Являє собою податок на переміщення товарів через митний кордон України. Див. додатково "Класифiкатор звiльнень вiд сплати митних платежiв при ввезеннi товарiв на митну територiю України", затверджений наказом Мінфіну від 20.09.2012 року № 1011.
Преференція по миту: "403". Товари, вказані у коментарі, що ввозяться в Україну згiдно з мiжурядовою угодою України з державами ЄАВТ оподатковуються ввізним митом за зменьшеними ставками.
Преференція по миту: "402". Згідно нового Протоколу "B" Угоди України з Республікою Македонія про вільну торгівлю положення цієї Угоди застосовуються до продукції, яка походить з території однієї договірної Сторони, під час імпорту до іншої договірно Сторони у разі предствлення сертификату перемещення EUR.1 (видається митними органами Республіки Македонія).
Преференція по миту: "410". Вказані у коментарі товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС, знаходяться у переліку зниження ввізних мит України, розрахованих по роках, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Преференція по миту: "420". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та Канадою на вказані у коментарі товари, походженням з Канади знижено ставки ввізного мита (див. лист ДФСУ від 24.07.2017 № 19504/7/99-99-19-04-17).
Преференція по миту: "422". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль на вказані у коментарі товари, походженням з Ізраїлю знижено ставки ввізного мита.
Преференція по миту: "424". Відповідно до положень Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії на вказані у коментарі товари, походженням з Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії знижено ставки ввізного мита.
Податок на додану вартiсть - непрямий податок, який нараховується та сплачується вiдповiдно до норм роздiлу V Податкового кодексу України.
Об'єктом оподаткування (див. статтю 185 Податкового кодексу України) є операції платників податку з:
При ввезенні товарів на митну територію України базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів згідно із законом (див. статтю 190 Податкового кодексу України).
Єдиний збiр справляється з транспортних засобiв, визначених у ст. 5 Закону України від 04.11.99 № 1212-XIV, якi перетинають державний кордон, за здiйснення у пунктах пропуску митного (у разi транзиту вантажу i транспортного засобу) контролю вантажу i транспортного засобу, за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами та за проїзд автотранспорту з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв. Не справляється у разi: перетинання державного кордону авiацiйними та водними транспортними засобами, залiзничними вагонами без вантажу, залiзничними пасажирськими вагонами, легковими автомобiлями; транзиту вантажу, що не пiдлягає пропуску через митний кордон та перевантажується на iнший транспортний засiб у зонi митного контролю пункту пропуску, який є одночасно пунктом ввезення та вивезення цього вантажу; в'їзду та виїзду транспортного засобу в межах одного пункту пропуску через держкордон без перетинання митного кордону; перемiщення товарiв трубопровiдним транспортом та лiнiями електропередачi.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "405" - Республіка Чорногорія. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя,Республікою Македонія та Чорногорією) можливе звільнення від сплати мита при імпорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
Преференція по миту: "153". На підставі положень п.п.8 пункту 4. Прикінцевих та Перехідних положень Митного кодексу України під час ввезення в Україну вказаного у коментарі товару пiдприємствами вiтчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, надається пільга у виглядi звiльнення вiд обкладення товару увiзним митом.
Один з документів: "5010" - Дозвiл на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5012" - Висновок на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5520" - Заява декларанта, про те, що товари, які декларуються не належать до товарів, що підлягають державному експортному контролю. Вказані у коментарі товари можуть експортуватись або імпортуватись лише суб'єктами господарювання, які отримали повноваження у порядку, затвердженому ПКМУ від 08.06.1998 № 838 (із змінами та доповненнями) за наявностi у них вiдповiдного дозволу Держекспортконтролю.
Один з документів: "5010" - Дозвiл на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5012" - Висновок на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5520" - Заява декларанта, про те, що товари, які декларуються не належать до товарів, що підлягають державному експортному контролю. Оформлюється i видається Державною службою експортного контролю України. Може вимагатися як підстава для декларування та митного оформлення вказаного у коментарі товару за умови його належності до контрольних списків товарів, що підлягають експортному контролю.
Вартiсть давальницької сировини, при вивезенні з України для переробки у готову продукцiю, що класифiкується за цим кодом, повинна становити не менш як 80 % вартостi готової продукцiї, що ввозиться в Україну. Виключення становить папiр для пакування жировмiсних харчових продуктiв, що класифiкується за кодом 480620000, який вивозиться з митної територiї України як давальницька сировина з метою виготовлення та ввезення готової продукцiї - паперу металiзованого для харчових продуктiв (код 481190900).
Операції з давальницькою сировиною на митній території України для вказаних у коментарі товарів заборонені.
Ввезення в Україну вказаного у коментарі товару заборонено відповідним законодавчим актом.
Контроль за правильнiстю визначення митної вартостi вказаних у коментарі товарів здiйснюється із врахуванням середнiх значень бiржових котирувань на ці товари або їх сировинні складові.
Під час митного оформлення імпорту вказаного у коментарі товару проводиться посилений контроль за правильністю визначення його митної вартості. Конкретні заходи, що вживаються митним органом визначено у регулюючому документі Держмитслужби України.
Вказаний у коментарі товар міститься у Переліку умов виробничих та технологічних операцій, при виконанні яких товар вважається таким, що походить з тієї країни, в якій вони мали місце. Це стосується товарів, які є об'єктом зовнішньоекономічних угод в рамках країн - учасниць СНД.
У разі, якщо відповідним нормативно-правовим актом установлено потребу проводити лабораторну перевірку, вiдбір проб й зразків товарiв для проведення лабораторних дослiджень (аналiзу, експертизи) здійснюється у межах, установлених нормативами відбору проб та зразків.
Являє собою податок на переміщення товарів через митний кордон України. Див. додатково "Класифiкатор звiльнень вiд сплати вивiзного мита", затверджений наказом Мінфіну від 20.09.2012 року № 1011.
Преференція по миту: "410". Вказані у коментарі товари, що вивозяться з України вiдповiдно до Угоди про асоцiацiю мiж Україною та ЄС, звільняються від оподаткування вивізним (експортним) митом згідно із графіком скасування вивізного (експортного) мита.
Преференція по миту: "424". Вказані у коментарі товари, що вивозяться з України вiдповiдно до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, звільняються від оподаткування вивізним (експортним) митом згідно із графіком скасування вивізного (експортного) мита.
Тимчасово, до 31 грудня 2025 року включно, митною вартістю товарів, які вивозяться за межі митної території України з поміщенням у митний режим експорту та на які законом встановлено вивізне мито, що нараховується за адвалорними ставками (крім товарів, щодо яких Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 191 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" запроваджено режим експортного забезпечення), є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче середньоарифметичного значення котирувань цін на відповідні товари на міжнародних товарних біржах. У разі якщо товари, зазначені в абзаці першому цього пункту, не є об'єктами торгівлі на міжнародних товарних біржах, митною вартістю таких товарів є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче за ціну товару, визначену з урахуванням середньоарифметичного значення котирувань цін на міжнародних товарних біржах на компоненти таких товарів або цін на внутрішньому ринку України (у разі відсутності цін на компоненти таких товарів на міжнародних товарних біржах) у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "404" - країни ГУАМ. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати вивізного мита при експорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
Код документу: "5206" - дозвіл на реекспорт Мінекономіки. Реекспорт вказаних у коментарі товарiв iноземного походження з митної територiї України та товарiв українського походження з територiй iноземних країн може бути здiйснений лише за наявностi належним чином оформленого письмового дозволу Мінекономіки.
Вивезення, (пересилання) громадянами України, iноземцями та особами без громадянства за межi України вказаних у коментарі предметів забороняється.