Следующая >>
Стаття 229. Особливостi оподаткування деяких пiдакцизних товарiв залежно вiд напряму його використання
229.1. Особливостi оподаткування спирту етилового
229.1.1. Податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 лiтр 100-вiдсоткового спирту iз:
а) спирту етилового, який використовується пiдприємствами первинного та змiшаного виноробства для виробництва виноградних та плодово-ягiдних виноматерiалiв i сусла;
б) спирту етилового, який використовується для виробництва лiкарських засобiв (у тому числi компонентiв кровi i вироблених з них препаратiв), крiм лiкарських засобiв у виглядi бальзамiв та елiксирiв;
в) спирту етилового денатурованого (спирту технiчного), який реалiзується суб'єктам господарювання з метою його використання як сировини для виробництва продуктiв органiчного синтезу, якi не мiстять у своєму складi бiльш як 0,1 вiдсотка залишкового етанолу;
г) бiоетанолу, що використовується пiдприємствами для виробництва бензинiв моторних сумiшевих iз вмiстом бiоетанолу, етил-трет-бутилового етеру (ЕТБЕ), iнших добавок на основi бiоетанолу;
ґ) бiоетанолу, який використовується для виробництва бiопалива.
229.1.2. До отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (спирту технiчного), бiоетанолу, що використовуються для виробництва окремих видiв продукцiї та на якi пiдпунктом 229.1.1 цiєї статтi встановлено ставку податку 0 гривень за 1 лiтр 100-вiдсоткового спирту, видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту, що отримується виходячи iз ставки, визначеної у пунктi 215.3 статтi 215 цього Кодексу.
229.1.3. Строк, на який видається податковий вексель пiдприємствами-виробниками для виробництва окремих видiв продукцiї, не може перевищувати 90 календарних днiв, а пiдприємствами первинного виноробства та виробниками лiкарських засобiв - 180 календарних днiв.
229.1.4. Видача податкового векселя здiйснюється до моменту отримання спирту етилового з акцизного складу.
229.1.5. Податковий вексель може бути виданий:
а) пiдприємством первинного виноробства, яке є виробником виноградних, плодово-ягiдних та iнших виноматерiалiв i сусла;
б) виробником лiкарських засобiв;
в) виробником продуктiв органiчного синтезу;
г) нафтопереробними заводами (чи iншими суб'єктами господарювання), якi використовують бiоетанол для виробництва бензинiв моторних сумiшевих iз вмiстом бiоетанолу, етил-трет-бутилового етеру (ЕТБЕ), iнших добавок на основi бiоетанолу;
ґ) виробниками бiопалива.
229.1.6. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися iншим особам незалежно вiд їх вiдносин з векселедавцем.
229.1.7. За користування податковим векселем не нараховуються вiдсотки або iншi види плати, передбаченi законодавством для iнших видiв векселiв.
229.1.8. Податковий вексель вважається погашеним у разi документального пiдтвердження факту цiльового використання спирту етилового для виробництва продукцiї, визначеної в пiдпунктi 229.1.1 цiєї статтi.
229.1.9. У разi якщо передбачений цiєю статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здiйснює протест такого податкового векселя у неплатежi згiдно iз законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здiйснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-авалiст зобов'язаний не пiзнiше операцiйного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену в податковому векселi, векселедержателю.
229.1.10. Порядок випуску, обiгу та погашення податкових векселiв, що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового, який використовується суб'єктами господарювання для виробництва окремих видiв продукцiї, встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.1.11. Перелiки виробникiв бiоетанолу та спирту етилового денатурованого (спирту технiчного) для потреб пiдприємств, що виробляють продукти органiчного синтезу, затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.1.12. Вiдвантаження спирту етилового денатурованого (спирту технiчного) для потреб пiдприємств, що виробляють продукти органiчного синтезу, проводиться в межах квот, установлених Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.1.13. Вiдвантаження спирту етилового для виробництва лiкарських засобiв проводиться в межах квот, установлених Кабiнетом Мiнiстрiв України. Перелiк лiкарських засобiв, для виробництва яких використовується спирт етиловий, затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.1.14. На пiдприємствах, де використовують спирт за нульовою ставкою, встановлюються податковi пости, порядок роботи яких визначається центральним органом державної податкової служби.
229.1.15. Пiд час виробництва бiоетанолу на спиртових заводах забороняється:
а) виробництво та зберiгання спирту етилового на пiдприємствах з виробництва бiоетанолу;
б) зберiгання бiоетанолу на складах виробника без денатурацiї його бензином (1 - 10 вiдсоткiв);
в) зберiгання на складах виробника спирту етилового.
229.1.16. Пiдприємствам, якi є одночасно виробниками бiоетанолу та бiопалива на його основi, авальований вексель (банкiвська розписка) не оформляється.
229.1.17. У разi нецiльового використання суб'єктами господарювання спирту етилового та бiоетанолу, що отриманi як сировина для виробництва продукцiї, зазначеної в пунктi 229.1.1 цiєї статтi, з таких суб'єктiв справляється штраф у розмiрi, який обчислюється виходячи з обсягiв використаних не за призначенням спирту етилового та бiоетанолу та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статтi 215 цього Кодексу, збiльшеної в 1,5 раза.
229.2. Особливостi оподаткування нафтопродуктiв, вироблених в Українi, що використовуються в якостi сировини для нафтохiмiчної промисловостi.
229.2.1. Легкi дистиляти (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важкi дистиляти (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД) можуть бути реалiзованими у якостi сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою акцизного податку.
229.2.2. У разi використання цих нафтопродуктiв у якостi сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою акцизного податку органами державної податкової служби здiйснюється контроль за їх цiльовим використанням.
229.2.3. До отримання легких дистилятiв (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важких дистилятiв (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД), якi використовуються суб'єктами господарювання в якостi сировини для виробництва етилену, виробниками видається податковий вексель на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг нафтопродуктiв, що отримуються виходячи iз ставки, яка визначається як рiзниця мiж ставкою акцизного податку, що передбачена пунктом 215.3 статтi 215 цього роздiлу, та ставкою 0 євро за 1000 кг.
229.2.4. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання - виробником етилену.
229.2.5. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днiв.
229.2.6. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися iншим особам незалежно вiд їх взаємовiдносин з векселедавцем.
229.2.7. За користування податковим векселем не нараховуються вiдсотки або iншi види плати, передбаченi законодавством для iнших видiв векселiв.
229.2.8. Векселедержателем є орган державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї векселедавця.
229.2.9. На пiдприємствах, що використовують легкi та важкi дистиляти в якостi сировини у виробництвi етилену, встановлюються податковi пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за мiсцем його розташування здiйснюють постiйний безпосереднiй контроль за цiльовим використанням нафтопродуктiв в якостi сировини для виробництва етилену.
229.2.10. Податковий вексель вважається погашеним у разi документального пiдтвердження факту цiльового використання легких та важких дистилятiв виключно як сировини у виробництвi етилену.
229.2.11. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довiдка векселедавця про цiльове використання легких та важких дистилятiв як сировини у виробництвi етилену, погоджена представником податкового посту, встановленого на пiдприємствi.
229.2.12. У разi якщо передбачений цiєю статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здiйснює протест такого податкового векселя у неплатежi згiдно iз законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здiйснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-авалiст зобов'язаний не пiзнiше операцiйного дня, наступного за днем звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, яка зазначена у податковому векселi, векселедержателю.
229.2.13. Порядок випуску, обiгу та погашення податкових векселiв, якi видаються до отримання легких та важких дистилятiв для використання у якостi сировини для виробництва етилену, встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.2.14. Перелiк пiдприємств, що отримують легкi та важкi дистиляти для використання у якостi сировини для виробництва етилену, затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.2.15. Вiдвантаження легких та важких дистилятiв, що використовуються в якостi сировини для виробництва етилену, проводиться в межах квот, встановлених Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.2.16. У разi нецiльового використання суб'єктами господарювання легких та важких дистилятiв, що отриманi в якостi сировини для виробництва етилену, з таких суб'єктiв справляється штраф у розмiрi, який обчислюється виходячи з обсягiв використаних не за призначенням легких та важких дистилятiв та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статтi 215 цього Кодексу, збiльшеної в 1,5 раза.
229.3. Особливостi оподаткування нафтопродуктiв, ввезених в Україну, що використовуються в якостi сировини для нафтохiмiчної промисловостi
229.3.1. Легкi дистиляти (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важкi дистиляти (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД) можуть ввозитися в Україну в якостi сировини для виробництва етилену без сплати акцизного податку.
229.3.2. У разi використання цих нафтопродуктiв у якостi сировини для виробництва етилену без сплати акцизного податку органами державної податкової служби здiйснюється контроль за їх цiльовим використанням.
229.3.3. Для ввезення на митну територiю України легких дистилятiв (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важких дистилятiв (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД) з метою використання їх в якостi сировини у виробництвi етилену виробник етилену оформлює податковий вексель у трьох примiрниках. Один примiрник подається органу державної податкової служби за мiсцезнаходженням виробника, другий - органу державної митної служби, яким здiйснюється митне оформлення зазначених товарiв, третiй залишається платнику податку.
229.3.4. Податковий вексель видається на суму акцизного податку, що справляється при ввезеннi товарiв вiдповiдно до законодавства.
229.3.5. Податковий вексель може бути виданий лише суб'єктом господарювання - виробником етилену.
229.3.6. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днiв з дати оформлення митної декларацiї.
229.3.7. Пiдставою для митного оформлення легких дистилятiв (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важких дистилятiв (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД), що ввозяться на митну територiю України з метою використання у виробництвi етилену, є подання виробником етилену органу державної митної служби другого примiрника податкового векселя, авальованого банком та взятого на облiк органом державної податкової служби за мiсцезнаходженням виробника.
229.3.8. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватись iншим особам незалежно вiд їх взаємовiдносин з векселедавцем.
229.3.9. За користування податковим векселем не нараховуються вiдсотки або iншi види плати, передбаченi законодавством для iнших видiв векселiв.
229.3.10. Векселедержателем є орган державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї векселедавця.
229.3.11. На пiдприємствах, що використовують легкi та важкi дистиляти в якостi сировини у виробництвi етилену, встановлюються податковi пости. На податковому посту представники органу державної податкової служби за мiсцем його розташування здiйснюють постiйний безпосереднiй контроль за цiльовим використанням нафтопродуктiв в якостi сировини для виробництва етилену.
229.3.12. Податковий вексель без сплати суми акцизного податку коштами вважається погашеним у разi документального пiдтвердження факту цiльового використання легких та важких дистилятiв виключно як сировини у виробництвi етилену.
229.3.13. Для погашення податкового векселя векселедержателю подається довiдка векселедавця про цiльове використання легких та важких дистилятiв як сировини у виробництвi етилену, погоджена представником податкового посту, встановленого на пiдприємствi. Копiя довiдки про цiльове використання подається органу державної митної служби.
229.3.14. У разi якщо передбачений цiєю статтею податковий вексель не погашається в установлений строк, векселедержатель здiйснює протест такого податкового векселя у неплатежi згiдно iз законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здiйснив аваль цього податкового векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-авалiст зобов'язаний не пiзнiше операцiйного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену у податковому векселi, векселедержателю.
229.3.15. Порядок випуску, обiгу та погашення податкових векселiв, якi видаються до ввезення легких та важких дистилятiв для використання у якостi сировини для виробництва етилену, встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.3.16. Перелiк пiдприємств, що здiйснюють ввезення легких та важких дистилятiв для використання у якостi сировини для виробництва етилену, затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.3.17. Ввезення легких та важких дистилятiв, що використовуються в якостi сировини для виробництва етилену, здiйснюється в межах квот, встановлених Кабiнетом Мiнiстрiв України.
229.3.18. У разi нецiльового використання суб'єктами господарювання легких та важких дистилятiв, що ввезенi в якостi сировини для виробництва етилену, з таких суб'єктiв справляється штраф у розмiрi, який обчислюється виходячи з обсягiв використаних не за призначенням легких та важких дистилятiв та ставки акцизного податку, передбаченої пунктом 215.3 статтi 215 цього Кодексу, збiльшеної в 1,5 раза.