Следующая >>
Стаття 94. Види примусових заходiв медичного характеру
1. Залежно вiд характеру та тяжкостi захворювання, тяжкостi вчиненого дiяння, з урахуванням ступеня небезпечностi психiчно хворого для себе або iнших осiб, суд може застосувати такi примусовi заходи медичного характеру:
1) надання амбулаторної психiатричної допомоги в примусовому порядку;
2) госпiталiзацiя до психiатричного закладу iз звичайним наглядом;
3) госпiталiзацiя до психiатричного закладу з посиленим наглядом;
4) госпiталiзацiя до психiатричного закладу iз суворим наглядом.
2. Надання амбулаторної психiатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психiчнi розлади i вчинила суспiльно небезпечне дiяння, якщо особа за станом свого психiчного здоров'я не потребує госпiталiзацiї до психiатричного закладу.
3. Госпiталiзацiя до психiатричного закладу iз звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психiчно хворого, який за своїм психiчним станом i характером вчиненого суспiльно небезпечного дiяння потребує тримання у психiатричному закладi i лiкування у примусовому порядку.
4. Госпiталiзацiя до психiатричного закладу з посиленим наглядом може бути застосована судом щодо психiчно хворого, який вчинив суспiльно небезпечне дiяння, не пов'язане з посяганням на життя iнших осiб, i за своїм психiчним станом не становить загрози для суспiльства, але потребує тримання у психiатричному закладi та лiкування в умовах посиленого нагляду.
5. Госпiталiзацiя до психiатричного закладу iз суворим наглядом може бути застосована судом щодо психiчно хворого, який вчинив суспiльно небезпечне дiяння, пов'язане з посяганням на життя iнших осiб, а також щодо психiчно хворого, який за своїм психiчним станом i характером вчиненого суспiльно небезпечного дiяння становить особливу небезпеку для суспiльства i потребує тримання у психiатричному закладi та лiкування в умовах суворого нагляду.
6. Якщо не буде визнано за необхiдне застосування до психiчно хворого примусових заходiв медичного характеру, а також у разi припинення застосування таких заходiв, суд може передати його на пiклування родичам або опiкунам з обов'язковим лiкарським наглядом.