Следующая >>
Стаття 26. Контроль та аудит у бюджетному процесi
1. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного i результативного управлiння бюджетними коштами та здiйснюється на всiх стадiях бюджетного процесу його учасниками вiдповiдно до цього Кодексу та iншого законодавства, а також забезпечує:
1) оцiнку управлiння бюджетними коштами (включаючи проведення державного фiнансового аудиту);
2) правильнiсть ведення бухгалтерського облiку та достовiрнiсть фiнансової i бюджетної звiтностi;
3) досягнення економiї бюджетних коштiв, їх цiльового використання, ефективностi i результативностi в дiяльностi розпорядникiв бюджетних коштiв шляхом прийняття обґрунтованих управлiнських рiшень;
4) проведення аналiзу та оцiнки стану фiнансової i господарської дiяльностi розпорядникiв бюджетних коштiв;
5) запобiгання порушенням бюджетного законодавства та забезпечення iнтересiв держави у процесi управлiння об'єктами державної власностi;
6) обґрунтованiсть планування надходжень i витрат бюджету.
2. Контроль за використанням коштiв Державного бюджету України вiд iменi Верховної Ради України здiйснюється Рахунковою палатою. Дiяльнiсть центральних органiв виконавчої влади, якi забезпечують проведення державної полiтики у сферi контролю за дотриманням бюджетного законодавства (у межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом та iншими нормативно-правовими актами), спрямовується, координується та контролюється Кабiнетом Мiнiстрiв України.
3. Розпорядники бюджетних коштiв в особi їх керiвникiв органiзовують внутрiшнiй контроль i внутрiшнiй аудит та забезпечують їх здiйснення у своїх закладах та у пiдвiдомчих бюджетних установах.
Внутрiшнiм контролем є комплекс заходiв, що застосовуються керiвником для забезпечення дотримання законностi та ефективностi використання бюджетних коштiв, досягнення результатiв вiдповiдно до встановленої мети, завдань, планiв i вимог щодо дiяльностi бюджетної установи та її пiдвiдомчих установ.
Внутрiшнiм аудитом є дiяльнiсть пiдроздiлу внутрiшнього аудиту в бюджетнiй установi, спрямована на удосконалення системи управлiння, запобiгання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштiв, виникненню помилок чи iнших недолiкiв у дiяльностi бюджетної установи та пiдвiдомчих їй бюджетних установ, полiпшення внутрiшнього контролю.
Основнi засади здiйснення внутрiшнього контролю i внутрiшнього аудиту та порядок утворення пiдроздiлiв внутрiшнього аудиту визначаються Кабiнетом Мiнiстрiв України.