Следующая >>
Стаття 96. Погашення податкового боргу державних пiдприємств, якi не пiдлягають приватизацiї, та комунальних пiдприємств
96.1. У разi якщо сума коштiв, отримана вiд продажу внесеного в податкову заставу майна комунального пiдприємства, не покриває суму його податкового боргу i витрат, пов'язаних з органiзацiєю та проведенням публiчних торгiв, або у разi вiдсутностi у такого боржника власного майна, що вiдповiдно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та вiдчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу мiсцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управлiння якого належить майно такого платника податкiв, з поданням щодо прийняття рiшення про:
96.1.1. видiлення коштiв мiсцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податкiв. Рiшення про фiнансування таких витрат розглядається на найближчiй сесiї вiдповiдної ради;
96.1.2. затвердження плану досудової санацiї такого платника податкiв, який передбачає погашення його податкового боргу;
96.1.3. лiквiдацiю такого платника податкiв та призначення лiквiдацiйної комiсiї;
96.1.4. прийняття сесiєю вiдповiдної ради рiшення щодо порушення справи про банкрутство платника податкiв.
96.2. У разi якщо сума коштiв, отримана вiд продажу внесеного в податкову заставу майна державного пiдприємства, яке не пiдлягає приватизацiї, у тому числi казенного пiдприємства, не покриває суму податкового боргу такого платника податкiв i витрат, пов'язаних з органiзацiєю та проведенням публiчних торгiв, або у разi вiдсутностi майна, що вiдповiдно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та вiдчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управлiння якого належить такий платник податкiв, з поданням щодо прийняття рiшення про:
96.2.1. надання вiдповiдної компенсацiї з бюджету за рахунок коштiв, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управлiння якого належить такий платник податкiв;
96.2.2. досудову санацiю такого платника податкiв за рахунок коштiв державного бюджету;
96.2.3. лiквiдацiю такого платника податкiв та призначення лiквiдацiйної комiсiї;
96.2.4. виключення платника податкiв iз перелiку об'єктiв державної власностi, якi не пiдлягають приватизацiї вiдповiдно до закону, з метою порушення справи про банкрутство, у порядку, встановленому законодавством України.
96.3. Вiдповiдь щодо прийняття одного iз зазначених рiшень надсилається органу державної податкової служби протягом 30 календарних днiв з дня направлення звернення.
У разi неотримання зазначеної вiдповiдi у визначений цим пунктом строк або отримання вiдповiдi про вiдмову у задоволеннi його вимог орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до суду iз позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу, в управлiннi якого перебуває таке державне (комунальне) пiдприємство або його майно.
96.4. Виникнення у державного або комунального пiдприємства податкового боргу є пiдставою для розiрвання трудового договору (контракту) з керiвником такого пiдприємства.
96.5. Трудовi договори (контракти), що укладаються з керiвником державного або комунального пiдприємства, повиннi мiстити положення про зазначену вiдповiдальнiсть, що є їх iстотною умовою.
Норми цього пункту не поширюються на випадки виникнення податкового боргу внаслiдок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) або невиконання або неналежного виконання державними органами зобов'язань щодо оплати товарiв (робiт, послуг), придбаних у такого платника податкiв за рахунок бюджетних коштiв, з надання платнику податкiв субсидiй або дотацiй, передбачених законодавством або з повернення платнику податкiв надмiру внесених податкiв та зборiв чи їх бюджетного вiдшкодування згiдно з цим Кодексом та податковим законодавством України.
96.6. Будь-якi договори про передачу акцiй (iнших корпоративних прав), що перебувають у державнiй або комунальнiй власностi, в управлiння третiм особам повиннi мiстити зобов'язання таких третiх осiб щодо недопущення виникнення податкового боргу пiсля такої передачi, а також умову щодо припинення дiї договору в разi виникнення податкового боргу, право вiдповiдно держави або територiальної громади на одностороннє (позасудове) розiрвання таких договорiв у разi виникнення такого податкового боргу. Ця умова є iстотною для будь-яких договорiв про приватизацiю державного або комунального майна, укладених пiд iнвестицiйнi зобов'язання.