МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
12.02.2021 | N 86 |
---|
Про затвердження Порядку виконання митних
формальностей при застосуваннi режиму спiльного
транзиту з використанням електронної транзитної
системи та Порядку допущення транспортних
засобiв та контейнерiв до перевезення товарiв пiд
митними пломбами в режимi спiльного транзиту
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 26 лютого 2021 р. за N 249/35871 |
Вiдповiдно до статей 6,
8 - 10, 12 - 15, 54 Закону України
"Про режим спiльного транзиту та запровадження
нацiональної електронної транзитної системи",
пiдпункту 5 пункту 4 Положення про Мiнiстерство
фiнансiв України, затвердженого постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року
N 375, наказую:
1. Затвердити такi, що додаються:
Порядок виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи;
Порядок допущення транспортних засобiв та контейнерiв до перевезення товарiв пiд митними пломбами в режимi спiльного транзиту.
2. Департаменту митної полiтики в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;
оприлюднення цього наказу.
3. Державнiй митнiй службi України доопрацювати вiдповiдне програмне забезпечення для реалiзацiї вимог цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на Голову Державної митної служби України.
Мiнiстр | Сергiй МАРЧЕНКО |
ПОГОДЖЕНО: | |
Перший заступник Мiнiстра цифрової трансформацiї України | Олексiй ВИСКУБ |
Голова Державної митної служби України | Павло РЯБIКIН |
Голова Державної регуляторної служби України | Олексiй КУЧЕР |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 12 лютого 2021 року N 86 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 26 лютого 2021 р. за N 249/35871 |
ПОРЯДОК
виконання митних формальностей при застосуваннi
режиму спiльного транзиту з використанням
електронної транзитної системи
I. Загальнi положення
1. Цей Порядок розроблено на виконання Закону України "Про режим спiльного транзиту та запровадження нацiональної електронної транзитної системи" (далi - Закон) з метою забезпечення iмплементацiї положень Конвенцiї про процедуру спiльного транзиту вiд 20 травня 1987 року (далi - Конвенцiя).
Дiя цього Порядку визначає особливостi виконання митних формальностей пiд час помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, перемiщення товарiв у режимi спiльного транзиту, завершення режиму спiльного транзиту та зняття з контролю операцiї режиму спiльного транзиту на митнiй територiї України за винятком товарiв, що перемiщуються стацiонарними засобами транспортування (трубопроводи та лiнiї електропередачi), а також товарiв, щодо яких встановлено заборону на перемiщення митною територiєю України, з використанням електронної транзитної системи.
2. У цьому Порядку термiни та скорочення вживаються в таких значеннях:
гарантiйний випадок - факт виникнення митного боргу, що пiдлягає сплатi, у зв'язку з невиконанням умов помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, порушення вимог до перемiщення товарiв у режимi спiльного транзиту або вилученням товарiв, що перебувають пiд митним контролем у режимi спiльного транзиту, визначених Законом;
документи, необхiднi для помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, - документи, визначенi статтею 335 Митного кодексу України, що мiстять вiдомостi, якi дають змогу iдентифiкувати та класифiкувати задекларованi товари, визначити їх кiлькiсть (в основних чи додаткових одиницях вимiру) та базу оподаткування митними платежами, а саме:
документи, що мiстять вiдомостi про найменування, характеристики, обсяг (кiлькiсть) товарiв в основних (маса брутто та маса нетто у кiлограмах) та додаткових одиницях вимiру, опис окремих вантажних мiсць, упаковки або тари з товарами;
документи, що пiдтверджують дотримання встановлених вiдповiдно до закону заборон та/або обмежень щодо пропуску товарiв через митний кордон України;
комерцiйнi документи на товари (рахунок або iншi документи, якi визначають вартiсть товарiв);
транспортнi (перевiзнi) документи залежно вiд виду транспорту (мiжнародна товаротранспортна накладна, морський коносамент, авiацiйна вантажна накладна, залiзнична накладна тощо);
електронне повiдомлення - набiр структурованих даних, що використовуються для iнформацiйного обмiну мiж складовими електронної транзитної системи та електронною системою управлiння гарантiями щодо митного оформлення, виконання митних формальностей, здiйснення контролю за перемiщенням тощо;
ЕТС - електронна транзитна система;
перевiзник - пiдприємство, що здiйснює перевезення товарiв через митний кордон України та/або мiж митними органами на територiї України та є вiдповiдальним за такi перевезення;
промiжна митниця - митний орган, що розташований географiчно найближче до мiсця виникнення чи настання особливих обставин пiд час перемiщення товарiв у режимi спiльного транзиту та на який вiдповiдно до затвердженої структури та функцiональних повноважень покладено супроводження операцiй i виконання митних формальностей режиму спiльного транзиту;
розслiдування - заходи запиту iнформацiї, визначенi статтею 17 Закону, що вживають митнi органи для виявлення фактiв виникнення митного боргу щодо товарiв, помiщених у режим спiльного транзиту, або зняття з контролю операцiй режиму спiльного транзиту;
ТСД - транзитний супровiдний документ;
LRN - локальний довiдковий номер митної декларацiї окремого типу, поданої в електронному виглядi, що присвоює суб'єкт режиму за допомогою програмного забезпечення, що використовується для заповнення митних декларацiй окремого типу та обмiну iнформацiєю з митними органами;
MRN - унiкальний iдентифiкацiйний номер перемiщення, що є реєстрацiйним номером митної декларацiї окремого типу в електроннiй транзитнiй системi за структурою та форматом згiдно з додатком 1 до Положення про митнi декларацiї окремих типiв, затвердженого постановою Кабiнетом Мiнiстрiв України вiд 05 серпня 2020 року N 681 "Деякi питання, пов'язанi iз застосуванням митних декларацiй окремих типiв".
Iншi термiни у цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених Законом, Митним кодексом України та законодавством України з питань митної справи.
3. Митнi формальностi, передбаченi цим Порядком, виконуються посадовими особами митних органiв, на якi вiдповiдно до затвердженої структури та функцiональних повноважень покладено супроводження операцiй i виконання митних формальностей режиму спiльного транзиту.
4. Контроль за перемiщенням товарiв у режимi спiльного транзиту, контроль завершення режиму спiльного транзиту в митницi призначення та зняття з контролю операцiї режиму спiльного транзиту здiйснює структурний пiдроздiл митницi вiдправлення, на який вiдповiдно до затвердженої структури та функцiональних повноважень покладено супроводження операцiй i виконання митних формальностей режиму спiльного транзиту.
5. Внесення в ЕТС результатiв виконання митних формальностей, передбачених цим Порядком, здiйснюють посадовi особи митних органiв, якi безпосередньо виконують митнi формальностi режиму спiльного транзиту.
II. Електронна транзитна система
1. ЕТС та вiдповiднi програмно-iнформацiйнi комплекси використовують посадовi особи митних органiв для виконання митних формальностей режиму спiльного транзиту, у тому числi пiд час застосування спецiальних транзитних спрощень, обмiну електронними даними пiд час помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, перемiщення товарiв у режимi спiльного транзиту, завершення режиму спiльного транзиту, зняття з контролю операцiї режиму спiльного транзиту в ЕТС.
2. Алгоритм функцiонування, порядок обмiну, структура електронних даних та номери електронних повiдомлень в ЕТС вiдповiдають функцiональнiй специфiкацiї (Functional Transit System Specification) та проектнiй документацiї (Design Document for National Transit Application, Design Document for Common Operations and Methods), розробленим для комп'ютеризованої транзитної системи 4-ї фази (New Computerized Transit System, Phase 4).
3. Коди електронних повiдомлень, що використовуються для iнформацiйного обмiну пiд час виконання митних формальностей режиму спiльного транзиту мiж митними органами та пiдприємствами, зазначено у квадратних дужках по тексту цього Порядку.
4. Держмитслужба забезпечує доступ посадовим особам митних органiв у межах їх службових повноважень до ЕТС та вiдповiдних програмно-iнформацiйних комплексiв.
III. Строк доставки товарiв
1. Строк доставки товарiв визначає митниця вiдправлення з урахуванням вимог частини першої статтi 9 Закону, властивостей товарiв, що перемiщуються, та вiдстанi до митницi призначення.
2. Строк доставки товарiв автомобiльним транспортом у межах митної територiї України визначається залежно вiд загальної протяжностi визначеного маршруту, а саме:
до 250 км - 1 доба;
вiд 251 км до 500 км - 2 доби;
вiд 501 км до 1000 км - 3 доби;
вiд 1001 км до 1500 км - 4 дiб;
вiд 1501 км - 5 дiб.
3. У разi перемiщення товарiв iншими видами транспорту строк доставки товарiв визначається з урахуванням вимог, встановлених правилами перевезення залежно вiд виду транспорту.
4. Строк доставки є обов'язковим i не може бути змiненим та/чи продовженим iншими митними органами пiсля випуску товарiв у режим спiльного транзиту.
IV. Митнi формальностi в митницi вiдправлення
1. Декларування товарiв
1. Для помiщення товарiв у режим спiльного транзиту використовується митна декларацiя окремого типу вiдповiдно до Положення про митнi декларацiї окремого типу, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05 серпня 2020 року N 681 "Деякi питання, пов'язанi iз застосуванням митних декларацiй окремих типiв", яку надсилає в ЕТС суб'єкт режиму або вiд iменi суб'єкта режиму пiдприємство, що надає послуги з декларування товарiв, у виглядi електронного повiдомлення [IE015].
2. За результатами автоматичної перевiрки правильностi формату даних митної декларацiї окремого типу ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення з пiдтвердженням отримання митної декларацiї окремого типу митницею вiдправлення [IE928] або електронне повiдомлення про вiдмову у прийняттi митної декларацiї окремого типу [IE016] iз зазначенням функцiональних кодiв помилок.
3. Пiсля отримання вiд ЕТС вiдповiдного електронного повiдомлення про пiдтвердження отримання митної декларацiї окремого типу митницею вiдправлення [IE928] суб'єкт режиму повiдомляє перевiзнику LRN митної декларацiї окремого типу.
2. Прийняття митної декларацiї окремого типу до митного оформлення
1. Перевiзник пiсля прибуття транспортного засобу комерцiйного призначення з товаром у зону митного контролю митницi вiдправлення пред'являє митницi вiдправлення товари та документи, необхiднi для помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, а також повiдомляє LRN митної декларацiї окремого типу.
2. Митниця вiдправлення перевiряє наявнiсть митної декларацiї окремого типу шляхом запиту в ЕТС за LRN митної декларацiї окремого типу.
Митниця вiдправлення за результатами перевiрки виконання умов, визначених у пунктi 2 статтi 6 Закону, приймає рiшення про прийняття митної декларацiї окремого типу до митного оформлення або про вiдмову у прийняттi митної декларацiї окремого типу.
У разi прийняття митної декларацiї окремого типу до митного оформлення ЕТС присвоює такiй декларацiї MRN та надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про прийняття митної декларацiї окремого типу до митного оформлення [IE028].
У разi вiдмови у прийняттi митної декларацiї окремого типу до митного оформлення ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про вiдмову у прийняттi митної декларацiї окремого типу [IE016] iз зазначенням причин вiдмови та/або помилок, якi пiдлягають виправленню.
3. Митний контроль
1. Пiсля прийняття митної декларацiї окремого типу до митного оформлення, митниця вiдправлення за результатами застосування системи управлiння ризиками визначає форми та обсяг митного контролю.
2. Посадова особа митницi вiдправлення вносить в ЕТС iнформацiю про початок проведення митного контролю задекларованих товарiв. ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про початок проведення митного контролю товарiв, задекларованих у митнiй декларацiї окремого типу [IE060].
3. Пiд час проведення процедур митного контролю митниця вiдправлення має право застосовувати технiчнi засоби митного контролю та вчиняти дiї, передбаченi частиною п'ятою статтi 6 Закону.
4. У разi визначення необхiдностi проведення митного огляду митниця вiдправлення iнформує перевiзника про час та мiсце проведення такого огляду.
5. За результатами проведення митного огляду складається Акт про проведення митного огляду установленої форми, один примiрник якого залишається у справах митницi вiдправлення, а другий надається перевiзнику для пред'явлення в митницю призначення.
6. Пiсля проведення процедур митного контролю результати такого контролю посадова особа митницi вiдправлення вносить в ЕТС шляхом обрання вiдповiдного коду вiдповiдно до Класифiкатора кодiв результатiв митного контролю згiдно з додатком 1 до цього Порядку.
7. Товари не можуть бути помiщенi в режим спiльного транзиту, якщо за результатами митного контролю виявлено розбiжностi мiж вiдомостями, зазначеними у митнiй декларацiї окремого типу в ЕТС, та фактичними вiдомостями про товари, що пред'явленi митницi вiдправлення, та/або вiдомостями, зазначеними у товаросупровiдних документах на такi товари. У разi якщо за результатами митного контролю встановлено розбiжностi, ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про неможливiсть випуску товарiв у режим спiльного транзиту [IE051].
8. Пiд час внесення в ЕТС результатiв проведеного митного контролю посадова особа митницi вiдправлення вносить в ЕТС iнформацiю про своє власне iм'я, прiзвище, номер службового посвiдчення та детально описує результати проведеного митного контролю iз зазначенням його форм i обсягiв.
9. Товари можуть бути помiщенi в режим спiльного транзиту без проведення митного огляду товарiв на пiдставi перевiрки документiв за умови вiдсутностi iнших форм митного контролю, визначених за результатами застосування системи управлiння ризиками. Iнформацiю про помiщення товарiв у режим спiльного транзиту без проведення митного огляду товарiв на пiдставi перевiрки документiв посадова особа митницi вiдправлення вносить в ЕТС з результатом митного контролю "Визнано задовiльним" (код А2).
4. Застосування фiнансової гарантiї або звiльнення вiд гарантiї
1. Пiсля внесення в ЕТС результатiв проведеного митного контролю митниця вiдправлення розраховує суму митного боргу, що може виникнути щодо товарiв, якi помiщуються в режим спiльного транзиту, та проводить перевiрку фiнансової гарантiї або звiльнення вiд гарантiї вiдповiдно до порядку забезпечення сплати митного боргу в режимi спiльного транзиту, встановленого законодавством.
2. Якщо за результатами перевiрки митниця вiдправлення вiдмовила у застосуваннi фiнансової гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення [IE055] iз зазначенням коду помилки вiдповiдно до Класифiкатора кодiв помилок застосування фiнансової гарантiї або звiльнення вiд гарантiї згiдно з додатком 2 до цього Порядку.
3. У разi застосування суб'єктом режиму iндивiдуальної гарантiї у формi грошової застави посадова особа митницi вiдправлення за облiковим номером суб'єкта режиму в автоматизованiй системi митного оформлення Держмитслужби перевiряє достатнiсть суми грошових коштiв на особовому рахунку суб'єкта режиму для забезпечення сплати митного боргу та здiйснює резервування такої суми з коштiв авансових платежiв (передоплати) з обов'язковим зазначенням MRN митної декларацiї окремого типу.
4. Порядок внесення коштiв як iндивiдуальної гарантiї у формi грошової застави, їх вивiльнення, повернення та перерахування до державного бюджету вiдповiдно до частини сьомої статтi 27 Закону визначається наказами Мiнiстерства фiнансiв України вiд 01 листопада 2017 року N 898 "Про затвердження Порядку облiку та перерахування до державного бюджету митних та iнших платежiв, якi вносяться до/або пiд час митного оформлення", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 23 листопада 2017 року за N 1429/31297, та вiд 18 липня 2017 року N 643 "Про затвердження Порядку повернення авансових платежiв (передоплати) i помилково та/або надмiру сплачених сум митних платежiв", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 09 серпня 2017 року за N 976/30844.
5. Забезпечення iдентифiкацiї товарiв
1. Забезпечення iдентифiкацiї товарiв здiйснюється шляхом пломбування або застосування засобiв альтернативних пломбуванню вiдповiдно до статей 10, 11 Закону.
2. У разi помiщення товарiв у режим спiльного транзиту без проведення митного огляду товарiв забезпечення iдентифiкацiї товарiв здiйснюється пiсля прийняття рiшення про застосування фiнансової гарантiї або звiльнення вiд гарантiї.
3. У разi прийняття рiшення про проведення митного огляду для помiщення товарiв у режим спiльного транзиту забезпечення iдентифiкацiї здiйснюється пiсля завершення його проведення iз зазначенням в Актi про проведення митного огляду iнформацiї про накладенi пломби та/або застосованi iншi засоби iдентифiкацiї.
4. Пломби накладаються безпосередньо на вантажний вiдсiк транспортного засобу комерцiйного призначення (вантажне мiсце) або контейнер, в якому перевозяться товари, за умови, що вони вiдповiдають вимогам, встановленим частиною другою статтi 10 Закону, та допущенi до перевезення товарiв пiд митними пломбами в режимi спiльного транзиту.
5. Рiшення про допущення транспортного засобу чи контейнера до перевезення товарiв пiд митними пломбами в режимi спiльного транзиту приймає митниця вiдправлення за умови вiдповiдностi таких транспортних засобiв чи контейнерiв вимогам, визначеним порядком допущення транспортних засобiв та контейнерiв до перевезення товарiв пiд митними пломбами в режимi спiльного транзиту, встановленим законодавством.
6. До моменту приєднання України до Конвенцiї дозволяється використання наявних у розпорядженнi митних органiв свинцевих пломб (iндикативних пломб з мiнiмальним ступенем захисту). У таких випадках товаросупровiднi документи на товар мають мiстити вiдомостi, що дають змогу iдентифiкувати товари, визначити їх обсяг (кiлькiсть), та вiдомостi про маркування вантажних мiсць, упаковки або тари з товарами.
7. Митниця вiдправлення здiйснює всi необхiднi та достатнi заходи для того, щоб митниця призначення мала можливiсть iдентифiкувати товари та виявити будь-яке несанкцiоноване втручання чи пiдмiну товарiв.
6. Маршрут перемiщення товарiв
1. Перемiщення товарiв, помiщених у режим спiльного транзиту, здiйснюється економiчно обґрунтованим маршрутом вiдповiдно до частини першої статтi 8 Закону з урахуванням виду транспорту.
Маршрут перемiщення товарiв визначається залежно вiд виду транспорту.
2. Пiсля забезпечення iдентифiкацiї товарiв посадова особа митницi вiдправлення вносить в ЕТС данi про маршрут перемiщення товарiв.
Iнформацiю про маршрут перемiщення товарiв вносить митниця вiдправлення до вiдомостей митної декларацiї окремого типу в ЕТС до моменту випуску товарiв у режим спiльного транзиту.
3. Суб'єкт режиму, який має чинний дозвiл на застосування спецiального транзитного спрощення "Авторизований вантажовiдправник", надає iнформацiю про маршрут, яким планується здiйснювати перемiщення товарiв, шляхом зазначення (опису) маршруту у вiдомостях до митної декларацiї окремого типу. Такi вiдомостi вiдправляються в ЕТС разом з вiдповiдною митною декларацiєю окремого типу.
4. Для зазначення (опису) маршруту перемiщення товарiв використовуються загальноприйнятi назви адмiнiстративно-територiальних одиниць (областей, районiв, мiст, селищ, сiл), назви портiв, назви аеропортiв, iндекси або номери дорiг загального користування тощо.
Для зазначення (опису) маршруту перемiщення товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України, використовуються коди альфа-2 мiжнародного стандарту ISO 3166-1 країн вiдповiдно до Перелiку кодiв країн свiту для статистичних цiлей, затвердженого наказом Державної служби статистики України вiд 08 сiчня 2020 року N 32 (далi - Класифiкатор країн свiту), територiєю яких планується здiйснювати перемiщення таких товарiв до митницi призначення.
7. Завершення митного оформлення та випуск товарiв у режим спiльного транзиту
1. Для завершення митного оформлення та випуску товарiв у режим спiльного транзиту посадова особа митницi вiдправлення:
вносить в ЕТС данi про строк доставки товарiв до митницi призначення, визначений вiдповiдно до роздiлу III цього Порядку;
вносить в ЕТС данi про кiлькiсть та iдентифiкацiйнi ознаки (номери) накладених пломб (у разi їх застосування);
формує в ЕТС витяг на основi вiдомостей оформленої митної декларацiї окремого типу за формою ТСД, затвердженою постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05 серпня 2020 року N 681 "Деякi питання, пов'язанi iз застосуванням митних декларацiй окремих типiв";
роздруковує два iдентичнi примiрники ТСД з перелiком товарiв (за наявностi).
2. Пiсля завершення митного оформлення та випуску товарiв у режим спiльного транзиту ЕТС:
надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про випуск товарiв у режим спiльного транзиту [IE029];
надсилає митницi призначення електронне повiдомлення з вiдомостями оформленої митної декларацiї окремого типу [IE001];
ставить операцiю режиму спiльного транзиту на контроль митницi вiдправлення.
3. Роздрукованi ТСД не потребують особистого пiдпису, вiдбитку штампу або печатки посадових осiб митницi вiдправлення.
4. Пiсля завершення митного оформлення митної декларацiї окремого типу роздрукований примiрник ТСД митницi вiдправлення разом з примiрниками документiв, що були поданi для помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, актом митного огляду встановленої форми, у разi його складання, та iншими документами, отриманими митницею вiдправлення пiд час виконання митних формальностей, зберiгаються у справах митницi вiдправлення не менше 1095 днiв.
5. Примiрник ТСД митницi призначення надається перевiзнику для його пред'явлення митницi призначення.
8. Внесення змiн або вiдкликання митної декларацiї
1. Вiдомостi, зазначенi у прийнятiй митнiй декларацiї окремого типу, можуть бути змiненi або така декларацiя може бути вiдкликана суб'єктом режиму у порядку, визначеному Положенням про митнi декларацiї окремих типiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05 серпня 2020 року N 681 "Деякi питання, пов'язанi iз застосуванням митних декларацiй окремих типiв".
2. Внесення змiн до прийнятої митницею вiдправлення митної декларацiї окремого типу здiйснюється шляхом формування та надсилання в ЕТС суб'єктом режиму виправленої митної декларацiї окремого типу у формi нового електронного повiдомлення [IE015] з обов'язковим вiдкликанням попередньо направленої митної декларацiї окремого типу. У таких випадках у причинах вiдкликання зазначається "Вiдкликання у зв'язку з подачею виправленої митної декларацiї окремого типу з LRN (зазначається LRN виправленої митної декларацiї окремого типу)".
3. Вiдкликання прийнятої митної декларацiї окремого типу здiйснюється шляхом надсилання в ЕТС сформованого суб'єктом режиму за допомогою програмного забезпечення, що використовується для заповнення митних декларацiй окремого типу та обмiну iнформацiєю з митними органами, електронного повiдомлення про вiдкликання митної декларацiї окремого типу [IE014] iз зазначенням причин вiдкликання.
Якщо митниця вiдправлення дозволила вiдкликання митної декларацiї окремого типу, ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про вiдкликання митної декларацiї окремого типу [IE010].
Якщо митниця вiдправлення не дозволила вiдкликання митної декларацiї окремого типу, ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про вiдмову у вiдкликаннi митної декларацiї окремого типу [IE009].
V. Митнi формальностi пiд час перемiщення товарiв
1. Загальнi положення
1. У разi настання особливих обставин, визначених частиною першою статтi 13 Закону, перевiзник у найкоротший термiн пiсля виникнення таких обставин зобов'язаний зазначити вiдомостi про такi обставини, час та мiсце їх виникнення у графi 56 "Iншi випадки пiд час перемiщення" ТСД та пред'явити товари разом з ТСД, товаросупровiдними документами та документами, що пiдтверджують факт виникнення таких обставин (за наявностi), для митного контролю промiжнiй митницi.
2. Аварiї або дiї обставин непереборної сили потребують документального пiдтвердження. Пiдтвердження факту настання аварiї або дiї обставин непереборної сили здiйснюється згiдно з Порядком виконання митних формальностей вiдповiдно до заявленого митного режиму, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31 травня 2012 року N 657, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 02 жовтня 2012 року за N 1669/21981.
3. У разi виявлення випадкiв пошкодження або вiдсутностi накладених пломб (у разi їх застосування), пошкодження чи втрати товарiв (повної або часткової) чи вiдкриття доступу до вантажного вiдсiку транспортного засобу або контейнера перевiзник вживає всiх необхiдних заходiв для забезпечення збереження товарiв i невiдкладно повiдомляє промiжну митницю про обставини подiї, мiсцезнаходження товарiв i транспортних засобiв комерцiйного призначення з товарами.
4. Промiжна митниця залежно вiд обставин на пiдставi наданих документiв приймає рiшення про можливiсть продовження операцiї режиму спiльного транзиту до митницi призначення або про завершення режиму спiльного транзиту у промiжнiй митницi.
У разi прийняття рiшення про можливiсть продовження операцiї режиму спiльного транзиту посадова особа промiжної митницi зазначає у графi G "Пiдтвердження компетентних органiв" ТСД iнформацiю про вжитi заходи, що засвiдчується особистим пiдписом iз зазначенням дати та часу засвiдчення, коду структурного пiдроздiлу митного органу згiдно з класифiкатором митних органiв України, назви населеного пункту, де здiйснюється засвiдчення внесеної iнформацiї, та власного iменi, прiзвища i вiдбитка особистої номерної печатки.
У разi прийняття рiшення про завершення режиму спiльного транзиту в промiжнiй митницi така митниця вважається митницею призначення та продовжує виконання митних формальностей, передбачених для митницi призначення вiдповiдно до роздiлу VI цього Порядку.
5. У разi виявлення порушення цiлiсностi накладених пломб (у разi їх застосування) або порушення засобiв iдентифiкацiї, альтернативних пломбуванню, промiжна митниця проводить митний огляд (повний або частковий) товарiв, про що складає вiдповiдний акт.
За умови прийняття рiшення про можливiсть продовження операцiї режиму спiльного транзиту посадова особа промiжної митницi здiйснює повторне пломбування вантажних вiдсiкiв транспортного засобу або контейнера, в якому перевозяться товари, та зазначає номер акта, кiлькiсть та номери нових накладених пломб, що засвiдчується у графi G "Пiдтвердження компетентних органiв" ТСД митницi призначення особистим пiдписом iз зазначенням дати та часу засвiдчення, коду структурного пiдроздiлу митного органу згiдно з класифiкатором митних органiв України, назви населеного пункту, де здiйснюється засвiдчення внесеної iнформацiї, та власного iменi, прiзвища i вiдбитка особистої номерної печатки.
6. У разi складання акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у документах, необхiдних для здiйснення їх митного контролю, про пошкодження товарiв, їх упаковки чи маркування або про їх втрату за формою, затвердженою наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 15 березня 2018 року N 364 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у документах, необхiдних для здiйснення їх митного контролю, про пошкодження товарiв, їх упаковки чи маркування або про їх втрату", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 05 квiтня 2018 року за N 421/31873 (далi - акт про невiдповiднiсть), примiрники акта розподiляються по одному для перевiзника, для промiжної митницi за мiсцем його складання та для митницi призначення.
Примiрник складеного акта (актiв) про невiдповiднiсть разом з копiєю ТСД та копiями товаросупровiдних документiв i документiв, що пiдтверджують факт аварiї чи дiї обставин непереборної сили (за наявностi), зберiгаються у промiжнiй митницi не менше 1095 днiв.
Пiд час перемiщення товарiв залiзничним транспортом замiсть акта про невiдповiднiсть може використовуватися комерцiйний акт, складений вiдповiдно до мiжнародних договорiв. Пiсля завершення перемiщення товарiв примiрник комерцiйного акта надається митницi призначення разом з ТСД.
7. Замiна транспортного засобу або перевантаження товарiв на автомобiльний транспортний засiб, що не належить попередньому перевiзнику, здiйснюється пiд контролем промiжної митницi з урахуванням Конвенцiї про договiр мiжнародного дорожнього перевезення вантажiв (КДПВ).
8. Вiдомостi про перевантаження товарiв у разi, якщо перемiщення товарiв у режимi спiльного транзиту здiйснювалось без накладення пломб та iнших засобiв iдентифiкацiї, замiну тягача автомобiльного транспортного засобу без змiни його причепiв або напiвпричепiв, вiдкрiплення одного чи декiлькох залiзничних вагонiв або платформ з технiчних причин перевiзник вносить у графу 56 "Iншi випадки пiд час перемiщення".
9. Звернення та повiдомлення вiд перевiзникiв реєструються у встановленому порядку.
10. Якщо товари не можуть бути доставленi в митницю призначення у встановлений строк, перевiзник:
повiдомляє суб'єкта режиму про неможливiсть доставки товарiв у визначений строк;
забезпечує доставку та пред'явлення товарiв разом iз товаросупровiдними документами, примiрником ТСД та iншими документами, оформленими у процесi перемiщення товарiв, у митницю призначення в найкоротший термiн.
11. У разi отримання iнформацiї вiд перевiзника, що товар не може бути доставленим в митницю призначення у встановлений строк доставки, суб'єкт режиму зобов'язаний повiдомити про це митницю вiдправлення.
2. Операцiї з перевантаження
1. У разi виникнення обставин, що потребують проведення операцiй з перевантаження товарiв з одного транспортного засобу комерцiйного призначення на iнший, такi операцiї здiйснюються за попереднiм погодженням та пiд контролем промiжної митницi.
2. Пiсля завершення операцiй з перевантаження перевiзник власноруч вносить iнформацiю до перших трьох рядкiв графи 55 "Перевантаження" ТСД:
у першому рядку графи зазначає країну та населений пункт, найближчий до мiсця проведення операцiї з перевантаження товарiв;
у другому рядку графи - вiдомостi про iдентифiкатор транспортного засобу та код альфа-2 країни реєстрацiї транспортного засобу вiдповiдно до Класифiкатора країн свiту (крiм випадкiв перемiщення товарiв залiзничним транспортом), яким буде продовжено перемiщення товарiв до митницi призначення.
Iдентифiкатором транспортного засобу залежно вiд виду транспорту є:
назва судна - для морського та рiчкового транспорту;
номер i дата рейсу (у разi вiдсутностi - реєстрацiйний номер повiтряного судна) - для повiтряного транспорту;
реєстрацiйний номер тягача та, за наявностi, причепа/напiвпричепа - для автомобiльного транспорту;
номери залiзничних вагонiв або платформ - для залiзничного транспорту;
у третьому рядку графи зазначаються вiдомостi щодо способу подальшого перемiщення товарiв шляхом внесення одного з таких кодiв:
"1" - якщо товари перемiщуються у контейнерi; або
"0" - якщо товари перемiщуються не в контейнерi.
У разi внесення коду "1" зазначається номер контейнера, в якому буде продовжено перемiщення товарiв до митницi призначення.
3. Iнформацiя про кiлькiсть та номери нових накладених пломб (у разi їх застосування) посадова особа промiжної митницi зазначає у графi F "Пiдтвердження компетентних органiв" ТСД та засвiдчує проставлянням особистого пiдписом iз зазначенням дати та часу засвiдчення, коду структурного пiдроздiлу митного органу згiдно з класифiкатором митних органiв України, назви населеного пункту, де здiйснюється засвiдчення внесеної iнформацiї, та власного iменi, прiзвища i вiдбитка особистої номерної печатки.
3. Операцiї iз замiни транспортного засобу
1. Здiйснення операцiй у разi виникнення випадкiв, визначених частиною третьою статтi 13 Закону, проводиться без попереднього погодження та пред'явлення товарiв i транспортних засобiв комерцiйного призначення промiжнiй митницi.
2. Пiсля здiйснення таких операцiй перевiзник власноруч вносить у графу 56 "Iншi випадки пiд час перемiщення" ТСД вiдомостi про проведенi операцiї та повiдомляє доступними каналами зв'язку промiжну митницю.
VI. Митнi формальностi в митницi призначення
1. Реєстрацiя прибуття
1. Митнi формальностi в митницi призначення розпочинаються з моменту фактичної доставки та пред'явлення перевiзником або суб'єктом режиму товарiв, товаросупровiдних документiв разом iз примiрником ТСД та iншими документами, оформленими у процесi перемiщення товарiв, у зону митного контролю митницi призначення.
2. Посадова особа митницi призначення за MRN, зазначеним на примiрнику ТСД, здiйснює пошук митної декларацiї окремого типу в ЕТС та пiсля встановлення факту прибуття транспортного засобу реєструє прибуття товарiв у митницю призначення.
3. Пiд час реєстрацiї прибуття товарiв посадова особа заносить в ЕТС iнформацiю про:
облiковий номер пiдприємства, яке безпосередньо пред'явило товари для митного оформлення, товаросупровiднi документи разом iз примiрником ТСД та iншими документами, оформленими у процесi перемiщення товарiв. У разi вiдсутностi у пiдприємства облiкового номера для юридичних осiб зазначається:
найменування, мiсцезнаходження (країна, поштовий iндекс, адреса);
мiсце доставки товарiв (населений пункт);
дата прибуття товарiв у митницю призначення;
особливi обставини, визначенi статтею 13 Закону, якщо такi обставини мали мiсце пiд час перемiщення, що пiдтверджуються вiдомостями, зазначеними у графi 55 "Перевантаження", графi 56 "Iншi пригоди пiд час перевезення", графi F "Пiдтвердження компетентних органiв" та графi G "Пiдтвердження компетентних органiв" примiрника ТСД, або вiдомостями iнших документiв, оформлених у процесi перемiщення товарiв.
4. Пiсля реєстрацiї прибуття товарiв ЕТС надсилає митницi вiдправлення електронне повiдомлення про доставку товарiв [IE006].
5. Реєстрацiю прибуття товарiв в ЕТС митниця призначення здiйснює у строки, визначенi частиною першою статтi 15 Закону.
2. Митний контроль
1. Пiсля реєстрацiї прибуття товарiв посадова особа митницi призначення перевiряє стан накладених пломб (у разi їх застосування) та здiйснює митний контроль iз застосуванням системи управлiння ризиками, за результатами якого визначаються форми та обсяг митного контролю для забезпечення дотримання вимог до перемiщення товарiв у режимi спiльного транзиту.
2. Пiд час визначення форм та обсягу митного контролю за результатами застосування системи управлiння ризиками, а також пiд час внесення результатiв проведеного контролю, крiм ЕТС можуть використовуватись iншi складовi частини єдиної автоматизованої iнформацiйної системи митних органiв України (ЄАIС).
3. Пiсля проведення процедур митного контролю результати такого контролю посадова особа митницi призначення вносить в ЕТС шляхом обрання вiдповiдного коду вiдповiдно до Класифiкатора кодiв результатiв митного контролю згiдно з додатком 1 до цього Порядку.
4. Пiд час внесення в ЕТС результатiв проведеного митного контролю, посадова особа митницi призначення зазначає в ЕТС вiдомостi про:
стан накладених пломб (у разi їх застосування) на момент пред'явлення товарiв;
всi виявленi розбiжностi за кожною з товарних позицiй;
додаткову iнформацiю, що може мати вплив на зняття операцiї режиму спiльного транзиту з контролю чи встановлення факту виникнення митного боргу.
5. За результатами проведення митного огляду складається Акт про проведення митного огляду установленої форми, один примiрник якого зберiгається у справах митницi призначення.
6. Якщо митниця призначення прийняла рiшення про вiдсутнiсть потреби проведення огляду товарiв, за умови вiдсутностi iнших форм митного контролю, визначених за результатами застосування системи управлiння ризиками, посадова особа митницi призначення вносить в ЕТС результат митного контролю "Визнано задовiльним" (код А2).
7. У разi якщо за результатами митного контролю в митницi призначення виявлено будь-якi розбiжностi мiж вiдомостями, зазначеними у митнiй декларацiї окремого типу в ЕТС, та фактичними вiдомостями про товари, пред'явленi митницi призначення, та/або вiдомостями, зазначеними у товаросупровiдних документах на такi товари, iнформацiю про виявленi розбiжностi посадова особа митницi призначення вносить до даних митної декларацiї окремого типу в ЕТС за кожною з товарних позицiй.
8. Пiсля реєстрацiї результатiв контролю ЕТС надсилає митницi вiдправлення електронне повiдомлення з результатами контролю [IE018] для зняття операцiї режиму спiльного транзиту з контролю чи встановлення факту настання гарантiйного випадку.
9. Реєстрацiю результатiв контролю в ЕТС здiйснює митниця призначення у строки, визначенi частиною четвертою статтi 15 Закону.
10. Будь-якi операцiї з товарами, що прибули в митницю призначення, можуть бути здiйсненi з дозволу та пiд контролем цiєї митницi. Товари, доставленi до митницi призначення, знаходяться пiд митним контролем цiєї митницi до моменту їх оформлення в iнший митний режим або їх вивезення за межi митної територiї України (у разi перемiщення цих товарiв прохiдним транзитом).
11. Примiрник ТСД митницi призначення зберiгається у справах митницi призначення не менше 1095 днiв.
3. Розписка про доставку (ТС 11)
1. Для пiдтвердження виконання перевiзником зобов'язання щодо доставки задекларованих товарiв та пред'явлення таких товарiв разом iз ТСД митницi призначення застосовується розписка ТС 11 за формою згiдно з додатком 3 до цього Порядку.
2. Пiсля прибуття товарiв суб'єкт режиму або перевiзник може звернутися до митницi призначення для засвiдчення форми розписки ТС 11.
Форма розписки ТС 11 виготовляється за допомогою комп'ютера на звичайному аркушi паперу формату А4 (210 мм х 297 мм). Iнформацiю до розписки вносить суб'єкт режиму чи перевiзник за допомогою комп'ютера або розбiрливо вiд руки чорнилом та друкованими лiтерами.
Суб'єкт режиму або перевiзник вносить до форми розписки ТС 11 такi обов'язковi вiдомостi:
назва, код та адреса мiсцезнаходження митницi призначення;
тип транзитної процедури (T1UA);
дата реєстрацiї митної декларацiї окремого типу в митницi вiдправлення;
реєстрацiйний номер митної декларацiї окремого типу (MRN);
назва, код та адреса мiсцезнаходження митницi вiдправлення;
мiсця засвiдчення (населений пункт).
Заповнена завчасно суб'єктом режиму або перевiзником форма розписки ТС 11 надається посадовiй особi митницi призначення для перевiрки та засвiдчення.
3. Посадова особа митницi призначення пiсля отримання форми розписки ТС 11 перевiряє правильнiсть внесених вiдомостей та засвiдчує її шляхом зазначення:
дати засвiдчення за схемою "ДД.ММ.РРРР", де ДД - число, ММ - мiсяць, РРРР - рiк;
посади, власного iменi та прiзвища посадової особи митного органу, яка безпосередньо засвiдчує iнформацiю;
особистого пiдпису та вiдбитка штампа "Пiд митним контролем" цiєї посадової особи.
4. Альтернативний доказ належного завершення режиму спiльного транзиту
1. Одним з альтернативних доказiв належного завершення режиму спiльного транзиту є засвiдчена митницею призначення копiя примiрника ТСД, за якою здiйснювалось перемiщення.
2. Таку копiю примiрника ТСД засвiдчує посадова особа митницi призначення на вимогу суб'єкта режиму або перевiзника у разi, якщо за результатами митного контролю в митницi призначення не виявлено порушень, що можуть бути пiдставами для виникнення митного боргу щодо товарiв, помiщених у режим спiльного транзиту.
3. У разi такого звернення суб'єкт режиму або перевiзник має надати для засвiдчення посадовiй особi митницi призначення копiю примiрника ТСД з вiдмiткою "КОПIЯ".
4. Посадова особа митницi призначення пiсля перевiрки в ЕТС за MRN факту належного завершення режиму спiльного транзиту у верхньому правому кутi копiї примiрника ТСД пiд штриховим кодуванням MRN вчиняє напис "Альтернативний доказ / Alternative proof - 99202" та засвiдчує копiю примiрника ТСД у графi I "Контроль митницi призначення" ТСД шляхом зазначення:
в пiдроздiлi "Дата прибуття" - дати та часу реєстрацiї прибуття товарiв у митницю призначення за схемою "ДД.ММ.РРРР ГГ:XX", де ДД - число, ММ - мiсяць, РРРР - рiк, ГГ - години, XX - хвилини;
в пiдроздiлi "Перевiрка пломб:" - стану накладених пломб (у разi їх застосування) на момент пред'явлення товарiв;
в пiдроздiлi "Примiтки:" - назви результату митного контролю в митницi призначення вiдповiдно до Класифiкатора кодiв результатiв митного контролю згiдно з додатком 1 до цього Порядку;
в пiдроздiлi "Пiдпис:" - особистого дати засвiдчення (за схемою "ДД.ММ.РРРР", де ДД - число, ММ - мiсяць, РРРР - рiк), пiдпису посадової особи митного органу, яка безпосередньо засвiдчує iнформацiю;
в пiдроздiлi "Печатка:" - вiдбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка безпосередньо засвiдчує iнформацiю.
5. Змiна митницi призначення
1. Завершення режиму спiльного транзиту може бути здiйснено у митницi, що вiдрiзняється вiд заявленої у митнiй декларацiї митницi призначення, за умови, що вiдповiдно до затвердженої структури та функцiональних повноважень на митницю фактичного прибуття покладено супроводження операцiй i виконання митних формальностей режиму спiльного транзиту.
2. У таких випадках суб'єкт режиму або перевiзник пред'являє митницi фактичного прибуття товари, товаросупровiднi документи разом iз примiрником ТСД та iншими документами, оформленими у процесi перемiщення товарiв.
3. Пiсля отримання товаросупровiдних документiв разом iз примiрником ТСД та iнших документiв, оформлених у процесi перемiщення товарiв, митниця фактичного прибуття надсилає в ЕТС електронне повiдомлення - запит на реєстрацiю прибуття товарiв [IE002] iз зазначенням MRN.
4. ЕТС надсилає митницi фактичного прибуття вiдповiдь у виглядi електронного повiдомлення [IE003] з даними митної декларацiї окремого типу та надсилає митницi призначення, зазначенiй у митнiй декларацiї окремого типу, електронне повiдомлення про реєстрацiю прибуття товарiв у митницi фактичного прибуття [IE024].
5. Пiсля отримання митницею фактичного прибуття електронного повiдомлення [IE003] з даними митної декларацiї окремого типу така митниця вважається митницею призначення та продовжує виконання митних формальностей, передбачених роздiлом VI цього Порядком для митницi призначення.
VII. Митнi формальностi пiд час здiйснення контролю за перемiщенням товарiв у режимi спiльного транзиту
1. Загальнi положення
1. Митниця вiдправлення кожної робочої змiни за допомогою ЕТС вiдстежує операцiї режиму спiльного транзиту, за якими:
вiдсутнi повiдомлення про доставку товарiв [IE006] пiсля завершення встановленого строку доставки;
вiдсутнi повiдомлення про результати контролю [IE018];
надiйшли повiдомлення про результати контролю [IE018], що свiдчать про виявленi розбiжностi, якi не дозволяють зняти операцiї режиму спiльного транзиту з контролю.
2. Митнi формальностi у разi вiдсутностi повiдомлень про доставку товарiв
1. У разi виявлення операцiї режиму спiльного транзиту, за якою вiдсутнi повiдомлення про доставку товарiв [IE006] пiсля завершення встановленого строку доставки та/або вiдсутнi повiдомлення про результати контролю [IE018], митниця вiдправлення розпочинає процедуру запиту iнформацiї (розслiдування).
2. З метою встановлення факту недоставки товарiв у разi вiдсутностi повiдомлення про доставку товарiв у митницю призначення [IE006] митниця вiдправлення розпочинає розслiдування протягом трьох днiв пiсля завершення встановленого строку доставки шляхом запиту iнформацiї вiд митницi призначення.
3. Митниця вiдправлення надсилає за допомогою ЕТС митницi призначення електронне повiдомлення - запит на отримання iнформацiї [IE142].
4. Митниця призначення перевiряє факт надходження товарiв у зону митного контролю та надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї [IE143] протягом десяти днiв з дати направлення електронного повiдомлення - запиту на отримання iнформацiї [IE142].
У разi пiдтвердження факту надходження товарiв митниця призначення невiдкладно надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення про доставку товарiв [IE006] та пiсля проведення митного контролю - повiдомлення про результати контролю [IE018].
У разi непiдтвердження факту надходження товарiв митниця призначення надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї [IE143].
5. Митниця вiдправлення пiсля отримання вiд митницi призначення електронного повiдомлення - вiдповiдi на запит на отримання iнформацiї [IE143] продовжує розслiдування шляхом запиту iнформацiї вiд суб'єкта режиму щодо обставин недоставки товарiв у зв'язку з вiдсутнiстю у митницi вiдправлення даних щодо завершення режиму спiльного транзиту в митницi призначення.
6. Митниця вiдправлення надсилає за допомогою ЕТС суб'єкту режиму електронне повiдомлення - запит на отримання iнформацiї вiд суб'єкта режиму щодо обставин недоставки товарiв [IE140] та у виглядi документа в електронному виглядi засобами iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем за формою згiдно з додатком 4 до цього Порядку.
У запитi на отримання iнформацiї вiд суб'єкта режиму щодо обставин недоставки товарiв зазначається термiн надання суб'єктом режиму вiдповiдi на такий запит з доказами виконання перевiзником зобов'язання щодо доставки задекларованих товарiв та їх пред'явлення разом з ТСД митницi призначення (засвiдчена форма розписки ТС 11) та/або альтернативними доказами належного завершення режиму спiльного транзиту (за наявностi).
Термiн надання суб'єктом режиму вiдповiдi на запит становить десять днiв з дати направлення запиту.
Якщо операцiю режиму спiльного транзиту забезпечено фiнансовою гарантiєю у формi документа фiнансового гаранта, одночасно iз запитом на отримання iнформацiї вiд суб'єкта режиму щодо обставин недоставки товарiв митниця вiдправлення надсилає повiдомлення фiнансовому гаранту у формi документа в електронному виглядi засобами iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем за формою згiдно з додатком 5 до цього Порядку.
7. Суб'єкт режиму за наявностi засвiдченої форми розписки ТС 11 та/або альтернативних доказiв належного завершення режиму спiльного транзиту протягом встановленого строку:
надсилає за допомогою програмного забезпечення, що використовується для заповнення митних декларацiй окремого типу та обмiну iнформацiєю з митними органами, митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї вiд суб'єкта режиму [IE141]; або
надсилає засобами iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї у формi документа в електронному виглядi.
Пiсля надання вiдповiдi на запит на отримання iнформацiї суб'єкт режиму пред'являє або надсилає митницi вiдправлення в електронному виглядi засобами iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем засвiдчену форму розписки ТС 11 та/або альтернативний доказ належного завершення режиму спiльного транзиту.
8. Вiдсутнiсть вiдповiдi вiд суб'єкта режиму у встановлений термiн або отримання митницею вiдправлення вiдповiдi без засвiдченої форми розписки ТС 11 та/або альтернативних доказiв належного завершення режиму спiльного транзиту є пiдставою для передачi справи в митницю гарантiї.
9. У разi отримання вiдповiдi суб'єкта режиму разом iз засвiдченою формою розписки ТС 11 та/або альтернативними доказами належного завершення режиму спiльного транзиту митниця вiдправлення надсилає за допомогою ЕТС митницi призначення (митницi фактичного прибуття) електронне повiдомлення - запит на отримання iнформацiї [IE142] з метою перевiрки вiдомостей, отриманих вiд суб'єкта режиму.
10. Митниця призначення (митниця фактичного прибуття) перевiряє вiдомостi про достовiрнiсть засвiдченої форми розписки ТС 11 та/або альтернативних доказiв належного завершення режиму спiльного транзиту та надає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї [IE143] протягом десяти днiв з дати надсилання електронного повiдомлення [IE142].
11. Митниця вiдправлення пiсля отримання вiд митницi призначення електронного повiдомлення - вiдповiдi на запит на отримання iнформацiї [IE143] за умови пiдтвердження достовiрностi альтернативних доказiв належного завершення режиму спiльного транзиту знiмає операцiю режиму спiльного транзиту з контролю, у разi непiдтвердження достовiрностi - приймає рiшення про передачу справи в митницю гарантiї.
3. Митнi формальностi у разi вiдсутностi повiдомлень про результати контролю
1. У разi виявлення операцiй режиму спiльного транзиту, за якими вiдсутнi повiдомлення про результати контролю [IE018], митниця вiдправлення розпочинає розслiдування на наступний робочий день пiсля закiнчення строку, визначеного частиною четвертою статтi 15 Закону, шляхом запиту iнформацiї вiд митницi призначення.
2. Митниця вiдправлення надсилає за допомогою ЕТС митницi призначення електронне повiдомлення - запит на отримання iнформацiї [IE142].
3. Митниця призначення перевiряє факт проведення та завершення митного контролю та надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї [IE143] протягом десяти днiв з дати направлення електронного повiдомлення - запиту на отримання iнформацiї [IE142].
У разi пiдтвердження факту проведення та завершення митного контролю митниця призначення невiдкладно надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення з результатами контролю [IE018].
У разi вiдсутностi результатiв митного контролю митниця призначення надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на отримання iнформацiї [IE143].
4. Митниця вiдправлення пiсля отримання вiд митницi призначення електронного повiдомлення - вiдповiдi на запит на отримання iнформацiї [IE143] передає справу в митницю гарантiї.
5. Якщо пiд час проведення розслiдування в митницю вiдправлення надходить електронне повiдомлення про доставку товарiв [IE006], митниця вiдправлення надсилає в ЕТС електронне повiдомлення про скасовування розслiдування [IE059]. Пiсля отримання електронного повiдомлення про результати контролю [IE018] митниця вiдправлення знiмає операцiю режиму спiльного транзиту з контролю або, якщо отриманi результати контролю свiдчать про виявленi розбiжностi, що не дають змоги зняти операцiю режиму спiльного транзиту з контролю, передає справу в митницю гарантiї.
6. Пiд час проведення розслiдування з метою отримання додаткової iнформацiї митниця вiдправлення за потреби надсилає в ЕТС митницi призначення або до iнших митниць електроннi повiдомлення - запити на додаткову iнформацiю [IE144]. Митниця, до якої надiйшло електронне повiдомлення - запит на додаткову iнформацiю, протягом десяти днiв з дати направлення такого запиту, надсилає за допомогою ЕТС митницi вiдправлення електронне повiдомлення - вiдповiдь на запит на додаткову iнформацiю [IE145] та запитувану iнформацiю митницi вiдправлення засобами iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем.
4. Митнi формальностi у разi виявлення розбiжностей, якi не дають змоги зняти операцiю режиму спiльного транзиту з контролю
1. У разi надходження до митницi вiдправлення повiдомлення про результати контролю [IE018], що свiдчать про виявленi розбiжностi, якi не дають змоги зняти операцiю режиму спiльного транзиту з контролю, митниця вiдправлення передає справу в митницю гарантiї та у разi забезпечення цiєї операцiї фiнансовою гарантiєю у формi документа фiнансового гаранта надсилає повiдомлення фiнансовому гаранту про виникнення митного боргу засобами iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем за формою згiдно з додатком 5 до цього Порядку.
2. Митниця вiдправлення протягом п'яти робочих днiв з дати надходження повiдомлення про результати контролю [IE018]:
вживає заходiв для iдентифiкацiї (встановлення) осiб, вiдповiдальних за сплату митного боргу, вiдповiдно до статтi 53 Закону;
формує справу, що складається з копiй документiв, наданих митницi вiдправлення для помiщення товарiв у режим спiльного транзиту, та копiй iнших наявних документiв щодо вiдповiдної операцiї режиму спiльного транзиту;
надсилає за допомогою ЕТС митницi призначення електронне повiдомлення про початок процедури пред'явлення вимог щодо сплати суми митного боргу [IE063].
3. Сформована справа передається в митницю гарантiї за допомогою засобiв iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем для здiйснення заходiв з метою забезпечення сплати митного боргу.
VIII. Митнi формальностi пiд час пред'явлення вимог щодо сплати митного боргу
1. Митниця гарантiї на пiдставi вiдомостей матерiалiв справи, отриманої вiд митницi вiдправлення, даних вiдповiдної митної декларацiї окремого типу в ЕТС та вiдомостей щодо результатiв контролю товарiв пiд час їх помiщення в режим спiльного транзиту та завершення такого режиму визначає момент виникнення митного боргу вiдповiдно до статтi 51 Закону та здiйснює розрахунок суми митного боргу.
2. Сума митного боргу, що виник щодо товарiв, помiщених у режим спiльного транзиту, визначається з урахуванням суми митних платежiв, що пiдлягають сплатi у разi випуску таких товарiв для вiльного обiгу на митнiй територiї України. При цьому пiльги та преференцiї в оподаткуваннi, встановленi чинним законодавством для операцiй з ввезення товарiв на митну територiю України, не враховуються.
Сума митного боргу розраховується за офiцiйним курсом валюти України до iноземної валюти, встановленим Нацiональним банком України на день виникнення митного боргу.
У разi неможливостi точно визначити суму митних платежiв внаслiдок вiдсутностi точних вiдомостей, якi дають змогу iдентифiкувати та класифiкувати задекларованi товари, визначити їх кiлькiсть (в основних чи додаткових одиницях вимiру) та базу оподаткування митними платежами, розмiр суми митних платежiв визначається з урахуванням найбiльшої величини ставок податкiв, вартостi та/або кiлькостi товарiв, що можуть бути визначенi на пiдставi наявних вiдомостей.
3. Митниця гарантiї невiдкладно, не пiзнiше як на третiй робочий день, пiсля розрахунку суми митного боргу складає та надсилає акт про настання гарантiйного випадку за формою згiдно з додатком 6 до цього Порядку (далi - Акт про настання гарантiйного випадку) кожнiй особi, вiдповiдальнiй за сплату митного боргу.
Особам, вiдповiдальним за сплату митного боргу, разом з Актом про настання гарантiйного випадку надсилаються:
вимога про сплату митного боргу за формою згiдно з додатком 7 до цього Порядку;
розрахунок суми митних платежiв та пенi (за наявностi) за формою згiдно з додатком 8 до цього Порядку;
копiя ТСД;
iншi документи та матерiали (за наявностi) щодо вiдповiдної операцiї режиму спiльного транзиту.
У день надсилання Акта про настання гарантiйного випадку iнформацiя про його направлення вноситься в ЕТС.
4. Митниця гарантiї контролює дотримання строку, визначеного частиною третьою статтi 54 Закону, та сплату суми митного боргу i пенi (за наявностi) особами, вiдповiдальними за сплату митного боргу.
5. У разi невиконання обов'язку зi сплати митного боргу протягом строку, визначеного частиною третьою статтi 54 цього Закону:
у разi застосування iндивiдуальної гарантiї у формi грошової застави митниця гарантiї перераховує до державного бюджету суму грошових коштiв у рахунок сплати суми митного боргу iз сум такої грошової застави наступного робочого дня пiсля закiнчення строку сплати митного боргу;
у разi застосування фiнансової гарантiї у формi документа фiнансового гаранта митниця гарантiї невiдкладно, не пiзнiше як на третiй день пiсля закiнчення строку сплати митного боргу, надсилає фiнансовому гаранту, який видав фiнансову гарантiю, Акт про настання гарантiйного випадку щодо вiдповiдної операцiї режиму спiльного транзиту.
6. Фiнансовому гаранту разом з Актом про настання гарантiйного випадку надсилаються:
вимога про сплату митного боргу за формою згiдно з додатком 7 до цього Порядку;
розрахунок суми митних платежiв та пенi (за наявностi) за формою згiдно з додатком 8 до цього Порядку;
копiя ТСД;
iншi документи та матерiали (за наявностi) щодо вiдповiдної операцiї режиму спiльного транзиту.
7. Митниця гарантiї контролює дотримання строку, визначеного в абзацi першому частини другої статтi 55 Закону, та сплати суми митного боргу i пенi (за наявностi) фiнансовим гарантом.
8. У разi несплати або неповної сплати суми митного боргу у встановленi строки митниця гарантiї надсилає iнформацiю до територiальних органiв Державної податкової служби України в областях та м. Києвi вiдповiдно для проведення невиїзної документальної перевiрки осiб, вiдповiдальних за сплату митного боргу, та надання їм податкового повiдомлення - рiшення вiдповiдно до чинного законодавства.
9. Пiсля отримання iнформацiї щодо сплати всiєї суми митного боргу та пенi митниця гарантiї вносить в ЕТС iнформацiю про виконання обов'язку зi сплати суми митного боргу.
10. Пiсля внесення в ЕТС iнформацiї про сплату митного боргу операцiя режиму спiльного транзиту знiмається з контролю. ЕТС надсилає суб'єкту режиму електронне повiдомлення про зняття з контролю операцiї режиму спiльного транзиту [IE045].
В. о. директора Департаменту митної полiтики | Сергiй БЕДАШ |
Додаток 1 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 6 пiдроздiлу 3 роздiлу IV) |
КЛАСИФIКАТОР
кодiв результатiв митного контролю
1. Коди результатiв митного контролю в митницi вiдправлення
Код | Назва та опис результату контролю |
A1 | "Задовiльно" (Satisfactory) За результатами митного контролю, зокрема митного огляду (повного або часткового), розбiжностей не виявлено. Товари випускаються в режим спiльного транзиту. |
A2 | "Визнано задовiльним" (Considered satisfactory) Товари випускаються у режим спiльного транзиту без проведення митного огляду товарiв (повного або часткового) за результатами перевiрки документiв та вiдсутностi iнших форм митного контролю, визначених на пiдставi результатiв застосування системи управлiння ризиками. |
B1 | "Незадовiльно" (Not satisfactory) За результатами митного контролю виявлено розбiжностi (незадекларованi товари, невiдповiднiсть кiлькостi, номенклатури товарiв, тари та/або упаковки, iдентифiкацiйних ознак тощо). Товари не випускаються у режим спiльного транзиту. |
2. Коди результатiв митного контролю в митницi призначення
Код | Назва та опис коду результату |
A1 | "Задовiльно" (Satisfactory) Режим спiльного транзиту вважається завершеним належним чином, якщо за результатами митного контролю, зокрема митного огляду (повного або часткового), не виявлено порушень та/або розбiжностей (незадекларованих товарiв, невiдповiдностi кiлькостi, номенклатури товарiв, тари та/або упаковки, iдентифiкацiйних ознак тощо), ознак втручання в опломбованi вантажнi мiсця, вiдсiки транспортних засобiв, контейнери або iншi пристосування чи транспортнi засоби комерцiйного призначення, в яких безпосередньо розмiщувались товари пiд час перемiщення. Iдентифiкацiйнi ознаки транспортних засобiв комерцiйного призначення вiдповiдають вiдомостям у ТСД, у тому числi вiдомостям про замiну таких транспортних засобiв та/або перевантаження товарiв. |
A2 | "Визнано задовiльним" (Considered satisfactory) Режим спiльного транзиту вважається завершеним належним чином за результатами перевiрки документiв та встановлення цiлiсностi пломб без проведення митного огляду товарiв (повного або часткового) та за вiдсутностi iнших форм митного контролю, визначених на пiдставi результатiв застосування системи управлiння ризиками. |
A5 | "Задовiльно з порушеннями" (Discrepancies) Режим спiльного транзиту вважається завершеним належним чином, якщо: а) виявлено порушення (незначнi розбiжностi), що не мають iстотного впливу на операцiю режиму спiльного транзиту, а саме: порушення цiлiсностi пломб; або порушення строкiв доставки товарiв; або наявнiсть помилкових вiдомостей щодо iдентифiкацiйних ознак транспортного засобу та/або країни його реєстрацiї в митнiй декларацiї окремого типу; або здiйснення операцiй замiни транспортного засобу чи перевантаження товарiв пiд час перемiщення без внесення записiв до ТСД; або незначнi розбiжностi вагових характеристик товарiв, що в б) виявлено порушення митних правил, що передбачає накладення адмiнiстративного стягнення у виглядi штрафу; в) виявлено бiльшу кiлькiсть товарiв, нiж задекларовано в митнiй декларацiї окремого типу, та/або виявлено незадекларованi товари. |
B1 | "Незадовiльно" (Not satisfactory) Режим спiльного транзиту не вважається завершеним належним чином. За результатами митного контролю виявлено розбiжностi, що не дають змоги зняти операцiю режиму спiльного транзиту з контролю, а саме: товари, задекларованi в митнiй декларацiї окремого типу, вiдсутнi (повнiстю або частково); або товари, пред'явленi митницi призначення, вiдрiзняються вiд товарiв, задекларованих у митнiй декларацiї окремого типу. Код B1 "Незадовiльно" (Not satisfactory) може бути: а) з позначкою "В очiкуваннi вирiшення розбiжностей", який вноситься, якщо за результатами митного контролю, зокрема митного огляду (повного або часткового) чи перевiрки документiв, виявлено нестачу товарiв або невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї окремого типу, i митниця призначення має пiдстави вважати, що така невiдповiднiсть виникла в мiсцi вiдправлення внаслiдок помилки; б) без позначки "В очiкуваннi вирiшення розбiжностей", який вноситься, якщо за результатами митного контролю, зокрема митного огляду (повного або часткового) чи перевiрки документiв, виявлено нестачу товарiв або невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї окремого типу, i у митницi призначення вiдсутнi пiдстави вважати, що така невiдповiднiсть виникла в мiсцi вiдправлення внаслiдок помилки. |
Додаток 2 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 2 пiдроздiлу 4 роздiлу IV) |
КЛАСИФIКАТОР
кодiв помилок застосування фiнансової гарантiї
або звiльнення вiд гарантiї
Код | Опис помилки |
G01 | Фiнансової гарантiї не iдентифiковано (неправильно зазначено тип гарантiї або GRN) |
G02 | Фiнансову гарантiю iдентифiковано як недiйсну |
G03 | Зазначено неправильний код доступу |
G04 | Вiдомостi про суб'єкта режиму не вiдповiдають вiдомостям про суб'єкта режиму, зазначеним у митнiй декларацiї окремого типу |
G08 | Територiальної чинностi не пiдтверджено |
G09 | Суми недостатньо (недостатнiсть суми iндивiдуальної гарантiї у формi документа фiнансової гарантiї або частини базової суми загальної фiнансової гарантiї, або частини базової суми та звiльнення вiд гарантiї) |
G10 | Iндивiдуальну гарантiю у формi документа фiнансового гаранта вже застосовано |
G11 | Вiдомостi про митницю вiдправлення або митницю призначення не вiдповiдають вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї окремого типу |
G12 | Код товару не вiдповiдає коду товару, зазначеному в митнiй декларацiї окремого типу |
Додаток 3 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 1 пiдроздiлу 3 роздiлу VI) |
ТС 11 - РОЗПИСКА |
(назва та код митницi призначення, вiдомостi про мiсцезнаходження) | |
пiдтверджує, що транзитний супровiдний документ (митну декларацiю окремого типу T1UA) |
вiд | N | , | |||
(дата оформлення) | (MRN або номер митної декларацiї окремого типу пiд час резервної процедури) |
, | |
(назва та код митницi вiдправлення, вiдомостi про мiсцезнаходження) | |
пред'явлено. |
Дата |
(Штамп ПМК)
(посада) | (пiдпис) | (власне iм'я, прiзвище) |
Розписка виготовляється та
заповнюється заiнтересованою особою до
представлення в митницю призначення.
Розписка є пiдтвердженням пред'явлення товарiв i
транзитного супровiдного документа (митної
декларацiї окремого типу) митницi призначення та
не є альтернативним доказом належного
завершення режиму спiльного транзиту.
Додаток 4 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 6 пiдроздiлу 2 роздiлу VII) |
ПОВIДОМЛЕННЯ
про вiдсутнiсть даних щодо завершення режиму
спiльного транзиту
Ваше пiдприємство: |
(найменування пiдприємства, облiковий номер) |
(вiдомостi про мiсцезнаходження) |
є суб'єктом режиму згiдно з даними митної декларацiї окремого типу |
(MRN митної декларацiї окремого типу) |
вiд | , | |
(дата прийняття митної декларацiї окремого типу) |
(повна назва, код структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення, яким здiйснено випуск товарiв у режим спiльного транзиту) |
Вiдповiдно до статтi 17 Закону України "Про режим спiльного транзиту та запровадження нацiональної електронної транзитної системи" повiдомляємо про вiдсутнiсть даних щодо завершення режиму спiльного транзиту, необхiдних для зняття операцiї режиму спiльного транзиту з контролю. |
(дата) |
(повна назва, код структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення, до компетенцiї якого належить здiйснення контролю за операцiями режиму спiльного транзиту) |
(реквiзити для надання iнформацiї) |
доказ виконання перевiзником
зобов'язання щодо доставки задекларованих
товарiв та їх пред'явлення разом з ТСД та iншими
документами в митницю призначення (засвiдчена
форма розписки ТС 11) та/або альтернативнi докази
належного завершення режиму спiльного транзиту,
визначенi частиною четвертою статтi 16 Закону
України "Про режим спiльного транзиту та
запровадження нацiональної електронної
транзитної системи". |
Керiвник | ||||||
(назва посади керiвника структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення, до компетенцiї якого належить здiйснення контролю за операцiями режиму спiльного транзиту) | (пiдпис) | (власне iм'я, прiзвище) | ||||
____________ (дата) |
Додаток 5 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 6 пiдроздiлу 2 роздiлу VII) |
ПОВIДОМЛЕННЯ
про виявлення пiдстав, що можуть свiдчити про
настання гарантiйного випадку
Ваше пiдприємство: |
(найменування пiдприємства, облiковий номер) |
(вiдомостi про мiсцезнаходження фiнансового гаранта) |
є фiнансовим гарантом забезпечення сплати митного боргу за операцiєю режиму спiльного транзиту згiдно з даними митної декларацiї окремого типу |
(MRN митної декларацiї окремого типу) |
вiд | , | |
(дата прийняття митної декларацiї окремого типу) |
(повна назва, код структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення, яким було здiйснено випуск товарiв у режим спiльного транзиту) |
Забезпечення сплати суми митного боргу надано суб'єктом режиму |
(найменування пiдприємства, облiковий номер) |
(вiдомостi про мiсцезнаходження суб'єкта режиму) |
шляхом застосування фiнансової гарантiї, зареєстрованої за номером |
. | |
(GRN фiнансової гарантiї) |
Вiдповiдно до статтi 17 Закону України "Про режим спiльного транзиту та запровадження нацiональної електронної транзитної системи" повiдомляємо про виявлення пiдстав, що можуть свiдчити про настання гарантiйного випадку щодо операцiї режиму спiльного транзиту. |
Керiвник | ||||||
(назва посади керiвника структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення, до компетенцiї якого належить здiйснення контролю за операцiями режиму спiльного транзиту) | (пiдпис) | (власне iм'я, прiзвище) | ||||
____________ (дата) |
Додаток 6 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 3 роздiлу VIII) |
АКТ
про настання гарантiйного випадку
N _________ | вiд ___ ____________ 20__ р. |
Цим актом засвiдчується настання гарантiйного випадку щодо товарiв, що були помiщенi у режим спiльного транзиту на пiдставi |
(MRN митної декларацiї окремого типу) |
, | |
(дата прийняття митної декларацiї окремого типу) |
, | |
(повна назва, код структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення, яким було здiйснено випуск товарiв у режим спiльного транзиту) |
iз застосуванням фiнансової гарантiї
у виглядi (необхiдне позначити) |
. | |
(GRN фiнансової гарантiї, або реквiзити документа, що пiдтверджують внесення коштiв грошової застави) |
Вiдомостi про операцiю режиму спiльного транзиту: |
(найменування, облiковий номер) | |
(вiдомостi про мiсцезнаходження) |
(найменування, облiковий номер) | |
(вiдомостi про мiсцезнаходження) |
Перевiзник | |
(найменування, облiковий номер) | |
(вiдомостi про мiсцезнаходження) |
Особливi обставини пiд час перемiщення товарiв (якщо мали мiсце): |
Опис порушення та правовi обґрунтування настання гарантiйного випадку: |
Додатки: |
Акт складено |
(посада, пiдпис, власне iм'я, прiзвище посадової особи, яка склала акт) |
Керiвник | ||||||
(повна назва посади керiвника митного органу, до компетенцiї якого належить контроль сплати митного боргу) | (пiдпис) | (власне iм'я, прiзвище) | ||||
____________ (дата) |
М. П. |
Додаток 7 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 3 роздiлу VIII) |
ВИМОГА
про сплату митного боргу
N | вiд ___ ____________ 20__ р. |
Вiдповiдно до Закону України "Про режим спiльного транзиту та запровадження нацiональної електронної транзитної системи", |
(повна назва митного органу, до компетенцiї якого належить контроль сплати митного боргу) |
що є митницею гарантiї, надсилає цю вимогу |
(найменування осiб, вiдповiдальних за сплату митного боргу, їх облiковi номери або найменування фiнансового гаранта, його облiковий номер) |
(повна назва та код структурного пiдроздiлу митницi вiдправлення) |
здiйснено митний контроль щодо товарiв, помiщених у режим спiльного транзиту на пiдставi митної декларацiї окремого типу |
(MRN, дата прийняття митної декларацiї окремого типу) |
Станом на | ___ ____________ 20__ р. |
грн | коп. |
(сума словами) |
Вiдповiдно до частини другої статтi 51
Закону України "Про режим спiльного транзиту
та запровадження нацiональної електронної
транзитної системи" на суму митного боргу
нараховується пеня у розмiрi та порядку,
визначених Податковим та Митним кодексами
України. |
У разi несплати або неповної сплати
суми митного боргу у строки, визначенi Законом
України "Про режим спiльного транзиту та
запровадження нацiональної електронної
транзитної системи", несплачена сума митного
боргу вважається податковим боргом та
стягується в порядку та строки, визначенi
Податковим кодексом України. |
Керiвник | ||||||
(повна назва посади керiвника митного органу, до компетенцiї якого належить контроль сплати митного боргу) | (пiдпис) | (власне iм'я, прiзвище) | ||||
____________ (дата) |
М. П. |
Додаток 8 до Порядку виконання митних формальностей при застосуваннi режиму спiльного транзиту з використанням електронної транзитної системи (пункт 3 роздiлу VIII) |
РОЗРАХУНОК
суми митного боргу та пенi
За митною декларацiєю окремого типу MRN ________________________
Сума митних платежiв (грн) |
Пеня на суму митного боргу, нарахована за кожен день прострочення його сплати (грн) |
1 | 2 |
1. Митний борг = S митних платежiв.
Митниця гарантiї зазначає суму митного боргу, розраховану виходячи з сум митних платежiв, якi мали б бути сплаченi у разi випуску товарiв для вiльного обiгу на митнiй територiї України вiдповiдно до законодавства України, чинного на дату виникнення митного боргу, за офiцiйним курсом валюти України до iноземної валюти, встановленим Нацiональним банком України станом на дату виникнення митного боргу.
2. Пеня = Митний борг х Кднiв х UНБУ х 1,2 / Р.
Особа, вiдповiдальна за сплату митного боргу та пенi, або фiнансовий гарант наводить розрахунок пенi на суму митного боргу за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день погашення, де
Кднiв - кiлькiсть днiв прострочення сплати митного боргу;
UНБУ - бiльша з облiкових ставок Нацiонального банку України, що дiяли на день виникнення боргу або на день його (його частини) погашення;
1,2 - коефiцiєнт для розрахунку 120 % рiчних вiд UНБУ;
Р - кiлькiсть днiв у календарному роцi.
Посадова особа управлiння (вiддiлу) адмiнiстрування митних платежiв ____________________ митницi |
_____________ (пiдпис) |
__________________ (власне iм'я, прiзвище) |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 12 лютого 2021 року N 86 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 26 лютого 2021 р. за N 250/35872 |
ПОРЯДОК
допущення транспортних засобiв та контейнерiв до
перевезення товарiв пiд митними пломбами в режимi
спiльного транзиту
1. Транспортнi засоби та контейнери вважаються придатними до перевезення товарiв пiд митними пломбами в режимi спiльного транзиту за умови, що їх конструкцiя та обладнання вiдповiдають таким основним вимогам:
мiсця для накладення пломб сконструйовано для надiйного та легкого накладання запiрно-пломбувальних засобiв та пломб;
конструкцiю транспортного засобу чи контейнера спроєктовано та реалiзовано так, щоб виключити можливiсть доступу, вилучення, замiни та/або пiдмiни товарiв або їх частини в опломбованiй частинi без залишення слiдiв несанкцiонованого втручання чи спроби втручання без порушення цiлiсностi пломб або без реєстрацiї такої подiї електронними системами реєстрацiї доступу чи проникнення;
конструкцiя транспортного засобу чи контейнера не мiстить прихованих порожнин та вiдсiкiв, якi могли б бути використанi для приховування товарiв;
конструкцiя вантажного вiдсiку транспортного засобу чи контейнера, у якому безпосередньо розмiщуються товари пiд час їх транспортування, забезпечує вiльний доступ для проведення митного контролю;
складовi конструктивнi елементи вантажного вiдсiку транспортного засобу мають з'єднуватися за допомогою конструкцiй, якi не можуть бути знятi зовнi та знову поставленi на мiсце без залишення видимих слiдiв, або з'єднуються у спосiб, що забезпечує таку конструкцiю, яка не може бути змiнена без залишення видимих слiдiв.
2. У разi якщо вантажний вiдсiк транспортного засобу покрито тентом, такий тент має бути виготовлено з брезенту зi щiльної тканини, мiцного полотна чи нерозтяжної прогумованої тканини, просоченої водонепроникним розчином. Тент має бути у справному станi i виготовлений таким чином, щоб пiд час закрiплення пристосування для закривання доступ до вантажного вiдсiку транспортного засобу був неможливий без залишення видимих слiдiв.
Трос для закрiплення тенту має складатися з одного елемента i мати металевi наконечники на обох кiнцях. Пристосування для крiплення кожного металевого наконечника має включати заклепку, що проходить через трос або мотузку i через яку може бути протягнено мотузку або стрiчку для митних пломб. Трос має залишатися видимим по обидва боки порожньої заклепки, щоб можна було впевнитися в тому, що вони дiйсно складаються виключно з одного елемента.
3. Можливiсть накладання запiрно-пломбувальних засобiв та пломб на пристрої для пломбування дверей, завантажувальних та розвантажувальних люкiв, iнших конструктивних отворiв на залiзничних транспортних засобах (вагонах, цистернах, хоперах тощо) з метою контролю доступу чи проникнення до опломбованого вантажного вiдсiку визначається технiчною документацiєю заводу виробника цих транспортних засобiв.
4. У разi якщо придатнiсть транспортних засобiв для опломбування офiцiйно затверджено згiдно з мiжнародними Конвенцiями, такi транспортнi засоби вважаються допущеними для перевезення товарiв пiд митними пломбами.
5. Дорожнi транспортнi засоби та контейнери, що вiдповiдають мiжнародним технiчним вимогам, наведеним у додатках 2, 7 до Митної конвенцiї про мiжнародне перевезення вантажiв iз застосуванням книжки МДП (Конвенцiя МДП) 1975 року, додатку 4 до Митної конвенцiї, що стосується контейнерiв, 1972 року, вважаються допущеними для перевезення товарiв пiд митними пломбами.
В. о. директора Департаменту митної полiтики | Сергiй БЕДАШ |