРОМАДЯН ПРИ ВIДПРАВЛЕННI ЗА КОРДОН
4.1. Громадянин, який виїжджає на постiйне мiсце проживання, подає заяву на iм'я начальника митного поста, а також документ, що дає право вiдправляти НСБ при виїздi на постiйне мiсце проживання (документи, передбаченi Законом України вiд 21.01.94 р. N 3857-XII, з вiдмiткою "ПМП, вiзою країни, у яку слiдує громадянин, чи iншi документи, передбаченi мiжнародними угодами України), та список предметiв, якi заявляються до митного контролю.
4.2. Iнспектор митницi, вiдповiдно до вимог ПКМУ вiд 24.12.2003 р. N 1998, iнформує громадянина, який виїжджає на ПМП, про необхiднiсть подання довiдки податкових органiв про сплату податку з доходiв фiзичних осiб, що надається громадянином при перетинi митного кордону України безпосередньо у пунктi пропуску.
4.3. До початку митного контролю та митного оформлення громадянин заповнює митну декларацiю у двох примiрниках. Iнспектор митницi перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї та проводить усне опитування по пунктах декларацiї, пiсля чого завiряє її особистою номерною печаткою.
4.4. У випадку вiдправлення НСБ за межi митної територiї України без виїзду на постiйне мiсце проживання (вантажне вiдправлення або експрес-вiдправлення) його власник або iнша особа, яка дiє за нотарiально засвiдченим дорученням, подає вiдповiдну заяву на iм'я начальника митного поста та список предметiв, якi заявляються до митного контролю. До початку митного контролю громадянин заповнює митну декларацiю у двох примiрниках. Iнспектор митницi перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї та проводить усне опитування по пунктах, пiсля чого завiряє її особистою номерною печаткою.
4.5. При митному контролi та оформленнi товарiв (вантажiв), що перемiщуються у несупроводжуваному багажi громадян, iнспектор митницi керується положеннями статей 250, 251 Митного кодексу України стосовно умов вивезення цих товарiв та обмежень щодо вивезення громадянами за межi митної територiї України окремих товарiв.
Iнспектор має право вимагати вiд вiдправника багажу документи, що засвiдчують вартiсть предметiв та легальнiсть їх придбання (касовi або товарнi чеки, ярлики тощо). У разi виникнення у iнспектора митницi обґрунтованих сумнiвiв щодо достовiрностi заявленої вартостi товарiв, що вiдправляються у несупроводжуваному багажi, для визначення митної вартостi таких товарiв у встановленому порядку залучаються працiвники вiддiлу контролю митної вартостi.
4.6. У разi оформлення НСБ у мiсцях, де не визначено зону митного контролю, до початку митного огляду iнспектор митницi самостiйно визначає тимчасову зону митного контролю, в межах, необхiдних для дотримання її режиму. Доступ стороннiх осiб в зону митного контролю заборонений.
4.7. Пiд час митного контролю iнспектор митницi обов'язково контролює вантажне примiщення та багажнi мiсця транспортних засобiв та залiзничних контейнерiв.
Якщо в багажi знаходяться предмети, що потребують спецiальних дозволiв (державної служби контролю за перемiщенням культурних цiнностей, служби ветеринарного контролю, служби екологiчної безпеки та природних ресурсiв тощо), митне оформлення закiнчується виключно пiсля завершення контролю цими службами, при наявностi вiдповiдних дозволiв та, при необхiдностi, з проставленням на документах вiдповiдних вiдмiток цих служб.
При необхiдностi до проведення митного контролю та оформлення НСБ залучаються працiвники iнших пiдроздiлiв Карпатської РМ (Вiддiлення по боротьбi з КБ та ПМП, вiддiлу контролю митної вартостi, вiддiлу технiчних засобiв митного контролю та iншi).
4.8. Пiсля закiнчення огляду iнспектор митницi накладає митнi забезпечення, виписує повiдомлення пасажиру для сплати необхiдних платежiв. Пiсля оплати громадянин пред'являє квитанцiю банку, на пiдставi якої iнспектор митницi проводить документальне оформлення (виписує квитанцiю форми МД-1, здiйснює митне оформлення товаросупровiдних документiв, виписує провiзнi вiдомостi тощо). Всi цi документи завiряються вiдтисками ОНП та штампом ПМК iнспектора. Другий екземпляр квитанцiї МД-1 видається власнику багажу (або довiренiй особi).
4.9. Вiдомостi про громадянина, реквiзити провiзних вiдомостей реєструються в спецiальному журналi, пiсля чого, у встановленому порядку, ставляться на контроль. Завiренi iнспектором митницi супровiднi документи, один екземпляр провiзної вiдомостi видаються на руки перевiзнику, який здiйснює перевезення товару (вантажу). Один екземпляр завiреної митної декларацiї та другий екземпляр квитанцiї МД-1 видаються громадянину, а iншi документи залишаються в справах митницi для здiйснення контролю доставлення НСБ та ведення статистичної звiтностi.
4.10. Пiсля отримання пiдтвердження про доставлення з митницi призначення НСБ знiмається з контролю i всi документи формуються в архiв. У разi вiдсутностi пiдтвердження про доставлення НСБ до митницi призначення у встановлений термiн iнспектор митницi керується у своїх дiях Технологiчною схемою, розробленою вiддiлом КДВ Карпатської регiональної митницi.
V. ПОРЯДОК МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА ОФОРМЛЕННЯ НСБ, ЩО НАДХОДЯТЬ НА АДРЕСУ ГРОМАДЯН З-ЗА КОРДОНУ
5.1. Пiсля надходження НСБ громадянин звертається в митницю i пред'являє документи, що засвiдчують мету приїзду та пiдтверджують факт вiдправлення НСБ.
Разом iз заявою на iм'я начальника митного поста громадянин подає митним органам товаросупровiднi документи, належним чином оформлену митну декларацiю з вiдмiтками в'їзної митницi про предмети, валюту та цiнностi, що пропущенi при в'їздi в Україну. У разi отримання НСБ особою, яка дiє за дорученням власника, ця особа подає митницi митну декларацiю власника НСБ та вiдповiдне нотарiально засвiдчене доручення.
5.2. У разi оформлення НСБ у мiсцях, де не визначено зону митного контролю, до початку митного огляду iнспектор митницi самостiйно визначає тимчасову зону митного контролю, в межах, необхiдних для дотримання її режиму. Доступ стороннiх осiб в зону митного контролю заборонений.
5.3. До початку митного контролю та оформлення громадянин заповнює митну декларацiю, у якiй зазначає вiдомостi про наявнiсть предметiв та цiнностей, що мiстяться у НСБ. Iнспектор митницi перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї та проводить усне опитування по пунктах, пiсля чого завiряє її особистою номерною печаткою.
5.4. Iнспектор митницi в зонi митного контролю перевiряє цiлiснiсть митних забезпечень i звiряє їх номери з номерами, вказаними в товаросупровiдних документах, пiсля чого розпочинає митний контроль НСБ. Пiд час розвантаження предметiв iнспектор повинен порiвнювати їх вiдповiднiсть перелiку предметiв, який надiйшов з НСБ, та даним, заявленим у митнiй декларацiї. Пiсля повного розвантаження обов'язково проводиться контроль вантажного примiщення транспортного засобу або залiзничного контейнера.
5.5. У разi знаходження в багажi предметiв, що потребують спецiальних дозволiв iнших служб (служби ветеринарного контролю, служби екологiчної безпеки та природних ресурсiв тощо) митне оформлення здiйснюється виключно пiсля завершення контролю цих служб при наявностi вiдповiдних дозволiв та, при необхiдностi, з проставленням на товаросупровiдних документах вiдповiдних вiдмiток цих служб.
5.6. При необхiдностi до проведення митного контролю та оформлення НСБ залучаються працiвники iнших пiдроздiлiв Карпатської РМ (Вiддiлення по боротьбi з КБ та ПМП, вiддiлу контролю митної вартостi, вiддiлу технiчних засобiв митного контролю та iншi).
5.7. По завершенню огляду НСБ iнспектор митницi виписує, при потребi, повiдомлення для сплати необхiдних платежiв. Пiсля сплати пасажир пред'являє квитанцiю банку, на пiдставi якої iнспектор митницi виписує квитанцiю форми МД-1. Другий екземпляр квитанцiї МД-1 видається власнику багажу (або довiренiй особi). На товаросупровiдних документах проставляються вiдмiтки про надходження вантажу. Вiдомостi про багаж i громадянина реєструються в спецiальному журналi, провiзна вiдомiсть надсилається у митницю вiдправлення для зняття з контролю, пiсля чого документи формуються для ведення статистичної звiтностi та зберiгання в архiв.
5.8. Митне оформлення i оподаткування товарiв, що надходять на адреси громадян у вантажних та експрес-вiдправленнях здiйснюється у вiдповiдностi до положень Закону України вiд 13.09.2001 р. N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України" та вiдповiдних нормативних документiв Держмитслужби України.
VI. ДIЇ ПРАЦIВНИКIВ МИТНИЦI ПРИ ВИЯВЛЕННI ПОРУШЕНЬ МИТНИХ ПРАВИЛ
При виявленнi фактiв порушень митних правил iнспектор митного поста, який здiйснює митне оформлення НСБ громадян, зобов'язаний:
- доповiсти начальнику митного поста про факт виявлення порушення митних правил, який, в разi потреби, викликає на мiсце пригоди чергового дiзнавача;
- до приходу чергового дiзнавача прийняти всi необхiднi мiри для збереження виявлених предметiв у тому виглядi, в якому вони були виявленi;
- прийняти необхiднi мiри по збереженню недоторканностi предметiв, що можуть бути речовими доказами;
- по приходу чергового дiзнавача виконувати його вказiвки.
Посадова особа митного органу, яка виявила порушення митних правил, невiдкладно складає протокол про порушення митних правил у вiдповiдностi до ст. 363 Митного кодексу України, а також з урахуванням положень ст. 377 МКУ.
В разi виявлення товарiв (вантажiв), що перемiщуються з приховуванням вiд митного контролю у великих розмiрах, а також виявлення культурних цiнностей, наркотичних засобiв, психотропних речовин, сильнодiючих, радiоактивних, вибухових речовин, зброї та боєприпасiв керiвник пiдроздiлу в обов'язковому порядку викликає на мiсце виявлення чергового дiзнавача.
При виявленнi осiб, якi знаходяться на контролi, iнспектор митницi зобов'язаний негайно повiдомити про це начальника пiдроздiлу та Вiддiлення по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил.
VII. ЗАКЛЮЧНI ПОЛОЖЕННЯ
7.1. Iз даною Технологiчною схемою повинен бути ознайомлений весь особовий склад митного поста, працiвники якого здiйснюють митний контроль та оформлення несупроводжуваного багажу громадян.
7.2. Працiвники митного поста, якi здiйснюють митний контроль та оформлення несупроводжуваного багажу, несуть вiдповiдальнiсть за неухильне дотримання даної Технологiчної схеми згiдно чинного законодавства та вимог посадових iнструкцiй.
7.3. Порушення даної Технологiчної схеми, яке призвело до заподiяння матерiальних збиткiв державi, вважається одноразовим грубим порушенням службових обов'язкiв.
7.4. Дана Технологiчна схема затверджується наказом по митницi.
Начальник митного поста "Павлове" | I. Г. Манiвчук |