Следующая >>
Стаття 313. Фiнансова гарантiя у виглядi грошової застави
1. Внесення грошової застави здiйснюється у валютi України.
2. В окремих випадках перемiщення товарiв територiєю України прохiдним транзитом iноземним перевiзником або уповноваженою ним особою дозволяється внесення нерезидентом суми грошової застави в iноземнiй валютi за курсом валюти, визначеним вiдповiдно до статтi 31 цього Кодексу, на день внесення грошової застави.
3. Вiдсотки на суму грошової застави не нараховуються.
4. При виконаннi зобов'язання, забезпеченого грошовою заставою, сплаченi кошти пiдлягають поверненню особi, яка внесла цю заставу, або уповноваженiй нею особi не пiзнiше трьох банкiвських днiв.
5. Повернення грошової застави може здiйснюватися у будь-якому органi доходiв i зборiв, навiть якщо вона вносилася на рахунок iншого органу доходiв i зборiв.
6. За письмовою заявою особи, яка внесла грошову заставу, або уповноваженої нею особи кошти, внесенi як грошова застава, можуть бути використанi для сплати митних платежiв або для забезпечення сплати митних платежiв за iншим зобов'язанням зазначеної особи перед органами доходiв i зборiв.
7. Кошти, внесенi як грошова застава, що перебувають на рахунку органу доходiв i зборiв без розпорядження про їх використання протягом 1095 днiв з дня їх внесення, у 30-денний строк пiдлягають поверненню особi, яка вносила цi кошти, або уповноваженiй нею особi, а у разi неможливостi такого повернення пiдлягають перерахуванню до державного бюджету.
8. При невиконаннi зобов'язання, забезпеченого грошовою заставою, сума митних платежiв, що пiдлягає сплатi, перераховується до державного бюджету iз сум грошової застави.
9. Порядок внесення грошової застави та її повернення визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.