Следующая >>
Стаття 167. Здача незапитаного вантажу на зберiгання
Якщо для перевезення вантажу було надано не все судно i в порту призначення одержувач не запитав цей вантаж, не розпорядився ним або вiдмовився вiд нього, перевiзник вправi, повiдомивши про це вiдправника, здати вантаж на зберiгання на склад або в iнше надiйне мiсце за рахунок i на ризик вiдправника.
Якщо для перевезення вантажу було надано все судно, капiтан у разi неявки одержувача в порту призначення або у разi його вiдмови вiд приймання вантажу зобов'язаний негайно повiдомити про це вiдправника. Вивантаження i здача вантажу на склад проводяться капiтаном лише пiсля закiнчення термiнiв вивантаження i контрсталiйного часу i за умови, що в цi термiни не надiйде iншого розпорядження вiдправника. Час, витрачений перевiзником на здачу вантажу на зберiгання, розглядається як простiй судна.
Якщо протягом двох мiсяцiв з дня приходу судна в порт зданий на зберiгання вантаж не буде запитаний i вiдправник не сплатить перевiзнику всiх належних за це перевезення сум, перевiзник вправi продати вантаж. Незапитаний вантаж, що швидко псується, може бути проданий i до закiнчення зазначеного термiну. Про факт продажу вантажу перевiзник повiдомляє вiдправника.
У морських портах України термiни i порядок зберiгання вантажiв до отримання їх одержувачем визначаються правилами, що встановлюються центральним органом виконавчої влади в галузi транспорту згiдно зi статтею 3 цього Кодексу.
Вантажi, що зберiгаються у портах понад встановленi термiни, пiдлягають продажу в порядку, встановленому чинним законодавством України, з компенсацiєю портам витрат на зберiгання вiдповiдно до правил статтi 169 цього Кодексу.