НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного контролю та лiцензування
вiд 26.02.2010 р. | N 28-311/599-3019 |
---|
Головному управлiнню Нацiонального
банку України в Автономнiй Республiцi Крим,
Головному управлiнню Нацiонального банку України
по м. Києву та Київськiй областi, територiальним
управлiнням Нацiонального банку України,
Операцiйному управлiнню Нацiонального банку
України, Асоцiацiї українських банкiв, банкам України |
Щодо набрання чинностi Законом України вiд 20.01.2010 N 1814-VI
"Про внесення змiн до деяких законiв України
щодо державної пiдтримки лiтакобудiвної
промисловостi в Українi"
У зв'язку з набранням чинностi Законом України вiд 20.01.2010 N 1814-VI "Про внесення змiн до деяких законiв України щодо державної пiдтримки лiтакобудiвної промисловостi в Українi" (далi - Закон N 1814) Нацiональний банк України для використання в роботi та подальшого iнформування банками своїх клiєнтiв щодо законодавчо встановлених строкiв розрахункiв за експортними, iмпортними операцiями резидентiв та здiйснення банками контролю за дотриманням цих строкiв роз'яснює таке.
Пунктом 6 роздiлу I Закону N 1814 внесено змiни до Закону України вiд 23.09.94 N 185/94-ВР "Про порядок здiйснення розрахункiв в iноземнiй валютi" (далi - Закон N 185), згiдно з якими передбачений Законом N 185 строк зарахування виручки в iноземнiй валютi на рахунки резидентiв в банках за експортними операцiями та вiдстрочення поставки товару за iмпортними операцiями збiльшено з 90 до 180 календарних днiв (крiм зазначених у пунктi 6 Закону N 185 операцiй суб'єктiв космiчної дiяльностi та лiтакобудування, для яких цей строк складає 500 календарних днiв).
Згiдно з пунктом 1 роздiлу II Закону N 1814 норми пункту 6 роздiлу I цього Закону починають застосовуватися з податкового перiоду, на який припадає день опублiкування цього Закону (офiцiйне опублiкування: газета "Голос України" вiд 11.02.2010 N 24).
Вiдповiдно до статтi 58 Конституцiї України закони та iншi нормативно-правовi акти не мають зворотної дiї в часi, крiм випадкiв, коли вони пом'якшують або скасовують вiдповiдальнiсть. Це означає, що до подiї, факту застосовується той закон (нормативно-правовий акт), пiд час дiї якого вони настали або мали мiсце.
Разом iз тим, Конституцiя України, закрiпивши частиною першою статтi 58 норму щодо неприпустимостi зворотної дiї в часi законiв та iнших нормативно-правових актiв, водночас передбачає їх зворотню дiю в часi у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують юридичну вiдповiдальнiсть особи, що є загальновизнаним принципом права.
Враховуючи вищевикладене, починаючи з податкового перiоду, на який припадає день опублiкування Закону N 1814, на випадки незавершення розрахункiв за експортними, iмпортними операцiями резидентiв поширюватимуться норми того закону, який скасовуватиме або пом'якшуватиме вiдповiдальнiсть резидента.
Виконавчий директор з питань валютного регулювання та контролю | А. I. Балюк |