Следующая >>
Стаття 181. Загальний порядок укладання господарських договорiв
1. Господарський договiр за загальним правилом викладається у формi єдиного документа, пiдписаного сторонами та скрiпленого печатками. Допускається укладення господарських договорiв у спрощений спосiб, тобто шляхом обмiну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом пiдтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спецiальнi вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорiв.
2. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторiн. У разi якщо проект договору викладено як єдиний документ, вiн надається другiй сторонi у двох примiрниках.
3. Сторона, яка одержала проект договору, у разi згоди з його умовами оформляє договiр вiдповiдно до вимог частини першої цiєї статтi i повертає один примiрник договору другiй сторонi або надсилає вiдповiдь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк пiсля одержання договору.
4. За наявностi заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбiжностей, про що робиться застереження у договорi, та у двадцятиденний строк надсилає другiй сторонi два примiрники протоколу розбiжностей разом з пiдписаним договором.
5. Сторона, яка одержала протокол розбiжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днiв розглянути його, в цей же строк вжити заходiв для врегулювання розбiжностей з другою стороною та включити до договору всi прийнятi пропозицiї, а тi розбiжностi, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.
6. У разi досягнення сторонами згоди щодо всiх або окремих умов, зазначених у протоколi розбiжностей, така згода повинна бути пiдтверджена у письмовiй формi (протоколом узгодження розбiжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).
7. Якщо сторона, яка одержала протокол розбiжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленнi або такого, укладення якого є обов'язковим для сторiн на пiдставi закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополiстом на певному ринку товарiв (робiт, послуг), яка одержала протокол розбiжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбiжностi, що залишилися неврегульованими, то пропозицiї другої сторони вважаються прийнятими.
8. У разi якщо сторони не досягли згоди з усiх iстотних умов господарського договору, такий договiр вважається неукладеним (таким, що не вiдбувся). Якщо одна iз сторiн здiйснила фактичнi дiї щодо його виконання, правовi наслiдки таких дiй визначаються нормами Цивiльного кодексу України.