АДМIНIСТРАЦIЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 14 липня 2009 року | N 519 |
---|
Про затвердження Порядку проведення вибiркового
контролю за наявнiстю в iноземцiв та осiб без
громадянства достатнього фiнансового
забезпечення для перебування в Українi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 31 липня 2009 р. за N 718/16734 |
Вiдповiдно до пункту 161
Правил в'їзду iноземцiв та осiб без громадянства в
Україну, їх виїзду з України i транзитного
проїзду через її територiю, затверджених постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.12.95 N 1074,
наказую:
1. Затвердити Порядок проведення вибiркового контролю за наявнiстю в iноземцiв та осiб без громадянства достатнього фiнансового забезпечення для перебування в Українi (додається).
2. Начальникам регiональних управлiнь, органiв охорони державного кордону Державної прикордонної служби України (далi - Держприкордонслужба):
2.1. Органiзувати вивчення цього Порядку з персоналом Держприкордонслужби, який використовується у службi прикордонних нарядiв у пунктах пропуску через державний кордон України.
2.2. Прийняти в особового складу, який використовується у службi прикордонних нарядiв у пунктах пропуску через державний кордон України, залiки зi знання цього Порядку i вмiння практично його застосовувати пiд час проведення спiвбесiд з iноземцями та особами без громадянства у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України.
3. Начальникам регiональних управлiнь, органiв охорони державного кордону Держприкордонслужби через засоби масової iнформацiї органiзувати iнформування iноземцiв та осiб без громадянства, якi перетинають державний кордон, щодо запровадження Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби України перевiрки пiдтвердження ними фiнансового забезпечення пiд час перетинання державного кордону України.
4. Управлiнню прикордонного контролю та реєстрацiї Департаменту охорони державного кордону до 1 жовтня 2009 року привести у вiдповiднiсть до вимог цього Порядку нормативно-правовi акти, що регламентують порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
5. Управлiнню прикордонного контролю та реєстрацiї Департаменту охорони державного кордону повiдомити Мiнiстерство закордонних справ України про запровадження цього Порядку.
6. Фiнансово-економiчному управлiнню забезпечити розмiщення i систематичне оновлення на FTP-серверi Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України довiдкової iнформацiї про встановлений Нацiональним банком України офiцiйний курс гривнi до iноземних валют та наявнi мiжнароднi платiжнi системи.
7. Начальнику управлiння прикордонного контролю та реєстрацiї Департаменту охорони державного кордону подати цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту охорони державного кордону, начальникiв регiональних управлiнь та органiв охорони державного кордону.
9. Наказ довести до вiдома особового складу всiх структурних пiдроздiлiв Держприкордонслужби, що здiйснюють пропуск осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктах пропуску через державний кордон.
10. Наказ набирає чинностi з дня офiцiйного опублiкування.
Голова Державної прикордонної служби України генерал армiї України | М. М. Литвин |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 14 липня 2009 р. N 519 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 31 липня 2009 р. за N 718/16734 |
Порядок
проведення вибiркового контролю за наявнiстю в
iноземцiв та осiб без громадянства достатнього
фiнансового забезпечення для перебування в
Українi
1. Цей Порядок розроблено вiдповiдно до пункту 161 Правил в'їзду iноземцiв та осiб без громадянства в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.12.95 N 1074 (далi - Правила).
2. Вибiрковий контроль за наявнiстю достатнього фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства на перiод запланованого перебування i для повернення до держави постiйного проживання або транзиту до третьої держави або наявностi у них можливостi отримати достатнє фiнансове забезпечення в законний спосiб на територiї України здiйснюється у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України.
Вiдповiдно до абзацу третього пункту 161 Правил iноземцi - громадяни держав, що включенi у додаток 5 до Правил, та особи без громадянства, якi постiйно в них проживають, за винятком громадян, якi перетинають державний кордон України в рамках Угоди мiж Урядом України та Урядом Республiки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений пропуск громадян, якi проживають у прикордонних районах, та етнiчних українцiв, якi мають посвiдчення закордонного українця, у разi в'їзду в Україну або транзитного проїзду через територiю України, повиннi мати кошти в 20-кратному розмiрi прожиткового мiнiмуму, встановленого в Українi на день їх в'їзду на її територiю, з розрахунку на кожен мiсяць перебування або на термiн перебування менше одного мiсяця.
3. Вибiрковий контроль за наявнiстю достатнього фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства здiйснюється пiд час проведення спiвбесiд з ними.
Контроль за наявнiстю фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства проводиться не менш як двома вiйськовослужбовцями (працiвниками), якi визначенi наказом начальника органу охорони державного кордону для проведення спiвбесiд i входять до складу змiни прикордонних нарядiв, причому один з них має бути зi складу прикордонного наряду з перевiрки документiв.
За рiшенням начальника органу охорони державного кордону до контролю за пiдтвердженням фiнансового забезпечення iноземцiв та осiб без громадянства можуть залучатися iншi посадовi особи вiддiлу прикордонної служби або органу охорони державного кордону.
4. Для контролю за наявнiстю фiнансового забезпечення iноземець або особа без громадянства може запрошуватися до службового примiщення пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон для проведення спiвбесiд.
5. Наявнiсть фiнансового забезпечення встановлюється шляхом:
а) вiзуального огляду наявностi грошових коштiв у нацiональнiй валютi України або у конвертованiй iноземнiй валютi за курсом Нацiонального банку України на момент в'їзду в Україну.
Iнформацiя про офiцiйний курс гривнi щодо iноземних валют доводиться до вiдома вiйськовослужбовцiв (працiвникiв), якi визначенi наказом начальника органу охорони державного кордону для проведення спiвбесiд, щодня начальником вiддiлу прикордонної служби або його заступниками за iнформацiєю фiнансово-економiчної служби органу охорони державного кордону;
б) вивчення документа iз зазначенням суми грошових коштiв, на пiдставi якого можна отримати кошти в банкiвських установах України.
Такими документами можуть бути дорожнi чеки American Express, Visa, Thomas Cook, Citi Corp., Bank of America, Swiss Bakers Travelers Cheques тощо;
в) вiзуального огляду платiжної картки мiжнародних платiжних систем та вивчення виписки з особового банкiвського рахунка заявника, що пiдтверджує наявнiсть грошових коштiв (виписка з банкомата).
Такими можуть бути картки мiжнародних платiжних систем: Юнистрим, Visa International, CONTACT, Western Union, MoneyGram, MIGOM, Юнион Кард, Анелик, Живые деньги, Золотая Корона, Быстрая почта, Interexpress, VIGO, American Express, "Золотая Корона - Денежные Переводы", Xpress Money, Coinstar Money Transfer, MasterCard International, Международные Денежные Переводы ЛИДЕР, BLIZKO, MONEY EXCHANGE, U.S. Money Express, АЛЮР, FLASHCHEQUE, Faster, UNITED EUROPHIL, Caspian Money Transfer, RIA Financial Services (RIA Money Transfer), MEEST, ("Блиц");
г) вивчення документа, що пiдтверджує бронювання або оплату житла, оплату харчування в Українi.
Такими документами є: договiр про надання основних готельних послуг, договiр на бронювання номера вiдповiдно до Правил користування готелями й аналогiчними засобами розмiщення та надання готельних послуг, затверджених наказом Державної туристичної адмiнiстрацiї України вiд 16.03.2004 N 19, зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 02.04.2004 за N 413/9012;
ґ) вивчення договору на туристичне обслуговування (ваучер).
Вiдповiдно до статтi 23 Закону України "Про туризм" цей документ має мiстити такi данi:
найменування та мiсцезнаходження суб'єкта туристичної дiяльностi, номер лiцензiї (дозволу) на вiдповiдний вид дiяльностi, юридична адреса;
прiзвище, iм'я, по батьковi туриста (при груповiй поїздцi - прiзвища, iмена (по батьковi) членiв групи);
строки надання i види туристичних послуг, їх загальна вартiсть;
назва, адреса та номер телефону об'єкта розмiщення, його тип та категорiя, режим харчування;
розмiр фiнансового забезпечення вiдповiдальностi туроператора (турагента) або межi вiдповiдальностi суб'єкта туристичної дiяльностi за договором агентування;
iншi данi, обумовленi характером угоди, складом групи тощо;
дата видачi ваучера;
д) вивчення гарантiйного листа приватного пiдприємця або юридичної особи, що запросили iноземця або особу без громадянства, про взяття на себе зобов'язань iз сплати всiх витрат особи, пов'язаних з її перебуванням в Українi та виїздом з України.
Такий гарантiйний лист оформлюється у довiльнiй формi з обов'язковим проставленням пiдпису вiдповiдальної посадової особи та завiренням печаткою приватного пiдприємця або юридичної особи;
е) перевiрки проїзного квитка для повернення до держави свого громадянства, або постiйного мiсця проживання, або до третьої держави (квиток має бути з фiксованою датою).
Порядок використання проїзного квитка визначено Законом України "Про автомобiльний транспорт", Правилами перевезення пасажирiв, багажу, вантажобагажу та пошти залiзничним транспортом України, затвердженими наказом Мiнiстерства транспорту та зв'язку України вiд 27.12.2006 N 1196, зареєстрованими у Мiнiстерствi юстицiї України 04.04.2007 за N 310/13577, та Правилами повiтряних перевезень пасажирiв i багажу, затвердженими наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 14.03.2006 N 187, зареєстрованими у Мiнiстерствi юстицiї України 13.06.2006 за N 706/12580.
6. Про проведення перевiрки наявностi достатнього фiнансового забезпечення старший змiни (помiчник старшого змiни) складає довiдку про проведення спiвбесiди iз зазначенням суми коштiв або даних про пiдтверджуючий документ (копiю пiдтверджуючого документа додавати до довiдки).
7. У разi наявностi достатнього фiнансового забезпечення iноземець або особа без громадянства пропускається через державний кордон у встановленому законодавством України порядку.
8. У разi непiдтвердження iноземцем або особою без громадянства фiнансового забезпечення на перебування в Українi старший змiни (помiчник старшого змiни) зобов'язаний:
винести постанову про вiдмову в пропуску через державний кордон, у якiй зазначаються правовi пiдстави для проведення спiвбесiди з iноземцями або особами без громадянства з метою пiдтвердження наявностi фiнансового забезпечення, сума коштiв у iноземця, данi про пiдтверджуючi документи та прийняте рiшення;
оголосити iноземцю або особi без громадянства постанову про вiдмову в пропуску через державний кордон та причину її винесення;
видати iноземцю або особi без громадянства другий примiрник (копiю) постанови про вiдмову в пропуску через державний кордон;
забезпечити виконання постанови про вiдмову в пропуску через державний кордон та вжити заходiв щодо повернення iноземця або особи без громадянства до країни, звiдки вiн прибув.
Заступник директора
Департаменту охорони державного кордону -
начальник управлiння прикордонного контролю та
реєстрацiї генерал-майор |
О. А. Бiньковський |