ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
19.10.10 | N 1242 |
---|
Про забезпечення контролю за правильнiстю
визначення митної вартостi товарiв
З метою забезпечення одноманiтного пiдходу та дiєвого контролю за правильнiстю визначення митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, наказую:
1. Керiвникам регiональних митниць (крiм Регiональної iнформацiйної митницi), митниць забезпечити дотримання вимог Порядку заповнення рiшення про визначення митної вартостi товарiв, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 29.05.2009 N 506, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 18.06.2009 за N 534/16550, в частинi заповнення графи 33 рiшення про визначення митної вартостi товарiв (далi - Рiшення) шляхом:
1.1. Чiткого зазначення причин, через якi митна вартiсть iмпортованих товарiв не може бути визначена за цiною договору щодо товарiв, якi iмпортуються (вартiсть операцiї):
наявнiсть обмежень щодо прав покупця (iмпортера) на використання оцiнюваних товарiв (за винятком тих, що встановлюються законом чи запроваджуються органами державної влади в Українi, обмежують географiчний регiон, у якому товари можуть бути перепроданi (вiдчуженi повторно), не впливають значною мiрою на вартiсть товару);
наявнiсть умов або застережень стосовно продажу оцiнюваних товарiв, що унеможливлюють визначення вартостi цих товарiв;
наявнiсть умов, за якими частина виручки вiд подальшого перепродажу, розпорядження або використання товарiв покупцем надходить прямо чи опосередковано продавцевi;
наявнiсть вiдносин пов'язаностi мiж продавцем та покупцем, якi вплинули на цiну оцiнюваних товарiв;
вiдсутнiсть операцiї продажу на експорт в Україну;
наявнiсть висновку, що визначена декларантом митна вартiсть товару нижча, нiж прямi витрати на виробництво цього товару, в тому числi сировини, матерiалiв та/або комплектуючих, якi входять до складу товару;
неподання декларантом додаткових документiв або вiдмова вiд їх подання з урахуванням Методичних рекомендацiї iз застосування окремих положень Порядку декларування митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, та подання вiдомостей для її пiдтвердження;
наявнiсть сумнiвiв щодо достовiрностi вiдомостей, необхiдних для пiдтвердження заявленої митної вартостi тощо.
1.2. Зазначення послiдовностi застосування методiв визначення митної вартостi та причин, через якi не був застосований кожний з методiв, що передує методу, обраному митним органом.
1.3. Проведення процедури консультацiй мiж митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору пiдстав для визначення митної вартостi товарiв вiдповiдно до вимог статей 268 i 269 Митного кодексу України (далi - Кодекс). Результати проведеної консультацiї, а також причини, через якi не можуть бути застосованi методи визначення митної вартостi товарiв за цiною договору щодо iдентичних, подiбних (аналогiчних) товарiв (наприклад, вiдсутня iнформацiя щодо вартостi iдентичних або подiбних (аналогiчних) товарiв), фiксуються у графi.
Посилання на використання цiнової бази ЄАIС Держмитслужби у Рiшеннi допускається тiльки при визначеннi митної вартостi вiдповiдно до положень статей 268, 269 Кодексу з обов'язковим зазначення номера та дати вантажної митної декларацiї, яка була взята за основу визначення вартостi, з поясненнями щодо зроблених коригувань на обсяг партiї, умови поставки, комерцiйнi умови тощо.
1.4. Зазначення докладної iнформацiї та джерел, якi використовувалися митним органом при визначеннi митної вартостi товарiв i прийняттi Рiшення iз застосуванням резервного методу (стаття 273 Кодексу).
2. Департаменту митної вартостi та класифiкацiї товарiв (Гiла С.П.) забезпечити монiторинг рiшень про визначення митної вартостi товарiв у частинi дотримання вимог пункту 1 цього наказу.
3. Начальникам регiональних митниць, митниць з метою недопущення направлення до вiддiлiв контролю митної вартостi та класифiкацiї товарiв безпiдставних запитiв забезпечити щотижневий монiторинг ефективностi направлення таких запитiв.
4. Затвердити Методичнi рекомендацiї iз застосування окремих положень Порядку декларування митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, та подання вiдомостей для її пiдтвердження, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.2006 N 1766 (зi змiнами), що додаються.
5. Начальникам регiональних митниць, митниць забезпечити ознайомлення суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi з вимогами цього наказу.
6. Установити, що цей наказ набирає чинностi з дня його пiдписання.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Сьомку С.М.
Голова Служби | I.Г.Калєтнiк |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України вiд 19.10.2010 N 1242 |
Методичнi рекомендацiї iз застосування окремих положень Порядку декларування митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, та подання вiдомостей для її пiдтвердження
Цi Методичнi рекомендацiї розроблено вiдповiдно до положень Порядку декларування митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, та подання вiдомостей для її пiдтвердження в частинi надання митному органу додаткових документiв для пiдтвердження митної вартостi товарiв з урахування особливостей зовнiшньоекономiчної операцiї.
При здiйсненнi контролю правильностi визначення митної вартостi товарiв, якi ввозяться на митну територiю України на виконання зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) купiвлi - продажу, сторонами яких є безпосередньо iноземнi пiдприємства-виробники цих товарiв, митнi органи не можуть вимагати вiд декларанта надання для пiдтвердження заявленої митної вартостi наступнi додатковi документи:
договiр з третiми особами, що пов'язаний з договором (контрактом) про поставку товарiв, митна вартiсть яких визначається;
рахунки про здiйснення платежiв третiм особам на користь продавця (крiм випадкiв, коли такi розрахунки передбаченi договором (контрактом)).
Рахунки про сплату комiсiйних, брокерських (посередницьких) послуг, пов'язаних з виконанням умов договору (контракту), вимагаються вiд декларанта, якщо витрати за такi послуги понесенi покупцем оцiнюваного товару та вони не включенi до заявленої митної вартостi.
При витребуваннi вiдповiдної бухгалтерської документацiї, як додаткового документа для пiдтвердження заявленої митної вартостi товарiв, митний орган має чiтко визначити, який саме бухгалтерський документ вимагається.
Лiцензiйний чи авторський договiр (контракт) може бути витребуваний митним органом, якщо покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано роялтi та лiцензiйнi платежi, якi стосуються оцiнюваних товарiв.
Каталоги, специфiкацiї, прейскуранти (прайс-листи) фiрми - виробника товару можуть бути витребуванi митними органами при здiйсненнi контролю правильностi визначення митної вартостi товарiв, якi ввозяться на митну територiю України на виконання зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) купiвлi - продажу, сторонами яких є пiдприємства-посередники, що представляють iнтереси виробникiв товарiв або власника торгової марки товару (торговi дома, представництва тощо).
Калькуляцiя фiрми - виробника товару може бути витребувана митним органом, якщо товари ввозяться на митну територiю України на виконання зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) купiвлi - продажу, сторонами яких є безпосередньо iноземнi пiдприємства-виробники цих товарiв та продавець i покупець, пов'язанi мiж собою особи у розумiннi Митного кодексу України.
Висновки про якiснi та вартiснi характеристики товарiв, пiдготовленi спецiалiзованими експертними органiзацiями, що мають вiдповiднi повноваження згiдно iз законодавством, та вiдомостi про якiснi характеристики товару можуть бути витребуванi митним органом у разi:
наявностi у поданих документах неточностей або розбiжностей;
виникнення потреби в уточненнi заявленої митної вартостi за умови, що вiдповiдна цiнова iнформацiя вiдсутня у митного органу.
Iнформацiя зовнiшньоторговельних та бiржових органiзацiй про вартiсть товару та/або сировини вимагається лише у випадках, коли цiна оцiнюваного товару визначається за формулою та/або товар чи сировина, з якого товар виготовлено, реалiзуються в порядку бiржової торгiвлi.
Директор Департаменту митної вартостi та класифiкацiї товарiв | С.П.Гiла |