ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ IНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
ВКАЗIВКА
м. Київ
18.03.99 | N 4 |
---|
Начальника регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi Головним державним iнспекторам ветеринарної медицини АР Крим, областей, мiст Києва то Севастополя |
Про посилення контролю за якiстю iмпортованих в
Україну вантажiв, пiдконтрольних службi Державної
ветеринарної медицини
Для удосконалення та посилення контролю за iмпортом та реалiзацiєю доброякiсної у ветеринарно-санiтарному вiдношеннi продуктiв та сировини тваринного i рослинного походження, кормiв вiтамiнних препаратiв. Мiн. АПК України наказом вiд 03.11.98 р. N 16 зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 30.11.98 р. N 761/3101 затвердив "0бов'язковий мiнiмальний перелiк дослiджень сировини, продукцiї тваринного та рослинного походження, комбiкормової сировини, комбiкормiв, вiтамiнних препаратiв та iн., якi слiд проводити в державних лабораторiях ветеринарної медицини за результатами яких видається ветеринарне свiдоцтво Ф-2)".
На виконання даного наказу з 1 квiтня 1999 року встановлюється такий порядок пропуску через митний кордон вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, якi надходять по iмпорту:
1. Вантажi повиннi надходити лише з оригiналами ветеринарних сертифiкатiв та сертифiкатiв якостi країни-виробника, на яких, а також на iнших супровiдних документах (товарно-транспортних накладних, митних декларацiях), пiсля дєржавного ветеринарного контролю лiкар прикордонного пункту в пунктi пропуску ставить штамп "Вивантаження та розмитнення пiд прикордонним держветконтролем" та номерну гербову печатку i пiдпис.
Пiсля чого транспортний засiб з вантажем може рухатись по територiї України за призначенням.
2. В пунктах пропуску через митнин кордон в т. ч. морських, рiчкорих портах, аеропортах, автопереходах та залiзничних станцiях, на iмпортну продукцiю, яка пiдлягає дослiдженням у вiдповiдностi з "Обов'язковим перелiком...", ветеринарнi свiдоцтва (Ф-2) фахiвцями прикордонних пунктiв дерветконтролю не видаються, за винятком продукцiї, яка перевозиться в ручнiй поклажi пасажирiв.
3. У мiсцi призначення митне оформлення вантажiв проводиться лише при наявностi ветеринарного свiдоцтва (Ф-2), яке видається спецiалiстами структурних пiдроздiлiв регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi на пiдставi експертизи, одержаної пiсля проведення дослiджень в державнiй лабораторii ветеринарної медицини по мiсцю одержання вантажу.
4. Вiдбiр проб для провелення аналiзу в державних лабораторiях ветеринарної медицини проводиться за участю представникiв регiональної служби держветконтролю на державному кордонi та транспортi, державної ветеринарної медицини, митницi i власника товару, про що складається вiдповiдний акт.
5. При митному оформленнi в разi виявлення невiдповiдностей назви вантажу вказаної в iноземному ветеринарному сертифiкатi та сертифiкатi якостi з фактичним, а також якостi продукцiї - вантаж пiдлягає поверненню вiдправнику, на що складається вiдповiдний акт.
6. Пiсля розмитнення вантажу ветеринарне свiдоцтво (Ф-2) на вiдправку продукцiї (сировини) в iншi мiста України видає державна ветеринарна служба.
7. Iмпорт в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, погоджується з управлiнням ветеринарної мєдицини АР Крим, облдержадмiнiстрацiї, мiст Києва та Севастополя.
8. При оформленнi транзитних вантажiв порядок залишається попереднiй.
П. П. Достоєвський |