ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 24 сiчня 2008 року | N 28 |
---|
Про внесення змiн до Технологiї митного контролю
та митного оформлення товарiв та транспортних
засобiв у пунктах пропуску, що функцiонують в зонi
дiяльностi Ужгородської митницi
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї в Закарпатськiй областi 6 лютого 2008 р. за N 8/845 |
З метою приведення у
вiдповiднiсть до вимог чинного законодавства
нормативно-правових актiв Ужгородської митницi, з
врахуванням норм постанови Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 08.11.2007 N 1307 "Про
затвердження Порядку перевезення хворими, якi
прямують транзитом через територiю України,
наркотичних засобiв i психотропних речовин" та
у зв'язку iз набранням чинностi наказу
Державної митної служби України вiд 10.10.2007 N 842
"Про внесення змiн до деяких наказiв
Держмитслужби", зареєстрованого в Мiнiстерствi
юстицiї України 31.10.2007 за N 1232/14499, наказую:
1. У Технологiю митного контролю та митного оформлення товарiв та транспортних засобiв у пунктах пропуску, що функцiонують в зонi дiяльностi Ужгородської митницi, затверджену наказом Ужгородської митницi вiд 29.05.2007 N 283, зареєстрованим в Головному управлiннi юстицiї у Закарпатськiй областi 30.07.2007 за N 048/908 (iз змiнами), внести наступнi змiни:
1.1. Роздiл IV. Послiдовнiсть, змiст процедур митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами, пасажирiв, їх ручної поклажi та багажу, якi перетинають митний кордон України в авiацiйному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт" викласти в редакцiї:
"IV. Послiдовнiсть, змiст процедур митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами, пасажирiв, їх ручної поклажi та багажу, якi перетинають митний кордон України в авiацiйному пунктi пропуску "Ужгород-аеропорт"
1. Загальнi положення
1.1. Вiдповiдно до положень чинного митного законодавства та з метою спрощення митного контролю запроваджено вибiрковий митний контроль товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України.
1.2. Митний контроль проводиться у зонi митного контролю:
- в оглядових залах;
- в примiщеннi складу;
- на стоянках лiтакiв.
1.3. Митний контроль та митне оформлення товарiв, що перемiщуються членами екiпажу повiтряного судна (далi - ПС), здiйснюється на борту ПС або в iншому визначеному митним органом мiсцi.
1.4. При необхiдностi з'ясування питань, пов'язаних з перевiркою вiдомостей, що оголошуються громадянами у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та предметiв, враховуючи також етичну сторону процедури здiйснення митного контролю, бесiда з пасажиром в окремiй кiмнатi проводиться лише на вимогу посадової особи ВМО чи громадянина з обов'язковим iнформуванням старшого оперативної змiни (чи особи, яка його замiщує), який приймає вiдповiдне рiшення.
1.5. Для проведення бесiди, як правило, залучаються два працiвники митницi або запрошується працiвник контрольного пiдроздiлу.
1.6. Митний контроль та митне оформлення суднових запасiв, що перемiщуються на ПС, здiйснюються в порядку, встановленому Держмитслужбою України.
1.7. Митний контроль i митне оформлення ПС, що виконують мiжнароднi рейси, i товарiв, якi перемiщуються ними, здiйснюється:
- по прибуттi на митну територiю України - пiсля проведення прикордонного контролю;
- при вибуттi з митної територiї України - до початку прикордонного контролю.
1.8. У разi нетривалої стоянки ПС вiдповiдно до затвердженого розкладу руху митний контроль здiйснюється одночасно з прикордонним контролем.
Якщо прикордонний i митний контроль ПС здiйснюється спiльно, то складається акт про результати контролю за формою, що встановлюється Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
1.9. Митний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв, потрiбних для такого контролю, митного огляду ПС i товарiв, що перемiщуються через митний кордон України з їх використанням, а також в iнших формах, передбачених законодавством України з питань митної справи.
За вiдсутностi на борту ПС вантажiв за рiшенням посадової особи ВМО (старшого оперативної змiни), яка здiйснює митний контроль i митне оформлення ПС, митний контроль ПС може здiйснюватися документально без присутностi посадових осiб митного органу на борту цього ПС. Про таке рiшення ця посадова особа (старший оперативної змiни) повiдомляє представника мiжнародного аеропорту або авiаперевiзника та органу охорони державного кордону. Документи на ПС передаються представником перевiзника для оформлення у пiдроздiл митного органу, який здiйснює митний контроль i митне оформлення ПС.
1.10. Навантажування, вивантажування, перевантажування, виправлення пошкоджень упаковки, розпакування, переупакування товарiв, що перебувають пiд митним контролем, здiйснюються тiльки з дозволу митницi.
1.11. При здiйсненнi митного контролю використовуються технiчнi та спецiальнi засоби, безпечнi для життя та здоров'я людини, тварин та рослин, та такi, що не завдають шкоди громадянам.
1.12. Товари та предмети, що перемiщуються через митний кордон України, у разi необхiдностi, пiдлягають перевiрцi контрольними пiдроздiлами.
1.13. При перемiщеннi громадянами через митний кордон України предметiв застосовується спрощений порядок здiйснення митного контролю вiдповiдно до наказу Держмитслужби вiд 18.02.2006 N 137.
1.14. Громадяни самостiйно приймають рiшення щодо проходження митного контролю "зеленим" або "червоним" коридором. Перед входом до коридорiв розмiщується iнформацiя, потрiбна для визначення громадянами можливостi проходження митного контролю "зеленим" або "червоним" коридором.
1.15. Iнформацiя для громадян, що прямують через митний кордон України, розмiщується на стендах, iнформацiйних бюлетенях тощо та оголошується з гучномовцiв з метою забезпечення громадян в доступнiй формi необхiдними даними про напрям руху та основнi положення чинного митного законодавства.
1.16. Контроль за перемiщенням товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, здiйснюється у вiдповiдностi до пункту 7 роздiлу II цiєї Технологiї.
1.17. Контроль за зворотним вивезенням за межi митної територiї України (увезенням на митну територiю України) ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України, здiйснюється у вiдповiдностi до пункту 2.3 Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами, затвердженої наказом ДМСУ вiд 06.04.2004 N 240 (iз змiнами i доповненнями).
2. Митний контроль та митне оформлення повiтряних суден, що виконують мiжнароднi рейси
Адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту щоденно о 9 год. за київським часом iнформує митний пост "Ужгород" про план польотiв повiтряних суден на добу та протягом доби - про його поточне виконання та змiни в ньому.
Завчасно, не менш нiж за двi години до злету ПС та не менш нiж за одну годину до посадки уповноваженi адмiнiстрацiєю аеропорту служби iнформують начальника вiддiлу митного оформлення митного поста "Ужгород" про номер рейсу, маршрут руху, час посадки (злету) ПС, тип ПС, данi авiакомпанiї-перевiзника, кiлькiсть членiв екiпажу, пасажирiв та вантажу, наявнiсть пошти, запасiв споживання тощо.
Адмiнiстрацiєю аеропорту забезпечується доставка працiвникiв митницi для здiйснення митного оформлення ПС у п/п "Ужгород-аеропорт" та в зворотньому напрямку.
Посадова особа ВМО, призначена вiдповiдальною за митне оформлення ПС, отримує цю iнформацiю вiд начальника вiддiлу митного оформлення.
Час початку митного контролю ПС, що прибуває на митну територiю України (вибуває з митної територiї України), установлюється з урахуванням розкладу руху ПС.
Декларування ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України, здiйснюється без подання вантажної митної декларацiї. Вiдомостi про таке ПС зазначаються в генеральнiй декларацiї.
У встановлених законодавством випадках митному органу подаються:
зобов'язання командира судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України (увезення на митну територiю України), повiтряного судна (далi - Зобов'язання) за формою, наведеною в додатку до Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 06.04.2004 N 240 (iз змiнами i доповненнями);
вантажна митна декларацiя на запаси для споживання.
ПС, митне оформлення якого по прибуттi (при вибуттi) завершено, реєструється посадовою особою ВМО в журналi реєстрацiї прибуття/вибуття ПС. Форма журналу встановлюється митницею.
ПС, що перемiщуються через митний кордон України як товар на пiдставi зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) купiвлi-продажу, мiни, оренди, лiзингу тощо, декларуються митному органу у вiдповiдному митному режимi з поданням вантажної митної декларацiї, заповненої в установленому Держмитслужбою порядку.
2.1. Митний контроль i митне оформлення ПС по прибуттi
2.1.1. По прибуттi ПС посадова особа ВМО уточнює в уповноваженого представника аеропорту або авiаперевiзника мiсце доставки пасажирiв, їх багажу.
2.1.2. До початку митного контролю ПС на його борт пiднiмається при потребi представник санiтарної служби з метою з'ясування санiтарно-епiдемiологiчної ситуацiї й виключення можливостi поширення iнфекцiї на територiї України. За сприятливої санiтарної ситуацiї на борт ПС пiднiмається посадова особа ВМО.
2.1.3. Командир ПС (iнший уповноважений представник авiаперевiзника) подає посадовiй особi ВМО для здiйснення митного контролю пiдписану командиром ПС генеральну декларацiю, каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi, товаросупровiднi документи.
2.1.4. При потребi посадовiй особi ВМО додатково подаються: список пасажирiв та iншi документи, передбаченi законодавством України з питань митної справи й потрiбнi для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.1.5. Данi про кiлькiсть членiв екiпажу ПС, пасажирiв, товарiв (вантажу) тощо вносяться до генеральної декларацiї.
Посадова особа ВМО перевiряє повноту даних, унесених до генеральної декларацiї, опитує командира ПС чи iншого уповноваженого представника авiаперевiзника щодо наявностi на борту ПС товарiв, у тому числi таких, що надiйшли без товаросупровiдних документiв, або наявностi документiв, що надiйшли без товарiв.
2.1.6. При здiйсненнi митного огляду проводиться загальний огляд ПС з урахуванням його конструктивних особливостей, а також вибiрковий поглиблений огляд окремих вузлiв ПС.
2.1.7. Митний огляд чи переогляд ПС здiйснюється тiльки в присутностi уповноваженого представника авiаперевiзника.
2.1.8. При здiйсненнi митного огляду ПС ураховуються належнiсть ПС (країна, власник); реєстрацiя ПС; вид рейсу (лiтерний, регулярний чи чартерний); маршрут польоту; наявнiсть посадок у державах транзиту; наявнiсть мiжурядових угод про повiтряне сполучення мiж Україною та країною власника ПС або авiаперевiзника тощо.
2.1.9. Митний огляд ПС здiйснюється обов'язково, якщо вiддiл митного оформлення має iнформацiю про незаконне перемiщення товарiв або якщо пiд час перевiрки документiв чи вибiркового огляду виявлено ознаки, що вказують на можливiсть перемiщення цим ПС товарiв з порушеннями чинного законодавства України. У таких випадках до проведення огляду можуть залучатися посадовi особи пiдроздiлiв СБК та МВ.
2.1.10. По закiнченнi митного огляду ПС i за вiдсутностi зауважень посадова особа ВМО проставляє вiдбиток ОНП на генеральнiй декларацiї, вчинивши вiдповiдний запис про митне оформлення.
2.1.11. За наявностi зауважень посадова особа ВМО зазначає їх у генеральнiй декларацiї та засвiдчує запис проставленням вiдбитка штампа "Пiд митним контролем". Вiдбиток особистої номерної печатки проставляється на генеральнiй декларацiї пiсля усунення зауважень.
2.1.12. Митний контроль i митне оформлення ПС, яке перевозить офiцiйнi державнi делегацiї, здiйснюється без митного огляду.
2.1.13. У справах митного поста залишаються з вiдмiтками митницi примiрники генеральної декларацiї, каргоманiфесту та iнших документiв, що були пiдставою для здiйснення митного контролю та митного оформлення ПС.
2.2. Митний контроль та митне оформлення ПС при вибуттi
2.2.1. Митне оформлення ПС здiйснюється пiсля отримання iнформацiї диспетчера центру координацiї польотiв про готовнiсть ПС до огляду. Всi регламентнi роботи на борту ПС повиннi бути закiнченi.
2.2.2. Пiдставою для здiйснення митного контролю ПС є поданi посадовiй особi ВМО командиром ПС (iншим уповноваженим представником авiаперевiзника) пiдписана командиром ПС генеральна декларацiя, авiацiйнi вантажнi накладнi, каргоманiфести й товаросупровiднi документи, а також вiдомостi про запаси споживання, потрiбнi для здiйснення мiжнародного рейсу, якi перебувають на борту ПС.
При потребi посадовiй особi ВМО додатково подаються список пасажирiв та iншi Документи, передбаченi законодавством України з питань митної справи, необхiднi для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.2.3. Митний огляд ПС здiйснюється вiдповiдно до пiдпунктiв 2.1.6, 2.1.7, 2.1.8, 2.1.9 цього роздiлу.
2.2.4. За вiдсутностi зауважень посадова особа ВМО проставляє в генеральнiй декларацiї та каргоманiфестi вiдбитки ОНП. Один примiрник генеральної декларацiї зберiгається в справах митного поста, другий видається екiпажу.
2.2.5. За наявностi зауважень посадова особа ВМО зазначає їх у генеральнiй декларацiї та засвiдчує запис проставленням вiдбитка штампа "Пiд митним контролем". Вiдбиток особистої номерної печатки проставляється на генеральнiй декларацiї пiсля усунення зауважень.
2.2.6. Вибуття ПС за межi митної територiї України можливе тiльки пiсля завершення всiх передбачених законодавством України видiв контролю й з дозволу адмiнiстрацiї мiжнародного аеропорту, вiддiлу митного оформлення та вiддiлення прикордонного контролю.
2.2.7. У справах митного поста залишаються з вiдмiтками митницi примiрники генеральної декларацiї, каргоманiфесту та iнших документiв, що були пiдставою для здiйснення митного контролю та митного оформлення ПС.
3. Порядок здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв, що перемiщуються ПС
3.1. Митний контроль товарiв, що ввозяться на митну територiю України
3.1.1. Вивантаження товарiв з борту ПС на транспортнi засоби для подальшої доставки на склад здiйснюється пiсля закiнчення прикордонного контролю вповноваженими представниками мiжнародного аеропорту, перевiзника або власника товарiв на пiдставi каргоманiфесту, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документiв з дозволу митного органу та пiд його контролем.
3.1.2. На зазначених документах посадова особа ВМО має право робити написи iз застереженнями, якi регулюють процес вивантаження та є обов'язковими для виконання всiма особами, що беруть участь у процесi вивантаження.
3.1.3. У разi виявлення пiд час вивантаження з борту ПС мiсць iз пошкодженою упаковкою, посадова особа ВМО робить запис у вiдповiднiй авiацiйнiй вантажнiй накладнiй "Пошкоджено упаковку", зазначає кiлькiсть таких мiсць та завiряє запис особистим пiдписом i вiдбитком штампа "Пiд митним контролем".
3.1.4. Товари, що надiйшли без документiв, направляються в зону митного контролю у спецiально визначене для цього мiсце на складi та зберiгаються окремо вiд iнших товарiв.
3.1.5. Вiдомостi про вивантаження з борту ПС товарiв, зокрема таких, що надiйшли без документiв, про кiлькiсть мiсць iз пошкодженою упаковкою та про перевезення їх на вiдповiдний склад уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника заносить до каргоманiфесту.
Цi вiдомостi засвiдчуються пiдписами вповноважених представникiв мiжнародного аеропорту або перевiзника заносить до каргоманiфесту.
3.1.6. Документи, що надiйшли без товарiв, повертаються вповноваженому представниковi авiаперевiзника.
3.1.7. У разi вивантаження з ПС товарiв, пошти без розмiщення на складi посадова особа ВМО робить вiдповiднi вiдмiтки в каргоманiфестi.
3.1.8. Товари, що надiйшли в спецiалiзованих авiацiйних контейнерах з пристроями для пломбування й накладеним митним забезпеченням, перемiшуються на склад iз занесенням до каргоманiфесту даних про кiлькiсть i номери накладеного митного забезпечення.
3.1.9. Посадова особа ВМО, яка надала дозвiл на вивантаження товарiв з борту ПС i перевезення їх на склад, завiряє каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi та товаросупровiднi документи вiдбитком штампа "Пiд митним контролем".
У каргоманiфестi, або авiацiйних вантажних накладних, або товаросупровiдних документах уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника робить запис:
"Прийнято до перевезення | мiсць i товаросупровiднi документи". | |
(кiлькiсть) |
Запис засвiдчується особистим пiдписом цього представника iз зазначенням посади, дати, iнiцiалiв, прiзвища.
3.1.10. Операцiї з перемiщення товарiв з борту ПС на склад контролюються посадовою особою ВМО документально або безпосередньо.
3.1.11. Документальний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв i вiдомостей, необхiдних для такого контролю, або з використанням iнших форм контролю, передбачених Митним кодексом України та iншими законами України з питань митної справи.
3.1.12. Безпосереднiй контроль здiйснюється шляхом супроводження посадовою особою ВМО проведення операцiї з перемiщення товарiв транспортними засобами з борту ПС на склад, а також прийняття, вивантаження товарiв i помiщення їх на склад.
3.1.13. Перемiщення товарiв на склад здiйснюється транспортними засобами мiжнародного аеропорту або перевiзника спецiально встановленими адмiнiстрацiєю цього аеропорту транспортними коридорами (маршрутами), погодженими з вiддiлом митного оформлення.
3.1.14. Пiдставою для вивантаження товарiв з транспортного засобу мiжнародного аеропорту або перевiзника для помiщення на склад є наявнiсть на каргоманiфестi вiдбитка штампа "Пiд митним контролем", проставленого посадовою особою ВМО, яка контролює помiщення товарiв на склад.
3.1.15. Розпакування й перепакування мiсць iз пошкодженою упаковкою при перевезеннi товарiв на ПС проводяться на складi пiд контролем посадової особи ВМО.
При цьому вповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника, аоо власника товару складає акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування у присутностi посадової особи ВМО за формою, установленою наказом Державної митної служби України вiд 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2002 за N 932/7220.
3.1.16. Дозволяється вивозити товари за межi складу, якщо їх:
- оформлено вiдповiдно до заявленого митного режиму;
- направляються пiд митним контролем у митницю призначення;
- вивозяться за межi митної територiї України за наявностi заборони на їх увезення або в разi вiдмови iнших органiв державної влади, що здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, пропустити цi товари на митну територiю України;
- а також в iнших випадках, передбачених законодавством України, з письмового дозволу керiвника митницi.
3.1.17. Не допускається перебування в зонi митного контролю товарiв, що повнiстю оформленi в митному вiдношеннi й виданi уповноваженим представником мiжнародного аеропорту або перевiзника одержувачевi цих товарiв.
3.1.18. Посадовою особою ВМО:
- ведеться облiк товарiв, що перемiшуються з борту ПС на склад та вивозяться зi складу, i контролюється їх перемiщення до розмiщення в митний режим, заявлений митницi;
- здiйснюється реєстрацiя й зберiгання документiв, що були пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, у порядку, встановленому Держмитслужбою України.
3.2. Митний контроль товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України
3.2.1. Товари помiшуються на склад мiжнародного аеропорту, з якого здiйснюватиметься їх вивезення за межi митної територiї України, з дозволу вiддiлу митного оформлення, пiд його контролем i з обов'язковим наданням авiацiйної вантажної накладної та товаросупровiдних документiв.
3.2.2. Пiдставою для вивезення товарiв зi складу для їх навантаження на борт ПС є каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi, товаросупровiднi документи та документи, що свiдчать про завершення митного оформлення.
3.2.3. Посадова особа ВМО перевiряє вiдповiднiсть даних, зазначених у каргоманiфестi, даним, зазначеним в авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах, проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на каргоманiфестi, що є дозволом на вивезення товарiв зi складу й навантаження на борт ПС.
3.2.4. Пiсля навантаження товарiв на транспортний засiб представника аеропорту або перевiзника у каргоманiфестi або авiацiйних вантажних накладних чи товаросупровiдних документах уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника робить запис
"Прийнято до перевезення | мiсць i | |
(кiлькiсть) |
товаросупровiднi документи. | ". | |
(посада, пiдпис, дата, iнiцiали, прiзвище) |
3.2.5. Цей запис засвiдчується пiдписом цього представника.
Один примiрник каргоманiфесту передається посадовiй особi ВМО, якою надано дозвiл на вивезення товарiв зi складу.
3.2.6. Перемiщення товарiв зi складу в спецiальних авiацiйних контейнерах з накладеним митним забезпеченням для навантаження на борт ПС здiйснюється
iз занесенням до каргоманiфесту даних про кiлькiсть i номери накладеного митного забезпечення.
3.2.7. Операцiї з перемiщення товарiв зi складу й навантаження на борт ПС контролюються посадовою особою ВМО документально або безпосередньо в порядку, зазначеному в пiдпунктах 3.1.10, 3.1.11, 3.1.12, 3.1.13 цього роздiлу.
3.2.8. Посадова особа ВМО, яка здiйснює митне оформлення вибуття ПС, проводить перевiрку вiдповiдностi даних, зазначених у каргоманiфестi, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах, наявному товаровi й за вiдсутностi зауважень проставляє вiдбиток ОНЛ на каргоманiфестi.
Вiдбиток ОНП на каргоманiфестi є дозволом на навантаження товарiв на борт ПС.
3.2.9. Примiрник каргоманiфесту реєструється та зберiгається в справах митного поста в установленому Держмитслужбою України порядку. Iншi документи повертаються вповноваженому представниковi аеропорту або авiаперевiзника.
3.2.10. Пiдтвердження факту пропуску товарiв через митний кордон України та реєстрацiя i зберiгання документiв, що є пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, здiйснюється в порядку, визначеному Держмитслужбою України.
3.3. Митний контроль i митне оформлення предметiв, що перевозяться пасажирами на борту ПС
3.3.2. Предмети, що перевозяться як багаж пасажирами ПС (далi - предмети), пiдлягають декларуванню митницi у встановленому порядку.
3.3.3. Митний контроль i митне оформлення предметiв здiйснюються в зонi митного контролю.
3.3.4. Вивантаження предметiв, доставка їх у зону митного контролю по прибуттi ПС здiйснюються вповноваженим представником мiжнародного аеропорту або перевiзника пiд контролем посадової особи ВМО.
3.3.5. Предмети, що прямують транзитом через територiю України, перемiщуються на борт ПС, яке здiйснюватиме їх подальше перевезення, уповноваженим представником мiжнародного аеропорту або перевiзника пiд контролем посадової особи ВМО.
У разi вiдсутностi такого ПС предмети доставляються в зону митного контролю, де перебувають пiд контролем вiддiлу митного оформлення до прибуття ПС, яке здiйснюватиме їх подальше перевезення.
3.3.6. Предмети перемiщуються з дозволу вiддiлу митного оформлення на борт ПС, що вибуває, пiсля закiнчення їх митного контролю.
3.3.7. Посадка пасажирiв на борт ПС проводиться з дозволу посадової особи ВМО й вiддiлення прикордонного контролю за погодженням з командиром ПС або вповноваженим представником авiаперевiзника.
3.3.8. Про всi випадки виявлення порушення митних правил, вiдсутностi пiдстав для пропуску товарiв та предметiв чи виникнення конфлiктних ситуацiй пiд час проведення митного контролю та оформлення посадова особа ВМО зобов'язана невiдкладно доповiсти про це начальнику вiддiлу митного оформлення.
3.3.9. Громадяни, якi обрали режим проходження спрощеного митного контролю як при в'їздi на митну територiю України, так i при виїздi за її межi, не заповнюють пасажирської митної декларацiї.
Вiдповiдальнiсть за порушення митних правил для цих громадян настає з моменту перетину бiлої лiнiї, що позначає закiнчення "зеленого коридору".
3.3.10. При проведеннi митного контролю в режимi "зеленого" коридору, посадова особа ВМО:
- може запропонувати громадянину пред'явити авiацiйний квиток, паспорт або iнший документ, що посвiдчує особу;
- може проводити опитування громадянина за пунктами митної декларацiї. У разi проведення опитування, особливу увагу придiляють з'ясуванню, чи є предмети, щодо перемiщення яких встановленi заборони чи обмеження;
- може здiйснювати вибiрковий контроль предметiв iз застосуванням технiчних засобiв митного контролю або з розпакуванням мiсць супроводжуваного багажу та ручної поклажi.
3.3.11. На вимогу посадової особи ВМО громадянин зобов'язаний представити вмiст багажу.
В разi виявлення в особи, яка формою проходження митного контролю обрала зону (коридор) спрощеного контролю, товарiв, заборонених або обмежених до перемiщення через митний кордон України, або товарiв у кiлькостi, що перевищує неоподатковану норму перемiщення, приймає рiшення вiдповiдно до Митного кодексу України.
3.3.12. Якщо з'ясовано, що пасажир має предмети, якi пiдлягають обов'язковому декларуванню, посадова особа ВМО повiдомляє пасажира про необхiднiсть заповнення митної декларацiї i проходження митного контролю "червоним" коридором.
3.3.13. За умови виявлення предметiв порушення митних правил посадова особа ВМО затримує безпосереднi об'єкти порушення митних правил з подальшим оформленням протоколу про порушення митних правил, негайно повiдомляє начальника вiддiлу митного оформлення, та проводить дiї вiдповiдно до Митного кодексу України.
3.3.14. При проходженнi громадянами митного контролю в режимi "червоного" коридору митне оформлення здiйснюється в повному обсязi на загальних пiдставах iз заповненням митної декларацiї.
3.3.15. Громадянин, який помилково обрав "червоний" коридор, може бути оформленим вiдповiдно до критерiїв "зеленого" коридору посадовою особою ВМО, за умови, що перемiщуванi предмети вiдповiдають цим критерiям.
3.3.16. При в'їздi громадян-нерезидентiв на митну територiю України заповненi та належним чином оформленi митнi декларацiї залишаються в них на весь час перебування в Українi.
3.3.17. Громадянам, якi постiйно проживають в Українi, оформленi при виїздi за межi митної територiї України митнi декларацiї видаються на час перебування за кордоном.
3.3.18. Посадовою особою ВМО проводиться нарахування, справляння податкiв та iнших зборiв, передбачених чинним законодавством.
3.3.19. При ввезеннi/вивезеннi громадянами валюти та валютних цiнностей (за дозвiльними документами Нацiонального банку України або уповноважених банкiв, на пiдставi пасажирських митних декларацiй), посадовою особою ВМО:
- здiйснюється запис про суму ввезених/вивезених валютних цiнностей на зворотi дозвiльного документу з проставленням вiдтиску ОНП та дозвiльний документ перекреслюється;
- пiсля закiнчення митного оформлення пасажирiв авiарейсу всi необхiднi данi заносяться до журналу реєстрацiї дозвiльних документiв на перемiщення громадянами валюти та валютних цiнностей через митний кордон України.
3.3.20. Посадова особа ВМО здiйснює контроль за дотриманням установленого законодавством порядку перемiщення культурних цiнностей. Пiд час здiйснення такого контролю посадова особа ВМО звiряє поданi культурнi цiнностi з iнформацiєю, що мiститься у свiдоцтвi та доданих до нього перелiку i фотографiях, оформлених вiдповiдно до встановлених вимог.
4. Порядок здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС, що здiйснює технiчну посадку, транзитний рейс, i товарiв, що перемiщуються ним
4.1. Якщо пiд час виконання мiжнародного рейсу ПС здiйснює внутрiшнi перевезення територiєю України, то митний контроль товарiв i ПС здiйснюється митницею у першому мiжнародному аеропорту при прибуттi ПС на митну територiю України та в останньому мiжнародному аеропорту при вибуттi ПС за межi України.
Митниця, в якiй здiйснюється митний контроль таких товарiв i ПС, iнформує про це митницi, розташованi в мiсцях наступних посадок ПС на митнiй територiї України.
4.2. Митниця в аеропорту, де ПС здiйснило технiчну посадку, обов'язково iнформує про це митницю у мiжнародному аеропорту України - мiсця наступної посадки цього ПС про направлення в цей аеропорт ПС i товарiв, що перемiщуються ним.
4.3. Iнформування здiйснюється в будь-якiй доступнiй формi з обов'язковим зазначенням прiзвища посадової особи митницi, що надiслала повiдомлення, i пiдтвердженням отримання цiєї iнформацiї iз зазначенням прiзвища посадової особи митницi, яка отримала таку iнформацiю.
4.4. Вивантаження товарiв з борту ПС та розвантаження на склад i у зворотному напрямку пiд час транзитних перевезень здiйснюються згiдно з пунктами 3.1 та 3.2 цього роздiлу.
4.5. У разi тривалої стоянки ПС, що виконує транзитний рейс i здiйснило передбачену розкладом руху чи технiчну посадку, та неможливостi забезпечити постiйний нагляд за ПС, на останнє посадовою особою ВМО накладається митне забезпечення.
Таке ПС невiдкладно передається авiаперевiзником за погодженням з вiддiлом митного оформлення i вiддiленням прикордонного контролю пiд охорону вповноваженiй адмiнiстрацiєю аеропорту службi охорони.
При цьому складається в трьох примiрниках акт в довiльнiй формi про прийняття-передання ПС з товарами на зберiгання пiд митним контролем. Один примiрник цього акта надається перевiзнику, другий - уповноваженiй адмiнiстрацiєю аеропорту службi охорони, третiй - вiддiлу митного оформлення.
Такий акт пiсля вибуття ПС пiдлягає зберiганню разом з примiрником генеральної декларацiї, пiдписаної командиром ПС, у встановленому митницею порядку.
4.6. Митний огляд та переогляд ПС здiйснюються згiдно з пiдпунктами 2.1.6, 2.1.7, 2.1.8, 2.1.9, 2.1.10, 2.1.11 цього роздiлу.
4.7. Якщо у посадової особи ВМО вiдсутнi пiдстави вважати, що на борту ПС, яке здiйснює технiчну посадку, перебувають товари, увезення в Україну та транзит яких через територiю України заборонено, то митний контроль здiйснюється документально.
5. Прикiнцевi положення
5.1. Митний контроль та митне оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України з використанням ПС, здiйснюються з урахуванням вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України" i наказу Державної митної служби України вiд 01.12.2003 N 812 "Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, що перетинають державний кордон України з метою використання їх при проведеннi заходiв оперативно-тактичного характеру", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.12.2003 за N 1166/8487.
5.2. У разi виявлення порушень митних правил або iнших порушень законодавства України на будь-якому етапi здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, предметiв, пошти, що перевозяться ним, посадова особа ВМО зобов'язана вжити заходiв, передбачених законодавством, з метою запобiгання протиправним дiям i притягнення до вiдповiдальностi винних осiб або в передбачених випадках доповiсти про порушення начальнику вiддiлу митного оформлення для iнформування про це iнших компетентних органiв".
1.2. Роздiл VI. Заключнi положення (загальну частину) доповнити четвертим абзацом такого змiсту:
"Митний контроль та митне оформлення наркотичних i психотропних речовин, що перевозяться iноземцями та особами без громадянства (хворими), якi прямують транзитом через територiю України, здiйснюється з урахуванням вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.11.2007 N 1307".
У зв'язку з цим четвертий абзац цього роздiлу уважати абзацом п'ятим.
2. Начальникам митних постiв "Ужгород", "Ужгород-вантажний" ознайомити особовий склад з вимогами даного наказу та забезпечити його неухильне виконання.
3. Юридичному вiддiлу, вiддiлу органiзацiї митного контролю забезпечити подання цього наказу до Головного управлiння юстицiї у Закарпатськiй областi на державну реєстрацiю.
4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Ужгородської митницi згiдно з розподiлом обов'язкiв.
Начальник митницi | М. Ю. Порада |