ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЯГОДИНСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 10 жовтня 2008 року | N 550 |
---|
Про затвердження Порядку здiйснення митного
контролю та митного оформлення товарiв i
транспортних засобiв у вiддiлi митного оформлення
N 2 Ягодинської митницi
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Волинськiй областi 21 жовтня 2008 р. за N 61/1026 |
Вiдповiдно до статей 40
- 46 Митного кодексу України вiд 11.07.2002
N 92-IV, вимог наказу Держмитслужби вiд
20.04.2005 N 314 "Про затвердження Порядку
здiйснення митного контролю та митного
оформлення товарiв iз застосуванням вантажної
митної декларацiї", зареєстрованого в
Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2008 року за
N 439/10719, та з метою подальшого вдосконалення й
спрощення порядку митного контролю i митного
оформлення товарiв i транспортних засобiв
суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi наказую:
1. Затвердити i ввести в дiю Порядок здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв у вiддiлi митного оформлення N 2 Ягодинської митницi (додається).
2. Вважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Ягодинської митницi вiд 23.01.2007 N 21, зареєстрований в Волинському обласному управлiннi юстицiї 30.01.2007 N 6/901.
3. Заступнику начальника вiддiлу органiзацiй митного контролю Ковальчуку О. Ю. та начальнику юридичного вiддiлу Наливайко А. М. забезпечити подання у 5-денний термiн цей наказ на державну реєстрацiю до Головного управлiння юстицiї у Волинськiй областi.
4. Встановити, що даний наказ набирає чинностi через 10 днiв з дня його реєстрацiї в органах юстицiї та опублiкування.
5. Начальнику загального вiддiлу Кушнєр Н. С. забезпечити доведення даного наказу до структурних пiдроздiлiв митницi згiдно розрахунку розсилки пiсля реєстрацiї в органах юстицiї.
6. Начальнику ВМО N 2 Ципящуку А. I. довести даний наказ до особового складу ВМО N 2 пiд розпис та забезпечити неухильне дотримання його вимог.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника митницi Короля Є. А.
Начальник митницi | В. В. Шайда |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Ягодинської митницi вiд 10 жовтня 2008 р. N 550 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Волинськiй областi 21 жовтня 2008 р. за N 61/1026 |
Порядок
здiйснення митного контролю та митного
оформлення товарiв i транспортних засобiв у вiддiлi
митного оформлення N 2 Ягодинської митницi
1. Загальнi положення
1.1. Порядок здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв у вiддiлi митного оформлення N 2 Ягодинської митницi розроблений вiдповiдно до Митного кодексу України та iнших нормативних актiв Держмитслужби України з метою визначення послiдовностi дiй посадових осiб вiддiлу митного оформлення N 2 Ягодинської митницi (далi - ВМО N 2, вiддiл митного оформлення N 2) пiд час здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - суб'єктами ЗЕД), унiфiкацiї процедур митного контролю, сприяння зовнiшньоекономiчнiй дiяльностi суб'єктам ЗЕД.
1.2. Термiни i поняття, що використовуються в цьому Порядку, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.
2. Мiсце проведення митного контролю
2.1. Митний контроль транспортних засобiв i товарiв здiйснюється посадовими особами ВМО N 2 виключно в визначених зонах митного контролю мiсцi прибуття автотранспорту, на територiях розташування ВМО N 2, залiзничної ст. Яготин та магазину безмитної торгiвлi в пунктi пропуску "Ягодин" (далi - МБТ), тимчасових зонах митного контролю на територiях пiдприємств - суб'єктiв ЗЕД, якi стоять на облiку в зонi дiяльностi Ягодинської митницi (далi - пiдприємств).
Пропуск в зону митного контролю ВМО N 2 в мiсцi прибуття автотранспорту транспортних засобiв, товарiв та iншого майна здiйснюється дозволу посадових осiб вiддiлу митного оформлення N 2 черговими працiвниками охорони ВМК.
2.2. Межi зони митного контролю ВМО N 2 визначенi Положенням про межi зони митного контролю вiддiлу митного оформлення N 2 Ягодинської митницi, затвердженого вiдповiдним наказом по митницi.
В зонi митного контролю на територiї ВМК "Автопорт-Ягодин", де розташований ВМО N 2, визначено мiсце прибуття автотранспорту у вiдповiдностi до наказу Держмитслужби України вiд 21.11.2005 N 1136 "Про мiсця прибуття автотранспорту", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2005 за N 1474/11754.
2.3. Межi тимчасових зон митного контролю на територiї пiдприємств встановлюються начальником ВМО N 2 або посадовою особою ВМО N 2, яка здiйснює митний контроль товарiв i транспортних засобiв на цьому пiдприємствi, та погоджуються керiвником цього пiдприємства (Додатки 1 i 2). Представнику пiдприємства роз'яснюються вимоги постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України".
Прийняття рiшення про митне оформлення товарiв i транспортних засобiв поза мiсцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для ВМО N 2, здiйснюється на пiдставi розглянутої, вповноваженими наказом по митницi посадовими особами митницi, заяви пiдприємства згiдно Порядку прийняття рiшення про здiйснення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза мiсцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 04.12.2003 N 833 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.12.2003 за N 1200/8521.
Письмовий дозвiл на проведення процедур митного контролю поза мiсцем розташування пiдроздiлiв митного оформлення в тимчасових зонах митного контролю на територiях пiдприємств надається начальником митницi або уповноваженими ним особами, визначеними вiдповiдним наказом по митницi, на пiдставi заяви пiдприємства, подання якої митному органу передує митному оформленню товарiв i транспортних засобiв, та зазначення в нiй вiдомостей про облаштування тимчасової зони митного контролю i забезпечення режиму її функцiонування згiдно вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947.
Митний контроль товарiв i транспортних засобiв в тимчасових зонах митного контролю поза мiсцем розташування ВМО N 2 здiйснюється з обов'язковим залученням посадових осiб СМВ та ОБПМЗ.
2.4. Про в'їзд на територiю мiсця прибуття автотранспортних засобiв та товарiв, що слiдують на адресу суб'єктiв ЗЕД, акредитованих (поставлених на облiк) у Ягодинськiй митницi, а також транспортних засобiв та товарiв суб'єктiв ЗЕД, якi здiйснюють митне оформлення за листами про погодження згiдно наказу Державної митної служби України вiд 09.11.2004 N 801 "Про затвердження Порядку прийняття митними органами погодженого рiшення про мiсце здiйснення митного оформлення товарiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 01.12.2004 за N 1522/10121, i якi перетнули державний кордон України в пунктi пропуску "Ягодин" згiдно документiв, черговий працiвник охорони iнформує посадову особу ВМО N 2.
Пiсля цього посадова особа ВМО N 2:
- здiйснює митний огляд транспортного засобу на предмет наявностi i цiлiсностi накладеного митного забезпечення;
направляє водiя (експедитора) для декларування та подальшого здiйснення митного оформлення в примiщеннях ВМО N 2.
2.5. При здiйсненнi митного оформлення посадова особа ВМО N 2:
- перевiряє комплектнiсть поданих перевiзником товаросупровiдних документiв за перелiком таких документiв, що мiститься в електроннiй копiї документа контролю за доставкою, i вiдповiднiсть цих документiв реквiзитам документiв, зазначених у витягу з цiєї електронної копiї;
- зазначає на всiх примiрниках документа контролю за доставкою час надходження товарiв, завiряє запис особистим пiдписом i вiдтиском штампа "Пiд митним контролем";
- проставляє вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" на всiх поданих товаросупровiдних документах;
- один примiрник документа контролю за доставкою й по одному примiрнику товаросупровiдних документiв повертає перевiзниковi для подальшого декларування товарiв.
- другий примiрник документа контролю за доставкою (або його копiя) посадовою особою ВМО N 2 передається посадовiй особi вiддiлу контролю за перемiщенням товарiв (далi - ВКПТ) Ягодинської митницi, яка в термiн, що не перевищує чотирьох годин, уносить до Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Держмитслужби України (далi - ЄАIС) вiдмiтку про надходження товарiв.
Другий примiрник документа контролю за доставкою (або його копiя) зберiгається у ВКПТ протягом поточного року, пiсля чого передається до архiву митницi, а решта примiрникiв товаросупровiдних документiв залишаються в ВМО N 2 для контролю.
3. Порядок митного оформлення товарiв i транспортних засобiв
3.1. Прийом документiв до митного оформлення проводиться за умови облiку суб'єкта ЗЕД в Ягодинськiй митницi або наявностi листа про погодження та його електронної копiї в ЄАIС Держмитслужби України.
Прийом документiв вiд декларанта здiйснюється у вiдповiдностi до розпорядку роботи ВМО N 2, затвердженого начальником митницi, але не пiзнiше 17 год 45 хв. Рiшення про прийом документiв вiд декларанта пiсля визначеного термiну, приймає начальник вiддiлу митного оформлення N 2 або iншi посадовi особи митницi, уповноваженi на це вiдповiдним наказом по митницi, в межах своєї компетенцiї окремо по кожному випадку.
3.2. Пiдставою для здiйснення митного контролю товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв є подання посадовiй особi ВМО N 2 декларантом документiв згiдно Перелiку документiв, необхiдних для здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2006 N 80 "Про перелiк документiв, необхiдних для здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України".
У всiх випадках, якими передбачено отримання дозволу митного органу на розмiщення товарiв у вiдповiдний митний режим тощо для митного оформлення товарiв подається заява пiдприємства згiдно наказу Держмитслужби України вiд 09.08.2005 N 735 "Про запровадження єдиної форми заяви пiдприємства, подання якої митному органу передує митному оформленню товарiв i транспортних засобiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 26.08.2005 за N 934/11214.
Суворо забороняється вимагати документи до митного оформлення непередбаченi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2006 N 80, а також iншi непередбаченi чинним законодавством України. У разi вiдмови митного органу в прийняттi вантажної митної декларацiї з причин неподання необхiдного для митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв документа, причини такої вiдмови повиннi ґрунтуватися виключно на актах законодавства України, якими запроваджено подання митному органу вiдповiдного документа.
Передача документiв посадовiй особi ВМО N 2 здiйснюється декларантом.
3.3. Митне оформлення товарiв та транспортних засобiв у вiддiлi митного оформлення N 2 здiйснюється вiдповiдно до вимог Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314 (iз змiнами та доповненнями), зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719, за принципом "єдиного вiкна". Цей порядок застосовується при здiйсненнi митного контролю й митного оформлення товарiв та iнших предметiв у всiх митних режимах. З метою спрощення та оптимiзацiї порядку митного контролю та митного оформлення товарiв iз застосуванням ВМД, рацiонального використання робочого часу ряд функцiй, передбачених зазначеним Порядком, покладається на посадових осiб ВМО N 2 вiдповiдними наказами по митницi.
3.4. Товари, що перемiщуються через митний кордон України, крiм митного контролю у вiдповiдностi до ст. 27 Митного кодексу України можуть пiдлягати санiтарно-епiдемiологiчному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному, екологiчному контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей.
Проведення митного, санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного та екологiчного контролю здiйснюється за принципом "єдиного офiсу". Передача товаротранспортних та товаросупровiдних документiв посадовим особам контрольних служб здiйснюється безпосередньо посадовими особами ВМО N 2 за принципом "єдиного вiкна". Митне оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, завершується тiльки пiсля здiйснення встановлених законодавством України необхiдних для цього товару видiв контролю.
3.5. Спiвробiтники СМВ та ОБПМЗ (вiддiлу боротьби з порушеннями митного законодавства, вiддiлу боротьби з незаконним перемiщенням наркотикiв i зброї, вiддiлу дiзнання та провадження у справах про порушення митних правил) можуть залучатись до проведення митного контролю на будь-якому етапi митного оформлення. При виявленнi об'єкта, який перебуває на контролi СМВ та ОБПМЗ згiдно наявної оперативної iнформацiї, його митний контроль здiйснюється з обов'язковим залученням працiвника вiдповiдного вiддiлу чи сектору СМВ та ОБПМЗ.
3.6. Для здiйснення митного контролю можуть використовуватись технiчнi та спецiальнi засоби митного контролю, безпечнi для життя та здоров'я людини, та такi, що не завдають шкоди пiдприємствам i громадянам.
У разi необхiдностi, для участi у здiйсненнi митного контролю можуть бути залученi спецiалiсти та експерти.
3.7. У вiдповiдностi до ст. 75 МКУ з метою якiсного проведення митного контролю та митного оформлення за вмотивованим письмовим розпорядженням начальника Ягодинської митницi або його заступника митниця може брати проби i зразки товарiв та iнших предметiв для проведення їх дослiдження.
Проби та зразки товарiв, що перебувають пiд митним контролем, з дозволу митного органу можуть братися також декларантами та вiдповiдними органами державного контролю.
Проби i зразки товарiв та iнших предметiв беруться в мiнiмальних кiлькостях, що забезпечують їх дослiдження.
Взяття (надання) проб i зразкiв товарiв, документацiї для класифiкацiї товарiв, верифiкацiї сертифiкатiв про походження товарiв з України та їх митного оформлення, а також розпорядження зразками i документацiєю (далi - взяття (надання) проб i зразкiв) здiйснюється в рамках процедур митного контролю та митного оформлення згiдно Порядку взяття (надання) проб i зразкiв товарiв, проведення дослiджень (аналiзу, експертизи) з метою їх митного оформлення, а також розпорядження зразками, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.2002 N 1862.
3.8. У разi перемiщення пiдприємствами через митний кордон України товарiв, якi пiдлягають обкладенню податками i зборами (обов'язковими платежами) та/або митна вартiсть яких у партiї перевищує суму, еквiвалентну 5000 євро, за умови, що така партiя не є частиною поставки за однiєю угодою (договором, контрактом), а також поставок самого товару, що здiйснюється кiлькома партiями одним вiдправником на адресу одного одержувача за рiзними угодами (договорами, контрактами) тощо, крiм вантажної митної декларацiї подається декларацiя митної вартостi за формою встановленою Порядком декларування митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, та подання вiдомостей для її пiдтвердження, який затверджений постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.2006 N 1766. Порядок заповнення декларацiї митної вартостi затверджений наказом Держмитслужби України вiд 02.12.2003 N 828 та зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 19.12.2003 за N 1192/8513.
3.9. Для вирiшення спiрних питань правильностi визначення митної вартостi товарiв, якщо при оглядi та митному оформленнi товару визначити митну вартiсть на основi поданих документiв достовiрно неможливо або заявлена митна вартiсть не вiдповiдає вимогам законодавства в частинi її визначення, для прийняття остаточного рiшення посадовою особою ВМО N 2 згiдно постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.2006 N 1766 та вiд 09.04.2008 N 339 "Про затвердження Порядку здiйснення контролю за правильнiстю визначення митної вартостi товарiв", готується запит до ВКМВ та Н Ягодинської митницi за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї (далi - Порядок), затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314.
Пiсля розгляду поданих документiв та за потреби проведення вартiсної оцiнки товару ВКМВ та Н видається рiшення про визначення їх митної вартостi чи здiйснення митної оцiнки товарiв за встановленою Держмитслужбою формою з обґрунтуванням усiх викладених у нiй висновкiв або у разi згоди посадовою особою ВКМВ та Н, що здiйснювала перевiрку документiв iз заявленою митною вартiстю, на запитi та Iнформацiйному аркушi митного контролю товарiв за ВМД (далi - Iнформацiйний аркуш), форму якого наведено в додатку 1 до Порядку, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314, проставляється вiдповiдний запис: "Ягодинська митниця. Вiддiл контролю митної вартостi та номенклатури. Митну вартiсть перевiрено", на пiдставi якого посадовою особою ВМО N 2 здiйснюється митне оформлення товару.
3.10. Для вирiшення складних та спiрних питань з класифiкацiї та кодування товарiв, якi виникають при здiйсненнi їх митного оформлення i не можуть бути вирiшенi пiдроздiлом митного органу, що здiйснює митне оформлення цих товарiв i для прийняття остаточного рiшення про визначення коду згiдно УКТЗЕД товарiв, перелiк яких установлюється нормативними актами Держмитслужби України, посадовою особою ВМО N 2 згiдно наказу Держмитслужби України вiд 07.08.2007 N 667 "Про затвердження Порядку роботи вiддiлу номенклатури та класифiкацiї товарiв регiональної митницi, митницi, вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури регiональної митницi, митницi при вирiшеннi питань класифiкацiї товарiв, що перемiщуються через митний кордон України" (iз змiнами), зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 21.08.2007 за N 968/14235, готується запит до ВКМВ та Н Ягодинської митницi за формою, наведена в додатку 3 до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719 (зi змiнами), з викладенням начальником ВМО N 2 або посадовою особою ВМО N 2 питання по сутi i позицiєю пiдроздiлу митного оформлення щодо встановлення коду товару. До запиту додаються документи, що є пiдставою для здiйснення митного оформлення, завiренi штампом "Пiд митним контролем" та акт вiдбору проб (зразкiв) товару (оригiнал i копiя) разом iз зразками (в разi необхiдностi).
Пiсля розгляду поданих документiв ВКМВ та Н видається Рiшення про визначення коду товару на пiдставi встановлених характеристик товару, якi є визначальними для класифiкацiї товару згiдно з вимогами УКТЗЕД або у разi згоди з зазначеним в ВМД кодом товару чи при митному оформленнi товарiв групи ризику, щодо яких ранiше вже приймалося Рiшення про визначення коду товару, посадова особа ВКМВ та Н, що здiйснювала перевiрку документiв iз заявленим кодом, на Iнформацiйному аркушi (дивись п. 3.9 цього Порядку, проставляє своє прiзвище, iнiцiали та вiдбиток номерного штампа "Правильнiсть класифiкацiї перевiрено", на пiдставi яких посадовою особою ВМО N 2 здiйснюється митне оформлення товару.
Класифiкацiя товарiв для цiлей митного оформлення здiйснюється виключно згiдно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України вiд 05.04.2001 N 2371-III "Про Митний тариф України". Код товару у Рiшеннi може бути наведений тiльки за класифiкацiйними групуваннями, зазначених в УКТЗЕД.
Згiдно наказу Ягодинської митницi вiд 22.01.2004 N 13 "Про затвердження Порядку роботи посадових осiб ВКМВ та Н та уповноважених осiб, якi здiйснюють контроль за класифiкацiєю товарiв при митному оформленi в оперативних пiдроздiлах Ягодинської митницi" термiн дiї Рiшення про визначення коду товару становить один рiк. При послiдуючих митних оформленнях iдентичних товарiв у графi 44 ВМД пiд кодом "1503" проставляються номер та дата Рiшення про визначення коду товару, яке було видано при першому оформленнi таких товарiв.
3.11. При спрацюваннi профiлiв ризику при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї пiд час застосування автоматизованої системи аналiзу та управлiння ризиками (далi - АСАУР), що iмплементована до програмно-iнформацiйного комплексу "Iнспектор-2006" здiйснюється у вiдповiдностi до Порядку застосування автоматизованої системи аналiзу та управлiння ризиками пiд час митного контролю та митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 30.03.2007 N 275.
У разi здiйснення митного оформлення товарiв, якi внесенi до перелiку товарiв "групи ризику", затвердженого вiдповiдним наказом по митницi, при здiйсненнi iмпортних операцiй (режим IМ40 та IМ40Г) до них застосовуються спецiальнi заходи митного контролю.
3.12. Митне оформлення товарiв, що ввозяться на митну територiю України з метою переробки, i товарiв, що вивозяться для переробки за межами митної територiї України здiйснюється згiдно Порядку застосування митних режимiв переробки на митнiй територiї України та переробки за межами митної територiї України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 13.09.2003 N 609 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 06.10.2003 за N 897/8218.
3.13. Перемiщення товарiв у режимi тимчасового ввезення (вивезення) здiйснюється згiдно Порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 28.03.2000 N 173 (в редакцiї наказу Держмитслужби України вiд 26.12.2003 N 918) та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.01.2004 за N 62/8661.
3.14. Митне оформлення вантажiв гуманiтарної допомоги здiйснюється згiдно вимог Закону України вiд 22.10.99 N 1192-XIV "Про гуманiтарну допомогу", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.03.2000 N 544 "Про порядок митного оформлення вантажiв гуманiтарної допомоги" в першочерговому порядку iз застосуванням спрощеного безкоштовного декларування в порядку визначеному Iнструкцiєю про першочергове спрощене декларування гуманiтарних вантажiв, яка затверджена наказом Держмитслужби України вiд 24.12.99 N 852 та зареєстрована в Мiнiстерствi юстицiї України 06.01.2000 за N 2/42.
При надходженнi товарiв (предметiв), що ввозиться (пересилаються), як гуманiтарна допомога та на якi вiдсутнє рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при Кабiнетi Мiнiстрiв України про визнання гуманiтарною допомогою, або у випадках коли вiдсутнi необхiднi документи для проходження санiтарного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного та екологiчного контролю, такi товари до завершення митного оформлення з дозволу митницi можуть бути розмiщенi на тимчасове зберiгання пiд митним контролем на складах органiзацiй - одержувачiв гуманiтарної допомоги згiдно Закону України вiд 07.02.2006 N 3397-IV "Про внесення змiн до Митного кодексу України", наказу Держмитслужби України вiд 07.12.2006 N 1088 "Про внесення змiн до деяких наказiв Держмитслужби", на складах тимчасового зберiгання, розташованих в зонi дiяльностi Ягодинської митницi, або на складi митницi.
3.15. Митне оформлення товарiв, якi пiдлягають експортному контролю здiйснюється посадовими особами ВМО N 2, що мають допуск до роботи з секретними документами i входять в групи з питань експортного контролю згiдно вiдповiдних наказiв Ягодинської митницi та наказу Держмитслужби України вiд 05.01.2005 N 5 "Про затвердження Порядку органiзацiї захисту iнформацiї пiд час здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, яка мiстить iнформацiю з обмеженим доступом, що є власнiстю держави". Митне оформлення таких товарiв здiйснюється в першочерговому порядку.
3.16. Митний контроль та митне оформлення товарiв за листами про погодження здiйснюється за умови наявностi резолюцiї начальника митницi або вповноваженої ним особи на другому примiрнику листа про погодження та наявностi електронної копiї листа про погодження в ЄАIС Держмитслужби згiдно постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23.04.2003 N 584, наказу Держмитслужби України вiд 09.11.2004 N 801 (iз змiнами внесеними наказом Держмитслужби України вiд 12.09.2005 N 846) "Про затвердження Порядку прийняття митними органами погодженого рiшення про мiсце здiйснення митного оформлення товарiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 01.12.2004 за N 1522/10121.
3.17. Митний контроль та митне оформлення товарiв, якi надходять та реалiзуються в магазинi безмитної торгiвлi, розмiщеному в МАПП "Ягодин" здiйснюється у вiдповiдностi до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.07.2003 N 1089 "Про затвердження Порядку вiдкриття i лiквiдацiї магазинiв безмитної торгiвлi та Правил продажу товарiв магазинами безмитної торгiвлi", наказу Держмитслужби України вiд 31.07.2003 N 512 "Про затвердження форми звiту про рух товарiв у магазинi безмитної торгiвлi", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 08.08.2003 за N 702/8023, згiдно Технологiчної схеми здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв пiд час їх надходження, зберiгання та продажу в магазинi безмитної торгiвлi в МАПП "Ягодин", затвердженої вiдповiдним наказом Ягодинської митницi.
3.18. Митний контроль та митне оформлення електроенергiї на КТП -267Л в с. Кошари Любомльського району Волинської областi здiйснюється визначеними наказом по митницi посадовими особами ВМО N 2 у вiдповiдностi до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.12.2003 N 1909 "Про митний контроль i митне оформлення електроенергiї, що перемiщується через митний кордон України", спiльного наказу Держмитслужби України, Мiнiстерства палива та енергетики України, Мiнiстерства транспорту i зв'язку України вiд 12.12.2006 N 1110/484/1146 "Про затвердження Iнструкцiї про здiйснення митного контролю за перемiщенням електроенергiї через митний кордон України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 10.01.2007 за N 7/13274.
3.19. Митний контроль та митне оформлення нових транспортних засобiв та тих, якi були в експлуатацiї, кузовiв до них здiйснюється з обов'язковим застосуванням комiсiйного митного огляду iз залученням посадових осiб вiддiлу контролю митної вартостi та номенклатури, а також у разi необхiдностi посадових осiб СБК та МВ, вiддiлу митних платежiв.
Пiдставою для митного оформлення товару (продукцiї), що ввозиться незiбраним (комплектний об'єкт), чи iншого товару (продукцiї), який для здiйснення сертифiкацiї потребує виконання монтажних робiт, є:
• договiр на проведення робiт iз сертифiкацiї товару (продукцiї) мiж власником (володiльцем) та органом сертифiкацiї;
• довiдка органу сертифiкацiї про укладення такого договору iз зазначенням номера договору та дати пiдписання.
3.19.1. При поданнi заяви суб'єктом ЗЕД про проведення митного оформлення кузовiв транспортних засобiв, що ввозяться в Україну, посадова особа ВКПТ митницi обов'язково здiйснює перевiрку iнформацiї в ЄАIС Держмитслужби України про наявнiсть на контролi транспортного засобу, який ввезений на митну територiю Україну у вiдповiдних митних режимах. Митне оформлення таких кузовiв здiйснюється тiльки пiсля вiдмiтки посадової особи ВКПТ, яка завiряється особистим пiдписом цiєї посадової особи, про результати перевiрки на поданiй суб'єктом ЗЕД заявi.
3..2. У Актi про проведення митного огляду товарiв, що перемiщуються за ВМД, форму якого наведено в додатку 2 до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314, мають бути вiдображенi вiдомостi про складовi компоненти товару (наявнiсть/вiдсутнiсть силового агрегату, передньої та задньої пiдвiски, бензобака, системи запалювання, трансмiсiї та системи глушiння), для пiдтвердження, що товар не є готовим автомобiлем згiдно зi статтею 1 Закону України "Про стимулювання виробництва автомобiлiв в Українi".
Вiдомостi про комплектацiю товару та наявнi пошкодження й несправностi обов'язково зазначати на додатковому аркушi, форму якого наведено в додатку 4 до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314.
При проведеннi митного огляду транспортних засобiв 2006 - 2008 рокiв випуску та кузовiв до них, що ввозяться в Україну, обов'язково залучається посадова особа СБК та МВ, вiддiлiв КМВ та Н, митних платежiв.
3..3. Акти про проведення митного огляду товарiв та додатковi аркушi про результати проведення митного огляду автотранспортного засобу пiдписуються всiма посадовими особами митницi, якi приймали участь в митному оглядi, власником транспортного засобу (номерного вузла та агрегату).
3.20. Митний контроль та митне оформлення товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi здiйснюється визначеними вiдповiдним наказом по митницi посадовими особами ВМО N 2 згiдно вимог роздiлу X Митного кодексу України та iнших нормативно-правових актiв законодавства України, Технологiчної схеми взаємодiї пiдроздiлiв Ягодинської митницi при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення товарiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi, затвердженої наказом по митницi.
3.20.1. У випадку перемiщення через митний кордон України товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi, проводиться звiрка вищеназваних товарiв по назвах та кодах УКТЗЕД з товарами, занесеними до Реєстру товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi, в ЄАIС.
3.20.2. У разi збiгу назви та коду УКТЗЕД заявленого товару з даними, внесеними до реєстру, який ведеться Держмитслужбою, посадова особа ВМО N 2 наявними засобами зв'язку повiдомляє посадову особу митницi, яка здiйснює контроль за перемiщенням товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi, про заявлений товар (назву товару, код за УКТЗЕД, назву та реквiзити вiдправника, одержувачiв i перевiзника, країни вiдправлення або призначення тощо).
3.20.3. Посадова особа митницi, яка здiйснює контроль за перемiщенням товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi, на пiдставi iнформацiї, наданої посадовою особою ВМО N 2 i даних про цей товар, внесених до ПIК "Реєстрацiя та перемiщення через митний кордон України товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi" ЄАIС, приймає рiшення щодо можливостi здiйснення митного оформлення або потреби здiйснення огляду товару з виїздом на мiсце оформлення. Про прийняте рiшення ця посадова особа наявними засобами зв'язку повiдомляє ВМО N 2.
3.20.4. У разi прийняття посадовою особою митницi, яка здiйснює контроль за перемiщенням товарiв, що мiсять об'єкти iнтелектуальної власностi, рiшення про можливiсть здiйснення пропуску, згаданий товар пiдлягає митному оформленню згiдно з вимогами чинного законодавства посадовими особами ВМО N 2.
3.20.5. У випадку прийняття цiєю посадовою особою рiшення про потребу здiйснення огляду товару з виїздом на мiсце оформлення, питання їх пропуску вирiшується пiсля його проведення. При вiдповiдностi заявленого товару даним про цей товар, внесеним до ПIК "Реєстрацiя та перемiщення через митний кордон України товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi" ЄАIС, посадова особа митницi, яка здiйснює контроль за перемiщенням товарiв, що мiстять об'єкти iнтелектуальної власностi, робить запис у митнiй декларацiї, в якiй заявлений цей товар, наступного змiсту: "Товар вiдповiдає даним, внесеним про нього до реєстру Держмитслужби України"."
3.21. В усiх випадках вiдмови у митному оформленнi товарiв, пред'явлених до митного контролю перевiзником (експедитором), пiдприємством, що самостiйно декларує товари, чи особою, уповноваженою на декларування, посадовою особою ВМО N 2 вiдповiдно до Порядку заповнення й використання Картки вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв та транспортних засобiв через митний кордон України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 12.12.2005 N 1227 та зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1562/11842, заповнюється Картка вiдмови.
3.22. У разi виявлення в процесi митного контролю та митного оформлення ознак контрабанди або порушення митних правил посадова особа ВМО N 2 складає протокол про порушення митних правил встановленої форми.
4. Заключнi положення
4.1. Даний Порядок є обов'язковим до виконання посадовими особами вiддiлу митного оформлення N 2 Ягодинської митницi, якi задiянi в проведеннi митного контролю та митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України.
4.2. Змiни та доповнення до цього Порядку вносяться у встановленому законодавством порядку.
4.3. За невиконання вимог цього Порядку та недотримання при цьому положень чинного законодавства України виннi особи притягуються до вiдповiдальностi у встановленому законодавством порядку.
4.4. Пiд час виконання своїх обов'язкiв згiдно наказу Держмитслужби України вiд 09.07.2008 N 742 "Про обмеження для працiвникiв митних органiв при їх перебуваннi у пунктах пропуску через державний кордон України та зонах митного контролю" не дозволяється посадовим особам ВМО N 2:
• в'їжджати в зони митного контролю на транспортних засобах, що їм належать (на керування якими вони мають право);
• користуватися в зонах митного контролю технiчними засобами телекомунiкацiй та мати при собi особистi технiчнi засоби телекомунiкацiй (крiм службових радiоелектронних засобiв, якi перебувають на балансовому облiку Ягодинської митницi);
• мати при собi в зонах митного контролю готiвковi кошти:
- в iноземнiй валютi;
- у нацiональнiй валютi (понад 200 грн.).
Начальник ВМО N 2 Ягодинської митницi | А. I. Ципящук |
Додаток 1 | |
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Ягодинської митницi В. В. Шайда |
СХЕМА
тимчасової зони митного контролю на Державному
пiдприємствi "Шацьке учбово-досвiдне лiсове
господарство"
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Начальник ВМО N 2 митницi | А. I. Ципящук |
Додаток 2 | |
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник Ягодинської митницi В. В. Шайда |
ПОГОДЖЕНО Директор Ю. А. Фролов |
СХЕМА
тимчасової зони митного контролю на Державному
пiдприємствi "Любомльське лiсове
господарство"
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Начальник ВМО N 2 митницi | А. I. Ципящук |