Следующая >>
Стаття 123. Порядок пiдняття небезпечного майна, що затонуло
У тих випадках, коли майно, що затонуло, створює перешкоду судноплавству, морським промислам, гiдротехнiчним або iншим роботам, загрозу життю або здоров'ю людей чи забруднення навколишнього природного середовища, власник зобов'язаний негайно повiдомити про те, що сталося, найближчий порт i на вимогу останнього вiддалити або знищити це майно у встановлений портом термiн.
Порт повинен повiдомити про це вiдповiдно державну iнспекцiю з охорони Чорного або Азовського моря, а також центральний орган виконавчої влади в галузi охорони навколишнього природного середовища.
Якщо майно, що затонуло, становить безпосередню загрозу безпецi судноплавства, життю чи здоров'ю людей, забрудненню навколишнього природного середовища, а власник майна, що затонуло, не пiднiмає його у термiн, встановлений портом, згiдно з цiєю статтею, порт має право за рахунок власника затонулого майна вжити необхiдних заходiв до його негайного пiдняття, а при необхiдностi - до його знищення або вiддалення iншим способом.
Якщо власник майна, що затонуло, невiдомий, порт робить публiкацiю про термiни, встановленi для пiдняття майна, що затонуло, у Повiдомленнях мореплавцям. Якщо вiдома держава, пiд прапором якої плавало затонуле судно, порт направляє вiдповiдне повiдомлення Мiнiстерству закордонних справ України.