Следующая >>
Стаття 129. Пеня
129.1. Пеня нараховується:
129.1.1. пiсля закiнчення встановлених цим Кодексом строкiв погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пенi розпочинається:
а) при самостiйному нарахуваннi суми грошового зобов'язання платником податкiв - вiд першого робочого дня, наступного за останнiм днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуваннi суми грошового зобов'язання контролюючими органами - вiд першого робочого дня, наступного за останнiм днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повiдомленнi - рiшеннi згiдно iз цим Кодексом;
129.1.2. у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податкiв у разi виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь перiод заниження (в тому числi за перiод адмiнiстративного та/або судового оскарження);
129.1.3. у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплатi (нарахуваннi) доходiв на користь платникiв податкiв - фiзичних осiб, та/або контролюючим органом пiд час перевiрки такого податкового агента.
129.2. У разi скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов'язання (його частини) у порядку адмiнiстративного та/або судового оскарження пеня за перiод заниження такого грошового зобов'язання (його частини) скасовується.
129.3. Нарахування пенi закiнчується:
129.3.1. у день зарахування коштiв на вiдповiдний рахунок Державного казначейства України та/або в iнших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
129.3.2. у день проведення взаєморозрахункiв непогашених зустрiчних грошових зобов'язань вiдповiдного бюджету перед таким платником податкiв;
129.3.3. у день запровадження мораторiю на задоволення вимог кредиторiв (при винесеннi вiдповiдної ухвали суду у справi про банкрутство або прийняттi вiдповiдного рiшення Нацiональним банком України);
129.3.4. при прийняттi рiшення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
У разi часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пенi, нарахованої на таку частку.
129.4. Пеня, визначена пiдпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цiєї статтi, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцiй за їх наявностi та без урахування суми пенi) iз розрахунку 120 вiдсоткiв рiчних облiкової ставки Нацiонального банку України, дiючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно вiд того, яка з величин таких ставок є бiльшою, за кожний календарний день прострочення у його сплатi.
Пеня, визначена пiдпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цiєї статтi, нараховується iз розрахунку 120 вiдсоткiв рiчних облiкової ставки Нацiонального банку України, дiючої на день заниження.
Пеня, визначена пiдпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цiєї статтi, нараховується iз розрахунку 120 вiдсоткiв рiчних облiкової ставки Нацiонального банку України, дiючої на день виплати (нарахування) доходiв на користь платникiв податкiв - фiзичних осiб.
129.5. Зазначений розмiр пенi застосовується щодо всiх видiв податкiв, зборiв та iнших грошових зобов'язань, крiм пенi, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, що встановлюється вiдповiдним законодавством.
129.6. За порушення строку зарахування податкiв до бюджетiв або державних цiльових фондiв, установлених Законом України "Про платiжнi системи та переказ коштiв в Українi", з вини банку такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафнi санкцiї у розмiрах, встановлених цим Кодексом, а також несе iншу вiдповiдальнiсть, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв) до бюджету або державного цiльового фонду. При цьому платник податкiв звiльняється вiд вiдповiдальностi за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязi таких податкiв, зборiв та iнших платежiв до бюджетiв та державних цiльових фондiв, включаючи нараховану пеню або штрафнi санкцiї.
129.7. Не вважається порушенням строку перерахування податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв) з вини банку порушення, вчинене внаслiдок регулювання Нацiональним банком України економiчних нормативiв такого банку, що призводить до нестачi вiльного залишку коштiв на такому кореспондентському рахунку.
Якщо у майбутньому банк або його правонаступники вiдновлюють платоспроможнiсть, вiдлiк строку зарахування податкiв, зборiв та iнших платежiв розпочинається з моменту такого вiдновлення.
129.8. При стягненнi коштiв i майна платникiв податкiв - клiєнтiв банкiв, страхувальникiв страхових органiзацiй або членiв iнших небанкiвських фiнансових установ, утворених вiдповiдно до закону, органи державної податкової служби або державнi виконавцi не мають права звертати стягнення на залишки коштiв на кореспондентських рахунках банкiв, а також на страховi та прирiвнянi до них резерви банкiв, страхових органiзацiй або фiнансових установ, що сформованi вiдповiдно до законодавства України.