Следующая >>
Стаття 142. Особливостi визначення складу витрат на виплати фiзичним особам згiдно з трудовими договорами та договорами цивiльно-правового характеру
142.1. До складу витрат платника податку включаються витрати на оплату працi фiзичних осiб, що перебувають у трудових вiдносинах з таким платником податку (далi - працiвники), якi включають нарахованi витрати на оплату основної i додаткової заробiтної плати та iнших видiв заохочень i виплат виходячи з тарифних ставок, у виглядi премiй, заохочень, вiдшкодувань вартостi товарiв, робiт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робiт, послуг згiдно з договорами цивiльно-правового характеру, будь-яка iнша оплата у грошовiй або натуральнiй формi, встановлена за домовленiстю сторiн, (крiм сум матерiальної допомоги, якi звiльняються вiд оподаткування згiдно з нормами роздiлу IV цього Кодексу).
142.2. Крiм витрат, передбачених пунктом 142.1 цiєї статтi, до складу витрат платника податку включаються обов'язковi виплати, а також компенсацiя вартостi послуг, якi надаються працiвникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працiвникiв у випадках, передбачених законодавством, а також внески, визначенi абзацом другим цього пункту.
Якщо вiдповiдно до договору довгострокового страхування життя, договору довiрчого управлiння або будь-якого виду недержавного пенсiйного забезпечення платник цього податку зобов'язаний сплачувати за власний рахунок страховi платежi (страховi премiї, страховi внески), пенсiйнi внески до недержавних пенсiйних фондiв та внески на рахунки учасникiв фондiв банкiвського управлiння найманої ним фiзичної особи, то такий платник податку має право включити до складу витрат кожного звiтного податкового перiоду (наростаючим пiдсумком) суму таких внескiв, загальний обсяг якої не перевищує 25 вiдсоткiв заробiтної плати, нарахованої такiй найманiй особi протягом податкового року, на який припадають такi податковi перiоди.
При цьому сума таких платежiв не може перевищувати розмiрiв, визначених у роздiлi IV цього Кодексу, протягом такого податкового перiоду.
Норми цього пiдпункту застосовуються iз врахуванням положень роздiлу XX "Перехiднi положення" цього Кодексу.