Наказ Державного комiтету стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї України
вiд 10 жовтня 2000 року | N 586 |
---|
Про внесення змiн до Правил обов'язкової
сертифiкацiї металообробного та деревообробного
обладнання, затверджених наказом Держстандарту
України вiд 07.04.97 N 186
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 25 жовтня 2000 р. за N 746/4967 |
Вiдповiдно до статтi 14 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України "Про стандартизацiю та сертифiкацiю" вiд 10.05.93 N 46-93, на виконання Указу Президента України "Про запровадження єдиної державної регуляторної полiтики у сферi пiдприємництва" вiд 22.01.2000 N 89/2000 НАКАЗУЮ:
1. Унести до Правил обов'язкової сертифiкацiї металообробного та деревообробного обладнання, затверджених наказом Держстандарту України вiд 07.04.97 N 186 та зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 22.09.97 за N 415/2219, такi змiни:
1.1. Пункт 3.2 викласти в такiй редакцiї:
"3.2. Об'єктами сертифiкацiї в Системi є: металообробне та деревообробне обладнання та устаткування, комплекси обладнання, автоматичнi лiнiї, роботи, засоби механiзацiї та переноснi електричнi машини, якi виготовленi в Українi або ввозяться на її територiю".
1.2. Пункт 3.6 викласти в такiй редакцiї:
"3.6. Порядок обов'язкової сертифiкацiї iмпортної продукцiї в Системi встановлюється органом iз сертифiкацiї вiдповiдно до цих Правил, Порядку митного оформлення iмпортних товарiв (продукцiї), що пiдлягають обов'язковiй сертифiкацiї в Українi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.11.97 N 1211, та Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.10.98 за N 657/3097".
1.3. У пунктi 3.7 сьому та восьму позицiї перелiку викласти в такiй редакцiї:
"- обстеження виробництва або атестацiю виробництва, сертифiкацiю (оцiнку) системи якостi, якщо це передбачено схемою сертифiкацiї;
- аналiз одержаних результатiв випробувань та обстеження або атестацiї виробництва, сертифiкацiї (оцiнки) системи якостi (якщо це передбачено схемою сертифiкацiї), прийняття рiшення про можливiсть видачi сертифiката вiдповiдностi i укладання угоди".
1.4. У пiдпунктi 4.1.1 другий абзац викласти в такiй редакцiї:
"При цьому заявник повинен надати органу iз сертифiкацiї письмову гарантiю, що вiн не заявляв цю продукцiю на сертифiкацiю iншим ОС. Заявником на сертифiкацiю одиничних виробiв або партiй продукцiї може бути будь-яка юридична чи фiзична особа. Заявником на сертифiкацiю продукцiї, що виробляється серiйно, може бути тiльки виробник продукцiї як юридична особа, що дiє вiд свого iменi або через посередникiв. В останньому випадку посередник повинен одночасно iз заявкою надати документи про те, що вiн уповноважений дiяти вiд iменi виробника i що виробник бере на себе тi самi обов'язки, що й заявник".
1.5. Пiдпункт 4.4.8 доповнити абзацом такого змiсту:
"Якщо продукцiя є великогабаритною чи нетранспортабельною або потребує монтажу на мiсцi експлуатацiї чи використання унiкального випробувального обладнання тощо, то допускається сертифiкацiйнi випробування проводити на пiдприємствi- виробнику з використанням його випробувального обладнання та засобiв вимiрювальної технiки, якi вiдповiдають установленим вимогам. Випробування повиннi проводити фахiвцi акредитованої випробувальної лабораторiї".
1.6. Пункт 4.5 викласти в такiй редакцiї:
"4.5. Обстеження виробництва, атестацiя виробництва, сертифiкацiя (оцiнка) системи якостi".
1.7. Пiдпункти 4.5.1, 4.5.3 - 4.5.8, 4.5.14 - 4.5.16 викласти в такiй редакцiї:
"4.5.1. Обстеження, атестацiю виробництва чи сертифiкацiю (оцiнку) системи якостi виготовлювача проводить орган iз сертифiкацiї i/або за його дорученням, акредитованi в Системi органи iз сертифiкацiї систем якостi, що визначенi в рiшеннi органу iз сертифiкацiї за заявкою на сертифiкацiю";
"4.5.3. Обстеження виробництва здiйснюється з метою встановлення вiдповiдностi виробництва вимогам документацiї, пiдтвердження можливостi пiдприємства виготовляти продукцiю вiдповiдно до вимог чинних нормативних документiв, видачi рекомендацiй щодо перiодичностi та форм проведення технiчного нагляду за виробництвом сертифiкованої продукцiї.
4.5.4. Необхiднiсть проведення обстеження виробництва визначає ОС за згодою заявника пiд час прийняття рiшення за заявкою на сертифiкацiю продукцiї. Порядок проведення обстеження виробництва встановлюється ОС з урахуванням особливостей виробництва конкретної продукцiї згiдно з вимогами ДСТУ 3957-2000.
4.5.5. Для виконання робiт з обстеження виробництва наказом керiвника ОС призначається комiсiя в складi, як правило, не бiльше 3 фахiвцiв. Програма з обстеження виробництва затверджується керiвником ОС.
4.5.6. Порядок виконання робiт з обстеження виробництва повинен передбачати:
- попередню оцiнку готовностi пiдприємства до обстеження виробництва на пiдставi наданої ним iнформацiї;
- перевiрку й оцiнку виробництва безпосередньо на пiдприємствi;
- оформлення результатiв обстеження виробництва.
4.5.7. У разi негативних результатiв обстеження виробництва ОС припиняє роботи за заявкою на термiн проведення пiдприємством-заявником коригувальних дiй щодо усунення невiдповiдностей.
4.5.8. Повторне обстеження виробництва проводиться за рiшенням ОС за повною або скороченою процедурою";
"4.5.14. Сертифiкацiя (оцiнка) систем якостi проводиться органами, що акредитованi в Системi на право проведення цих робiт. Порядок проведення сертифiкацiї встановлюється органом iз сертифiкацiї систем якостi згiдно з вимогами ДСТУ 3419-96.
4.5.15. Сертифiкацiя систем якостi виконується з iнiцiативи заявника або за рiшенням ОС, якщо це передбачено схемою сертифiкацiї.
4.5.16. Сертифiкацiя системи якостi стосовно виробництва визначеної продукцiї проводиться з метою засвiдчення вiдповiдностi системи якостi вимогам ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 9002, ДСТУ ISO 9003 i забезпечення впевненостi в тому, що виробник здатний постiйно випускати продукцiю, яка вiдповiдає вимогам нормативних документiв, що продукцiя незадовiльної якостi своєчасно виявляється, а виробник уживає заходiв щодо вироблення такої продукцiї на постiйнiй основi".
1.8. Пiдпункт 4.6.2 та останню позицiю перелiку викласти в такiй редакцiї:
"4.6.2. У разi сертифiкацiї серiйної продукцiї на пiдставi позитивного рiшення щодо видачi сертифiката вiдповiдностi ОС готує i пiдписує iз заявником угоду, у якiй:
- установлюється термiн дiї угоди та iншi умови".
1.9. Пiдпункт 4.8.2 - 4.8.5, 4.8.9 - 4.8.11 викласти в такiй редакцiї:
"4.8.2. Залежно вiд схеми (моделi) сертифiкацiї застосовують такi види технiчного нагляду:
- проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду i проведення перевiрки виробництва (за потреби);
- проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду;
- проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду, а також технiчний нагляд за системою якостi пiдприємства - виробника продукцiї.
4.8.3. За результатами технiчного нагляду ОС вживає заходiв вiдповiдно до пiдпунктiв 6.9.3 - 6.9.7 ДСТУ 3413-96.
4.8.4. Порушенням вимог, що ставляться до продукцiї пiд час сертифiкацiї, вважається виявлення в результатi технiчного нагляду:
- невiдповiдностi продукцiї вимогам нормативних документiв, щодо яких проводилась сертифiкацiя;
- вiдсутностi умов для забезпечення випуску продукцiї з показниками (характеристиками), що пiдтвердженi пiд час сертифiкацiї;
- порушення правил застосування сертифiката та знака вiдповiдностi.
4.8.5. Рiшення про зупинку дiї угоди i/або сертифiката вiдповiдностi може бути прийняте в разi:
- наявностi рекламацiй та претензiй до сертифiкованої продукцiї;
- невиконання заявником пропозицiй ОС за результатами технiчного нагляду;
- вiдсутностi виробництва сертифiкованої продукцiї протягом бiльш як 6 мiсяцiв;
- невиконання заявником умов угоди";
"4.8.9. ОС може прийняти рiшення про зупинення дiї сертифiката вiдповiдностi, якщо через проведення коригувальних заходiв, погоджених з ОС, виготовлювач може усунути причини невiдповiдностi та без повторних випробувань у ВЛ (ВЦ) пiдтвердити вiдповiднiсть продукцiї вимогам нормативних документiв.
В iнших випадках сертифiкат вiдповiдностi анулюється.
4.8.10. Iнформацiю про своє рiшення щодо припинення дiї або анулювання сертифiката вiдповiдностi ОС в триденний термiн надсилає заявнику, Держстандарту України та центру стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї за мiсцем розташування заявника.
4.8.11. Коригувальнi заходи для усунення невiдповiдностей, виявлених органом iз сертифiкацiї, виконуються заявником у термiн, зазначений у рiшеннi ОС про зупинення дiї сертифiката вiдповiдностi, але не бiльше одного мiсяця".
1.10. Пiдпункти 7.2.3 - 7.2.4 викласти в такiй редакцiї:
"7.2.3. Вартiсть робiт iз сертифiкацiї продукцiї визначається згiдно з Правилами визначення вартостi робiт iз сертифiкацiї продукцiї та послуг, затвердженими наказом Держстандарту України вiд 10.03.99 N 100 та зареєстрованими в Мiнiстерствi юстицiї України 31.03.99 за N 194/3487.
7.2.4. Оплата робiт iз сертифiкацiї продукцiї проводиться на пiдставi договорiв, що укладаються за рiшенням ОС згiдно з нижчевикладеними схемами:
- заявник укладає договiр на проведення усiх робiт з органом iз сертифiкацiї. Iз одержаних за договором коштiв орган iз сертифiкацiї сплачує за проведення вiдповiдних робiт ВЛ (ВЦ);
- заявник згiдно з рiшенням органу iз сертифiкацiї за заявкою укладає окремi договори про виконання видiв робiт з органом iз сертифiкацiї, органами iз сертифiкацiї систем якостi, ВЛ (ВЦ) або iншими органiзацiями, що зазначенi в p3xemm3 за заявкою".
1.11. Додаток до пункту 3.4 Правил обов'язкової сертифiкацiї металообробного та деревообробного обладнання викласти в новiй редакцiї (додається).
2. Управлiнню державного нагляду та пiдтвердження вiдповiдностi (О. Баб'як) у п'ятиденний термiн забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Українському науково-дослiдному iнституту стандартизацiї, сертифiкацiї та iнформатики (Б. Угаров) пiсля державної реєстрацiї у Мiнiстерствi юстицiї України цього наказу забезпечити його публiкацiю в "Iнформацiйному покажчику стандартiв".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держстандарту України Г. Сидоренка.
5. Наказ погоджений з Мiнекономiки, Держпромполiтики, Держпiдприємництва.
Голова | П. Кабан |
Додаток до пункту 3.4 Правил обов'язкової сертифiкацiї металообробного та деревообробного обладнання |
СХЕМИ
СЕРТИФIКАЦIЇ МЕТАЛООБРОБНОГО ТА ДЕРЕВООБРОБНОГО
ОБЛАДНАННЯ
Продукцiя, що сертифiкується | Назва робiт | Документи, що видаються органом iз сертифiкацiї продукцiї | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Обстеження виробництва | Атестацiя виробництва | Сертифiкацiя (оцiнка) системи якостi | Випробування з метою сертифiкацiї | Технiчний нагляд | ||
Одиничний вирiб | Не проводиться | Не проводиться | Не проводиться | Проводяться по кожному виробу | Не проводиться | Сертифiкат вiдповiдностi на кожний вирiб |
Партiя продукцiї (виробiв) | Не проводиться | Не проводиться | Не проводиться | Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi в порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї | Не проводиться | Сертифiкат вiдповiдностi на партiю
продукцiї (виробiв) з наведенням розмiру
сертифiкованої партiї |
Продукцiя, що випускається серiйно | Не проводиться | Не проводиться | Не проводиться | Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi у порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї | Проводиться через випробування зразкiв продукцiї з перiодичнiстю, в обсязi та в порядку, що встановленi органом iз сертифiкацiї. У разi потреби проводиться перевiрка виробництва | Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до одного року, що встановлюється лiцензiйною угодою |
Проводиться | Не проводиться | Не проводиться | Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi у порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї | Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї, i включає перевiрку вироб ництва та контрольнi випробування зразкiв продукцiї | Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до двох рокiв, що встановлюється угодою | |
Не проводиться | Проводиться | Не проводиться | Проводяться на зразках продукцiї, що вiдiбранi у порядку i в кiлькостi, якi встановленi органом iз сертифiкацiї | Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї, i включає перевiрку виробництва та контрольнi випробування зразкiв продукцiї | Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до трьох рокiв, що встановлюється угодою з урахуванням термiну дiї атестата виробництва | |
Не проводиться | Не проводиться | Проводиться органом iз сертифiкацiї системи якостi | Проводяться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї | Проводиться в порядку, що визначений органом iз сертифiкацiї продукцiї та систем якостi | Сертифiкат вiдповiдностi з термiном дiї до п'яти рокiв, що встановлюється угодою з урахуванням термiну дiї сертифiката на систему якостi |