Следующая >>
Стаття 233. Загальнi правила перемiщення (пересилання) мiжнародних поштових та експрес-вiдправлень через митний кордон України
1. При перемiщеннi (пересиланнi) мiжнародних поштових та експрес-вiдправлень через митний кордон України забезпечення сплати митних платежiв, передбачене роздiлом X цього Кодексу, не застосовується.
2. Ввезення експрес-перевiзником мiжнародних експрес-вiдправлень на митну територiю України або їх вивезення за межi цiєї територiї через пункти пропуску, розташованi у мiжнародних аеропортах, а також їх перевантаження здiйснюються безпосередньо пiд бортом повiтряного судна або з зони митного контролю пункту пропуску. Перевантаження здiйснюється в присутностi посадової особи митного органу та вiдповiдних службових осiб аеропорту та перевiзника.
3. Митний орган, у зонi вiдповiдальностi якого розташований пункт пропуску через державний кордон України, здiйснює пропуск вантажу експрес-перевiзника на митну територiю України на пiдставi поданого експрес-перевiзником єдиного транспортного документа, який одночасно є документом контролю доставки з пункту пропуску через державний кордон України до центральної сортувальної станцiї, та направляє його пiд митним контролем до митного органу призначення.
4. У пунктi пропуску через державний кордон України до товарiв, якi перемiщуються (пересилаються) у мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях, заходи нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi та види контролю, зазначенi у частинi першiй статтi 319 цього Кодексу, не застосовуються. Пропуск таких товарiв через митний кордон України здiйснюється в найкоротший строк.
5. Операцiї з мiжнародними поштовими та експрес-вiдправленнями (розпакування, перепакування, пред'явлення для огляду тощо) та їх зберiгання до випуску у вiльний обiг чи повернення вiдправникам здiйснюються пiд митним контролем в мiсцях, якi визначаються та обладнуються вiдповiдними операторами поштового зв'язку та експрес-перевiзниками за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалiзацiю державної полiтики у сферi державної митної справи.
6. Строк зберiгання мiжнародних експрес-вiдправлень пiд митним контролем не може перевищувати 30 днiв. Цей строк за письмовою заявою декларанта (повiреного) може бути продовжений (але не бiльше нiж на 15 днiв) митним органом, у зонi дiяльностi якого розташованi мiсця зберiгання мiжнародних експрес-вiдправлень, або митним органом, що здiйснює митне оформлення вiдправлення за мiсцем розташування одержувача. У разi вiдмови у продовженнi строку зберiгання митний орган зобов'язаний невiдкладно, письмово або в електроннiй формi, повiдомити декларанта (повiреного) про причини i пiдстави такої вiдмови.
7. Мiжнароднi поштовi (крiм тих, що перемiщуються через територiю України транзитом) та експрес-вiдправлення перемiщуються через митний кордон України пiсля здiйснення митного контролю i митного оформлення товарiв, що знаходяться в цих вiдправленнях.
8. Оператори поштового зв'язку та експрес-перевiзники на вимогу митного органу пред'являють вiдправлення для здiйснення митного огляду. Способи такого пред'явлення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв. Як правило, при проведеннi митного огляду товарiв, що перемiщуються (пересилаються) в мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях, митнi органи використовують технiчнi засоби митного контролю.
9. Митнi органи не вимагають пред'явлення для митного контролю листiв, поштових карток та секограм. За наявностi достатнiх пiдстав вважати, що в зазначених вiдправленнях мiстяться товари, щодо яких законодавством встановлено заборони та/або обмеження щодо перемiщення через митний кордон України, а також за результатами проведення митного огляду на пiдставi вибiркових або випадкових перевiрок митнi органи мають право вимагати пред'явлення зазначених вiдправлень. Вичерпний перелiк вiдповiдних пiдстав визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
10. У разi письмової вiдмови одержувача вiд отримання мiжнародного експрес-вiдправлення експрес-перевiзник пiсля закiнчення строку зберiгання, зазначеного в частинi шостiй цiєї статтi, повертає таке мiжнародне експрес-вiдправлення вiдправниковi або передає його на склад митного органу.
11. При надходженнi мiжнародного експрес-вiдправлення до митницi призначення посадова особа цiєї митницi здiйснює пiдтвердження з вiдмiткою на супровiдних документах, що експрес-перевiзник виконав узятi на себе зобов'язання щодо доставки та пред'явлення цього експрес-вiдправлення. Допускається з дозволу митного органу та пiд його контролем зберiгання експрес-перевiзником або його повiреним експрес-вiдправлень до завершення їх митного оформлення.
12. Оператори поштового зв'язку, експрес-перевiзники чи їх повiренi зобов'язанi за свiй рахунок пред'являти митним органам для здiйснення митного контролю мiжнароднi поштовi та експрес-вiдправлення, що перемiщуються через митний кордон України.
13. Митний контроль i митне оформлення товарiв, що перемiщуються (пересилаються) через митний кордон України в мiжнародних поштових вiдправленнях, здiйснюються в мiсцях мiжнародного поштового обмiну, якi визначаються операторами поштового зв'язку за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування i реалiзує державну полiтику у сферах органiзацiї спецiального зв'язку та захисту iнформацiї, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалiзацiю державної полiтики у сферi державної митної справи, або за мiсцем розташування (проживання) одержувача.
14. Митний контроль i митне оформлення товарiв, що перемiщуються (пересилаються) через митний кордон України в мiжнародних експрес-вiдправленнях, здiйснюються в центральних (регiональних) сортувальних станцiях або за мiсцем розташування (проживання) одержувача (вiдправника).