ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
09.01.13 | N 12/2-12.1/123-ЕП |
---|
Начальникам митниць |
Про надання роз'яснень
З 05.01.2013 набрав чинностi Закон України вiд 20.11.2012 N 5502-VI "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо державного регулювання та управлiння у сферi транспорту та дорожнього господарства", згiдно з яким на митнi органи України у пунктах пропуску через державний кордон України покладено функцiї здiйснення документального контролю за дотриманням автомобiльними перевiзниками законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень у частинi забезпечення:
контролю наявностi у перевiзникiв дозвiльних документiв на виконання перевезень;
габаритно-вагового контролю транспортних засобiв;
контролю за дотриманням перевiзниками правил перевезення небезпечних вантажiв;
контролю внесення (нарахування) перевiзниками-нерезидентами платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України;
контролю сплати перевiзниками штрафiв чи виконання приписiв органiв контролю;
ведення облiку автомобiльних транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом.
До законодавчого визначення порядку здiйснення посадовими особами митних органiв України документального контролю за дотриманням автомобiльними перевiзниками законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень, пропонуємо дотримуватись такого порядку.
1. Контроль наявностi дозвiльних документiв на виконання перевезень
1.1. Здiйснюється перевiрка наявностi у перевiзника-нерезидента в пунктi пропуску через державний кордон України дозволу на поїздку по територiї України для здiйснення перевезень вантажiв та пасажирiв.
1.2. Пiд час здiйснення посадовою особою митного органу контролю додержання перевiзниками правил та норм мiжнародних автомобiльних перевезень вантажiв та пасажирiв перевiряється строк дiї дозволу, вiдповiднiсть вiдомостей про перевiзника, вiдправника, отримувача вантажу, мiсце завантаження та розвантаження вантажу, маршрут руху, i кiлькiсть здiйснених перевезень з вiдомостями, визначеними у дозволi, а також вiдповiднiсть даних спiдометра транспортного засобу даним, вказаним перевiзником у цьому дозволi.
1.3. При здiйсненнi контролю автобуса, що здiйснює мiжнароднi перевезення пасажирiв, перевiряється наявнiсть дозволу на здiйснення перевезень пасажирiв, строк дiї дозволу, вiдповiднiсть даних про власника, реєстрацiйний номер транспортного засобу та його модель, визначних у дозволi, даним у свiдоцтвi про реєстрацiю транспортного засобу, а також вiдповiднiсть даних спiдометра транспортного засобу даним, вказаним перевiзником у цьому дозволi.
1.4. За позитивними результатами здiйснення цього виду контролю посадова особа митного органу проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на оригiналi та на ксерокопiї дозволу, наданого перевiзником-нерезидентом, зазначає свої прiзвище, iм'я, по-батьковi та засвiдчує їх особистим пiдписом.
Ксерокопiя дозволу залишається в справах митного органу разом з документами, що слугували пiдставою для пропуску транспортного засобу на митну територiю України.
1.5. У разi подання перевiзником-нерезидентом дозволу на здiйснення багаторазових перевезень, посадова особа митного органу здiйснює перевiрку кiлькостi здiйснених перевезень з кiлькiстю перевезень, визначених в дозволi. При цьому, на зворотному боцi багаторазового дозволу (на оригiналi i на ксерокопiї) при кожному в'їздi в Україну такого транспортного засобу посадова особа митного органу проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем", зазначає свої прiзвище, iм'я, по-батьковi та засвiдчує їх особистим пiдписом.
2. Габаритно-ваговий контроль транспортних засобiв
2.1. Документальний контроль габаритних i вагових параметрiв транспортних засобiв (крiм транспортних засобiв, що використовуються для перевезення пасажирiв), здiйснюється посадовою особою митного органу на пiдставi поданих перевiзником або експедитором, чи уповноваженою особою документiв.
2.2. При здiйсненнi габаритного контролю посадова особа митного органу проводить вiзуальну перевiрку вiдповiдностi загальної довжини, ширини та висоти транспортного засобу нормативам, визначеним мiжнародними угодами України в галузi мiжнародних автомобiльних перевезень, а також законодавством України.
2.3. У разi наявностi у посадової особи митного органу достатнiх пiдстав вважати, що загальна вага транспортного засобу та/або навантаження на вiсь транспортного засобу, та/або довжина, та/або ширина, та/або висота транспортного засобу не вiдповiдає нормативам, визначеним мiжнародними угодами України в галузi мiжнародних автомобiльних перевезень, а також законодавством України, посадовою особою митного органу здiйснюється iнструментальна перевiрка вiдповiдностi показника, щодо якого виникли сумнiви.
2.4. Iнструментальна перевiрка вагових параметрiв транспортних засобiв здiйснюється посадовою особою митного органу шляхом зважування цих транспортних засобiв з використанням автомобiльних ваг, що введенi в експлуатацiю та встановленi у пунктi пропуску через державний кордон України.
2.5. Iнструментальна перевiрка габаритних параметрiв транспортних засобiв здiйснюється посадовою особою митного органу шляхом вимiрювання габаритних параметрiв з використанням сертифiкованих засобiв вимiрювання.
2.6. У разi наявностi у перевiзника спецiального дозволу на перевезення великовагових або великогабаритних вантажiв, посадова особа митного органу також перевiряє:
вiдповiднiсть маршруту перевезення, зазначеного в цьому дозволi, фактичному маршруту, зазначеному в поданих перевiзником товаротранспортних документах;
вiдповiднiсть даних про власника та реєстрацiйний номер транспортного засобу, визначних у спецiальному дозволi, даним у свiдоцтвi про реєстрацiю транспортного засобу;
вiдповiдностi отриманих у результатi контролю вагових i габаритних параметрiв параметрам, зазначеним у спецiальному дозволi на перевезення великовагових або великогабаритних вантажiв;
строк дiї спецiального дозволу;
вiдповiднiсть кiлькостi здiйснених перевезень кiлькостi перевезень, визначених у дозволi.
У цьому випадку посадова особа митного органу проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на дозволi та його ксерокопiї, що надаються перевiзником, зазначає в них свої прiзвище, iм'я, по-батьковi та засвiдчує їх особистим пiдписом. Ця ксерокопiя дозволу також залишається в справах митного органу разом з документами, що слугували пiдставою для пропуску транспортного засобу через митний кордон України.
3. Контроль за дотриманням перевiзниками правил перевезення небезпечних вантажiв (ДОПНВ)
3.1. Перевезення небезпечних вантажiв автомобiльним транспортом здiйснюється вiдповiдно до Європейської Угоди про мiжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажiв (ДОПНВ), а також вимог законiв України вiд 06.07.2000 N 1644-III "Про перевезення небезпечних вантажiв" (зi змiнами) i вiд 05.07.2001 N 2344-III "Про автомобiльний транспорт" (зi змiнами), Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажiв, затверджених наказом Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 26.07.2004 N 822 "Про затвердження Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажiв" (зi змiнами).
3.2. Документальний контроль за дотриманням правил перевезень небезпечних вантажiв здiйснюється посадовою особою митного органу шляхом перевiрки наявностi у перевiзника:
3.2.1. Свiдоцтва про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажiв, а також строку дiї свiдоцтва, вiдповiдностi даних про власника та реєстрацiйний номер транспортного засобу, визначених у цьому свiдоцтвi, даним у свiдоцтвi про реєстрацiю транспортного засобу.
3.2.2. Свiдоцтва про пiдготовку водiя транспортного засобу, що перевозить небезпечнi вантажi, а також строку дiї свiдоцтва, вiдповiдностi даних про водiя транспортного засобу даним у свiдоцтвi про пiдготовку водiя.
3.2.3. Iнструкцiї на випадок аварiї або надзвичайної ситуацiї.
3.2.4. Спецiальних знакiв на транспортному засобi.
3.3. Транспортнi засоби, якими перевозяться небезпечнi вантажi, перевiряються на вiдповiднiсть вимогам екологiчної безпеки для автомобiльного транспортного засобу: використання спецiалiзованого автомобiля або автомобiля загального призначення, що пристосований для перевезення небезпечних вантажiв; наявнiсть iнформацiйних таблиць, на яких позначено знак небезпеки, серiйний номер ООН i код екстрених заходiв (спереду i ззаду), а для iноземних перевiзникiв - наявнiсть iнформацiйних таблиць мiжнародного зразка; наявнiсть вогнегасника згiдно з вимогами постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.10.1997 N 1128 "Про забезпечення транспортних засобiв первинними засобами пожежегасiння"; кузов типу "фургон" обов'язково повинен мати замковий пристрiй, що забезпечує замикання дверей кузова й дозволяє їх опломбувати; брезент, яким вкритий транспортний засiб, повинен бути водонепроникний та виготовлений з вогнетривкого матерiалу або просочений вогнетривкою речовиною.
3.4. За позитивними результатами здiйснення цього виду контролю посадова особа митного органу проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на оригiналах ксерокопiях наданих перевiзником дозволу та свiдоцтв, зазначає в них своє прiзвище, iм'я, по-батьковi та засвiдчує їх своїм пiдписом. Цi ксерокопiї документiв залишаються в справах митного органу разом з документами, що слугували пiдставою для пропуску транспортного засобу через митний кордон України.
4. Контроль внесення (нарахування) перевiзниками-нерезидентами платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України
4.1. Контроль повноти внесення перевiзниками-нерезидентами платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України здiйснюється пiд час виїзду за межi митної територiї України транспортного засобу з iноземним реєстрацiйним номером шляхом спiвставлення показникiв спiдометра з показниками спiдометра цього транспортного засобу при в'їздi на митну територiю України.
Показники спiдометра транспортного засобу з iноземними реєстрацiйними документами при в'їздi його на митну територiю України та виїздi з митної територiї України засвiдчуються вiдбитком штампа "Пiд митним контролем".
Перевiрка повноти внесення та нарахування перевiзниками-нерезидентами платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України здiйснюється шляхом вiднiмання вiд даних показника спiдометра при виїздi транспортного засобу з України даних показника спiдометра при в'їздi транспортного засобу на митну територiю України, з подальшим спiвставленням отриманого в результатi вiднiмання кiлометражу з кiлометражем зазначеним у унiфiкованiй митнiй квитанцiї форми МД-1, що була оформлена митним органом України у пунктi пропуску через державний кордон України при в'їздi транспортного засобу в Україну.
4.2. Нарахування єдиного збору здiйснюється митним органом в пунктi пропуску через державний кордон України при в'їздi транспортного засобу з iноземними реєстрацiйними номерами з урахуванням положень Закону України вiд 04.11.1999 N 1212-XIV "Про єдиний збiр, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України" та Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затверджений постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569.
4.3. Розрахунок єдиного збору в унiфiкованiй митнiй квитанцiї МД-1 здiйснюється окремо за всiма складовими єдиного збору з зазначенням всiх даних, що стали основою для нарахування єдиного збору, а також обов'язковим зазначенням реєстрацiйного номеру транспортного засобу.
4.4. У разi встановлення посадовою особою митного органу пiд час виїзду транспортного засобу з iноземними реєстрацiйними за межi митної територiї України факту недоплати перевiзником-нерезидентом плати за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами України або додаткової плати за проїзд автомобiльного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв, посадова особа митного органу вживає заходи щодо донарахування такої плати.
4.5. За наявностi у перевiзника унiфiкованої митної квитанцiї форми МД-1 про сплату платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України та за наявностi додаткової плати за проїзд автомобiльного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв, вiдсутностi заборгованостi у перевiзника-нерезидента по вищевказаним платежам посадова особа митного органу дозволяє виїзд транспортного засобу за межi митної територiї України.
4.6. Ксерокопiя унiфiкованої митної квитанцiї МД-1 про сплату єдиного збору, залишається в справах митного органу разом з документами, що слугували пiдставою для пропуску транспортного засобу через митний кордон України.
5. Контроль сплати перевiзниками штрафiв чи виконання приписiв органiв контролю
5.1. Пiд час перемiщення через митний кордон України транспортного засобу посадова особа митного органу перевiряє наявнiсть у перевiзника не сплачених штрафiв чи не виконаних приписiв органiв контролю в такому порядку:
5.1.1. Пiд час перевiрки реєстрацiйних документiв на транспортний засiб посадова особа митного органу перевiряє наявнiсть в митному органi офiцiйної iнформацiї компетентних органiв або в ЄАIС митних органiв щодо накладення штрафу чи виконання приписiв, що стосуються перемiщуваного транспортного засобу.
5.1.2. У разi наявностi iнформацiї про не сплаченi штрафи чи не виконанi приписи органiв контролю, посадова особа, яка виявила цей факт, iнформує перевiзника про наявнiсть у нього боргу по сплатi штрафiв чи виконання приписiв органiв контролю.
5.1.3. Пiдставою для пропуску транспортного засобу через митний кордон України у цьому випадку є документ про сплату штрафу або виконання припису. Ксерокопiя документа, завiрена вiдбитком штампа "Пiд митним контролем", залишається разом з товаротранспортними документами, що слугували пiдставою для пропуску транспортного засобу через митний кордон України.
5.2. Iнформацiя про наявнiсть у перевiзника боргу по сплатi штрафiв чи виконання приписiв органiв контролю заноситься до модулю "Орiєнтування" АСМО "Iнспектор-2006" на регiональному та центральному рiвнi.
6. Облiк автомобiльних транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi автомобiльнi перевезення пасажирiв i вантажiв
Облiк автомобiльних транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення вантажiв i пасажирiв, здiйснюється за допомогою вiдповiдних електронних Журналiв облiку транспортних засобiв ЄАIС Держмитслужби України.
7. Iншi положення
7.1. Пропуск у пунктi пропуску через державний кордон України - пунктi вивезення за межi митної територiї України - транзитних транспортних засобiв, щодо яких було здiйснено документальний контроль за дотриманням автомобiльним перевiзником законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень у пунктi пропуску через державний кордон України - пунктi ввезення на митну територiю України, здiйснюється на пiдставi результатiв документального контролю в пунктi ввезення (крiм контролю внесення (нарахування) перевiзниками-нерезидентами платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України та контролю сплати перевiзниками штрафiв чи виконання приписiв органiв контролю).
У цьому випадку контроль внесення (нарахування) перевiзниками-нерезидентами платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України та контроль сплати перевiзниками штрафiв чи виконання приписiв органiв контролю здiйснюється посадовою особою митного органу вiдповiдно до вимог пунктiв 4.4 - 4.6 роздiлу 4 та роздiлу 5 цього тимчасового порядку.
7.2. За результатами проведення документального контрою за дотриманням автомобiльним перевiзником законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень посадовою особою митного органу в Протоколi дiй вiдповiдних електронних журналiв АСМО "Iнспектор-2006" вчиняється запис "ДК МАП проведено".
7.3. У разi виявлення посадовою особою митного органу порушень перевiзником законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень, подальший рух транспортного засобу дозволяється тiльки пiсля усунення виявлених порушень.
Крiм цього, у зв'язку з запитами митниць щодо надання роз'яснень з приводу застосування окремих положень Закону України вiд 20.11.2012 N 5502-VI "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо державного регулювання та управлiння у сферi транспорту та дорожнього господарства" iнформуємо.
1. Питання пропуску через митний кордон України автобуса, що здiйснює нерегулярнi перевезення пасажирiв та на який у перевiзника вiдсутнiй маршрутний лист, який необхiдний для проїзду територiєю iноземної держави, не належить до компетенцiї митних органiв України.
Перевiзник повинен завчасно, до в'їзду в пункт пропуску через державний кордон, здiйснити заходи щодо оформлення необхiдних дозвiльних документiв для перемiщення транспортного засобу через митний кордон України.
Наголошуємо, що вiдповiдно до вимог вищевказаного Закону України на митнi органи України у пунктах пропуску через державний кордон України покладено функцiї здiйснення документального контролю за дотриманням автомобiльними перевiзниками законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень, а не оформлення будь-яких документiв, необхiдних для здiйснення цих перевезень.
2. Нормативи повної маси та навантаження на вiсь транспортного засобу, а також габаритнi норми транспортних засобiв, що допускаються до руху автомобiльними дорогами України, встановленi Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.10.2001 N 1306.
3. У разi перемiщення через митний кодон України транспортних засобiв з українськими реєстрацiйними номерами, що перемiщують причепи та напiвпричепи з реєстрацiйними номерами iноземної країни, застосовується порядок здiйснення документального контролю за дотриманням автомобiльними перевiзниками законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень як для перевiзникiв-резидентiв.
4. Для проведення контролю за дотриманням автомобiльними перевiзниками законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень перевiзник повинен подати посадовiй особi митного органу заповнений у встановленому порядку дозвiл. Заповнення дозволу посадовою особою митного органу не передбачено законодавством України.
5. Офiцiйна веб-сторiнка Державної iнспекцiї України з безпеки на наземному транспортi - uti.gov.ua.
5.1. Адреси мiсця знаходження територiальних управлiнь Державної iнспекцiї України з безпеки на наземному транспортi: Головна сторiнка - Структура iнспекцiї - Територiальнi управлiння.
5.2. Адреси мiсця знаходження пунктiв видачi дозволiв Державної iнспекцiї України з безпеки на наземному транспортi: Головна сторiнка - Дiяльнiсть - Адмiнiстративнi послуги - Дозвiльнi документи.
6. З метою налагодження взаємодiї мiж митницями на мiсцях та територiальними пiдроздiлами Державної iнспекцiї України з безпеки на наземному транспортi, з урахуванням домовленостей, досягнутих пiд час робочої зустрiчi керiвництва Держмитслужби України та Державної iнспекцiї України з безпеки на наземному транспортi, пропонуємо органiзувати робочi зустрiчi мiж представниками митницi та iнспекцiї на яких обговорити питання взаємодiї, навчання посадових осiб митних органiв для здiйснення в пунктах пропуску через державний кордон України документального контролю за дотриманням автомобiльними перевiзниками законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень, у тому числi методики обрахунку платежiв за проїзд автомобiльними дорогами України та додаткової плати за проїзд автомобiльного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв тощо.
7. При встановленi посадовою митного органу факту порушення перевiзником законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень, з урахуванням граничного строку перебування товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення у пунктах пропуску, встановленого статтею 199 Митного кодексу України, перевiзник протягом граничного строку перебування транспортного засобу в пунктi пропуску повинен вжити заходiв щодо усунення порушення.
У разi, якщо перевiзник протягом граничного строку перебування транспортного засобу в пунктi пропуску не усунув порушення законодавства України щодо мiжнародних автомобiльних перевезень, такий транспортний засiб повертається за межi митної територiї України з оформленням Картки вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi, випуску чи пропуску товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення.
Лист Державної митної служби України вiд 04.01.2013 N 12/2-12.1/75-ЕП вiдкликати.
Додатки:
1. Довiдкова таблиця по
нарахуванню плати за проїзд автомобiльними
дорогами України (за кожний кiлометр проїзду) та
АТЗ iноземних країн, що виконують перевезення
вантажiв або пасажирiв по територiї України в
розрiзi країн на 4 арк.
2. Довiдкова таблиця по роботi з
iноземними перевiзниками, що виконують
нерегулярнi перевезення пасажирiв по територiї
України на 9 арк.
3. Методика з контролю,
оформлення та пропуску вантажних АТЗ, що не
потребують дозволу компетентного органу
договiрної сторони, при виконаннi перевезень в
мiжнародному автомобiльному сполученнi (в розрiзi
країн) на 19 арк.
Заступник директора Департаменту | А.I.Сербайло |
Додаток 1 |
ДОВIДКОВА ТАБЛИЦЯ
ПО НАРАХУВАННЮ ПЛАТИ ЗА ПРОЇЗД АВТОМОБIЛЬНИМИ
ДОРОГАМИ УКРАЇНИ (ЗА КОЖЕН КIЛОМЕТР ПРОЇЗДУ) НА
АТЗ IНОЗЕМНИХ КРАЇН, ЩО ВИКОНУЮТЬ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
ВАНТАЖIВ АБО ПАСАЖИРIВ ПО ТЕРИТОРIЇ УКРАЇНИ В
РОЗРIЗI КРАЇН
N п/п | КРАЇНА | Плата за проїзд автомобiльними дорогами України (за кожен кiлометр проїзду): |
1. | Австрiя | Нараховується |
2. | Азербайджан | Не нараховується |
3. | Бельгiя | Не нараховується |
4. | Бiлорусь | Не нараховується |
5. | Болгарiя | Нараховується |
6. | Боснiя та Герцеговина | Не нараховується |
7. | Великобританiя | Не нараховується |
8. | Вiрменiя | Нараховується |
9. | Грецiя | Не нараховується |
10. | Грузiя | Не нараховується |
11. | Данiя | Не нараховується |
12. | Естонiя | Не нараховується |
13. | Iран | Не нараховується |
14. | Iспанiя | Не нараховується |
15. | Iталiя | Нараховується |
16. | Казахстан | Не нараховується |
17. | Кiпр | Не нараховується |
18. | Киргизстан | Нараховується |
19. | Латвiя | Не нараховується |
20. | Литва | Не нараховується |
21. | Македонiя | Не нараховується |
22. | Молдова | Не нараховується |
23. | Монголiя | Не нараховується |
24. | Нiдерланди | Не нараховується |
25. | Нiмеччина | Нараховується |
26. | Норвегiя | Не нараховується |
27. | Польща | Не нараховується |
28. | Португалiя | Не нараховується |
29. | Росiя | Не нараховується |
30. | Румунiя | Не нараховується |
31. | Сан-Марино | Нараховується |
Сербiя | Не нараховується | |
32. | Сирiя | Не нараховується |
33. | Словаччина | Не нараховується |
34. | Словенiя | Не нараховується |
35. | Таджикистан | Не нараховується |
35. | Туреччина | Не нараховується |
36. | Туркменистан | Не нараховується на двостороннi перевезення |
37. | Угорщина | Не нараховується |
38. | Узбекистан | Не проводити |
39. | Фiнляндiя | Не нараховується |
40. | Францiя | Не нараховується |
41. | Хорватiя | Не нараховується |
42. | Чехiя | Не нараховується |
43. | Швейцарiя | Нараховується |
44. | Швецiя | Нараховується |
Примiтка: В разi пред'явлення квотового дозволу України для виконання перевезення пасажирiв або вантажiв "з дорожнiми зборами" плата за проїзд автомобiльними дорогами України нараховується.
Додаток 2 |
Довiдкова таблиця по роботi з iноземними перевiзниками, що виконують нерегулярнi перевезення пасажирiв по територiї України.
N п/п | Країна | Дозвiл на проїзд по територiї України пасажирського транспортного засобу | |||
"Зачиненi" дверi | З групою туди, назад порожнiй | Порожнiй, за групою ввезеною ранiше | Замiна поламаного автобуса | ||
1. | Австрiя | Не потрiбний (Проект Угоди). | Потрiбний (Проект Угоди). | Потрiбний (Проект Угоди). | Потрiбний (Проект Угоди). |
2. | Азербайджан | Не потрiбний (ст. 9 п. 1 Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 9 п.1 Угоди). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 9 п. 1 Угоди). |
Не потрiбний (ст. 9 п. 2 Угоди). |
3. | Бельгiя | Не потрiбний (ст. 11 Угоди) | Не потрiбний (стаття 11 Угоди) | Не потрiбний (ст. 11 Угоди) | Не потрiбний (ст. 11 Угоди) |
4. | Бiлорусь | Не потрiбний (ст.4 Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний (ст.4 Угоди). |
Потрiбний (ст.3 Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 Угоди). |
5. | Болгарiя | Не потрiбний при умовi, що всi пасажири автобуса є громадянами країни реєстрацiї автобуса (ст.5 Угоди п.3в Прот. вiд 14-15.02.95, Софiя, Прот. вiд 13-14.07.98 року). | Потрiбний (ст.5 Угоди; п.3в Прот. вiд 14-15.02.95, Софiя). | Потрiбний (ст.5 Угоди; п.3в Прот. вiд 14-15.02.96, Софiя). | Потрiбний (ст.5 Угоди; п.3в Прот. вiд 14-15.02.96, Софiя). |
Боснiя i Герцеговина | |||||
6. | Вiрменiя | Не потрiбний (ст. 9 п. 1 Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 9 п. 1 Угоди). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостор. перевез. (ст. 9 п. 1 Угоди). |
Не потрiбний (ст. 9 п. 2 Угоди). |
7. | Великобританiя | Не потрiбний (Ст. 4 Угоди п. 2а). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (Ст. 4 Угоди п. 2в). |
Не потрiбний (Ст. 4 Угоди п. 2с). | Не потрiбний (Ст. 4 Угоди п. 2ф) |
8. | Грецiя | Не потрiбний (ст.5, п.1 Угоди). | Не потрiбний (ст.5, п.1 Угоди). | Потрiбний (ст.5, п.6 Угоди). | Потрiбний (ст.5, п.6 Угоди). |
9. | Грузiя | Не потрiбний (ст. 5 п. 1а Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст.5 п. 1б Угоди). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 5 п. 1в Угоди). |
Не потрiбний (ст. 5 п. 1г Угоди). |
10. | Данiя | Не потрiбний (ст. 4 п. 1а Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п. 1б Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п. 1в Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п. 2 Угоди) |
11. | Естонiя | Не потрiбний (ст. 4 п. 1а Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 п. 1б Угоди). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 п. 1б Угоди). |
Не потрiбний (ст. 4 п. 1в Угоди). |
12. | Iран | Не потрiбний (ст. 5 п. 1а Угоди). | Потрiбний (ст. 4 Угоди). | Потрiбний (ст. 4 Угоди). | Потрiбний (ст. 4 Угоди). |
13. | Iспанiя | Не потрiбний (ст. 7 п. 1 Угоди). | Не потрiбний (ст. 7 п. 1 Угоди). | Потрiбний (ст. 7 п. 2 Угоди). | Потрiбний (ст. 7 п. 2 Угоди). |
14. | Iталiя | Не потрiбний (ст.11 Угоди). | Не потрiбний, якщо поїздка починається в мор. порту чи аеропорту Iталiї i закiнчується в мор. порту чи аеропорту України (ст.11 Угоди). | Потрiбний (ст.11 Угоди). | Не потрiбний (ст.11 Угоди). |
15. | Казахстан | Потрiбний (ст. 3 Угоди). | Потрiбний (ст. 3 Угоди). | Потрiбний (ст. 3 Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 Угоди). |
16. | Киргизстан | Не потрiбний (ст. 5 п. 1а Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 5 п. 1б Угоди). |
Потрiбний (ст. 4 п. 1 Угоди). | Не потрiбний (ст. 5 п. 2 Угоди). |
17. | Кiпр | Не потрiбний (ст. 4 п 1а Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 п 1б Угоди). |
Потрiбний (ст. 3 п.1 Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п 2 Угоди). |
18. | Латвiя | Не потрiбний (ст. 4 п. 1 Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 п. 1 Угоди). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 п. 1 Угоди). |
Не потрiбний (ст. 4 п. 2 Угоди). |
19. | Литва | Не потрiбний (ст. 4 п. 1а Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п. 1б,г Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п. 1в, г Угоди). | Не потрiбний (ст. 4 п. 2 Угоди). |
20. | Македонiя | Не потрiбний (ст.17 Угоди). | Не потрiбний (ст.17 Угоди). | Потрiбний (ст.17 Угоди). | Потрiбний (ст.17 Угоди). |
21. | Молдова | Не потрiбний, при умовi перевезення групи пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (ст. 3 п. 3а Угоди, Протокол вiд 7-8 грудня 1994 р.). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях, при умовi перевезення групи пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (ст. 3 п. 3б Угоди, Протокол вiд 7-8 грудня 1994 р). |
Потрiбний (ст. 3 п. 3 Угоди). | Не потрiбний (ст. 3 п. 4 Угоди). |
22. | Монголiя | Потрiбний (ст. 4 Угоди). | Потрiбний (ст. 4 Угоди). | Потрiбний (ст. 4 Угоди). | Не потрiбний (ст. 5 Угоди). |
23. | Нiдерланди | Не потрiбний (ст. 2.9 Протоколу вiд 18 серпня 1993 року). | Не потрiбний (ст. 2.9 Протоколу вiд 18 серпня 1993 року). | Потрiбний (ст. 2.9 Протоколу вiд 18 серпня 1993 року). | Не потрiбний (ст. 2.9 Протоколу вiд 18 серпня 1993 року). |
24. | Нiмеччина | Не потрiбний (ст.5, п.2а Угоди). | Не потрiбний (ст.5, п. 2б Угоди). | Не потрiбний (ст. 5, п. 2в Угоди). | Потрiбний (ст.5, п.4 Угоди). |
25. | Норвегiя | Не потрiбний (ст. 11 Угоди). | Не потрiбний (ст.11 Угоди). | Не потрiбний (ст. 11 Угоди). | Не потрiбний (ст. 11 Угоди). |
26. | Польща | Не потрiбний при умовi, що виконується перевезення групи пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (ст.4, п.1а Угоди; п.3 Прот. вiд 27-28.09.94). | Не потрiбний при умовi, що виконується перевезення групи пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (ст.4, п.1б Угоди; п.3 Прот. вiд 27-28.09.94). | Не потрiбний при умовi, що перевезення групи пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (ст.4, п.1б Угоди; п. 3 Прот. вiд 27-28.09.94). | Потрiбний (п.3 Протоколу вiд 8-9 лютого 1996,Катовiце). |
Португалiя | Не потрiбний | Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях | Не потрiбно при двостороннiх перевезеннях | Не потрiбний | |
27. | Росiя (транзит) | Не потрiбний (ст.5, п.1а Угоди). | Транзитом потрiбний (ст.4, п.2 Угоди). | Транзитом потрiбний (ст.4, п.2 Угоди). | Не потрiбний (ст.5, п.2 Угоди). |
28. | Румунiя | Не потрiбний (ст.5, п.1а Угоди; ст.2, п.2.4.1а Прот. вiд 2-4.02.94, Чернiвцi). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст.5 Угоди; ст.2, п. 2.4.1б Прот. вiд 2-4.02.94). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст.5, Угоди; ст.2, п.2.4.1в Прот. вiд 2-4.02.94, Чернiвцi). |
Не потрiбний (ст.5, п.2 Угоди; ст. 2, п. 2.4.1в Прот. Вiд 2-4.02.94, Чернiвцi). |
Сербiя | Не потрiбний | Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях | Не потрiбний | Не потрiбний | |
Сирiя | Не потрiбний | Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях | Потрiбний | Не потрiбний | |
29. | Словаччина | Не потрiбний (ст.5, п. 2а Угоди). | Не потрiбний (ст.5, п. 2б Угоди). | Потрiбний (ст.5, п. 3 Угоди). | Потрiбний (ст.5, п.п. 3,4 Угоди). |
30. | Словенiя | Не потрiбний (ст. 9 Угоди). | Не потрiбний (ст. 9 Угоди). | Потрiбний (ст. 9 Угоди). | Потрiбний (ст. 9 Угоди). |
Таджикистан | Не потрiбний | Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях | Потрiбний | Не потрiбний | |
31. | Туреччина | Не потрiбний при перевезеннi пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (ст.6 Угоди; п.3(2) Протоколу вiд 25-26.09.96). | Не потрiбний при перевезеннi пасажирiв країни реєстрацiї транспортного засобу (п.3(2) Протоколу вiд 25-26.09.96). | Потрiбний (ст.5 Угоди; п.3(2) Протоколу вiд 25-26.09.96). | Потрiбний (ст.5 Угоди; п.3(2) Протоколу вiд 25-26.09.96). |
32. | Туркменiстан | Не потрiбний (ст. 3 п. 2а Угоди). | Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 3 п. 2б Угоди). |
Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 3 п. 2б Угоди). |
Не потрiбний (ст. 3 п. 3 Угоди). |
33. | Угорщина | Не потрiбний (ст. 3 п 3а Угоди). | Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст.3 п 3б Угоди). |
Потрiбний (ст. 3 п 1 Угоди). | Не потрiбний. (ст. 3 п. 4 Угоди). |
34. | Узбекiстан | Не потрiбний (ст. 3 п. 3а Угоди). | Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 3 п. 3б Угоди). |
Потрiбний (ст. 3 п. 1 Угоди). | Не потрiбний (ст. 3 п. 4 Угоди). |
35. | Фiнляндiя | Не потрiбний (ст. 4 Угоди). | Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 Угоди). |
Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 4 Угоди). |
Потрiбний (ст. 3 Угоди). |
36. | Францiя | Не потрiбний (п. 9 "Умов здiйснення перевезень пасажирiв..." Протоколу вiд 13-14.12.95 р.). | Потрiбний (п. 11 "Умов здiйснення перевезень пасажирiв..." Протоколу вiд 13-14.12.95 р.). | Потрiбний (п. 11 "Умов здiйснення перевезень пасажирiв..." Протоколу вiд 13-14.12.95 р.). | Потрiбний (п. 11 "Умов здiйснення перевезень пасажирiв..." Протоколу вiд 13-14.12.95 р.). |
37. | Хорватiя | Не потрiбний (ст. 6 п. 1а Угоди). | Потрiбний транзитом. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст, 6 п. 1б Угоди). |
Потрiбний (ст. 5 Угоди). | Не потрiбний (ст. 6 п.2 Угоди). |
38. | Чехiя | Не потрiбний (ст.5, п. 2а Угоди). | Потрiбний транзитом. Не потрiбний (ст.5, п.2б Угоди). |
Потрiбний (ст.5, п.3 Угоди). | Потрiбний (ст.5, п.3 Угоди). |
39. | Швейцарiя | Не потрiбний (ст. 3 п.1а, 1д Угоди). | Не потрiбний (ст.3 п. 1б,1д Угоди). | Не потрiбний (ст. 3 п. 1в Угоди, п. 1 виконавчого Протоколу до Угоди). | Не потрiбний (п. 1 виконавчого Протоколу до Угоди). |
40. | Швецiя | Не потрiбний (ст. 6 п. 1а Угоди). | Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 6 п. 1б Угоди). |
Транзитом потрiбний. Не потрiбний при двостороннiх перевезеннях (ст. 6 п. 1в Угоди). |
Не потрiбний (ст. 6 п. 2 Угоди). |
Примiтки:
* - в усiх випадках необхiдна
наявнiсть у перевiзника вiдповiдним чином
оформленого формуляру i суворе дотримання
вiдповiдностi списку пасажирiв, вписаного в
формуляр, групи, що перевозиться.
** - при в'їздi автобуса за
"групою, ввезеною ранiше тим же автобусом",
перевiзник повинен мати формуляр попередньої
поїздки, заповнений вiдповiдним чином.
*** - в усiх випадках, не вказаних в
таблицi або "Додатку..." (в т. ч. в'їзд
порожнього автобуса; човниковi перевезення),
перевiзник повинен мати дозвiл на проїзд по
територiї України.
**** - в'їзд порожнього автобуса
або перевезення iноземним автобусом громадян
України без вiдповiдного дозволу на виконання
нерегулярних перевезень - є грубим порушенням
Двостороннiх мiжурядових Угод про перевезення
пасажирiв та вантажiв в мiжнародному сполученнi i категорично
заборонено.
***** - перевезення
вантажопасажирськими автобусами виконуються
тiльки на пiдставi пасажирських дозволiв на
виконання нерегулярних перевезень, якщо iнше не
передбачено мiжурядовими Угодами, незалежно вiд
виду виконуємих перевезень (тлг. ВПК 01-03/6-1136 вiд
29.12.1999 року).
****** - якщо перевiзник виконує
перевезення пасажирiв, що потребує наявностi
дозволу на проїзд по територiї України, а дозвiл у
нього вiдсутнiй, СМАП проводить затримання
автобусу. Iнформацiя про затримання, не пiзнiше нiж
через 1 годину, передається до ВПК (в нiчнi години,
вихiднi та святковi днi - до диспетчерської служби
УДП "Укрiнтеравтосервiс"). Подальший пропуск
затриманого автобусу дозволяється тiльки пiсля
офiцiйного розпорядження ВПК або Диспетчерської
служби.
Додаток до довiдкової таблицi
по роботi з iноземними пасажироперевiзниками
(ОСОБЛИВI ВИМОГИ):
1. Бельгiя - Для всiх видiв нерегулярних перевезень пасажирiв дозвiл НЕ ПОТРIБНИЙ. Крiм того, дозвiл не потрiбний для здiйснення човникових перевезень з наданням житла, яке забезпечується українськими або бельгiйськими перевiзниками, якщо тiльки при таких перевезеннях країнами вiдправлення є, вiдповiдно, Україна або Бельгiя. Човниковi перевезення без надання житла розглядаються як регулярнi перевезення. Повний список пасажирiв повинен знаходитися в транспортному засобi (Ст. 11 Угоди).
2. Бiлорусь - при виконаннi прикордонних двостороннiх перевезень на вiдстань до 50 км вглиб вiд кордону дозвiл не потрiбний (Виконавчий протокол до Угоди... вiд 16.12.94 р. Пункт 4).
3. Болгарiя - перевезення робiтникiв, що, на виконання мiжурядових угод, працюють на територiї iншої країни, виконуються при наявностi разових дозволiв (Протокол вiд 14-15.02.95, пункт 3 г). Маятниковi (човниковi) перевезення виконуються на пiдставi дозволу Мiнiстерства транспорту тiєї країни, по територiї якої виконуються перевезення (Протокол вiд 14-15.02.95, пункт 3 б).
4. Великобританiя - дозвiл на проїзд по територiї України не потрiбний:
а) при виконаннi човникових перевезень, при яких за допомогою поїздок туди i назад, що повторюються, заздалегiдь сформованi групи пасажирiв перевозяться з одного певного мiсця вiд'їзду до iншого певного пункту призначення. Кожна група пасажирiв, яка здiйснила виїзд разом, потiм повинна повернутися на мiсце вiд'їзду разом. Висадка та посадка пасажирiв пiд час такої поїздки не дозволяється. Перша зворотня поїздка i остання поїздка до пункту призначення здiйснюються без пасажирiв (Ст. 4 п. 1д Угоди).
б) при виконаннi транзитних перевезень по територiї iншої Договiрної Сторони порожнього пасажирського транспортного засобу пiд час поїздки до або з третьої країни (Ст. 4 п. 1е Угоди).
5. Данiя - дозвiл на проїзд по територiї України не потрiбний при виконаннi нерегулярних транзитних перевезень (Ст. 4 п. 1г Угоди).
6. Естонiя - дозвiл не потрiбний при перевезеннi пасажирiв автотранспортними засобами, призначеними для перевезення пасажирiв, кiлькiсть мiсць в яких, згiдно технiчних вимог, включаючи мiсце водiя, менше 9 - ти (Ст. 4 п. 1г Угоди).
7. Iран - дозвiл на проїзд по територiї України не потрiбний при виконаннi нерегулярних транзитних перевезень (Ст. 5 п. 1в Угоди). Органiзованi мiжнароднi перевезення пасажирiв, якi попередньо угрупованнi протягом всього перевезення з одного пункту вiдправлення до пункту призначення та їх повернення до пункту вiдправлення на узгоджений перiод (пасажири подорожують групою, мають повертатися тiєю ж самою групою, зворотня поїздка та поїздка транспортного засобу до пункту призначення здiйснюватиметься без пасажирiв) - так званi "човниковi" або "маятниковi" перевезення - наявностi дозволiв не потребують (Ст. 5 п. 1б Угоди).
8. Iталiя - дозвiл на проїзд по територiї України не потрiбний, якщо:
- перевезення пасажирiв автобусом починається в морському порту чи аеропорту Iталiї i закiнчується в морському порту чи аеропорту на територiї України, причому автобус повертається з пасажирами (громадянами Iталiї), що прибули теплоходом або лiтаком в той самий порт чи аеропорт, в який були доставленi першi пасажири, i мають продовжувати поїздку на теплоходi або лiтаку вiд iншого порту чи аеропорту, розташованого на територiї Iталiї (Ст. 10 Пункт 2 Угоди);
- перевезення пасажирiв автобусом починається в морському порту чи аеропорту Iталiї i закiнчується в морському порту чи аеропорту на територiї України, причому автобус повертається з пасажирами (громадянами Iталiї), що прибули теплоходом або лiтаком до iншого порту чи аеропорту, розташованому на територiї України, i мають продовжувати поїздку на теплоходi або лiтаку вiд iншого порту чи аеропорту, розташованого на територiї Iталiї (Ст. 10 Пункт 2 Угоди);
9. Латвiя - дозвiл не потрiбний: для поїздок на легкових автомобiлях - транспортних засобах, призначених для перевезення пасажирiв, мiсткiстю не бiльше 9 чоловiк, включаючи водiя (Ст. 4 п. 4 Угоди), а також при проїздi порожнiх автотранспортних засобiв, придбаних фiзичними i юридичними особами однiєї з Договiрних сторiн (Пункт 2 Виконавчого протоколу про використання Угоди вiд 23 травня 1995 року).
10. Литва - дозвiл на проїзд по територiї України не потрiбний при виконаннi нерегулярних транзитних перевезень (Ст. 4 п. 1 г Угоди).
11. Молдова - виконання перевезень пасажирiв з України автобусом Молдови на територiю будь - якої iншої третьої країни без наявностi у водiя дозволу Мiнiстерства транспорту України - заборонено (Протокол вiд 8-9 жовтня 1999 року, м. Київ).
12. Нiдерланди - "за винятком, коли випадковим перевезенням пасажирiв є порожнiй пробiг з одної країни до другої, де транспортний засiб вiзьме пасажирiв, дозвiл на випадковi (нерегулярнi) перевезення не потрiбний (включаючи човниковi перевезення) для поїздки туди i назад або транзитом через двi країни"(Протокол вiд 18 серпня 1993 року).
13. Норвегiя - Для всiх видiв нерегулярних перевезень пасажирiв дозвiл НЕ ПОТРIБНИЙ. Дозвiл на виконання човникових перевезень не потрiбний при умовi, що вони надаються українськими i норвежськими перевiзниками з комплектом узгоджених послуг i транспорт виконує перевезення вiдповiдно з України i Норвегiї. Човниковi перевезення, що виконуються без надання комплексу узгоджених послуг, вважаються регулярними (Ст. 10,11 Угоди).
14. Росiя - нерегулярнi перевезення пасажирiв мiж Росiєю та Україною у двосторонньому сполученнi здiйснюються без дозволiв (Ст. 4, п.1 Угоди).
15. Туреччина - дозвiл на проїзд по територiї України не потрiбний при виконаннi човникових перевезень, тобто в разi виконання органiзованих перевезень груп пасажирiв (попередньо укомплектованих) з одного й того ж мiста вiдправлення (в Туреччинi) в одне й теж мiсто призначення (в Українi) та подальшого повернення до мiста вiдправлення пiсля деякого перiоду часу (причому всi пасажири повиннi перевозитись зворотньо в тому ж складi груп, що й ввозились). При виконаннi цього виду перевезень перша зворотня (в Туреччину) i остання поїздка до мiсця призначення на територiї України виконуються без пасажирiв. При виконаннi цього виду перевезень повиннi перевозитись пасажири країни реєстрацiї транспортного засобу (Ст. 6 Угоди; п. 3(2) Прот. вiд 25-26.09.96 р.).
16. Швейцарiя - крiм того, дозвiл не потрiбний при виконаннi транзитних перевезень через територiю iншої договiрної сторони (Ст. 3 п. 1д Угоди) та при перевезеннi групи пасажирiв в країну пункту їх вiдправлення, при умовi перевезення їх з цiєї країни, або при умовi їх повернення в країну iншої Договiрної Сторони з вiдшкодуванням транспортних витрат за рахунок запрошуючого. Пасажири об'єднуються в групу, яка створюється тiльки на цю поїздку. Човниковi (маятниковi) перевезення транзитом або до мiсця призначення на територiї iншої Договiрної Сторони i при перемiщеннi порожнiх автобусiв, якi здiйснюють такi перевезення - наявностi дозволу не потребують (Ст. 3 п. 1 г, 2 Угоди).
17. Швецiя - мiнiмальний стандарт встановленого для пасажирського транспорту впроваджений для рiвня вихлопiв ЄВРО-1 та рiвня шумiв, мiнiмальний стандарт яких буде 81-84 dB. Транспорт, який вперше зареєстровано пiсля 1.1.93 року вважається задовiльним для виконання мiнiмальних вимог щодо навколишнього середовища (Протокол вiд 25-26 березня 1998 року).
Додаток 3 |
МЕТОДИКА
З КОНТРОЛЮ, ОФОРМЛЕННЯ ТА ПРОПУСКУ ВАНТАЖНИХ АТЗ,
ЩО НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ДОЗВОЛУ КОМПЕТЕНТНОГО ОРГАНУ
ДОГОВIРНОЇ СТОРОНИ, ПРИ ВИКОНАННI ПЕРЕВЕЗЕНЬ В
МIЖНАРОДНОМУ АВТОМОБIЛЬНОМУ СПОЛУЧЕННI (В РОЗРIЗI
КРАЇН)
Дозвiл на проїзд по територiї Договiрної Сторони вантажного транспортного засобу не потрiбний при перевезеннях: | Види перевезень | Особливостi виконання перевезень |
АВСТРIЯ | ||
Стаття 4 пункт 1 Угоди. а) вантажiв до аеропортiв та з них в рамках послуг, що надаються авiацiйним транспортом; б) багажу в причепах автомобiлiв, що перевозять пасажирiв за призначенням, i перевезення багажу транспортними засобами будь-якого типу до аеропортiв та з них; в) поштових вiдправлень; г) пошкоджених або таких, що потребують ремонту, транспортних засобiв; д) трупiв тварин для знищення; є) бджiл i малькiв риб; ж) тiл померлих; з) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких, включаючи причеп, не перевищує 6 тонн або вантажопiдйомнiсть яких, включаючи причеп, не перевищує 3,5 тонни; i) вантажiв медичного призначення для подання допомоги в екстрених випадках (наприклад, стихiйне лихо); к) цiнних товарiв (наприклад, благороднi метали) спецiальними транспортними засобами, що супроводжуються полiцiєю або iншими службами безпеки; л) запасних частин до суден i лiтакiв; м) в'їзду порожнього транспортного засобу з метою замiни автомобiля, що вийшов з ладу, i продовження перевезення вантажу або буксирування транспортного засобу, що вийшов з ладу, на пiдставi дозволу, виданого для транспортного засобу, що вийшов з ладу; н) предметiв i витворiв мистецтва на виставки, а також експонатiв для ярмаркiв; о) разового перевезення вантажу виключно для реклами i iнформацiї; п) приладiв, обладнання та тварин на театральнi, музичнi, кiно-, спортивнi та цирковi заходи, видовища, ярмарки, а також для запису радiопередач, кiно- або телевiзiйних зйомок i назад; р) неподiльних вантажiв i якщо вони здiйснюються вантажними автомобiлями i на них виданi компетентними органами спецiальнi дозволи, як виняток, на вiдповiдний рейс з врахуванням нацiональних вимог вiдносно максимально допустимої загальної ваги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 1 п. ;, ст.. 5 п. 1 Угоди) |
|
АЗЕРБАЙДЖАН | ||
Стаття 14 Угоди. 1) пошкоджених автотранспортних засобiв; 2) тiл або урн з прахом померлих; 3) майна при переселеннi; 4) пошти; 5) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; 6) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; 7) бджiл i малькiв риб; 8) медикаментiв, медичного обладнання та iнших видiв вантажiв для надання екстреної допомоги при стихiйних лихах i катастрофах; 9) проїздi порожнього автотранспортного засобу, який вийшов зi строю, i продовження перевезення вантажу, перевантаженого з автотранспортного засобу, який вийшов зi строю; 10) проїздi автотранспортних засобiв, якi надають технiчну допомогу автотранспортним засобам, що вийшли зi строю; 11) вантажiв, призначених для використання з рекламною i iнформацiйною метою; 12) транспортних засобiв, скакових коней, спортивного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; 13) благодiйних i гуманiтарних вантажiв. Пункт 4 Протоколу Засiдання... вiд 01-03.06.2000 р., Пункт 2 Протоколу Засiдання... вiд 05.09.2003 р. Вантажiв автотранспортними засобами з максимальною вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн i загальною вагою до 6 тонн включно. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 11 Угоди) |
При здiйсненнi перевезень, зазначених в пунктах 1-13, водiй автотранспортного засобу повинен мати документи, якi пiдтверджують факт здiйснення одного з зазначених видiв перевезень (ст. 14 Угоди) |
АЛБАНIЯ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення" | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
АНДОРРА | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення" | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
АФГАНIСТАН | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення" | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
БЕЛЬГIЯ | ||
Стаття 12 пункт 2 Угоди а) особистих речей у зв'язку з перемiною мiсця проживання; б) матерiалiв, предметiв, виробiв мистецтва, призначених для аукцiонiв, виставок або обладнання некомерцiйного характеру по територiї Договiрної Сторони; в) матерiалiв i предметiв, призначених виключно для рекламних, навчальних та iнформацiйних цiлей; г) апаратури та обладнання, тварин для театральних, музичних вистав, професiйних кiнозйомок або спортивних змагань, циркiв, ярмаркiв, якi вiдбуваються на територiї iншої Договiрної Сторони; д) обладнання для радiо- або професiйного звукозапису, обладнання для професiйних кiнозйомок i телеобладнання; е) похороннi перевезення; є) пошти для обслуговування населення; ж) пошкоджених транспортних засобiв або таких, що зазнали аварiї; з) бджiл або малькiв риб; и) вантажiв транспортними засобами, допустима вага яких, включаючи вагу причепiв, не перевищує 6 тонн або допустиме корисне навантаження яких, включаючи вагу причепiв, не перевищує 3,5 тонни; i) медичних вантажiв та обладнання або iнших вантажiв, необхiдних при надзвичайнiй ситуацiї, зокрема у випадках стихiйного лиха та надання гуманiтарної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 12 п. 1 Угоди) п.п. "г" п. 2 ст. 12 Угоди - тiльки на двостороннi (п.п. "г" п. 2 ст. 12 Угоди). |
Дозволiв не потрiбно для перевезень зазначених видiв вантажу або для поїздок без вантажу, що здiйснюються у зв'язку з такими перевезеннями (ст. 12 п. 2 Угоди). |
БIЛОРУСЬ | ||
Стаття 6 Угоди - експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв та виставок; - транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; - театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо i телевiзiйних передач; - тiл або праху померлих; - пошти; - зiпсованих автотранспортних засобiв; - рухомого майна при переселеннi. - вантажiв транспортними засобами, максимальна допустима загальна вага яких, включаючи причепи, не перевищує 6 тонн або максимальне корисне навантаження яких, включаючи корисне навантаження причепiв, не перевищує 3,5 тонни. - медичного обладнання i матерiалiв для надання екстреної допомоги при стихiйних лихах. п. 4 Виконавчого протоколу...вiд 17 грудня 1992 року. Прикордоннi двостороннi перевезення на вiдстань до 50 км вглиб вiд кордону. Вказане положення стосується тiльки транспортних засобiв, власники яких територiально знаходяться в межах 50-кiлометрової прикордонної зони i перевезення здiйснюються також в межах цiєї зони (п. 4 Протоколу Засiдання вiд 08-09.04.2003 року). |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5, ст. 6 Угоди). |
Було уточнено, що по вiдношенню до ст. 6 Угоди дозволи потрiбнi тiльки в випадку перевищення обох параметрiв (загальна вага понад 6 тонн або максимальна вантажопiдйомнiсть понад 3,5 тонн) (п. 4 Протоколу Засiдання... вiд 08-09.04.2003 року). |
БОЛГАРIЯ | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди а) вантажiв автомобiлями, також iз причепом, вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн або загальною вагою брутто до 6 тонн; б) домашнiх речей при переселеннi; в) тварин, технiчних засобiв, спортивних знарядь i устаткувань, призначених для спортивних заходiв; г) декорацiй, театрального реквiзиту та музичних iнструментiв, призначених для вистав; д) речей, необхiдних для ярмаркiв та виставок; е) речей та устаткування, необхiдного для радiо i телевiзiйних записiв i зйомок професiйних фiльмiв; ж) пошкоджених транспортних засобiв, включаючи замiну пошкодженого транспортного засобу при наявностi документiв для цього (та автомобiлiв технiчної допомоги) (п. 4 Протоколу Засiдання... вiд 2 - 4 квiтня 1997 року); з) тiла та праху померлих; i) придбаних транспортних засобiв при їх першому порожньому перегонi; к) пошти; л) медикаментiв, медичного устаткування та iнших видiв вантажу для надання екстреної допомоги при стихiйних лихах. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1 Угоди; ст. 7 Угоди) |
Перевезення, зазначенi в пiдпунктах "в" -
"е" пункту 1 статi 7 Угоди, не потребують
наявностi дозволiв компетентного органу
Договiрної Сторони тiльки, якщо названi речi або
тварини завозяться тимчасово (ст. 7 п. 2 Угоди). При перевезеннi вантажiв зазначених в пiдпунктах "в" - "е" пункту 1 статтi 7 Угоди перевiзник по виїзду з України або при здiйсненнi зворотного транзиту повинен бути з тим самим вантажем, з яким в'їжджав або здiйснював транзитне перевезення в прямому напрямку вiдповiдно. |
БОСНIЯ I ГЕРЦЕГОВИНА | ||
Стаття 8 пункт 1 Угоди 1) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; 2) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; 3) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; 4) тiл або праху померлих; 5) пошти; 6) пошкоджених транспортних засобiв; 7) бджiл i малькiв риб; 8) гуманiтарної допомоги при стихiйних лихах; 9) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких разом з причепом не перевищує 6 тон, або вантажопiдйомнiсть, включаючи причеп, не перевищує 3.5 тони. Стаття 8 пункт 2 Угоди Дозволiв не потрiбно для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзит (ст. 7 п. 1 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi пiдпунктами "1)",
"2)", "3)" пункту 1 статтi 8 Угоди дiйснi
тiльки в тому випадку, коли вантаж пiдлягає
поверненню до країни реєстрацiї вантажного
транспортного засобу, або якщо вiн перевозиться
на територiю третьої країни (ст. 8 п. 3 Угоди). У випадку перевезень, згаданих в пунктi 1 статтi 8 Угоди, водiй транспортного засобу повинен мати всi необхiднi документи, що пiдтверджують належнiсть вантажу до одного з вищезгаданих типiв (ст. 8 п. 4 Угоди). |
ВЕЛИКОБРИТАНIЯ | ||
Стаття 6 пункт 1 Угоди a) поштових вiдправлень; b) вивезення автотранспортних засобiв, якi постраждали вiд аварiї або поламались; c) вантажiв автотранспортними засобами, загальна вага яких, включаючи причепи, не перевищує 6 метричних тонн, або допустима вантажопiдйомнiсть яких, включаючи причепи, не перевищує 3,5 метричних тонни; d) вантажiв за власнi кошти мiж країнами Договiрних Сторiн; e) приладдя, необхiдного для надання медичної допомоги, зокрема у випадках стихiйного лиха; f) експонатiв та творiв мистецтва на виставки i для комерцiйних цiлей; g) разовi перевезення зразкiв обладнання i матерiалiв виключно для реклами та iнформацiї; h) матерiалiв, реквiзитiв та тварин туди або назад на театральнi, музичнi або кiнопокази, спортивнi змагання, цирковi вистави, вистави та ярмарки, а також для запису радiо- та телевiзiйних передач; |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1 Угоди). п. d) - тiльки на двостороннi перевезення (ст. 6 п. 1 Угоди) |
Термiн "територiя Сполученого Королiвства Велибританiї" означає: Англiя, Уельс, Шотландiя, Пiвнiчна Iрландiя, Нормандськi острови, острiв Мен та Гiбралтар (ст. 2 п. 4 Угоди). |
ВIРМЕНIЯ | ||
Стаття 14 Угоди 1) вантажiв з аеропорту i до аеропорту при нещасних випадках або iнших iнцидентах, якi пов'язанi з лiтаком, або коли лiтак виконав посадку у зв'язку зi змiною курсу, надзвичайними обставинами або вiдмiною рейсу; 2) пошкоджених автотранспортних засобiв; 3) тiл або урн з прахом померлих; 4) майна при переселеннi; 5) пошти; 6) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; 7) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; 8) бджiл i малькiв риб; 9) медикаментiв, медичного обладнання та iнших видiв вантажiв для надання екстреної допомоги при стихiйних лихах i катастрофах; 10) проїздi порожнього автотранспортного засобу, який вийшов iз ладу i продовження перевезення вантажу, перевантаженого з автотранспортного засобу, який вийшов iз ладу; 11) проїздi автотранспортних засобiв, якi надають технiчну допомогу автотранспортним засобам, що вийшли iз ладу; 12) вантажiв, призначених для використання з рекламною та iнформацiйною метою; 13) транспортних засобiв, скакових коней, спортивного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; 14) благодiйних i гуманiтарних вантажiв. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 11, 14 Угоди). |
При здiйсненнi перевезень, зазначених в пунктах 1-14 статтi 14 Угоди, водiй автотранспортного засобу повинен мати документи, якi пiдтверджують факт здiйснення одного iз зазначених видiв перевезень (ст. 14 Угоди). |
ГРЕЦIЯ | ||
Стаття 13 Угоди. 1. Речей до цивiльного аеропорту або з аеропорту у випадку аварiї або iншого нещасного випадку з лiтаком або у випадку його примусової посадки. 2. Транспортування пошкоджених автотранспортних засобiв та їх причепiв. 3. Поховальнi перевезення. 4. Особистих речей при змiнi мiсця житла. 5. Пошти. 6. Вантажiв для ярмаркiв та виставок. 7. Приладдя та iнших вантажiв для театрiв, музичних, спортивних та iнших культурних заходiв, циркових вистав, демонстрацiї кiнофiльмiв, передач радiо- i телебачення. 8. Трупiв тварин, коли вони не передбаченi для промислової переробки або використання як сировини. 9. Малькiв риб або бджiл. 10. Квiтiв або iнших декоративних рослин. 11. Фармацевтичних та iнших матерiалiв у порядку надання допомоги у випадку стихiйного лиха. 12. Транспортування порожнiх автотранспортних засобiв для замiни пошкоджених автотранспортних засобiв з метою перевезення вантажiв, якi не можуть бути перевезенi пошкодженими автотранспортними засобами. 13. Для автотранспортних засобiв, призначених для надання технiчної допомоги та ремонту пошкоджених автотранспортних засобiв (автотранспортнi засоби обслуговування та ремонту). 14. Вантажiв, призначених для учбових та рекламних цiлей. 15. Вантажiв автотранспортними засобами, допустима вага яких, включаючи причепи, не перевищує 6 тонн, або допустиме навантаження яких, включаючи причепи, не перевищує 3,5 тонни. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 10 п. 1; ст. 13 Угоди). |
|
ГРУЗIЯ | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; в) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл i праху померлих; е) гуманiтарної допомоги, а також перевезень з наданням екстренної допомоги при стихiйних лихах, аварiях i катастрофах; є) вантажними автомобiлями повна маса яких, включаючи i причепи, не перевищує 6 тонн, а його вантажопiдйомнiсть - 3,5 тонн; ж) несправних або пошкоджених автотранспортних засобiв; Стаття 7 пункт 2 Угоди Дозволiв не потрiбно для автомобiлiв, що прямують для надання технiчної допомоги. Пункт 2 Протоколу засiдання... вiд 09-10.02.2006 року Перший транзитний проїзд купленого транспортного засобу (порожнього) |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1, ст. 7 п. 1, 2 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi пiдпунктами "б",
"в", "г" пункту 1 статтi 7 Угоди дiють
тiльки в тих випадках, коли вантаж пiдлягає
поверненню до країни, де зареєстровано
автотранспортний засiб, або якщо вантаж
перевозитиметься транзитом на територiю третьої
країни (ст. 7 п. 3 Угоди). п. 2 Протоколу засiдання... вiд 09-10.02.2006 року стосується вантажних та пасажирських АТЗ |
ДАНIЯ | ||
Стаття 6, пункт 1 Угоди. а. Домашнього майна при переселеннi б. Експонатiв, обладнання та матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок. в. Транспортних засобiв, тварин та обладнання i майна для проведення спортивних змагань. г. Майна, устаткування та тварин, що перевозяться на або з театральних, музичних, кiно-, циркових заходiв, виставок та ярмаркiв або призначених для проведення радiозаписiв або для зйомок фiльмiв чи телебачення. д. Тiл та праху померлих. е. Транспортних засобiв для замiни, буксирування або ремонту поламаних або пошкоджених транспортних засобiв. є. Гуманiтарної допомоги та термiнової допомоги у випадках стихiйного лиха та нещасних випадкiв. ж. Транспортними засобами з максимальною вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонни або з максимальною вагою 6 тонн. Стаття 6 пункт 2 Угоди Проїздi спецiальних транспортних засобiв, що надають технiчну допомогу пошкодженим або поламаним транспортним засобам. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5 п. 1 Угоди; ст. 6 Угоди). |
|
ЕСТОНIЯ | ||
Стаття 6 пункт 1 Угоди а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; в) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначеного для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл або праху померлих; є) гуманiтарної допомоги, а також перевезень з надання екстреної допомоги при стихiйних лихах, аварiях i катастрофах; ж) якщо вантажопiдйомнiсть автомобiлiв, що виконують перевезення, не перевищує 3,5 тонни, а їх повна маса, включаючи i причепи, не перевищує 6 тонн; з) несправних або зiпсованих автотранспортних засобiв. Стаття 6 пункт 2 Угоди Для транспортних засобiв, якi прямують для надання технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5 п. 1 Угоди; ст. 6 п.1, п.2 Угоди). |
|
IЗРАЇЛЬ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
IРАК | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення" | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
IРАН | ||
Стаття 7 Угоди. а) одноразових перевезень вантажiв в та з аеропортiв у випадках змiни повiтряних маршрутiв; б) багажу у причепах до легкових автомобiлiв та перевезень багажу будь-якими транспортними засобами в та з аеропортiв; в) пошти; г) перевезень пошкоджених транспортних засобiв; д) експонатiв, виробiв мистецтва призначених для ярмарок i виставок; є) засобiв та обладнання призначених виключно для iнформацiйних цiлей; ж) майна при переселеннi, якi виконуються перевiзниками з застосуванням спецiалiзованого обладнання i персоналу; з) вантажiв транспортними засобами загальною масою до 6 тонн чи вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн; i) транспортних засобiв, коней та обладнання для спортивних заходiв; к) транспортування хворих; л) допомоги та обладнання при стихiйних лихах, аварiях i катастрофах. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5, ст.. 8 Угоди). |
|
IРЛАНДIЯ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
IСЛАНДIЯ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
IСПАНIЯ | ||
Стаття 10 Угоди. а) пошти, яке здiйснюється в рамках громадських послуг; б) перевезення пошкоджених та транспортних засобiв, що вийшли з ладу; в) перевезення, пов'язаних з похованням; г) вантажiв автомобiлями, загальна вага яких разом з вантажем не перевищує 6 тонн, або корисне навантаження, включаючи причепи, не перевищує 3,5 тонни; д) медикаментiв, медичного обладнання та iнших вантажiв, спрямованих у рамках термiнової допомоги, особливо у випадках стихiйного лиха; ж) предметiв мистецтва, призначених для виставок, ярмаркiв i якi не призначенi для продажу; з) реквiзитiв, тварин для музичних, театральних вистав, зйомок фiльмiв, спортивних змагань або циркових вистав, а також предмети, призначенi для проведення кiно- i телезйомок. |
Двостороннi транзитнi (ст. 11 п. 1 Угоди). |
Водiї автомобiля зобов'язанi мати вiдповiднi
документи, якi належним чином пiдтверджують, що
перевезення вiдповiдає умовам статтi 10 Угоди (ст.
10 Угоди). Дозвiл не потрiбний, якщо автомобiль в'їжджає порожнiй i буде виконувати одне з вищевказаних перевезень (ст. 12 п. 2; ст. 10 Угоди). |
IТАЛIЯ | ||
Стаття 14 пункт 1 Угоди. 1) тiл та праху померлих; 2) матерiалiв для виставок; 3) вантажiв до аеропортiв або з аеропортiв у випадках тимчасової вiдмiни повiтряного сполучення; 4) багажу за допомогою причепа до транспортного засобу пристосованого для транспортування пасажирiв та перевезень багажу будь-яким транспортним засобом в аеропорти або з аеропортiв; 5) пошти; 6) речей, потрiбних для невiдкладної медичної допомоги, особливо у випадку стихiйного лиха; 7) коштовних речей (наприклад: дорогоцiннi метали), що виконуються спецiальними транспортними засобами у супроводi охорони; 8) запасних частин для морської та авiацiйної навiгацiї; 9) в'їзду порожнього вантажного транспортного засобу, який має замiнити iнший транспортний засiб, що став непридатним для використання на територiї країни iншої Договiрної Сторони, а також повернення порожнього аварiйного транспортного засобу в країну реєстрацiї; 10) бджiл i малькiв риб; 11) обладнання та приладдя для проведення театральних, музичних, спортивних, кiно- i циркових вистав, радiопередач, кiнозйомок або телепередач; 12) предметiв або матерiалiв, якi призначенi виключно для реклами або навчання (наприклад, вантажi для ярмаркiв або виставок). |
Двостороннi Транзитнi (ст. 13 п. 1; ст. 14 п. 1 Угоди). п.п. 9 ст.14.п.1 Угоди розповсюджується тiльки на двостороннi перевезення (п.п. 9 ст.14.п.1) |
Стосовно пiдпункту 4) статтi 14 пункту 1 Угоди нагадую, що рух автобусiв з причепами будь-якого типу та перетин державного кордону України ЗАБОРОНЕНО (п. 23.10 Правил дорожнього руху України). |
ЙОРДАНIЯ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
КАЗАХСТАН | ||
Стаття 6 пункт 1 Угоди а) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок та виставок; б) транспортних засобiв, тварин, а також рiзного iнвентарю та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; в) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; г) тiл та праху померлих; д) пошти; е) пошкоджених автотранспортних засобiв; ж) рухомого майна при переселеннi; з) вантажiв, на перевезення яких у вiдповiдностi iз Статтею 7 даної Угоди отримано спецiальний дозвiл; и) медичного обладнання та медикаментiв для надання допомоги при стихiйних лихах. Дозволiв не потрiбно для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5 п. 1; ст. 6 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi в пiдпунктах а), б), в)
пункту 1 ст. 6 Угоди дiють тiльки в тих випадках,
коли вантаж пiдлягає поверненню в країну, де
зареєстровано автотранспортний засiб, або якщо
вантаж буде перевозитись на територiю третьої
країни (ст. 6 Угоди). Стосовно статтi 6 п. 1 Угоди "АТЗ, що виконують перевезення на пiдставi спецiального дозволу в вiдповiдностi до статтi 7 Угоди, звiльняються вiд дозволiв на тому вiдрiзку шляху, на який оформлено спецiальний дозвiл. На вiдрiзку шляху, на якому перевезення виконується без спецiального дозволу, вимагається наявнiсть дозволу вiдповiдно до виду виконує мого перевезення вантажiв (п. 1 Протоколу Засiдання... вiд 07.03.2006 року). |
КIПР | ||
a) експонатiв, обладнання i матерiалiв,
призначених для ярмарок i виставок; b) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; c) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; d) тiл або праху померлих; e) пошти; f) пошкоджених транспортних засобiв; g) вантажу транспортними засобами, загальна вага яких разом з причепом не перевищує 6 тонн, або вантажопiдйомнiсть, включаючи причеп, не перевищує 3,5 тонн. Дозволiв також не потрiбно для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi |
Винятки, передбаченi пiдпунктами (a), (b), (c) пункту 5 цiєї статтi дiйснi тiльки в тому випадку, коли вантаж пiдлягає поверненню до держави реєстрацiї вантажного транспортного засобу, або якщо вiн перевозиться на територiю третьої країни. |
КИРГИЗСТАН | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди а) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; б) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; в) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; г) тiл та праху померлих. д) пошти. е) несправних та пошкоджених автотранспортних засобiв; ж) рухомого майна при переселеннi; з) гуманiтарної допомоги, а також для надання допомоги при стихiйних лихах. Стаття 7 пункт 2 Угоди Для автотранспортних засобiв, що прямують для надання технiчної допомоги. Пункт 2 Протоколу засiдання... вiд 23.03.2006 року При перевезеннi вантажiв з вантажопiдйомнiстю автотранспортного засобу до 3,5 тон включно |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1; ст. 7 п. 1, 2 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi в пiдпунктах "а", "б", "в" пункту 1 статтi 7 дiють тiльки в тих випадках, коли вантаж пiдлягає поверненню в країну, де зареєстровано автотранспортний засiб, або якщо вантаж перевозиться на територiю третьої країни (ст. 7 п. 3 Угоди). |
КИТАЙ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
ЛАТВIЯ | ||
Стаття 6 пункт 1 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок та виставок; в) транспортних засобiв, тварин, а також рiзного iнвентарю та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл та праху померлих; є) несправних або пошкоджених автотранспортних засобiв; ж) автомобiлями вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн i загальною вагою до 6 тонн; з) гуманiтарної допомоги, а також по наданню екстренної допомоги при стихiйних лихах, аварiях та катастрофах. Стаття 6 пункт 2 Угоди Для транспортних засобiв, що прямують для надання технiчної допомоги. Пункт 2 Виконавчого протоколу про використання Угоди... вiд 23. 05. 1995р. При проїздi порожнiх автотранспортних засобiв, придбаних фiзичними i юридичними особами однiєї з Договiрних Сторiн. |
Двостороннi Транзитнi (ст.. 5 п. 1 Угоди) |
Звiльнення, передбаченi в пiдпунктах б), в), г) пункту 1 статтi 7 дiють тiльки в тих випадках, коли вантаж пiдлягає поверненню до країни, де зареєстровано автотранспортний засiб, або якщо вантаж перевозиться транзитом на територiю третьої країни (ст.6 п. 3 Угоди). |
ЛИТВА | ||
Стаття 6 пункт 1 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; в) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентаря i майна, призначеного для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл i праху померлих; є) автомобiлями вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн i загальною масою до 6 тонн включно; ж) пошкоджених транспортних засобiв або для надання їм технiчної допомоги; з) пошти. i) медичного обладнання i медикаментiв для надання допомоги при стихiйних лихах. |
Двостороннi Транзитнi (ст.5 п. 1; ст. 6 п. 1, 2 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi в пiдпунктах "б",
"в", "г" пункту 1 статтi 6 Угоди дiють
тiльки в тих випадках, коли вантаж пiдлягає
поверненню до країни, де зареєстрований
транспортний засiб, а також вантаж
перевозитиметься на територiю третьої країни (ст.6
п. 2 Угоди). |
ЛIХТЕНШТЕЙН | ||
Угодою, Протоколом до Угоди... або Протоколами Змiшаних Комiсiй види перевезень вантажiв, що не потребують дозволiв, не обумовленi. Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом або в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони. | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн (ст. 4 Угоди) |
Угода мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Швейцарською Федеральною Радою про мiжнароднi автомобiльнi перевезення пасажирiв i вантажiв вiд 30.10.2000 року поширюється також на Князiвство Лiхтенштейн до того часу, поки дiє Договiр вiд 29.03.1923 року мiж Лiхтенштейном та Швейцарською Конфедерацiєю про митний союз (ст. 11 Угоди) |
ЛЮКСЕМБУРГ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi
перевезень в двосторонньому сполученнi,
транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу
компетентного органу Договiрної Сторони та плати
за проїзд автомобiльними дорогами України (за
кожен кiлометр проїзду). Згiдно iснуючої практики українськi перевiзники виконують перевезення по територiю Люксембургу на пiдставi дозволiв на проїзд по територiї Бельгiї, а перевiзники Люксембургу можуть виконувати перевезення по територiї України на пiдставi квотових дозволiв України наданих при квотовому обмiнi Бельгiї. |
Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
МАКЕДОНIЯ | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди. а) транспортним засобом, загальна вага якого, включаючи причiп, не перевищує 6 тонн або допустима вантажнiсть якого, включаючи причiп, не перевищує 3,5 тонни; б) перевезення пошкоджених транспортних засобiв або тих, що вийшли з ладу, або перевезення вiдремонтованих транспортних засобiв; в) рух порожнього вантажного транспортного засобу, який призначений замiнити пошкоджений транспортний засiб в iншiй країнi, а також зворотнiй рух пiсля ремонту пошкодженого транспортного засобу; г) бджiл та малькiв риб; д) медичних матерiалiв та обладнання, у випадку надання швидкої допомоги, у разi стихiйних лих i для гуманiтарних потреб; е) виробiв мистецтва та предметiв, призначених для виставок та ярмарок; є) майна, матерiалiв та тварин для або вiд театральних, музичних, кiно, мистецьких, спортивних або циркових заходiв, виставок та ярмаркiв, а також призначенi для радiо-, кiно- i телепередач; ж) тiл або праху померлих. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1 Угоди). |
|
МАЛЬТА | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
МОЛДОВА | ||
Стаття 8 Угоди а) рухомого майна при переселеннi (в т.ч. при транзитних перевезеннях - п. 3 Протоколу переговорiв вiд 7-8.06.1995 року); б) експонатiв, устаткування i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; в) транспортних засобiв, тварин, спортивного iнвентаря i майна, призначеного для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй та реквiзиту, музичних iнструментiв, устаткування для кiнозйомок, радiо, телевiзiйних передач; д) тiл або праху померлих. п. 3 Протоколу переговорiв... вiд 07-08.06.1995 року Автомобiлями вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн i загальною масою до 6 тонн. |
Двостороннi Транзитнi (ст.. 7; 8 Угоди) |
Звiльнення, передбаченi в пунктах "б","в","г" статтi 8 Угоди дiють тiльки у випадках, коли вантаж пiдлягає поверненню на територiю тiєї Договiрної Сторони, якiй належить автотранспорт, або якщо вантаж перевозиться транзитом в третi країни (ст. 8 Угоди). |
МОГОЛIЯ | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди а) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв та виставок; б) транспортних засобiв, тварин, а також рiзного iнвентаря та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; в) театральних декорацiй i реквiзитiв, музичних iнструментiв, обладнання та приналежностей для кiнозйомок, радiо- та телевiзiйних передач; г) тiл та праху померлих; д) поштових вiдправлень; є) пошкоджених автотранспортних засобiв; ж) рухомого майна при переселеннi. з) медицинського обладнання та медикаментiв для подання допомоги при стихiйному лиховi. Дозволи не потрiбнi також для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1 Угоди, ст. 7 п. 1 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi у п.п. а), 6), в) пункту 1 статтi 7 Угоди, дiють лише у випадках, коли вантаж пiдлягає поверненню у країну, в якiй зареєстрований автотранспортний засiб, або якщо вантаж буде перевозитись транзитом на територiю третьої країни (ст. 7 п. 2 Угоди). |
НIДЕРЛАНДИ | ||
Стаття 3 пункт 2 Угоди. - пошти; - транспортних засобiв, якi пошкодженi; - вантажiв транспортними засобами, допустима вага яких, включаючи вагу причепа, не перевищує 6 тонн або допустима вантажопiдйомнiсть яких, включаючи вантажопiдйомнiсть причепа, не перевищує 3,5 тонн; - медичних вантажiв i обладнання або iнших вантажiв для надання екстреної допомоги, зокрема при стихiйних лихах. п. 4 Протоколу засiдання... вiд 18.08.1993 року (м. Гаага). - переїзд, що виконують фiрми з використанням спецiалiстiв та устаткування, пристосованого для цих цiлей; - робiт та предметiв мистецтва для ярмаркiв та виставок. - скакових коней у спецiальних автомашинах; - власностi, реквiзиту та звiрiв для театральних, музичних, спортивних або циркових вистав або для запису на радiо, виготовлення стрiчок або телевiзiйної продукцiї; - ритуальнi перевезення. Протокол засiдання вiд 2003 року Перевезення для власних потреб, автотранспортними засобами зареєстрованими в Нiдерландах (водiй повинен мати реєстрацiйний сертифiкат та документи, що пiдтверджують це перевезення (SIEV)). Додаток 1. |
Двостороннi, Транзитнi (ст. 3 п. 1 Угоди). |
Дозвiл не потрiбний, якщо автомобiль в'їжджає порожнiй i буде виконувати одне з вищевказаних перевезень (ст.. 3. п. 2 Угоди; п. 4 Протоколу засiдання... вiд 18.08.1993 року). |
НIМЕЧЧИНА | ||
Стаття 9 пункт 1 Угоди. 1) предметiв або матерiалiв, якi призначенi виключно для реклами або навчання (наприклад, вантажi для ярмаркiв або виставок); 2) обладнання та приладдя до або з мiсця проведення театральних, музичних, спортивних, кiно- i циркових вистав, а також до та з мiсця проведення радiопередач, кiнозйомок або телепередач; 3) пошкоджених автотранспортних засобiв (їх повернення); 4) тiл померлих; 5) вантажiв автотранспортними засобами, допустима загальна вага яких, включаючи загальну вагу причепiв, не перевищує 6 тонн, або допустиме корисне навантаження яких, включаючи корисне навантаження причепiв, не перевищує 3,5 тонн; 6) медикаментiв, медичних iнструментiв та обладнання, а також iнших вантажiв, призначених для надання допомоги у надзвичайних випадках (при стихiйних лихах); 7) вантажiв при переселеннi (домашнi речi); 8) тварин. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 8 п. 3 Угоди) |
|
НОРВЕГIЯ | ||
Стаття 12 пункт 2 Угоди. а) особистих речей у зв'язку з перемiною мiсця проживання; b) матерiалiв, предметiв, виробiв мистецтва та iнших предметiв некомерцiйного характеру, призначених для аукцiонiв або виставок, що проводяться на територiї iншої Договiрної Сторони; c) матерiалiв i предметiв, призначених виключно для рекламних, навчальних та iнформацiйних цiлей; d) наборiв, аксесуарiв та тварин для театральних, музичних вистав, професiйних кiнозйомок, спортивних змагань, циркiв та виставок, що проходять на територiї iншої Договiрної Сторони; e) обладнання для радiо- та професiйного звукозапису, професiйних кiнозйомок i телеобладнання; f) похороннi перевезення; g) пошти для обслуговування населення; h) пошкоджених транспортних засобiв або таких, що вийшли з ладу; i) бджiл або малькiв риб; j) вантажiв транспортними засобами, допустима вага яких, включно з вагою причепiв, не перевищує 6 тонн або допустима вантажопiдйомнiсть яких, включно з вагою причепiв, не перевищує 3,5 тонн; k) медичних вантажiв та обладнання або iнших вантажiв, необхiдних при надзвичайнiй ситуацiї, зокрема у випадках стихiйного лиха та надання гуманiтарної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 3 п. 1; ст. 12 п. 1 Угоди). |
Дозвiл не потрiбний, якщо автомобiль в'їжджає порожнiй i буде виконувати одне з вищевказаних перевезень (ст. 12 п. 2 Угоди). |
ПОЛЬЩА | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) матерiалiв i предметiв, творiв мистецтва, призначених для ярмаркiв, виставок, видовищ неторгового характеру на територiї другої Договiрної Сторони; в) обладнання, предметiв, тварин, призначених для театральних, музичних, спортивних, циркових та кiно-заходiв i ярмаркiв на територiї другої Договiрної Сторони; г) обладнання, призначеного для радiо, кiно, фото, телевiзiйних зйомок; д) покiйникiв; є) пошкоджених транспортних засобiв. п. 4 Протоколу засiдання... вiд 25-28.05.1999 року Вантажiв автотранспортними засобами вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн включно або загальною вагою до 6 тонн включно. п. 4 Протоколу засiдання вiд 11-12 червня 1997 року Проїзд автомобiлiв технiчної допомоги. п. 4 Протоколу засiдання... вiд 25-28 травня 1999 року При здiйсненнi "першої поїздки" порожнiх автотранспортних засобiв, придбаних в третiх країнах. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5; 6 Угоди). |
|
ПОРТУГАЛIЯ | ||
Стаття 6 пункт 4 Угоди a) вантажiв транспортними засобами, загальна максимальна вага яких з вантажем, у тому числi з причепом, не перевищує 6 тонн, або дозволене корисне навантаження яких, у тому числi з причепом, не перевищує 3,5 тонн; b) перевезення чи буксирування пошкоджених (зламаних) транспортних засобiв спецiалiзованим транспортним засобом технiчної допомоги; c) поїздок порожнього вантажного транспортного засобу, направленого для замiни транспортного засобу, який вийшов з ладу в iншiй країнi, а також поїздка вiдремонтованого транспортного засобу у зворотному напрямку; d) медичних вантажiв та обладнання, необхiдних у разi виникнення надзвичайних ситуацiй, зокрема у випадках стихiйного лиха та з метою надання гуманiтарної допомоги; e) перевезення виробiв i предметiв, призначених для ярмарок та виставок; f) перевезення для некомерцiйних цiлей приладдя та тварин на театральнi та музичнi вистави, кiнозйомки, спортивнi заходи, цирковi вистави чи ярмарки або з них, а також перевезення приладдя, призначеного для створення радiо- i телепередач, кiно продукцiї; g) пошти для обслуговування населення; h) перевезення тiл та праху померлих. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 4 п. 4, ст.. 1, ст.. 7 п. 2 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi в пiдпунктах e) та f) пункту 4 статтi 6 Угоди дiють тiльки у разi, якщо вантаж пiдлягає поверненню до країни, де зареєстровано транспортний засiб, або якщо вiн перевозиться на територiю третьої країни (ст. 6 п. 4 Угоди). |
РОСIЯ | ||
Стаття 6 пункт 1 Угоди. 1. Двостороннiх. Стаття 7 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; в) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентаря та майна, призначених для проведення спортивних змагань; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл чи праху померлих; е) гуманiтарної допомоги, що оформлена вiдповiдними документами; є) медичного обладнання, медикаментiв для допомоги при аварiях, стихiйних лихах; ж) пошти; з) несправних автотранспортних засобiв. Пункт 1 Протоколу переговорiв вiд 19-22 сiчня 1998 року. Вантажiв автотранспортними засобами вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн i загальною масою до 6 тонн. Роз'яснення Державного департаменту автомобiльного транспорту України з 10.07.1997 року Першого порожнього перегону транспортних засобiв (пасажирських i вантажних), що мають тимчасовi транзитнi номери i є власнiстю юридичних або фiзичних осiб Росiйської Федерацiї та вперше переганяються до мiсця призначення. |
Транзитнi (ст. 7 Угоди). АТЗ вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн i загальною масою до 6 тонн - транзитнi та перевезення в/з третiх країн (п. 1 Протоколу переговорiв вiд 19-22.01.1998 року). |
|
РУМУНIЯ | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди. 1.1 рухомого майна при переселеннi; 1.2. експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; 1.3. транспортних засобiв, тварин, а також рiзного iнвентаря i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; 1.4. театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; 1.5. тiл i праху померлих; 1.6. транспортних засобiв для замiни, буксирування та ремонту технiчно несправних i пошкоджених транспортних засобiв; 1.7. гуманiтарної допомоги, а також при наданнi термiнової допомоги при стихiйних лихах, аварiях i катастрофах; 1.8. вантажiв автомобiлями вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонни i загальною масою до 6,3 тонни; 1.9. проїзду закуплених транспортних засобiв при їх першому порожньому перегонi до країни, де вони будуть зареєстрованi. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1; ст. 7 Угоди). |
Вантажi, перерахованi в пiдпунктах 1.2, 1.3, 1.4. пункту 1 статтi 7 Угоди, пiдлягають обов'язковому зворотному вивезенню з країни (ст. 7 пункт 1 Угоди). |
САН-МАРИНО | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
СИРIЯ | ||
Стаття 8 пункт 1 Угоди а) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; б) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; в) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; г) тiл або праху померлих; д) пошти; є) пошкоджених транспортних засобiв; ж) бджiл i малькiв риб; з) гуманiтарної допомоги при стихiйних лихах; i) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких разом з причепом не перевищує 6 тонн, або вантажопiдйомнiсть, включаючи причiп, не перевищує 3,5 тонни. Стаття 8 пункт 2 Угоди Дозволiв не потрiбно для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi ( ст. 7 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi пiдпунктами "а",
"б", "в" пункту 1 статтi 8 Угоди дiйснi
тiльки в тому випадку, коли вантаж пiдлягає
поверненню до країни реєстрацiї вантажного
транспортного засобу, або якщо вiн перевозиться
на територiю третьої країни (ст. 8 п. 3 Угоди) У випадку перевезень, згаданих в пунктi 1 статтi 8 Угоди, водiй транспортного засобу повинен мати всi необхiднi документи, що пiдтверджують належнiсть вантажу до одного з вищезгаданих типiв (ст. 8 п. 4 Угоди) |
СЕРБIЯ | ||
1.1) експонатiв, обладнання i матерiалiв,
призначених для ярмарок i виставок; 1.2) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних та циркових заходiв; 1.3) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо - i телевiзiйних передач; 1.4) тiл або праху померлих; 1.5) пошти; 1.6) пошкоджених транспортних засобiв; 1.7) бджiл i малькiв риб; 1.8) гуманiтарної допомоги при стихiйних лихах; 1.9) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких разом з причепом не перевищує 6 тонн, або вантажопiдйомнiсть, включаючи причеп, не перевищує 3.5 тонни. 2. Дозволу не потрiбно для в'їзду i зворотної подорожi: 2.1) автомобiлiв технiчної допомоги; 2.2) порожньої вантажiвки, що прямує на замiну пошкодженої вантажiвки на територiї держави однiєї з Договiрних Сторiн. |
Двостороннi Транзитнi |
4. Винятки, передбаченi пiдпунктами 1.1, 1.2 та 1.3
пункту 1 цiєї статтi, дiйснi тiльки в тому випадку,
коли вантаж пiдлягає поверненню до держави
реєстрацiї вантажiвки, або якщо вiн перевозиться
на територiю третьої країни. 5. У випадку перевезень, згаданих в пунктах 1 та 2 цiєї статтi, на борту транспортного засобу повиннi бути всi необхiднi документи, що пiдтверджують належнiсть вантажу до одного з вищезгаданих типiв. |
СЛОВАЧЧИНА | ||
Стаття 7 Угоди. а) предметiв особистого споживання осiб, якi тимчасово в'їжджають на територiю iншої Договiрної Сторони; б) творiв мистецтва, предметiв i обладнання, якi ввозяться або вивозяться тимчасово з пiзнавальною або подiбною метою; в) речей, обладнання або тварин, призначених для театральних, музикальних i фiльмових вистав або спортивних заходiв, ярмаркiв i виставок, або для радiо-, телевiзiйних i кiнозйомок, якщо цi речi i обладнання привозяться або вивозяться звiдти; г) праху i тiл померлих; д) вантажiв до аеропорту i з аеропорту у випадку вiдхилення авiарейсiв; є) пошти; ж) вантажiв транспортними засобами, припустима загальна вага яких, включаючи загальну вагу причепу, не перевищує 6 тонн, або їх корисна вантажопiдйомнiсть, включаючи вантажопiдйомнiсть причепу, не перевищує 3,5 тонн; з) пошкоджених автотранспортних засобiв або автотранспортних засобiв, що потребують ремонту; i) лiкiв i медичних приладiв, обладнання або iнших матерiалiв, призначених для надання допомоги у невiдкладних випадках (зокрема при стихiйних лихах); к) живих тварин; л) бджiл i рибної молодi; |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 2; ст. 7 Угоди). |
|
СЛОВЕНIЯ | ||
Пункт 3 Протоколу засiдання вiд 21-22.09.2004 року Двостороннiх вантажних перевезень Стаття 7 пункт 1 Угоди. а) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; б) перевезення з некомерцiйною метою до пунктiв призначення i в зворотному напрямку майна, обладнання, тварин, призначених для проведення театральних, музичних, фiльмових, спортивних або циркових вистав, ярмарок чи свят, кiнозйомок, а також для запису радiо- i телевiзiйних передач; в) тiл або праху померлих; г) пошти; д) пошкоджених або несправних транспортних засобiв; є) бджiл i малькiв риб; ж) медикаментiв i медичного обладнання, необхiдного для надання екстреної допомоги, особливо в разi стихiйного лиха необхiдностi надання гуманiтарної допомоги; з) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких разом з причепом не перевищує 6 тонн, або допустима вантажопiдйомнiсть, включаючи причеп не перевищує 3,5 тонни. |
Транзитнi (ст. 6 п. 1, ст. 7 п. 1 Угоди). |
Звiльнення передбаченi пiдпунктами "а" i
"б" пункту 1 статтi 7 Угоди дiйснi тiльки в тому
випадку, коли вантаж пiдлягає поверненню до
країни реєстрацiї вантажного транспортного
засобу, або якщо вiн перевозиться на територiю
третьої країни (ст. 7 п. 2 Угоди). У випадку перевезень, згаданих в пунктi 1 статтi 7 Угоди, водiй транспортного засобу повинен мати документи, що чiтко пiдтверджують належнiсть перевезення до одного з вищезгаданих видiв (ст. 7 п. 3 Угоди). |
ТАДЖИКИСТАН | ||
a. експонатiв, устаткування i матерiалiв, що
призначенi для ярмарок i виставок; b. транспортних засобiв, тварин, а також рiзного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; c. театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, устаткування i приладдя для кiнозйомок, радiо i телепередач; d. тiл i праху померлих; e. пошти; f. ушкоджених транспортних засобiв; g. бджiл i малькiв риб; h. рухомого майна при переселеннi; i. автомобiлями, вантажопiдйомнiстю до 3,5 тонн або загальною вагою до 6,0 тонн; j. медикаментiв, медичних iнструментiв i устаткування, а також iнших вантажiв для надання допомоги в надзвичайних ситуацiях (зокрема, у випадку стихiйних лих i пiд час перевезення гуманiтарної допомоги). Дозволiв не потрiбно також для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi |
2. Виключення, що передбаченi в пiдпунктах
"a", "b" i "c" пункту 1 цiєї Статтi, дiють тiльки в тому випадку, коли вантаж пiдлягає поверненню в країну, у якiй зареєстроване вантажний транспортний засiб. 3. При здiйсненнi перевезень, зазначених у цiй Статтi, водiй транспортного засобу повинен мати документи, що пiдтверджують факт здiйснення одного iз зазначених видiв перевезень. |
ТУРЕЧЧИНА | ||
Стаття 8 пункт 1 Угоди. а) тiл померлих (в том числi, у транспортних засобах, що призначенi для цього); б) предметiв театральних декорацiй; в) товарiв, обладнання i тварин, якi необхiднi для музичних вистав, кiно, цирку, фольклорних вистав, спортивних змагань, запису телевiзiйних та радiопрограм; г) предметiв мистецтва на виставки; д) тварин, якi використовуються для покращання породи i не призначенi для забиття; ж) пошкоджених або несправних транспортних засобiв; з) пошти; i) разовi перевезення вантажiв у аеропорти i з аеропортiв у наслiдок змiни маршрутiв польотiв; к) матерiалiв для надання допомоги у випадках природних катаклiзмiв; л) експонатiв, обладнання i матерiалiв для виставок та ярмаркiв; м) iнших випадках, якi погодить Змiшана Комiсiя Стаття 8 пункт 2 Угоди Перевезення транспортних засобiв, якi прямують для надання технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 8 п. 1 Угоди). |
Звiльнення, про якi йде мова у пiдпунктах "б", "в", "г", "л", дiйснi тiльки у тих випадках, коли вантаж має бути повернений в країну реєстрацiї транспортного засобу, або у випадку, коли вантаж прямує транзитом на територiю третьої країни (ст. 8 п. 3 Угоди). |
ТУРКМЕНИСТАН | ||
Стаття 8 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок та виставок; в) транспортних засобiв, тварин, спортивного iнвентарю та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл або праху померлих. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 7 Угоди) |
Звiльнення, передбаченi в пунктах "б", "в", "г" статтi 8 Угоди, дiють лише в тих випадках, коли вантаж пiдлягає поверненню на територiю тiєї Договiрної Сторони, якiй належить автотранспортний засiб, або якщо вантаж перевозиться транзитом в третi країни (ст. 8 Угоди). |
УГОРЩИНА | ||
Стаття 8 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмаркiв i виставок; в) транспортних засобiв, скакових коней, спортивного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) останкiв або урн з прахом померлих; є) першого порожнього проїзду вантажних транспортних засобiв (автопоїздiв), якi придбанi для перевiзникiв однiєї з Договiрних Сторiн; ж) автотранспортного засобу пошкодженого пiд час перевезення вантажу i зареєстрованого на територiї iншої Договiрної Сторони в країну його реєстрацiї; з) по наданню термiнової допомоги при стихiйних лихах, аварiях i катастрофах. Не потрiбно дозволу для автомобiлiв технiчної допомоги. п. 4 п.п. "в" Протоколу засiдання... вiд 13-14.06.1996 року. - Поштових вiдправлень. п. 2 Протоколу засiдання... вiд 17-18.06.1998 року - Автотранспортними засобами, загальна вага яких, включаючи причепи, не перевищує 6 тонн або максимальна вантажопiдйомнiсть, включаючи причепи не перевищує 3,5 тонни. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 7 п. 1 Угоди). |
|
УЗБЕКИСТАН | ||
Стаття 8 Угоди. а) рухомого майна при переселеннi; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок та виставок; в) транспортних засобiв, тварин, спортивного iнвентарю та майна, призначених для проведення спортивних заходiв; г) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; д) тiл або праху померлих; |
Двостороннi Транзитнi (ст. 7 п. 1 ст. 8 Угоди). |
Звiльнення, передбаченi в пунктах "б", "в", "г" статтi 8 Угоди, дiють лише в тих випадках, коли вантаж пiдлягає поверненню на територiю тiєї Договiрної Сторони, якiй належить автотранспортний засiб або якщо вантаж перевозиться транзитом в третi країни (ст 8 Угоди). |
ФIНЛЯНДIЯ | ||
Стаття 6 Угоди. - особистих речей при переселеннi; - тiл померлих; - експонатiв та обладнання для ярмаркiв i виставок; - тварин, автотранспортних засобiв та iнших речей, призначених для спортивних змагань; - театрального реквiзиту та аксесуарiв, музичних iнструментiв та обладнання для радiо- i телевiзiйних передач або кiнозйомок; - медичного обладнання та матерiалiв для допомоги при стихiйних лихах. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 5, 6 Угоди). |
|
ФРАНЦIЯ | ||
Стаття 7 Угоди. а) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких у завантаженому станi (разом з причепом) не перевищує 6 тонн, а вага самого вантажу, з урахуванням вантажу на причепi не перевищує 3,5 тонн; б) експонатiв, обладнання i матерiалiв, якi призначенi для ярмарок та виставок; в) технiки, додаткового обладнання i тварин до мiсць проведення та зворотному напрямку рiзних театральних, музичних, кiнематографiчних, спортивних, циркових, ярмаркових або благодiйних заходiв, а також апаратури для звукозапису, кiнематографiчних та телевiзiйних зйомок; г) гуманiтарної допомоги, а також для здiйснення термiнової допомоги при стихiйних лихах, аварiях та катастрофах; д) багажу на допомiжних причепах до транспортних засобiв для перевезення пасажирiв, а також перевезення багажу iншим транспортним засобом у аеропорти або з аеропортiв; е) рухомого майна при переселеннi громадян транспортними засобами, що мають спецiальне обладнання i вiдповiдний персонал; ж) пошкоджених та несправних транспортних засобiв. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 3, 6, 7 Угоди). |
Стосовно пiдпункту а) статтi 7 Угоди звернути увагу на те, що загальна вага АТЗ не повинна перевищувати 6 тонн, а вага вантажу не повинна перевищувати 3, 5 тони (стаття 7 Угоди). |
ХОРВАТIЯ | ||
Стаття 8 пункт 1 Угоди. а) експонатiв, обладнання i матерiалiв, призначених для ярмарок i виставок; б) транспортних засобiв, тварин, а також рiзноманiтного iнвентарю i майна, призначених для проведення спортивних заходiв; в) театральних декорацiй i реквiзиту, музичних iнструментiв, обладнання i приладдя для кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач; г) тiл або праху померлих; д) пошти; є) пошкоджених транспортних засобiв; ж) бджiл i малькiв риб; з) Гуманiтарної допомоги при стихiйних лихах. i) вантажiв транспортними засобами, припустима загальна вага яких, включаючи загальну вагу причепу, не перевищує 6 тонн, або допустиме навантаження на вiсь, включаючи причеп, не перевищує 3,5 тонн; Дозволiв також не потрiбно для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 7 п. 1 Угоди). |
У випадку перевезень, згаданих в пунктi 1 статтi
8 Угоди, водiй транспортного засобу повинен мати
всi необхiднi документи, що пiдтверджують
належнiсть вантажу до одного з вище згаданих
типiв (ст. 8 п. 3 Угоди). Звiльнення, передбаченi пунктами "а", "б", "в" пункту 1 статтi 8 Угоди, дiйснi тiльки в тому випадку, коли вантаж пiдлягає поверненню до країни реєстрацiї вантажного транспортного засобу, або якщо вiн перевозиться на територiю третьої країни (ст. 8 п. 2 Угоди). |
ЧЕХIЯ | ||
Стаття 7 пункт 1 Угоди. а) транспортними засобами, допустима маса яких разом з вантажем, а також з причепами, не перевищує 6 тон, або якщо корисне навантаження разом з причепами не перевищує 3,5 тонн; б) предметiв i обладнання для атракцiонiв театральних, кiно-, циркових або музичних вистав, спортивних змагань, виставок чи ярмаркiв, радiо- та телевiзiйних передач або фiльмiв за умови, що цi предмети i обладнання iмпортуються чи експортуються тимчасово; в) тiл (праху) померлих; г) пошти; д) пошкоджених транспортних засобiв при їх поверненнi, транспортних засобiв для надання технiчної допомоги i транспортних засобiв, необхiдних для завершення перевезення; є) вантажiв гуманiтарної допомоги, якi необхiднi у надзвичайних ситуацiях (зокрема у випадку природних катастроф); ж) бджiл i рибних малькiв. |
Двостороннi Транзитнi (ст. 6 п. 1 Угоди). |
Водiй транспортного засобу що, здiйснює, згаданi в пунктi 1 статтi 7 Угоди перевезення, повинен мати всi необхiднi пiдтверджуючi документи (ст. 7 п. 2 Угоди). |
ЧОРНОГОРIЯ | ||
Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом та в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони, так як вiдсутня двостороння мiжурядова Угода "Про мiжнародне автомобiльне сполучення". | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн |
|
ШВЕЙЦАРIЯ | ||
Угодою, Протоколом до Угоди... або Протоколами Змiшаних Комiсiй види перевезень, що не потребують дозволiв, не обумовленi. Будь-яке перевезення вантажiв при здiйсненнi перевезень в двосторонньому сполученнi, транзитом або в/з третiх країн потребують дозволу компетентного органу Договiрної Сторони. | Двостороннi Транзитнi В/з третiх країн (ст. 4 Угоди) |
|
ШВЕЦIЯ | ||
Стаття 8 пункт 1 Угоди. а) експонатiв i обладнання, призначених для ярмарок i виставок або якщо перевезення не переслiдують комерцiйну мету; б) з некомерцiйною метою майна, iнвентарю, тварин, призначених для проведення спортивних, театральних, музичних, циркових вистав, ярмарок, кiнозйомок, радiо- i телевiзiйних передач, а також в зворотньому напрямку; в) тiл або праху померлих; г) пошти; д) пошкоджених транспортних засобiв; є) бджiл i малькiв риб; ж) гуманiтарної допомоги, медикаментiв i медичного обладнання необхiдного для надання екстренної допомоги при стихiйних лихах; з) вантажiв транспортними засобами, загальна вага яких разом з причепом не перевищує 6 тон, або допустима вантажопiдйомнiсть, включаючи причеп, не перевищує 3,5 тонн. Дозволiв також не потрiбно для проїзду автомобiлiв технiчної допомоги. |
Двостороннi Транзитнi (ст.. 7 п. 1 Угоди) |
Звiльнення, передбаченi пiдпунктами "а" i
"б" пункту 1 статтi 8 Угоди, дiйснi тiльки в тому
випадку, коли вантаж пiдлягає поверненню до
країни реєстрацiї вантажного транспортного
засобу, або якщо вiн перевозиться на територiю
третьої країни (ст. 8 п. 2 Угоди). У випадку перевезень, згаданих в пунктi 1 статтi 8 Угоди, водiй транспортного засобу повинен мати всi необхiднi документи, що пiдтверджують належнiсть вантажу до одного з вищезгаданих типiв (ст. 8 п. 3 Угоди). |