КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 11 вересня 2019 р. | N 838 |
---|
Питання Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi
та сiльського господарства
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України змiни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинностi з дня її опублiкування, крiм абзацiв десятого та одинадцятого пункту 1, абзацу двадцять третього пiдпункту 1 та абзацу п'ятого пiдпункту 2 пункту 3, пiдпунктiв 355 - 366 пункту 4 Положення про Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України, затвердженого постановою вiд 20 серпня 2014 р. N 459 (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 77, ст. 2183), - в редакцiї цiєї постанови, а також пункту 12, пiдпункту 1, абзацiв четвертого - дев'ятого пiдпункту 2 пункту 16 змiн, затверджених цiєю постановою, якi набирають чинностi одночасно iз змiнами до законодавчих актiв в частинi перерозподiлу повноважень i функцiй центральних органiв виконавчої влади iз забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу, промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення.
Прем'єр-мiнiстр України | О. ГОНЧАРУК |
Iнд. 81
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 вересня 2019 р. N 838 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України
1. У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13 лютого 2013 р. N 115 "Про порядок повiдомної реєстрацiї галузевих (мiжгалузевих) i територiальних угод, колективних договорiв" (Офiцiйний вiсник України, 2013 р., N 16, ст. 554) - iз змiнами, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 серпня 2019 р. N 768:
1) у пунктах 2 i 4 постанови слова "Мiнiстерству соцiальної полiтики" замiнити словами "Мiнiстерству розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства";
2) в абзацi першому пункту 1 Порядку повiдомної реєстрацiї галузевих (мiжгалузевих) i територiальних угод, колективних договорiв, затвердженого зазначеною постановою, слово "Мiнсоцполiтики" замiнити словом "Мiнекономiки".
2. У додатках до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 квiтня 2014 р. N 85 "Деякi питання затвердження граничної чисельностi працiвникiв апарату та територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, iнших державних органiв" (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 29, ст. 814; 2015 р., N 86, ст. 2882; 2016 р., N 30, ст. 1193, N 71, ст. 2374; 2017 р., N 70, ст. 2120; 2018 р., N 20, ст. 661; 2019 р., N 36, ст. 1275):
1) у додатку 1:
виключити таку позицiю:
"Мiнагрополiтики | 360 | 356"; |
позицiю
"Мiнекономрозвитку | 930 | 930" |
замiнити такою позицiєю:
"Мiнекономiки | 1355 | 1351"; |
у позицiї "Мiнсоцполiтики" цифри "520" i "520" замiнити вiдповiдно цифрами "455" i "455";
2) у додатку 3:
виключити таку позицiю:
"Мiнагрополiтики* | 382 | 378"; |
у позицiї "Мiнсоцполiтики*" цифри "608" i "608" замiнити вiдповiдно цифрами "543" i "543".
3. У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 р. N 459 "Питання Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi" (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 77, ст. 2183; 2015 р., N 34, ст. 1010, N 48, ст. 1541, N 78, ст. 2603; 2016 р., N 6, ст. 303, N 20, ст. 800, N 26, ст. 1034, N 60, ст. 2049, N 70, ст. 2355, N 71, ст. 2374, N 87, ст. 2848; 2017 р., N 4, ст. 118, N 17, ст. 488; 2018 р., N 37, ст. 1307, N 61, ст. 2108, N 70, ст. 2383; 2019 р., N 19, ст. 661, N 36, ст. 1275):
1) у постановi:
у назвi постанови слова "Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi" замiнити словами "Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства";
у пунктi 1 слова "Мiнiстерство економiчного розвитку i торгiвлi України" замiнити словами "Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України";
2) Положення про Мiнiстерство економiчного розвитку i торгiвлi України, затверджене зазначеною постановою, викласти в такiй редакцiї:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 р. N 459 (в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 вересня 2019 р. N 838) |
ПОЛОЖЕННЯ
про Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та
сiльського господарства України
1. Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України (Мiнекономiки) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Мiнекономiки є головним органом у системi центральних органiв виконавчої влади, що забезпечує:
формування та реалiзує державну полiтику економiчного, соцiального розвитку i торгiвлi, державну промислову полiтику, державну вiйськово-промислову полiтику, державну iнвестицiйну полiтику, державну зовнiшньоекономiчну полiтику, державну полiтику у сферi технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi, управлiння об'єктами державної власностi, розвитку пiдприємництва, державно-приватного партнерства, iнтелектуальної власностi, iнновацiйної дiяльностi в реальному секторi економiки, туризму та курортiв (крiм здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi туризму та курортiв), державних та публiчних закупiвель, а також державного замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi державної статистики, державного матерiального резерву, експортного контролю;
формування державної полiтики у сферi захисту прав споживачiв, державної полiтики з контролю за цiнами, державної регуляторної полiтики та державної полiтики з питань лiцензування, дозвiльної системи, нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi;
реалiзацiю державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi;
формування та реалiзує державну аграрну полiтику, державну полiтику у сферi сiльського господарства та з питань продовольчої безпеки держави, охорони прав на сорти рослин, тваринництва, насiнництва та розсадництва;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi рибного господарства та рибної промисловостi, охорони, використання та вiдтворення водних бiоресурсiв, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, лiсового та мисливського господарства, ветеринарної медицини, безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, у сферi карантину та захисту рослин, у сферi топографо-геодезичної i картографiчної дiяльностi, земельних вiдносин, землеустрою, у сферi Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексi в частинi дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усiх категорiй i форм власностi, родючостi ґрунтiв;
формування державної полiтики у сферi нагляду (контролю) у системi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
формування та реалiзує державну полiтику у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;
формування та реалiзацiю державної полiтики у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення.
Мiнекономiки є уповноваженим органом з питань координацiї дiяльностi з реалiзацiї державного оборонного замовлення.
2. Мiнекономiки у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.
3. Основними завданнями Мiнекономiки є:
1) забезпечення формування та реалiзацiя:
державної полiтики економiчного i соцiального розвитку;
державної цiнової полiтики;
державної промислової полiтики;
державної вiйськово-промислової полiтики;
державної полiтики у сферi розвитку пiдприємництва;
державної полiтики у сферi технiчного регулювання, стандартизацiї, метрологiї та метрологiчної дiяльностi;
державної полiтики у сферi державних та публiчних закупiвель;
державного замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв;
державної полiтики у сферi управлiння об'єктами державної власностi, зокрема корпоративними правами держави;
державної полiтики у сферi державно-приватного партнерства;
державної iнвестицiйної полiтики, зокрема з управлiння державними iнвестицiями;
державної полiтики щодо створення i функцiонування iндустрiальних паркiв;
державної полiтики у сферi туризму та курортiв (крiм здiйснення державного нагляду (контролю) у сферi туризму та курортiв);
державної полiтики у сферi державного ринкового нагляду;
державної полiтики у сферi торгiвлi та побутових послуг;
державної полiтики з питань економiчного i соцiального спiвробiтництва України з ЄС;
єдиної зовнiшньоекономiчної полiтики, полiтики iнтеграцiї нацiональної економiки у свiтову економiку, спiвробiтництва iз СОТ;
державної полiтики з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги;
державної полiтики у сферi iнтелектуальної власностi;
державної iнновацiйної полiтики в реальному секторi економiки (далi - iнновацiйна полiтика);
державної аграрної полiтики, державної полiтики у сферi сiльського господарства та з питань продовольчої безпеки держави, охорони прав на сорти рослин, тваринництва, рослинництва, розвитку сiльських територiй, садiвництва, виноградарства, виноробства, хмелярства, харчової i переробної промисловостi (далi - сфери агропромислового виробництва), технiчної полiтики у сферi агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу, сiльськогосподарської дорадчої дiяльностi, виробництва та обiгу органiчної продукцiї (сировини), монiторингу та родючостi ґрунтiв на землях сiльськогосподарського призначення, насiнництва та розсадництва;
державної полiтики у сферi працi, зайнятостi населення, трудової мiграцiї, трудових вiдносин, соцiального дiалогу;
2) забезпечення формування та реалiзацiї державної полiтики:
у сферi державної статистики на засадах професiйної незалежностi та самостiйностi органiв державної статистики в частинi розроблення i затвердження нормативно-правових актiв у галузi статистики;
у сферi державного експортного контролю;
у сферi державного матерiального резерву;
у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю та зайнятiсть населення;
у сферi рибного господарства та рибної промисловостi, охорони, використання та вiдтворення водних бiоресурсiв, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, лiсового та мисливського господарства, ветеринарної медицини, безпечностi та окремих показникiв якостi харчових продуктiв, у сферi карантину та захисту рослин, у сферi топографо-геодезичної i картографiчної дiяльностi, земельних вiдносин, землеустрою, у сферi Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексi в частинi дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усiх категорiй i форм власностi, родючостi ґрунтiв;
3) забезпечення формування:
державної регуляторної полiтики, державної полiтики з питань лiцензування, дозвiльної системи, нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi;
державної полiтики у сферi захисту прав споживачiв;
державної полiтики з контролю за цiнами;
державної полiтики у сферi нагляду (контролю) у системi iнженерно-технiчного забезпечення агропромислового комплексу;
4) участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi надання адмiнiстративних послуг;
5) реалiзацiя державної полiтики у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi.
4. Мiнекономiки вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;
2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до його компетенцiї;
3) здiйснює нормативно-правове регулювання питань, що належать до його компетенцiї;
4) проводить аналiз стану та тенденцiй економiчного i соцiального розвитку України, секторiв та галузей економiки, адмiнiстративно-територiальних одиниць, розробляє пропозицiї щодо основних напрямiв розвитку та реформування економiки, ураховуючи принципи сталого розвитку, здiйснює державне прогнозування економiчного i соцiального розвитку України та пiдготовку вiдповiдних планiв i програм, складає прогнознi зведенi нацiональнi рахунки для економiки в цiлому, зокрема таблицi "витрати-випуск" (мiжгалузевi баланси), забезпечує координацiю роботи органiв виконавчої влади iз зазначених питань, розробляє структуру прогнозних та програмних документiв економiчного i соцiального розвитку, методичнi рекомендацiї щодо їх пiдготовки, вiдповiдає за впровадження в практику сучасних технологiй прогнозування соцiально-економiчних процесiв;
5) готує разом з iншими центральними та мiсцевими органами виконавчої влади, а також Нацiональним банком прогнози економiчного i соцiального розвитку України на середньо- та короткостроковий перiоди;
6) визначає економiчнi засади демографiчного i соцiального розвитку, розробляє прогнози чисельностi населення України за статево-вiковою структурою, заробiтної плати та ринку працi;
7) здiйснює органiзацiйно-методичне керiвництво i координацiю роботи з пiдготовки прогнозiв та програм економiчного i соцiального розвитку Автономної Республiки Крим, областей, районiв i мiст на середньо- та короткостроковий перiоди;
8) проводить аналiз стану конкурентоспроможностi нацiональної економiки, визначає напрями дiяльностi i розробляє заходи щодо пiдвищення її рiвня;
9) проводить аналiз впливу iнструментiв валютно-курсової, грошово-кредитної полiтики на розвиток економiки, розробляє пропозицiї щодо пiдвищення ефективностi їх використання для досягнення економiчного зростання;
10) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, пропозицiї щодо вдосконалення бюджетного та податкового законодавства;
11) бере участь у формуваннi та реалiзацiї в межах повноважень, передбачених законом, державної фiнансової, бюджетної та податкової полiтики, складеннi прогнозу Державного бюджету України на наступнi за плановим два бюджетнi перiоди;
12) проводить економiчну оцiнку проекту Державного бюджету України на вiдповiдний бюджетний перiод та аналiз економiчних факторiв, що впливають на його виконання;
13) проводить аналiз впливу ринку банкiвських послуг, валютного, фондового, страхового та iнших ринкiв фiнансових послуг на економiчний розвиток держави;
14) реалiзує державну полiтику у сферi органiзацiї та контролю за виготовленням бланкiв цiнних паперiв, документiв суворої звiтностi, здiйснює державний контроль i координацiю дiяльностi державних органiв у зазначенiй сферi;
15) проводить економiчний аналiз ефективностi пенсiйної системи;
16) здiйснює органiзацiйно-методичне керiвництво i координацiю роботи, пов'язаної з розробленням i виконанням центральними та мiсцевими органами виконавчої влади державних цiльових програм, веде їх облiк, готує висновки стосовно доцiльностi їх затвердження та дострокового припинення їх виконання, проводить монiторинг виконання зазначених програм, бере участь у проведеннi оцiнки ефективностi використання бюджетних коштiв;
17) формує державне замовлення на пiдготовку фахiвцiв, наукових, науково-педагогiчних та робiтничих кадрiв, пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовку кадрiв, здiйснює координацiю робiт державних замовникiв щодо його розмiщення та виконання;
18) бере участь у:
формуваннi та реалiзацiї державної регiональної полiтики, державної полiтики у сферi стимулювання розвитку регiонiв;
координацiї та розвитку транскордонного спiвробiтництва з питань, що належать до його компетенцiї;
розробленнi стратегiї та механiзму реалiзацiї державної науково-технiчної полiтики;
пiдготовцi пропозицiй щодо визначення обсягiв i цiльового спрямування бюджетного фiнансування наукової та науково-технiчної дiяльностi;
розробленнi механiзму забезпечення економiчної безпеки держави, детiнiзацiї економiки та вiдповiдних заходiв;
розробленнi та здiйсненнi заходiв з формування та реалiзацiї державної полiтики стосовно доходiв населення;
розробленнi пропозицiй щодо розмiрiв соцiальних гарантiй, стандартiв i нормативiв;
визначеннi економiчних засад державної полiтики та проведеннi аналiзу економiчної ситуацiї у соцiально-гуманiтарнiй сферi та оцiнки впливу заходiв державної полiтики у зазначенiй сферi на економiчний розвиток;
проведеннi аналiзу економiчної складової державної мiграцiйної полiтики;
формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi економiчної конкуренцiї i обмеження монополiзму, сприяє розвитку конкурентних вiдносин;
19) здiйснює методологiчне забезпечення та складає загальнодержавнi баланси попиту i пропозицiї за основними видами промислової продукцiї, продовольчих та паливно-енергетичних ресурсiв;
20) здiйснює розрахунок та проводить монiторинг iндикаторiв продовольчої безпеки;
21) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, функцiї з регулювання товарного бiржового ринку i подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України узагальненi пропозицiї органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй усiх форм власностi щодо його вдосконалення;
22) виконує повноваження суб'єкта державного фiнансового монiторингу щодо товарних та iнших бiрж, що проводять фiнансовi операцiї з товарами;
23) розробляє в межах повноважень, передбачених законом, проекти нормативно-правових актiв у сферi iнвестицiйної дiяльностi, зокрема з управлiння державними iнвестицiйними проектами;
24) здiйснює функцiї нацiонального контактного пункту з питань сприяння наданню рекомендацiй (керiвних принципiв) для багатонацiональних пiдприємств у рамках Декларацiї Органiзацiї економiчного спiвробiтництва та розвитку (ОЕСР) про мiжнародне iнвестування та багатонацiональнi пiдприємства;
25) здiйснює державну реєстрацiю iнвестицiйних проектiв, для реалiзацiї яких може надаватися державна пiдтримка, та проектних (iнвестицiйних) пропозицiй, на основi яких готуються iнвестицiйнi проекти, для розроблення яких може надаватися державна пiдтримка, а також iнвестицiйних проектiв у прiоритетних галузях економiки;
26) формує перелiк державних iнвестицiйних проектiв, вiдiбраних Мiжвiдомчою комiсiєю з питань державних iнвестицiйних проектiв, та розмiщує його на офiцiйному веб-сайтi Мiнекономiки;
27) готує пропозицiї щодо розподiлу загального обсягу державних капiтальних вкладень на розроблення та реалiзацiю державних iнвестицiйних проектiв мiж головними розпорядниками бюджетних коштiв за результатами вiдбору державних iнвестицiйних проектiв, а також щодо їх перерозподiлу за результатами монiторингу стану розроблення (реалiзацiї) державних iнвестицiйних проектiв;
28) встановлює порядок проведення монiторингу стану розроблення та реалiзацiї державних iнвестицiйних проектiв;
29) проводить монiторинг, узагальнення та оприлюднення iнформацiї щодо стану розроблення та реалiзацiї державних iнвестицiйних проектiв в установленому порядку;
30) веде Державний реєстр iнвестицiйних проектiв та проектних (iнвестицiйних) пропозицiй i Державний реєстр iнвестицiйних проектiв у прiоритетних галузях економiки;
31) проводить монiторинг та аналiз ефективностi використання державної пiдтримки iнвестицiйної дiяльностi;
32) готує пропозицiї на пiдставi даних Державного реєстру iнвестицiйних проектiв та проектних (iнвестицiйних) пропозицiй щодо обсягiв державних iнвестицiй для врахування їх пiд час розроблення проекту Державного бюджету України на вiдповiдний рiк;
33) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, проведення оцiнки економiчної ефективностi проектних (iнвестицiйних) пропозицiй та iнвестицiйних проектiв, експертизи та вiдбору iнвестицiйних проектiв, що потребують державної пiдтримки;
34) утворює, реорганiзовує та лiквiдує регiональнi центри з iнвестицiй та розвитку з метою пiдтримки iнвестицiйного розвитку регiонiв та органiзацiї надання суб'єктам iнвестицiйної дiяльностi послуг, пов'язаних з пiдготовкою та реалiзацiєю iнвестицiйного проекту, за принципом "єдиного вiкна" (далi - регiональнi центри);
35) затверджує положення про регiональнi центри та здiйснює методологiчне забезпечення їх дiяльностi;
36) органiзовує навчання та пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв регiональних центрiв;
37) визначає форму оперативного плану дiй щодо пiдготовки та реалiзацiї iнвестицiйного проекту за принципом "єдиного вiкна";
38) затверджує форми звернення суб'єкта iнвестицiйної дiяльностi, який має намiр реалiзувати або реалiзує iнвестицiйний проект за принципом "єдиного вiкна";
39) веде Реєстр iндустрiальних паркiв;
40) приймає рiшення про включення або вмотивовану вiдмову у включеннi iндустрiального парку до Реєстру iндустрiальних паркiв;
41) затверджує форму типового договору про створення та функцiонування iндустрiального парку;
42) звертається до органiв державної влади, пiдприємств, установ та органiзацiй щодо вирiшення питань, пов'язаних iз створенням та функцiонуванням iндустрiальних паркiв;
43) забезпечує сприятливi умови для створення та функцiонування iндустрiальних паркiв;
44) проводить монiторинг функцiонування iндустрiальних паркiв;
45) забезпечує iнформацiйну та консультацiйну пiдтримку iнiцiаторiв створення i керуючих компанiй;
46) iнформує ДПС та вiдповiднi мiсцевi держадмiнiстрацiї про iнiцiаторiв створення, керуючi компанiї та учасникiв iндустрiальних паркiв у випадках, визначених Законом України "Про iндустрiальнi парки";
47) здiйснює заходи, зокрема мiжнароднi, спрямованi на формування позитивного iнвестицiйного iмiджу;
48) подає iнвестицiйнi проекти у прiоритетних галузях економiки для схвалення Кабiнетом Мiнiстрiв України з метою надання державної пiдтримки суб'єктам iнвестицiйної дiяльностi, якi реалiзують такi проекти;
49) здiйснює контроль за виконанням Закону України "Про стимулювання iнвестицiйної дiяльностi у прiоритетних галузях економiки з метою створення нових робочих мiсць";
50) формує за участю заiнтересованих центральних органiв виконавчої влади та подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект перелiку об'єктiв державної власностi, що можуть бути наданi в концесiю;
51) погоджує титули будов (об'єктiв), фiнансування проектiв будiвництва яких здiйснюється iз залученням коштiв державного бюджету або коштiв пiдприємств державної власностi;
52) проводить монiторинг ефективностi дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування у сферi державно-приватного партнерства;
53) органiзовує перевiрки виконання договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
54) проводить монiторинг, узагальнення та оприлюднення в установленому порядку результатiв здiйснення державно-приватного партнерства, зокрема оцiнку та монiторинг загального рiвня ризикiв державного партнера в договорах, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
55) проводить монiторинг дотримання вимог законодавства у сферi державно-приватного партнерства, зокрема пiд час проведення конкурсiв з визначення приватного партнера;
56) бере участь в органiзацiї навчання i пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв у сферi державно-приватного партнерства;
57) веде облiк договорiв, укладених у рамках державно-приватного партнерства;
58) розробляє та органiзовує виконання державних цiльових програм у промисловому секторi економiки;
59) проводить аналiз стану конкурентоспроможностi галузей промисловостi, розробляє i координує здiйснення заходiв щодо пiдвищення її рiвня;
60) проводить аналiз ефективностi зовнiшньої торгiвлi промисловою продукцiєю з урахуванням кон'юнктурних змiн на свiтовому ринку, розробляє рекомендацiї для вiдповiдних галузей промисловостi щодо розвитку зовнiшньоекономiчних зв'язкiв;
61) створює умови для розроблення та виробництва сучасної конкурентоспроможної продукцiї на основi використання нових високоефективних технологiй, устатковання, матерiалiв, iнформацiйного забезпечення;
62) виконує в межах повноважень, передбачених законом, функцiї iз стандартизацiї у промисловому секторi економiки;
63) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, управлiння у сферi наукової та iнновацiйної дiяльностi у промисловому секторi економiки, зокрема:
визначає напрями розвитку наукового i науково-технiчного потенцiалу галузей промисловостi, спрямовує i контролює дiяльнiсть пiдпорядкованих йому наукових органiзацiй;
формує програми науково-технiчного розвитку вiдповiдних галузей промисловостi та органiзовує їх виконання;
виступає замовником та органiзовує проведення державної наукової та науково-технiчної експертизи;
64) органiзовує в установленому порядку проведення експертизи заявок на об'єкти права iнтелектуальної власностi, видає патенти/свiдоцтва на об'єкти права iнтелектуальної власностi;
65) здiйснює державну реєстрацiю об'єктiв права iнтелектуальної власностi, проводить реєстрацiю договорiв про передачу прав на об'єкти права iнтелектуальної власностi, що охороняються на територiї України, лiцензiйних договорiв;
66) визначає уповноваженi заклади для проведення експертизи заявок на об'єкти права iнтелектуальної власностi та доручає їм проведення такої експертизи;
67) веде державнi реєстри об'єктiв права iнтелектуальної власностi;
68) проводить аналiз стану застосування i дотримання нацiонального законодавства i мiжнародних договорiв у сферi авторського права i сумiжних прав;
69) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi iнтелектуальної власностi i представляє iнтереси України в зазначенiй сферi у мiжнародних органiзацiях вiдповiдно до законодавства;
70) органiзовує iнформацiйну та видавничу дiяльнiсть у сферi iнтелектуальної власностi;
71) органiзовує роботу з пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв з питань iнтелектуальної власностi;
72) видає офiцiйнi бюлетенi з питань iнтелектуальної власностi;
73) вивчає, узагальнює та аналiзує досвiд зарубiжних країн, розробляє та вносить пропозицiї щодо вдосконалення та гармонiзацiї нацiонального законодавства з нормами мiжнародних договорiв, учасницею яких є або має намiр бути Україна;
74) забезпечує реєстрацiю та акредитацiю органiзацiй колективного управлiння, ведення реєстру органiзацiй колективного управлiння, здiйснює нагляд за їх дiяльнiстю;
75) органiзовує розроблення нормативiв i таблиць розмiру мiнiмальної винагороди i її розподiлу мiж авторами та iншими суб'єктами авторського права i (або) сумiжних прав, подає їх для затвердження в установленому порядку;
76) здiйснює заходи, пов'язанi iз забезпеченням вiдтворювачiв, iмпортерiв та експортерiв примiрникiв, що мiстять об'єкти права iнтелектуальної власностi i сумiжних прав, контрольними марками, та ведення Єдиного реєстру одержувачiв контрольних марок;
77) забезпечує присвоєння спецiальних iдентифiкацiйних кодiв, що пiдлягають нанесенню на диски для лазерних систем зчитування, матрицi;
78) здiйснює державний нагляд (контроль) за дотриманням суб'єктами господарювання незалежно вiд форми власностi вимог Законiв України "Про авторське право i сумiжнi права", "Про розповсюдження примiрникiв аудiовiзуальних творiв, фонограм, вiдеограм, комп'ютерних програм, баз даних" i "Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб'єктiв господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, iмпортом дискiв для лазерних систем зчитування";
79) надає адмiнiстративнi послуги у сферi iнтелектуальної власностi;
80) здiйснює атестацiю та реєстрацiю представникiв у справах iнтелектуальної власностi (патентних повiрених);
81) здiйснює заходи щодо проведення єдиної iнновацiйної полiтики;
82) органiзовує та координує iнновацiйну дiяльнiсть у реальному секторi економiки;
83) забезпечує розвиток нацiональної iнновацiйної системи;
84) забезпечує спiвробiтництво України з Європейським Спiвтовариством у сферi iнновацiй в реальному секторi економiки;
85) забезпечує здiйснення обмiну статистичною iнформацiєю iз статистичними органами Європейського Спiвтовариства, мiжнародними органiзацiями, а також статистичними службами iноземних держав;
86) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, повноваження суб'єкта нормування в будiвництвi;
87) готує та узагальнює пропозицiї щодо формування та забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi функцiонування i розвитку оборонно-промислового комплексу, розвитку науково-технiчного потенцiалу в галузi озброєнь та вiйськової технiки, удосконалення механiзму державного регулювання у зазначенiй сферi;
88) визначає разом з iншими органами сектору безпеки i оборони прiоритетнi напрями розвитку оборонно-промислового комплексу, забезпечує нормативно-правове регулювання у зазначенiй сферi, аналiзує стан та тенденцiї розвитку оборонно-промислового комплексу України, розробляє та органiзовує виконання державних програм розвитку оборонно-промислового комплексу;
89) забезпечує координацiю заходiв, що здiйснюються центральними та мiсцевими органами виконавчої влади у сферi функцiонування i розвитку промислового та оборонно-промислового комплексу;
90) проводить в установленому законодавством порядку огляд оборонно-промислового комплексу, розробляє Стратегiю розвитку оборонно-промислового комплексу України;
91) бере участь вiдповiдно до законодавства у державному регулюваннi цiн (тарифiв) на продукцiю, товари i послуги, здiйснює координацiю дiяльностi центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади iз зазначених питань;
92) здiйснює разом з iншими центральними органами виконавчої влади прогнозування iндексiв споживчих цiн та iндексiв цiн виробникiв промислової продукцiї, а також погоджує цiни (тарифи) у випадках, передбачених законодавством;
93) здiйснює методологiчне забезпечення роботи органiв державного контролю за цiнами (тарифами), скасовує в установленому порядку цiни (тарифи), встановленi з порушенням законодавства;
94) вносить пропозицiї щодо перелiку товарiв, цiни на якi пiдлягають державному спостереженню у сферi цiноутворення;
95) здiйснює нормативно-правове забезпечення державного регулювання у сферi державних та публiчних закупiвель;
96) здiйснює щороку пiдготовку та подання до Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Рахункової палати звiту, який мiстить результати аналiзу функцiонування системи публiчних закупiвель;
97) узагальнює практику здiйснення закупiвель, зокрема мiжнародну, вивчає, узагальнює та поширює свiтовий досвiд з питань закупiвель;
98) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi закупiвель;
99) надає роз'яснення щодо застосування законодавства у сферi державних закупiвель;
100) надає узагальненi вiдповiдi рекомендацiйного характеру щодо застосування законодавства у сферi закупiвель;
101) надає на власному iнформацiйному ресурсi безоплатнi консультацiї рекомендацiйного характеру з питань закупiвель;
102) iнформує громадськiсть про полiтику та правила публiчних закупiвель;
103) розробляє примiрнi навчальнi програми з питань органiзацiї та здiйснення державних та публiчних закупiвель;
104) забезпечує функцiонування безоплатного веб-порталу уповноваженого органу з питань державних закупiвель;
105) забезпечує функцiонування веб-порталу та iнформацiйного ресурсу з питань публiчних закупiвель, а також здiйснює їх наповнення;
106) здiйснює спiвробiтництво з державними органами та громадськими об'єднаннями щодо запобiгання проявам корупцiї у сферi закупiвель;
107) проводить авторизацiю електронних майданчикiв;
108) взаємодiє з громадськiстю з питань удосконалення системи публiчних закупiвель i органiзовує наради та семiнари з питань закупiвель;
109) готує висновки щодо економiчної доцiльностi та можливого обсягу видiлення коштiв з резервного фонду державного бюджету та проекти вiдповiдних рiшень Кабiнету Мiнiстрiв України;
110) встановлює порядок розроблення номенклатури матерiальних цiнностей державного резерву i норм їх накопичення, зокрема незнижуваного запасу;
111) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проекти рiшень з питань передачi об'єктiв права державної та комунальної власностi, здiйснює методичне керiвництво дiяльнiстю органiв виконавчої влади iз зазначених питань;
112) розробляє разом iз заiнтересованими центральними органами виконавчої влади в установленому порядку пропозицiї щодо критерiїв вiднесення пiдприємств до тих, що мають стратегiчне значення для економiки та безпеки держави, формує пропозицiї щодо перелiку таких пiдприємств;
113) бере участь у формуваннi та реалiзацiї державної дивiдендної полiтики;
114) здiйснює пiдготовку пропозицiй щодо прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України рiшень з питань:
передачi повноважень з управлiння корпоративними правами держави уповноваженим органам управлiння та господарським структурам;
доцiльностi придбання державою пакетiв акцiй (часток) господарських товариств, утворених у процесi приватизацiї (корпоратизацiї), в iнших власникiв та акцiй додаткової емiсiї в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України;
115) здiйснює контроль за виконанням суб'єктами управлiння функцiй з управлiння об'єктами державної власностi шляхом проведення єдиного монiторингу ефективностi управлiння об'єктами державної власностi;
116) здiйснює методологiчне та в межах повноважень, передбачених законом, нормативно-правове забезпечення з питань управлiння об'єктами державної власностi, зокрема щодо:
спiльної дiяльностi, де однiєю iз сторiн є пiдприємства державного сектору економiки;
управлiння корпоративними правами держави, зокрема забезпечення її представництва в органах управлiння господарських товариств, у статутному капiталi яких є корпоративнi права держави;
оцiнки ефективностi управлiння об'єктами державної власностi;
єдиного монiторингу ефективностi управлiння об'єктами державної власностi, у тому числi корпоративними правами держави;
117) визначає критерiї ефективностi управлiння корпоративними правами держави;
118) формує за пропозицiєю суб'єктiв управлiння перелiк об'єктiв права державної власностi, що не пiдлягають приватизацiї;
119) формує за пропозицiєю уповноважених органiв управлiння перелiки державних пiдприємств, що пiдлягають корпоратизацiї, та затверджує графiки її проведення;
120) здiйснює в установленому порядку повноваження щодо погодження фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi, що є суб'єктами природних монополiй, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн. гривень, а також суб'єктiв господарювання, уповноваженим органом управлiння яких є Кабiнет Мiнiстрiв України;
121) узагальнює та аналiзує iнформацiю суб'єктiв управлiння про:
затвердження (погодження) фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;
виконання показникiв фiнансових планiв державних комерцiйних та казенних пiдприємств, господарських товариств, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;
122) затверджує форму та методичнi рекомендацiї щодо розроблення фiнансового плану державного комерцiйного та казенного пiдприємства, господарського товариства, у статутному капiталi яких бiльш як 50 вiдсоткiв акцiй (часток, паїв) належить державi;
123) готує пропозицiї щодо визначення прiоритетiв i видiв пiдтримки суб'єктiв малого i середнього пiдприємництва;
124) розробляє проекти державних програм розвитку малого i середнього пiдприємництва, забезпечує їх виконання з урахуванням загальнодержавних прiоритетiв та проведення монiторингу виконання;
125) вносить пропозицiї щодо визначення основних фiнансових, економiчних, соцiальних та iнших показникiв розвитку малого i середнього пiдприємництва;
126) формує єдину iнформацiйну систему для забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi розвитку малого i середнього пiдприємництва;
127) сприяє дiяльностi громадських об'єднань, що представляють iнтереси суб'єктiв малого i середнього пiдприємництва;
128) забезпечує пропагування i популяризацiю пiдприємницької дiяльностi;
129) забезпечує представництво в мiжнародних органiзацiях, налагоджує спiвпрацю з органами влади iноземних держав щодо розвитку малого i середнього пiдприємництва;
130) готує i публiкує щороку в засобах масової iнформацiї звiти про стан розвитку малого i середнього пiдприємництва в Українi та його державну пiдтримку, проводить оцiнку фiнансових, економiчних, соцiальних та iнших показникiв розвитку малого i середнього пiдприємництва та рiвня ефективностi державної пiдтримки;
131) здiйснює методологiчне забезпечення дiяльностi органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування та сприяє розробленню i здiйсненню ними заходiв щодо розвитку малого i середнього пiдприємництва, зокрема виконання регiональних та мiсцевих програм розвитку малого i середнього пiдприємництва;
132) сприяє формуванню iнфраструктури пiдтримки малого i середнього пiдприємництва;
133) забезпечує координацiю та здiйснення контролю за дiяльнiстю Українського фонду пiдтримки пiдприємництва;
134) аналiзує позицiї України в мiжнародних рейтингах умов ведення бiзнесу, забезпечує мiжгалузеву координацiю з питань покращення умов ведення бiзнесу, готує i подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо удосконалення законодавства в зазначенiй сферi;
135) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi стандартизацiї;
136) погоджує програму робiт з нацiональної стандартизацiї;
137) вживає заходiв щодо адаптацiї законодавства України у сферi стандартизацiї до законодавства ЄС;
138) узагальнює практику застосування законодавства у сферi стандартизацiї, розробляє пропозицiї щодо його вдосконалення та вносить на розгляд в установленому порядку проекти законодавчих актiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;
139) погоджує розробленi нацiональним органом стандартизацiї нацiональнi стандарти (змiни до них) щодо:
процедур розроблення, прийняття, перевiрки, перегляду, скасування та вiдновлення дiї нацiональних стандартiв, кодексiв усталеної практики та змiн до них;
критерiїв, форми i процедур розгляду пропозицiй щодо проведення робiт з нацiональної стандартизацiї;
процедур створення, дiяльностi та припинення дiяльностi технiчних комiтетiв стандартизацiї;
140) затверджує нацiональнi класифiкатори, змiни до них та процедури їх розроблення;
141) затверджує методичнi рекомендацiї щодо формування перелiкiв нацiональних стандартiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних з нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв вимогам технiчних регламентiв;
142) представляє iнтереси України в мiжурядових органiзацiях стандартизацiї, укладає мiжнароднi договори України про спiвробiтництво та проведення робiт у сферi стандартизацiї з такими органiзацiями та вiдповiдними урядовими i мiжурядовими органами iнших держав згiдно iз Законом України "Про мiжнароднi договори України";
143) здiйснює контроль за дотриманням нацiональним органом стандартизацiї процедур у сферi стандартизацiї вiдповiдно до принципiв, норм i вимог, установлених законодавством;
144) вживає обґрунтованих заходiв для прийняття i дотримання суб'єктами стандартизацiї Кодексу доброчинної практики з розробки, прийняття та застосування стандартiв вiдповiдно до Угоди про технiчнi бар'єри в торгiвлi, що є додатком до Марракеської угоди про заснування Свiтової органiзацiї торгiвлi вiд 15 квiтня 1994 р.;
145) затверджує Статут нацiонального органу стандартизацiї та змiни до нього;
146) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi стандартизацiї;
147) у межах повноважень, передбачених законом, здiйснює спiвробiтництво у сферi стандартизацiї з вiдповiдними органами iнших держав;
148) визначає прiоритетнi напрями розвитку у сферi стандартизацiї;
149) затверджує Положення про керiвну раду нацiонального органу стандартизацiї та її склад;
150) затверджує Положення про комiсiю з апеляцiй, її склад та порядок розгляду апеляцiй;
151) здiйснює органiзацiйне, iнформацiйне та матерiально-технiчне забезпечення дiяльностi комiсiї з апеляцiй, утвореної вiдповiдно до статтi 14 Закону України "Про стандартизацiю";
152) затверджує методику визначення трудомiсткостi та вартостi робiт з нацiональної стандартизацiї;
153) розглядає щорiчний звiт про дiяльнiсть нацiонального органу стандартизацiї;
154) утворює нацiональний орган з акредитацiї та нацiональний орган стандартизацiї;
155) призначає на посаду i звiльняє з посади керiвника нацiонального органу з акредитацiї;
156) призначає на посаду i звiльняє з посади керiвника нацiонального органу стандартизацiї;
157) здiйснює в установленi строки монiторинг нацiонального органу з акредитацiї з метою забезпечення виконання ним на постiйнiй основi вимог, встановлених статтею 61 Закону України "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi", з урахуванням результатiв взаємного оцiнювання;
158) вживає вiдповiдних коригувальних заходiв або забезпечує вжиття таких заходiв нацiональним органом з акредитацiї у разi, коли зазначений орган не вiдповiдає вимогам або не виконує обов'язкiв, встановлених Законом України "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi";
159) визначає прiоритетнi напрями розвитку технiчного регулювання в Українi;
160) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi технiчного регулювання;
161) координує дiяльнiсть з розроблення та перегляду технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi;
162) затверджує в установленому законом порядку план розроблення технiчних регламентiв на один або кiлька календарних рокiв;
163) погоджує проекти технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi, розробленi вiдповiдними державними органами;
164) здiйснює методичне забезпечення дiяльностi з розроблення та перегляду технiчних регламентiв i процедур оцiнки вiдповiдностi;
165) визначає порядок формування та ведення бази даних про технiчнi регламенти та реєстру призначених органiв i визнаних незалежних органiзацiй;
166) формує та веде базу даних про технiчнi регламенти та реєстр призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй;
167) готує в установленому законом порядку висновок щодо наявностi чи вiдсутностi невiдкладних обставин, якi вимагають термiнового прийняття технiчного регламенту чи процедури оцiнки вiдповiдностi згiдно iз статтею 18 Закону України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi";
168) затверджує перелiк нацiональних стандартiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi органiв з оцiнки вiдповiдностi спецiальним вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi, та розмiщує його на своєму офiцiйному веб-сайтi;
169) здiйснює визначенi законом функцiї органу, що призначає органи з оцiнки вiдповiдностi (зокрема визнанi незалежнi органiзацiї), обмежує сферу їх призначення, тимчасово припиняє чи поновлює дiю рiшень про призначення або анулює такi рiшення;
170) затверджує положення про апеляцiйну комiсiю щодо розгляду апеляцiй на рiшення призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi, її склад та порядок розгляду нею апеляцiй;
171) здiйснює вiдповiдно до закону функцiї технiчного регулювання у визначенiй законодавством сферi;
172) проводить iз залученням державних органiв, на якi покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi, монiторинг призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi i визнаних незалежних органiзацiй стосовно їх вiдповiдностi вимогам до призначених органiв з оцiнки вiдповiдностi чи визнаних незалежних органiзацiй, а також виконання ними своїх обов'язкiв, установлених Законом України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" та вiдповiдними технiчними регламентами;
173) готує пропозицiї щодо укладення мiжнародних договорiв України про взаємне визнання результатiв оцiнки вiдповiдностi та з iнших питань технiчного регулювання;
174) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво у сферi технiчного регулювання з вiдповiдними органами iнших держав;
175) бере участь в роботi вiдповiдних мiжнародних, регiональних органiзацiй iз захисту прав споживачiв, стандартизацiї, метрологiї;
176) здiйснює державне управлiння забезпеченням єдностi вимiрювань в Українi;
177) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферi метрологiї та метрологiчної дiяльностi;
178) органiзовує проведення фундаментальних дослiджень у сферi метрологiї;
179) забезпечує функцiонування нацiональної еталонної бази та готує пропозицiї щодо її вдосконалення;
180) розробляє або бере участь у розробленнi державних наукових i науково-технiчних програм з питань забезпечення єдностi вимiрювань;
181) розробляє державнi науково-технiчнi програми щодо створення та вдосконалення державних еталонiв;
182) координує дiяльнiсть щодо забезпечення функцiонування та розвитку метрологiчної системи України;
183) надає еталонам статус нацiональних еталонiв;
184) реєструє нацiональнi еталони;
185) визначає вчених зберiгачiв нацiональних еталонiв;
186) здiйснює уповноваження на проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї;
187) проводить монiторинг вiдповiдностi уповноважених наукових метрологiчних центрiв, метрологiчних центрiв i повiрочних лабораторiй вимогам Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть" та приймає рiшення щодо анулювання свiдоцтва про уповноваження, якщо вони не виконують обов'язки, встановленi зазначеним Законом;
188) затверджує положення про науковi метрологiчнi центри;
189) встановлює визначення основних одиниць Мiжнародної системи одиниць (SI), назви та визначення похiдних одиниць SI, десяткових кратних i частинних вiд одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила застосування одиниць вимiрювання i правила написання назв та позначень одиниць вимiрювання i символiв величин;
190) встановлює порядок зберiгання та застосування нацiональних еталонiв i контролює додержання правил та умов їх зберiгання i застосування;
191) затверджує типове положення про метрологiчнi служби центральних органiв виконавчої влади, iнших державних органiв, органiв управлiння об'єднань пiдприємств, пiдприємств, установ та органiзацiй, якi виконують роботи у сферi законодавчо регульованої метрологiї;
192) встановлює порядок ведення реєстру затверджених типiв засобiв вимiрювальної технiки;
193) встановлює мiжповiрочнi iнтервали для законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки за категорiями;
194) встановлює порядок проведення повiрки законодавчо регульованих засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї, та оформлення її результатiв, а також норми часу, необхiдного для проведення повiрки таких засобiв;
195) встановлює критерiї, яким повиннi вiдповiдати уповноваженi науковi метрологiчнi центри, метрологiчнi центри i повiрочнi лабораторiї;
196) встановлює порядок атестацiї аудиторiв з метрологiї;
197) веде Державний реєстр наукових метрологiчних центрiв, метрологiчних центрiв i повiрочних лабораторiй, уповноважених на проведення повiрки засобiв вимiрювальної технiки, що перебувають в експлуатацiї;
198) розмiщує на своєму офiцiйному веб-сайтi посилання на документи, що мiстять технiчнi специфiкацiї, прийнятi Мiжнародною органiзацiєю законодавчої метрологiї (нормативнi документи Мiжнародної органiзацiї законодавчої метрологiї), та перелiки частин зазначених нормативних документiв, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi засобiв вимiрювальної технiки суттєвим вимогам технiчного регламенту щодо засобiв вимiрювальної технiки, на якi поширюються такi частини нормативних документiв;
199) проводить оцiнку ринкового нагляду, подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України висновки, рекомендацiї та пропозицiї щодо вдосконалення органiзацiї ринкового нагляду, розробленi за результатами такої оцiнки;
200) забезпечує функцiонування нацiональної iнформацiйної системи державного ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповiщення про продукцiю, що становить серйозний ризик;
201) координує дiяльнiсть з доступу України до мiжнародних, регiональних та iноземних систем повiдомлення про продукцiю, що становить серйозний ризик;
202) розробляє в установленому порядку пропозицiї щодо адаптацiї нормативно-правових актiв до мiжнародних, зокрема європейських, правил, якi визначають вимоги до торговельної дiяльностi та дiяльностi у сферi побутових послуг;
203) розробляє та затверджує правила торгiвлi окремими групами товарiв, надання побутових послуг, роботи закладiв ресторанного господарства, здiйснення рiзних видiв i форм торгiвлi, граничнi розмiри списання втрати товарiв на пiдприємствах торгiвлi та ресторанного господарства, а також порядок їх застосування, державнi соцiальнi нормативи у сферi торговельної дiяльностi i побутових послуг;
204) забезпечує i координує в межах повноважень, передбачених законом, виконання Українською Стороною зобов'язань за мiжнародними договорами України з ЄС, бере участь у переговорах, спрямованих на забезпечення розвитку договiрних вiдносин з ЄС, здiйснює захист прав та iнтересiв України пiд час вирiшення спорiв щодо положень роздiлу IV Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами - членами, з iншої сторони, крiм спорiв iз питань, пов'язаних з торгiвлею енергоносiями;
205) забезпечує координацiю мiжвiдомчої роботи з питань iмплементацiї торговельно-економiчних положень Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами - членами, з iншої сторони;
206) бере в установленому порядку участь у функцiонуваннi двостороннiх органiв формату Україна - ЄС;
207) забезпечує координацiю роботи української частини спiльних iнституцiйних органiв з питань торговельного та торговельно-економiчного спiвробiтництва Україна - ЄС, утворених у рамках мiжнародних договорiв;
208) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади, пов'язану з виконанням Угоди про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та Європейським Союзом, Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами - членами, з iншої сторони, в економiчнiй, секторальнiй сферi, а також взаємодiю таких органiв з питань створення та функцiонування зони вiльної торгiвлi i розвитку людського потенцiалу, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення механiзму взаємодiї центральних органiв виконавчої влади з iнституцiями ЄС;
209) сприяє мiсцевим органам виконавчої влади та органам мiсцевого самоврядування у налагодженнi зв'язкiв з європейськими регiональними органiзацiями та їх участi в європейських регiональних програмах, залученню українських пiдприємств, установ та органiзацiй до участi в галузевих програмах ЄС;
210) проводить постiйний монiторинг розвитку зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, аналiзує ефективнiсть експорту та iмпорту товарiв (робiт, послуг), розробляє i забезпечує здiйснення заходiв щодо розвитку та вдосконалення структури експорту та iмпорту товарiв (робiт, послуг), розробляє рекомендацiї для вiдповiдних галузей економiки з урахуванням кон'юнктурних змiн на свiтовому ринку;
211) координує роботу iз запровадження та реалiзацiї механiзму державної пiдтримки експорту;
212) розробляє пропозицiї щодо запровадження нових форм економiчного спiвробiтництва з iноземними державами та полiпшення торговельно-економiчних вiдносин з ними;
213) здiйснює загальну координацiю дiяльностi української частини двостороннiх комiсiй, комiтетiв, координацiйних рад та iнших мiжурядових органiв з питань економiчного спiвробiтництва;
214) здiйснює протокольно-органiзацiйне забезпечення пiдготовки i проведення спiльних засiдань мiжурядових комiсiй з питань торговельно-економiчного та науково-технiчного спiвробiтництва, iнших двостороннiх i багатостороннiх мiжурядових заходiв з аналогiчної проблематики, що проводяться в Українi;
215) проводить аналiз дiяльностi СОТ, прiоритетiв i шляхiв розвитку спiвробiтництва України в рамках СОТ та з членами СОТ, вирiшення проблемних питань спiвробiтництва України в рамках СОТ, їх впливу на торговельну полiтику України та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України узагальненi пропозицiї щодо iнституцiонального формату участi України в СОТ;
216) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади з питань виконання зобов'язань України, взятих у рамках вступу до СОТ, приведення законодавства України у вiдповiднiсть з угодами СОТ, проводить експертизу проектiв нормативно-правових актiв на вiдповiднiсть угодам СОТ та зобов'язанням України як члена СОТ, проводить монiторинг виконання Україною та iншими членами СОТ положень угод СОТ та забезпечує захист прав та iнтересiв України в торговельно-економiчнiй сферi з використанням механiзму СОТ;
217) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади з питань участi у багатостороннiх торговельних переговорах СОТ, двостороннiх та багатостороннiх переговорах у рамках робочих груп з розгляду заявок держав, що вступають до СОТ, засiданнях органiв СОТ;
218) забезпечує взаємодiю центральних органiв виконавчої влади щодо оброблення запитiв СОТ i членiв СОТ та їх iнформування, а також спiвробiтництво з вiдповiдними комiтетами СОТ;
219) здiйснює координацiю проведення переговорiв мiж Україною та iншими державами щодо укладення угод про вiльну торгiвлю, а також пiдготовки економiчних обґрунтувань стосовно таких угод;
220) здiйснює контроль за додержанням суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi вимог нацiонального законодавства та положень мiжнародних договорiв України;
221) забезпечує участь представникiв України в роботi Економiчної ради СНД та Ради глав урядiв СНД;
222) готує пропозицiї щодо стратегiї економiчного спiвробiтництва України з державами - учасницями СНД;
223) готує пропозицiї щодо забезпечення функцiонування системи нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi, облiку (реєстрацiї) окремих видiв зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), укладених суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi України всiх форм власностi, та здiйснює вiдповiднi заходи;
224) забезпечує реалiзацiю єдиної митно-тарифної полiтики, готує пропозицiї щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань митно-тарифного регулювання;
225) виконує в установленому законодавством порядку регуляторнi та реєстрацiйно-дозвiльнi функцiї у сферi експорту, iмпорту товарiв (робiт, послуг), здiйснює вiдповiдно до законодавства лiцензування експорту, iмпорту товарiв (робiт, послуг), реекспорту та деяких видiв господарської дiяльностi;
226) застосовує до суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi України та iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi спецiальнi санкцiї, передбаченi Законом України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть";
227) проводить в установленому порядку реєстрацiю представництв iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi;
228) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, державне регулювання у сферi здiйснення iнвестицiй у негрошовiй формi за кордон;
229) забезпечує в установленому порядку захист економiчних прав i законних iнтересiв України, її суб'єктiв господарювання;
230) веде облiк iноземних компанiй, якi застосовують до України обмежувальну дiлову практику або несумлiнно виконують зобов'язання перед Україною та українськими партнерами;
231) виявляє факти або загрози застосування органами iноземних держав, митними союзами або економiчними угрупованнями антидемпiнгових, компенсацiйних та спецiальних захисних заходiв до товарiв походженням з України, вживає заходiв з метою захисту iнтересiв суб'єктiв господарювання України в антидемпiнгових, антисубсидицiйних та спецiальних захисних розслiдуваннях, що проводяться iноземними державами щодо української продукцiї;
232) проводить в установленому порядку розслiдування з метою встановлення фактiв дискримiнацiйних та/або недружнiх дiй з боку iнших держав, митних союзiв чи економiчних угруповань щодо законних прав та iнтересiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi України;
233) проводить в установленому порядку антидемпiнговi, антисубсидицiйнi та спецiальнi розслiдування;
234) проводить аналiз стану розрахункiв за зовнiшньоекономiчними операцiями та розробляє пропозицiї щодо вдосконалення механiзму проведення зазначених розрахункiв i порядку здiйснення контролю за ними;
235) контролює в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення експортно-iмпортних операцiй за участю iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi, зареєстрованих у державах з пiльговим режимом оподаткування;
236) видає в установленому порядку висновки щодо продовження строкiв розрахункiв в iноземнiй валютi у разi здiйснення резидентом операцiй за договорами виробничої кооперацiї, консигнацiї, комплексного будiвництва, тендерної поставки, гарантiйного обслуговування, поставки складних технiчних виробiв i товарiв спецiального призначення;
237) забезпечує взаємодiю центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади щодо розвитку двостороннього спiвробiтництва з iноземними державами в економiчнiй сферi;
238) опрацьовує проектнi пропозицiї щодо iнiцiювання iнвестицiйних проектiв економiчного i соцiального розвитку України, що пiдтримуються мiжнародними фiнансовими органiзацiями;
239) здiйснює органiзацiйне та аналiтичне забезпечення дiяльностi заступника керуючого вiд України - члена Ради керуючих Свiтового банку та Нацiонального координатора з питань технiчної допомоги;
240) здiйснює функцiї Нацiонального органу управлiння для координацiї виконання спiльних операцiйних програм прикордонного спiвробiтництва Європейського iнструменту сусiдства 2014 - 2020 на територiї України;
241) забезпечує формування стратегiчних i щорiчних програм залучення мiжнародної технiчної допомоги вiдповiдно до основних напрямiв соцiально-економiчного розвитку України та координує дiяльнiсть, пов'язану iз залученням такої допомоги, проводить державну реєстрацiю/перереєстрацiю проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги в Українi, веде реєстр проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги та реєстр програм секторальної бюджетної пiдтримки ЄС;
242) проводить експертизу та погоджує запити вiтчизняних пiдприємств, установ та органiзацiй на одержання мiжнародної технiчної допомоги, тексти договорiв з питань технiко-економiчного спiвробiтництва мiж донорами та мiнiстерствами, iншими центральними i мiсцевими органами виконавчої влади;
243) готує та надсилає iноземним державам i мiжнародним органiзацiям офiцiйнi звернення щодо залучення та використання мiжнародної технiчної допомоги;
244) координує здiйснення заходiв з розроблення проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги, в тому числi iнструментiв i механiзму зовнiшньої допомоги, проводить монiторинг виконання та додержання умов реалiзацiї таких проектiв (програм);
245) проводить акредитацiю iноземних органiзацiй - виконавцiв проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги в Українi, видає реєстрацiйнi картки проектiв (програм) мiжнародної технiчної допомоги, якi є пiдставою для акредитацiї їх виконавцiв, а також реалiзацiї права на одержання вiдповiдних пiльг, привiлеїв, iмунiтетiв, передбачених законодавством та мiжнародними договорами України;
246) надає пропозицiї щодо формування та реалiзацiї державної полiтики у сферi надання адмiнiстративних послуг;
247) бере участь у формуваннi та реалiзацiї державної полiтики у сферi iнформатизацiї, розвитку електронного урядування, побудови сучасного iнформацiйного суспiльства в державi, забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, впровадження сучасних iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй, створення системи нацiональних iнформацiйних ресурсiв;
248) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної економiчної полiтики у сферi безпеки та оборони, бере участь у розробленнi та реалiзацiї державних цiльових програм у зазначенiй сферi, проводить монiторинг ефективностi їх виконання, виступає замовником з державного оборонного замовлення;
249) формує та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект державного оборонного замовлення, здiйснює координацiю дiяльностi з реалiзацiї державного оборонного замовлення;
250) здiйснює методологiчне та методичне забезпечення мобiлiзацiйної пiдготовки нацiональної економiки та координацiю планування, методологiчне забезпечення розроблення проектiв мобiлiзацiйних планiв та програм мобiлiзацiйної пiдготовки в органах виконавчої влади, iнших державних органах;
251) розробляє та подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України проект мобiлiзацiйного плану нацiональної економiки на особливий перiод;
252) узагальнює потреби Збройних Сил, iнших вiйськових формувань i правоохоронних органiв спецiального призначення;
253) розробляє виходячи з економiчних можливостей держави для центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, iнших державних органiв мобiлiзацiйнi завдання (замовлення) щодо виробництва продукцiї, виконання робiт, надання послуг, створення спецiальних формувань в особливий перiод для задоволення потреб Збройних Сил, iнших вiйськових формувань i правоохоронних органiв спецiального призначення;
254) координує роботу iз створення, розвитку, утримання, передачi, лiквiдацiї i реалiзацiї мобiлiзацiйних потужностей;
255) координує роботу iз створення мобiлiзацiйного резерву матерiально-технiчних i сировинних ресурсiв;
256) органiзовує бронювання на перiод мобiлiзацiї та на воєнний час вiйськовозобов'язаних, якi працюють в органах державної влади, iнших державних органах, органах мiсцевого самоврядування i на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, яким встановлено мобiлiзацiйнi завдання (замовлення);
257) разом з Мiноборони:
органiзовує i координує дiяльнiсть центральних органiв виконавчої влади у сферi вiйськово-технiчного спiвробiтництва;
подає Кабiнетовi Мiнiстрiв України погодженi в установленому порядку проекти законiв, мiжнародних договорiв України, iнших нормативно-правових актiв у сферi вiйськово-технiчного спiвробiтництва;
258) забезпечує виконання завдань i заходiв, спрямованих на забезпечення розвитку економiчного спiвробiтництва з державами - членами Органiзацiї Пiвнiчноатлантичного договору;
259) забезпечує встановлення державного контролю за провадженням дiяльностi, пов'язаної з мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання;
260) утворює, лiквiдує, реорганiзовує пiдприємства, установи та органiзацiї, заснованi на державнiй власностi, уповноваженим органом управлiння яких є Мiнекономiки, затверджує їх статути (положення), здiйснює контроль за їх дотриманням, в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв;
261) iнiцiює створення державних господарських об'єднань у промисловому секторi економiки, вносить Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо призначення на посаду i звiльнення з посади їх керiвникiв;
262) утворює в установленому порядку державнi холдинговi компанiї у промисловому секторi економiки, до статутного капiталу яких передається державне майно, затверджує їх статути (положення), в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади їх керiвникiв;
263) проводить у випадках, передбачених законодавством, корпоратизацiю державних пiдприємств, якi належать до сфери його управлiння;
264) визначає повноважних представникiв держави в органах управлiння господарських товариств, корпоративнi права держави яких перебувають в його управлiннi, забезпечує їх обрання (призначення), надає доручення для голосування з питань порядку денного загальних зборiв та засiдань наглядових рад;
265) приймає рiшення про подальше використання державного майна, що належить до сфери його управлiння та не увiйшло до статутного капiталу господарських товариств, утворених у процесi корпоратизацiї;
266) приймає у випадках, передбачених законодавством, рiшення про передачу об'єктiв державної власностi, що перебувають у сферi його управлiння, в комунальну власнiсть, до сфери управлiння iнших органiв, уповноважених управляти об'єктами державної власностi, передачу об'єктiв державної власностi вiд одного пiдприємства iншому;
267) приймає в установленому порядку рiшення про списання та вiдчуження об'єктiв державної власностi, що перебувають у сферi його управлiння;
268) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, iншi передбаченi законом функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери його управлiння;
269) органiзовує та координує в межах повноважень, передбачених законом, пiдготовку, перепiдготовку i пiдвищення квалiфiкацiї кадрiв у сферi економiки, пiдприємництва, промисловостi та торгiвлi;
270) виступає в установленому порядку замовником фундаментальних наукових дослiджень, прикладних наукових дослiджень i науково-технiчних (експериментальних) розробок, прикладних соцiологiчних дослiджень з питань, що належать до його компетенцiї;
271) здiйснює в установленому порядку контроль за витрачанням бюджетних коштiв пiдприємствами, установами та органiзацiями, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки;
272) здiйснює внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит у Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
273) спрямовує, координує та контролює в установленому порядку дiяльнiсть вiдповiдних структурних пiдроздiлiв мiсцевих держадмiнiстрацiй;
274) бере участь у пiдготовцi та забезпечує роботу нацiональних експозицiй України на всесвiтнiх та мiжнародних виставках i ярмарках;
275) бере участь у пiдготовцi та проведеннi конференцiй, симпозiумiв, семiнарiв, мiжнародних i нацiональних виставок та iнших заходiв з економiчних питань, проводить iнформацiйну i консультацiйну роботу з питань пiдготовки та проведення таких заходiв;
276) подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо затвердження щорiчних планiв участi вiтчизняних пiдприємств, установ та органiзацiй у мiжнародних виставках за кордоном з частковим фiнансуванням витрат на їх проведення за рахунок коштiв державного бюджету;
277) подає в установленому порядку Кабiнетовi Мiнiстрiв України пропозицiї щодо перелiку виставок i ярмаркiв, що проводяться в Українi, яким надається статус мiжнародних, нацiональних;
278) забезпечує розроблення та виконання програм розвитку туризму i курортiв в Українi;
279) органiзовує облiк туристичних ресурсiв України, забезпечує їх рацiональне використання та охорону;
280) визначає перелiк посад фахiвцiв туристичного супроводу та квалiфiкацiйнi вимоги до них;
281) забезпечує створення та ведення Державного кадастру природних територiй курортiв;
282) встановлює порядок створення та ведення Державного кадастру природних територiй курортiв;
283) бере участь у створеннi та веденнi Державного кадастру природних лiкувальних ресурсiв;
284) затверджує порядок оформлення ваучера на надання туристичних послуг та його використання;
285) встановлює вiдповiднi категорiї об'єктам туристичної iнфраструктури (готелям, iншим об'єктам, призначеним для надання послуг з розмiщення, закладам харчування, курортним закладам тощо), видає свiдоцтва про встановлення об'єктам туристичної iнфраструктури вiдповiдної категорiї та веде реєстр свiдоцтв про встановлення категорiй об'єктам туристичної iнфраструктури;
286) бере участь у розробленнi програм облаштування транспортних магiстралей об'єктами туристичної iнфраструктури;
287) вживає заходiв до пiдвищення конкурентоспроможностi туристичного ринку, в тому числi заходiв, пов'язаних з iнтеграцiєю нацiонального туристичного ринку в єдиний європейський туристичний простiр;
288) проводить дослiдження туристичного ринку, готує i поширює iнформацiю про Україну та її туристичнi можливостi на мiжнародному туристичному ринку та всерединi держави;
289) у межах повноважень, передбачених законом, розробляє, укладає i виконує мiжнароднi договори у сферi туристичної дiяльностi, представляє країну у мiжнародних туристських органiзацiях i на мiжнародних заходах щодо туризму;
290) вживає заходiв до розширення мiжнародного спiвробiтництва, утвердження України на свiтовому туристичному ринку;
291) сприяє координацiї дiяльностi органiв виконавчої влади, суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, їх об'єднань, що провадять дiяльнiсть у сферi туризму;
292) надає суб'єктам туристичної дiяльностi методичну, консультацiйну та iншу допомогу;
293) поширює соцiальну рекламу у сферi туризму;
294) вносить в установленому порядку пропозицiї щодо участi України у дiяльностi вiдповiдних мiжнародних органiзацiй, а також щодо призначення представникiв України в таких органiзацiях та визначення нацiональних координаторiв iз спiвробiтництва з ними;
295) iнформує та надає роз'яснення щодо реалiзацiї державної полiтики у сферi економiчного розвитку i торгiвлi;
296) забезпечує здiйснення в межах повноважень, передбачених законом, соцiального дiалогу на галузевому рiвнi, в тому числi укладення галузевих (мiжгалузевих) угод;
297) забезпечує оперативне оприлюднення iнформацiї про дiяльнiсть Мiнекономiки;
298) бере участь в реалiзацiї державної полiтики у сферi цивiльного захисту, в тому числi створює функцiональну пiдсистему цивiльного захисту, органiзовує управлiння та дiяльнiсть функцiональної пiдсистеми в єдинiй державнiй системi цивiльного захисту, забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, вирiшення питань у сферi захисту населення i територiй вiд надзвичайних ситуацiй техногенного та природного характеру;
299) здiйснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з дiяльнiстю Мiнекономiки, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;
300) проводить аналiз дiяльностi сфер агропромислового виробництва, визначає прiоритети, стратегiю та прогнозує їх розвиток;
301) вживає заходiв, спрямованих на технiко-технологiчне переоснащення сфер агропромислового виробництва, сприяє розвитку машинобудування для агропромислового комплексу, енергозбереження, координацiї iнновацiйних проектiв;
302) забезпечує пiдтримку пiдприємств сфер агропромислового виробництва, особистих селянських i фермерських господарств, сiльськогосподарської кооперацiї;
303) готує пропозицiї щодо формування та розвитку ринкових механiзмiв i принципiв забезпечення пiдприємств агропромислового комплексу технiчними засобами, обладнанням, зокрема для виробництва бiопалива, запасними частинами, пально-мастильними матерiалами та iншими енергоресурсами;
304) здiйснює вiдповiдно до закону функцiї технiчного регулювання у визначенiй законодавством сферi, замовляє розроблення нацiональних стандартiв та кодексiв усталеної практики;
305) здiйснює державний перепис та списання виноградникiв;
306) визначає з видiленням у натурi зони виробництва винограду;
307) здiйснює заходи щодо економiчного стимулювання виробникiв харчової продукцiї, задоволення потреб населення у продуктах харчування та насичення продовольчого ринку харчовими продуктами;
308) здiйснює заходи, спрямованi на вдосконалення зовнiшньоекономiчної дiяльностi, захист iнтересiв вiтчизняних товаровиробникiв сiльськогосподарської продукцiї на зовнiшньому ринку та розвиток внутрiшнього ринку;
309) розробляє i здiйснює заходи щодо розвитку iнфраструктури аграрного та продовольчого ринку, зокрема бiржового, оптових ринкiв сiльськогосподарської продукцiї, сiльськогосподарських обслуговуючих кооперативiв, кредитних спiлок, страхових компанiй, виставок, ярмаркiв тощо;
310) бере участь у реалiзацiї державної полiтики у сферi виробництва продуктiв дитячого харчування;
311) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення державного нагляду (контролю) у визначених законом сферах;
312) здiйснює державне управлiння та регулювання у сферi насiнництва та розсадництва;
313) затверджує форми документацiї на насiння i садивний матерiал, технологiчнi i методичнi вимоги у сферi насiнництва та розсадництва щодо збереження сортових якостей, бiологiчних i урожайних властивостей сорту та посiвних якостей насiння;
314) розробляє та органiзовує виконання державних програм розвитку селекцiї, насiнництва та розсадництва;
315) уповноважує пiдприємства, установи, органiзацiї чи їх пiдроздiли, акредитованi нацiональним органом з акредитацiї, на провадження дiяльностi з оцiнки вiдповiдностi у сферi насiнництва;
316) здiйснює контроль за дiяльнiстю органу з оцiнки вiдповiдностi щодо виконання функцiй, на якi його уповноважено у сферi насiнництва та розсадництва;
317) забезпечує:
проведення породовипробувань та апробацiї селекцiйних досягнень;
державну апробацiю (випробування) та державну реєстрацiю створених на основi генетично модифiкованих органiзмiв сортiв сiльськогосподарських рослин, порiд тварин, мiкробiологiчних сiльськогосподарських препаратiв;
опублiкування офiцiйних вiдомостей про поданi заявки на сорти рослин, виданi патенти на сорти рослин i свiдоцтва про авторство на сорти рослин, видання Каталогу сортiв рослин, придатних для поширення в Українi;
ведення основного реєстру складських документiв на зерно та зерна, прийнятого на зберiгання;
розроблення, затвердження, перевiрку, перегляд, внесення змiн, скасування стандартiв у сферi землеустрою та охорони земель;
здiйснення землеустрою, а також розроблення та виконання загальнодержавних i регiональних програм з питань землеустрою, вiдтворення родючостi ґрунтiв;
розроблення рекомендацiй та заходiв щодо забезпечення родючостi ґрунтiв i застосування агрохiмiкатiв, а також механiзмiв економiчного стимулювання здiйснення заходiв щодо використання та охорони земель i пiдвищення родючостi ґрунтiв;
органiзацiю, здiйснення пiдготовки та атестацiю осiб на отримання свiдоцтв аудиторiв iз сертифiкацiї (агрономiв-iнспекторiв), видачу та скасування свiдоцтва аудитора iз сертифiкацiї (агронома-iнспектора), пiдвищення квалiфiкацiї аудиторiв iз сертифiкацiї (агрономiв-iнспекторiв);
проведення визначення сортових та посiвних якостей насiння i сортових та товарних якостей садивного матерiалу;
ведення Реєстру суб'єктiв насiнництва та розсадництва, Реєстру аудиторiв iз сертифiкацiї (агрономiв-iнспекторiв), Реєстру органiв з оцiнки вiдповiдностi, Реєстру сертифiкатiв на насiння та/або садивний матерiал, а також забезпечує вiдкритiсть та загальнодоступнiсть зазначених реєстрiв;
видачу та скасування вiдповiдних сертифiкатiв у сферi насiнництва та розсадництва;
318) здiйснює:
видачу дозвiльних документiв, сертифiкатiв, лiцензiй, передбачених законодавством;
монiторинг ґрунтiв та агрохiмiчну паспортизацiю земель сiльськогосподарського призначення;
реєстрацiю насадження технiчних i столових сортiв винограду у господарствах усiх форм власностi, а також списання виноградникiв усiх форм власностi, якi закладенi за рахунок державних коштiв;
державну науково-технiчну експертизу сортiв рослин як об'єктiв iнтелектуальної власностi;
координацiю дiяльностi пiдприємств, пов'язаної з проведенням державного випробовування сортiв сiльськогосподарських рослин;
забезпечення органiзацiйно-технiчного та iнших видiв дiяльностi представника та заступника представника України у Радi Мiжнародного союзу по охоронi нових сортiв рослин;
сприяння функцiонуванню та розвитку ринку сортiв рослин як об'єктiв iнтелектуальної власностi, налагодженню спiвробiтництва у сферi охорони прав на сорти рослин з мiжнародними органiзацiями, суб'єктами господарювання, iноземними фiзичними та юридичними особами;
державну реєстрацiю суб'єктiв племiнної справи у тваринництвi, племiнних i пiдконтрольних тварин та селекцiйних досягнень у тваринництвi;
визначення (проведення) процедури присвоєння вiдповiдного статусу суб'єктам племiнної справи у тваринництвi;
проведення бонiтування тварин та ведення племiнного облiку;
сертифiкацiю племiнних (генетичних) ресурсiв, присвоєння вiдповiдного статусу суб'єктам племiнної справи у тваринництвi;
у межах повноважень, передбачених законом, державне управлiння у сферi iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин;
319) веде:
iнформацiйний банк даних про стан ґрунтiв земель сiльськогосподарського призначення;
галузевий фонд нормативних документiв у сферi стандартизацiї;
реєстри сiльськогосподарських дорадникiв, експертiв-дорадникiв та дорадчих служб; Державний реєстр заявок на сорти рослин (Реєстр заявок), Державний реєстр прав власникiв сортiв рослин (Реєстр патентiв), Державний реєстр сортiв рослин, придатних для поширення в Українi (Реєстр сортiв); Реєстр представникiв з питань iнтелектуальної власностi на сорти рослин; державнi книги племiнних тварин, Державний реєстр суб'єктiв племiнної справи у тваринництвi та Державний реєстр селекцiйних досягнень у тваринництвi; Державний реєстр технiчних засобiв для агропромислового комплексу України; iншi реєстри вiдповiдно до закону;
320) видає:
сертифiкат на право надання дорадчих послуг;
патенти на сорти рослин i свiдоцтва про авторство на сорти рослин;
321) органiзовує:
приймання заявок на сорти рослин, проведення їх експертизи, приймає рiшення про виникнення прав на сорт або про вiдмову у виникненнi прав на сорт;
роботу з пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв державної системи охорони прав на сорти рослин;
пiсляреєстрацiйне вивчення сортiв, розмноження нових i перспективних сортiв рослин;
функцiонування єдиної системи селекцiї;
проведення пiдвищення квалiфiкацiї фахiвцiв, якi виконують роботи з племiнної справи;
322) встановлює порядок здiйснення iдентифiкацiї та реєстрацiї тварин; порядок оформлення i видачi iдентифiкацiйних документiв; порядок ведення Єдиного державного реєстру тварин та користування його даними; порядок реєстрацiї господарств; порядок перемiщення тварин; порядок подачi даних для внесення до Єдиного державного реєстру тварин;
323) визначає склад iнформацiї, що подається для внесення до Єдиного державного реєстру тварин;
324) формує перелiк технiчних засобiв та технологiй їх технiчного обслуговування, нових технологiй виробництва, зберiгання i переробки сiльськогосподарської продукцiї, що пiдлягають державним приймальним випробуванням та оцiнцi вiдповiдностi стандартам, технiчним завданням, технiчним умовам;
325) забезпечує здiйснення заходiв, спрямованих на iнновацiйно-iнвестицiйний розвиток сфер агропромислового виробництва, сприяє реалiзацiї iнвестицiйних проектiв в аграрному секторi;
326) сприяє пiдвищенню енергоефективностi пiдприємств агропромислового комплексу та розвитку сировинної бази для виробництва бiопалива;
327) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, розвиток виробництва i використання альтернативних видiв палива та вiдновлюваних джерел енергiї;
328) органiзовує та виконує координацiю робiт, пов'язаних iз забезпеченням єдностi вимiрювань;
329) органiзовує розроблення загальнодержавних i регiональних програм вiдтворення родючостi ґрунтiв на землях сiльськогосподарського призначення, виступає у межах повноважень, передбачених законом, замовником виконання робiт з районування (зонування) земель сiльськогосподарського призначення;
330) розробляє та органiзовує виконання державних цiльових, галузевих та iнших програм охорони, захисту, використання та вiдтворення лiсiв;
331) готує рiчний план робiт iз стандартизацiї (тематичний план наукових розробок у сферi стандартизацiї) згiдно з паспортом вiдповiдної бюджетної програми;
332) затверджує положення про метрологiчну службу Мiнекономiки;
333) органiзовує роботу, спрямовану на розвиток насiнництва, розсадництва, племiнної справи у тваринництвi, проведення комплексної оцiнки (бонiтування) сiльськогосподарських тварин;
334) визначає поточну i перспективну потребу виробникiв сiльськогосподарської продукцiї у мiнеральних добривах та засобах захисту рослин;
335) бере участь у:
проведеннi розрахункiв поточної та прогнозної потреби сфер агропромислового виробництва у спецiалiстах та квалiфiкованих робiтниках;
розробленнi i здiйсненнi заходiв щодо формування Аграрним фондом державного iнтервенцiйного фонду та здiйсненнi контролю за його формуванням i використанням;
розробленнi та здiйсненнi заходiв з нарощення експортного потенцiалу сфер агропромислового виробництва, вiдновлення традицiйних та освоєння нових ринкiв збуту продукцiї;
розробленнi загальнодержавних балансiв попиту i пропонування основних видiв сiльськогосподарської продукцiї та продуктiв її переробки; координацiї роботи iз складення мiжрегiональних балансiв попиту i пропонування основних видiв сiльськогосподарської продукцiї та продуктiв її переробки, проводить їх монiторинг;
336) розробляє та забезпечує виконання державних цiльових, галузевих та iнших програм розвитку сфер агропромислового виробництва, комплексного розвитку сiльських територiй, удосконалення системи управлiння агропромисловим комплексом;
337) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, впровадження сучасних iнформацiйно-комунiкацiйних технологiй, створення системи нацiональних iнформацiйних ресурсiв;
338) здiйснює державне регулювання у сферi дорадчої дiяльностi, координує дiяльнiсть саморегулiвної органiзацiї, яка об'єднує суб'єктiв дорадчої дiяльностi;
339) забезпечує формування державного резервного насiннєвого фонду, здiйснює контроль за ефективним його використанням, сприяє розвитку внутрiшнього i зовнiшнього ринку насiння та садивного матерiалу;
340) провадить виставкову та ярмаркову дiяльнiсть у сферах агропромислового виробництва;
341) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики у сферi освiти, науки, професiйної пiдготовки фахiвцiв для агропромислового виробництва;
342) виступає державним замовником науково-дослiдних робiт у визначених сферах, фiнансує та координує їх проведення, сприяє впровадженню у виробництво сучасних розробок та прогресивного досвiду;
343) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, координацiю дiяльностi наукових та науково-дослiдних установ, що належать до сфери його управлiння, визначає та затверджує прiоритети розвитку аграрної науки;
344) сприяє розвитку фiзичної культури i спорту в сiльськiй мiсцевостi, органiзацiї оздоровлення та вiдпочинку дiтей працiвникiв агропромислового комплексу;
345) проводить монiторинг стану забезпечення об'єктами соцiальної iнфраструктури сiльських територiй, розробляє i здiйснює заходи, спрямованi на комплексний розвиток таких територiй, та вносить на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України вiдповiднi пропозицiї;
346) здiйснює контроль за дiяльнiстю оптових ринкiв сiльськогосподарської продукцiї;
347) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, проведення монiторингу внутрiшнього i зовнiшнього аграрного та продовольчого ринку, створює i забезпечує постiйне функцiонування системи iнформацiйного забезпечення дiяльностi оптових ринкiв сiльськогосподарської продукцiї;
348) бере участь у державному регулюваннi органiзованого аграрного ринку в частинi забезпечення здiйснення фiнансових i товарних iнтервенцiй;
349) готує пропозицiї щодо укладення i денонсацiї мiжнародних договорiв, забезпечує виконання зобов'язань України за мiжнародними договорами з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
350) здiйснює у межах повноважень, передбачених законом, та в порядку, визначеному законодавством, спiвробiтництво з державами-донорами та мiжнародними органiзацiями з питань залучення мiжнародної технiчної допомоги в агропромисловий комплекс України;
351) бере у межах повноважень, передбачених законом, участь у дiяльностi мiжнародних органiзацiй, у тому числi в роботi комiтетiв СОТ;
352) органiзовує у межах повноважень, передбачених законом, здiйснення комплексу заходiв з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiї у сферах агропромислового сектору економiки;
353) визначає уповноваженi установи (органiзацiї) та селекцiйнi центри з визначення племiнної цiнностi плiдникiв за походженням, власною продуктивнiстю та якiстю потомства;
354) затверджує Положення про органiзацiю взаємного обмiну iнформацiєю про стан земельних вiдносин мiж суб'єктами iнформацiйної взаємодiї (монiторинг земельних вiдносин), здiйснює органiзацiю та забезпечує проведення монiторингу земельних вiдносин;
355) аналiзує стан ринку працi, готує пропозицiї щодо регулювання ринку працi та зайнятостi населення;
356) розробляє та вносить в установленому порядку пропозицiї щодо зайнятостi населення, у тому числi надання громадянам додаткових гарантiй у сприяннi працевлаштуванню, щодо попиту та пропонування робочої сили на ринку працi, соцiального захисту вiд безробiття, професiйного навчання, регулювання трудової мiграцiї громадян України;
357) здiйснює в установленому порядку повiдомну реєстрацiю галузевих (мiжгалузевих) i територiальних (обласних та республiканської) колективних угод;
358) здiйснює лiцензування дiяльностi з посередництва у працевлаштуваннi за кордоном та контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вiдповiдних лiцензiйних умов;
359) розробляє та вносить в установленому порядку пропозицiї щодо визначення розмiру мiнiмальної заробiтної плати, робочого часу та часу вiдпочинку, умов оплати працi працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що фiнансуються чи дотуються з державного бюджету, грошового забезпечення вiйськовослужбовцiв, осiб рядового i начальницького складу вiдповiдно до закону;
360) розробляє i затверджує мiжгалузевi квалiфiкацiйнi характеристики посад керiвникiв, професiоналiв, фахiвцiв, технiчних службовцiв та професiй робiтникiв, включених до Довiдника квалiфiкацiйних характеристик професiй працiвникiв, погоджує галузевi квалiфiкацiйнi характеристики; розробляє в установленому порядку Класифiкатор професiй та готує пропозицiї щодо внесення до нього змiн; готує пропозицiї щодо органiзацiї та нормування працi; розробляє i затверджує мiжгалузевi норми працi;
361) проводить монiторинг у сферi оплати та нормування працi;
362) здiйснює державний нагляд у сферi загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття у частинi забезпечення вiдповiдностi законодавству рiшень правлiнь Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття, погоджує структуру органiв цього фонду, граничну чисельнiсть працiвникiв, схему посадових окладiв, видатки на адмiнiстративно-господарськi витрати фонду;
363) подає в установленому порядку Кабiнету Мiнiстрiв України для затвердження проект бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття;
364) проводить аналiз виконання державних соцiальних гарантiй, якi передбачають надання соцiального захисту, що включає матерiальне забезпечення громадян у разi хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатностi, втрати годувальника, безробiття з незалежних вiд них обставин, а також у старостi та iнших випадках, передбачених законом;
365) координує дiяльнiсть центральних органiв виконавчої влади з формування та забезпечення реалiзацiї державної полiтики у сферi соцiального дiалогу, з питань колективно-договiрного регулювання трудових i соцiально-економiчних вiдносин, взаємодiї з Нацiональною тристоронньою соцiально-економiчною радою;
366) виступає в установленому порядку замовником науково-дослiдних робiт з визначення класифiкацiї професiй i методики розроблення професiйних стандартiв, зайнятостi населення та трудової мiграцiї, трудових вiдносин;
367) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
5. Мiнекономiки з метою органiзацiї своєї дiяльностi:
1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння;
2) здiйснює добiр кадрiв в апарат Мiнекономiки та на керiвнi посади пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв i працiвникiв апарату Мiнекономiки;
3) контролює дiяльнiсть пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери його управлiння;
4) органiзовує планово-фiнансову роботу в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;
5) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;
6) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, здiйснення контролю за її збереженням в апаратi Мiнекономiки, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях, що належать до сфери його управлiння, захист iнформацiї з обмеженим доступом, а також технiчний захист iнформацiї, здiйснення контролю за її збереженням;
7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави;
8) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участi в управлiннi державними справами, ефективну взаємодiю з iнститутами громадянського суспiльства, здiйснення громадського контролю за дiяльнiстю Мiнекономiки, врахування громадської думки пiд час формування та реалiзацiї державної полiтики з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
9) забезпечує стiйке функцiонування системи управлiння щодо формування, ведення та використання страхового фонду документацiї.
6. Мiнекономiки для виконання покладених на нього завдань має право:
1) залучати в установленому порядку спецiалiстiв центральних i мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до його компетенцiї;
2) отримувати безоплатно вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування необхiднi для виконання покладених на нього завдань iнформацiю, документи i матерiали, зокрема вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, у тому числi стосовно результатiв дiяльностi оборонно-промислового комплексу;
3) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари та iншi публiчнi заходи з питань, що належать до його компетенцiї;
4) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами.
7. Мiнекономiки здiйснює свої повноваження безпосередньо та через торговi представництва у складi закордонних дипломатичних установ.
8. Мiнекономiки у процесi виконання покладених на нього завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, а також з пiдприємствами, установами та органiзацiями.
9. Мiнекономiки в межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, постанов Верховної Ради України та актiв Президента України, прийнятих вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує та контролює їх виконання.
Накази Мiнекономiки, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".
Нормативно-правовi акти Мiнекономiки пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.
Накази Мiнекономiки, виданi в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими держадмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.
10. Мiнекономiки очолює Мiнiстр, який призначається на посаду за поданням Прем'єр-мiнiстра України i звiльняється з посади Верховною Радою України.
Мiнiстр має першого заступника, заступникiв Мiнiстра (в тому числi заступника Мiнiстра - Торгового представника України, особливостi повноважень якого визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України), якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України вiдповiдно до пропозицiй Мiнiстра.
11. Мiнiстр:
1) очолює Мiнекономiки, здiйснює керiвництво його дiяльнiстю;
2) спрямовує i координує здiйснення iншими центральними органами виконавчої влади заходiв з питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки;
3) спрямовує i координує дiяльнiсть визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України центральних органiв виконавчої влади, зокрема:
забезпечує формування державної полiтики у вiдповiдних сферах та контролює її реалiзацiю центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує та подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України розробленi центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, проекти законiв, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України;
визначає основнi напрями роботи центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани роботи таких центральних органiв виконавчої влади;
погоджує структуру апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
видає обов'язковi для виконання центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, доручення з питань, що належать до компетенцiї таких органiв;
погоджує призначення на посаду i звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
погоджує призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв i заступникiв керiвникiв територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
доручає керiвникам центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, скасувати акти їх територiальних органiв повнiстю чи в окремiй частинi, а в разi вiдмови - скасовує акти територiальних органiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;
порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо скасування актiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, повнiстю чи в окремiй частинi;
порушує перед Кабiнетом Мiнiстрiв України питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх заступникiв;
iнiцiює питання щодо притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв структурних пiдроздiлiв апарату центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх територiальних органiв та їх заступникiв, а також керiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння такого органу;
iнiцiює питання щодо проведення службового розслiдування стосовно керiвникiв центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, їх заступникiв, iнших державних службовцiв i працiвникiв апарату та їх територiальних органiв, пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння таких органiв;
приймає рiшення щодо проведення перевiрки дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, та їх територiальних органiв;
заслуховує звiти про виконання покладених на центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, завдань та планiв їх роботи;
визначає структурнi пiдроздiли апарату Мiнекономiки, що вiдповiдають за взаємодiю з центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
визначає посадових осiб Мiнекономiки, якi включаються до складу колегiй центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
визначає порядок обмiну iнформацiєю мiж Мiнекономiки та центральними органами виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, перiодичнiсть її подання;
вирiшує iншi питання, пов'язанi iз спрямуванням i координацiєю дiяльностi центральних органiв виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром;
4) визначає прiоритети роботи Мiнекономiки та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи Мiнекономiки, звiти про їх виконання;
5) органiзовує та контролює виконання мiнiстерством Конституцiї України, законiв України, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України;
6) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Мiнекономiки;
7) представляє в установленому порядку проекти законiв України, розробником яких є Мiнекономiки та центральнi органи виконавчої влади, дiяльнiсть яких спрямовується i координується Мiнiстром, i доповiдає з iнших питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки, пiд час їх розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України;
8) проводить переговори i пiдписує мiжнароднi договори України в межах наданих йому повноважень;
9) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли апарату Мiнекономiки, визначає персональний склад патронатної служби Мiнiстра;
10) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретарю Мiнекономiки;
11) вносить подання щодо представлення в установленому порядку працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки, до вiдзначення державними нагородами України;
12) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi першого заступника та заступникiв Мiнiстра, державного секретаря Мiнекономiки;
13) визначає обов'язки першого заступника, заступникiв Мiнiстра, розподiл повноважень Мiнiстра мiж першим заступником та заступниками Мiнiстра, якi вони здiйснюють у разi його вiдсутностi;
14) дає обов'язковi для виконання працiвниками апарату Мiнекономiки доручення;
15) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Мiнекономiки;
16) органiзовує внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечує їх здiйснення в Мiнекономiки та бюджетних установах, що належать до сфери його управлiння;
17) представляє Мiнекономiки у публiчно-правових вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами та органiзацiями в Українi та за її межами;
18) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;
19) пiдписує накази Мiнекономiки;
20) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
12. Повноваження керiвника державної служби у Мiнекономiки здiйснює державний секретар Мiнекономiки.
Державний секретар Мiнекономiки є вищою посадовою особою з числа державних службовцiв Мiнекономiки. Державний секретар пiдзвiтний i пiдконтрольний Мiнiстру.
Державний секретар Мiнекономiки призначається на посаду Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Комiсiї з питань вищого корпусу державної служби строком на п'ять рокiв з правом повторного призначення.
13. Державний секретар Мiнекономiки вiдповiдно до покладених на нього завдань:
1) органiзовує роботу апарату Мiнекономiки;
2) забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо виконання завдань Мiнекономiки та подає їх на розгляд Мiнiстру;
3) органiзовує та контролює виконання апаратом Мiнекономiки Конституцiї та законiв України, актiв Президента України, актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, наказiв Мiнекономiки та доручень Мiнiстра, його першого заступника та заступникiв, звiтує про їх виконання;
4) готує та подає Мiнiстру для затвердження плани роботи Мiнекономiки, звiтує про їх виконання;
5) забезпечує реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в апаратi Мiнекономiки;
6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку вiд державних органiв, органiв влади Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй в Українi та за її межами безоплатно iнформацiю, документи i матерiали, а вiд органiв державної статистики - статистичну iнформацiю, необхiдну для виконання покладених на Мiнекономiки завдань;
7) призначає на посаду та звiльняє з посади в порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовцiв апарату Мiнекономiки, присвоює їм ранги державних службовцiв, приймає рiшення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
8) приймає на роботу та звiльняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працiвникiв апарату Мiнекономiки, приймає рiшення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi;
9) погоджує у передбачених законом випадках призначення на посаду та звiльнення з посади керiвникiв вiдповiдних структурних пiдроздiлiв обласних, Київської та Севастопольської мiських держадмiнiстрацiй;
10) призначає на посаду та звiльняє з посади працiвникiв патронатної служби Мiнiстра за його поданням;
11) призначає на посаду та звiльняє з посади керiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки;
12) притягує до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв державних пiдприємств, установ, органiзацiй, що належать до сфери управлiння Мiнекономiки;
13) забезпечує в установленому порядку органiзацiю пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї державних службовцiв та iнших працiвникiв Мiнекономiки;
14) представляє Мiнекономiки як юридичну особу в цивiльно-правових вiдносинах;
15) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов'язковi для виконання державними службовцями та iншими працiвниками Мiнекономiки доручення;
16) з питань, що належать до його повноважень, видає накази органiзацiйно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;
17) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовцiв та iнших працiвникiв апарату Мiнекономiки до вiдзначення державними нагородами України.
14. На час вiдсутностi державного секретаря Мiнекономiки чи неможливостi здiйснення ним своїх повноважень з iнших причин його обов'язки виконує один iз керiвникiв самостiйних структурних пiдроздiлiв апарату Мiнекономiки вiдповiдно до наказу державного секретаря Мiнекономiки.
15. Для погодженого вирiшення питань, що належать до компетенцiї Мiнекономiки, обговорення найважливiших напрямiв його дiяльностi у Мiнекономiки може утворюватися колегiя.
Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу Мiнекономiки.
Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi у Мiнекономiки можуть утворюватись iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджуються Мiнiстром.
16. Гранична чисельнiсть державних службовцiв та працiвникiв апарату Мiнекономiки затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Структура апарату Мiнекономiки затверджується Мiнiстром.
Штатний розпис апарату, кошторис Мiнекономiки затверджуються державним секретарем Мiнекономiки за погодженням з Мiнфiном.
17. Мiнекономiки є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства.".
4. У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 вересня 2014 р. N 442 "Про оптимiзацiю системи центральних органiв виконавчої влади" (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 74, ст. 2105; 2015 р., N 93, ст. 3170; 2016 р., N 2, ст. 67, N 61, ст. 2078; 2018 р., N 17, ст. 573):
1) абзац другий пункту 3 постанови виключити;
2) у схемi спрямування i координацiї дiяльностi центральних органiв виконавчої влади Кабiнетом Мiнiстрiв України через вiдповiдних членiв Кабiнету Мiнiстрiв України, затвердженiй зазначеною постановою:
у роздiлi I:
виключити таку позицiю:
"Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України*";
позицiю
"Мiнiстерство економiчного розвитку i торгiвлi України"
замiнити такою позицiєю:
"Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України";
у роздiлi III:
пункт 3 виключити;
пункт 6 викласти в такiй редакцiї:
"6) через Мiнiстра розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства:
Державна служба експортного контролю України
Державна служба статистики України
Державне агентство резерву України
Державна служба України з питань геодезiї, картографiї та кадастру
Державна служба України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв
Державне агентство рибного господарства України
Державне агентство лiсових ресурсiв України
Державна служба України з питань працi";
абзац другий пункту 12 виключити.
5. У текстi Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 вересня 2014 р. N 481 (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 78, ст. 2237; 2019 р., N 4, ст. 127), слова "Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України - Мiнiстр економiчного розвитку i торгiвлi" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
6. У текстi Положення про Державне агентство резерву України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 жовтня 2014 р. N 517 (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 82, ст. 2329), слова "Мiнiстр економiчного розвитку i торгiвлi" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
7. У текстi Положення про Державне агентство лiсових ресурсiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 жовтня 2014 р. N 521 (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 82, ст. 2333), слова "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
8. У Положеннi про Мiнiстерство освiти i науки України, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 жовтня 2014 р. N 630 (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 95, ст. 2729):
1) абзац другий пункту 1 пiсля слiв "iнновацiйної дiяльностi" доповнити словами "в науковiй сферi";
2) у пiдпунктi 1 пункту 3 слова "та iнновацiйної дiяльностi" замiнити словами "дiяльностi та iнновацiйної дiяльностi в науковiй сферi";
3) у пунктi 4:
у пiдпунктi 5 слова "та iнновацiйної дiяльностi" замiнити словами "дiяльностi та iнновацiйної дiяльностi в науковiй сферi";
пiдпункт 24 пiсля слiв "iнновацiйної полiтики" доповнити словами "в науковiй сферi";
пiдпункти 25 i 26 пiсля слiв "iнновацiйна дiяльнiсть" в усiх вiдмiнках доповнити словами "в науковiй сферi".
9. У текстi Положення про Державну службу України з питань геодезiї, картографiї та кадастру, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 сiчня 2015 р. N 15 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 7, ст. 164; 2016 р., N 61, ст. 2078), слова "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
10. У текстi Положення про Державну службу України з питань працi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 лютого 2015 р. N 96 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 21, ст. 584), слова "Мiнiстр соцiальної полiтики" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
11. У текстi Положення про Державну службу експортного контролю України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31 березня 2015 р. N 159 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 28, ст. 801; 2018 р., N 42, ст. 1502), слова "Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України - Мiнiстр економiчного розвитку i торгiвлi" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
12. У Положеннi про Мiнiстерство соцiальної полiтики України, затвердженому постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 червня 2015 р. N 423 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 51, ст. 1655; 2019 р., N 4, ст. 154):
1) в абзацi першому пункту 1 слова "працi та", "зайнятостi населення та трудової мiграцiї, трудових вiдносин,", "соцiального дiалогу," виключити, а слова "у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю, зайнятiсть населення," замiнити словами "у сферi здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про";
2) у пунктi 3:
в абзацi другому пiдпункту 1 слова "працi та", "зайнятостi населення та трудової мiграцiї, трудових вiдносин," та "соцiального дiалогу," виключити;
у пiдпунктi 2:
абзац четвертий виключити;
в абзацi п'ятому слова "працю, зайнятiсть населення," виключити;
3) у пунктi 4:
пiдпункти 13 - 19 виключити;
пiдпункт 22 викласти в такiй редакцiї:
"22) здiйснює державний нагляд у сферах загальнообов'язкового державного соцiального страхування вiд нещасного випадку на виробництвi та професiйного захворювання, якi спричинили втрату працездатностi, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатностi у частинi забезпечення вiдповiдностi законодавству рiшень правлiння Фонду соцiального страхування, погоджує структуру органiв зазначеного Фонду, граничну чисельнiсть працiвникiв, схему їх посадових окладiв, видатки на адмiнiстративно-господарськi витрати зазначеного Фонду;";
у пiдпунктi 25 слова "проекти бюджетiв Фонду загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття та" замiнити словами "проект бюджету";
пiдпункти 26 i 27 виключити;
у пiдпунктi 102 слова "класифiкацiї професiй i методики розроблення професiйних стандартiв, зайнятостi населення та трудової мiграцiї, трудових вiдносин," та "соцiального дiалогу," виключити.
13. У текстi Положення про Державну службу України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 вересня 2015 р. N 667 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 73, ст. 2402; 2016 р., N 2, ст. 67), слова "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
14. У текстi Положення про Державне агентство рибного господарства України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30 вересня 2015 р. N 895 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 90, ст. 3018; 2019 р., N 41, ст. 1443), слова "Мiнiстр аграрної полiтики та продовольства" в усiх вiдмiнках замiнити словами "Мiнiстр розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" у вiдповiдному вiдмiнку.
15. У пунктi 9 Порядку використання коштiв, передбачених у державному бюджетi для пiдтримки реалiзацiї комплексної реформи державного управлiння, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 серпня 2017 р. N 647 "Деякi питання реалiзацiї комплексної реформи державного управлiння" (Офiцiйний вiсник України, 2017 р., N 70, ст. 2120; 2019 р., N 22, ст. 766):
1) абзац третiй викласти в такiй редакцiї:
"Мiнекономiки - 149 посад;";
2) абзац десятий викласти в такiй редакцiї:
"Мiнсоцполiтики - 95 посад;".
16. У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22 травня 2019 р. N 458 "Про затвердження Положення про Державну соцiальну службу України" (Офiцiйний вiсник України, 2019 р., N 47, ст. 1601):
1) пiдпункт 25 пункту 4 Положення, затвердженого зазначеною постановою, виключити;
2) у змiнах, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених зазначеною постановою:
пiдпункт 1 пункту 6 викласти в такiй редакцiї:
"1) у позицiї "Мiнсоцполiтики" цифри "455" i "455" замiнити вiдповiдно цифрами "335" i "335";";
у пунктi 9:
в абзацi другому пiдпункту 1 слова "працi та", "трудових вiдносин,", "у сферi промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю, зайнятiсть населення," i "зайнятостi населення та трудової мiграцiї, соцiального дiалогу," виключити;
у пiдпунктi 2:
в абзацi третьому слова "працi та", "трудових вiдносин," виключити;
в абзацi одинадцятому слова "промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, поводження з вибуховими матерiалами, здiйснення державного гiрничого нагляду, здiйснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю, зайнятiсть населення," виключити;
абзаци тринадцятий i чотирнадцятий виключити.