ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
27.09.2016 | N 31688/7/99-99-12-01-02-17 |
---|
Головним управлiнням ДФС в областях, м.
Києвi, Офiсу великих платникiв податкiв ДФС |
Про надання iнформацiї
Державна фiскальна служба України за результатами розгляду звернень суб'єктiв господарювання щодо можливостi використання iмпортованої пiдакцизної продукцiї, яка класифiкується згiдно з УКТ ЗЕД у товарнiй позицiї 2208, як сировини для виготовлення та розливу алкогольних напоїв на виробничих потужностях пiдприємств та звiльнення вiд оподаткування акцизним податком при її ввезеннi на митну територiю України, повiдомляє таке.
Вiдповiдно до статтi 19 Конституцiї України органи державної влади та органи мiсцевого самоврядування, їх посадовi особи зобов'язанi дiяти лише на пiдставi, у межах повноважень та спосiб, що передбаченi Конституцiєю та законами України.
Основнi засади державної полiтики щодо регулювання виробництва, експорту, iмпорту, оптової i роздрiбної торгiвлi спиртом етиловим, коньячним i плодовим, спиртом етиловим ректифiкованим виноградним, спиртом етиловим ректифiкованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якостi та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обiгом алкогольних напоїв i тютюнових виробiв на територiї України встановленi Законом України вiд 19 грудня 1995 року N 481 "Про державне регулювання виробництва i обiгу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробiв" (далi - Закон N 481).
Згiдно з абзацом сьомим частини першої статтi 1 Закону N 481 алкогольнi напої - продукти, одержанi шляхом спиртового бродiння цукровмiсних матерiалiв або виготовленi на основi харчових спиртiв з вмiстом спирту етилового понад 0,5 вiдс. об'ємних одиниць, якi зазначенi у товарних позицiях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згiдно з УКТ ЗЕД, а також з вмiстом спирту етилового 8,5 вiдс. об'ємних одиниць та бiльше, якi зазначенi у товарних позицiях 2103 90 30 00, 2106 90 згiдно з УКТ ЗЕД.
Частиною першою статтi 12 Закону N 481 передбачено, що виробництво алкогольних напоїв здiйснюється з використанням спирту етилового ректифiкованого, коньячного i плодового, спирту етилового ректифiкованого виноградного, спирту етилового ректифiкованого плодового. Використання iнших видiв спирту для виробництва алкогольних напоїв i харчових продуктiв забороняється.
Вiдповiдно до частини першої статтi 9 Закону N 481 спирт етиловий, коньячний i плодовий, спирт етиловий ректифiкований виноградний, спирт етиловий ректифiкований плодовий, спирт-сирець виноградний, спирт-сирець плодовий, алкогольнi напої та тютюновi вироби повиннi вiдповiдати вимогам затверджених i зареєстрованих у встановленому законодавством порядку нормативних документiв, чинних в Українi.
Вимоги ДСТУ 4257:2003 "Напої лiкеро-горiлчанi. Технiчнi умови" поширюються на напої лiкеро-горiлчанi мiцнiстю вiд 1,2 вiдс. до 60 вiдс., виготовленi змiшуванням спирту етилового ректифiкованого з напiвфабрикатами, iнгредiєнтами та пiдготовленою водою, насиченi чи ненасиченi дiоксином вуглецю (для слабоалкогольних напоїв), призначенi для реалiзацiї як на внутрiшньому ринку, так i для експорту.
Таким чином, використання алкогольних напоїв, якi класифiкуються у товарнiй позицiї 2208 згiдно з УКТ ЗЕД, як сировини для виготовлення та розливу алкогольних напоїв чинним законодавством не передбачено. Отже, звiльнення вiд оподаткування акцизним податком, передбачене пiдпунктом 213.3.6 пункту 213.3 статтi 213 Податкового кодексу України, не поширюється на операцiї з iмпортування алкогольних напоїв.
Головним управлiнням ДФС в областях, м. Києвi та Офiсу великих платникiв податкiв ДФС довести зазначений лист до вiдома платникiв податку i пiдпорядкованих пiдроздiлiв та забезпечити його врахування пiд час проведення масово-роз'яснювальної роботи.
Голова | Р. М. Насiров |