Следующая >>
Стаття 2652. Тимчасове затримання транспортних засобiв
У разi наявностi пiдстав вважати, що водiєм вчинено порушення, передбаченi частинами першою, другою, третьою, п'ятою i шостою статтi 121, статтями 1211, 126, частинами першою, другою, третьою i четвертою статтi 130, статтями 1321, 2061 цього Кодексу, працiвник Державної автомобiльної iнспекцiї тимчасово затримує транспортний засiб шляхом блокування або доставляє його для зберiгання на спецiальний майданчик чи стоянку (якщо розмiщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числi за допомогою спецiального автомобiля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться вiдповiдний запис у протоколi про адмiнiстративне правопорушення.
Пiсля тимчасового затримання транспортного засобу працiвник Державної автомобiльної iнспекцiї зобов'язаний надати особi можливiсть повiдомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє мiсцезнаходження iншу особу за власним вибором i вжити заходiв щодо повернення автомобiля до мiсця постiйної дислокацiї, а також забороняє експлуатацiю транспортного засобу до усунення несправностей, виявлених у процесi його огляду.
Транспортний засiб може бути тимчасово затриманий на строк до вирiшення справи про адмiнiстративне правопорушення, але не бiльше трьох днiв з моменту такого затримання.
Пiсля закiнчення триденного строку тимчасового затримання транспортного засобу особа має право звернутися за отриманням тимчасово затриманого транспортного засобу. Таке звернення особи є обов'язковим для його виконання незалежно вiд стадiї вирiшення справи про адмiнiстративне правопорушення.
За подання такого звернення та повернення особi тимчасово затриманого транспортного засобу не може стягуватися плата.
Порядок тимчасового затримання та зберiгання транспортних засобiв на спецiальних майданчиках та стоянках визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.