Следующая >>
Стаття 55. Коригування митної вартостi товарiв
1. Рiшення про коригування заявленої митної вартостi товарiв, якi ввозяться на митну територiю України з помiщенням у митний режим iмпорту, приймається митним органом у письмовiй формi пiд час здiйснення контролю правильностi визначення митної вартостi цих товарiв як до, так i пiсля їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статтi 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповнi та/або недостовiрнi вiдомостi про митну вартiсть товарiв, у тому числi невiрно визначено митну вартiсть товарiв.
2. Прийняте митним органом письмове рiшення про коригування заявленої митної вартостi товарiв має мiстити:
1) обґрунтування причин, через якi заявлену декларантом митну вартiсть не може бути визнано;
2) наявну в митного органу iнформацiю (у тому числi щодо числових значень складових митної вартостi, митної вартостi iдентичних або подiбних (аналогiчних) товарiв, iнших умов, що могли вплинути на цiну товарiв), яка призвела до виникнення сумнiвiв у правильностi визначення митної вартостi та до прийняття рiшення про коригування митної вартостi, заявленої декларантом;
3) вичерпний перелiк вимог щодо надання додаткових документiв, передбачених частиною третьою статтi 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартiсть може бути визнана митним органом;
4) обґрунтування числового значення митної вартостi товарiв, скоригованої митним органом, та фактiв, якi вплинули на таке коригування;
5) iнформацiю про:
а) право декларанта звернутися до митного органу з проханням випустити товари, що декларуються, у вiльний обiг за умови надання гарантiй вiдповiдно до роздiлу X цього Кодексу;
б) право декларанта оскаржити рiшення про коригування заявленої митної вартостi у митному органi вищого рiвня вiдповiдно до глави 4 цього Кодексу або до суду.
3. Форма рiшення про коригування митної вартостi товарiв встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферi фiнансiв.
4. Пiд час митного оформлення при прийняттi митним органом письмового рiшення про коригування митної вартостi товарiв декларант або уповноважена ним особа (за згодою) здiйснює коригування заявленої митної вартостi у строки, що не перевищують строкiв декларування товарiв, встановлених цим Кодексом.
5. Декларант може провести консультацiї з митним органом з метою обґрунтованого вибору методу визначення митної вартостi на пiдставi iнформацiї, яка наявна в митному органi.
6. На вимогу декларанта консультацiї проводяться у письмовому виглядi.
7. У випадку незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рiшенням митного органу про коригування заявленої митної вартостi товарiв або неможливостi надати затребуванi митним органом додатковi документи за зверненням декларанта або уповноваженої ним особи митний орган випускає товари, що декларуються, у вiльний обiг за умови сплати митних платежiв згiдно з митною вартiстю цих товарiв, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та забезпечення сплати рiзницi мiж сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною вартiстю товарiв, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною вартiстю товарiв, визначеною митним органом, шляхом надання гарантiй вiдповiдно до роздiлу X цього Кодексу. Строк дiї таких гарантiй не може перевищувати 90 календарних днiв з дня випуску товарiв.
8. Протягом 80 днiв з дня випуску товарiв декларант або уповноважена ним особа може надати митному органу додатковi документи для пiдтвердження заявленої ним митної вартостi товарiв, що декларуються.
9. У разi надання декларантом або уповноваженою ним особою додаткових документiв митний орган розглядає поданi додатковi документи i протягом 5 робочих днiв з дати їх подання виносить письмове рiшення щодо визнання заявленої митної вартостi та скасовує рiшення про коригування заявленої митної вартостi або надає обґрунтовану вiдмову у визнаннi заявленої митної вартостi з урахуванням додаткових документiв.
10. Якщо митний орган протягом строку, зазначеного у частинi дев'ятiй цiєї статтi, не надає обґрунтування пiдстав, через якi заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартiсть не може бути визнана з урахуванням додаткових документiв, вважається, що декларантом або уповноваженою ним особою митну вартiсть товарiв визначено правильно. У такому випадку надана фiнансова гарантiя повертається (вивiльняється) у порядку та строки, визначенi цим Кодексом.