Следующая >>
Стаття 163. Цiннi папери та їх види
1. Суб'єкти господарювання в межах своєї компетенцiї та вiдповiдно до встановленого законодавством порядку можуть випускати та реалiзовувати цiннi папери, а також придбавати цiннi папери iнших суб'єктiв господарювання.
Цiнним папером є документ встановленої форми з вiдповiдними реквiзитами, що посвiдчує грошове або iнше майнове право i визначає вiдносини мiж суб'єктом господарювання, який його випустив (видав), i власником та передбачає виконання зобов'язань згiдно з умовами його випуску, а також можливiсть передачi прав, що випливають з цього документа, iншим особам.
2. В Українi можуть випускатися i перебувати в обiгу пайовi, борговi та iншi цiннi папери. У сферi господарювання у випадках, передбачених законом, використовуються такi види цiнних паперiв: акцiї, облiгацiї внутрiшнiх та зовнiшнiх державних позик, облiгацiї мiсцевих позик, облiгацiї пiдприємств, казначейськi зобов'язання, ощаднi (депозитнi) сертифiкати, векселi, сертифiкати фондiв операцiй з нерухомiстю (сертифiкати ФОН), iпотечнi сертифiкати (сертифiкати з фiксованою дохiднiстю, сертифiкати участi), iншi види цiнних паперiв, передбаченi цим Кодексом та iншими законами.
3. Цiннi папери можуть бути iменними або на пред'явника. Iменнi цiннi папери передаються шляхом повного iндосаменту (передавальним записом, який засвiдчує перехiд прав за цiнним папером до iншої особи), якщо iнше не передбачено законом або в них спецiально не вказано, що вони не пiдлягають передачi. Цiннi папери на пред'явника обертаються вiльно.
Порядок iменної iдентифiкацiї цiнних паперiв у бездокументарнiй формi встановлюється законом.
4. Правовий режим цiнних паперiв визначається цим Кодексом та iншими законами.