Пiдроздiл 10. Iншi перехiднi положення
1. Встановити, що погашення простроченої заборгованостi суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республiкою Крим чи територiальною громадою мiста) за кредитом (позикою); залученим державою (Автономною Республiкою Крим чи територiальною громадою мiста) або пiд державну (мiсцеву) гарантiю, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) здiйснюється у порядку, визначеному главою 9 роздiлу II цього Кодексу.
2. Збори (плата, внески); не встановленi цим Кодексом як загальнодержавнi або мiсцевi, але встановленi законодавчими актами України як обов'язковi платежi до набрання чинностi цим Кодексом, справляються за правилами, встановленими цими законодавчими актами України, до набрання чинностi законом про адмiнiстративнi послуги та iншими законами, що регулюватимуть справляння вiдповiдних зборiв (плати, внескiв).
21. Пiдлягають списанню:
податковий борг станом на 1 сiчня 2011 року Нацiональної акцiонерної компанiї "Нафтогаз України" (крiм податкового боргу з податку на додану вартiсть при здiйсненнi митного оформлення природного газу, ввезеного на митну територiю України у минулих перiодах) та її дочiрнiх пiдприємств ДК "Газ України", ДК "Укртрансгаз", ДК "Укргазвидобування", ДАТ "Чорноморнафтогаз", суб'єктiв господарювання, що здiйснюють постачання природного газу за регульованим тарифом, перед бюджетом (у тому числi податковий борг, який виник у зв'язку iз порушеннями податкового, валютного та митного законодавства); а також грошовi зобов'язання, якi виникнуть у зв'язку iз застосуванням механiзму списання вiдповiдно до статтi 2 Закону України "Про деякi питання заборгованостi за спожитий природний газ та електричну енергiю";
реструктуризованi суми податкiв та зборiв на умовах, визначених Законом України вiд 23 червня 2005 року N 2711-IV "Про заходи, спрямованi на забезпечення сталого функцiонування пiдприємств паливно-енергетичного комплексу", пiдприємствам - виробникам електричної енергiї, якi мають лiцензiю на право здiйснення пiдприємницької дiяльностi з виробництва електричної енергiї, а також грошовi зобов'язання, якi виникнуть у зв'язку iз застосуванням механiзму списання вiдповiдно до статтi 2 Закону України "Про деякi питання заборгованостi за спожитий природний газ та електричну енергiю";
податковий борг суб'єктiв господарювання, що здiйснюють постачання електричної енергiї за регульованим тарифом, перед бюджетом, який виник внаслiдок визначення податковими органами податкового зобов'язання суб'єкта господарювання через наявнiсть небалансу технологiчних витрат електроенергiї (понаднормативних витрат електроенергiї); що вiдносяться до перiодiв до 1 сiчня 2011 року;
визначенi контролюючими органами станом на 1 сiчня 2011 року неузгодженi грошовi зобов'язання та пенi Нацiональної акцiонерної компанiї "Нафтогаз України" (крiм зобов'язань з податку на додану вартiсть при здiйсненнi митного оформлення природного газу, ввезеного на митну територiю України у минулих перiодах) та її дочiрнiх пiдприємств ДК "Газ України", ДК "Укртрансгаз", ДК "Укргазвидобування", АТ "Чорноморнафтогаз" та ДП "Енергоринок", за якими тривають процедури адмiнiстративного або судового оскарження;
визначенi контролюючими органами неузгодженi грошовi зобов'язання та пенi суб'єктiв господарювання, що здiйснюють постачання електричної енергiї за регульованим тарифом, через наявнiсть небалансу технологiчних витрат електроенергiї (понаднормативних витрат електроенергiї); що вiдносяться до перiодiв до 1 сiчня 2011 року та за якими тривають процедури адмiнiстративного або судового оскарження;
розстроченi Нацiональнiй акцiонернiй компанiї "Нафтогаз України" податковi зобов'язання (з урахуванням процентiв, нарахованих на такi розстроченi суми) з податку на прибуток та податку на додану вартiсть.
Суми, списанi вiдповiдно до положень цього пункту та Закону України "Про деякi питання заборгованостi за спожитий природний газ та електричну енергiю", не включаються до валових доходiв та валових витрат учасникiв процедури списання.
Вiдповiднi рiшення про списання зазначених сум приймаються контролюючими органами в межах їх компетенцiї у порядку, передбаченому для списання безнадiйного податкового боргу, протягом десяти робочих днiв з дня подання заяви платника податкiв. У разi вiдмови контролюючим органом у списаннi згiдно з цим пунктом платники податкiв можуть оскаржити такi дiї в порядку, визначеному главою 4 цього Кодексу.
Згiдно з положеннями цього пункту списанню пiдлягають суми, що залишаються несплаченими станом на перше число мiсяця, у якому набрав чинностi Закон України "Про деякi питання заборгованостi за спожитий природний газ та електричну енергiю".
На списанi вiдповiдно до положень цього пункту суми не нараховуються штрафнi санкцiї та пеня, передбаченi цим Кодексом.
3. Встановити, що в разi якщо законодавчими актами передбаченi iншi правила справляння податкiв, зборiв, що регулюються цим Кодексом, застосовуються правила цього Кодексу.
4. Встановити, що до 1 сiчня 2015 року справляється збiр на розвиток виноградарства, садiвництва i хмелярства вiдповiдно до Закону України "Про збiр на розвиток виноградарства, садiвництва i хмелярства".
5. У зв'язку з набранням чинностi цим Кодексом штрафнi санкцiї, якi можуть бути накладенi на платникiв податкiв за порушення нормативних актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, центрального податкового органу, положень, прямо передбачених цим Кодексом, починають застосовуватися до таких платникiв податкiв за наслiдками податкового перiоду, наступного за податковим перiодом, протягом якого такi акти були введенi в дiю.
6. Не застосовуються фiнансовi санкцiї до платникiв податку на прибуток пiдприємств та платникiв податкiв, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслiдками дiяльностi у другому - четвертому календарних кварталах 2011 року.
7. Штрафнi санкцiї за порушення податкового законодавства за перiод з 1 сiчня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмiрi не бiльше 1 гривнi за кожне порушення.
8. У випадках, визначених цим Кодексом, до вступу в дiю статтi 39 цього Кодексу застосовується пункт 1.20 статтi 1 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств".
9. Тимчасово, до розробки та впровадження в дiю автоматизованої системи "Єдине вiкно подання електронної звiтностi" вiдповiдно до пункту 49.17 статтi 49 цього Кодексу, дiє Порядок з пiдготовки i подання податкових документiв в електронному виглядi засобами телекомунiкацiйного зв'язку, затверджений наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 10 квiтня 2008 року N 233 та зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 16 квiтня 2008 року за N 320/15011.
10. Нормативно-правовi акти Кабiнету Мiнiстрiв України, Державної податкової адмiнiстрацiї України та iнших центральних органiв виконавчої влади, прийнятi до набрання чинностi цим Кодексом на виконання законiв з питань оподаткування, та нормативно-правовi акти, якi використовуються при застосуваннi норм законiв про оподаткування (в тому числi акти законодавства СРСР); застосовуються в частинi, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття вiдповiдних актiв згiдно з вимогами цього Кодексу.
11. Штрафнi (фiнансовi) санкцiї (штрафи) за наслiдками перевiрок, якi здiйснюються контролюючими органами, застосовуються у розмiрах, передбачених законом, чинним на день прийняття рiшень щодо застосування таких штрафних (фiнансових) санкцiй (з урахуванням норм пункту 7 цього пiдроздiлу).
12. Норми статтi 69 цього Кодексу не застосовуються до зберiгачiв цiнних паперiв в перiод вiдкриття рахункiв в цiнних паперах при проведеннi дематерiалiзацiї цiнних паперiв вiдповiдно до законодавства. Зобов'язання, передбаченi в статтi 69, мають бути виконанi зберiгачем по закiнченню визначеного законодавством перiоду дематерiалiзацiї цiнних паперiв при зверненнi фiзичної особи, зазначеної у цiй статтi, щодо вiдкриття для неї таких рахункiв та при вiдкриттi нових рахункiв.
м. Київ 2 грудня 2010 року N 2755-VI